I po wyborach

Za nami wyborcze emocje i można spróbować podsumować reakcje krajowego rynku finansowego na to wydarzenie.

Na rynku walutowym doszło po wyborach do silnego umocnienia się polskiego złotego. We wrześniu RPP wywołała swą niespodziewanie silną obniżką stóp procentowych znaczne osłabienie polskiej waluty, ale straty sprzed miesiąca zostały prawie w całości skasowane. Minimum kursu EUR/PLN z lipca i sierpnia br. zostało obronione, ale nie bardzo widać powody by trwająca od marca ub.r. aprecjacja polskiej waluty miała się niebawem zakończyć.


Można spekulować, że po wyborach RPP stanie się nagle bardzo jastrzębia, co powinno wzmacniać polską walutę.

Wydaje się, że w dłuższym terminie plan pozostaje bez zmian:

Jeśli chodzi o rynek akcji, to sytuacja wydaje się być niejasna. W 7 okołowyborczych sesji WIG-20 wzrósł o ponad 10 proc., co od początku 2020 roku zdarzyło się czterokrotnie. W 3 z 4 z tych przypadków takie silne ruchy inicjowały dłuższe zwyżki cen akcji. Wyjątkiem był ruch z lutego-marca ub.r., gdzie taka dynamika pojawiła się w trakcie silnej korekty ówczesnej bessy.


Nasuwa się również skojarzenie z korektą zwyżkową z okresu listopada 2021-styczeń 2022 (opadająca średnia 50-sesyjna WIG-20 atakująca od góry rosnącą średnią 200-sesyjną).

Na razie wypada jednak przyjąć, że dopóki poziom 2000 pkt. jest broniony, w grze są optymistyczne dla polskich akcji scenariusze.

W pierwszym powyborczym odruchu rentowność 10-letnich polskiego rządu silnie spadła, ale w ciągu kilka następnych dni wzrosła powyżej przedwyborczego poziomu (znowu: z tajemniczych powodów RPP nagle przestanie być “gołębia”?).

Trudno tu raczej o stawianie jakichś jednoznacznych prognoz. Na poziomie 5,4 proc. można rysować coś co wygląda jak “linia szyi” dużej formacji “głowy z ramionami”, co w dłuższym terminie zapowiadałoby spadek rentowności długoterminowych stóp procentowych w Polsce do “normalnych” poziomów, ale nie ma pewności jak długo i do jakiego poziomu formowane może być ewentualne “prawe ramię” tej formacji.

Komentarze

 1. duch_natury

  Proponuję najpierw poobserwować 😉

  – budżet zgłoszony przez stary gabinet we wrześniu. Jeśli 4 mies. nie będzie zatwierdzony można rozwiązać sejm (kompetencja prezydenta)
  – głosowanie ludzi po zakończeniu ciszy wyborczej – pretekst do unieważnienia wyborów

  A jak jeszcze Kosiniak pokłóci się z Kamyszem to będzie wesoło.

  5
 2. macarek

  //Zaliby mu nie można wyperswadować, żeby się zdrajcy nie trzymał, jeno przy ojczyźnie stanął i z nami się połączył?
  …..Ja go znam. Tak samo mógłbyś waszmość jego koniowi perswadować, bo dalibóg, nie wiem, który głupszy//
  Czy musimy w kółko doświadczać tego samego?

  2
  1. DrQuality

   DrQuality
   “Tow. macarek , juz tyle razy pisałem . Mam w dupie te wszystkie partie . Takie same komuchy jak Wy macarek .
   Od 2010 głosuje przeciwko Pisowi ze względów estetycznych , miedzy innymi . Żeby ich odsunąć od władzy zagłosowałbym nawet na wyznawców Latającego Potwora Spaghetti .”
   Czy uważacie , że w Polsce istnieje pole dla partiio profilu liberalnym ? . Przypominam , że Unia Wolności pod przywództwem prof . Balcerowicza uzyskała z palcem w de 15 % .

   7
 3. macarek

  I cyk:
  @SawickiMarek
  : “Ze strony PSL-u nie będzie zgody na dalszą federalizację UE”
  ——-
  @TomaszSiemoniak(@Platforma_org
  ) w #RozmowaRMF: optymalnym wariantem jest 150-tysięczna armia; w Polsce nie ma potencjału demograficznego do budowy 300-tysięcznej armii.
  -/——
  PAP informuje, że 1/3 transportów z pomocą humanitarną nie dotarła do ukraińskiego wojska. A
  @ZelenskyyUa
  prosi dziennikarzy, by do końca wojny w ogóle nie opisywali przypadków korupcji

  4
   1. sumadartson

    No przecież skorumpowana brukselska kasta oczekuje całkowitej praworządności czyli POKOmuna musi w sądownictwie “zrobić żeby było tak jak było”, czyli całkowicie podporządkować “nadzwyczajną kastę” POniemieckiemu namiestnikowi. Konieczne jest równieź zdeprawowanie prawa w celu przywrócenia np. mandatu zamiast więzienia za przestępstwa podatkowe. I nie chodzi tu tylko o transfery miliardów z budżetu państwa.
    Obecnie będą środkami z kpo szantażować nie pis a wszystkich Polaków.

    7
  1. fast_market

   Dokładny cytat Siemoniaka:
   “Optymalnym wariantem jest 150-tysięczna armia zawodowa: 30-40 tysięcy obrony terytorialnej, 20-30 tysięcy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i zbudowanie kilkusettysięcznej rezerwy.”

   Btw, armia 300tys. to propagandowy wymysł Błaszczaka, nie oparty o żadne analizy. Brak jakichkolwiek poważnych opracowań na ten temat, a nawet dokumentów rządowych wskazujących jak można do tego dojść. Taka armia “mięsa armatniego”…

   5
    1. fast_market

     Nikt tak bardzo nas militarnie nie osłabił jak 8 lat pisowskiej mafii z Antonim na czele, więc daruj sobie te bzdury.
     A swoją drogą to takie narracje jakie prezentujesz to też nas osłabiają i działają na korzyść ruskich.
     Wróg jest jeden i jest na wschodzie.

     15
 4. ronin

  WIG20

  Nadal aktualny jest kilkunastoletni kanał spadkowy, w którym nadal porusza się WIG20. Prawdopodobnie jeszcze doświadczymy jednej fali wzrostowej w kierunku górnej linii tego kanału, by potem nastąpiły poważne spadki w 2024 do dolnej linii kanału. Sytuacja techniczna zmieni się dopiero wtedy, gdy nastąpi wybicie z tego kanału. Ta trzecia ew. zwyżka WIG20 (od dna) może być spowodowana odblokowaniem lub zapowiedzią odblokowania zamrożonych środków z KPO i może być ona okazją do dystrybucji akcji.
  Sygnałem do tej zwyżki może być już ( w przyszłym tygodniu) przyjazd z Brukseli DT i obwieszczenie: “Mamy to! — KPO”.

  10
  1. sumadartson

   Oj naiwny jak dziecko we mgle.
   KPO to jedyny bat na polactwo.
   Dopóki TK i SN i ostatni sędzia nie zostanie podporządkowany Poniemieckim bandziorkom, pistolet finansowy będzie 3many przy łbie suwerena.
   No i jeszcze Turów, Orlen, “dobrowolna” relokacja nielegalnych niemieckich nachodźców (obiecali że przymusowej nie będzie😉).
   Waszmość niby mądry a nie wie z kim ma do czynienia?

   11
   1. ronin

    Nie rozumiemy się. Mam podobne zdanie o KPO, a jeszcze gorsze o wysoko wyspecjalizowanych szulerach w UE, którzy dymają naszych frajerów aż przykro patrzeć. W moim wpisie powyżej wypowiedziałem się wyłącznie o sytuacji technicznej WIG20, który od kilkunastu lat jest w trendzie spadkowym, poruszając się w kanale spadkowym ( październik 2022 to ostanie dotarcie do dolnego ograniczenia tego kanału spadkowego). Wystarczy spojrzeć na wykres. Zastanawiałem się, co może wywołać jeszcze jedną falę (falkę wzrostową). Uznałem, że może powrót DT z Brukseli w następnym tygodniu i pochwalenie się, że “załatwił” KPO może być pretekstem do krótkiego wzrostu. DT musi pochwalić się i dlatego powie:”Mamy to !”, choć to zapewne będą tylko obiecanki otrzymania na początek skromnej zaliczki po starej znajomości. Nie może przecież wrócić z Brukseli i powiedzieć, że nie nic nie załatwił. Rynki powinny zareagować na samo jego oświadczenie, że kasa do Polski trafi i zrobić ten wzrost. W obecnej sytuacji geopolitycznej wszystko najgorsze może się zdarzyć. Przyszłości nikt nie zna.

    13
 5. Max2

  https://oko.press/kaczynski-zapowiada-pis-owi-walke-jak-po-katastrofie-smolenskiej

  „Źródła powstania PO są oczywiste z tego punktu widzenia i były weryfikowane przez politykę, która wpisywała się w interesy niemieckie. Ale czy powstanie Polski 2050 było wynikiem tego, że pewien prezenter wpadł na taki pomysł, czy czegoś głębszego? Czy generałowie, którzy się tam znaleźli, polubili tego człowieka, czy raczej przyczyny są głębsze? No, ta druga strona szuka tam czegoś, by doprowadzić do stanu, jaki w przekonaniu Moskwy być powinien. Mamy tu do czynienia z rozgrywką sił zewnętrznych”.

  Ciekawe sformułowania w kontekście pytań Wojtunika.

  https://tvn24.pl/polska/odprawa-w-lucieniu-kontrola-operacyjna-opozycji-byly-szef-cba-pawel-wojtunik-zadaje-pytania-szefowi-mswia-7403327

  8 lat rządów pisiorów. Pod kontrolą wywiad, kontrwywiad, policja, służby wszelkiej maści, a łoni nie wiedzą co się w kraju dzieje. jprdl.

  4
        1. Max2

         “Jolanta Pawelec Podolak” na X brak konta.

         Gdyby spoglądać kategoriami Towarzysza, bez dwóch zdań pisiory muszą coś znalezć aby unieważnić wybory. ( Tak możemy się oskarżać doprowadzając do kolejnych rozbiorów )

         A taka odpowiedz nie jest odpowiedzią na moje pytanie.

         2
    1. Max2

     Tow. macarek nie znam się na sprawach związanych z CPK i się nie wypowiem. Wiem natomiast że szklankę do połowy pustą, można interpretować na dwa sposoby. A niejednokrotnie interpretacja rzeczywistości, nie zależy od nas, lecz od naszych uwarunkowań. I tego się Tow. trzymam.

     3
 6. sumadartson

  Sąsiad
  Polskojęzyczna propaganda pisze właśnie że rolnicy czekają na likwidację CPK bo chcą zasiać zboże a waszmość tu o jakimś bilionie wpływów do budżetu państwa z jakiegoś tam cargo.
  Nie po to przyjęli niesprzedanego ruskiego kartofla na saloony żeby rolnicy pozwolili na budowę portu lotniczego

  8
   1. sumadartson

    Jeden “rolnik” w “Kawa na ławę” w te_wał_enie dziś się zwrócił do horały: Przestańcie robić piekło rolnikom z baranowa.
    Powiedział to gdy inny “rolnik” z po rzucił mu hasło poza plecami przyszłej ministry transportu która przemycała w bagażniku auta “aktywiszcze” do sejmu.
    A waszmość tu o bilionach do budżetu państwa. A fe…

    1
   1. macarek

    Make Poland small again
    //Dajmy sobie spokój z wyborczymi bajaniami o najpotężniejszej armii Europy//
    Już widzę jak Kamysz i Kolodziejczak wpuszczają ukraińskie zboże.
    Kukurydza już po 300 zł za tonę. Masowe protesty społeczne to kwestia czasu.
    https://www.money.pl/gospodarka/nadchodzi-uderzenie-w-portfele-polakow-wzrost-cen-pradu-moze-uruchomic-lawine-6953203437304768a.html
    //W przyszłym roku skok kwot na rachunkach może wynieść nawet 70 procent. //

    2
    1. artysta_malarz123

     Takich miernot bez dalekosiężnych wyprzedzających strategicznych idei i odważnych decyzji w PO i całej koalicji pełne ławy. Jak to prosto płynąć z prądem, być poklepywanym i być rozumianym tu i teraz. Jutrem niech martwią się inni.
     Pismak dostał gażę za artykuł ale nie popisał się lotnością.

     10
      1. artysta_malarz123

       Panie Max, nie przedstawię, bo nie jestem na tyle kompetentny, żeby o tak szerokim spektrum się wypowiadać w tym zakresie. Przytaczał różnych innych wypowiedzi też nie będę, żeby zgrywać doktora. Od tego są specjalisci, ktorzy tylko temu poświęcają czas. Argumenty, że coś trzeba zmienić, bo zostało wprowadzone przez poprzedni rząd, bo głośno krzyczane oczekiwania z zewnątrz są inne, jest bardzo słabe i świadczy tylko o potencjale a raczej jego braku, prowadzenia i odpowiedzialności za kraj i jego obywateli. Ze swoich doświadczeń wiem, że działania reaktywne zamiast proaktywnych nie przynoszą tych skutków, których byśmy oczekiwali. Powtórzę, obecnie KO nie żadnego sensownego pomysłu na Polskę (nigdy nie miało) poza spełnieniem oczekiwań sił zewnętrznych. Nie mają do tego ludzi. No chyba, że Budka – gość niezmierzonej elokwencji i erudycji. Dupiarz i Budka to dla mnie pigułka reprezentatywna całej KO.
       Jeśli się mylę i zobaczę, że coś pozytywnego robią dla kraju, przeproszę.

       10
   1. Max2

    “Wystarczyło pluć na uchodźców, na opozycję, by zdobyć zaufanie m.in. Ministra Czarnka, generała Wrońskiego czy pracownika TVP Rachonia. Mężczyzna, ukrywający się pod pseudonimem Wczoraj Żołnierz Dziś Tata wiedział, jak zinfiltrować pisowskie środowisko. Do tej pory działałby razem z nimi, gdybym nie ujawnił jego mrocznej przeszłości w reportażu “Wczoraj oszust, dzisiaj z PiS-em”.
    Jacek S. Skazany na 10 lat pozbawienia wolności wyprowadził w pole wszystkich. ”

    https://www.youtube.com/watch?v=UsuMzpNmrVk

    Stan polskich służb.

 7. piotr5

  Widziałem wyżej jakieś niestworzone rzeczy o budżecie. Jak słusznie ktoś zauważył prezydent nie może zawetować budżetu.
  Również że względu na dekontynuacje budżet nie jest złożony do sejmu. Więc nowa większość spokojnie może uchwalic nowy budżet. Wysłanie budżetu o ile w ogóle jest możliwe (Do sprawdzenia) nic nie zmienia sejm budżet uchwalił nie ma możliwości go rozwiązania.
  Pomijam ten drobny szczegol że mogłaby to być katastrofa dla obozu prezydenta.

  3
       1. sumadartson

        30 lat spekulacji (20 na kontraktach)podpowiada że otwierać lub zamykać pozycje należy “z powodu” a nie na podstawie “bo się spodziewam.”
        Zanim “giełdowy ranek zbudzi mnie ze snu” jestem gotów zarówno zamknąć posiadane shortkonie jak też otwierać te kilka brakujących.
        Ostatnio rynki były mocno skorelowane.

        4
 8. duch_natury

  “konsultant122 22 października 2023 o 20:17Odpowiedz
  “skorygowaniu bańki na nieruchach”
  “Pracodawcy czekają na kryzys bezrobocia”

  Na całe szczęście oba powyższe zachowują się cyklicznie i to nie zależnie kto tam u góry zarządza.

  4
   1. duch_natury

    Cykle są wszędzie a podobnie jak z analizą techniczną – każdy je widzi, liczy po swojemu.

    Ale podobają mi się tezy “znafców” typu “mieszkania nigdy nie spadną” 😉

    Na tym polega całe piękno rynków kapitałowych.

    5
 9. Max2

  Tow. macarek

  Trzeba sobie powiedzieć jasno, kto nie jest za Niemcami (UE) jest za Rosją. Przygotujcie się pisiory mentalnie na szok w ciągu najbliższych 3 miesięcy – jeżeli oddadzą wadzę i nic się nie wydarzy 11.11 – bo dowiecie się takich rzeczy o swoich patriotycznych idolach, że niektórzy dostaną zawału i osiwieją. Plan jest prosty. Umizgi do Niemiec, a gdy Rosja zostanie pokonana – i stanie po stronie USA – tworzymy Międzymorze z Ukrainą i Białorusią. (Pozostałe państwa europy środkowej też się przyłączą.) Do 2026r wig 20 – 4k.

  I trzeba zastosować taktykę pisiorów : Kto nie jest z nami jest przeciwko nam. Pisiory stworzyły mechanizm wybiórczej demokracji i opozycja powinna ich metody przejąć i rozliczyć.

  7
   1. macarek

    Większość jest za UE – ja też, ale nie jako niemiecki wehikuł ale demokratyczny zbiór. Jeżeli ma nie być Veta to głosy największych państw musza być zmniejszone. Niemcy się pomyliły w sprawie Rosji i jako nagrodę chcą decydujący głos.

    17
    1. Max2

     Jeżeli wybuchnie III WŚ przed upadkiem Rosji – w naszym przypadku – to to czy będziemy mieli prawo veta czy nie, czy też będziemy mieli 150 tys armię czy 500tys, nic nie zmienia. W doktrynie Rosji będziemy nuklearną pustynią.
     Takie prawdopodobieństwo oczywiście istnieje lecz z perspektywy historycznej Rosja “zawsze” była po stronie Anglosasów, co daje nadzieję na zmianę i wykorzystanie szansy.

     Niemcy trzęsą dupą przed upadkiem Rosji z 2 powodów :
     1.Surowce (koniec z układem – co się realizuje ale jeszcze nie dociera )
     2.Wzrostem roli państw Międzymorza ( Z tej perspektywy będą robić wszystko, aby UE nie rozszerzać na wschód)

     Dlatego trzeba nam “żmija” co by “lawirował” “jednał” i “przypochlebiał się” i trzeba czekać na upadek Rosji….

     Z ciekawostek o których kiedyś pisałem na temat Szojgu (że buddysta itp) co ciekawe też jest Kawalerem Maltańskim.

     Ciekawe w obliczu porażek Rosji …

     2
      1. konsultant122

       No a jak rozumieć gospodarza i “wejście do Moskwy” objawiające się hossą wszechczasów w kosmosy i spadki EURPLN? No chyba że to z unią będzie tak kiepsko że EURUSD zejdzie poniżej 0,80. Wtedy nawet złotówka bedzie wartościowsza;))

       1. konsultant122

        to wejście do Moskwy oznacza wg mnie chwilowe zaprzestanie projektu międzymorskiego. ulżenie cyklowi wojennemu. Deflacja kilkunastomiesięczna + wzrost bezrobocia+recesja. Dopiero po tym jakieś geopolityczne roszady w kierunku Miedzymorza. Wyjście z 4 liter Moskwy;)

        1
    2. Max2

     2.Wzrostem roli państw Międzymorza ( Z tej perspektywy będą robić wszystko, aby UE nie rozszerzać na wschód)

     To co robią Niemcy to strach przed Międzymorzem. I nie ma co, na nich się obrażać, na ich miejscu Towarzysz robiłby podobnie. Chiny hamują, możliwy upadek Rosji a obok sąsiad z dziedzictwem Międzymorza. To kombinują, i przekombinują 🙂 bo strach się materializuje.

     1. Max2

      W takim rozumieniu Tow. (Międzymorze jako przeciwwaga Niemiec i Francji w ramach UE – wpływ) to nawet Niemcom jest na rękę aby Polska opuściła UE. Czy to aby nie właśnie, to porozumienie Niemiec i Rosji ponad nami, aby do tego doprowadzić?

      Science – fiction?

 10. sumadartson

  Po tragicznym występie ukraińskiego komika w ONZ nie jestem na razie entuzjastą Międzymorza. Kibicuję niszczeniu pucinowej zapijaczonej bandyckiej armii, jednak pomoc dla ukraińskiego komika powinna się ograniczyć do odpłatnego wysyłania amunicji.
  No chyba że znajdą kogoś lepszego. Kibicuję Kliczce. On nas uszanuje bo pamięta twardą pięść Adamka.

  10
  1. fast_market

   Najlepszy jest ten fragment o “środkowoeuropejski hub pasażerski”.
   Każdemu jak widać wolno marzyć…
   Zresztą nie ma takich rzeczy, których nie można napisać by tylko uzasadnić jakąś decyzję. Ostrołękę też pięknie uzasadniali, mimo podobnie jak tu, opinii ekspertów.

   3
  1. Max2

   Myślisz że podbudujesz swoje poczucie wartości czyimś kosztem? Mylisz się chłopie. Jak byłeś tak będziesz w czarnej d…ze swoimi skłonnościami gejowskimi. Lecz mam dla Ciebie radosną wiadomość, już niedługo nastanie większa tolerancja i nie będziesz się musiał wstydzić 🙂

   6
 11. sumadartson

  Śladem prof. Glapińskiego, Węgry a niebawem reszta świata tną stopy procentowe a te sk…wiałe POKOmusze sq…syny chciały go wyprowadzać przez swoich “silnych ludzi”. Jak POKOmusze bandziorki zaczną rządzić “ten kraj” to trzeba wiać na zmywak do londynu póki jest jeszcze miejsce.

  8
  1. Arhplusminus

   Zamiast Glapińskiego raczej wyprowadzą z NBP złoto, które on kupił i sprowadził do kraju. Rezerwy NBP to 156,5 mld euro, w tym w złocie ok. 9,5%. Jest co wyprowadzać.

   PS
   Dla przypomnienia. W przypadku wprowadzeniu euro, co marzy się niektórym, nasza rezerwa złota z automatu zostanie przeniesiona do centrali EBC.

   13
   1. sumadartson

    Przy kilku innych krajach europejskich nasze rezerwy złota to takie kieszonkowe małego jasia. No ale komu tam do 2015 roku zależało na bogatej Polsce.
    Warto by te nasze grosinowe rezerwy oddać urzędniczej jewropejskiej mafii w zamian za dotychczasową od nich niepodległość

    2
 12. fast_market

  A wracając do wyprzedawania majątku (CPK) to zdaje się dosłownie chwilę wcześniej
  wniesiono do tej spółki PPorty Lotnicze (z olbrzymim terenem o gigantycznej wartości,
  jeszcze większym jeśli kiedyś zamkną Lotnisko im. Chopina (Okęcie)).
  Śmierdzi wałkiem na odległość. Bardzo śmierdzi.
  To jest właśnie ta wyprz majątku narodowego francuzom i australijczykom.

  https://www.cpk.pl/pl/aktualnosci-2/polskie-porty-lotnicze-w-grupie-kapitalowej-cpk-cel-budowa-nowego-lotniska-przesiadkowego

  3
    1. Max2

     Krystyna Pawłowicz
     @KrystPawlowicz
     To od kiedy urzędowym w Polsce będzie niemiecki ?
     Kiedy wróci hajlowanie ,”polskie świnie”, „tylko dla Niemców”, „ręce do góry”, „rauss” itp.
     I „ostateczne rozwiązania” spraw Polski..
     Zasłużyliśmy na likwidację swego państwa.
     Sami tak wybraliśmy.
     Już nie współczuję,nie ma komu.

     Tu masz pisiorską prawdę 🙂 🙂

     8
  1. Arhplusminus

   Takie spostrzeżenie. Kapitał, który napłynął w powyborczy poniedziałek i wtorek na polską giełdę, jak słusznie zauważył WB zaparkował w WIG5, i tak by napłynął, niezależnie od wyników wyborów. Akumulacja pod ten wystrzał była widoczna już od kilku tygodni, a sam wynik wyborów nie miał z przyjętym wcześniej sposobem rozegrania wiele wspólnego.

   2
 13. piotr5

  Znowu jakis pisowski kretyn cos wymyslil a inni kretyni pisowscy mu przyklaskuja, ze po przyjeciu euro zloto wyjedzie z Polski. Gdzie i kto was tumany wyhodował ?

  Dla zainteresowanych Banki centralne maja rezerwy zlota , ktore na ogol sa przechowywane w polowie u siebie a w polowie za granica, najczęściej w USA, Kanadzie. np Niemcy oprocz Ameryki we Francji.
  Kraje europejskie zaczely sciagac do Europy zloto z Ameryki gdy zmniejszyło się zagrożenie ze ruscy mogą je sobie zabrać.

  9
    1. piotr5

     ja np chce zeby powstala normalna prawicowa partia tzn liberalna ekonomicznie, ktora zwalcza woke i cancel kulture, ale nie wpierd.. sie w zycie prywatne a wiec czy ktos chodzi do kosciola i czy robi aborcje. A najwazniejsze , ktora jest normalna partia polityczna bioraca udzial w sporach na rownych zasadach,
     bez mowienia ze kazdy kto nie z nami to zdrajca i agent
     bez lamania zasad i prawa
     bez zorganizowanego systemowego łgarstwa
     bez zorganizowanego systemu kradziezy (ludzie to nie swietoszki ale partia powinna byc swietoszkiem)

     7
      1. toya

       Twoja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się ochrona praw drugiego człowieka.

       Nie, twoja macica to nie tylko twoja sprawa.
       Nie, twoje samopoczucie psychiczne nie daje ci prawa odbierać życie.
       Tak, jako kobieta nosząca w sobie życie jesteś inkubatorem.

       Może się to podobać lub nie, ale tak to natura zaprojektowała.

       …a człowiek wymyślił anty-koncepcję.

       16
      2. piotr5

       Zalozmy, ze sie roznimy w pewnych sprawach. Ja bylem zwolennikiem poprzedniej ustawy i pewnie jakis czas daloby sie ja utrzymac, ale pis zerwal te ustalenia wiec teraz to poplynie w przeciwnym kierunku, bo takie sa trendy swiatowe a polska za chwile bedzie w awangardzie. za 20 , 30 lat bedzie trzeba wysilku by znalezc katolika

       1
          1. duch_natury

           Jeśli teorie o Nowym Porządku i praktyka z ksiązek Szwaba się będą wypełniać to ma powstać jedna wspólna światowa religia (może zarządzana przez SI – taki kapłan elektroniczy).
           To też tylko moje prognozy 😉

           2
          1. Max2

           Powinieneś zapytać córki, czy przypadkiem nie zauważa w Tobie zachowań pisiora. Obyś się nie zdziwił 🙂 🙂

           2
          2. piotr5

           no zaczynasz jechac jak pisior, oni wymyslaja sobie epitet typu komuch resortowe dziecko slugus niemiec albo rosji a nastepnie arbitralnie decyduja kto jest kim.
           Zawsze wzbudzales moj niepokoj a teraz to naprawde zaczynam sie martwic.

          3. Luto

           Super lewackie dziewczyny. Na koniec dały sobie “od pisiorów”. Niebawem to nas czeka po zaprzysiężeniu nowego opozycyjnego (nie)rządu.

           7
 14. duch_natury

  Żaden z nas nie wie kiedy dokładnie z zarodka rodzi się człowiek, kiedy fizycznie wskakuje w niego nasza wyższa jaźń, dusza (jeśli ktoś w to wierzy).
  Religii i podejść do naszego wiecznego bytu też jest wiele.
  Więc szkoda się obrzucać inwektywami. Zdrowy kompromis zawsze w tej kwestii jest najlepszym rozwiązaniem.
  PIS odszedł od tego kompromisu w prawo więc następna koalicja będzie chciała przywrócić powyższe.
  Tyle ode mnie.

  5
 15. Max2

  “no zaczynasz jechac jak pisior, oni wymyslaja sobie epitet typu komuch resortowe dziecko slugus niemiec albo rosji a nastepnie arbitralnie decyduja kto jest kim.
  Zawsze wzbudzales moj niepokoj a teraz to naprawde zaczynam sie martwic.”

  Za kilka lat – po rozpadzie partii PiS -słowo “pisior” w młodzieżowym slangu zastąpi słowo “dziaders”. Wówczas na porządku dziennym będziesz słyszał epitet w postaci .. Ty pisiorze !!! 🙂

  2
  1. noob

   @Luto,data była na 18.10 i był szczyt.Czasowki to ciezka sprawa.dopiero jak przychodzi dany dzien i sa w gorce czy dołku mozna probowac pod nia zagrywac.Kolejna mniejsza data w ten piatek,zobaczymy.Potencjalny duzy kaliber dopiero w grudniu.
   sp 4180-1 ciekawe miejsce.nq pisałem 14170 w tamtym tygodniu,rowne 200pk jeszcze brakuje ,zerkamy .
   Deko pod 4000 fajnie by było,tylko wez ich namow wrr.

   13
  1. Max2

   Problem jest z Węgrami.

   W Budapeszcie demonstracje w rocznicę wybuchu Rewolucji 1956.
   Tymczasem V. Orbán w Veszprém porównał UE do ZSRR.
   Co powie w Szwajcarii pod koniec listopada? Wyprowadzi Węgry z UE? Ogłosi neutralność?
   Radzę pilnie obserwować.

   https://twitter.com/b_goralczyk/status/1716698766097486318

   Gdyby wygrał PiS, to ciekawe jakby się u nas potoczyło….

   https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-10-20/niepokoj-w-usa-przyczyna-relacje-rosji-i-wegier/

   W takiej sytuacji wolę być Europejczykiem niż Polakiem.

   2
      1. Max2

       Chyba WB tłumaczył kto to jest lewak. Używasz słów których nie rozumiesz, a tacy “Ziemkiewicze” i pozostała hałastra, agitują i plują na UE, wysyłając dzieci na studia i otwierają konta w tej znienawidzonej UE. (w razie czego) A takie ciemniaki jak Ty z – wypranym mózgiem – przez bolszewicką TVP, plują jadem na wszystkich którzy mają odmienne zdanie. Synonim “pisiora” – homofoba, hipokryty idealnie wpisuje się w twój profil. Małpa powtarzająca kretyńskie idee, o których nie ma zielonego pojęcia.

       8
       1. Luto

        Muszę Cię zasmucić lewaku z tym oglądaniem TV, no może z wyjątkiem na mecze siatkówki i nożnej mimo wszystko. To prawda nie da się już tego wyleczyć 😏 A Twoje filozoficzno- psychologiczne podesjscie jest tak samo trafne jak Twoje krachy giełdowe, czyli jak to się kulturalnie wyrażasz jesteś w czarnej dup… W sumie czemu akurat czarną wybrałeś to też zapewne sobie to naukowo wyjaśnisz. Miłego dnia mimo wszystko 😏

        11
        1. Max2

         “Twój wybór. Nie wiem co tu jeszcze robisz.”

         Jak na razie to jest tu jeszcze Europa, i z tego kraju nie zrobiliście pisiory, kolejnej komuny 🙂

         Również życzę miłego dnia.

         P.S A słowo “lewak” pierwsi zaczęli używać komuniści. Obecnie w Polsce tym mianem określa się każdego, kto nie jest ani narodowcem, ani sympatykiem partii “Prawo i Sprawiedliwość”.

         2
          1. piotr5

           Chociaz w sumie trafiles, mimo ze jestes polanalfabeta, to byly jej pierwsze praktyki gdy budowalem dom. Z tym ze ona wtedy jeszcze nie wiedziala ze bedzie architektem wiec nie wiem czy mozna to uznac za praktyki.

 16. Ignacio1

  W temacie ochrony życia, statystyki w UE są przerażające. A można by ten problem rozwiązać przykładowo, tak:

  Moje miłe Panie, skrobanie na żądanie jest niemoralne, niesłychanie!
  Dobrze byłoby, urodzić, zdrowe, ale niechciane dzieciątko i bez żadnej opcji, odać je do adopcji!
  Przynajmniej, kara Boska, ominie Was nieuchronna, a będzie, wdzięczność rodziny bezdzietnej, dozgonna.

  29
 17. macarek

  Grosz do grosza, aż zbierze się kokosza:
  //Zysk netto grupy Alior Banku w trzecim kwartale 2023 roku wyniósł 571,6 mln zł,… 11 proc. powyżej oczekiwań analityków, którzy prognozowali, że wyniesie on 516,4 mln zł.
  Po trzech kwartałach 2023 roku zysk netto grupy Alior Banku wynosi 1,44 mld zł, podczas gdy rok wcześniej był na poziomie 323 mln zł.//
  Czyli za 4q będzie 2 mld!!! Przy kapitalizacji 8.4 mld to daje p/e tylko 4.

  6
      1. Arhplusminus

       Rodziców, którzy zaniedbali/zaniedbują wychowanie i naukę swoich dzieci. Nie zrobi tego tylko szkoła i nawet najlepszy nauczyciel.
       Wielu rodzicom tak właśnie się wydaje, lub dla własnej wygody, a często z braku czasu i sił chcą aby tak było. Tymczasem rodzica nie zastąpi smartfon, komp, tv czy zajęcia dodatkowe.
       Mam dwie córki, które chodzą do bardzo dobrej szkoły podstawowej na Ursynowie (obie należą do najlepszych uczennic w swoich klasach), więc przyglądam się temu procesowi na przykładzie ich rówieśników.

       4
  1. macarek

   Ma dużo hipotecznych. Jak Włosi zakładali bank to Knf już nie pozwalał na nowe Chf. Stad nie ma tego kukułczego jaja.
   Jak PZU go kupiło za 90 pln w 2017 to jego roczny zysk był wtedy rekordowy 630 mln. A teraz to kwartalny.
   W akcjonariacie poza PZU jest 15 funduszy, które hamują wzrosty – zależy im na stabilnym powolnym wzroście.
   Przy ewentualnej sprzedaży inwestorowi trzeba było za akcje zapłacić p/bv 3 czyli około 180 zł.

   2
   1. toya

    W następnych wyborach będziemy de facto glosować za wyjściem lub za pozostaniem w UE.

    Padł tutaj kiedyś argument, ze lepiej być mimo wszystko w tej UE, bo wtedy ma sie jakis wplyw na jej ksztalt, a bedac poza nie ma sie nic do powiedzenia.

    Nie zgadzam sie z tym. Wyboraz sobie, ze lezysz pod 120kg kolesiem, ktory założył ci dzwignie. Naprawde lepiej byc z nim w bliskim kontakcie? Naprawde masz jakikolwiek wplyw i kontrole sytuacji?

    Czy jednak lepiej móc stać z dala od niego i nie wchodzic w interakcję?

    Exit!

    21
    1. Max2

     Najpierw pochwała Rosji – w końcu dają radę bez środków unijnych – stopniowanie emocji – musimy podjąć decyzję wyjścia lub pozostania – strach – leżysz pod kolesiem 120kg i założył dzwignie (to UE) a tam w tej Rosji tak fajnie !!!- i recepta kulminacja emocji – jedyne rozsądne wyście EXIT !

     Miszcz !

     2
  1. duch_natury

   Nasza giełda ma swoje 5 minut raz na jakiś dłuższy czas gdy przez 2 miechy jest najsilniejsza na świecie – moim zdaniem osuwanie Janka jest nawet naszym na rekę bo gdy to przetrzymają to jak ten odkręci ruszą dalej z kopyta.
   Sorki za wtręt do Waszej dyskusji 😉

   5
  2. noob

   Piotr,
   Wiemy ,ze banan to nie giełda,tak? zwykly folwark zwierzecy Orwella.Tak licze ze zejdzie es 4010 chociaz jako 4rka.Mam eski i czekam co zrobia.4180-1 sp.nizej 4150-5 tez ciekawe choc licze na deko pod 4000
   w20 samo rosnie,co sie działo w przeszłosci w takich sytuacjach.Zakładałem domkniecie luki wig$ 496,5 i zrobienie 2120 fw cofka na 1985-2023 a tu dzis sk…… niespodzianka.Ogolnie banan jest niegrywalny na teraz.albo wala na 22xx prosto,albo 2015-25 w20 gdzies max 2140-50. i moze ta cofka na 2000 i dopieri.Choc ciezko sobie to wyobrazic patrzac na te jaja ktore wyprawiaja.2124 fw istotne.
   edek w dol z 300pipsa jenot w gore e ze 300-400 .ropa niezmiennie min 53 ale obstawiam 48-9 choc moze raz jeszcze wyskoczy nawet nadbic maxy ,choc niekoniecznie..Ogolnie to płakac sie chce patrzac na ten badziew zwanym giełda;-(( co za nieszczescie,ze zostalismy pokarani takim g…. i nie moznamiec normalnego rynku .ehh

   15
 18. Max2

  “Prezydent Andrzej Duda się myli: w 1991 r. prezydent Wałęsa nieformalnie zapytał lidera zwycięskiej UD prof. Geremka, czy zdoła sformować rząd. Okazało się, że nie i prezydent desygnował premiera, za którym stała większość, a konkretnie Jana Olszewskiego.”

  Ciekawe, czy teraz też będzie podobnie, jak z rządem Olszewskiego?

  4
 19. toya

  “toya 26 października 2023

  “Max2 26 października 2023
  Was też kupili Tow. toya? Tęsknicie za wielką Rosją?”

  “piotr5 25 października 2023
  (…)
  bez mowienia ze kazdy kto nie z nami to zdrajca i agent””

  Od siebie dodam – wytykając kogoś palcem, trzema palcami wskazujesz na siebie.

  Jeśli za kilka lat dojdzie do glosowania nad Polexitem, to widząc aktualną dynamikę zmian w UE i zakładając, że się utrzyma – będę głosować ZA.

  22
 20. macarek

  @noob
  Cena za przejęcie Peo to 200-250 zł. Myślisz, że będą się oglądać na s&p?
  Po prostu w w20 banki mają większy wpływ niż s&p a tam bankowość jest inna w kwestii finansowania. Czynniki fundamentalne plus prywatyzacja.

  2
  1. noob

   @Macarek,
   Nie wiem czy beda sie ogladać.Ogolnie cykl kuznetsa mowi ze up powinien trwac do wiosny 2025.Inna usredniona metoda ze do kwietnia 2024.A bandyci z kasa maja w dupie Twoje przejecie pekao po 2xx pln.Pojdzie sygnał i zasypia bez ceregieli.

   6
      1. sumadartson

       “Stare traktaty będą odnowione” pisał nostradamus, tylko nie pamiętam w której centurii.
       Niemce ciągle nie wierzą że ludności “ten kraj” nie da się zlikwidować ani cyklonem ani propanem ani obecnie ekonomią i politykierką

       1
 21. sumadartson

  Jakby tak jarek zmontował jednak koalicję w nowym Sejmie tobym kurna musiał napisać testament, bo na widok ursuli i donka miałbym gwarantowane zejście z tego świata z powodu skrętu kiszek z niekończącego się nigdy ataku śmiechu.

  8
 22. toya

  Der Onet na pełny etat pracuje nad przygotowaniem gruntu pod zaprzestanie wspierania Ukrainy:

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/korupcja-w-ukrainie-zatrzymuje-pomoc-humanitarna-gdzie-ginie-sprzet/jz4fx1e?utm_source=livebar&utm_campaign=newsy_sg

  Ukrainy nie ma jako Państwa od połtora roku. Jest żebrak chodzący po prośbie od kraju do kraju. Sektor publiczny jest opłacany z darowizn z UE.

  Jedyny kapitał jaki Ukraina jeszcze miała w 2023 to bank krwi. Ale ten został właśnie roztrwoniony w pozycyjnej “kontr-ofensywie” (piękny oksymoron 🙂 na Zaporożu.

  A u nas? A u nas do koryta dochodzą jegomoście kwestionujący pomysł armii 300 tysięcznej.
  – Po co?
  – Nie stać nas.
  – Nie mamy zdolności demograficznych.
  – A w ogole to jestesmy w Nato.

  To moze jednak w takiej sytuacji (realnego zagrozenia ze strony Rosji, a wkrotce i Ukrainy(sic!)) nie jest to całkiem political fiction, zeby stwierdzić, że:

  “Czas na RZĄDY wojska!” ?

  10
  1. toya

   “toya 13 sierpnia 2022 o 09:21

   (…)

   A co do tezy “czas na rządy Wojska” to nie jest to wyrażenie moich życzeń czy preferencji tylko obserwacja co stanowi najmniejsza linię oporu (minimalny wysiłek by zrealizować cel) w aktualnej sytuacji.

   Jeśli ta teza się nie potwierdzi to znaczy, że:

   a). zostaliśmy na kolejne 4 lata z tą przegnitą administracją

   b). znowu mamy pachołki Berlina przy sterze.

   Punkt b. byłby o tyle ciekawy, że wtedy robimy zwrot w swojej polityce wobec konfliktu na Ukrainie – koniec bezwarunkowego wsparcia, koniec bycia hubem zaopatrzeniowym.

   Nie widzę możliwości by obecna opcja mogła pozostać przy władzy z woli wyborców.
   Nie widzę możliwości by USA – zakładając, że nie planują odpuścić na UA – pozwoliłaby sobie zaryzykować na jakiegoś Scholza II w Warszawie.

   Nie widzę możliwości by w takich czasach niekompetentne hochsztaplerskie “gadające głowy” i lękliwe, bezradne “urzędasy” potrafiły sprawnie podejmować odpowiednie decyzje w stosunku do wojska, a zatem trzeba CUT THE MIDDLE MAN.”

   6
 23. noob

  @Piotr,
  Nawiazujac do wpisu wczoraj odnosnie banana,nadal mozliwa 2ga opcja ale musza zawracac jak cos.Zrobiona rownosc korekt ,jesli miałoby zadziałac to nie powinnismy sie zamykac juz wyzej niz wczoraj co najwyzej eci peciJak up to zasiegi flagi z d1 i fugory 2260-80 .
  Janki zamykaja stratne pozycje do konca pazdziernika i zawsze ruszali na poczatku listopada up.Dzis mała wspominana data ,zobaczymy czy spadna ,trzeba probowac reagowac.

  8
      1. wodzo

       Hrabio, pamiętaj, że: “A po nocy przychodzi dzień,
       a po burzy spokój,” Pisałem ostatnio, żeby się policzyć przy urnach. Wynik, liczenie i referendum (a bardziej jego zignorowanie) mnie zszokowało. To wciąż jest naród, który Piłsudski nazwał “kurwy i złodzieje”. Nie pozostaje nam nic innego, niż to, żeby się Polacy “policzyli na nowo w praktyce”, każdy wrócił do “swojego zbioru”, a wtedy trzecia kadencja ruszy z kopyta.

       7
         1. sumadartson

          Chyba szarej maści po 25.
          Oni mają tam towaru za 100 baniek. Jeśli złoto zdrożeje tylko o 50% będą mieć 50 baniek zysku czyli tyle na ile wyceniany jest dzisiaj cały ten interes.
          P/E =1 !!!
          Odkupiłem trochę tego skarbu od 44 zeta. Średnią kupna mam po 49.08. Au właśnie przebiło 2 kilo usd za uncję!!!
          Toż to siok!!!

          1
          1. konsultant122

           Obrót dzienny 31 k PLN na MNS. No Jankesy przenoszą te dulary widać i kupują Mennicę:)))
           Jak dular pokaże żęby to złotko jeszcze zelżeje ze strachu , tak czy nie:)

           3
          2. sumadartson

           Pokaże zęby. Jak waść nie oduczy się myśleć życzeniowo to ani chybi wszystko straci.
           Jak prezydent na banknocie pokaże zęby, to ja zakupię tego o
           Dolara.

           1
  1. sumadartson

   Dlatego gdy SI na pytanie o przyszły trend na GPW odpowiedziało że nie sposób przewidzieć przyszłych decyzji ludzkiego podwełnia, przestałem “przewidywać” co stanie się “na przełomie października-listopada” i przykleiłem się do ruchów minutowych globalnych rynków. Dzięki temu na kontraktach zarabiam większe pieniądze niż tracę, czego też waszmościom życzę.

   5
  1. sumadartson

   @Doktorze, znów drogi niebawem (chyba żeby nie).
   Od czasów “pandemii” rynki już tyle razy opuszczały kanały aby wkrótce do nich wrócić że i tym razem pozostanę przy swoim kooosmoos_owym oczekiwaniu.
   A na shortkoniach tańczę tak jak global gra sekundówki od świtańca do 17:05. Dzięki temu na bieżąco zarabiam więcej niż tracę.

   5
    1. sumadartson

     A ja patrzę intra jak dziś starszaki kupują swoje papiery w samym środku drugiej już współczesnej wojny światowej i powtarzam: z tego co jest i było, chleba nie będzie. Liczy się jutrzejszy “giełdowy ranek, który zbudzi mnie ze snu.”
     Ruskie trole nie płakały (niesłusznie) tu jak terroryści zarzynali 1300 starszaków w jeden dzień a teraz rozpaczają (słusznie) nad zabitymi palestyńczykami.
     “Jak kalemu ukraść krowę to źle, jak kali ukraść krowę to dobrze”.

     1
 24. toya

  “Erdogan:

  – Izraelu, skąd się tu wziąłeś? Jak się tu dostałeś? Jesteś okupantem. Jesteście grupą, a nie państwem. Zachód jest wam zobowiązany, ale Turcja nie jest wam nic winna.
  (…)
  – Ci, którzy wylewali krokodyle łzy za cywilów zabitych wczoraj w wojnie ukraińsko-rosyjskiej, dziś w milczeniu przyglądają się śmierci tysięcy niewinnych dzieci w Strefie Gazy.
  (…)

  – Hej, Zachodzie, mówię do ciebie! Czy chcesz znowu wojny między krzyżem a półksiężycem? Wiedzcie zatem, że Turcja żyje i trwa (tu) niewzruszenie.”

  https://x.com/wszewko/status/1718285865581940817?s=20

  8
  1. toya

   W ciągu ostatnich trzech tygodni w Gazie Izrael zabił prawie 7000 cywili.

   Przez półtora roku “działań wojennych – rzekomo – o skali niewidzianych od II wojny światowej” na Ukrainie zgineło… 10000 cywili.

   trzy tygodnie – półtora roku.

   Powtarzam: na Ukrainie człowiek ma większe prawdopodobienstwo zginąć śmiercią samobojcza i prawie takie samo prawdopodobienstwo, ze zginie w wypaku drogowym jak, ze zginie w wyniku dzialan wojennych.

   Ale potepiamy “barbarzynska” Rosje, a milczymy gdy Izrael na naszych oczach odkeca palniki i rozpala krematorium na miarę i skalę XXI wieku.

   #Wolna Palestyna

   #koniecpaństwtymczasowych

   21
 25. sumadartson

  I jeszcze kurna mają pretensję ruskie trole, że ktoś “wylewa łzy z powodu zamordowanych ukraińskich kobiet i dzieci”. A jeśli ..ujozo nie odróżniasz “poległych w wypadkach drogowych” od pomordowanych przez pucinowych bandytów to wypier…aj z “ten kraj” do matuszki i żebym cię tu więcej nie widział.
  Czy porządni ludzie naprawdę muszą tu czytać ukryte pochwały pod adresem ruskich bandytów? To jest ruskie to forum?

  10
 26. DrQuality

  Ze względu na oczywistą oczywistość , że PIS jako partia jest truchłem / jeszcze o tym nie wie – wśród ludzi między 18-29 lat
  to 14,7%/ podaje podsumowanie tejże – ostre , ale prawdziwe .Part 1
  “Na statek ten udało się PiS-owi zamustrować bez mała pół Polski: wszystkie sieroty po PRL-u, które sens ekonomiki widzą w posunięciach administracyjno-redystrybucyjnych. Wypatrują „trzynastek”, przydziałów i deputatów, wolny rynek pojmują jako pchli targ, a demokrację jako piwiarnianą pyskówkę. Znalazły się tam ofermy, lebiegi i strachajły czasów PRL-owskich, nadrabiające teraz patriotycznym zadęciem to, jak ongiś przymilały się do komunistycznych szafarzy dóbr, realizując kartki na mięso. Na pokładzie są też rozgorączkowane ofiary późnego urodzenia, teraz nieustraszenie idące z biało-czerwoną opaską i kosą na sztorc na zwidy i mamidła postkomunizmu, które upozorowała pisowska ideologia.

  5
 27. DrQuality

  Pat2
  “Stąd dzisiaj po stronie pisowskiej harcują niedouk i gbur w barwach narodowych. Wrogość, którą wylewają na inteligencję: „salon”, „jelyty”, „yntyligencję” – jak ją usiłują buraczanie wykpiwać – dorównuje nienawiści, jaką zachłystywał się lud sowiecki w zetknięciu ze światem Zachodu: eleganckim, wynalazczym, przedsiębiorczym, zdobywczym”
  Tajemny układ postkomunistyczny, który mackami ponoć oplótł Polskę, mimo nadludzkiego wysiłku pisowskich służb jawnych, tajnych i dwupłciowych, okazał się na tyle sekretny, że zatracił znamiona realności. Urealniły się natomiast niebotyczne przekręty (jak planowane przez Jarosława Kaczyńskiego wieżowce na Srebrnej) i nadużycia patriotycznych ascetów z PiS-u, z ich nalanymi sadłem facjatami. W tym zresztą Polska prowincjonalna widzi walor pisowstwa: siły swojskiej, która „kradnie, ale się dzieli” ze zwykłymi ludźmi.

  5
 28. DrQuality

  Part3
  Wedle pisowców zło się czai w naszym bliskim otoczeniu: w Niemczech, Unii Europejskiej, Rosji, wśród transnarodowych „lewaków” i „pedałów”. Polska „typu pisowskiego”
  Toteż Polska PiS-u chaotycznie się zbroi, choć swą polityką tyleż czupurną, co bezmyślną, sama ściąga zagrożenia na swą głowę. Skłóciwszy Polskę ze wszystkimi znaczącymi partnerami międzynarodowymi, pisowcy – jak na osobowości histeryczne przystało – paradują z mocarstwową gębą, wygrażają Berlinowi, Brukseli, Moskwie, Pradze, a nawet Kijowowi.
  Werble wybijały PiS-owi imperatyw odwetu. Za rozbiory, przegrane wojny i powstania, za przystąpienie Polski do Unii i za „męczeńską śmierć” Lecha Kaczyńskiego. Umysł tradycjonalny obwinia w swych porażkach wszystkich dookoła, byle nie własną durnotę i niezgulstwo.

  7
  1. sumadartson

   Towarzyszu doktorze. Z racji rozlicznych kontaktów z najmłodszymi wyborcami, powiem wam w tajemnicy że jeśli popsl_ane zamiarują tak samo rządzić jak w 2007-2015 to jarek za 2 do 8 lat dostanie w “ten kraj” większość konstytucyjną.
   Gdy rozmawiam z 20 latkami o mafijnych, oligarchicznych, złodziejskich, nieudacznych nierządach popslanych, kwitują to krótko: ja wtedy miałam (em) 10 lat i w ogóle mnie to nie interesowało, podobnie jak obecnie nie interesowały mnie prorządowe media w których mówią tylko o HISTORII, a nawet porządnego filmu nie uświadczysz.
   Jak one te młode, rozpieszczone przez jarka dostaną za 4 lata rządów popsl_anych 0, zero odpowiedzi na 50 wysłanych ofert pracy, to w następnych wyborach POKO muchy dostaną takiego kopa w żopu że i Łaba ich nie zatrzyma w drodze do “matuszki” rzeszy.

   19
 29. tinley

  W sytuacji gdy PIS straci władzę, Glapiński w koncu zacznie myśleć racjonalnie. A sytuacja wygląda tak: Nie wiadomo jaki rząd będzie, co zrobi nowy z cenami regulowanymi. Doszliśmy do lokalnego przesilenia i może jeszcze w listopadzie CPI spadnie a wraz z nią poleci 25pb ze stopy. Grudziń, styczen to już wzrosty a jak zdejmą te ‘tarcze’ to mamy inflację 1.5pp wyżej niż gdyby tych tarcz nie zdejmowano. I ta inflacja zostanie w pobliżu 5% by pod koniec roku znów rosnąć. Gdzie tu pole do obniżek i po co było się za to zaberać w takim tempie? Tym bardziej że glapinski nagle dostanie dzioba monetarnej harpii i zacznie grillować budzet Tuskowi.
  Z drugiej strony jakby rzeczywiscie chciał zaszkodzić Tuskowi to ściąłby następne 75pb i rynki zażądałyby premii za ryzyko czyli krótki koniec krzywej spada, długi rośnie na 7% przy znacznie niższych stopach. a tym samym rząd dostaje fangę w nos w czasie gdy musi sciagnąć z rynku 450mld na zrolowanie pisowskich, covidowych długów. Ci specjaliści od zarządzania długiem tak zarządzali ze skumulowali nam prawie bilion zł papierów do wykupu w ciagu 3 lat. I właśnie teraz je zaczynamy rolować. Jak rentowności będą rosnąć to swiat się nie zawali, ale trzeba szukać alternatywnych źródeł finansowania. Zagranica, finansowanie na krótkim końcu, bony skarbowe. Tylko to wszystko ma soje wady oprócz jakichś zalet.
  Tak czy siak… Podejście RPP się zmieni. I to bardzo. Za chwilę będziemy na konfach słyszeć coraz częstsze uwagi co do policy-mix i niepewności jaką ona stwarza, a właściwie brak wiedzy glapy jaka ona właściwie będzie, bo z poprzednikami to miał wszystko dogadane. No i w najlepszym wypadku stóp nie będzie obniżał. Obawiam się jednak, że przyszły ok zamiast sprzątania w finansach, bedzie kolejnym rokiem rozdawnictwa, rozdętego deficytu i inflacji miedzy 5-6% i w połowie roku zaczynamy podwyżki stóp i Glapcio w końcu, po 8 latach zafunduje nam realnie dodatnią stopę.
  Amen.

  5
 30. Max2

  Wiceprezes prezes PiS.

  Macierewicz:

  “Stany Zjednoczone są w pełni świadome, że jeżeli upadnie rząd Prawa i Sprawiedliwości, to będzie zagrożenie, iż dojdzie do wojny światowej.”

  (wypowiedź emitowana w Faktach TVN 28.10.2023).

  Chyba przebił Pawłowicz.

  2
  1. tinley

   Wielu uważa Macierenkę za świra. A ja twierdzę że to cyniczny manipulant żerujący bez litości na naiwności i ułomnościach najmniej wykształconych i najmniej inteligentnych ludziach. Nie wiem czy ktoś mu za to płaci czy on tak sam z siebie, ale podejrzewam, że jak zwykle w życiu bywa, kieruje nim niczym nieskrępowana żądza zysku, pazerność, chęć posiadania własnej partyjki i poczucie władzy. Wszystko podlane bogoojczyźnianym, pseudopatriotycznym sosem cuchnącym naftaliną lat ’30 XXw. Od 89r przy korycie, w Sejmie chyba równie długo a ten ciagle o szarych sieciach, niszczeniu Polski i układach. Od 89r. zmaga się z wiatrakami biedaka. Tak walczy że zlikwidował nam kontrwywiad. Gdyby Niemcy po 2wś zrobiliby to samo to dziś byliby gospodarczo na poziomie Bułgarii. Nie, nie zrobili tego. Bez skrupułów zatrudnili po weryfikacji dawnych pracowników wywiadu. Nie likwiduje się tego tego nawet jak politycznie to wygodne bo to prezent dla wroga. Macierewicz zrobił to z własnej przyrodzonej głupoty, albo na czyjeś zlecenie.

   14
  1. tinley

   Tak tak.. Trzeba było wywalić kolejne 300tys ludzi na wczesne emerytury. najlepiej od 60rż, a resztę przytomnych zmusić do wyjazdu i wtedy bezrobocie mielibyśmy na poziomie 2%. Co niby ten Tusk ma zrobić? Emerytury ludziom pozabierać? przecież to PIS zrobił ten problem wysyłajac kilkaset tys ludzi na przedwczesne emerytury a następne pokolenia mają płacić za te sieroty po Gierku co rzeszczą tylko dej, dej. najlepiej kolejną 16-tkę.

   13
    1. Max2

     “Umysł tradycjonalny obwinia w swych porażkach wszystkich dookoła, byle nie własną durnotę i niezgulstwo.”

     “Polska prowincjonalna widzi walor pisowstwa: siły swojskiej, która „kradnie, ale się dzieli” ze zwykłymi ludźmi.”

     “Na statek ten udało się PiS-owi zamustrować bez mała pół Polski: wszystkie sieroty po PRL-u, które sens ekonomiki widzą w posunięciach administracyjno-redystrybucyjnych”

     “Stąd dzisiaj po stronie pisowskiej harcują niedouk i gbur w barwach narodowych.”

     Hrabiego wpisy tylko te tezy udowadniają.

     10
 31. toya

  Odnośnie manipulacyjnej sugestii o Trumpie.

  Nie wiadomo o jakim kraju mówił, ale wiadomo, że NIE MOWIŁ o Polsce.

  Zamiast 13 sekund. Link do całego wystapienia. W miejscu, ktore zaznaczam znajduje sie wyrwany z kontekstu fragment.

  https://youtu.be/klMYiCN3A94?t=2456

  W skrocie. Trump mowil o NATO i o tym, ze tylko 8 krajów (w tym POLSKSA!) wpłacała do Nato tyle co trzeba, a reszta nie.

  Zatem: nie chodziło o Polske.

  16
  1. wodzo

   Trump podkreślał wiele razy, że państwa, które nie będą wykładać odpowiednich środków na WŁASNĄ obronność, nie mają co liczyć, że ktoś je będzie bronił. Bo to nie jest opłacalne. To tak jak ratowanie na siłę narkomana, który pożycza, żeby dalej ćpać. To tak jak Komorowski, różowo-czekoladowy orzeł i rządy Platformy kontra rządy Prawa i Sprawiedliwości.

   15
   1. Max2

    Wniosek jako moja interpretacja :

    Nie potrzeba bronić Polski przed Rosją, gdyż Tramp z Putinem by się dogadał. (kosztem Ukrainy i Europy Środkowej)

    https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/trump-chwali-putina-i-obraza-macrona-wlazil-w-d-xi-jinpingowi/bekcn82

    “Skrytykował przy tym zaangażowanie USA w Ukrainie, sugerując, że Ukraina nie jest w stanie wygrać wojny.”

    “Według byłego prezydenta USA Ameryka obecnie “nie jest gotowa, by walczyć”. — Odbudowałem nasze wojsko: nowe samoloty, nowe czołgi, nowe wszystko. Oni wzięli to wojsko, które odbudowałem, i oddali to wszystko Ukrainie — powiedział Trump.”

    — “To są wszystko ludzie najwyższych lotów, u szczytu swoich zdolności. Prezydent Xi to błyskotliwy człowiek. Jeśli szukałbyś w całym Hollywood kogoś, kto mógłby zagrać rolę prezydenta Xi, nie znalazłbyś nikogo takiego. Ten wygląd, ten mózg, wszystko. Mieliśmy wspaniałe relacje — mówił Trump. — Putin? Bardzo mądry. Owszem, ma prawdopodobnie zły rok — dodał.”

    3
     1. Max2

      No ale macie jeszcze szansę, jak wygra Tramp w przyszłym roku. Na pewno nie zapomni o swoich pupilkach, dogada się z Rosją i wówczas wprowadzicie – za zezwoleniem Putina- swoje rządy, tak jak w Rosji – nie “prawosławnych” – tylko “katolickich patriotów”

      2
 32. DrQuality

  Wzywam do zakończenia dyskusji na jakikolwiek temat z pisokmiotami / oprócz giełdy ? /Ich partii już nie ma , zlasowane płaty czołowe nie do odzyskania , przaśne gęby nigdy nie uzyskają akceptowalnego wyglądu , nigdy nie będą używać końcówki ą i ę etc,itd . Nie oszukujmy się , oprocz miejsca urodzenia i języka nic nas z nimi nie łączy . Żadnego zasypywania rowów – mission impossible .

  13
  1. duch_natury

   Nie jestem ani za ani przeciw ale taka tania propaganda to nie dla mnie.

   Kto jest w gorszej sytuacji?
   1. Binesmen, który ma zadłużenie 3 mln (a roczne przychody firmy 10mln)
   2. Kowalski z zadłużeniem 300 tyś (roczne przychodu 400tyś.)

   Czy Biznesmenenowi firma się prawidłowo rozwija?
   1. 2021r. – zadłużenie 1mln, przychody 4mln
   2. 2022r. – zadłużenie 3mln, przychody 10mln

   Więc niech się najpierw ten Petru nauczy prawidłowo wyliczyć liczbę królów i podaje stosunek zadłużenia do przychodów bo to może odzwierciedlać prawdziwe procesy w naszym budżecie.

   15
 33. toya

  Z tumokami i jemiolami tego forum szkoda dyskutować, ale wciąż zakładam, że wśród milczących czytelników są tacy, którzy szukają tu poszerzenia horyzontów, wola stawiać ciekawe pytania niż powtarzać sztampowe odpowiedzi. Im polecam książkę: “fałszywy świt” Johna Graya.

  Czytam ponownie i jestem pod wrażeniem jak jest aktualna (oryginalne wydanie z 1998 roku!)

  17
 34. b_54

  “I to by było na tyle na temat PISokomuszej czeredki . Szkoda dalej strzępić klawiatury . Miłego pobytu na śmietniku historii”
  “Wzywam do zakończenia dyskusji na jakikolwiek temat z pisokmiotami (…) Ich partii już nie ma”
  “Słusznie dr z pisiorami nie ma dyskusji”

  Podobno tak samo mówiły komuchy o ludziach Solidarności zaraz po wprowadzeniu stanu wojennego.

  28
 35. toya

  Drogie dzieci, w tej klatce widzicie okaz fundamentalisty.

  ““I to by było na tyle na temat PISokomuszej czeredki . Szkoda dalej strzępić klawiatury . Miłego pobytu na śmietniku historii”
  “Wzywam do zakończenia dyskusji na jakikolwiek temat z pisokmiotami (…) Ich partii już nie ma”
  “Słusznie dr z pisiorami nie ma dyskusji”’

  18
  1. piotr5

   dopiec jarkowym hahaha
   nie ma nic lepszego niz to ze dostaliscie w dupe, to wystarcza. 🙂
   a te wasze wpisy to resentyment czyli wrogosc i bezsilnosc.
   Mozecie sobie pisac co chcecie.
   Hrabia to juz zszedl na poziom sedesu, nie no przegiąłem, a kiedy byl wyzej?
   A tak powaznie to juz pare lat temu napisalem, ze miedzy tymi dwoma plemionami nie ma juz mozliwosci rozmowy. A teraz jest jeszcze gorzej.

   12
   1. piotr5

    Ale jest pozytywna wiadomosc, sadzac po lapkach to trynd jest taki ze pisowcy zostaja a reszta pomału znika z tego bloga.
    Takze bedziecie mogli sie klocic miedzy faszystami proamerykanskimi i faszystami prorosyjskimi. wszystko jeszcze w kisielu antysemityzmu.

    10
  1. toya

   Tak rasistowskiej pseudo-intelektualnej wypowiedzi tu dawno nie było – coś pięknego, że linkuje to samozwańczy “humanista” tego forum.

   Fragmentu o wyższości cywilizacyjnej “innowacyjnego Izraela” nad żyjącymi w syfie Palestyczńczykami, to by się Goebbels nie powstydził. Ten dziad jeszcze coś o wszach powinien dodać.

   Pięknie Żydki odrobiły lekcję.

   21
   1. toya

    Ale nie wiem jakiej ekwilibrystyki wymagałaby próba by tego typu argumentacją usprawiedliwić faszystów Ukraińskich dokonujących przed 2022 czystek w Donbasie.

    No bo tutaj pitolenie o innowacyjnej praworządnej Ukrainie i brudnej prymitywnej Rosji już by raczej do nikogo nie trafiło. Są granice propagandy 🙂 Come on!

    9
    1. Max2

     Ciekawy światopogląd towarzyszu wyznajecie.

     Jesteście za wyjściem z UE, sympatyzujecie z Rosją, podajecie w wątpliwość pomoc jakiej ma nam udzielić USA, szykujecie się na wojnę z Niemcami. Jednocześnie będąc katolikiem, jesteście przeciwni migrantom (bo terroryzm) ale nie przeszkadza to wam towarzyszu popierać terrorystów palestyńskich. A wszystko to w sosie antysemityzmu. Jesteście przeciwko aborcji, lecz dzieci z Michałowa – nasze nie są, mało tego, nie przeszkadza wam mordowanie dzieci przez Hamas.
     Nazywacie Ukraińców faszystami, to i pewnie Rosjan nazwiecie wyzwolicielami.
     Szczycicie się tym że ukończyliście LO tam gdzie ukończył Duda, lecz chyba w odwrotną stronę bym nie oczekiwał aplauzu.
     Ciekawi mnie, jak ktoś taki jak wy przeszedł testy psychologiczne a propos posiadania broni.

     4
     1. toya

      Tyle się zgadza. Reszta to wasze domysły, insynuacje i interpretacje:

      Jesteście za wyjściem z UE
      Sszykujecie się na wojnę z Niemcami.
      jesteście przeciwni migrantom
      Jesteście przeciwko aborcji,
      Nazywacie Ukraińców faszystami,

      9
 36. DrQuality

  ruskij unitaz
  “Tak rasistowskiej pseudo-intelektualnej wypowiedzi tu dawno nie było ” . Sama prawda / oprócz wiadomosci , że Qatar jest emiratem /. Typowa proxy wojna . Demokracja versus dyktatura , cywilizacja Zachodu contra barbaria .
  Dodam , że np . rozwiązaniem problemu homoseksualizmu dla Hamasu było zrzucanie gejów z wieżowców .
  Tunele – no problem .
  https://www.rmf24.pl/raporty/raport-izrael-w-stanie-wojny/news-tajna-bron-izraela-do-zwalczania-bojownikow-hamasu,nId,7115442#crp_state=1
  Skutecznie , metodycznie . do zwycięstwa .

  1. DrQuality

   I dla przypomnienia .
   Pan, nasz Bóg, przemówił do nas na Horebie: Już dosyć waszego pobytu na tej górze.
   Wyruszcie więc i idźcie w stronę gór Amorejczyków i do wszystkich ich sąsiadów w Araba, na pogórzu i na nizinie, w Negebie i na wybrzeżu morza, do ziemi Kananejczyków i Libanu, aż do wielkiej rzeki, rzeki Eufratu.
   Oto przekazałem wam tę ziemię, która jest przed wami. Wejdźcie do niej i weźcie w posiadanie tę ziemię, którą Pan przysiągł dać waszym ojcom, Abrahamowi, Izaakowi, i Jakubowi oraz ich potomstwu po nich.

   1. Max2

    Tow. toya zapomina sam co pisze, no ale to antysemita nie dający prawa Izraelitom do swojego państwa. Ciekawe tow. toya czy Polska to też będzie podlegać tym wykopkom o jakich piszecie? W końcu też mieliśmy przerwę w niepodległości.

    toya 9 października 2023 o 16:50

    podpowiem:

    – jak nieproszony wpycham sie do czyjegos domu to moge dostac w łeb.

    – jak bronie prawa do swojego domu to cel uswieca srodki

  1. Max2

   Czyli wiecie tow. że jesteśmy następni w kolejce. Po lajkach jakie tow. otrzymał większość na forum to barbarzyńcy. Trudno jednak wymagać od katolików cywilizacji, tym bardziej że ta religia przyszła do nas za pośrednictwem Czech z Niemiec 🙂

   1. toya

    Niedoczekanie…

    Żeby być w czyjejś “kolejce” to trzeba coś znaczyć, przeszkadzać w czymś, stać na drodze czegoś. By gwałtu i przemocy ofiarą się móc stać trzeba być kimś. Trzeba wyzwalać w kimś frustrację.

    A jaką frustrację może wywołać samotny zgorzkniały starzec?

    Czeka go bardziej prozaiczny i niedramatyczny los. Utrata sił. Nieposłuszeństwo członków. Gnicie trzewi. Mgła myśli. Kompost.

    Cicho. Samotnie. Bez widzów i uwagi świata.

    Może dlatego na koniec tak szczeka, kąsa i prowokuje.

    10
   1. noob

    Po spadku to na wzrost,wiedz raczej na spadek po wzroscie.Zerkamy bo trend jest cholernie mocny i trzeba reagowac.Podczas normalnego zachowania i ruchow robi robote,tutaj widzimy co sie dzieje bo ida na chama.Zreszta ,to nie giełda,nie ma co sie rozpisywac.58fw istotne jak cos.

    5
 37. Prezesso

  Każdy Leszcz poluje na S – będzie coraz wyżej!

  Ja doładowałem na maxa i ma zamiar wyciągnąć kasę od Miśków – oddam po 2600/2800.

  Taki mam układ kropek!

  JAZDA NA NOWE SZCZYTY się dopiero zaczyna, to SMIESZNIE NISKIE WYCENY!

  11
 38. wodzo

  Czas na męską decyzję. mam pytanie do blogowych piotrusiów i maxiów. Śmiejecie się np. z Andrzeja Stefaniaka. Ale on jest konsekwentny. Pytanie jak waszym zdaniem zachowa się rynek. Znam opinie wielu osób, jedni pod nazwiskiem piszą, że będzie zapaść, inni twierdzą, tak jak ja, że będzie hossa w strachu (złych wiadomości nie brakuje), inni piszą uczciwie, że nie wiedzą co będzie. Odklejcie się na chwilę od łatki antypisowego oszołoma i dajcie głos na temat.

  13
   1. wodzo

    Miałem kiedyś “doradcę z Lublina”. Jarosława. Jak się zorientowałem, że wie mniej niż ja, bo jest głupszy, to zerwałem kontakt. Ale zdążył mi sprzedać “polisę na życie” ze Skandii. Później dzwonił z kolejną “ofertą”. Nie znasz Stefaniaka, ale jest fakt, że chłop regularnie, pod nazwiskiem się produkuje. Za jakiś okres, będzie okazja spojrzeć w lustro. Co z meritum, czyli męską decyzją? Czemu wy ciągle wyzywacie od oszołomów, wariatów, pisowców? Nie można normalnie porozmawiać?

    1
 39. Prezesso

  Konso, a jak! Odwróciło mnie, jak byłem u fryzjera, jeszcze z szamponem na głowie pakowałem L ma maxa na fix i TERAZ się mi morda już cieszy! Bo Jankes IDZIE NA NJU JER HAJ!

  ALEŻ HOSSA – RAJD MIKOŁAJKOWY SIĘ ZACZYNA!

  Doskonałe informacje, kropki nooba, L w portfelu, RADOŚĆ!

  5
 40. toya

  Możecie się na blogu wyzywać od PISuarow i POmylencow, ale ostatnia cisza przy rosnących futach zwiastuje, że wszyscy Biedroniujecie z rynkiem i solidarnie przyjmujecie w kakao próbując eskowac🙂

  Mimo różnic, łączy Was więcej niż Wam się wydaje 🤣

  6
  1. noob

   @Toya,
   Co do eskowania,cos mi swita w głowie opisane zlecenie jak rosło …czekam na 2085 fw po duze s.Zakładam ,ze sa nadal w portfelu ,bo nie kojarze wpisu ich zdania.Prosze mnie poprawic jesli taka informacja została podana .

   7
   1. toya

    Zle zakladasz noob.

    Pisalem kiedy wyszedlem z krotkich na FW20.

    “toya 10 października 2023 o 16:32Odpowiedz
    Bez pozycji na W20. Netto wyszło okolo 30 pkt na plus dzieki pierwszej paczce. To nie ten ruch. Jeszcze.

    “toya 28 września 2023 o 11:54Zaloguj się, aby odpowiedzieć
    Po 1910 dokładam S tłuste jak marcińska gęś.

    SL 1985

    “toya 14 sierpnia 2023 o 13:03
    (…)
    P.S Przy 2085 tłuste S na FW20”

    2
 41. piotr5

  Toya ty masz cos z glowa.
  Gdy juz wszyscy zaczeli ignorowac twoje brednie polityczne to ruszyles z atakiem na bledy inwestycyjne. Oczywiscie sa one w twojej wyobrazni bo zadnej wiedzy o tym nie masz. Pomijam ze akurat nabijanie sie z tego swiadczy ze peron wraz z cala Wloszczowa ci odjechal.
  Ale jesli naprawde chcesz wiedziec to ci napisze(wyjatkowo bo juz od dawien dawna o tym nie mowie a kiedys bylem wyjatkiem podajacym co robie online) od dnia po wyborach nie mam nic. I nie mam na razie zadnego pomyslu wiec czekam.

  11
  1. toya

   “atakiem” :-DDD Litości.

   Wartość tego bloga to sentyment wśród ulicy. A jak widać w ostatnich dniach główne Mirki forum siedzą cichutko.

   Wnioski sam każdy wyciąga. Ja wyciągam wniosek, że siedzą po złej stronie.

   3
   1. toya

    Podobny klimat był podczas ubiegłorocznej zwyżki w ostatnim kwartale:

    “toya 15 listopada 2022 o 15:36Odpowiedz
    Ta cisza na blogu to chyba zwiastuje, że regularni komentatorzy uśredniają S?”

    “toya 15 listopada 2022 o 16:57Odpowiedz
    Jak kogoś kusi piramidowanie S po takim długim ruchu licząc na 5,7,10% korektę dzięki której wyratuje pozycje to niech weźmie pod uwagę, że rynek może się schładzać niekoniecznie zawracając ale idąc po prostu w bok i cwtedy cały misterny plan w …”

    1
 42. piotr5

  wszyscy Biedroniujecie z rynkiem i solidarnie przyjmujecie w kakao próbując eskowac🙂

  No w sumie moze to przyjmowanie w kakao dla ciebie to nic szczegolnego. Dzień jak co dzień.
  Wiec faktycznie moze myslisz ze to byla mila odzywka. No niech bedzie , ze to rzetelna analiza nastrojow 🙂

  2
   1. toya

    Nie wiedziałem, że to kółko czytelników Bravo szukających wirtualnego przyjaciela.

    “toya 18 grudnia 2022
    Opinią o sobie zawracać sobie powinni głowę ci co szukają posady i ci których byt zależy od uznania innych.”

 43. duch_natury

  kupiłem 1 partię po 4.17 teraz czekam ustawiłem się co 5 groszy na 4.12
  Mam czas na zakupy do grudnia bo wtedy będę opłacał zamówienia.
  A jakby spadł poniżej 4zł to łąduję więcej na przyszłość 🙂

  Generalnie tak jak pisałem miesiąc temu spodziewam się w tym roku dobrej koniunktury na giełdach (wzrosty). Bessa zacznie się dopiero wiosną 2024 według moich obliczeń

  8
    1. toya

     Stosowania szantażu, manipulacji, hipokryzji, podwójnych standardów, wyrachowania, fałszu, brutalności, bestialstwa, pogardy, braku pokory.

     Ale w sumie można im współczuć losu, który ich w najbliższych latach czeka.

     Long na czosnek i cebulę na bazarze Różyckiego.

     15
      1. duch_natury

       Żydzi bombardują gdzie popadnie:
       – obozy dla uchodźców
       – szpitale
       – nawet kościół gdzie zginęła Polka pracowniczka miejscowego Caritasu wraz z mężem i małym dzieckiem

       Bartoszewski ich mocno usprawiedliwia i namaszcza (nasi Starsi Bracia) – poseł PSL z angielskim obywatelstwem – ciekawe.

       Jedynym usprawiedliwieniem jest ich Biblijny Starotestamentowy Przewodnik – Bóg “zazdrosny”, który polecał “oko za oko”

       To nie moja bajka.

       10
  1. DrQuality

   ruskij unitaz
   ” wszyscy Biedroniujecie z rynkiem i solidarnie przyjmujecie w kakao próbując eskowac ”
   Wyście już zrolowali te puty , którymi zostaliście poczęstowani przez poważnych inwestorów ?
   S 2185 , SL 2085 czy jakoś tak to było ? Was juz w sensie inwestycyjnym już nie ma .
   Piotr5 – poza rynkiem futures – b.db decyzja , ale perły sa w posiadaniu ?
   Jak niżej

   1
      1. DrQuality

       08 Octava – tutaj mam zamrożone pieniadze . Ilośc akcji zbliżona do ilości akcji będącej w posiadaniu osoby bliskiej Prezesowi / małzonka / , stąd moja nadzieja na pozytywny rozwój akcji.
       Zmiana warunków zabudowy w planach Konstancina – posiadaja kilkanascie ha , sprzedaż galerii w Bydgoszczy , zwrot z inwestycji w Octava Property / udziały w portfolio nieruchomości wartych 1,2 mld zł rozpoczecie budowy Galerii w Wałbrzychu ? , investor strategiczny hedge fund Elliot Associate przez Beresford

       1
   1. fast_market

    Ciekawe, które z dużych lotnisk jest położone tak daleko (55-60 km) od centrum miasta? Ja nie znalazłem. Zwykle jest to 15, w porywach do 20 km.
    Ale tu chodzi jeszcze o coś innego. Wygląda jakby ten projekt był robiony tak, aby go nie zrobić. Przeciągany w czasie, jakby tylko o przepompowywanie publicznej kasy chodziło i zagranie na emocjach ludzi, że coś dużego, polskiego, narodowego jest budowane. A to była jak widać wielka ściema, na którą większość dała się nabrać.

    7
    1. fast_market

     “…Spółka działa z perspektywą czasową do najbliższych wyborów parlamentarnych i nic nie robi, żeby przedłużyć jego realizację poza prawdopodobną zmianę ugrupowania rządzącego. A głównym efektem przerwanych prac będzie zapewne wzbogacenie się osób biorących udział w pracach Spółki.”

     2
     1. Max2

      “Brak wymagania odpowiednich kwalifikacji do ciał kierujących CPK stwarza ryzyko powoływania do nich ludzi po prostu wykonujących polecenia władzy ale niekoniecznie mających odpowiednie kwalifikacje. Pierwszym Prezesem Spółki był …specjalista od polityki dalekowschodniej, nie mający żadnego doświadczenia w realizacji wielkich projektów. Członkami zarządu CPK w pewnym momencie był działacz samorządowy czy absolwentka dziennikarstwa – oczywiście nie mający żadnego doświadczenia w realizacji mega-projektów.”

      2
      1. Max2

       Gdybym był patriotą i nie wiedziałbym że rządzą nami “katoliccy patrioci” – 8 lat !!! to uznałbym, że znajdujemy się pod zaborami :

       1. Spadek populacji katolików 16% (5mln ubyło)
       2. Spadek urodzeń (demografia)
       3. Patriotyzm wśród młodzieży 14%
       4. Szkolnictwo średniowieczne
       5. Propaganda sukcesu
       6. Dzielenie społeczeństwa (reżimowa TVP)
       7. Armia nie przygotowana do konfrontacji
       8. Zadłużanie państwa
       9. Rozdawnictwo społeczne (opłacanie swoich – uzależnianie od państwa)

       8
   1. sumadartson

    Skoro Panawojtkowy Cykl Prezydencki w USA rozwija się zgodnie ze średnią odzaraniadziejową cykli prezydenckich, głupotą byłoby walczyć z trendem.

    Nie powinni dopuścić POKOmuszych nieudaczników do rządów. Rządy POniemieckich kundli to będzie etap przejściowy między Większością Parlamentarną jarka a tegoż jarka Większością Konstytucyjną. I wcale mi to nie rajcuje. Biedny kraj, biedni ludzie.

    9
    1. konsultant122

     Zastanawiam się tylko jak Donek ma zorganizować bezrobocie i bum bańki nieruchomościowej. Wszak Pan Wojtek zakładał 2023 roku za szczyt bańki nieruchomosciowej. Kiedy wreszcie ci flipperzy i wierzący w nieskończoność wzrostów nieruchów. Oby russkich najeźdźców w to nie wciągnęli..

     2
 44. konsultant122

  Ale wycie kuźwa:
  1. Spadek populacji katolików 16% (5mln ubyło) – chyba na haju te maxiu?
  2. Spadek urodzeń (demografia) -maxiu się nie POstarał
  3. Patriotyzm wśród młodzieży 14% -haha , a ktos zrobił sondaż ?
  4. Szkolnictwo średniowieczne- a późnowieczne też?
  5. Propaganda sukcesu – dont worry be happy
  6. Dzielenie społeczeństwa (reżimowa TVP), wyłącz tv włącz myślenie, bajki w tv tylko dla ubogich
  7. Armia nie przygotowana do konfrontacji- a ma być przygotowana i czekać w rynsztunku?
  8. Zadłużanie państwa- to już trwa od starożytności:)))))
  9. Rozdawnictwo społeczne (opłacanie swoich – uzależnianie od państwa) – oj swoim bogatym to oPOzycja da tyle ile POtrzebują

  2
  1. Max2

   1.https://wiadomosci.wp.pl/rozdzial-kosciola-od-panstwa-kaczynski-ma-wielkie-zaslugi-dla-laicyzacji-polski-6956303389673984a

   “Regularnie na msze w niedziele chodzi wyraźna mniejszość, a proces laicyzacji wciąż postępuje. Od spisu powszechnego w 2011 roku do spisu w 2021 roku Kościół stracił ponad 6 mln wiernych. To gigantyczna liczba.”

   Dane statystyczne wklejałem.

   2. Dane statystyczne dostępne.

   3. Patriotyzm wśród młodzieży około 15% – głosowanie na PiS ( dane wyborcze)

   A o reszcie zbyt dużo by pisać, jak masz klapki na oczach i tak nie przyjmiesz. 🙂

   2
   1. konsultant122

    1. Nie obchodzi mnie Kaczyński ani to czy większość chodzi do kościoła. Nie w większości siła.
    2. Jeśli uważasz że za Donka zwiększy się liczba urodzeń przy wyższym bezrobociu i ograniczaniu rozdawnictwa, to gratuluję!
    3. Chory jesteś maxiu, jeśli patriotyzm przypisujesz głosowaniu na PiS. Wyprał ci mózg system oszczętnie.
    Przyznaj się, żydowska krew?

    18
    1. Max2

     “jeśli patriotyzm przypisujesz głosowaniu na PiS.”

     Ło matko to pisiory nie są patrioty? Ani katoliki? Kuniec świata.

     ” Nie obchodzi mnie Kaczyński ani to czy większość chodzi do kościoła. Nie w większości siła.”

     A w czym ? W LGBT ?

     Jeśli uważasz że za Donka zwiększy się liczba urodzeń

     Jak przyjmiemy popieranych przez tow. toya uciekinierów z Hamasu i Palestyny będziemy mieli przyrost dodatni 🙂

     4
     1. Max2

      “Dane statystyczne są nieubłagane. Po 2015 roku stopień powiązania partii rządzącej z Kościołem stał się jeszcze wyraźniejszy. Jarosław Kaczyński powinien dostać nagrodę specjalną od środowisk laickich w Polsce za wielki wkład w proces laicyzacji społeczeństwa polskiego. Laicyzacji nieodwracalnej.”

      I dodam od siebie, że wkład Jarka w proces braku zaufania do państwa , poprzez utratę autorytetu, sądów, sejmu, senatu, TK, jest więcej niż wybitny. Kaligula jak mianował swojego konia Incitatusa senatorem, okazał tym pogardę i kpinę pozostałym senatorom. Jarek wpuszczając do sejmu takie a nie inne “persony” tym właśnie się kieruje. To taki pisiorski “patriotyzm” 🙂

      6
       1. Max2

        Muszę Ciebie konso zasmucić. Jezus był żydem, a jego matka to nie Polka “Królowa Polski” 🙂

        “Nie jest dobrym drzewem to, które wydaje zły owoc, ani złym drzewem to, które wydaje dobry owoc. Po owocu bowiem poznaje się każde drzewo; nie zrywa się fig z ciernia ani z krzaka jeżyny nie zbiera się winogron. Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta. Czemu to wzywacie Mnie: „Panie, Panie!”, a nie czynicie tego, co mówię?” (Łk 6,43-46).

        Wniosek :

        Po owocach ich poznacie.

        3
         1. sumadartson

          Noszą na piersi serce biało czerwone a w PE głosują za odebraniem Polakom suwerenności na rzecz niemiec. Obłudni kłamcy, idący do wyborów z kłamstwem na piersi. A jeden …joza próbował tu przemycić faszystowskie kłamstwo że “złe słowo Polaków” doprowadziło do ludobójstwa Polaków przez niemców. Rozmowa z takim ..ujem to brak szacunku dla samego siebie i splunięcie w twa rz ofiarom niemieckiego ludobójstwa.

          13
    1. konsultant122

     Jeśli Żyd tak twierdzi, to nie odpowiadam. Jest taki Żyd w Łodzi, znawca Łodzi, robi PiAr na pejsbuku robi porządny i oprowadza wycieczki po mieście .Oczywiście jest znawcą historii Łodzi, ale na pierwszym miejscu wycieczki z USA i Izraela, kierunek cmentarz żydowski. Na piersi gwiazda Dawida, a jakże. A cokolwiek w dyskusji o katolikach czy JP2, to od razu na profilu skrzyżowanie Obywatelskiej z Jana Pawła o godzinie 21:37. Normalnie ręce i pejsy opadają.

     3
      1. konsultant122

       a przejść się ulicą w katolicką pielgrzymką i krzyżem po Jerozolimie, to można być oplutym przez pejsów. Wiele takich przypadków było jest i będzie. Tak więc niech pejsy tu zamilkną bo aż z daleka cuchnie ich propagandą.

       5
       1. Max2

        “Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz” to i żydzi też plują? Co też ten bidny naród Polski zrobił, że tak go nie lubią?

        “Tak więc niech pejsy tu zamilkną bo aż z daleka cuchnie ich propagandą.”

        Coraz ciekawiej. Kontynuuj. Wylej na forum swoją “katolicką miłość blizniego.” 🙂

        3
 45. duch_natury

  @Max
  “Gdybym był patriotą i nie wiedziałbym że rządzą nami “katoliccy patrioci” – 8 lat !!! to uznałbym, że znajdujemy się pod zaborami :”
  punkty 1-9″

  Już jesteś blisko. Wystarczy tylko oddalić się nieco od ściany i zobaczyć że w/w punkty są realizowane w większości krajów rozwiniętych.

  Może poza punktem 4 szkolnictwo – istotnie w innych krajach uczymy dzieci, że murzynek bambo był śniady ciemnoskórym latynosem, lalka Babrie jest lesbijką a globalizm i zamordyzm ekologiczno-stanitarny to fajny jest.

  Wnioski można wyciągnąć samemu.

  Z ciekawostek ekologicznych.

  1. Nie ma już słomek plastikowych – to jest bee, niedobre, nasza planeta cierpi. Więc mamy obecnie słomki papierowe. No ale muszą być nieskazitelne sanitarnie więc słomki te są pakowane każda oddzielnie w plastikowe folie a całość w kolejną folię.
  I potem klient dostaje na plastikowym talerzyku, w plastikowym kubku drinka ale koniecznie z papierową słomką bo musi być EKO.
  Słomka po kilku siorpnięciach jest do wyrzucenia bo się rozwala, klei do ust. Więc klient idzie po nową – kolejną słomkę…

  Ja pamiętam, że jak nasze dzieci były młode to te plastikowe słomki umyliśmy i były wielorazowe.

  2. “18 sie 2023 — Unia Europejska chce zastąpić papier toaletowy produktem ze słomy a docelowo urządzeniami wodą i mydłem montowanymi w miskach klozetowych”

  NO to chyba należy profilaktycznie się zastanowić i wybrać rękę, która będziemy podobnie jak Muzułmanie…. Ja mam problem czy jako Mańkut wybrać lewą czy prawą???
  A jak słomy braknie dla zwierząt ? Zapomniałem, że zwierząt nie będzie, będą robaczki.

  Więc podsumowując jest zajebiście, uczą nas nowej logiki działania i testują na ile będziemy łykać i się godzić bez zastanowienia na kolejne nonsensy 🙂

  14
  1. Max2

   Możecie tow. zaciągnąć się w szeregi Hamasu lub Hezbollahu i w świętym uniesieniu z hasłem na ustach, Allah akbar dokonać swojego żywota, pociągając za sobą z setkę znienawidzonych żydów. Cholera tylko co na to Jezus?

   2
    1. Max2

     A czego tak nie lubicie w żydach?

     “Stosowania szantażu, manipulacji, hipokryzji, podwójnych standardów, wyrachowania, fałszu, brutalności, bestialstwa, pogardy, braku pokory.”

     Że też żaden katolik nie stanie w jej obronie. Dziwne.

     1
 46. konsultant122

  Maksanaelu, zamilcz jako i ja zamilknę. Bo wojen u nas za dużo. Że też nie masz wstępu do wyższych kast żydowskich, to byś mógł nam tu opowiedzieć o planach władzy. Oboje nie jesteśmy wyrozumiali i tolerancyjni, więc nikt nikogo tu nie przekona. Tyle słowa na niedzielę.

  2
  1. DrQuality

   Ale Żydzi Jezusa za Boga nie uznają.
   Durnoto niezmierzalna , uznaja tego samego Boga co Ty .
   Jezusa bardzo cenią , przecież jest z krwi i kości Żydem , co więcej , przez 33 lata Prawo dla niego było prawem .
   Dla muzułman jest wielkim Prorokiem .
   !0 ka najwazniejszych Żydów w historii .
   1/Mojżesz
   2/Izajsz
   3/Jezus
   4/Majmonides
   5/Spinoza
   6/Marks
   7/Freud
   8/Bergson
   9/Herzl
   10/Einstein

   4
   1. DrQuality

    Trump z szansami na powrót do Bialego Dom .
    Nadzieja na wybranie tej persony świadczy o osobniku liczącym na to .
    Zwykły oszust
    https://www.rp.pl/przestepczosc/art38952421-donald-trump-ponownie-oskarzony-tym-razem-w-stanie-georgia
    https://www.rp.pl/polityka/art38895181-donald-trump-oskarzony-o-zamach-stanu
    https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/oszustwa-podatkowe-firmy-donalda-trumpa-jest-wyrok/1ewxnjy
    Czegóż można się spodziewać po ruskim unitazie .

    2
     1. DrQuality

      po secundo Netanjahu
      “Zdecydowanie potępiam wszelkie próby zastraszania wiernych i jestem zobowiązany do podjęcia natychmiastowych i zdecydowanych działań przeciwko nim” – dodał premier.
      W drugim wpisie Netanjahu podkreślił, że obraźliwe zachowanie wobec wiernych jest świętokradztwem i jest niedopuszczalne, zaznaczając, że jakakolwiek forma wrogości wobec osób zaangażowanych w kult nie będzie tolerowana.

      3
      1. DrQuality

       po tertio
       2019 rok
       Ze statystyk, opublikowanych przez tamtejsze biuro pielgrzymkowe franciszkanów wynika, że w ubiegłym roku przybyło tam około 630 tys. pielgrzymów.
       policja wszczęła 16 dochodzeń dotyczących wandalizmu, przemocy lub nękania chrześcijan i instytucji chrześcijańskich oraz zatrzymała 21 podejrzanych.
       Czyli 0,0000254%

       2
       1. DrQuality

        po quatro
        Wy siem tym przejmujcie
        policja przekazała, iż tylko od 25 października 2020 r. do 2 marca 2021 roku odnotowano 152 ataki na kościoły.
        Z tej liczby 58 zdarzeń to były uszkodzenia mienia, 29 – niszczenie zabytków, a 13 spraw dotyczyło zakłóceń nabożeństw.
        Trzynaście zdarzeń to były przypadki znieważenie pomnika lub obiektu (miejsca kultu), a aż 39 przypadków kwalifikowano jako obrazę uczuć religijnych.

        3
      2. sumadartson

       Co innego mówi a co innego plują.
       Całkiem jak nasi ortodoksi POniemieccy. Serducho biało czerwone na klatę, traktaty do kosza a suwerenność dla niemca.
       Jak nie przeprosicie końsultka toście towarzyszu dla mnie “osioł patentowany”

       10
       1. DrQuality

        Wy mnie tu nie szantażujcie , Tow. Sumadartson . W tym wypadku przepraszam , ale ogólnie uważam , że końsiultek , końsiultek !! Tow . Sumadartson / siultek – żartobliwe określenie penisa o rozmiarach charakterystycznych dla Azjaty / jest jak wyżej .

        3
        1. sumadartson

         Witajcie towarzyszu z powrotem w świecie ludzi.
         A co do rozmiarów to się nie wypowiem jako że nie mam na tym tle żadnych kompleksów i cudze “siultki” mnie wicie wew związku z tym nic a nic nie obchodzą, rozumicie.
         Pozdrawiam

         1
  1. Max2

   Ciekawe tow. toya, nienawidzicie Ukraińców, Żydów, Arabów, Niemców, sympatyzujecie z Rosją i Hamasem – jako instrumentem – do zniszczenia żydów. Przysłali ruskie, kolejnego ruskiego trolla w zastępstwie Fawkesa 🙂 Aleście się zabunkrowali 🙂

   6
 47. konsultant122

  Czterech Jeżdźców Apokalipsy zaczęło odliczanie w 2020 roku. Dwóch już odliczonych (Zaraza i Wojna, ta ostatnia trwa, a jakże, nawet się globalnie rozwija). Wg mnie 2 pierwszych jeźdźców jest blisko czasowo i fraktalnie od siebie 2020-2022, trzeci czyli głód (bezrobocie) , gdzieś w 2025. Ostatni w latach 30` naszego wieku. Albo i głód dopiero w latach 30`, a śmierć w latach 40`.

  2
  1. toya

   Od lat Polacy są raczenia komplementami, że “wyssali antysemityzm w mlekiem matki”, notorocznym wspominaniem o jakiś “polskich obozach zakłady”.

   Uznanie zdobywają rozmaite paszkwile: “Malowane ptaki” czy makulatura J.T. Grossa…

   Skoro i tak od lat przykleja nam się taką gębę i szarga opinię to dlaczego mamy dostawac kijem za bezdurno?

   Niech plujący dostanie to o co nas niesłusznie (dotychczas) oskarża. Niech rzeczywistosc w końcu zejdzie się z tą kreowaną.

   Blogowi humanisci zrozumieją: samospelniająca się przepowiednia. Podstawa socjologi. Widzisz w kims zle cechy to on dostosuje swoje postepowanie do twoich oczekiwań.

   20
 48. toya

  Niech Polacy zaczną traktować Żydków, tak jak Żydki od dawna krzyczą, że są traktowani.

  Nic więcej! Nie gorzej!

  Jeśli Żydki nie przesadzały to nie powinno być w naszym zachowaniu żadnej różnicy – tak czy nie?

  21
 49. duch_natury

  Prowadząc dysputy o Żydach warto by było uściślić, o której “frakcji” mówimy a jest tam przynajmniej 3 znaczące . Różnice w postrzeganiu świata, stosunku do aktualnej geopolityki, religii itp. są znaczne.

  5
   1. Max2

    Mak a co to ma do rzeczy?
    Oni nienawidza zydow z wlasnych fantazji.

    “W najwęższym znaczeniu tego terminu, pod pojęciem fantazji rozumieć należy marzenie dzienne, scenariusz snuty przez podmiot w stanie świadomości, w którym prezentuje sobie pożądany lub niepożądany przebieg pewnych przyszłych lub przeszłych wydarzeń.”

    I dobrze że mają świadome fantazje, gdyż nieświadome powodują nerwicę. Wyobrażasz sobie znerwicowanych pisiorów?

    2
    1. toya

     Uprawiając gawędę rynkową powiedziałbym, że szczyt obecnego ruchu widzę gdzieś w strefie 2250-2330, a potem głęboka korekta.

     Ale to gawęda na chłopskie oko. Nie gram pod to na Futach. Na futach syngał jest L, a jak pisałem w piątek czy czwartek – zignorowałem go i jestem poza rynkiem.

     Zbieram mozolnie puty grudniowe, a wkrótce styczniowe.

     8
 50. noob

  Kawał sesji jeszcze.Mam 2ga krope ,zobaczymy czy zatwierdza.2192 w tamtym tyg i dzis maluszek po 2209.
  2pk brakło sp aby nadbic maxzpiatku a stat daje 3 do 1zeto zrobia i 95% z nich to najppozniej do wtorku bo ossrody gwałtownie juzspada
  pln leci do wszystkich walut oprocz $.stoi er,gb czt chf a bananowy walec napiera

  5
    1. toya

     Dupa sałata.

     Blogu powie tylko ktoś kto się polskiego uczy z książek (odmiana rzeczownika niezywotnego r. męskiego).

     Każdy Polak wyczuje, że naturalniej jest powiedzieć bloga.

     Miłego rejsu z Gdyni na Madagaskar!

     7
     1. DrQuality

      Ćwierćgłówku , już nie mam czym wymiotować , ale jeszcze dam radę .
      “Wielki słownik ortograficzny PWN pod red. Edwarda Polańskiego podaje dla dopełniacza liczby pojedynczej rzeczownika blog tylko formę bloga, zgodnie z tym zaleceniem należałoby zatem mówić autorka bloga. Wydaje się jednak, że należy zaakceptować również formę dopełniacza blogu, poświadczoną m.in. przez Narodowy Korpus Języka Polskiego. Obie formy, blogu i bloga, aprobuje Mirosław Bańko w Poradni Językowej PWN.”

      11
  1. sumadartson

   Wchodzić w tę politykę. W tę…
   Nie warto wciąż popełniać tego samego błędu pod różnymi nickami bo ktoś pomyśli że tu jeno szlachta i wielonickowy analfabeta się zabawia. Drzewiej “wszyscy” pisli tu “puki co”, póki szlachta nie napisała że puki to najlepsze w czółko, póki co.

   4
   1. sumadartson

    Ależ skąd. Napier…amy w kooosmoos zgodnie z odzaraniadziejową średnią cykli prezydenckich w usiaku, który to cykl objawił nam mistrz świata analiz, jego wysokość pan Wojciech Białek(oby żył wiecznie).

    2
 51. Max2

  Wy tow. Śpioch vel toya, to wy się tak rozwijacie w swoich ograniczeniach, jak wasz kolega z liceum, Duduś. Musicie tylko te palce – o których tak wspominacie, że wskazują na was – poświęcić Pseudologoi, a wówczas z czystym sumieniem poświęcicie się Temidzie. Sukcesywnie zmierzacie do dna i niewątpliwie go przebijecie. Wierzę w was !!!

  3
  1. wodzo

   Towarzysz Max jest dowodem na to, że mamy, mieliśmy i daj Boże będziemy mieli, w Polsce demokrację i wolność słowa. Można pieprzyc takie farmazony miesiącami, bez żadnych konsekwencji. Zawsze byłem zdania, że każdy ma prawo głosu, nawet ten “który słyszy głosy tylko w swojej głowie”. I nie mam za złe. Każdy widz tvn, czy czytelnik wyborczej jest kowalem własnego, marnego losu.

   10
   1. Max2

    Największymi zwolennikami swobód obywatelskich i wolności słowa są zawsze ci, którym zależy na ograniczaniu demokracji. Najgłośniej krzyczy złodziej, łapać złodzieja. A ci którzy najwięcej deliberują i perorują o patriotyzmie
    , okazują się największymi łajdakami.

    6
 52. sumadartson

  @DrQuality
  //Panie WB , czas zamykać ten teatrzyk .//

  Przez gupkowatego ruskiego trolla co się tu przypieprza do porządnych ludzi?
  A fe towarzyszu doktorze.
  Prostaków szkodników trza wypie…lić z ogrodu a nie od razu zamykać eden.
  Ignorować, ignorować nawet jak pisze sam ze sobą.
  9

  17
  1. noob

   Date oddawałem po 198 jak dzis pamietam i 2 dni pozniej franca ruszyła na 260 juz bezemnie,Dzis zamkniecie na wsparciu waznym klasycznym ,do tego owad na up inter mczny.Nie mam ale jesli tu wybronia to kto wie .Zerkam czy zadziałac na niej.

   2
 53. noob

  Wczoraj pisałem ,wazne 4404 es,dzis 4406 max zrobili i odpadli 10pk czyli całe nic.Gdyby nie wybili trwale tego to 3990 cel.
  Na bananie ładne dywergole poszły na momentum i cci(interwał dzienny).Zerkamy co dalej.

  5
  1. konsultant122

   Może być do grudnia 3990, potem 4600 jakaś euforia zimą. Czyli rajda Santa od połowy grudnia do lutego. Zewsząd wykresy jak to SP500 rośnie w listopadzie i grudniu… Zewsząd głosy o miękkim lądowaniu, wyższym wzroście gospodarczym w kolejnych latach. Coś jakby przeciwnie niż rok temu o tej porze.

   5
 54. b_54

  Aha, i uważajcie co lajkujecie. Za polubienie “niewłaściwego” wpisu będzie można trafić za kratki.

  https://tvn24.pl/swiat/parlament-europejski-patryk-jaki-beata-kempa-beata-mazurek-tomasz-poreba-immunitety-w-czwartek-ostateczna-decyzja-7426736
  “Jak napisał w mediach społecznościowych Patryk Jaki, sprawa dotyczy polubienia przez eurodeputowanych materiału udostępnionego przez profil PiS przed wyborami samorządowymi w 2018 roku.”

  9
  1. fast_market

   To nieprawda.
   Cytat z aktu oskarżenia:
   „w październiku 2018 r. w bliżej nieokreślonym miejscu w celu rozpowszechniania 𝙥𝙧𝙤𝙙𝙪𝙠𝙤𝙬𝙖𝙡𝙞 lub 𝙧𝙤𝙯𝙥𝙤𝙬𝙨𝙯𝙚𝙘𝙝𝙣𝙞𝙖𝙡𝙞 nagranie spotu wyborczego partii Prawo i Sprawiedliwość pt. »Bezpieczny samorząd«, zawierającego treści nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych i wyznaniowych”

   5
  1. sumadartson

   Musiałby być kryzysisko tęgi a to jeszcze nie ten czas. Dolar na 3.20 a złoto na 3200 usd w 2024-25. No chyba że nowa wadzunia zlikwiduje złotego i ten kraj. Niemce wycofują patrioty za linię Odry. Jak ruskie wlezą “do linii wisły”, będą medale karola wielkiego dla…

   4
   1. konsultant122

    Za dużo wokół gadania o tym jaki to cykl prezydencki dobry w 3.roku ,jakie to miękkie lądowanie. Jest wojna, nasila się wojna, jak ruszą nachodźcy z Bliskiego Wschodu to żaden mur ich nie powstrzyma. Dolar I Gold!

    3
      1. sumadartson

       Nie miałbym nic przeciwko powrotowi niektórych Żydów do Polski.
       Poezja Leśmiana to perła i ciągle doprowadza mnie do artystycznego szczytowania. Było ich niewielu a stworzyli tak wiele.
       A co do baniek budowlanych, ich globalny szczyt wszystkich szczytów był w 2008 roku. Zostały po nim biliony zielonych bez pokrycia. Innowacyjnej przedsiębiorczości Amerykanów zawdzięczamy że dolar nie kosztuje rubla. Banksterzy to złoczyńcy.

       5
    1. sumadartson

     SI odpowiada niezmiennie że nie sposób przewidzieć przyszłych decyzji decydentów.
     Słuchając jak przewodniczący narzeka na CPK z powodu wizji podróży z Zoppott do Łodzi koleją i dopiero stamtąd do stolycy, to wig powinien raczej zmierzać do zera niż kosmosu z takim antypolskim nastawieniem do inwestycji. Gdy w 2008 niemce prosiły żeby nie dopłacać do państwowych stoczni, to ku zaskoczeniu samych niemców “polacy” je zlikwidowali.
     Że o kntrakcie gazowym i ofiarowaniu ruskim miliardów usd nie wspomnę. I o medalu karola wielkiego też.

     19