“Kakao z cukrem” pół roku później

Pod koniec marca br. zamieściłem w tym miejscu krótki tekst zatytułowany “Kakao z cukrem“, w którym znalazły się dwa poniższe wykresy:

Teraz pół roku później można je uaktualnić:

W przypadku ceny kontraktów na kakao notowanych na ICE, można uznać, że zwyżka która się rozegrała do 15 września br. (+28,3 proc. od 31 czerwca br.) zrealizowała właściwie cały potencjał wzrostowy, którego na tym rynku można było się w średnim terminie dopatrywać. Milimetrów zabrakło do poziomu szczytu z 2011 roku, którego przełamanie wyniosłaby cenę tego kontraktów do najwyższego poziomu od lat 70-tych. Może zresztą taki ruch jeszcze w najbliższym czasie nastąpi, ale wydaje się, że proporcja potencjalnej nagrody do możliwej straty stała już już na tym rynku niezbyt atrakcyjna.

Gdy poprzednio – pod koniec kwietnia 2018 – cena kontraktu na kakao dotarła – tak jak ostatnio – do górnego ograniczenia kanału 6-letniego kanału trendu wzrostowego, to następnym ruchem był jej spadek o ok. 1/3 w przeciągu 5 miesięcy.

Chyba nieco lepiej prezentuje się wykres ceny kontraktów na cukier notowanych na ICE. Tu zwyżka w okresie minionych 6 miesięcy była nieco mniejsza niż w przypadku kakao (maksymalnie +23,3 proc.), ale można tu sobie wyobrazić końcowy atak na poziom szczytu z 2011 roku, o charakterze być może podobnym do tego z 2006 roku.

Komentarze

 1. macarek

  Zysk Alior banku po 3 kwartale za ostatnie 4 kwartały przekroczy 1.6 mld. przy obecnej kapitalizacji 6.7 mld to daje 4.2 P/E. To będzie przełomowy kwartał z uwagi na wzrost wyniku z prowizji, który powoli zastąpi niższą marżę odsetkową. Drugim przełomem będzie wzrost aktywów, po kilkuletniej stagnacji.
  lider wzrostu w20 powinien zakończyć dobrze 2023 rok.

  3
   1. macarek

    Wielbłąd. Obecne Roe 25% jest nieosiągalne jako reinwestycja dywidend, wiec niech lepiej jeszcze buduje kapitał.
    Obecnie ten kapitał pozwala szybko zbudować masę czyli aktywa, podczas gdy gros konkurencji obciążona Frankami jest niezdolna do ekspansji.
    Zakładam w ciągu kilku lat potrojenie sumy bilansowej z uwagi na powrót normalności w hipotekach, duże inwestycje infra, wzrost długu SP.
    Dodatkowo inne płacą dywidendy co ogranicza ich zdolności do wzrostu.
    Czas na dywidendy przyjdzie, gdy z gwiazdy zejdzie do dojnej krowy, gdzieś za kilka lat.

    1
     1. macarek

      Są limity, ale zakładam taki ciąg zdarzeń => wzrost aktywów, zyski=> wzrost kapitału => wzrost aktywów
      Czyli przy obecnej sytuacji wzrost zysków wystarcza by generować kapitał na wzrost aktywów.
      W 2007 roku Pekao zwiększyło aktywa z 67 do 124 mld – w rok!
      Alior z 10 mld w 2010 do 40 mld w 2015. Teraz ma 82 mld.

 2. duch_natury

  Wczorajszy raport NIK:
  – Polakom zaaplikowana ponad 117tyś. dawek wadliwych szczepionek z dwóch serii (wady klasy II, tj. mogącej spowodować chorobę lub niewłaściwe działanie i druga seria zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów (wada I klasy)
  – GIF nie wydał decyzji o wstrzymaniu lub wycofaniu tej serii szczepionki z obrotu, choć w kwietniu 2022 r. Federalna Agencja ds. Produktów Leczniczych i Zdrowotnych z Belgii poinformowała GIF o wycofaniu tej serii z rynku
  – GIF nie tylko nie wycofał z obrotu tych serii szczepionek, ale nawet nie wiedział, gdzie mogą się znajdować
  – doprowadzono do przeterminowania, a następnie utylizacji ponad 13 mln 100 tys. dawek (stan na koniec 2022 r.) Łączna wartość zutylizowanych szczepionek wyniosła prawie 1 mld zł.
  – Od maja 2021 r. kontraktowano kolejne dawki szczepionek w sytuacji, gdy Polska związana już była umowami zabezpieczającymi możliwość kilkukrotnego zaszczepienia całej uprawnionej populacji (na koniec kwietnia 2021 r. zakontraktowano 109 mln dawek).
  – Fundusz Przeciwdziałania COVID-19 stał się narzędziem do finansowania praktycznie dowolnego zakresu zadań. Od zakupu świadczeń opieki zdrowotnej, leków, sprzętu medycznego po budowę dróg czy zakup śmieciarek. W drugiej połowie 2022 r. z jego środków wypłacano też dodatek węglowy, dodatki dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła, dodatek elektryczny, rekompensaty dla przedsiębiorstw energetycznych i sprzedawców gazu ziemnego.

  To tylko kilka podsumowań z w/w raportu.

  Kompletny brak nadzoru nad dystrybucją !
  Narażenie Polaków na śmiertelne niebezpieczeństwo – przecież wynika z powyższego, że ponad 1% Polaków dostało te wadliwe serie !
  Przewalenie ogromnej kasy w budżecie.

  To tyle podsumowania – brawo dla polityków 🙂
  Czy ktoś pójdzie siedzieć ??? E tam…. Idziemy głosować niech dalej się bawią Polską.

  26
   1. sumadartson

    Buuuhahaha. Już rządzili “uczciwiej i rozsądniej”. Niszczyli armię na wschodzie kraju, ba, pogonili nawet amerykę z ich polską tarczą antyrakietową. Chcieli nas uzależnić od ruskiego gazu do 2037 roku. A na końcu powiedzieli: piniendzy nie ma i nie będzie.
    Głosujta na nich polnische schweine.
    I tak dumam czytając takie komentarze jak powyższy, że oni miewali rację głosząc że polskość to nienormalność. Nienormalność. To o was towarzysze duraki.

    17
 3. sumadartson

  DrQuality 28 września 2023 o 23:17
  //Nie spotkałeś imigrantów , mundry inaczej, bo z polskimi wizami pojechali gdzie oczy poniosły . Ja prdl , ale umysł .//

  Medice, cura te ipsum.
  Wy byśta chciały towarzyszu doktorze traktować gości, którzy odpowiadają na zawołanie angeli: herzlich wilkommen!!!! byście chcieli towarzyszu traktować imigrantów jak zwierzątka, które można zamknąć w polskiej obórce i pomimo ich kwiku, nie wpuścić do niemieckiego chlewika??? Oooo doktorze. Wyście som wicie towarzyszu tak samo demokratyczni jak wasi rozumicie idole z niemieckiej stasi, którzy strzelali do ludzi uciekających z NRD. A fuj.
  Czy wy wicie zrozumicie wreszcie że wszędzie trafiają się oszuści i nawet jarek nie siedzi pod wełną każdego z nich?
  A nie drzaźni was meine kamerade, że niemce finansują przywózkę ciapatych na Lampeduzę a wrzeszczą niczym głupi malarz z powodu oszustów, którzy pod pozorem pracy w Polsce pojechali sobie do angeli w ramach strefy szengen?
  Ale podwełnie, jacieniemoge towarzyszu doktorze.

  14
 4. DrQuality

  Dzisiaj urodziny Lecha Wałęsy , 80 – te .
  Zdrowia życzymy , Panie Prezydencie .
  Gdyby Pan czytał komentarze niektórych
  mundrych na tym blogu , żałowalby Pan , ze wywalczył dla nich swobodę i wolność słowa .

  24
   1. toya

    Ja pierdole. Zdemencialy przyglup i sprzedawczyk “idolem” jemiołów forum.

    Po co być fanem marionetki Wałęsy, jak można być fanem samego kuglarza Kiszczaka. I inteligrncją, i aparycją bije wąsacza na glowę.

    #teamkiszczak

    31
  1. sumadartson

   @DrQuality.
   //…urodziny Lecha Wałęsy…//
   Od śmierci kiszczaka nasz Lechu całkiem się pogubił.
   Odbierając ostatnio w Gdańsku nagrodę w kategorii wszechnagród wparował na mównicę i oświadczył że ludzie biero 500 plusy od państwa i przestały już nawet sprzedawać banany na ulicach żeby się napić albo naćpać.
   Szkoda chłopa. Wykoleiły go te polskojęzyczne propagandy.
   Toteż ostatnio donald powiedział w te_wał_eniu że Lechu tylko przejdzie w marszu milyjona POKOmuchów a przemawiać niekoniecznie musi.

   14
 5. Tomek R

  ciekawe, jednak inwestycje raczej na górkach, więc ..? wracam do pytania o China A-Shares – być może solidny zjazd indeksu, próby rządu Chin pobudzenia gospodarki, sprawa EverGrande mogą oznaczać punkt zwrotny? Bardzo jestem ciekaw Pana oceny.

  6
          1. sumadartson

           Trzy bessy 2018, 2020, 2022 waćpan przegapił i chciałby czwartej? Ba, ja też bym chciał ale tyle szczęścia co dwa lata mało realne. Do 3 razy sztuka.

          2. konsultant122

           Bessa 2018-2020 to była jedna bessa:) Skutek taki jak po 2000 i po 2007 roku. Liczę na podobny skutek:))))

           1
  1. sumadartson

   Skoro bessa od 2000 i od 2007 roku skończyła się po dwóch latach to chyba rozsądznie jest po “jednej bessie z 2018, 2020 r.” liczyć na również dwuletnią bessę, czyli maksymalnie do jesieni 2022 roku?
   Natomiast co do wygranej oPOzycji, to bardziej prawdopodobne jest (w interesie rzeszy i francy), że to oPOzycja położy lachę na USA. Zatem twierdzenie mateusza że ważniejsze jest nie to czyja będzie Polska ale czy w ogóle będzie Polska po tych wyborach, wydaje się ze wszechmiar słuszne.

   8
 6. sumadartson

  No i doigrał się komik w ukrainie. Obraził Słowaków i dopomógł w wygranej antyukraińskiemu fico a budżet usa przyjęty bez środków na pomoc dla ukrainy. Jeśli ukraińcy nie zastąpią politycznego samobójcy odpowiedzialnym mężem stanu – ukraina kaputt.

  14
   1. sumadartson

    Kto jak kto ale waszmość masz chyba powody do radości. Przecie niemce skłóciły komika z ostojropą, ba, nawet skorumpowały go brakiem embarga do wylizania niemieckiej, proruskiej żopy. (“Niemcy gwarantem pokoju”). A o bałtyckiej rurze która była narzędziem do rozpoczęcia inwazji, komik udaje że nic nie wie. Jeśli ostojropa a co gorsza USA poczekają aż komik sam się odmelduje, mnóstwo jego rodaków odda żywot z powodu choćby braku amunicji.
    A niemce oddadzą ruskim więcej ukrainy niż ruskie by chciały.
    Raduj się waść, bo chyba i twojemu idolowi serce rośnie.

    2
 7. ronin

  Wyrazy współczucia —sto tysięcy to nie milion.

  “Załoga rudego” zgromadziła wczoraj na marszu ok. DZIESIĘĆ razy mniej uczestników niż oczekiwano. Niektórzy nazwali ten marsz “marszem ubeków” i to moim zdaniem przesadzili. Prawdą jest, że DT mógł liczyć na przyjazd wszystkich ubeckich rodzin z całego kraju, by odwdzięczyć się za obiecane (w Siedlcach) wyższe o kilka tysięcy przelewy na ich konto ciężko “wypracowanych” emerytur po ew. zmianie władzy. Polacy pamiętają, że ten sam DT przy pomocy ubeków obalił pierwszy demokratyczny rząd po upadku komuny. rząd Jana Olszewskiego w 1992 (“Nocna zmiana”). Ta mobilizacja sprawdzonych już ubeckich środowisk może zastanawiać. Stają się coraz bardziej aktywni w mediach, polskojęzycznych portalach i blogach. Dla nich DT to wybitny, doświadczony i sprawdzony specjalista od takiej roboty i wielka nadzieja.

  34
 8. toya

  Trzymam kciuki, żeby trzecia droga była lewicą z 2015.

  P.s. całą Warszawa w billboardach WOŚPu “Polacy pokonajmy to Zło! wygramy…

  I mikroczcionka …z sepsą 🤣🤣”

  Uff bo już myślałem, że datki zamiast na zakupy medyczne idą na sponsoring partii politycznej.

  19
 9. toya

  Na szczęście poziom odrealnienia stolicy od tego czym oddycha “teren” jest niewyobrażalny.

  Nic a nic, nie kumają, niewrażliwe od botoksu twarze nie pozwalają wyczuć, że wiatr historii się zmienił. Płaszcze w pepitkę insulują od potrzeb ludu.

  Na ustach pokonajmy zło, wytanczymy zwycięstwo uśmiechem, a na siwej lepetynie… czapka z ***** ***.

  Owsiak coś seplenił w tvn24 o miłej atmosferze wśród maszerujących. Może. Nie byłem. Ale dziadki stojące po marszu w kolejkach do toytoyow już takie miłe dla siebie nie były. Uprzejmość się kończy tam gdzie kończy sie pojemność starego parającego figle pęcherza 🙃

  Parafrazując: jako pisiorki byliśmy w mniejszości, ale historycznie mieliśmy rację.

  18
 10. piotr5

  ronin 2 października 2023 o 10:53Odpowiedz
  Wyrazy współczucia —sto tysięcy to nie milion.

  Nie rozumiem jak mozna byc takim idiota zeby sie samooszukiwac. Moze to pocieszanie. Przeciez mozna to skrytykowac jak wszystko, ale po co lgac. wodzusie tak was nauczyli?

  9
   1. piotr5

    ktos powiedzial bzdure a ty nawet te bzdure poprawiles na wieksza. ja cie zreszta nie musze przekonywac nie jestes idiota, dobrze wiesz ile bylo ludzi. Oswiak raczej do 5 nie umie zliczyc.
    Ale mysle ze na rondzie bylo 150-200 tysiecy czyli tyle ile powiedzial. tyle ze w tym czasie na swietokrzyskiej na jana pawla i uliczkach bocznych stalo 3 razy tyle. w sumie bylo na marszu jakies 600- 800 tysiecy. bylo jakies 20 do 30 % wiecej niz w czerwcu.

    13
  1. wodzo

   Pomijając wszystko, to niech będzie, że był milion, każdy miał jednego “na barana” i co druga była w ciąży. W tym wypadku płód to dziecko. Tylko co z tego? Pożyczam w banku 25 milionów na ostatni podryg, ostatnia imprezę, zwożę ludzi w autobusach i sponsoruję i co? Wpłynę nagle na wynik wyborów? U nas kiedyś lokalny doktor startował na radnego i stawiał wódkę w wśród strażaków i wędkarzy przez kilka tygodni przed wyborami. I zdobył dużo mniej głosów niż we wcześniejszych wyborach. Od tej pory nie startuje. Wyleczył się. I Tusk musi się w końcu wyleczyć. I się wyleczy.

   21
 11. duch_natury

  Miałem nie iść na wybory ale tak sobie pomyślałem, że w sumie mogę wesptrzeć jedyną partię w tej całej systemowej mafii, która z nich najlepiej o mnie zadba.
  Jedyna, która była przeciw tym wszystkim śmiesznym lookdownom, segregacji szczepionkowej. Jedyna, któa chce zatrzymać gotówkę do rozliczeń. Jedyna, która jest faktycznie w założeniach pro przedsiębiorcom.
  Podsumowując wrzucę głosik do urny wiedząc, że wybieram najmniejsze zło.

  Więc ostatecznie namówiliście mnie i znienawidzona tutaj ruska onuca czyli Konfa zaliczy mój głosik :)))))

  26
    1. duch_natury

     Na pewno ciekawy ale nie oglądam TVN, TVP i Polsatu 😉
     A zdaję sobie sprawę, że nie jest to moja idealna opcja tylko tak jak napisałem najlepszy wybór z tego dziadostwa.
     Liczę na to, że bez konfy nie uda się stworzyć rządu i takie rozwiązanie byłoby dla mnie idealne.
     NIe chcę segregacji, nie chcę bezgranicznego zaufania do EU, WHO, ONZ i innych globalnych tworów.
     Chcę zadbania o prostotę podatkową i przedsięiorców.

     Jak znajdziesz mi lepszą alternatywę chętnie zagłosuję 🙂

     13
      1. duch_natury

       Tak przebiega efekt ewolucji mojej świadomości postrzegania świata 🙂
       Jedyną partią na którą nigdy nie głosowałem był PIS.
       Za młodu rozpocząłem od Korwina. Potem często głosowałem po prostu antyPis.
       Teraz jestem już antysystem. Więc pozostaje mi tylko Konfa (jako najmniejsze zło) lub nie głosować.

       Lewica i PO pokazali mi swoją prawdziwą twarz podczas pLandemii.

       Mam poglądy liberalne. Jestem też antyklerykałem. Więc wybierając Konfę to ich przywiązanie do religii katolickiej, kościoła jest minusem.
       No ale każdy poznaje Stwórcę i prawa rządzące wszechświatem po swojemu więc zawsze to bliższe niż ateizacja społeczeństwa i traktowanie nauki (na pasku korpo-politycznej mafii) jako boga.

       Może, że kiedyś ten systemowy układ się zmieni i ludzie przejrzą na oczy, że są prowadzeni jak baranki na rzeź, w co wątpię.

       4
 12. DrQuality

  Otóż byłem .
  1 / ruskij unitaz jak zwykle w formie
  a/ wzdłuż marszu nie było toi toi
  b / było zaskakująco dużo młodych ludzi
  2/ Frekwencja – miliona nie było , natomiast obliczenia wykonane przez jeden portal to 600 – 800 tys /dł. marszu x ilośc ludzi na m2 etc , itd /
  Niestety był problem – Rondo Radosława – przemowienie Tuska i innych – zakończenie marszu – powrót .
  Otóz powracający mijali dochodzących !!! do Ronda . To powodowało, że nie można było objąc obrazem całego marszu .
  Jakiś dureń napisał o autobusach zwożących aktywistów KO . Autobus – 40 osób . Policja stwierdziła , że było 500 autobusów . Czyli hipotetycznie 20 tys . działaczy – w stosunku do 700 tys . to chyba niedużo , palantino ?

  7
 13. DrQuality

  toi , toi
  “Uprzejmość się kończy tam gdzie kończy sie pojemność starego parającego figle pęcherza”
  Toż to nawet nie jest świnia , zwykłe bydle . Mózg zrolowany putami , którymi został poczęstowany przez prawdziwych inwestorów .

  10
  1. sumadartson

   Towarzyszu DrQuality!!
   Wy siem tak wicie znacie na polityce jak ja na medycynie, a nawet mniej.
   Tu idzie gra o wolność narodu ukraińskiego. Niemce skorumpowały ukraińskiego komika aby oddać wschodnią ukrainę (na razie) pucinu. Usiaki i ostojropa już się pokapowały. Nie ma sensu wspierać komika póki Kliczko go nie znokautuje.
   Nie potępiajcie towarzyszu mądrzejszych ludzi od siebie, rozumicie.

   5
  1. duch_natury

   Jurek pokazał mi swoje oblicze liberalnego “Róbta co chceta” gdy wprowadził segregację na swoje koncerty (tylko dla wyszczepionych i z paszportami).

   A tak swoją drogą 1.10.23 weszła w życie poprawka do ustawy zakładająca przymus szczepień i innych medykamentów i w razie konieczności pozwalająca na unieruchomienie opornego i podanie siłą zastrzyku / medykamentu. Ładnie się przygotowują na następną odsłonę….

   7
    1. duch_natury

     Jakoś ta rusofobia do mnie nie przemawia może dlatego, że nie oglądam massmediów.
     A kiedyś już pisałem, że “operacje specjalne” naszych głównych mocarstw na przestrzeni ostatnich dziesiątków lat niewiele się od siebie różnią.

     8
        1. duch_natury

         Na razie to widzę u Ciebie wielkie zainteresowanie tematem.
         Ja swoją lekcję już odrobiłem. Wiem gdzie jestem, po co tutaj jestem. I żyję sobie w spokoju, miłości w dobrych relacjach realizując swoje pasje z dala od massmedialnych przewodników. Więc tak się o mnie nie martw. Ale dzięki za troskę Panie Piotrze 🙂

         4
      1. duch_natury

       “Nie wiem tylko czy u plaskoziemcow jest wojna na Ukrainie”

       Od 2014r. się nieustannie w części Ukrainy wymieniają się pociskami.
       A z tego co mi wpadło w zeszłym tyg. Ukraina współuczestniczyła w zaatakowaniu fabryki dronów w Iranie.
       To tak można ?

       2
 14. sumadartson

  Pan Marcin potwierdził to co szlachta wieszczy od sierpniowego szczytu na 2200.
  //Lecim na 2010 RGR// a po złamaniu linii szyi minimalny zasięg spadku to 1800 pkt.
  Pan Marcin pisze: “potencjalny zasięg”. I słusznie bo tam dodatkowe wsparcie na połowie hossy od jesieni 2022.
  Mało czasu kruca bomba.

  2
  1. sumadartson

   No bo tak się gra jak global pozwala a globale nie dość że na wsparciach to do spadków coś dziś nieskore. No i eLunia juź na flaszeczkę niezłego łyskacza płaci. Jak rzesza wylezie na plusa to może i na kartonik będzie.

   1
 15. DrQuality

  https://www.mp.pl/szczepienia/aktualnosci/332462,nagroda-nobla-2023-w-dziedzinie-medycyny-dla-tworcow-technologii-mrna
  Lewacka jaczejka skupiona wokół Komitetu Noblowskiego nie doceniła wybitnego , patriotycznego wysiłku polskich naukowców . Badania , których efektem było fundamentalne dzieło ” Trójstopniowe leczenie Covid – amantadyna , glony , boczek ” zostały całkowicie zlekceważone .
  Naukowcy , ze względu na głębokie zanurzenie w polskiej tradycji ich naukowych perygrynacji otrzymają grant w wys .
  4,6 mln na zakup willi , w której będą dywagować , czy aby 4 stopniem w walce z Covid nie może być wódka ?

  9
  1. sumadartson

   Błąd towarzyszu doktorze. Zapomnieliście o czosnku. A jeśli chodzi o szczepionkę to rewelacja. Gdyby nie test podręczny i potwierdzony sanepidowy, nie wiedziałbym że miałem covida. Oprócz ukłucia w gardle i kaszlnięcia, zero objawów. To samo schorowany ale zaszczepiony sąsiad 88 letni. 3 kaszlnięcia i 4 pierdnięcia i zdrów. Nobel zasłużony.

   5
   1. sumadartson

    Dokładnie. Te polskojęzyczne prusaki bezczelne się robią. Inny mędrek rozpisuje się że to nie komik ukraiński ale jarek doprowadził do lodowatych stosunków z komikiem. Aby tylko przykryć skorumpowanie komika przez rzeszę w celu oddania ukrainy pucinku lubimemu.

    16
     1. sumadartson

      Ba, gdyby tylko mowa. Trudno nie pamiętać o bezkarnym “seryjnym samobójcy”, prawdopodobnie płatnego mordercy politycznego (fsb?), którego ofiarami byli m.in. jeden z pilotów samolotu “jak” ze smoleńska czy szef samoobrony.

      12
 16. sumadartson

  konsultant122 3 października 2023 o 13:58
  //Niech pan sobie kupi więcej pereł, po co te S-ki?//

  O widzisz chopie. To była najlepsza rada jaką usłyszałem w latosim roku.
  I nie mów do mnie “pan”, bo po takim panu jak ja to mój prapradziad na konia wsiadał, no ale hitler i stalin zrobili co swoje…
  Pierwszy shortkoń właśnie pojawił się w sakwie za 1909.
  Szacun

  4
 17. duch_natury

  “duch_natury 23 września 2023 o 10:32Odpowiedz
  “Marazm na blogu. Nie ma głosów, że to hossa. Nie ma głosów, że armagedon za rogiem…”

  Dotyczy Sp500 bo Banan jest dla mnie mniej przewidywalny.

  1) Uważam, że Sp500 w ciągu najbliższych 2 tygodni wyznaczy twardy dołek w przedziale 4200-4300.
  2) Po powyższym nastąpi powolna wspinaczka – efekt rajdu św. Mikołaja. Ile czasu będzie trwała ta wspinaczka – na dzień dzisiejszy mam dwa warianty
  a) 2-3 miesiące
  b) 5-6 miesięcy
  Prawdziwa bessa nadejdzie więc dopiero w 2024r.”

  Zgodnie z moją koncepcją sprzed 2 tygodni najprawdopodobniej Sp500 wczoraj osiągnął lokalny dołek. Moje okienko czasowe zamyka się w ciągu najbliższych 2-3 sesji na ewentualne jego pogłębienie.

  8
  1. toya

   “– Rózeczce Scyzoryk się kłania – rzekł(…), a potem zwrócił się do pozostałych: – Bracia, nie będą udzielał rad, ale powiem wam tylko, po co was tu zgromadziłem. Sami potem zdecydujecie, co i jak zrobić. Podobno wielkie rzeczy mają się wydarzyć.”

    1. piotr5

     Wydaje ci się że zwrot Piotruś świadczy o Twojej inteligencji? Przeszedłeś szkolenie manipulacji dla pionierów z pisu? A co do merytoryki to sam wiesz ze to nonsensy. Ale faktycznie w dps prowadzonych przez zakonnice wynik jest w 100% dla pisu ale to nie ma wpływu na wynik wyborczy. To nie są fałszerstwa podważające wyniki.

     4
  1. toya

   Jak by nie liczyc, to jesli trzecia droga wejdzie to PIS musi zdobyc conajmniej 38% i konfa okolo 8%.

   Jesli trzecia droga nie wejdzie to PISowi do koalicji z konfa wystarczy 31-32%.

   Uczac sie od “elyt” i je cytujac:

   Bo chodzi o to, zeby bylo tak jak bylo.

   2
   1. toya

    Pytanie ktora partia jest niedoszacowana i pozytwnie zaskoczy? (jak Konfa w 2019)
    Pytanie ktora partia jest przeszacowana i negatywnie zaskoczy? (jak Lewica w 2015)
    Pytanie która partia (lewica czy PO) bedzie dawca dla trzeciej drogi?

    W niedziele puste serca jak mantre powtarzaly miedzy soba: “Wazne, zeby weszly trzy listy. Wazne, zeby weszly trzy listy…”

    Pytanie kto zasili trzecia droge? PO czy Lewica? Niestety pewnie PO, ale jakby Lewica – stanela na wysokosci swoich pogladow i – znowu sie dala zcwelic… i nie wejsc, nie dojsc… ehhhh… zakrecic sie mozna… No pieknie by bylo.

    6
     1. Luto

      Ulotki odnośnie referendum przez pocztę do każdego domu trafiają. Ostro zapie…. w terenie z plakatami, gazetami . Widać że im się bardzon chce. Banery na pięknym biało-czerwonym tle. Nie to co lewica na agresywnym czerwonym czy PO niewinnym, czystym białym. Po na białym tle to biała flaga…. może się PiSowi jednak udać…

      6
 18. DrQuality

  Scenariusz optymalny – nikt nie ma możliwości utworzenia rządu większościowego .
  1 / wygrywa Pis , ale nie ma samodzielnej większości . Duda – prezydent / ło jezusicku , zara puszczom mnie zwieracze ze śmiechu / ! powierza utworzenie rządy Kaczorowi / patrz nawias / .
  2 /Konfederacja odmawia /60 % wyborców nie wyobraża sobie aliansu z pisokomuchami /
  3 /Rząd mniejszościowy pada
  4/ Duda / patrz nawias / ! powierza utworzenie rządu Tuskowi , który też nie ma wiekszości .
  5 / Konfederacja popiera rząd mniejszościowy Tuska na rok . Dlaczego ?
  6 / KO i Konfederacja przejmują TVP i zaczynają sie igrzyska / o chleb będzie trudno /
  Rozliczają afery , których jest multum i to ewidentnych .Odbiera się immunitety . Doprowadza się w kajdankach do miejsc docelowych etc , itd .
  Przez rok dostęp do łatwych pieniędzy – Konfa – budowa struktur i cała ta partyjna logistyka .
  Sytuacja dla KO I Konfy / bardziej / typu win win .
  KO, 3 droga , Lewica zyskują / a jednak mieli racje , że rządzili złodzieje / , Konfa przejmuje elektorat Pis / oni maja plan dlugoletni , są mlodzi , jakos ustawieni /
  Po roku wybory – Pis w formie szczątkowej – 1 sekretarzem Tow .Sumadartson / patrz nawias / ! .

  2
  1. toya

   Wszystko sie zgadza. Ja nie tylko jestem bezrobotny, ale od lipca i w pelni kurem domowym. 100% kápan i 25% karmien po mojej stronie.

   Od lipca wzbogacilem sie rowniez o CZ p-10f, karabin systemu AK, i – choc z niechecia – AR15. Ale kupilem chinska produkcje Norinco.

   Wszystko na pozwolenie sportowe (w Krakowie wydaja na 10 sztuk broni, w Rzeszowie nawet na 20!) do wyrobienia, ktorego zachecam wszystkich tutaj na blogu. Koszt i czas mniejszy niz przy robieniu prawa jazdy. Przy okazji robimy pozwolenie kolekcjonerskie (w Krakowie wydaja na 20 sztuk) i tym sposobem mozemy miec w swoim domu/mieszkaniu 30 i wiecej (ale mniej niz 50) sztuk broni.

   Dla funu na strzelnicy WKS Wawel kupilem wlasnie austriackiego Steyera L9-A2 z… trojkatna muszka i trapezowa szczerbinka.
   https://luska.pl/pistolet-steyr-arms-l9-a2-trapezowe-kal-9×19.html

   Trzeba czuc skad wieje wiatr… Nie walczyc z oceanem tylko po nim plywac.

   A wiatr ewidentnie niesie zapach prochu 🙂

   1
 19. duch_natury

  “Pytanie ktora partia jest niedoszacowana i pozytwnie zaskoczy? ”

  Moim skronym zdaniem konfa zaskoczy – nie obserwuję sondaży ale moim zdaniem 15%+
  A nie doszacowana w massmediach bo i z lewa i z prawa jej nie znoszą.

  4
    1. duch_natury

     Dodatkowo to co powiedziała, że w Konfie są różne głosy i poglądy w tej czy innej sprawie to dla mnie olbrzymi plus.
     Wolę naturalne spory i możliwość wyrażania swojego zdania niż wciskanie przycisków i wypowiedzi na podstawie dostarczonego rano emaila na skrzynkę posła danej partii.

     3
   1. duch_natury

    Kwestia geopolityki. Uwierz mamy zdecydowanie za mało danych aby móc ocenić i zrozumieć co tam się dzieje. I jakie są długofalowe plany tych akcji…
    Nie daj się wkręcić w narrację, że każdy kto mówi inaczej niż massmedia to ruski agent.

    A ten sam Braun jako bodaj jedyny wchodził na mównicę w trakcie pLandemii i sprzeciwiał się lockdownom, przymusom, segregacjom itp.
    Dodatkowo to najbardziej liberalna partia odnośnie gospodarki. I taka trochę przeciwwaga do różnorakich zakusów zarówno dla PO jak i PIS.

    3
    1. Luto

     Jest wystarczająco dużo danych i czynów, po których można oddzielić ziarno od plew. A że dla każdemu w kampanii próbują emocje rozgrzać na maxa to inna kwestia. Gdy śpi rozum budzą się demony. Dla jednych najważniejsze są takie wartości jak np rodzina, wiara dla innych np. mamona, sex i władza. Każdy ma swój interes i osąd

     5
     1. piotr5

      jasne jasne ale bzdury. nawet nie napisales pieniadze tylko mamona haha
      zapewniam cie ze dla 99% ludzi wazna jest rodzina pieniadze i seks tez wiekszosc uprawia. wladzunie tez wiekszosc kocha i wiekszosci nie jest obca wiara.
      wiec po co sie wysilasz na obiektywizm napisz ze jedni to krysztalowi patrioci a drudzy to zdrajcy mordercy i zlodzieje.
      spoko napisz ja wiem ze nawet ty w to nie wierzysz

      2
      1. piotr5

       a jeszcze ci ktorym z ust wiara i uczciwosc nie schodzi z ust to po 3 rozwodach, tluka zony, a zlodziejstwo podniesli do rangi jedynego sposobu na zycie. oczywiscie wyjatkiem jest jaoroslaw bo zony i dzieci nie ma, nie chodzi do sklepu, generalnie nie robi nic poza pilnowaniem wladzy. karmia go, ubieraja, wozą, dom dostal od bieruta, ochrona za 2 mln rocznie.

       3
 20. piotr5

  “6 / KO i Konfederacja przejmują TVP i zaczynają sie igrzyska / o chleb będzie trudno /
  Rozliczają afery , których jest multum i to ewidentnych .Odbiera się immunitety . Doprowadza się w kajdankach do miejsc docelowych etc , itd .”

  Doktorze tak dla porzadku. nie da sie przejac prokuratury i tvp bez zmiany ustawy(tvp moze da sie jakos zrobic)
  Zeby zmienic ustawe potrzeba 380 poslow(odrzucenie weta dupy), tzn ze pis musi miec mniej niz okolo 180 poslow, malo prawdopodobne ale mozliwe.
  Jesli ktos nie pamieta to niedawno ziobro przekazal prokratorowi krajowemu nadzor nad prokuratura i wprowadzil jego ustawowa kadencyjnosc.

  6
 21. sumadartson

  Kto powinien tę wojnę wygrać?
  Samuela z konfy debeściara. “Nie powiem”.
  Każdy prawdziwy Polak przecie wie że tę wojnę wygra!!! Międzymorze. Zwłaszcza po tym gdy komik pokazał w ONZ wała ostojropie i usiakom, włażąc w dupę rzeszy (“niemcy gwarantem pokoju”), która to rzesza bałtycką rurą pozwoliła pucinu na agresję “do linii wisły”. Szkoda tylko ukraińców którzy polegną z braku usiakowej i ostojropejskiej broni i amunicji. Od wygłupu komika w ONZ, od królestwa Karola też ktoś bąknął że wlk. brytania nie ma już nic do przekazania.
  Komik długo nie porządzi.

  9
 22. piotr5

  a swoja droga slabosc naszego rynku dosc dziwna(mnie cieszy). troche to przypomina listopad gdy wiedzieli ze wojna ma wybuchnac czyzby tym razem usa powiadomily sojusznikow ze rosja gotowa do uzycia taktycznej broni atomowej w przypadku przegranej na froncie

  1
  1. toya

   Jesli nawet taki obiektywny inaczej “fach” jak Wolski zaczyna mowic polgebkiem, ze spoleczenstwo na Ukrainie sie radyklizuje to cos chyba znaczy.

   Tak sie rodzil faszyzm w przegranych krajach po pierwszej wojnie swiatowej!

   Bede miec Mordor 300km od mojego krakowskiego Shire.

   3
  2. piotr5

   niezupelnie tak to wygada, korupcja na ukainie byla powszechna, wszedzie nawet za stopien w szkole trzeba bylo zaplacic.
   nikt z tym nic nie robil. zelenski dzieki temu wygral wybory, ze w serialu byl uczciwy.
   dopiero teraz sa podejmowane proby ukrucenia tego. tylko skad wziac ludzi uczciwych.
   analogie z niemcami sa absurdalne, nawet szkoda o tym pisac.

   2
 23. toya

  Program o ktorym, mówila kandydatka Konfy podczas wywiadu:

  https://stopukrainizacjipolski.pl/fileadmin/user_upload/SUP_4_podglad.pdf

  i skrót postulatów:

  Przywrócenie efektywnej kontroli granicy
   kwalifikowana, warunkowa pomoc dla uchodźców
   ochrona przed importem przestępczości, przenikaniem
  broni
   ochrona epidemiczna (HIV-AIDS, gruźlica)
   przygotowanie do natychmiastowego zamknięcia
  granicy w razie zniesienia zakazu opuszczania Ukrainy
  przez mężczyzn w wieku poborowym
  Ochrona równowagi fiskalnej, poziomu życia Polaków
   udzielanie statusu uchodźcy i praw do świadczeń
  indywidualnie, np. w zależności od zamieszkania w strefie
  objętej działaniami wojennymi
   odrębny dla uchodźców system świadczeń,
  gwarantujący ich transparentność
   minimalny poziom pomocy uchodźcom, według
  zasady: chronimy życie, a nie poziom życia
   bezzwłoczne wypowiedzenie niezwykle szkodliwej
  umowy emerytalnej z Ukrainą
  Ochrona praw Polaków
   przeciwdziałanie dyskryminacji Polaków w sferach
  edukacji, służby zdrowa, zatrudnienia
   ochrona standardów nauczania polskich dzieci:
  odrębny system edukacyjny dla uchodźców, gwarancja
  miejsc dla dzieci polskich obywateli
   ochrona praw pacjentów w sferze procedur ratujących
  58
  życie: ograniczenie dostępu uchodźców do krytycznych
  procedur medycznych, gdy czas oczekiwania jest nadmierny
   wprowadzenie prawa do wymówienia kwatery
  uchodźcom bez podawania powodów przez rodziny
  udzielające im gościny
  Ochrona tożsamości kraju i suwerenności narodowej
   działania nakierowane na powrót uchodźców, a nie
  na ich integrację i osiedlenie
   zamknięcie prawnych dróg przedłużania i legalizacji
  pobytu
   zagwarantowanie ustawowej ochrony przed
  szerzeniem antypolskiej, szowinistycznej ideologii OUNUPA i kultu zbrodniarzy, takich jak Bandera
   zakaz wjazdu dla osób propagujących ww. ideologie
  (np. weterani jednostek faszystowskich, takich jak Azov,
  promotorzy upamiętnień Bandery)
   zaostrzenie kryteriów udzielania prawa pobytu
  i nadawania obywatelstwa
   nowelizacja listy uznawanych mniejszości narodowych;
  wykreślenie z niej Ukraińców (a także Białorusinów
  i Rosjan)

  3
 24. toya

  Jakbym kierowal sie przekonaniem, a nie beznamietnie realizowal wartosc oczekiwana systemu to bylbym w lesie 🙂
  SL na BE i zerkamy co dalej.

  “toya 4 października 2023 o 16:56Odpowiedz
  Bez przekonania – bo oczy widzą wzrosty – ale weszła dziś krótka na OIL.”

  4
   1. toya

    Albo lepiej 21:00 minuta

    Mieszkancy Kijowa sie bawia, gdy Ci, ktorzy nie mieli na lapowke gina w okopach.

    Na tego typu glebie rodzil sie faszyzm po pierwszej wojnie swiatowej!

    Ktos gnil od ran od szrapneli w okopach, gdy Wiedenczycy pili kawke, a Mediolanie ktos ogladal Tosce.

    Ja cierpialem to Wy tez bedziecie cierpiec!

    5
 25. fast_market

  @duch

  Dzięki za Twój wczorajszy wpis. Trochę skierował moją uwagę na pewne wskaźniki i zamknąłem shorta na Nikkei (1000 pkt wyżej niż planowałem, ale jest okej). Ogólnie to ruch eurusd mi też w tym pomógł i mam tu plan na dalsze odbicie w okolice 1,08 w ciągu kilku najbliższych tygodni. Może jeszcze przyszły tydzień, ale zwrot wydaje się blisko.

  1
 26. noob

  Fast@
  CPC u jankow powyzej 1 ,wiedz uspokoja rynek albo moga zakrecić korba w dół.
  punktowa rownosc przewaliło sp za to procentowa ,brakło troche,zerkamy.
  Cos zaginoł nasz ja tu ejstem najlepszy,hoho.
  1888 fw od psu i budy zrobiło fw .co z 1859 .

  5
 27. macarek

  Nowe plany NATO:
  https://stooq.pl/n/?f=1575462
  Szacuje, że docelowo wydany na uzbrojenie 200 mld $ w ciągu 15 lat, z czego aż 70% zrealizowane będzie w naszym przemyśle (właściwie każdy zakup będzie spolonizowany). Na lata 2023- 2028 przypada największy skok inwestycji w nasz przemysł zbrojeniowy i ciężki. To będzie tez czas związanej z tym hossy.
  Do tego ogromny rozwój infrastruktury dla transportu wojska np cpk i kolej. Cześć spółek z gpw przejdzie konwersję.

  1
 28. Idmmaximus

  Mój ukochany Stalprodukt 🙂

  Pytanie jeszcze inne
  Jakie surowce mogą na tym zyskać ( do produkcji amunicji , czołgów, dronów itp itd ….

  mosiądz , cynk , ołów , stal ??

  To Stalprodukt z pewnością też …

  Obstawiam jeszcze oprócz tych 3 spółek
  KGHM, Cognor, i pewnie Polimex który będzie głównym budowniczym owej infrastruktury ….

  4
 29. sumadartson

  @Idmmaximus
  Jeśli po wyborach niemce będą rządzić “ten kraj”, to nie tylko produkcji sprzętu nie będzie ale nawet nasze himarsy niemce wyprzedadzą ich “człowieku w moskwie” po cenie złomu.
  Ukraiński komik zaczął wymiękać. Zawiesił skargę za embargo zbożowe na polskę. Mateusz powinien ogłosić że w podzięce zawiesza pomoc dla komika. Niech komik sobie zawiesi gilotynę nad wyrem. Dowie się jak traktuje Polaków plując nam w twarz.

  9
  1. Idmmaximus

   A ja myślę, że to znak podobny jak w latach 2000-2003 …koniec złotej dekady na nowych technologiach ….i powrót do starego poczciwego biznesu …przemysł ciężki , surowce itd itp …. cdr będziemy kupować bo dużym kryzysie za lat kilka po wcześniejszej dużej hossie na naszym rynku 😉

   4
 30. ElSecator

  “Największy w historii transfer majątku przez Covid trwa.

  Tu nigdy nie było mowy o pandemii.

  Zawsze chodziło o zadłużenie i wzbogacenie wybranej liczby ludzi, podczas gdy wszystkich innych pierdoliła inflacja.

  Niewielu to rozumie.”

  8
   1. toya

    Wracalem wczoraj z Bukaresztu do Warszawy.

    Ile lat Rumunia jest w UE? I nadal nie jest w Schengen… Dlaczego? Popatrzcie na mapę i zastanówcie jak radzilyby sobie porty w Rotterdamie czy Hamburgu gdyby RO była w Schengen i jak by to wpłynelo na konkurencyjnosc portu w Konstancy?

    Solidarność europejska. Buahahhahaahhahahahhaha.

    11
     1. Max2

      Nie mogę się nie odezwać.
      Jak się zacznie w Polsce to będziesz Pan spier…ł na zachód do UE. Kolejny hipokryta z mentalnością wschodnią.

      Podzieliła się Czechosłowacja i Jugosławia. Przy takiej polaryzacji społecznej, proponuję przeprowadzkę na wschód od Wisły, będziesz Pan żył w kraju pisiorów mlekiem i miodem płynącym.

      P.S A takie osoby które są za Polexitem, ustawowo bym nie wpuszczał do UE.

      11
          1. toya

           Wahadło dopiero nabiera rozpedu.

           Za kilka lat nie bedziemy dyskutowac o humianitarnym lub nie podejsciu do obrony granicy. Granice beda ponownie w calej Europie, a na nich kartka, ze przekroczenie grozi smiercia.

           7
          2. Max2

           A jaka jest różnica widzenia rzeczywistości pomiędzy Panem a mną i z czego wynika?

           Zycie w iluzji przyszłości nie ma sensu. Przyszłość tworzona jest w chwili terazniejszej, a takie dywagacje służą jedynie usprawiedliwieniu i przyzwoleniu na niesprawiedliwość. Proszę zapytać własnego sumienia, o ile małpa ma sumienie. (Przepraszam, lecz nie mogłem się powstrzymać)

           2
          3. toya

           Moja rzeczywistosc jest taka, ze wrzucam filmik z granicy gdzie nie widze rodzin, a nie biednych kobiet w ciazy tylko horde barbarzyncow.

           Na co w odpowiedzi dostaje link do filmu fabularnego.

           7
          4. Max2

           tylko horde barbarzyncow.

           No to się różnimy w ocenie. Widzę zdesperowanych ludzi ogarniętych strachem i desperacją. Trudno aby w tej frustracji, uczestniczyły kobiety z dziećmi. A gdybym miał zinterpretować Pana rzeczywistość – stwierdziłbym, że zadziałał tu efekt “lustra”.

           A film jest oparty na faktach.

 31. ronin

  Wybory 15.10.2023 –przestroga.

  “Doprawdy nigdy wybór nie był łatwiejszy. O tym skądinąd dobitnie pisze w swym apelu prof. Aleksander Maciej Jabłoński, prezes prestiżowego Instytutu Haleckiego, promującego polskość i patriotyzm w Kanadzie;” Powrót skompromitowanych już wcześniej sił zachęcających przez czynniki wewnętrzne, te również antypolskie, dla których silna Polska jest nie do przyjęcia, może spowodować istotne perturbacje, a wynik ich może być bardzo niekorzystny dla Polski i dla wszystkich Polaków”.
  Źródło: portal wPolityce z dnia 07.10.2023 –autor Bernard Margueritte.

  12
 32. ronin

  Powrót do władzy partii zagranicy, nowej Targowicy?

  “Zastanawiałem się nad tym-gwoli otwartości myślenia dziennikarza–jakie mogły być powody głosowania na Donalda Tuska.. Przykro, ale nie znalazłem powodów. Owszem, jeśli nienawidzę polskości–jak otwarcie przyznał ongiś sam Tusk–powinienem glosować na opozycję. Tak samo, jeśli żal mi tych czasów przed 2015, kiedy łatwo można niektórym robić fortunę nie zawsze legalnie i też utrzymywać z mafią, albo jestem jednym ze skorumpowanych przedstawicieli kasty sędziowskiej. Kto jeszcze? Rządy w Warszawie były “polskie” tylko formalnie. W rzeczywistości były w rękach partii zagranicy, nowej Targowicy.”
  “Przed panowaniem Pana Tuska Polska należała do Europy B. Niemcy myśleli, że znaleźli tu rezerwuar taniej siły roboczej. 80 proc. banków i mediów należało do kapitału zagranicznego, głównie niemieckiego., jak i 2/3 przemysłu. Polska była wasalem Brukseli i Berlina, które miały na usługach w Warszawie jako niby Premiera swojego namiestnika. Polska, która z takim trudem wyzwoliła się od dyktatury kremlowskiej, miała wciąż “wielkiego brata”, nie tylko w Moskwie, lecz w Brukseli i Berlinie. Co prawda w chórze z władzami niemieckimi umizgiwała się do Pana Putina”.
  Źródło: wPolityce z dnia 07.10.2023( cały artykuł) –autor Bernard Margueritte, wieloletni korespondent prasy francuskiej w Polsce.

  20
  1. fast_market

   Ty człowieku nie masz innego hobby jak tylko cytowanie bzdur?
   Jak na razie to po treściach, które tu podajesz, można stwierdzić, że sam należysz do targowicy czyli obozu zdrady Polski.
   I szczerze wątpię czy z przekonania, bardziej pewnie za jakąś brudną, ruską kasę…

   17
  1. duch_natury

   “Jestem wyborcą Konfederacji, całe życie głosowałem”

   Looknąłem pobieżnie na jego kanał i rzeczywiście jakoś taki przypadkowo od 3 lat jedzie jak się da na Konfę 🙂
   Jedzie też na wszelkie teorie spiskowe, broni systemowych nowych rozwiązań (typu robaki, elektryki) itp.

   Nie moja bajka, nie wiem kto tym panem steruje i jakie ma prawdziwe intencje.

   Co do tej KOnfy – jasno napisałem to nie moja bajka (jak i każda inna partia). Ale jako jedyna jest:

   – anty przymus szczepień i segregacja sanitarna
   – jasno chce wpisania do konstytucji zagwarantowania obrotu gotówkowego
   – jest mocno liberalna w sprawach gospodarczych i w obronie przedsiębiorców (jasne, proste przepisy)
   – jest przeciwna rozdawnictwu kasy z budzetu
   – jest przeciwna przekazywaniu kluczowych kompetencji na zewnątrz PL (EU, WHO, ONZ) czyli przeciw globalizacji

   Te aspekty dla mnie są bardzo ważne.

   A co do ich fobii względem LGBT i zbytniego przywiązania do religii – nobody perfect 😉
   Ale co dla mnie ważne i tak tych fobii i skrajności nie uda się przeforsować.

   Dla mnie ważniejsze jest to co się teraz dzieje (od 2020r):
   – za mówienie niewygodnych treści
   – wyrażanie własnej opinii niezgodnej ze światową narracją

   Na razie blokowane kanały, bany a pewnie w dalszej-bliższej perspektywie więzienie…

   Dodatkowo wdrażana zamiana Boga na nowoczesnego w postaci Nauki (jedyna słuszna prawda) + AI.

   Jeśli mamy ochotę iść w kierunku Orwella zarządzanego przez AI to droga wolna.

   10
 33. DrQuality

  Izrael
  1 / Patrioty nie są elementem Żelaznej Kopuły , Izrael posiada baterie Patriot , ale działają niezależnie .
  Zelazna Kopuła została skonstruowana , bo Patrioty słabo zabezpieczały Izrael.
  Obecnie trwają prace nad systemem zwalczającym rakiety o zasiegu do 250 km . Obecnie dzikusy atakują pociskami zrobionymi z rur spustowych z doczepianymi statecznikami . Obecnie wystrzelono 2500 rakiet
  Efektywność Kopuły to 80-90 % , bliżej 90 % .
  2/ bylem skonfundowany , że rozbito najlepszy czołg swiata Merkava 4 i to prostymi środkami . Okazało się , że zaskoczenie atakiem było tak ogromne , że chłopcy spożywali lunch i nie były włączone wszystkie systemy . W warunkach bojowych prawie niemożliwy do “ukłucia”
  3/ infiltracja Hamasu przez Mosad jest ogromna . Co więcej , Siły Bezpieczeństwa Autonomii ściśle współpracują z Mosadem w walce z Hamasem , dla których te dzikusy są tez śmiertelnym wrogiem .
  Jak macie nieruchomości w Gazie , sugeruję sprzedaż , nawet z 90 % stratą . Za parę dni , nie będzie co zbierać .

  1
  1. duch_natury

   “Mosad – najlepszy wywiad na świecie zaskoczony?”

   Jak zaskoczony, oczywiście, że wiedział o tej operacji, która ze względu na swoją skalę musiała być przygotowywana kilka miesięcy.

   Warto zobaczyć też co się dzieje w głównych portalach społecznościowych od YT, poprzez FB a na Tik Toku kończąc. Drastyczne treści są wręcz promowane aby trafiały do ludzi mimo, że to jest wbrew regulaminowi powyższych – co ciekawsze, ostatnimi laty za użycie słowa wojna można było dostać bana i likwidację konta. Nie mówiąc już o publikowaniu tego typu treści i filmów…

   A więc pompujemy u ludzi strach, gniew, współczucie.

   Schemat fałszywej flagi albo inaczej stworzenia pretekstu do działania ćwiczony jest od dziesiątków lat.
   Więc według mnie z całą premedytacją pozwolili na ten atak Hamasu aby mieć drogę wolną i globalną zgodę ludzi na zrealizowanie celu….

   BTW: Spodziewam się też niebawem szeregu niedorzecznych oskarżeń kto pomagał Hamasowi.
   Rosja, Ukraina…. Ciekawe od kogo zaczną.

   8
    1. duch_natury

     Z życia teorii spiskowych. W skrócie.

     Według Ortodoksów Mesiasz (dla innych Antychryst) chodzi już po ziemi. Do jego oficjalnej “koronacji” potrzebna jest (trzecia) świątynia Salomona.
     Ale… tam gdzie ma stanąć ta świątynia jest obecnie meczet Al Aksa w Palestynie.

     2
  1. sumadartson

   Jakbyś tak ..uju w moim domu napluł w twarz bohaterom Powstań Listopadowego i Styczniowego i porównał ich do terrorystów, którzy mordują dzieci i starców, gwałcą i mordują kobiety, to byś ..uju wyleciał z mojego domu przez drzwi razem z futryną.
   Czy ludzie są skazani na czytanie takich antypolskich rzeczy pisanych przez jakiegoś obłąkanego człowieka?

   14
     1. toya

      IQ masz takie jak ś.p. Podczaszy.

      Takie w sam raz na pierwszą grupę renty.

      #freePalestine

      Nadchodzi koniec tymczasowego projektu. Jeśli zniszczą Strefę Gazy to świat arabski zniszczy ich.
      Niestety w Polsce czosnek wkrótce po 5zl za główkę.

      6
  1. DrQuality

   Paradoksem całej sytuacji jest to , że łone z tego samego pnia co Żydzi . Nazywani zresztą ” Zydami wsród Arabów ” .
   Utalentowani , bystrzy , wykształceni . Dać im możliwosci działania , to wykorzystają . Np . taka Jordania – handel w 80 procentach w ich rękach . Dlatego niebezpieczni .

   2
   1. DrQuality

    Palestyńczycy, którzy są w sporej rzeszy obywatelami Jordanii są niezwykle ciekawą grupą
    doskonale wykształconą i pracującą w wielu krajach Zatoki Perskiej. 80 % sektora bankowego w
    Jordanii jest w rękach Palestyńczyków, którzy zdominowali handel i sektor prywatny.

    3
 34. toya

  “toya 23 marca 2022

  Czekam na Wasze kolejne analizy gdy faktycznie Zachod całkowicie odetnie się od ruskiej energii.

  I co wtedy. No bo jak nie od ruskich to od kogo będziemy ja brać?

  Może np. od Iranu?

  A jesli tak, to poprawa budżetu Iranu i napełnienie ich skarbca co oznacza dla Izraela? Podpowiem: oznacza, że po kilku dniach śladów po Izraelu nie wykryje nawet test białej rękawiczki perfekcyjnej pani domu.

  Ale dla Was to wszystko takie proste jak relacje wsrod przedszkolaków. Tego da się do kąta, tamten zamknie oczy i problemów juz nie ma.

  Wszystko proste. Żadnych współzależności”

  4
    1. piotr5

     no fakt rynce opadaja.
     wszystko dopasowujesz do swojej sympatii do ruskich i swojego antysemityzmu.
     Zreszta ten sposob rozumowania a la bartosiak to sie rozplenia jak zaraza. rozumowanie ktorego jednym celem jest oryginalnosc a realia to chu…

     5
  1. piotr5

   koles izrael nie bedzie wysylal wody gazu i paliw do strefy gazy. i czego nie rozumiesz?
   ze nie chca zasilac swoimi zasobami wroga? ich wbor.
   zanim zaczniesz plesc bzdury sprawdz. strefa gazy graniczy z egiptem i nikt jej nie odciął

   6
   1. toya

    wroga…

    Bombardowanie 940 000 dzieci stłoczonych na kupie w strefie Gazy to obrona wolności i dzisiejsza miara czlowieczenstwa.

    No w sumie bombardowanie jest takie cywilizowane i mieszczanskie. Nie slyszysz krzyków. Nie ubryzgasz sie krwia.

    #SlavaPalestini

    9
    1. piotr5

     rozmawiamy o odcieciu dostaw i gdy napisalem ci ze bredzisz to ty o dzieciach. klamczuch kretacz i jeszcze fobie, obsesje.
     szkoda czasu na dyskusje z toba( ja w sumie pisze tylko zeby inni nie dostawali klamliwych informacji od ciebie) ale dobrze by bylo bys sie wreszcie powstrzymal w rozpowszechnianiu klamstw

     4
  1. duch_natury

   Tak jak pisałem 2 tyg. temu w zeszłym tyg. ugruntowane dołki. I obecnie dwa warianty albo ok 2 mies. zwyżka albo nawet 5 mies.
   Ale to już będzie taka boląca wspinaczka z częstymi korektami i niewielkim nasileniem.
   I dopiero właściwa bessa.

   4
  2. wodzo

   Niejaki JAG na twitterze o tym dziś fantazjował. Nawet nie odpisywałem, bo nie ma sensu. Ale warto wylać na swoją głowę kubeł zimnej wody i pomyśleć, który inwestor wróci (jakby ostatnio uciekali) ochoczo teraz do Polski po wygranej Tuska. I pod jakim warunkiem. Jak ogłoszą, że odwołują wszystkie strategiczne inwestycje, sprzedadzą wszystko, co jak mawiał Tusk : “Nie ma żadnej ideologicznej przesłanki, by mówić kategorycznie “nie” inwestorom z jakiegokolwiek kraju, także z Rosji”. W waszych głowach wracają czasy kolonii i Polski jako jednej z nich. Ale te czasy się skończyły. Część się podnieca, że Orange rośnie, że to kolejny zwiastun wygranej zaprzaństwa. Ale moim zdaniem, to tylko tzw. grzechotka śmierci.

   5
 35. Max2

  toya

  Ciekawe widzenie rzeczywistości. Filmik na granicy, ilustrujący agresywne zachowania migrantów, interpretuje Pan jako zachowania barbarzyńskie, zachowania terrorystów Hamasu interpretuje Pan jako walkę o wolność.

  https://wiadomosci.wp.pl/wstrzasajace-informacje-z-izraela-gwalty-obok-cial-zabitych-6950329965341440a

  P.S Znalazł Pan już w swojej rodzinie “czarną owcę” – współpracującą z SB i z korzeniami żydowskimi?

  1
  1. toya

   “Ciekawe widzenie rzeczywistości. Filmik na granicy, ilustrujący agresywne zachowania migrantów, interpretuje Pan jako zachowania barbarzyńskie, zachowania terrorystów Hamasu interpretuje Pan jako walkę o wolność.”

   Gdzie jest ich dom?

   Gdzie sa u siebie?

   6
  2. toya

   Moze napisz coś o nieprzepracowanej traumie Żydów i cywilizacji opartej na strachu i ze historia sie powtarza i znowu zostaną zmieleni?

   Coś o tym jak to dawna ofiara powtarza dzialania swojego kata i tworzy getta na wzor tych z II wojny swiatowej i dazy do ostatecznego rowizania?

   Czy moze wena na to pierdolenie o traumach to tylko w przypadku Polaków łatwo przychodzi?

   10
   1. toya

    Gdzie troska Ochojskich i Ostaszewskich o tysiace dzieciaków faktycznie tracacych swoj dom?

    Nad upozowanym zdjecie Aylana na brzegu morza wylewa sie lzy.

    Pozbawione emocjonalnego ładunku, bo pokazujace z daleko jakieś błyski i ruiny, obrazy bombardowań gęsto zaludnionego miasta nie powodują sprzeciwu.

    11
 36. DrQuality

  ruskij unitaz
  “#SlavaPalestini”
  Wszystko mu siem pomieszało , odleciał , matrix , drugi wymiar , glony , boczek , Ukraina , Lachy ne byjte , pomyłujte, ,
  Allah Akbar , Ukraina , Palestyna …..
  Dostał z Centrali 2 zadania i efekt jest . Ale jest również nadzieja ,palantino . Patrz niżej
  “https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,29690096,pierwszy-w-krakowie-osrodek-terapii-traumy-juz-otwarty-pomoc.html”

  4
 37. toya

  Banderowcy już trzęsą portkami.

  Co jest bardziej prawdopodobne: że Ruscy przekazywali sprzęt zdobyty na Upaincach (ale jak to zdobyty skoro dostają podobno bęcki?)

  Czy

  Ze skorumpowani Ounowcy przehandlowali dary z zachodu?

  “Ukraiński wywiad wojskowy (HUR) twierdzi, że Rosjanie przekazali Hamasowi broń zdobytą podczas walk w Ukrainie. Chodzi o sprzęt wyprodukowany w USA i państwach Unii Europejskiej. HUR przestrzega, że następnym krokiem może być preparowanie przez Kreml fałszywych doniesień, jakoby to Ukraińcy sprzedawali terrorystom zachodnią broń”

  5
  1. DrQuality

   Tusk słabo . Ale
   Hołownia b.db , Wielgus b.db , Bosak b . db
   Morawiecki żenua .
   Niezdecydowani przerzucą głosy na 3 drogę , lewicę , Konfę .
   Czyli twarde elektoraty na tym samym poziomie , Droga na pewno wejdzie .
   Będzie się działo . Następne rządy , ktokolwiek wygra będą słabe .

   9
   1. fast_market

    Należy rozdzielić dwie rzeczy formę i treść.
    Wobec Tuska oczekiwania były mocno wygórowane.
    Ale był naturalny, choć trochę zagubiony w pierwszym
    pytaniu odpowiadając jako pierwszy, nie wypadł wg mnie najgorzej.
    Forma gorsza, treść lepsza.

    4
  2. macarek

   @duch
   Tego eksperta o wyniku debaty nagrali w dziennym świetle, a debata rozpoczęła się po zmroku…
   Popis dał sobie po gębach, merytorycznie ten bezpartyjny, Bosak najbardziej rzeczowy i przygotowany. Wszyscy i tak kłamali …

   8
 38. DrQuality

  Maja 1 do 2 tygodni . Potem pełnowymiarowa inwazja .
  Netanjahu :
  ” Walczymy ze zwierzętami, więc będziemy postępować adekwatnie – stwierdził. Izraelskie wojsko opublikowało mapę z zaznaczonymi obszarami przy granicy, z których mają się ewakuować palestyńscy cywile. “

  1. DrQuality

   Dla AL-Fatah z Zachodniego Brzegu będzie na rękę przykrocenie Hamasu .
   Ten ich Abbas to skorumpowany do cna pierdoła , ale trzyma się mocno .
   Oczywiście będzie ubolewał , ze płynie palestyńska krew , ale wicie , rozumicie .
   PS. Db serial na Neftlix „ Fauda” szczególnie 1 seria .

 39. Max2

  podpowiem:

  – jak nieproszony wpycham sie do czyjegos domu to moge dostac w łeb.

  – jak bronie prawa do swojego domu to cel uswieca srodki

  Gdzie jest ich dom?

  Gdzie sa u siebie?

  Rozumiem że jak Niemcy będą chcieli odzyskać swoje ziemie, stanie Pan po ich stronie? W końca końców powinni zastosować Pana metody.

  2
    1. sumadartson

     DrQuality 9 października 2023 o 20:31
     //Czyli złamał reguły debaty . Zwykły penis//

     Towarzyszu Doktorze. Skoro Wy twierdzicie że polityk atakujący dziennikarza to “zwykły penis”, to ja was wicie za to kocham. Dostrzegam w was wicie ewolucyjnom przemianę z towarzysza w demokratę miłującego prawo do słusznej krytyki nieudacznictwa w ramach najszerzej pojętej wolności słowa prawdziwego, rozumicie.

     6
  1. sumadartson

   Byłem zafascynowany konfederacją dopóki pan Korwin nie zaczął uczęszczać do ruskiej ambasady i publicznie nazywać ruskiego bandyty “jego ekscelencją”.
   Słowa pana Bosaka o wstrzymaniu “socjalu” dla Ukraińców czyli również uchodźców wojennych, odbieram jako kontynuację lizania pucinowej żopy.
   Dlaczego ta CAŁA opozycja taka skłonna do poddaństwa Polski wobec jawnych zakusów imperializmu ze wschodu i zachodu. Zachowują się jak bezdomne kundle.

   8
 40. toya

  “Czyli plan Izraela jest prosty.
  Wygnać 2 mln Palestyńczyków do Egiptu. Zapewne potem 3 mln z Zachodniego Brzegu do Jordanii”

  No coś im to leczenie traum nie wychodzi :DDD
  Wygnać Palestyńczyków do Egiptu :DDD

  Państwo sezonowe, a teraz nachodzi sezon na wykopki.

  9
 41. toya

  Izrael. Minister Katz:

  “(…)Bez paliwa nawet lokalna energia elektryczna zostanie wyłączona w ciągu kilku dni, a studnie przestaną działać w ciągu tygodnia. Oto, co uczynimy z narodem morderców i rzeźników dzieci. Co było, (więcej) nie będzie.”

  Adolf bylby z Żydków dumny:

  1. Odczłowieczyć.
  2. Podważyć prawo do ludzkiego traktowania i de facto usprawiedliwić ludobójstwo.
  3. Wykonać.

  “(Palestyński) wyklęty powstań, ludu ziemi,

  Powstańcie, których dręczy głód.

  Myśl nowa blaski promiennymi

  Dziś wiedzie (W)as na bój, na trud.

  Przeszłości ślad dłoń (W)asza zmiata,

  Przed ciosem niechaj tyran drży!”

  13
 42. toya

  Jakiś ciemniak tu pisał, że mogą skorzystać z pomocy Egiptu, więc w czym problem.

  Tymaczasem (według zrodel W.Szewko):

  “Izrael ostrzegł Egipt że zbombarduje każdy konwój z pomocą dla Gazy”

  Ktoś mógłby sparafrazować, że Żydzi miłość do nazistowskich metod eksterminacji wyssali z mlekiem matki.

  11
  1. piotr5

   Ty tępy antysemito, ruski pacholku powiedz gdzie ja napislem slowa ktore cytujesz ?

   “koles izrael nie bedzie wysylal wody gazu i paliw do strefy gazy. i czego nie rozumiesz?
   ze nie chca zasilac swoimi zasobami wroga? ich wbor.
   zanim zaczniesz plesc bzdury sprawdz. strefa gazy graniczy z egiptem i nikt jej nie odciął”

   Jak mozesz napisac , ze zydzi stosuja te same metody co hitlerowskie niemcy?
   Jak smiesz, kim trzeba byc zeby cos takiego napisac, nawet jesli sie zydow nie lubi.( a juz calkowicie uzasadnione jest krytykowanie zydow za to co robili z palestynczykami)
   Ale sa granice lajdactwa

   6
 43. toya

  Wcześniej Erdogan, teraz Putin:

  “Przemawiając podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Iraku Mohammedem Shia al-Sudani w Moskwie, prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że utworzenie państwa palestyńskiego jest “koniecznością”.

  Wkrótce w Polin czosnek po 5zł za główkę i boom na rynku mieszkaniowym. A nie czekaj… przecież to już jest ich. Ustawy na to nawet mają 😀

  10
 44. toya

  Bez pozycji na W20. Netto wyszło okolo 30 pkt na plus dzieki pierwszej paczce. To nie ten ruch. Jeszcze.

  “toya 28 września 2023 o 11:54Zaloguj się, aby odpowiedzieć
  Po 1910 dokładam S tłuste jak marcińska gęś.

  SL 1985

  “toya 14 sierpnia 2023 o 13:03
  (…)
  P.S Przy 2085 tłuste S na FW20”

  5
   1. toya

    “And we expect the international community to support our struggle for justice and freedom in exactly the same way as it has supported the Ukrainian resistance against the Russian invasion.

    The double standards we have seen have convinced us that it is our duty as Palestinians to create the political space for our liberation where none has been afforded to us.”

    Dokładnie! Ten kto stoi po stronie Izraela, stoi tam gdzie dwa lata temu stanela Rosja.

    Chwała Palestynie!

    8
 45. toya

  “toya 12 maja 2023 o 15:11
  (…)

  Generał… Kukuła.
  Na naszej scenie, jak w marnym dramacie, nazwisko bohatera zawiera jasny przekaz o jego charakterze i roli jąką będzie odgrywał.”

  No i Kukuła wyrzucił innych z gniazda. Człowiek stojący za stworzeniem organizacji harcerskiej WOT wchodzi na szczyt. Czyli zakupy zakupami, ale głownie mamy dostarczyc mięso armatnie.

  Andrzejczak chciał zbytniej podmiotowosci i sprawczosci naszej armi jak na istaniejacy juz pomysł na nas Amerykanów?

  Dobrze, ze WOT i Kukuła nie ma mnie w kajeciku. W przeciwieństwie do niektorych na blogu 😀

  4
  1. toya

   I w aktualnej sytuacji bardzo ironicznie brzmi fragment któregoś z późno-wiosennych wywiadów Bartosiaka u Zychowicza, w ktorym niepokoi się on analiza jedenego z osrodkow amerykańskich, który pisząc o roli Polski stwierdza “stworzyć Hezbollah-like forces” 🙂

   2
   1. toya

    toya 7 maja 2023 o 12:47
    (…)
    Polecam wypowiedz Bartosiaka gdzie mówi wprost o Amerykańskiej strategii dla naszego regionu – cytuję z pamięci: “create Hezbollah like forces”.

    Hezbollah like.. to po naszemu WOT i mu podobne 🙂 Ale guziki do krytycznego uzbrojenia, ekrany z kluczowymi systemami informacyjnymi wyłącznie do użytku Amerykańskiego. (to też pada z ust Bartosiaka, to nie jest mój komentarz).

    “Suwerenność” :-))) buahahahaha”

    6
  1. DrQuality

   Drogi Tow.Macarek ,
   Oczywiscie gratulacje . Ale zacytuję pewnego amerykańskiego inwestora , który na pytanie : Jaka jest Pana recepta na sukces
   na giełdzie odpowiedział ; ” Zawsze za póżno kupuje i za wcześnie sprzedaję ” . I tego siem trzymujem .

   4
  1. DrQuality

   “Żołnierze izraelscy, zbierający w kibucu Kfar Aza zwłoki ofiar palestyńskiego ataku, znaleźli dotychczas ciała około 40 dzieci, w tym bardzo małych; niektóre miały odcięte głowy ”
   https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/9317345,atakujacy-palestynczycy-gwalcili-kobiety-tuz-przy-cialach-ich-pomordow.html
   To nie może nie spotkać się z odwetem . Metodycznym , długotrwałym , bezlitosnym .
   A przywódcom Hamasu dedykuję film “Monachium ” . Już nie będą spali spokojnie .

   7
 46. DrQuality

  Tow . Sumadartson i jego pisokomusza czeredko ,
  Jak to było : Bezpieczna przyszłość Polaków ” . Buhaha . I do tego ta Kukuła . Cz y Wy nie macie jakiś ludzi o bardziej wysublimowanych twarzoczaszkach ?!
  PS . To jest skandal nad skandale . Ale 33 % zombie …..

  14
  1. piotr5

   podobno kukula to dobry oficer. wprawdzie w listopadzie 2016 roku byl pulkownikiem i nigdy nie mial doswiadczenia sztabowego, wiec kariera bajkowa za pisu.
   broni go przynajmniej to ze gdy go zapytali co sadzi o dymisji jego przelozonych, powiedzial ze to smutne bo dobrzy oficerowie. wiec ma jakis kregoslup zdaje sie

   9
    1. piotr5

     Stac cie na więcej, czy widziałeś w ,moich wpisach jakąś szczególną sympatie do Rosji?
     Nie widziałeś wiec jesteś kłamcą mi to insynuując. za to ty popierasz partie która prawie we wszystkim jest zwolenniczka sowieckich rozwiązań od szkoły, poprzez gospodarkę aż po ustrój. ty używasz tego słowa jako inwektyw, wiec może pisz bardziej wprost np ty chuju.
     Przynajmniej będziemy mieli jasność ze tylko chcesz kogoś wyzwać a nie dyskutować.

     6
 47. sumadartson

  Wy siem towarzyszu @DrQuality o bezpieczeństwo nie martwcie. Dopóki wicie grupa webera nie weźmie “ten kraj” w swoje łapska, nikt was wicie nie ruszy.
  Tayna strategia jest prosta jak drut: Do piątkowego zamknięcia skupujemy akcje m.in. banków i orlenu pod wygraną jarka, a w poniedziałek na bolkowej górce realizujemy zyski. No chyba że global pozostanie mocny to we wtorek albo i w środę…☺
  No chyba żeby po duchanaturowej niedzieli.
  Ale shortkonie siodłamy na całego dopiero po ryśkowych 6 królach.

  3
   1. sumadartson

    Wam to już towarzyszu ta POKOmuna o sufit wali. Wam siem wydaje że jarek znacjonalizował Polsat?
    To jak te_wał_en pogoni olejnikową to też napiszecie że przez jarka? Ostatnie wygłupy naszych kabareciarzy pokazują że ta dziedzina rozrywki schodzi w ten kraj na psy. Jarek nie daje powodów do dworowania a POKOmuszej grupy webera “artyści” boją się jak terrorystów.

    6
  1. sumadartson

   Jakbyście raz w życiu przeczytali Biblię, towarzyszu @DrQuality, tobyście siem dowiedzieli że Gedeon wywalił z wojska 20 tys. luda i z trzystu wojownikami jeno pokonał madianitów. A ja wam mówię że choćby i tysiące generałów stanęło na czele milionowej armii, to grupie webera nie poradzą. Tu trzeba przebiegłej łepetyny a nie skundlonej, łasej na resztki z niemieckiego stołu.

   6
  1. macarek

   1. Pieniądze uciekają z Tel Avivu.
   2. Członkowie Fed po sobotnim ataku nie będą już przejmować się inflacją i podwyższać kosztów finansowania rządowi, gdy otwierają się kolejne fronty. Rentowności obligów spadły
   3. https://stooq.pl/q/?s=wig20_pe
   4. Rok temu tej porze też wystartowała rakieta, WB kiedyś pisał ze to ma związek z rozliczeniami podatkowymi…
   5 cykl prezydencki – już o tym było

   1
 48. toya

  Żelazna logika jemiołów na blogu:

  Hamas (organizacja terrorystyczna) dokonuje masakr (przy okazji historia z 40 dzieciakami to żydowski fake news!!!), wiec Izrael (państwo?!) może odpowiedzieć tak są samą brutalnością wobec cywili w strefie Gazy?

  Czy to znaczy, że ta cyrkowa trupa tumanów:

  a) przyznaje wprost, że Żydostan to barbarzyńskie państwo terrorystyczne – skoro uważają, że nie musi przestrzegać żadnych cywilizowanych konwencji wobec cywili?

  b) to nazistowscy rasisci, którzy stosują odpowiedzialność zbiorową wobec 2 mln społeczności za działania 1500 mudżahedinów i dają przyzwolenie na ich genocyd?

  #WolnaPalestyna
  #Chwała Palestynie

  8
  1. toya

   Skurwiele będą pluć na Polsce za ochronę swoich obywateli i granic i wylewać krokodyle łzy nad zamaskowanymi osiłkami, ale będą kibicować zbmobardowaniu i zagłodzeniu 2 milionów ludzi.

   Co za zdegenerowane zakłamane mendy.

   Czas na kolejny marzec 68!

   16
    1. raksz

     DrQuality 11 października 2023 o 12:21

     To nie może nie spotkać się z odwetem . Metodycznym , długotrwałym , bezlitosnym .

     Smutne. Ta persona uważająca się za lekarza składała przysięgę Hipokratesa. “…służyć zdrowiu i życiu ludzkiemu…”

     7
  1. toya

   Kraśko zbulwersowany rozstrzeliwaniem ludzi przez Hamas. Rownoczesnie niewzruszony planem wywolania kleski humanitarnej i genocydem 2 mln ludzi.

   Adolf dałby 5+ albo raczej like i retweet.

   Mieszczanski nazista brzydzi sie krwia. Brzydzi sie spojrzeniem w oczy ofiary. Co innego chirurgiczne bombardowania. Co innego odciecie wody, prądu, zaopatrzenia. Tutaj – w przeciwienstwie do pociagniecia za spust – nie ma bezposredniego zwiazku miedzy nasza akcja, a czyims losem.

   17
 49. piotr5

  Obawiam się, ze jeśli nie powstrzymacie się od przerabiania tego bloga w antysemicki ściek to pan Wojciech Bialek zamknie/zawiesi jego działalność.
  Może niech niektórzy, szczególnie jeden, opanują swoje fobie. Nie wszystkie swoje głębokie myśli musicie drukiem dla potomności zostawiać.
  Taka rada.

  15
 50. toya

  “Max2 11 października 2023 o 22:13
  (…) stwierdzeniu faktu, wyznawanego przez Izraelitów prawa talionu.”

  Jaka konwencja międzynarodowa to reguluje i przyznaje im to prawo?
  Skoro w przypadku grancicy wymachujecie (nieprawidłowo!) “art. 33 ust. 1 Konwencji genewskiej” to pytam o podstawę.

  5
     1. toya

      Max… po ostatnich wpisach pasuje jeszcze lepiej do Niemiec lat 30.

      Przez lata gadu gadu o “lękach, empatii, traumach, życzliwości”, a koniec końców spod tej cienkiej pseudo-intelektualnej skóry wyłazi esencja –

      brunatna kreatura o podwójnych standardach.

      9
      1. Max2

       brunatna kreatura o podwójnych standardach.

       1. Proszę nie mierzyć swoją miarą. (To nie ja, chcę robić czystki jak w latach 68 mieniąc się chrześcijaninem)

       2. Skoro nie potrafi Pan oddzielić swojej prawdziwej natury, od zachowania uwarunkowanej małpy – nic na to nie poradzę że utożsamia się Pan ze swoimi poglądami. Niech Pan tylko uważa, jak one “znikną” , to przestanie Pan istnieć – albo wyląduje w Tworkach wzorem hrabiego.

       1
 51. ronin

  Jakie krasnoludki za tym stoją?

  Co roku po 1945 czołowe media na Zachodzie wspominają o “polskich obozach koncentracyjnych, gdzie “mordowano Żydów”. Polonia i nasza dyplomacja z reguły ( zwłaszcza po 89r ) interweniują, żądając sprostowania kalumn i przeprosin. Media, zwłaszcza amerykańskie często odmawiały, argumentując, że “takie nazewnictwo jest stosowane na całym świecie od bardzo dawna”. I mają rację! Takie nazewnictwo przyjęło się we wszystkich prawie krajach świata, a protesty Polaków (głównie Polonusów) są przez adresatów wyrzucane do kosza. Polacy tłumaczą, że byli najechani, zwyciężeni, okupowani i niewoleni, i że okupanci (Niemcy) budowali Auschwitze gdzie chcieli ( chcieli tam gdzie było dużo Żydów, bo transport mnie kosztował)–ale to groch miotany o ścianę.. Jakie krasnoludki za tym stoją, pilnując “interesu”, czyli bacząc, by termin “polskie obozy koncentracyjne ” nie wyszedł z użycia–by dalej wpajał całemu światu Żydobójczy (holocaustowy) wizerunek narodu polskiego? Czyja “polityczna poprawność” wymaga kultywowania aż tak wielkiego fałszu? Germańska? Nie tylko –Szkopy jedynie ubiły ten “interes”, sfinansowały go po kupiecku, by odium antysemityzmu przerzucić na kogoś innego, a krasnoludki powiedziały:”gut!”. Gescheft ist Gescheft. Już sto kilkadziesiąt lat temu A. Asnyk słusznie zauważył. że:

  ” Antysemityzm często hodują handlarze,
  Z których każdy dla siebie pewien zysk w tym widzi;
  Kiedy się interesem korzystnym ukaże,
  Ujmą go w swoje ręce niezawodnie Żydzi”.

  Wspaniały żydowski autor, I.B.Singer, pisał: “Żyd współczesny nie może żyć bez antysemityzmu. Jeśli antysemityzm gdzieś nie istnieje, on go stworzy”.

  17
 52. Max2

  “Chce pan powiedzieć, że mafie VAT-owskie wróciły nad Wisłę i nikt o tym nic nie mówi?

  No właśnie, nie do końca. Chcę powiedzieć, że to bajdurzenie premiera o wielkim przegonieniu mafii, które uprawia od lat, jest wyssane z palca. Kto widział te wielkie zatrzymania mafijne? Wyliczenia luki kompletnie nie pasują do uprawnianej przez Morawieckiego propagandy sukcesu. Prawda jest zupełnie inna.”

  https://www.money.pl/gospodarka/wyszla-na-jaw-dziura-morawieckiego-rzad-chce-ja-skrzetnie-ukryc-6950815890078528a.html

  Hrabia już w Tworkach? Czy jeszcze się broni?

  4
 53. noob

  Dino,gierke wydał.
  Na razie idealnie sp 4380-85 jako potencjalna 4ka.Znajac zycie zapieknie by było .Gdyby jednak to taki nq 14170 .
  30latki jankow zrobily 5% jak cofka w 3.7 gdzies to akcje hoho zanim na 7% huhu pozniej,
  Banan 68 fw 50w20 nad/pod bysiek misiek

  6
 54. toya

  Ale definicja sama w sobie jest paradnie pojemna. Znać “fachów” 🙂

  Współczesne przejawy antysemityzmu (…) mogą, (…) polegać między innymi na:

  nawoływaniu do zabijania lub krzywdzenia Żydów w imię radykalnej ideologii lub ekstremistycznych poglądów religijnych, pomocy w takich czynach lub usprawiedliwianiu ich;

  formułowaniu kłamliwych, odmawiających człowieczeństwa, demonizujących lub stereotypowych opinii o Żydach lub ich zbiorowej władzy, zwłaszcza, choć nie tylko, w postaci mitu o międzynarodowym spisku żydowskim lub o kontrolowaniu przez Żydów mediów, gospodarki, rządu lub innych społecznych instytucji;

  oskarżaniu Żydów jako narodu o odpowiedzialność za rzeczywiste lub wyimaginowane czyny popełnione przez jedną osobę lub grupę Żydów, a nawet za czyny popełnione przez osoby niebędące Żydami;

  negowaniu faktu, zakresu, mechanizmów (np. komór gazowych) lub intencjonalności ludobójstwa narodu żydowskiego dokonanego przez narodowosocjalistyczne Niemcy oraz ich zwolenników i sojuszników podczas II wojny światowej (Holokaust);

  oskarżaniu Żydów jako narodu lub Izraela jako państwa o wymyślenie lub wyolbrzymianie Holokaustu;

  oskarżaniu obywateli żydowskich o bycie bardziej lojalnym wobec państwa Izrael lub wobec rzekomych międzynarodowych interesów żydowskich niż wobec swojego kraju;

  odbieraniu Żydom prawa do samostanowienia, np. przez wyrażanie poglądu, że istnienie państwa Izrael jest przedsięwzięciem rasistowskim;

  stosowaniu podwójnej miary przez wymaganie od Izraela zachowania, którego nie oczekuje się lub nie wymaga od jakiegokolwiek innego państwa demokratycznego;

  wykorzystywaniu symboli i obrazów kojarzonych z klasycznym antysemityzmem (np. spowodowanie śmierci Jezusa, używanie krwi chrześcijańskich dzieci do rytuału religijnego) w charakterystyce Izraela lub Izraelczyków;

  porównywaniu współczesnej polityki Izraela z polityką nazistów;

  obarczaniu Żydów jako ogółu odpowiedzialnością za czyny państwa Izrael.

  1
 55. toya

  Obiecuje się poprawić i nie używać takich porównań. Już wiem, że to nie dobra jest.

  Odtąd o barbarzyńskiej polityce Państwa Izrael (nie Żydów!) wobec dzieci w strefie gazy będę mówić jako o współczesnym wcieleniu Stalinowskiego Holomodoru.

  toya 12 października 2023
  “– porównywaniu współczesnej polityki Izraela z polityką nazistów;”

  10
 56. wodzo

  Z racji tego, że dzięki wielu grupowiczom (Max2, Piotr5 i reszta), to forum, stało się od wielu miesięcy, bardziej polityczne niż ekonomiczne, czas na post, bo wybory tuż, tuż. Polityka i rządząca władza w danym kraju, w dłuższej perspektywie ma wpływ na ekonomię. Nie oszukujmy się. Chyba nikt nie zaprzeczy. Nie ma co liczyć na ingerencję z zewnątrz, bo oni najpierw patrzą jak naród decyduje. Wkrótce cisza wyborcza, więc wtrącę swoje 3 grosze. Nikogo nie namawiam do głosowania na konkretną partię, nie chcę bicia piany. ale namawiam do głosowania, żeby nie narzekać. Apeluje do każdego, żeby dobrze przemyślał (nie, czy pójdzie na wybory), ale na kogo zagłosuje. Czy kawaler (statystycznie short-term) , czy ojciec-głowa rodziny (long-term). Pamiętajcie o Mateuszu (Mt 7, 15-17) i uważajcie na fałszywych proroków: https://www.cda.pl/video/107646481. Pozdrawiam

  18
  1. sumadartson

   Czyli za demokracją i wolnością a imperializmem i poddaństwem politycznym.
   Komik z ukrainy w ONZ opowiedział się za tym drugim i od razu armia pucina nabrała animuszu. Przechandlował wolność za interesy oligarchów zbożowych.

   3
  2. macarek

   Ludzie na złe czasy niekoniecznie są ulubieńcami tłumu np Łokietka nikt nie lubił a obronił kraj przed całkowitą zagładą i eksterminacją. Staś Poniatowski, mecenas sztuki, w chwili próby nie zwołał nawet pospolitego ruszenia w obronie konstytucji.
   Trudno mi sobie wyobrazić Holownię jako męża stanu wysyłającego wojsko do obrony granic:
   https://youtu.be/HG4_ANxB8p0?si=L-sMZJG8zhn_2pUK
   „Pokłóciliście nas z Rosją” Kołodziejczak
   https://youtu.be/W1nYhuzrJDk?si=-vREMeN80fJQlZCt
   Czy Scheuring Wielgus i asystent Balcerowicza Sfetru:
   https://youtu.be/dPF8lvqkG50?si=bopexE4fOmt_4ZjL

   13
   1. Max2

    Trudno mi sobie wyobrazić Holownię jako męża stanu wysyłającego wojsko do obrony granic

    O Zełenskim też tak mówili. A prawdziwy mężczyzna nigdy się łez nie wstydzi. Publiczny płacz to tzw “oczyszczenie” Siłę buduje się na słabości a nie na sile. Znając swoją słabość, mogę stać się niepokonany. Nad charyzmą Hołowni pracują, już to było widać w debacie. Dla mnie to czarny koń i być może “silny człowiek na trudne czasy” Zobaczymy.

    2
     1. Max2

      Przyglądam mu się pod kątem zgodności ciała, do tego co mówi. Nie zauważam fałszu, poza kwestiami osobistymi. Katolik umiarkowany. Predyspozycje do występów publicznych. Gdy pojawi się większa charyzma, podporządkuje swoje otoczenie. Inteligentny i błyskotliwy. Żona pilot w stopniu – chyba – majora. Idealny do zrobienia kariery i na pewno to nie Kukiz 2.

 57. Ignacio1

  Witam wszystkich.
  Oto kilka parametrów naszej gospodarki obecnie i dawniej, żeby nie powiedzieć, za rządów Donusia 🙂 :
  – przychody budżetowe wzrosły o 74% do 504 mld w 2022 r.
  – dochody z vat za Dinusia wzrosły o 21%, pomimo podniesienia jego stawki, a za 7 lat PiS o 86% do 230 mld, osiągnieto to bez podnoszenia stawek tego podatku
  – dochody cit zwiększyły się 2x osiągając 70 mld, pomimo obniżenia stawki z 15 do 9%.
  – zadłużenie budżetu jest na poziomie z 2015, pomimo 500+ oraz 13 i 14 emerytury i gigantycznej tarczy dla biznesu, bez tych wydatków zadłużenie byłoby o wiele niższe.
  W 2014 i 15 zadlużenie sztucznie obniżono, konfiskując 150 mld z OFE.
  – zadłużenie zagraniczne obniżono z 58% do 31%
  Rezerwy walutowe wzrosły z 95 do 166 mld usd, a rezerwy złota ze 103 do 314 ton.
  – realny wzrost pkb, za Donusia-28,4% a obecnie, pomimo covidu-31,9%
  – bezrobocie spadło z ponad 12% do około 5% obecnie
  – eksport za Dinusia, przez 8 lat wzrósł o 16% do 199 ml, a za 7 lat PiS wzrósł o 82% do 363 mld usd na koniec 2022 r.
  – dług w walutach obcych obniżono z 35 do 22%
  Tych danych jest znacznie więcej, ale nie chcę przynudzać!
  Przytoczyłem te dane po to, aby Wam uświadomić, jaki wpływ na nasze życie ma jakość rządzenia państwem lub jej brak.
  Tu jest link do tych danych:

  https://m.facebook.com/story.php/?story_fbid=pfbid02ZULxXoBUTboVBkGsvK5eFQyt7DGTQQugqCkDma3MEEesU64ksJWwrA8VF3v2PwAil&id=100064936863911

  28
  1. sumadartson

   Oni to wiedzą. Ale zagłosują na powrót biedy i bezrobocia ponieważ:
   1. Stracili emerytalne przywileje ubeckie i chcą je odzyskać.
   2. Chcą darmowych skrobanek w ramach ubezp. zdrowotnych?!
   3. Liczą na małżeństwa jednopłciowe i adopcję dzieci (np. odbieranych rodzicom za “biedę”)
   4. Chcą aby sąsiedzi przestali chadzać do kościoła
   5. Liczą na kolejną grabież majątku narodowego w ramach “prywatyzacji”
   6. Liczą na intratne stanowiska w spółkach S.P.
   7. Ulegli polskojęzycznej propagandzie.
   To tylko 7 grzechów głównych pośród 70 innych.

   29
  1. macarek

   Film czerwonego TVN oparty na zeznaniach Piotra P, człowieka który był słupem ruskich mafii w PL. W latach 90 rozwinął piramidę global i oszukał osoby, które znam. Potem wraz z kolegami przejął kopalnie piasku w Wawie oraz kopalnie kruszców do budowy dróg metodami mafijnymi. Jego koledzy przejęli i zabudowali Ursus. Teraz liczy na ułaskawienie od Tuska…

   13
       1. Max2

        Pieniądze ze SKOK-ów zostały wyprowadzone do spółki luksemburskiej Saltlux gdzie prezesem jest
        Grzegorz Bierecki a postępowanie przeciwko niemu umorzył – po objęciu teki ministra sprawiedliwości – Zbigniew Ziobro. 🙂 🙂 🙂

        4
 58. duch_natury

  “Trudno mi sobie wyobrazić Holownię”

  U mnie został wykreślony z listy obserwacyjnej gdy płakał nad konstytucją a następnie nawoływał do segregacji, przymusów, lockdownów dla części (niewyszypawkowanej) itp.
  No to albo ta konstytucja jest nadrzędna albo po prostu jest śmietnikiem. Chłop musi się wewnętrznie osadzić.

  18
 59. toya

  Dziwny ten wczorajszy sondaż CBOSu:

  https://www.pb.pl/cbos-publikuje-najnowszy-sondaz-wyborczy-1198014

  PiS 35%
  KO 22%
  Trzecia Droga 6% (?!?!)
  Konfederacja 6% (?!?!)
  Lewica 5% (?!?!)
  Samorządowcy 2%

  Dziwne. Nie chce mi się wierzyć w takie rozstrzygnięcie.

  Konfederacja wydaje mi sie niedoszacowana. Z rozmów mam wrażenie, że część tradycyjnego elektoratu KO oficjalnie wciąż deklaruje dla nich poparcie podczas gdy w duchu myśli o zagłosowaniu na Konfederację. Ale to taka opinia według “Kantarowych” metod przygotowywania sondaży.

  1
 60. ronin

  Jak oni się boją…. (1992 –2023)

  “Rwą się do władzy ludzie bojący się haków i teczek wschodnioniemieckiej Stasi. Ludzie drżący na myśl o ujawnieniu powiązań ze służbami Niemiec przed 1990 oraz służbami PRL”. Źródło: wPolityce.pl z dnia 13.10.2023

  Ten sam człowiek DT razem z komunistyczną agenturą obalił w 1992 pierwszy w Polsce demokratyczny rząd Jana Olszewskiego, by ochronić ubeków, esbeków i innych agentów komunistycznych przed ujawnieniem. Wiadomo, że SB to filia KGB a WSI to filia GRU. Wtedy na wykonanie tej roboty potrzebował kilkunastu godzin. Dzisiaj na zwycięstwo jego ekipy liczą: Łukaszenka, Miedwiediew czy Weber, nawet się z tym nie kryją. DT jest bardzo zdeterminowany, by znowu uratować ten mafijny układ powstały
  przy sławnym “okrągłym stole”. a dokładniej “pod” tym stołem” i który się z każdym rokiem od 89r rozrastał, stawał się coraz mocniejszy.

  26
  1. DrQuality

   A faceta , który mu pożyczył / buhaha / piniondze zrobił szefem PKOL !!
   “Mnie nagrali, bo było zlecenie nie tyle na mnie, co na Jacka. On zadzwonił, że mu zabrakło pieniędzy na schody i poprosił, żebym mu pożyczył osiem tysięcy złotych. Pojechałem, wypłaciłem te pieniądze i mu pożyczyłem, a przy tym zastrzegłem: “Stary, zadzwoniłeś, rozmawialiśmy o tym przez telefon, więc będę brutalny” i dałem mu umowę pożyczki. Powiedziałem: “Podpisz to i idź do urzędu skarbowego”. To nie była żadna łapówka. Za co? Za przyjaźń? Na Boga!”

   4
 61. Max2

  “Ludzie na złe czasy niekoniecznie są ulubieńcami tłumu np Łokietka nikt nie lubił a obronił kraj przed całkowitą zagładą i eksterminacją.

  Ochronił własne interesy i swoich popleczników. Był tyranem, który kosztem brutalnego stłumienia buntów, ogłosił się królem. To wy towarzyszu macarek z perspektywy czasu oceniacie go jako patriotę. Termin “patriota” na naszych ziemiach zaistniał w formie szczątkowej dopiero od 1500 roku ( słownik łacińsko – polski 1532 Bartłomieja z Bydgoszczy)

  2
   1. toya

    “Jak widać inwazja nowego plemienia zaczęła się w 2500 roku i po kilkuset latach doprowadziła to prawie całkowitego zaniku linii męskich wcześniejszej ludności, która stworzyła w Europie wielką cywilizację megalityczną (tak, tak, nasze wieżowce to takie współczesne megality).”

    https://wojciechbialek.pl/2019/07/2128-rok-w-ktorym-upadl-londyn.html

    Ja tam się stosuję do zaleceń guru:

    “Podsumowanie: wydaje się, że na inwestycje w pochowane po lasach ziemianki, broń, amunicję i żywność jest jeszcze tak ze 100 lat za wcześnie, ale istnieje oczywiście niewielkie prawdopodobieństwo, że się rąbnąłem w obliczeniach, więc warto uważnie śledzić rozwój wydarzeń na świecie, by potem nie być zaskoczonym, kiedy stolica świata finansów upadnie”

    2
 62. DrQuality

  Tow. macarek
  “Rano ukazał się artykuł gościa odwołującego się do Karola Marksa, by wpuścić migrantów a Afryki, a potem GW zdjęła artykuł ze strony”
  Myślałem , ze nie znajdzie się większe palantino na tym blogu niż ruskij unitaz . Wy atakujecie pierwsze miejsce z zawziętością godną lepszej sprawy .
  1 / wyaiad jest na stronie internetowej wyborcza.pl
  2 / jest w papierowym wydaniu – czyli palantino i kłamca .
  3 / nie czytaliście , a oceniacie – syndrom Adriana jak byk .

  1
  1. DrQuality

   ad rem
   Rozmowa dotyczyła śmierci miast w Europie , zadeptywanych przez mln turystów , dewastowanych przez dużę korporacje turystyczne . Podał przykład Wenecji – zostało tam 50 tys Wenecjan , władze byłyby szczęśliwe gdyby i oni wyjechali .
   Jakie antidotum ?
   Na to Pfeiferer – sprowadzić 40 tys . uchodżców z Afryki , CO OCZYWIŚCIE SIĘ NIE STANIE !!!! podkreślam CO OCZYWIŚCIE SIĘ NIE STANIE !!!!
   Co to możę spowodować ?
   Tego potrzebuje Wenecja , oczywiście teoretycznie / patrz Wyżęj /- oni musieliby gdzies pracować , potrzebowaliby butów , ubrań , możliwości zrobienia zakupów . Miasto miałoby prawidłową strukturę gospodarczą . Potrzebowali by szkół , sklepów papierniczych etc , itd – czyli rzeczy których turyści nie potrzebują . Te miejsca sa dosłownie sprzedawane . ,a mieszkańcy składanii w ofierze na potrzeby interesu zglobalizowanej turystyki .

   1. DrQuality

    Co do Marksa – to trzeba przeczytać , ta gloryfikacja to oczywiście fake . Jak to było :
    Nie oglądałem , ale tylko świnie siedzą w kinie .
    Nawiasem mówiąc – znam parę osób , które oglądały i już nie zagłosują na Pis – zostają w domu .

 63. toya

  Moja ciotka mieszkała we Włoszech przez 20 lat. Ostatnie lata spedziła w Turynie przy ulicy Monte Nero. Można sobie sprawdzić w Street View.
  Od 2015 – w ciągu 8 lat! – dzielnica zmieniła się z normalnej dzielnicy (dobra infrastruktura, komunikacja itd, szerokiem przekrojem wiekowym mieszkańców) w getto Włochód 80+ i kokodzambo około 20-25 lat.
  Ostatni raz byłem u niej w 2021 i już przy pierwszym wyjściu – jako jedyny młody(?) biały czekający na przystanku tramwajowym – dostałem propozycję wpierdolu.

  Ciotka od ubiegłego roku w Polsce. Jej dzielnica ogłoszona strefą gdzie Policja sobie nie radzi i potrzebne jest wojsko.

  Jakoś nie chcieli kupować butów i książek. Handlować narkotykami owszem.

  https://i.pl/coraz-gorsza-sytuacja-wloszech-w-turynie-trzech-policjantow-pobitych-przez-50-imigrantow-samorzadowcy-chca-wojska-na-ulicach/ar/c1-17837661

  10
   1. datik

    Sam jestem po polibudzie, ale widocznie zbyt stary jestem bo gdzieś około 10 min przestałem rozumieć. Jak widać po minach oficjeli za jego plecami, nie tylko ja 😉
    PS
    – mówi się, że nie szata zdobi, ale bez przesady…
    – rzeczywiście jest profesorem, sprawdziłem 😉

    1. macarek

     Czyli:
     – stopy zostają wysoko
     – kto może rozkręca przemysł zbrojeniowy
     – kapitały uciekają z niepewnych państw (dlaczego Polska jako pierwsza uruchomiła most i rownolegle urósł wig?)
     – energia drożeje
     – Glapinski szybko skupuje złoto

     4
     1. duch_natury

      Jedna z moich analogii dla ropy to 08.2007 (taki mocniejszy wariant). Ukłąd wskaźników W,M bardzo podobny.
      To chyba wariant eskalacji konfliktu (co ciekawe w tym wariancie Usiaki jadą na ostatnią zwyżkę i szczyt hossy za 2 miesiące).

      2
 64. datik

  konsultant122 30 września 2023 o 12:18Odpowiedz
  a te darmowe autobusy na marsz KODOmitów I POKOmunistów to też na kredyt z niemieckich banków?
  ———————————-
  Znowu brzydko insynuujesz. Na marsz czerwcowy opłata za przejazd – z mojego miasta- wynosiła 30 zł, a na październikowy- 50 zł od łebka. I o ile wcześniej były wolne miejsca to 1 X , pomimo większego autokaru, miejsc nie było. W znacznej części jechało “pospolite ruszenie”, nie tylko KO i KOD.

  5
 65. datik

  konsultant122 28 września 2023 o 15:26Odpowiedz
  Ja już zgłupiałem, kto tu jest proputinowską mafią? :))))

  2
  konsultant122 28 września 2023 o 15:43Odpowiedz
  Jeśli jest nią PiS, to mogę spać spokojnie, wojny z ruskimi nie budiet.:)))
  ———————————-
  To by się z grubsza zgadzało, związki byłego szefa MON, i nie tylko jego z tej opcji politycznej, z Rosją, były dość szeroko opisywane. ” Przyjaźń i braterstwo” z nimi też chcą wpisać do konstytucji ?

  4
 66. sumadartson

  – Z kartą referendalną czy bez?
  Takie pytanie usłyszały od młodego szczawika rejestrującego wyborców i wydającego karty do głosowania dwie osoby głosujące przede mną i ja osobiście. Gdybym wiedział że PKW zakaże takich praktyk, wezwałbym Policję.

  3
  1. DrQuality

   Pisokomusza czeredka po prostu szykuje grunt …. ale pod co ?!
   To jest db
   Jak wygląda porównanie frekwencji na poziomie powiatów? W porównaniu z resztą kraju negatywnie wyróżniają się powiaty na południowym wschodzie: w woj. podkarpackim i małopolskim.
   Najgorzej w skali kraju wypadł powiat strzyżowski w okolicach Krosna — zaledwie 0,3 pkt proc. większa frekwencja niż w 2019 r. Słabo wyglądają również inne powiaty w woj. podkarpackim: rzeszowski, tarnobrzeski, czy krośnieński — wzrost do 1 pkt proc.
   Ajaaj , twardy elektorat nie dopisuje ?

   3
 67. sumadartson

  “Chce pan z referendalną czy bez?”
  Fiu fiu, z tego co mówią w telewizjach to ogólnopolska akcja wpływania na ważność wyniku referendum.
  “Nieważne kto jak głosuje, ważne kto głosy liczy”, twierdził Stalin i spółka.
  No w takim układzie spodziewam się z 8% głosów nieważnych.

  3
 68. red.007

  Przeniosłem już do BOŚ,warunki takie same.
  Sidomę z BPS polubiłem a Noble Securities też ją ma.
  Z drobnych rzeczy,w BOŚ nie ma możliwości zakupu np.akcji za kwotę(wówczas Sidoma sama liczyła prowizję i liczbę akcji.
  Nie mają również w opcjach ważności zlecenia WDA(Zlecenie Ważne do Anulaty)tylko należy wpisać datę ważności zlecenia.
  Z większych rzeczy,oferta inwestycyjna w BOŚ obejmuje nie tylko polskie rynki.

  4
   1. red.007

    Nie ma problemu z logowaniem.
    Nie mogę ocenić z dłuższej perspektywy,bo przygoda z BOŚ dopiero się rozpoczyna.
    Natomiast porównując sposób operacyjny,to jest różnica.
    Żeby operować na Sidomie w BPS,trzeba było ściągnąć aktualną Javę i zapisać na Sidomę na dysku C komputera.
    BOŚ czegoś takiego nie ma,operacyjnie wszystko idzie bezpośrednio przez internet lub telefon.
    BOŚ ma,jak to nazywa,unikalny login(cyfry)niezależny od numeru rachunku maklerskiego i w połączeniu z hasłem określanym przez klienta,następuje komunikacja transakcyjna.

    1
 69. toya

  Wystarczy, ze wyniki Konfederacja jest niedoszacowana o 2,5% i te 2.5% bedzie kosztem KO i Trzeciej Drogi i obudzimy sie w innej rzeczywistosci. (PiS i konfa 233 mandaty).

  Ryzy to wie. Stąd to betonowanie sondazy(!) jako wyników wyborów.

  5
 70. toya

  Świętowanie dobrych wyników na blogu:

  Ch… wam …..
  Po naszemu ***** ***
  Ale pisoskie kurwie będą teraz wyć.

  Wieczór wyborczy Lewicy:

  Czarzasty bardziej skupiony na tym by szydzić z TVP niż pamiętać by zaprosić na scene wszystkich szefów partii z listy Lewicy.

  Nawet cieszyć się nie potraficie. Banda kukiełek bez kregosłupów, narcyzów i sprzedawczyków.

  28
 71. wodzo

  Wstępnie jesteśmy po wyborach, piotrusie wyskoczyli z okopów i ujadają. Choć na stole jest 10 opcji. Ale warto się zastanowić nad wynikami referendum (bo mam wrażenie, że temat jest pomijany). Były proste, fundamentalne pytania, każdy Polak, głowa rodziny, ojciec, matka, nie pownni mieć wątpliwości. A jednak, okazuje się, że przy frekwencji ponad 70%, wynik nie jest wiążący. Jakie macie wnioski?

  7
   1. wodzo

    Co do durni, to „elyty” mogą spać spokojnie. Bogaty, doktór, prawnik, sedzia, prokurator, biznesmen. Nieważne kto rządzi, tłuszcza śpi spokojnie. Ale powiedz inteligencie, jak odpowiedziałeś w referendum? Skoro „dałeś głos”.

    9
 72. wodzo

  https://x.com/slawomirmentzen/status/1713632831107109130?s=46&t=gyvLitb2hGY0OuoRDh2acw Errata Sławka , to do tych, co się łudzili, że Sławek i spółka to nie oni, czyli antysystem. Tak się kończy zabawa z zapałkami-mediami(yt, tw, fb, tvn). W drugą stronę, donald się rozwodnił na trzecia droge i lewice. Tylko , jeśli ktoś z KO zacznie rzadzic z kimkolwiek to jest ok, ale jak PiS z kimkolwiek innym to bee… Demokracja🤔

  4
 73. duch_natury

  Dla mnie prawie optymalny wynik (jeśli się potwierdzi). Dużo ugrupowań. Dużo do koryta. Po drugiej stronie prezydent.
  Więc w wielu aspektach się nie dogadają a czym mniej politycy napsują tym lepiej (i nie ma znaczenia którzy politycy).

  Najgorszy układ był przez ostatnie 4 lata. Mam nadzieję, że już nigdy nie będzie rządziła jedna partia.

  Inna sprawa, że tutaj te 1-2% błędu sondażowego może jeszcze pomieszać szyki/układy przy nieproporcjonalnym liczeniu mandatów.

  Ciekawe też ile faktycznie posłów uzyska PSL – bo ten to na zasadzie nie ważne z kim byle u koryta 😉

  11
 74. toya

  Z wyników przedstawionych przez PKW z 11,54% obwodów wynika, że wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 40,60%.

  Druga Koalicja Obywatelska uzyskała 26,05%.

  Podium uzupełnia Trzecia Droga z wynikiem 13,69%.

  Dalej Lewica – 8,16%.

  Konfederacja – 7,41%.

  4
 75. macarek

  Sfetru zbiera już oferty na sprzedaż PZU, PEO i PKN. Referendum właśnie dla tego jednego pytania o prywatyzacje należało obezwładnić. Krótka euforia, wyprzedaż majątku i do Lutynia.
  Potem Tyrowicz będzie walczyć z inflacją, stopy i bezrobocie do 20%.

  3
 76. toya

  takie są wyniki wyborów po przeliczeniu głosów z 26,43 proc. obwodów – podała PKW

  PiS – 40,06 proc.,
  KO – 26,40 proc. –
  Trzecia Droga otrzymała 14,01 proc.
  Nowa Lewica otrzymała 8,06 proc.
  Komitet Konfederacja Wolność i Niepodległość otrzymał 7,40 proc.

  Pozostałe komitety nie osiągnęły progu wyborczego. (PAP Biznes)

  3