Oksfordzki „Risk of Openness Index”

Chciałbym poinformować, że rozpocząłem współpracę z Domem Maklerskim Banku BPS, w ramach której i na blogu i na stronie domu maklerskiego będą ukazywać się moje komentarze (takie jak poniższy). Nad tym tekstem powinien być widoczny baner DM BPS. Zachęcam do „klikania” w niego, zapoznania się z ofertą domu maklerskiego i – jeśli wyda się Państwu atrakcyjna – akceptowania jej. Być może pozwoli to na przedłużenie funkcjonowania mojego bloga (proszę pamiętać o kodzie promocyjnym WB DMBPS ;)).

Materiał wykonany na zlecenie Domu Maklerskiego Banku BPS S.A.

Tegoroczna pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zaowocowała wieloma zbiorami danych produkowanymi na świecie przez różne instytucje w celu oszacowania różnych parametrów tego zagrożenia. Jednym z takich wskaźników jest opracowany przez Blavatnik School of Government i uniwersytet oksfordzki „Risk of Openness Index”, którego celem jest szacowanie dla wszystkich krajów ryzyka związanego z otwieraniem gospodarek:

The index combines policy measures tracked by the Oxford COVID-19 Government Response Tracker with epidemiological, testing, and mobility data, and compares these to the recommendations set out by the World Health Organization for the measures that should be put in place before COVID-19 response policies can be safely relaxed.

Poniżej zachowanie wartości tego wskaźnika dla Polski, która zaczęła rosnąć silnie ponad tydzień temu na tle takich wskaźników dla sąsiadów naszego kraju.

Wśród krajów o najniższym według tej metodologii ryzyku związanego z pełnym otwieraniem życia społeczno-gospodarczego są m.in. Nowa Zelandia, Hong Kong, Tajlandia, Singapur czy Australia.

W grupie krajów o nieco wyższym poziomie ryzyka znajdziemy m.in. Estonię, Białoruś, Grecję, RPA, Finlandię, Malezję, Łotwę, Niemcy, Danię, Filipiny, Litwę, Norwegię czy Indonezję.

Powyżej średniej ale jeszcze nie w grupie krajów o najwyższym ryzyku plasując się m.in. Szwecja, Bułgaria, Włochy, Rosja, Chile, Turcja, Egipt, Japonia, Austria, Polska, Ukraina, Węgry czy Portugalia.

W grupie najwyższego ryzyka znajdziemy m.in. Szwajcarię, Brazylię, Irlandię, USA, Rumunię, Słowację, Luksemburg, Argentynę, Belgię, Czechy, Francję, Islandię, Izrael, Holandię, Hiszpanię oraz Wielką Brytanię.

WIG-20 próbował się wczoraj odbić z najniższego poziomu od maja osiągniętego we wtorek i zakończył ostatecznie sesję 0,6 proc. wzrostem. O 0,3 proc. wzrósł również WIG, natomiast spadały w środę indeksy akcji mniejszych spółek mWIG-40 (-0,9 proc.), sWIG-80 (-0,3 proc.) oraz NCIndex (-2,4 proc.). MACD dla WIG-20 nadal spadał poniżej linii sygnały, ale na razie nie potwierdzał wtorkowego dołka.

Po odbiciu od górnego ograniczenia wstęgi Bollingera i spadku we wtorek i środę dziś rano cena kontraktów na S&P 500 nadal lekko zniżkowała (-0,5 proc.). W Azji dziś rano również przeważały spadki – najwięcej -1,2 proc. tracił Hang Seng. Niewielkie wzrosty notowały jedyne australijski All Ordinaries, Shanghai B-Share Index oraz filipiński PSEi.

Kurs akcji spółki Rawlplug (C/Z 7,9, C/WK 0,55, kapitalizacja 251 mln zł) skupiającej zakłady produkcyjne i spółki dystrybucyjne z 16 krajów świata i dystrybuującej 15 tysięcy produktów (mechaniczne elementy złączne, wyroby gwintowane, kotwy chemiczne, wiertła, piły tarczowe oraz narzędzia i elektronarzędzia) oferowanych pod następującymi markami własnymi: KOELNER, RAWLPLUG, ŁF, GLOBUS, MODECO oraz MODECO EXPERT dla budownictwa, motoryzacji, przemysłu maszynowego i elektromaszynowego, przemysłu wydobywczego, przemysłu stoczniowego, przemysłu drogowego, energetycznego oraz drzewnego od 12 lat przebywa w obrębie trendu bocznego do którego dolnego ograniczenia zbliżył się ostatnio ponownie.

Z ciekawszych danych makroekonomicznych, które zostały opublikowane w kraju i na świecie w ciągu minionych 24 godzin, można wspomnieć -12,3 proc. roczną dynamikę produkcji przemysłowej w Japonii w sierpniu:

… -3,4 proc. dynamikę rocznej produkcji przemysłowej w Rumunii w sierpniu:

… -7,2 proc. roczną dynamikę produkcji przemysłowej w strefie euro w sierpniu:

… -3,6 proc. roczną dynamikę sprzedaży detalicznej w RPA w sierpniu:

… dane na temat salda obrotów bieżących Polski w sierpniu:

… 5-ty z rzędu wzrost rocznej dynamiki PPI w USA we wrześniu (+0,5 proc. r/r):

… oraz dane z Chin na temat rocznej dynamiki CPI i PPI we wrześniu:

Wojciech Białek

Zastrzeżenie prawne

Opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy autorów według stanu na dzień jego sporządzenia. Autorzy nie uwzględniają w opracowaniu jakichkolwiek szczególnych zamierzeń inwestycyjnych, szczególnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani szczególnych potrzeb czy żądań potencjalnych odbiorców. Opracowanie publikowane jest w celach wyłącznie informacyjnych lub marketingowych i nie powinno być interpretowane jako (1) osobista rekomendacja, (1) porada inwestycyjna, prawna, lub innego typu, ani jako (2) zachęta do działania, inwestowania czy pozbywania się inwestycji w szczególny sposób, bądź (4) ocena lub zapewnienie opłacalności inwestycji w instrumenty finansowe objęte opracowaniem.
W szczególności opracowanie nie stanowi „badania inwestycyjnego” lub „publikacji handlowej” w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy, bądź „rekomendacji” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Opracowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności i rzetelności przy zachowaniu zasad metodologicznej poprawności na podstawie ogólnodostępnych informacji, w dniu publikacji opracowania, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych dla Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie gwarantuje ich kompletności, prawdziwości lub dokładności.
Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyj-nych. Opracowanie nie powinno być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja (zarówno wyraźna, jak i implikowana) w zakresie generowania zysku z tytułu prezentowanej strategii inwestycyjnej.
Dom Maklerski Banku BPS S.A., jego akcjonariusze lub pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje powstałe w wyniku transakcji zawartych na instrumentach z rynków OTC lub innych instrumentach finanso-wych wymienionych w opracowaniu. Organem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Pięknej 20 .
Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest zabronione. Niniejsze opracowanie stanowi publikację handlową i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz.1231).

Komentarze

  1. toya

   Sasin to nieciekawa kreatura i nigdy nie bede go bronić. Natomiast swoją koślawą retoryką chciał chyba zwrocić uwagę na zjawisko, które chyba kazdy korzystający ze służby zdrowia zauwazył:

   Wirus był zagrożeniem tylko dla obsady medycznej w placówkach NFZ. W praktykach prywatnych wisusa jakby nie było.

   16
 1. Bankier

  myslicie ze jest sens wyrzucić kolejne 300 mld po pół roku na ratowanie macersonów którzy mają w sumie 800 mld na kontach , ja tego nie pojmuję jak mozna tak bez sensu tracic kase na ludzi posiadających ogromny majątek i kapitał i potem reszta biedoty ma to z odsetkami spłacac przez dziesięciolecia

  5
 2. zorro

  @Bankier

  „lekarz wojskowy, który pojechał w szczycie pandemii jako wolontariusz do Lombardii mówi ze nalezy natychmiast juz przekształcac sale sportowe i budowac szpitale tymczasowe bo mateusz z idiotą kaczysławem obudzą sie w innej rzeczywistosci”

  Trochę wyluzuj i nie siej paniki. Chyba, że masz takie zadanie i ktoś ci za to płaci. Wtedy to zrozumiem.

  21
    1. resss

     moim zdaniem w obu. nie widzę w pisie nikogo kto mógłby zastapic morawieckiego, morawiecki to też kuracja przeczyszczającą dla pisu bo skutecznie odsuwa oszolomow a jest ich tam wielu

     a co do pandemii, zakladam zamknięcie szkol w strefach czerwonych lub po prostu zamknięcie szkol na 2 tyg

     lockdownu moim zdaniem juz nie bedzie, ci najwyżej krotkie okresy dodatlowych restrykcji aby wystopowac zarazanie

     obawiać to sie należy negocjacji covid funds i praworządności, niemcy juz poczuli bidena.
     warto uwaznie przeczytać raport o praworządności, takie gowno śmierdzące fejkowe uzywane jest na poziomie unijnym. taka jest skala hipokryzjo i typowej niemieckiej buty

     3
  1. Bankier

   Generał Grzegorz Gielerak, który na początku pandemii był uczestnikiem misji medycznej w Lombardii we Włoszech, zarekomendował budowę szpitali tymczasowych jako rozwiązanie na czarną godzinę wybuchu epidemii w Polsce. Pomysł opisał w specjalnym raporcie, który dotąd nie był brany pod uwagę w strategii walki z epidemią COVID-19.

   Według gen. Gieleraka, aktualna sytuacja w Polsce zmierza do ogromnego kryzysu i dojrzała do tego, aby zacząć organizować tymczasowe szpitale.

   – To sprawdzony sposób udzielania świadczeń medycznych w dobie masowych zachorowań. Stanowi doskonałe wsparcie systemu ochrony zdrowia w zakresie intensywnej terapii, jednocześnie gwarantuje efektywne wykorzystanie trudno dostępnych fachowych zasobów kadrowych. Takie szpitale są też bezpieczne pod względem epidemicznym – powiedział Wirtualnej Polsce gen. Grzegorz Gielerak

   https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-gen-gielerak-powinnismy-juz-zakladac-szpitale-tymczasowe-covid-w-halach-sportowych-6564597571267200a

  1. dociekliwy54

   Znalezione-do weryfikacji.
   „Światowa Organizacja Zdrowia w końcu potwierdziła to, co my (oraz wielu ekspertów i badań) mówimy od miesięcy – koronawirus nie jest bardziej śmiertelny ani niebezpieczny niż grypa sezonowa. Najwyższe kierownictwo WHO ogłosiło to podczas specjalnej sesji 34-osobowego zarządu WHO w poniedziałek 5 października. Wydaje się, że nikt po prostu tego nie rozumie. W rzeczywistości wydawało się, że sami nie do końca to rozumieli. Podczas sesji dr Michael Ryan, szef WHO ds. sytuacji kryzysowych ujawnił, że ich zdaniem około 10% świata zostało zakażonych Sars-Cov-2. To ich „najlepsze oszacowanie” i ogromny wzrost w stosunku do liczby oficjalnie wykrytych przypadków (około 35 milionów). Dr Margaret Harris rzeczniczka WHO, potwierdziła później tą liczbę stwierdzając, że została oparta na średnich wynikach wszystkich szeroko zakrojonych badań seroprewalencji przeprowadzonych na całym świecie. Współczynnik 0,14%, oznacza poziom ponad 24 razy NIŻSZY, niż „prowizoryczna wartość” WHO wynosząca 3,4% w marcu. Liczba ta została wykorzystana w modelach, które były wykorzystywane do uzasadnienia Lockdown’ów i innych drakońskich obostrzeń. W rzeczywistości, biorąc pod uwagę zawyżone zgłaszanie rzekomych zgonów Covid, współczynnik IFR jest prawdopodobnie nawet niższy niż 0,14% i może wykazać, że Covid jest znacznie mniej niebezpieczny niż grypa. Żadne z mediów głównego nurtu nie zauważyło tego faktu. Pomimo, iż wiele mediów donosiło o słowach dr Ryana, wszystkie starały się, aby informacja ta była przekazana w sposób przerażający i szerzący jeszcze więcej paniki. Najwyraźniej media, ani WHO nie byli w stanie wykonać prostych działań matematycznych, które pokazuje nam, że jest to dobra wiadomość, oraz, że sceptycy Covid przez cały czas mieli racji”.
   Jeśli tak jest, to ci naśladowcy zaleceń WHO mogą jednak nie zrobić pełnego lockdown’u.

   5
   1. toya

    autor: Michał Zakrzewski

    „o to ja Wam teraz coś powiem. Po skrupulatnym przeanalizowaniu wszystkich informacji na temat wirusa Covid-19 wystukanych paluchami pierdyliona tytanów intelektu z paździerzowym IQ postanowiłem zebrać to w całość i przedstawić Wam prawdę objawioną, albowiem tylko ona nas wyzwoli. A wygląda ona następująco:
    Otóż wirusa nie ma. Ludzie umierają na to, na co umierali dotychczas, ale lekarze celowo wpisują w kartę zgonu Covid-19, bo mają z tego kasę [potrzebne źródło, bo nie dowiedziałem się, od kogo ta kasa, ani ile konkretnie, ale dowiedziałem się, że „płynie szerokim strumieniem, wiadomo, skąd, poczytaj sobie w internecie]. Dalej: jak idziesz do szpitala ze złamaną nogą, to każą ci podpisać oświadczenie, że jesteś chory na Cov19. Można nawet już natknąć się na fotę takiego oświadczenia, które jest klasycznym wywiadem epidemiologicznym, ale pamiętajmy, że mówimy o rozwielitkach, nie o jakichś tam fąfi-fąfi intelektualistach, którym płacą za „powielanie tych bzdur” [potrzebne źródło, bo nie wiem, gdzie mam się zgłosić po wypłatę].
    Dalej, moje ulubione: „zagrzybiona szmata na ryju nie chroni przed wirusem” (nieistniejącym, dodajmy, to bardzo ważne). Bo, rozumiecie, nie chodzi o to, że jak wydychacie parę wodną (w ogóle o co kaman, kto, kurwa, wydycha parę wodną?! No chyba, jak się z czajnika sztachnie! Helooooł!), to coś tam wylatuje i ma wylatywać na mniejszą odległośc, po prostu. Nieeee, grzyb, panie dziejku, grzyb, pieczara i zniewolenie.
    Pomału przechodzimy do sedna.
    Bo tak w ogóle to to jest tak (teraz cicho, bo ja się muszę tu bardzo skupić, żeby niczego nie pominąć):
    Bill Gates chce zdepopulować ludzkość. No. I dlatego on się dogadał z Chińczykami, żeby oni ze swojego laboratorium wypuścili takiego wirusa, którego wcale nie ma. Oni na to poszli, no rejczel, że poszli, bo mogli dzięki temu światu sprzedać w pytę maseczek. Z grzybami mung, dodajmy, rzecz jasna. No więc oni cyk! Wypuścili tego wirusa, co go wcale nie ma, najpierw do Wuhan, ale tam już tego wirusa, co go nie ma, to jeszcze bardziej nie ma, bo oni już, cytuję „ugrali, co mieli ugrać”. Ale nie Chińczycy ugrali, tylko ONI. Bardzo trudno było mi ustalić, kim są „ONI”, to naprawdę najpilniej strzeżona tajemnica, dostępna chyba tylko zaawansowanym widzom YouTube, albo tym, co sobie „poczytali w internecie”. Ale jedna z tych osób uchyliła mi rąbka tajemnicy i już wiem, że oni, to „światowy rząd” (nikt mi jednak nie powiedział, kto w nim jest – poczytaj sobie w internecie), „rządy” (nie wiem, które, ale chyba wszystkie), oraz „sekta” (nie wiem, która, bo nie włączyłem myślenia chyba, jak zalecają biegli w sztuce – zalecają też wyłączenie telewizora, czego zrobić nie mogę, ponieważ nie jest włączony, a nie jest włączony, ponieważ go nie używam i w ogóle nie mam pojęcia, gdzie jest pilot).
    No i ci „ONI”, słuchajcie, to chcą naprawdę okropnych rzeczy! Traktują nas jak króliki doświadczalne i chcą nas wybić za pomocą maseczek. Wiecie, Marek Koterski ze swoim „Dniem Świra” to jednak był proroczy, tylko tam nie żadni „oni” tylko Chińczycy chcieli nas zabić skarpetkami, w sumie skarpetki czy maseczki, żadna różnica – i to, i to może być zagrzybione, jesień jest, to i grzyby, logiczne.
    No i ci ONI to w ogóle chcą nas wybić tak całkiem. I tu pojawia się, niestety, pewien dysonans, ponieważ jak już nas wybiją, to chcą przejąć nad nami kontrolę, opanować nasze umysły, przeniknąć do nich, żeby nam… Zaraz, co to oni mieli… Acha, już mam, żeby nam zaaplikować szczepionki, które spowodują u nas wszystkich autyzm (przypominam, że w tym czasie będziemy już wybici do oststniego ludzika), oraz w tych szczepionkach będą czipy, żeby nas, już wybitych, kontrolować.
    Tak, że ten. A to wszystko, oczywiście, dla pieniędzy. Bo to przecież jasne jak słońce, że jak ONI nas wybiją, to zarobią na tym kupę szmalu. Zwłaszcza Bill Gates. Bo to on chce nas zdepopulować i wówczas sprzedać nam te szczepionki na wirusa, którego wcale nie ma, a którego wypuścili Chińczycy. No i jak już będziemy zdepopulowani, to wtedy on nam sprzeda te szczepionki, bo wiadomo, jak się sprzeda szczepionki zdepopulowanej ludzkości, to się zarobi więcej, niż jakby się sprzedało ludzkości niezdepopulowanej.
    A jeszcze na koniec hit oststnich dni: czipy już są. Bill Gates nie mógł się doczekać zdepopulowania i zrobił taki myk, że są już czipy w tych patyczkach, co przy testach wkładają do gardła i do nosa. Testujący wtyka do nosa po prostu patyczek z czipem, czip się przykleja do gilów i zostsje już na zawsze, nie da się go odcharknąć.
    I naprawdę zachodzę w głowę, jak mogłem być taki ślepy i tego nie widzieć, przecież to jest tak proste i oczywiste!
    I wtedy się obudziłem. Bo eksperci z YouTube’a zachęcają, żeby się obudzić. I „myśleć samodzielnie” i wtedy wszystko to nabiera sensu.
    Tak, że teraz macie już jasność. Nie dziękujcie.”

    9
     1. resss

      zdradzę ci sekret, większość osób rozsądnych mysli zupełnie inaczej i widzi tez jak gówniana formacja jest platforma, wcale niw chodzi tu o czajke
      w ktaju poprawi sie jak pelo się skończy i ktoś madry się pojawi. ale nie taki ze sputnika

      poki co pis rzadzi głównie dzięki pelo. wiem ze tego nie kumasz i nie skumasz, nie lam sobie nad tym głowy

      7
      1. Bankier

       niestety rozczaruję cię , 90% ludzi jak mówi Tymochowicz to debile więc oni mądrego nie wybiorą , ja lubię Kowala , Poncyliusza , Kaminskiego ,ale oni niestety PiS opuscili , np. byłą minister finansów tez ceniłem panią Czerwinską ale jak zobaczyła co szykują to uciekła

       8
    1. Poczatkujacy

     Zgadzam się, że coś pięknego. Coraz bardziej kretyńskie teorie spiskowe zastępują poprzednie (wszczepienie czipów to już w ogóle hit). Zawsze się zastanawiałem czemu ludziom ciężko uwierzyć w dorobek naukowy całej ludzkości na przestrzeni wieków, a wierzą jednemu czy drugiemu pajacowi, który nagrał filmik na Youtubie… RZĄD ŚWIATOWY ZDEMASKOWANY – sterują całym światem, ale nie udało im się usunąć niewygodnych informacji z Youtuba i Facebooka : ))))

     3
 3. Bankier

  w kwietniu przy 100 zakazeniach dziennie dali miliarderom 300 mld zeby sobie wpłacili na konta , teraz mają prawie 7000 dziennie i nikt nic nie dostanie , jestes biznesmenem , masz majatek i kase na koncie to sam ratuj swój biznes a nie podatnik za 2000 pensji ale widac te ich geszefty jak sie mateusz dogadał na geszefcik z prezesem Cedrobu

  3
  1. toya

   No właśnie… czy to tylko korekta czy juz teraz zmiana trendu na dłużej?

   Jeśli Mac wroci na forum przy S&P na poziomie circa 3420~3440 to sklaniam sie ku tezie, że to koretka i bedzie podbitka wzrostowa. Jeśli Maca wyczyscili juz z S to mozemy faktycznie miec zmiane trendu.

   2
 4. arteks

  Witam, przypomnę się z tym co pisałem, nie było jednak chętnych do dyskusji

  arteks 23 września 2020

  Dzisiejszy wykres z M30 utwierdza mnie jeszcze bardziej w przekonaniu z tym co pisałem

  arteks 18 września 2020 o 11:23
  @all

  Na wykresie tygodniowym W20 wychodzi mi zejście do zakresu 1550-1600 do końca października. Czy ktoś widzi to podobnie?

  Z tym że to może być znacznie szybciej bo max do połowy października i nie niżej niż 1500.
  Radzę więc być czujnym, pilnować SL, a zwłaszcza depozytu.

  Panie Red.007 raczej dobrze że zabezpieczył Pan pozycję SL.

  Niczego nie narzucam, bo nie zależy mi by mieć rację a zarabiać, a przynajmniej nie tracić.

  3
  1. red.007

   Wie Pan,tu nie chodzi o chętnych do dyskusji,bo np.w moim przypadku,to o czym Pan pisał,wyraziłem końcem maja więc ma Pan podobnie.

   „red.007
   27 maja 2020 o 11:44
   …W20,ruch w minimalnym wymiarze nad 2100,okres wielotygodniowy.
   Korekty w tym ruchu nie zejdą poniżej 1550.”

   Natomiast jestem zwolennikiem kończenia spadków i nie zejścia aż na 1550.

   2
 5. Bankier

  Ministerstwo Zdrowia opublikowało już czwartkowy raport związany z epidemią koronawirusa w Polsce. Niestety, pękła kolejna granica i odnotowaliśmy nowy rekord zakażeń – blisko 8,1 tys!

  wina labolatoriów – za dużo wykrywają , zaraz pisokmioty przeprowadzą szturm na nich

  8
    1. red.007

     Dalej nie rozumiem.
     Jeszcze raz,pełny wpis:

     „red.007
     27 maja 2020 o 11:44
     Dla W20,podane z wyprzedzeniem w marcu/kwietniu,tak szło:

     Pierwsza zrealizowana teza:

     „red.007 31 marca 2020 o 16:58
     Będziemy wyżej jak 1548…”

     Druga zrealizowana teza:

     „11 kwietnia 2020 o 12:49
     „…red.007
     4 kwietnia 2020 o 20:45
     …Ruch w minimalnym wymiarze nad 1750.”

     …Może uda się wypełnić”do trzech razy sztuka”,ostatnia teza:

     W20,ruch w minimalnym wymiarze nad 2100,okres wielotygodniowy.
     Korekty w tym ruchu nie zejdą poniżej 1550.”

     Gdzie widzisz błąd?
     Czy jesteśmy poniżej 1550 w drodze na 2100?

     7
 6. duch_natury

  „Bankier 13 października 2020 o 08:29Odpowiedz
  intradejowo moze cos ugrają ale tam jest taka siła ze 200 pkt to do 200H mają

  Bankier 13 października 2020 o 08:13Odpowiedz
  za tydzien wyniki w USA a mają byc swietne , nawet gdyby nie były oni zawsze rosną na wyniki lepsze od prognoz

  Bankier 13 października 2020 o 08:46Odpowiedz
  hossa jest tam gdzie najwiecej bilionow wydrukowali USA DAX Nikkei

  Bankier 13 października 2020 o 11:04Odpowiedz
  myśle macerson ze ty ze swoimi pozycjami mozesz tak zalac karnet zlecen ze spadnie do zera

  Bankier 13 października 2020 o 09:54Odpowiedz
  nawet kazał sie usunąć z bloga takze nieźle popłynąl a tu mateusz juz nie da za darmo 120 koła za NIC”

  Mimo modłów Bankiera niestety ale drabinka się udała.
  Największy zysk procentowy przyniósł DAX (średnia S-ek 13100) – 3 pozycje
  Największy zysk wartościowo przyniosły Sp500 i NSQ100 z otwartymi 9 pozycjami na każdym.
  Najmniej zarobione na Copperze i JPN (po 2 pozycje) gdzie cały czas byłem na zyskownej pozycji ale niewiele z tego wyszło

  Od poniedziałku kształtowała się piękna RGR na futersach NSQ100. Nikt tego nie zauważył. Rozmawiałem o niej na priv z dwoma blogowiczami. Poranne poniedziałkowe posty Bankiera utwierdziły mnie, że droga jest dobra. Na nie czekałem i niepotrzebnie zacząłem wcześniej budować pozycję bo byłoby w punkt. Finalnie wyszło +7% na portfelu (w szczycie miałem stratę -5%).
  Formacja RGR na NSQ100 zrealizowana więc zgodnie z moim założeniem zamknąłem 75% pozycji na wszystkim. Pozostało 25% pozycji, które na spokojnie zagram zgodnie ze sztuką – SL (po przebiciu linii trendu spadkowego lub formacji odwrotu).

  Czytajcie Bankiera – w szczytach i dołkach chłop nie wytrzymuje emocjonalnie i włącza mu się euforia (poniedziałek) lub panika (na dołku 3 tyg. temu oznajmił klin na DAX 11600).
  A jak zrobiliśmy ruch powrotny DAX do 13100 to się śmiał z S-ek.

  15
 7. duch_natury

  @Wojciech Białek
  Tak minęło kilka dni potwierdzam i POPROSZĘ O ZAMKNIĘCIE MOJEGO KONTA.

  @ALL
  Pragnę przede wszystkim podziękować kilku kolegom z Bloga, z którymi nie zawsze się zgadzamy ale nigdy nie obrażaliśmy się nawzajem.
  Dzięki @Dociekliwy, @Sir Guy, @Billy Kangur, @Datik, @Szlachcic @Red @Tmoore@Karnak…
  Chcę też podziękować Gospodarzowi za świetne i inspirujące analizy. Świetna robota Panie Wojtku tak trzymać dalej.

  Do kolegów wysyłających do psychiatryka. Łatwo jest wysyłać do psychiatryka innych zamiast spojrzeć na siebie. System będzie dalej pluł Wam w twarz a Wy będziemy mówili, że znowu pada deszcz??? Łamią prawo, straszą, wrzucają bzdurne i nieprzemyślane zakazy i nakazy a Wy je posłusznie wykonujecie przy okazji niszcząc swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Bycie biernym i
  tchórzliwym bo tak niby wygodniej. Super.

  Ja nie noszę maski z kilku powodów i każdy jest absolutnie ważny.
  – tym przeciwstawiam się władzy, która nie ma prawa posuwać się do rzeczy absurdalnych i nakazywać nam cokolwiek w sprawie NASZEGO zdrowia.
  – jestem aktualnie zdrowy – każdy sam wie czy jest chory czy nie jest chory, czuje w organiźmie każde osłabienie, każdą infekcję, widzi objawy choroby. Czasami w przypadku raka czy cukrzycy te podstępne choroby ukrywają się ale dokładne badanie swojej wagi, senności i innych aspektów może dać wskazówki, że coś jest nie tak. Bezobjawowa choroba. Testy PCR.
  Śmiechu warte :))))) Była już przerabiana bezobjawowa schizofrenia w PRL, żeby niewygodnych wsadzać do pierdla. Teraz bezobjawowy Covid będzie niedługo służył temu samemu w obecnym opresyjnym systemie.
  – maski szkodzą – niedotlenienie mózgu, zarazki pod maską, brak systemu utylizacji masek – jednym słowem masakra wspomnicie moje słowa jak minie ta paranoja
  Wiem co mówię mama, tata, dziadek są lub byli lekarzami, obie babcie farmaceutki.

  Wirus Sars i inne są nie przeczę ale to nie jest żadna światowa pandemia ani nowość.Były, są i będą. Kupa kasy dla szpitali za Covidowca po prostu wmontowało służbę zdrowia w chory system. Cenzura i zwolnienia z pracy tych lekarzy, którzy odważają się powiedzieć prawdę to represja jakiej dawno nie było na świecie.
  System nas podzielił i zastraszył bo tak łatwiej rządzić i przemycać wszelkie możliwe beznadziejne ustawy i restrykcje pod pozorem dbania o nasze bezpieczeństwo i dobro społeczne.
  Namawiam więc do zdrowego rozsądku i samodzielnej weryfikacji wszystkiego co usłyszycie w mediach, prasie, necie.

  Trzymajcie się i życzę jak nawięcej pięknych emocji 🙂

  22
  1. digesting slowly

   Mass media potrafią stworzyć całą alternatywną rzeczywistość.
   Historia zna wiele takich przypadków.
   Pierwsze użycie transmisji telewizyjnej to propaganda nazizmu, czym była olimpiada w 1936. Wcześniej Hitler na szeroką skale wykorzystywał radio.

   Dzisiaj można ludzi zmusić do wszystkiego.
   Nawet żeby żarli margarynę. Telewizyjne autorytety lekarskie wmówią że masło jest niezdrowe bo ma horestelor.

   Można cały świat ogłupić. Wystarczy byle menelowi nobla dać, pokazać w mediach i będzie światowym autorytetem.

   8
   1. digesting slowly

    Można uwierzyć że jest się lepszą rasą i dlatego inne razy są zagrożeniem, że masło powoduje choroby serca, że będzie sowiecka interwencja, albo że panuje straszliwa pandemia.
    To jest żerowanie na ludzkim strachu.
    Inwestorzy powinni wiedzieć czym kończą się decyzje dyktowane strachem.

  2. gregor

   …wielka szkoda macerson vel duch natury, że nie będzie Twoich postów bo uważam Cię za najlepszego znawcę sp500 spośród znafcuf tego bloga. Dzięki Twoim trafnym analizom które wziąłem na lupę udało mi się odkuć od nieudanych transakcji…Jeśli można byłoby w kwestiach rynkowych zaczerpnąć rady prosiłbym o kontakt. Będę wdzięczny.

   3
 8. long_short

  @duch natury

  facet,
  mój ojciec też jest lekarzem, i w rodzinie mam kilku,
  jego młody kolega chirurg, zdrowy jak byk, stracił przytomność i przewrócił się przy stole operacyjnym.
  Obecnie jest hospitalizowany na covid.
  Mój kolega robi badania kliniczne w Polsce dla amerykańskich i francuskich koncernów, medycyna zaawansowana
  na najwyższym poziomie, jest dla mnie autorytetem.
  Nie wchodząc w szczegóły nt. covid – odstaw zioła bo to też można przedawkować.

  6
   1. Bankier

    wczoraj 2 profesorów w TVN 24 zaprosiło posła konfederacji na swoje odziały covidowe jako wolontariusza , czekają na niego i mówili , ze tak go ubiorą zeby chociaż 20 minut wytrzymał , nie słyszałem zeby ten młody gniewny się pojawił ale czekam

    5
  1. red.007

   Panie @long_short,dodam nieśmiało,aby nie denerwować Pana Bankiera,że ten impuls od 21 lipca,może być także TUK w C.
   Chodzi o nachodzenie wzrostu 8-14 września na f2.
   Przy takim spojrzeniu linia po dołkach 30 lipca-24 września,może być pomocna.
   Od góry linia po szczytach 13 sierpnia-6 października.
   Fajny klinik.

    1. red.007

     Bo wiem dopiero dzisiaj.
     Nie było błędem wzięcie L-ki.
     Błędem byłoby pozwolenie na trzepanie depozytu,dlatego L-ki zamknięte i zostało to napisane.
     Przecież były podawane przez innych i L-ki i S-ki.
     Nie wiem jakie są koleje tych zagrań,ja swoje -Lki wybroniłem przed utratą kasy.
     Będę z L-kami próbował ponownie,choć tym razem pewnie kupię dopiero na wzroście.

     3
 9. macarek

  8 000 to było dwa dni temu w Czechach , więc u nas dojdziemy do odpowiednio 20-30 tys. dziennie.
  Dodatkowo siłe rynku pokazują spadające spółki covidowe – teoretycznie zyskujące na sytuacji.
  To tylko piszę pod rozwagę dla zbierających okazje.
  Zwłaszcza pod rozwagę podaje niestabilną emocjonalnie RPP i ujemne stopy jako ratunek dla popytu (aberacja) plus krach walutowy jako konsekwencja. Generalnie takie Allegro to jest paliwo na spadki – bo zagranica lubi w takich momentach walić pkc – a ma teraz trochę w plecaku.

  2
 10. long_short

  @duch natury

  „Bycie biernym i
  tchórzliwym bo tak niby wygodniej. Super.”

  Wg. ciebie noszenie czy nienoszenie zakrycia twarzy to wyraz odwagi, tchórzostwa, bierności, buntu w życiu?
  Wydaje mi się że jesteś bardzo dziecinny jeśli jako dorosły facet piszesz o rodzicach ” mama, tata”.

  4
  1. koder

   @ Max2. Ja już głównie jestem akcjonariuszem, z niewielką pulą gotówki. Założeniem była inwestycja więc akcje mam. Nie wykluczam, że dojdą do luki w ok. 1550. Może na tym poziomie wydam resztę. Ale widać nie jestem dobrym prognostykiem, bo zakładałam minimum 1650. Zasadniczo liczę na wzrostu, choć sytuacja jest beznadziejna. Pzdr,

 11. Pablo

  long_short 15 października 2020 o 11:33
  A ja znam przypadki ludzi, którym wcześniejsze badania nie wykazywały covid-u a w szpitalu stwierdzili że mają covid. I nieźle skasowali za ich leczenie. Jeśli prawdą jest że szpitale mają lepiej płącone za pacjentów „covid-owych” to niewykluczone że w ich interesie jest zawyżać te statystyki

 12. red.007

  @long_short
  Przyznam,że trochę się zestresowałem kontraktami,ale już spokojnie.
  Jeśli Pański impuls,to spadki w Pańskiej 5 w 5 mogą sobie jeszcze trwać.
  Jeśli byłby TUK w C,to spadek nie powinien dla W20 zejść poniżej 1626,5.
  Zatem poobserwujmy.:))

  2
 13. macarek

  Zasada zmienności – wiosna u nas panika, covidu było mało, teraz był pozorny spokój i optymizm, a zaskoczenie negatywne. Czyli wtedy reakcja nadmiarowa aleraz niedoważenie(bo w cenach)?
  Tak sobie myślę, iż jeżeli wejdziemy na liczby proporcjonalne do Brazylii/USA na dłuższy czas (tak jak u nich to jest prawie stały obraz) to dla Europy opartej na usługach to będzie katastrofa.

  2
 14. Guy Fawkes

  @Lord Dociekliwy @Lord Mac Erson

  Dlaczego who zmieniło front i uznało covid za rodzaj grypy?
  Nie można było dłużej ciągnąć tej groteski, czy zmienił się etap socjalizmu?

  Moim zdaniem covid był po pierwsze, narzędziem tranzycyjnym, po drugie okazją do drenażu budżetów państwowych i skokowego wzrostu zadłużenia.

  U nas sytuacja była specyficzna ze względu na wybory. Rząd wykorzystał fikcyjne fikcyjny sukces w walce z fikcyjnym zagrożeniem do wygrania wyborów. Ale był do tego zmuszony, bo gdyby nie podjął tej gry, to wtedy POkrzywdzeni rozpętaliby histerię atakując ”ludobójczy rząd” i przejęliby władzę.

  To wszystko jest logiczne w ramach globalnego procesu.
  Druga sprawa to oczywiście hajs. Na co poszły te setki miliardów??? No zapewne nie wszystkie, ale taka okazja dla rządzących rzadko się zdarza:))

  Ostatni etap psychozy wydaje się logiczny – tworzy alibi dla wydatków wszystkich rządów i różnych wersji bezkarności+ na szerokim świecie.

  Epizodyczne noszenie maseczki w zatłoczonych sklepach nie szkodzi w grypowym sezonie, Lordzie Mac Erson, zawsze coś tam wytłumi.

  @WB

  Panie Wojtku, niech Pan już zostawi tych kupców bławatnych i ich statystyki – szarady polityczne niegramatyczne. Nie ma żadnego nadzwyczajnego zagrożenia.

  5
  1. Guy Fawkes

   Chyba okazało się jasne, że nie można zrobić szybko szczepionki bez skutków ubocznych gorszych od choroby, albo i w ogóle, i nie można pod tym pretekstem oskubać wszystkiego świata.

   Albo było to jasne od początku, ale okazało się jasne także dla szerokiej publiczności?

   1
   1. Guy Fawkes

    // Rząd wykorzystał fikcyjny sukces w walce z fikcyjnym zagrożeniem do wygrania wyborów. Ale był do tego zmuszony, bo gdyby nie podjął tej gry, to wtedy POkrzywdzeni rozpętaliby histerię atakując ”ludobójczy rząd” i przejęliby władzę.//

    Coś takiego jest właśnie u podstaw kolorowej rewolucji na Białorusi. ”Tutejsi” stracili zaufanie do władzy, która naraziła ich na śmiertelne niebezpieczeństwo i stąd ich motywacja. Buhahaha.:)))

    2
    1. Guy Fawkes

     Demokracja znów ”zdała egzamin” i kolejny raz pokazała, że jest świetną zasłoną oligarchii.

     Jest jednak w tym wszystkim powszechna nauka dla żuka: przestrzeganie elementarnych zasad higieny, takich jak mycie rąk, czy unikanie tłoku, kiedy człowiek jest zakatarzony. To powinno być promowane przez media, jako składnik cywilizacji.:))

     1
    2. dociekliwy54

     @Sir Guy
     Wydaje się, że możemy przewidywać zdarzenia tylko w krótkim czasie.
     Ponadto rządzący sami często chwalą się „nowymi wiadomościami” np. drugą falą itd.
     Myślę, że WHO zmienia kurs i to dla nas ważne.
     Mam pewien dysonans poznawczy. Inaczej widzę przyszłość przy wersji „covida biznesowego” a inaczej „covida ideologiczno-antyreligijnego”. W tym drugim przypadku, to chroń nas Panie Boże. A propos od 1 do 8 list „Różaniec do nieba”(jak do granic).
     Klasyczna walka „nie noszę maseczki w sklepie” mało skuteczna i wygląda niepoważnie.
     Lepiej ludzi informować, ale starsi są tak wystraszeni, że nie chcą rozmawiać.
     A tak nawiasem mówiąc to chłopaki się napracowali w tych laboratoriach chyba niepotrzebnie.
     Welles nie potrzebował marsjan.

     1
     1. Guy Fawkes

      Zmiana frontu przez WHO jest zastanawiająca. Czy to oznacza antycypację wygranej Bidena, czy może pogodzenie się z ”koniecznością historyczną” zatrzymania tranzycji przez Trumpa?

      Może skumulował się zbyt duży opór?

      Ja też myślę, że lepiej ludzi nie denerwować, i nie potęgować stresu.

    1. sumadartson

     Ukłony dla Lordowskiej Mości, że wczoraj na dobranoc sprowokował mnie do myślenia.
     Pisałem, index cenowy w usiaku, wyemitowany tu przez Arcymistrza wskazuje że vna globalu od marca jeno korekta po panice marcowej. Zgodnie z tym zresztą co przewidywałem i pisałem w lutym. Najpierw Pod Grunwalda a po korekcie Pod Cedynię. Na shortkoń bo taka bessa hipercyklu Elliotta w Wielkiej Depresji Kondratiewa już się za naszego żywota nie przytrafi. A łupy(mns) brać w troki

          1. sumadartson

           Guy Fawkes 15 października 2020 o 16:26

           //Znowu się odbijemy.
           Grypa to za mało do zapoczątkowania krachu.//

           No toż cały czas to powtarzam, że covid to pryszcz. Rynek dyskontuje przyszłość. Po dyskoncie lepszych od (lichego)konsensusu wynikach, czas najwyższy na dyskonto (czarnej) przyszłości. Do Hodona bliżej niż Waszmość myślisz i szkoda każdej przegapionej mili na shortkoniu.

  1. Guy Fawkes

   Ni i co, spocony gość z covidem tak sobie chodzi langsam po szpitalu i filmuje?:))

   Ja na to chorowałem w styczniu, kiedy jeszcze w Europie oficjalnie nie było żadnej pandemii. To było jak uporczywa grypa, specyficzna, dłuższa, dochodziły te problemy z węchem i koncentracją.

   2
  1. digesting slowly

   Aktorem któremu zapłacili.
   Dziwnym trafem tweetują pod nim cała śmietanka lewackiego szamba 🙂
   Ogólnie całe tweet to jedna wielka propaganda antyPis.

   Takich aktorów „chorych” na Covid już było wielu.

   Tutaj słynny już z obciachu Zbigniew Chołdys podbija konto innemu aktorowi:

   https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fgwiazdy.wp.pl%2Fkoronawirus-konrad-imiela-walczy-z-covid19-w-szpitalu-oba-pluca-mam-zajete-6563917712448000a&nil&src01=6a4c8&c=96

   Miał być niby na intesywnej terapii a w odbiciu oka widać że jakiś gostek w gaciach robi mu zdjęcie na chacie.

   2

Dodaj komentarz