Ciekawy eksperyment medyczny w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej

Od ponad roku 3 kraje wymieniały się na pozycji lidera tygodniowej liczby nowych rejestrowanych w nich przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2 – Indie, USA i Brazylia. To oczywiście częściowo zrozumiałe, bo kraje to zajmują odpowiednio 2, 3 i 6-te miejsce na świecie pod względem ludności.

O ile od stycznia sytuacja w USA uległa wyraźnej poprawie, a w Brazylii nie pogarsza się od 2 tygodni, o tyle w Indiach od lutego nastąpił eksplozywny wzrost liczby rejestrowanych przypadków i kraj ten powtórnie wyszedł na pozycję globalnego lidera pod tym względem (938 tysięcy przypadków w ciągu tygodnia).

Powered by macrobond.com

Tyle, że ze względu na gigantyczną – niebawem większą od tej Chin – populację Indii (1,366 mld ludzi) w przeliczeniu na głowę mieszkańca tygodniowa liczba potwierdzonych testami zarażeń plasuje ten kraj na 78-ym miejscy na świecie, gdy tymczasem nasz jest na 13-tym miejscu na świecie.

Powered by macrobond.com

Warto też zwrócić uwagę na rozwój sytuacji w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej. Ten pierwszy (9 mln ludzi) jest za Gibraltarem i Falklandami na trzecim miejscu na świecie pod względem liczby zastosowanych szczepionek na głowę mieszkańca (118,5 na 100 osób).

Powered by macrobond.com

Być może z tego powodu tygodniowa liczba nowych wykrytych zakażeń spadła tam ostatnio do najniższego poziomu od 10 miesięcy.

Powered by macrobond.com

Tymczasem w Autonomii Palestyńskiej (4 mln ludzi) liczba wykonanych szczepień na 100 osób wynosi na razie tylko 2,81, a liczba nowo wykrytych w ciągu tygodnia przypadków zarażenia osiągnęła 2 dni temu nowy rekord.

Powered by macrobond.com

Podsumowanie: Indie nowym globalnym liderem liczby wykrywanych testami przypadków zarażenia; w zestawieniu na głowę mieszkańca Polska jest na 13-tym miejscu na świecie; W Izraelu, który jest na 3-im miejscu na świecie pod względem liczby zaordynowanych na głowę mieszkańca szczepionek tygodniowa liczba wykrytych zarażeń spadła do najniższego poziomu od 10 miesięcy, co można porównywać z danymi z Autonomii Palestyńskiej, gdzie szczepionek podano na razie bardzo mało.

Komentarze

 1. digesting slowly

  “Tymczasem w Autonomii Palestyńskiej (4 mln ludzi) liczba wykonanych szczepień na 100 osób wynosi na razie tylko 2,81, a liczba nowo wykrytych w ciągu tygodnia przypadków zarażenia osiągnęła 2 dni temu nowy rekord.”

  Żydzi pewnie ich pierwszych chcieliby zaszczepić 🙂

   1. fron

    Pod deweloperke to Waść raczy żartować, ale nawet gdyby przymknąć oko, to bardzo długi proces.
    Natomiast pod foto…, to z pozoru miałoby sens, ale w mojej opinii sieci energetyczne przy masowych mikro i farmach w niedługim czasie przestaną być w stanie obsługiwać/przyjmować/po prostu efektywnie zarządzać tak zmienną ilością energii.

    1. sumadartson

     Gdy patrzę na szaleńcze tempo produkcji paneli i osprzętu oraz postępującą ekspansję emobili mogę bez większego ryzyka postawić tezę że do końca tego dziesięciolecia SIECI i dystrybutorzy energii pójdą na złom. Moja prognoza nie uwzględnia jeszcze pojawienia się wkrótce baterii nowych generacji. Każdy po prostu będzie zmuszony do zakupu własnej elektrowni.

 2. Hubi H

  Jakże pięknie byłoby ujrzeć USD w cenie 2 PLN , albo franka po 3 zł, przed opublikowaniem wyroku 😉 … pomarzyć dobra rzecz.
  Ameryka się nie poddaje, jadą na margin call a traderzy na S-kach już gryzą skórę do kości, paznokcie poszły w ubiegłym tygodniu 🙂
  Na razie na łabędzie nie ma szans, kaczka to max co może być 😉

  5

Dodaj komentarz