Oczekiwany cel spadku WIG-u 20 osiągnięty

Od covidowego dołka paniki z marca 2020 roku WIG-20 poruszał się w obrębie kanału trendu wzrostowego. Wykres indeksu upuścił ten kanał dołem w przeddzień inwazji Rosji na Ukrainę. Późniejszy wzrost od 24 marca do przełomu marca i kwietnia był ruchem powrotnym do przełamanego w dół poziomu wsparcia, a zarazem do dolnego ograniczenia wcześniejszego kanału trendu wzrostowego. Od tamtej pory kolejna silna fala spadków sprowadziła indeks poniżej lutowego minimum z pierwszego dnia wojny do najniższego poziomu od listopada 2020.

Ta wyprzedaż była bardzo uporczywa, o czym świadczy sekwencja – jeszcze być może nie zakończona – aż 14 kolejnych “czarnych” (zamknięcie poniżej otwarcia) świec.

W efekcie tego spadku WIG-20 osiągnął poziom sugerowany przez rozmiary opuszczonego dołem w drugiej połowie lutego kanału rozpoczętego w marcu 2020 trendu wzrostowego.

Co więcej ta już ponad półroczna sekwencja spadkowa przyjęła formę pseudo-elliottowskiej 5-tki, co sugeruje, że niebawem powinna rozpocząć się wielomiesięczna korekta tego spadku.

Ubiegłotygodniowy skrajnie niski – niższy był tylko w marcu 2009 i w październiku 1990 – sentyment inwestorów indywidualnych w USA oraz najniższy od 9 grudnia ub.r. sentyment inwestorów indywidualnych w Polsce sugerują, że pora na rozpoczęcie korekty całego trwającego od października ub.r. impulsu spadkowego powinna być już bardzo nieodległa.

WIG-20 dotarł również do poziomu, na którym w grudniu 2020 zakręciła w górę średnia 200-sesyjna. Ten poziom można traktować jako poziom wsparcia. Odwrotna sytuacja – zakręcenie średniej 200-sesyjnej w dół – miała miejsce w drugiej połowie br. i poziom ten można traktować obecne jako ważny poziom oporu, który powinien zostać osiągnięty za kilka miesięcy.

Komentarze

  1. piotr5

   Nie wiem ale od 2 dni było widać, że jest podbieranie. O czym wczoraj napisalem. Nawet chwilami za bardzo to szybko kamuflaż był. Po owocach ich poznacie. Ta wojna to jednak xmartwienie, ja liczę że ludzie sie przyzwyczaja bo przejdzie w taki bezruch. Wolski dziś napisał że Ukraińcy dopiero za dwa miesiące będą mogli przejść do kontrataku. I wtedy die rozstrzygnie czy Putin zaakceptuje porażkę czy nie. A jak nie to wiadomo co będzie.
   Więc mam nadzieję że giełda przynajmniej wykona ruch do tego mitycznego 2200. A jak masakry z wojna nie będzie to zobaczymy 3 z przodu

   2
    1. mrRobertson

     Zasubskrybuj sobie kanał Wolskiego, będziesz na bieżąco 😉 https://www.youtube.com/user/rossomakWGE
     Sam Zełeński mówił że planują ofensywe na czerwiec, ale kto mówi dokladnie kiedy zaatakuje… prosze Was… 😉
     Była hipoteza że 9 maja Putin ogłosi wojne i mobilizacje ale moblizacja to rozdanie broni ludziom ktorzy… mogą zrobić rewolucje dlatego ten wariant jest mniej prawdopodobny.
     W kwietnie była mowa ze tylko wycofanie wojsk na linie sprzed 24 lutego to warunek zawarcia pokoju, obecnie mamy maj i Zełeński mówi o wyparciu rosjan z Krymu i Donbasu wiec sytuacja jest zmienna.

  1. datik

   Nie przesadzałbym z tym wejściem. Obrót całkowity nie był powalający a wolumen na największych spółkach wcale nie większy niż średnio w ostatnich dniach. Patrząc pobieżnie tylko na KGH był większy niż średnia z 5-ciu miesięcy a tam trudno zakładać ‘wejście” 😉
   To wygląda jednak na rodzimy kapitał.

   1
 1. rivsay

  SP500 w swoim stylu w piątek 🙂
  Godzina 21:00 i nie wiesz w którą stronę strzelą 50 punktów, a często ten ruch ustawia przyszły tydzień
  Ba nawet o 21:30 jeszcze tego nie wiadomo 🙂
  Ale wolumen już największy od dwóch tygodni na dziennych

  2
  1. rivsay

   fifty fifty co wymyślą w przyszłym tygodniu 🙂

   Ale najważniejsze.
   Jeżeli rozpoczęliśmy już bessę (w moim mniemaniu tak), to bardzo rzadko jest tylko jedna miesięczna czarna świeca, zazwyczaj jest więcej

   3
  1. duch_natury

   @Wider widzę, że ostatnio z braku Sir Guy-a coraz częściej pijesz do mojej osoby 😉

   Na zasadzie wyjątku tabelka moich zamkniętych transakcji z ostatnich dwóch dni:
   https://www.szybkiplik.pl/e77y3oDAgJ

   Wszystkie transakcje zgodnie z moimi przekonaniami odnośnie przyszłości i bezpieczeństwa rynku w stronę L.
   Dodatkowo w tabelce nie uwzględnione dwie dzisiejsze transakcje L NSQ 12547 i Srebro 22.21, które zostały zatrzymane na przyszły tydzień.
   Tylko jedna z tych transakcji jak widzisz na niewielkim minusie wynikającym bardziej ze swapu i prowizji zakupowej.

   Więc jeszcze raz chciałbym polemizować z Tobą – nie trend jest najważniejszy, nie opinia jest najważniejsza a realizacja swoich założeń i taktyka.
   Każdy ma swoją indywidualną i liczy się tylko i wyłącznie czy dana taktyka przynosi efekty u danej osoby.

   Krótki opis założeń:
   – zakupy po 0.1 lota. Nie przekraczam na NSQ 0.3 lota (tyle miałem tylko raz dzisiaj około 16tej przy tym zbiciu na 12500) i srebrze 0.6 lota (loty połowe mniejsze wartościowo niż NSQ).
   – gram w obecnej fazie rynku tylko L licząc na odwrócenie trendu i obronę strefy 12500.
   – zawsze trzymam na kolejny dzień sesji minimum 0.1 lota na NSQ i 0.2 lota na srebrze
   – wszystkie transakcje zakupowe kupuję na czuja pod prąd aktualnemu krótkoterminowemu trendowi i zamykałem też z ręki (jedna transakcja zamykająca na NSQ TP wynikała z moje taktyki gdy mam max liczbę pozycji 0.3 – zamykam w miarę szybko po przejściu na stronę dodatnią tych pozycji.
   – posiłkuję się przy momentach wejścia i wyjścia układem oscylatorów w układach 15min, 1h, 4h i analogiami ich zachowania w przeszłości dla danego instrumentu

   pozdrawiam i udanego weekendu.

   Wynik nie jest oszałamiający ale przesuwa się pomału do przodu – więc jak widzisz można realizować dosyć skutecznie inną strategię niż granie z głównym średnioterinowym trendem.

   7
   1. wider_swider

    Nie doczytałem jeszcze Twojego komentarza do końca, ani nie otworzyłem tabelki z pozycjami i szczerze mówiąc nawet nie jestem ciekawy.
    Nie pije do Ciebie tylko do siebie. Mimo że jestem na rynku kupę czasu to wciąż ulegam opiniom innych. Nie Twoim a po prostu innych.
    Dzisiaj kolejna sesja podczas której jedyne co należało robić to short Nasdaqa na każdym odbiciu. Takich sesji już było kilkadziesiąt, a skorzystałem z jakiś 25%. Trend ważniejszy od wróżb to przesłanie do mnie, nie do Ciebie. Już na początku sesji zacząłem sobie wkręcać ze wybili stop lossy tym dołkiem i teraz rysują piękny młotek jako odwrócenie. Znowu włączyło mi się wróżenie zamiast grać z trendem.
    Równość fal wypada na 11000, czyli jest jeszcze sporą przestrzeń w dół, ale ja mam już w głowie dawne idiotyczne myśli że dużo spadki więc pewnie odbiją.
    Może i tak będzie ale jak jest trend powinienem to wycisnąć jak cytrynę a nie wrozyc. Gdy się odwróci to znów nie liczyć na zagranie pod korektę tylko cisnąć w zgodzie z rynkiem.
    Mam nadzieję że idzie Ci dobrze i na pewno nie mam zamiaru wytykać Ci błędów czy podważać Twoich scenariuszy. Moje trend silniejszy od wróżb tyczy się mojej wróżby i mojej irytacji głupim myśleniem. Nie ma dużo spadło, nie ma dużo urosło. Jest trend. Ja mam złe nawyki, ale może taki wpis pozwoli komuś nowemu wypracować sobie poprawne.

    7
   2. wider_swider

    “jak widzisz można realizować dosyć skutecznie inną strategię niż granie z głównym średnioterinowym trendem”

    Nie zgadzam się z Tobą. Albo trafiasz akurat w odwrócenie i masz po prostu szczęście, albo jest to całkowicie złudne bo kilka razy się udaje. Grając z trendem nie musisz szybko zamykać pozycji tylko komfortowo sobie ja prowadzisz a zyski są wielokrotnie większe. Granie pod prąd jest nierozsadne. Szukanie dołka lub górki jest nieopłacalne. Są tylko 2 umiejętności które należy nabyć na rynku:
    1 umietnosc grania z trendem. Wyzbycie się efektu Boga w postaci przedwczesnego zamykania bo prawdopodobnie należy się już korekta albo co gorsza próba wyznaczania ekstremum bo jestem geniuszem i właśnie teraz że wrócę rynek.
    2 umiejętność szybkiego rozpoznawania nowego trendu. Grając cały czas w jedna stronę i zarabiając na tym pieniądze możemy popaść w miraż ze tak będzie w nieskończoność. Nie, nie będzie, ale to rynek zadecyduje kiedy dojdzie do zmiany. Nie my. Naszym zadaniem nie jest przewidzenie kiedy odwróci a jak najszybsze dostrzeżenie że zwrócił, bezdyskusyjne zaakceptowanie tego i elastyczne zmienianie nastawienia w chwilę. To jest trudne, ale łatwiejsze niż przewidzenie kiedy zawróci.

    3
 2. sumadartson

  //oczekiwany cel spadku osiągnięty//
  A tymczasem Elliott twierdził że początkowa piątka w bessie nie jest nigdy jej końcem.
  //niebawem powinna rozpocząć się wielomiesięczna korekta tego spadku//
  Wzrostowe korekty w bessie są najczęściej trójkami, więc “wielomiesięczna” jest twierdzeniem ryzykownym.
  Jednak gdyby obecna bessa okazała się być trójkątem symetrycznym lub zwyżkującym, oba twierdzenia okażą się prawdziwe, co wydaje się wielce prawdopodobne z uwagi na mistrzowską klasę analityczną ich autora.
  Szlachta polska stawia jednak na bessę w kształcie zygzaka 5-3-5 z uwagi na sytuację ekonomiczną i geopolityczną najgorszą od czasów adolfa h…, w której to sytuacji epicentrum, p”ten kraj”, atakowany ze wschodu i zachodu a także od wewnątrz, znów się znajduje.
  Fala c zygzaka, pomającej nastąpić??? korekcie b, powinna z powodzeniem naruszyć Hołd Pruski, tak jak to było jesienią 2020, gdy szlachta, podobnie jak obecnie przy Rozbiorach Polski, pobiła rekord sakwy, czego i pospólstwu grającemu pod depresję Kondrratiewa życzę.

  3
 3. karnak

  Włożę kij w mrowisko.
  Czy Ci którzy twierdzą, że w Stanach mamy już bessę mogą mi pokazać sygnał AT tej bessy?
  Na przykładzie S&P twierdzę, że ruch od września 2021 jest korektą pędzącą wzrostów (hossy) w Stanach i niebawem rynek może powrócić tam do głównego ruchu – wzrostowego. Teraz trwa obrona wsparcia.

  4
  1. fast_market

   W USA jak pamiętam historycznie to bessy jako takiej nie powodowały podwyżki stóp procentowych,
   a jakieś istotne zdarzenie rynkowe (lub nie rynkowe) – np. bankructwa Worldcom, Enron, Lehmann, pandemia…
   Podwyżki były wstępem, ale dopiero jakiś duży event powodował coś więcej niż tylko korektę.

   3
   1. sumadartson

    Zgadza się. W 2007 roku po cyklu podwyżek stóp, impulsem krachu były długi subprime, wyprawa ruchali do Ģruzji, bankructwo Lehmann.
    Obecnie zadłużenie globalne można śmiało pomnożyć przez trzy (lewarowanie rynku także), istniejąca wyprawa na Ukrę, zapowiadana wyprawa pucina na Europę, hiperinflacja przechodząca w stagflację no a bankructw w związku z tym będzie dostatek.
    Na szczęście rzekł Pan: Pokój zostawiam WAM.

    1
 4. piotr5

  Wilder z tydzuen z okładem temu strasznie na mnie pyskowałes, że delikatnie zakwestionowałem twoja wiarę we wzrosty i to że wszyscy siedzą na s. Potem zniknąłeś, starą metodą żeby nikt nie pamiętał co plotles. A wczoraj wyskoczyłeś w jakiej to bessie jesteśmy. Jakbyś ja przewidywał od dawna. A tys ja zobaczył gdy zjedliśmy 60% całego wzrostu covidowego. Normalnie pogratulować.

  5
  1. piotr5

   Dodam że wtedy “wszyscy” na blogu siedzieli na l . Szczegolnie ze red ogłosił wzrost na 2200 i jeszcze podał że on kupuję i po ile kupuję.
   A gdy red wchodzi na taki poziom euforii to można na luzie otworzyć odwrotnie i nie patrzeć.

   9
 5. ronin

  Bessa na GPW jest faktem.

  Ukształtowała się wczoraj, lub zostanie szybko ukończona 5-cio falowa fala A w bessie ( fala A musi być i jest elliottowską piątką). Po niej przyjdzie korekta wzrostowa, czyli fala B. Następnie należy oczekiwać najbardziej destrukcyjnej spadkowej fali C.
  Alternatywa ( nikt nie zna przyszłości)
  Te elliottowskie struktury mogą zostać zburzone poprzez jakieś nadzwyczajne katastroficzne zdarzenia
  np. wielki krach na globalnych rynkach.

  6
  1. fast_market

   “Logik to stosunkowo rzadki typ osobowości, stanowiący jedynie trzy procent ludności, co z pewnością jest dobrą wiadomością dla samych Logików, ponieważ nic tak ich nie martwi jak bycie “przeciętnym”. Są dumni z własnej innowacyjności i kreatywności, wyjątkowej perspektywy i żywego intelektu. Zwani zwykle filozofami, myślicielami lub profesorami z głową w chmurach Logicy odpowiadają za wiele odkryć naukowych na przestrzeni dziejów.” 🙂

   Znani logicy: Bill Gates, Albert Einstein, Isaac Newton, Jack Ryan 😂

 6. wider_swider

  “piotr5 7 maja 2022 o 09:34Odpowiedz
  Wilder z tydzuen z okładem temu strasznie na mnie pyskowałes, że delikatnie zakwestionowałem twoja wiarę we wzrosty i to że wszyscy siedzą na s. Potem zniknąłeś, starą metodą żeby nikt nie pamiętał co plotles. A wczoraj wyskoczyłeś w jakiej to bessie jesteśmy. Jakbyś ja przewidywał od dawna. A tys ja zobaczył gdy zjedliśmy 60% całego wzrostu covidowego. Normalnie pogratulować.”

  Nie lubię Cię od zawsze i nie będę więcej z Tobą dyskutował. O bessie pisałem jako pierwszy. Dokładnie od poziomu 16400. Poniżej jeden z wielu wpisów:

  “wider_swider 21 stycznia 2022 o 00:05
  Jak przebilismy 16400 w górę i nie zrobiliśmy nowego ATH, a następnie ponownie przebilismy 16400 w dół to co najmniej 3 krotnie pisałem że jest to najważniejszy sygnał i poziom jaki znajduje się na wykresie, a konsekwencje będą bardzo bolesne.”

  2
 7. Igor71

  A może pan Wojciech mógłby pokusić sie o przenalizowanie zachowania giełd w krajach, które banktrutowały i popadały w hiperinflację.? Tempo wzrostu rentowności obligacji jest porażające. A nie widać żeby PIS miał plan czy chociażby zdolność intelektualną i polityczną zapobieżenia hiperinflacji i bankructwu Polski. Przy zadłużeniu 1,5 bln zł i koszcie 7% budżet państwa nie jest w stanie udźwignąć kosztów długu. A jak rentowność dojdzie do 15% czy 25%? 100 -150 mld zł na odsetki od zadłużenia rocznie z budżetu?
  Walutą WIG20 jest PLZ a patrząc na zachowanie tureckiej giełdy w warunkach hiperinflacji może to oznaczać szybkie strome wspinanie się WIG20 na rekordowe poziomy. Oczywiście nominalnie w plz bo WIG20USD będzie spadał:)

  12
 8. badasapa

  Panie Wojtku, chciałbym wrócić do wpisu z sierpnia 2021 “Cena akcji KGHM w ramach cyklu Kuznetsa”

  “badasapa 20 września 2021 o 13:09
  Odpowiedz

  Panie Wojtku, no to poszły konie po betonie.

  https://wojciechbialek.pl/2021/08/cena-akcji-kghm-w-ramach-cyklu-kuznetsa.html

  Ja oczekiwałbym mety gdzieś na jednej z dwóch zielonych linii.
  Może to będzie też wspomniane 140.

  https://zapodaj.net/c027ef6bf9ddd.png.html

  Powyższy zrzut na zapodaj.pl już został skasowany. Dodalem go ponownie, jest tu

  https://zapodaj.net/4d2a5dbc4aad5.png.html

  Faktycznie KGH skorekcił się w okolicę 140 (~133), ale nie powędrowal do 340 po odbiciu.

  Za to jest teraz bliski mojej zielonej linii.

  Obecnie kurs to 127,95.

  https://zapodaj.net/a5360f30425f1.png.html

  120 (żółta przerywana linia) to taki poziom, wokół którego KHGM buja się od ponad 10 lat.

  Wydaję mi się,że jeżeli nie spadnie poniżej ~110 i nie opuści kanału, to jest szansa na tysiączka. Obawiam się tylko,że ten 1000 PLN przy obecnej polityce monetarnej może być tyle wart co banknot z Kopernikiem.

  https://enumizmatyczny.pl/1000-zl-mikolaj-kopernik-1982-p-1105.html

  Co Pan sądzi na ten temat ? (Nie chodzi o wartość Kopernika 🙂 )

  1. red.007

   Też jestem zainteresowany opinią p.Wojtka.
   Ze swojej strony dodam,że struktura marzec 2020r.-maj 2021r.,nie powinna być zniesiona więcej jak 61,8%.
   Jest obecnie ok.58%,niezależnie czy mierzymy wykres z odcięciem dywidendy,czy bez.
   W zasadzie dla mnie to okolice okołodołkowe korekty.
   Spadek poniżej października 2020r., zaneguje strukturę,ale nie sądzę aby tak się stało.

   4
   1. duch_natury

    @red
    Ja się nie martwię o KGHM – do lipca da na bank >20% zysku od tej ceny. Bardziej obawiam się, żebym odważył się wskoczyć i utrzymać pozycję.
    W przyszłym tyg. robię polowanie na W20 i KGHM licząc jeszcze na dywergencyjny dołek na obu.

    2
  1. Pc39442

   jestesmy blisko szczytu inflacji i konca cyklu podwyzek stop. mysle ze na kolejnych posiedzeniach bedzie 50pb i potem juz 25pb a potem dwa kwartaly plasko i znow obnizki. To by dawalo dolek w pazdzierniku

   1
 9. Pc39442

  Na kanale YT Nowy Lad dzisiaj o ofensywie rosyjskiej na luku Donca i ofensywie ukrainskiej przez gorny Doniec pod Charkowem.
  Jesli Ukrom sie uda to odetna ruskich od podstawy operacyjnej. Robi sie ciekawiej z kazdym dniem.

  1
  1. sumadartson

   No jak ciekawiej. Przecie od zarania dziejów wiadomo że:
   “U wschodu słońca młot będzie złamany
   Pożarem step jest objęty.
   Gdy orzeł z młotem zajmą cudze łany’
   Nad rzeką w pień jest wycięty”.
   A fałszywy strateg chciał sojuszu z rosją. Albo szpiog albo z federastii. No chyba że dochtory od strategii tak go omamiły.
   Jednak gdy ktoś pisze o kimś “idiota” to jest karygodne.

   3
   1. tom8

    Allegro monopolista nie jest i konkurencję ma choćby Amazon czy alliexpress. Jakby unia jeszcze bardziej przykręcila Chińczyków to zysk i kurs akcji allegro byłby wyższy. Poki co mamy inflację i wzrost stóp procentowych czyli chłodzenie konsumpcji… I przyszłych zysków też allegro. Obecnie grać na allegro to można tylko technicznie na jakieś krótkotrwałe odbicie ale to łapanie spadającego noża

    5
  1. tom8

   Proponuję spojrzenie na wykres liniowy roczny i tam widać czy jest bliżej oporów czy wsparć (tanio czy drogo)… Chociaż kwestia kto w jakim terminie inwestuje. Jakby państwo tak nie ingerowało to byłoby wyżej.

 10. sumadartson

  @Maxiuniunio
  //trzeba pisać ciemny lud na zakupach//
  Tu przychodzi na myśl stare przysłowie:
  Dlaczegoś na zakupach? Boś ciemny.
  Starszaki biorą dziś między koła “osiągnięcie oczekiwanego spadku wig20”, a one znają się na handlu, bo od prapradziada wyciągały najlepsze rumaki po najniższej cenie.
  A może byśmy tak pięciofalowy spadek na wig20 zamienili na siedmiofalowy, czyli podwójną trójkę Elliotta z zasięgiem pod Hołd Pruski?
  W końcu każdy kanał wobec podaży wody czasem wylewa.

  2
  1. Max2

   Cóż jak BTC nie wróci nad 36k kroi nam się mały armagedon. A ponieważ “krypto” to dla mnie kaganek oświaty to i hrabiego projekcja ma szansę powodzenia. Ciekaw jestem projekcji gospodarza w zakresie “fal Eliota” banków. Oby Wb się nie mylił bo chyba wiem co widzi, no ale to tylko wróżby z mchu i paproci. Pozdrawiam WB.

      1. sumadartson

       Nie przejmuj się tym chłopcze.
       Szlachta miłuje waszmości zgodnie z przykazaniem: miłujcie nieprzyjaciół waszych.
       Nikt na tym forum równie dzielnie nie wspiera niemiecko-pucinowej polskiej oPOzycyjnej targowicy w brukseli.
       Gratuluję wytrwałości. A polskojęzycznej propagandzie skuteczności w kołtunieniu polskiej wełny.
       I na koniec ostatnia rada:
       Twoi idole chłopcze się wykruszają.
       Przeciwnikami przekopu Mierzei są już tylko pucin i rózia a zwolennikami pomagania nachodźcom białoruskim – alieksander i jaśka.
       Obyś nie został niebawem jedynym targowiczaninem w “ten kraj”.

       3
      1. sumadartson

       @Max
       //krypto to dla mnie kaganek oświaty//
       Krypto to jedynie stan umysłu. Gdy “wszyscy” od Elona po pucybuta już go mają/mieli, kryptę czeka zagłada, jak wszystkie piramidki karmiące się pieniędzmi nowych kandydatów na bogaczy. Jestem pod wrażeniem młodych ludzi którzy nigdy nie mieli akcji a kryptę… mają!
       Ba, są święcie przekonani o swoim nadchodzącym! bogactwie.
       Ja tak mam przed każdym losowaniem totolotka, w którym czasem biorę udział. Dobrze być przez kilka godzin multimilonerem. To warte owych 4 zeta.

       11
       1. badasapa

        Tak to znany przypadek z historii.
        Dawniej to była Kompania Mórz Południowych lub tulipaniki.
        I dobrze , tylo Madas miał rację , ale był zbyt chciwy :), i źle się to skończyłó dla niego.

        2
     1. animetal_slave

      Wychodzi mi podobnie (timing określam na podstawie halvingu, a zasięg na podstawie kątów Ganna [coraz mniejsze kąty kolejnych szczytów]). Analiza prosta, ale działa od kilku lat. A czy będzie dalej działać, tego nie wiem 🙂
      A, i jeszcze jedno. Po meltupie w 2023, oczekiwałbym silnych spadków na krypto.. blackout?

      2
 11. Jureke.30

  cytat z 9 maja 2022 roku

  Sławomir Kłusek na swojej stronie:

  ,,Efektywność sygnałów pytona giełdowego Ważydrąga w 2021 roku była niezadawalająca, słaba, być może nawet żenująca w stosunku do moich pierwotnych oczekiwań, ale ponieważ istota sygnałów pytona giełdowego Ważydrąga oparta jest na ciekawych podstawach technicznych i fundamentalnych zamierzam informacje o sygnałach pytona giełdowego Ważydrąga publikować nadal”

  http://analizy-rynkowe.pl/pyton-06-05-2021/

  1
  1. duch_natury

   Rzadko się zdarza wzięcie NSQ 1.5% poniżej zamknięcia, w strefie wsparcia – dla mnie opcja nie do pogardzenia.

   A co do trendu – zgadza się jest spadkowy, ja przewiduję w pierwszej połowie tego tygodnia zdecydowaną odwrotkę trendu średniookresowego. Nawet nasza bananówka pod koniec bieżąego tygodnia powinno być już 18 z przodu.

   5
   1. wider_swider

    mac erson zgadzam się z Tobą. Mamy bardzo atrakcyjna promocję i w niedługiej perspektywie zarobi się biorąc po obecnych cenach. Luka spadkowa wygląda apetycznie, a dywergencji na wielu interwałach aż biją po oczach. Jednak trend jest w dół i do środy możemy być na 11k. Jak się trend zmieni wtedy nic tylko kupować. Sygnał zakupu obecnie na 13600.

    1
     1. ML.36

      Nie kibicuję, jest mi obojętne co robisz.
      Ale jak podajesz poziom zaangażowania, jego wartość, wartość kapitału,
      strategię gry, poziomy wejścia, wyjścia, SL, TP itp. to zastanawiam się
      o co chodzi.

 12. badasapa

  Czytajcie milenialsi zakochani w biciu konia.

  “Monetarne złoto banku centralnego można uznać za jego „plan B”. Jeśli na przykład bank centralny nie będzie w stanie kontrolować stabilności cen za pomocą polityki pieniężnej („plan A”), może powiązać swoją walutę ze złotem, aby przywrócić stabilność.”

  Nie widze w tym tekście żadnych wspominków o zbawiennej roli bitego konia na zdrowie finansów państwa.

  Niedługo umieszcze tu wykres, jak w ciemnej D…E znajdziecie ze swoimi krypto.

  https://www.zerohedge.com/commodities/denmark-releases-gold-bar-list-serial-numbers-are-missing

  3
  1. wider_swider

   Zaor jest typowym graczem na kontrę. Jakieś gaszenie D1, kupowanie paniki, sprzedawanie euforii i inne pierdoły. W efekcie co chwilę zyskuje i traci na tych przypadkowych ruchach na czunja. Na kupowaniu potencjalnego dna zbankrutował na ropie w 2020.
   Natomiast teraz przyłączył się do trendu na krypto w połowie ruchu albo jeszcze niżej i po nieco ponad miesiącu skasował 10 mln dolarów.
   Tylko trend !

   1
  1. Prezesso

   To się nazywa bessa. Codziennie w dół i coraz niżej, korekty tylko intra, męczące i wolne spadki, i tak do zamknięcia pozycji L każdego leszcza. Łapcie dołki, będziemy tak spokojnie spadać. Z trendem!

   3
 13. wider_swider

  Zaor jest typowym graczem na kontrę. Jakieś gaszenie D1, kupowanie paniki, sprzedawanie euforii i inne pierdoły. W efekcie co chwilę zyskuje i traci na tych przypadkowych ruchach na czunja. Na kupowaniu potencjalnego dna zbankrutował na ropie w 2020.
  Natomiast teraz przyłączył się do trendu na krypto w połowie ruchu albo jeszcze niżej i po nieco ponad miesiącu skasował 10 mln dolarów.
  Tylko trend !

  1
 14. wider_swider

  mac erson, dopiero co się miałem cieszyć że mi pozwalają Nasdaqa kupić po 12900. Może jutro będzie jeszcze większy powód do radości (11900 ?).
  Wiele lat czekaliśmy na ten piękny okres.

  2
  1. Prezesso

   A potem po 10900, 9900 i tak do minimum 6900. Trzymać S i nie pękać, leszcze dopiero zaczynają uśredniać, NIKT NIE ZAMYKA L, bo PRZECIEŻ MUSI ODBIĆ! Ha, ha ha!

   SSSSSS płaci i TREND trzyma.

   1
 15. cebeerxx

  Największy balon WIG20 i ulubiony sklep polskich wsi i miasteczek czyli Dino zarobiło 191 mln PLN, zamiast 189 jakie było konsensusem analityków. Te 2 mln PLN ponad oczekiwania dla spółki o prawie 30 miliardowej kapitalizacji powoduje euforyczną 7 % zwyżkę kursu i dokłada kolejne 2 mld do market capu

  8
    1. duch_natury

     Dzisiejsza dywergencja na H4 pokazuje podobny układ jak 30.10.2020
     Ale czy to na pewno absolutny dołek tego jeszcze nie wiadomo. Wszystko zależy od US – czy tam odlecą V-ką, czy zrobią jeszcze kolejne straszenie.

     3
      1. duch_natury

       @dino
       Wydaje mi się, że na Wig20 chodzi w cyklach extramalnych słabość – siła (oczywiście z naddatkiem ceberexxa – ta siła jest w perspektywie lat opadająca). Zbliżamy się powoli gdzieś do apogeum negatywnego. Dodatkowo pewnie ryzyko geo robi swoje.

       2
        1. rivsay

         Spytano Narodowego Premiera o inflację, że NBP próbuje dusić a rząd dokłada.

         Odpowiedź:
         Żeby zdusić inflację potrzeba oszczędności i inwestycji.
         Kowalski pieniądze co otrzyma od państwa będzie oszczędzać na lokatach, obligacjach.
         Albo inwestować przez coś tam coś tam i w końcu inwestycje w Polsce ruszą.
         Jest super

         3
         1. rivsay

          WIG20 i banki

          Banki miały świetny kwartał i w ich interesie jest podzielić się zyskiem z Kowalskim
          – poniosą koszt wakacji kredytowych
          – koszty podniesienia lokat
          – dodatkowy przelew od banków do Funduszu Wsparcia

          2
          1. Max2

           A to wszystko dla dobra obywatela miast i wsi. Aby ludziom żyło się dostatniej. Niech żyje Jarosław… niech żyje, niech żyje.

           Zakończył tak konferencję? Bo nie śledziłem.

           1
          2. Max2

           “Jak zaznaczył, niedopuszczalne jest zachowanie instytucji finansowych, które z powodu podnoszenia stóp procentowych przez bank centralny, notują bardzo wysokie zyski i “są niezdolne do podzielenia się tymi korzyściami z obywatelem”.

           Się spekulanty bójcie i na was przyjdzie kryska.

       1. Prezesso

        @ fast_market, ręce opadają, jak się czyta wasze wypowiedzi. Gra na naszym rynku jest prosta, jak kobiety. Tak samo, jak trzeba jeździć po prawej stronie czy przechodzić przez pasy, tak samo TRZEBA GRAĆ Z TRENDEM, DEBILE! S PKC zarabia, KAŻDE, a trend jest BAAAARDZO SILNY. Oczywiście głupiec powie, a na chooy mi chodzić po pasach, będę sobie jechał lewym pasem, pie.rdolę, przejdę przez trawnik. TO TAKIE POLSKIE. I wtapiajcie sobie kasiorę, ale te nieudolne pisanie JUŻ JEST DOŁEK, czy ruchy frykcyjne ducha TO JEST ŻENADA!!!!!

        2
  1. DrQuality

   1 / astefaniak zirytowany – szok !!
   2/ astefaniak obala mity i submity ?! – szok !!
   3/ astefaniak obala cyt . “gupoty ” – szok !!
   np .
   a /stopy procentowe nie mogą być wyższe niż inflacja – Panie Volker , gdyby Pan dożył tych czasów , toby siem Pan dowiedział !!
   b /dodruk nie powoduje inflacji !?
   c / siem uczepił Czechów – a w Ameryce Murzynów bijom . Weżcie , popatrzcie na siłę korony czeskiej do złotego – mówi Wam to coś . Może chodzi o zaufanie inwestorów zagranicznych do danej waluty ?
   d / przed wojnom w Polsce w lutym była inflacja 9,2 % – nie obalajcie tego mitu
   Najlepsze – Precz z chałturniczymi ekonomistami !!!
   Jedyne plusy :
   a/ astefaniak jest w db humorze – cały czas ogarnia go smiech .
   b / astefaniak wini Putina – odczepił siem od Tuska .
   Żebym nie zapomniał . Astefaniak sugeruje Wam , Tow.Zsumyobdartson , byście tego orenża urzyli w walce z przewagą medialną chałturniczych ekonomistów .

   12
   1. sumadartson

    @drQualitowany
    Wy mnie tu tow. nie napuszczajcie na adeptów pozytywnej propagandy prezia jacka ku…
    Oczywiście że z wypracowaniem ustnym szanownego felietonisty zarówno się nie zgadzam, jednak moje zdanie i argumentacja wykracza poza ramy tego forum.
    Wspomnę tylko że wskaźnik inflacji w Polsce jest jak najbardziej zaniżony i wyliczenia tzw. niezależnych ekspertów tego nie zmienią.
    Oczekiwanie że wskaźnik inflacji zacznie się obniżać z powodu spadku (chłe chłe) ceny węglowodorów i zakończenia kariery króla terroru to już w ogóle marzenia o gwiazdce z nieba dziecka we mgle.
    Na szczęście whiskacz i brandy w ogóle nie drożeje a to dla szlachty radość, która mocno osładza gorycz błędów na górze. Na globalnej górze, wicie rozumicie, rzecz jasna.

    2
   2. Przemyslaw

    “b /dodruk nie powoduje inflacji !?”
    Który dodruk spowodował inflację? QE1, QE2 czy QE3? A może druk ECB? 😉 Jak był druk to była inflacja ale na instrumentach finansowych, aktualna wynika z problemów z podażą/dostawami.

    “c / siem uczepił Czechów – a w Ameryce Murzynów bijom . Weżcie , popatrzcie na siłę korony czeskiej do złotego – mówi Wam to coś . Może chodzi o zaufanie inwestorów zagranicznych do danej waluty ?”

    Taka silna waluta i tak ładnie wcześnie podniesione stopy, że inflacja wyższa niż u nas.
    Dodatkowo PKB:
    2020: PL -2,2%, Czechy -5,8%
    2021: PL +5,9%, Czechy +3,1%.

    d / przed wojnom w Polsce w lutym była inflacja 9,2 % – nie obalajcie tego mitu
    Przecież to jeden z mitów do których AStefaniak bezpośrednio się odniósł w materiale 🙂

    1
 16. Prezesso

  Odwrotkę debile widzieli już w piątek, bessa wymiecie takich kretynów i będą sobie pisać na forach typu bankier. No nie znoszę dziadostwa.

  noob, weź no napisz na ile teraz SP idzie, lepiej…

  2
    1. duch_natury

     Jak dzieciak to dla mnie komplement 🙂
     A Twoja ostatnia aktywność na blogu jest dla mnie jakże ważnym argumentem za zbliżającym się przełomem.
     Ostatnio zapamiętałem podobną aktywność blisko szczytów.

     20
     1. Prezesso

      Komplement to jest dla mnie, że tacy frajerzy grają kontrę w ZAJEBIŚCIE MOCNYM TRENDZIE SPADKOWYM. Tylko tu są też początkujący, ich szkoda. Was, głupców, fajnie się na S ogrywa. NIC NIE MUSZĘ ROBIĆ, bo masa takich debili ściąga indeks na 1 600, a potem 1 500 i na NOWE DOŁKI.

      2
      1. DrQuality

       Rozstrzygające w Waszej dyskusji jest podanie np . przez ducha wskazówek dlaczego przechodzi na L .
       A propos astefaniaka – oscylatory majom to do siebie , że oscylują – wszystkie , nie tylko RSI .
       apropos RSI – z jednej strony wyprzedany , nie potwierdza spadków , z drugiej strony – trend spadkowy jest bb. silny . Bądż mądry i pisz wiersze .
       https://drive.google.com/file/d/1O7KpcClPjP0yeBqYSuOygLy9IJ-hKfo3/view?usp=sharing

       2
 17. Prezesso

  łapiecie L, okazja, dołek, ha ha ha. Codziennie PROMOCJA L. Hossa stulecia, zwłaszcza na giepewuni. W trzy dni ma być 15%, ha ha ha!

  Duch pewnie juz ze 3 raz obrócił L z dołka.

  A KGH i PKN w samym dołku wziął i obróci po 150/100 odpowiednio. Brawo!

  CO ZA BREDNIE!

  3
     1. Prezesso

      Mnie nie musisz uczyć, bo ojcu się nie pokazuje, jak się robi dzieci. Napisz to tym kreytynom, co L teraz biorą (i uśredniają, bo takich jest mnóstwo). GRA SIĘ S NA KAŻDYM PODBICIU (u nas to bardzo łatwe, np. dziś rano).

      2
  1. Poczatkujacy

   To jakiś troll, jak zaczynały się spadki to coś bredził o fali, która pourywa misiom depo, a teraz wielki mistrz grania na krótko. Ja bym ignorował.
   Swojego czasu @konsultant podobnie trolował, pisał ciągle o spadkach, a siedział na Lkach, tu może być podobnie ; )

   3
 18. fast_market

  Zwracam uwagę, że surowce odskoczyły od szczytów.
  Za chwilę może się okazać, że inflacja szybko zjedzie ku zdziwieniu większości.
  A dodatkowo baza z ubiegłego roku będzie pomagać.
  Rynek powinien zacząć to dyskontować powoli.

  3
  1. fast_market

   Gaz co ciekawe w 3 dni spadł w najlepszym momencie -27%.
   W ogóle to temat, o którym się nie mówi, ale ponoć ruscy nie mogą od tak sobie zamknąć wydobycia ropy,
   bo może być niemożliwe ponowne uruchomienie niektórych odwiertów. To przez brak inwestycji.
   Kto wie czy z gazem nie jest podobnie.
   Stąd Europa/Świat powinien z ruskimi twardo grać, nawet blefując, że mogą zrezygnować
   z dostaw w trybie natychmiastowym. Przeciwnik jest już i tak osłabiony.

   8
  2. duch_natury

   @Fast
   Nie oglądam TV to nawet nie wiem co tam się dzieje 😉
   Patrzę tylko na kreski i moje odczucia.
   Nie brać tych odczuć na poważnie bo to tylko projekcje ducha!!!

   Moim zdaniem na surowcach będzie niebawem jeszcze jedna silna zwyżka (ropa poleci gdzieś w kosmos 140-150) i inne surowce też ładnie pójdą.
   Moim zdaniem ropa jest w styczniu 2008 a giełdy już w marcu 2008 (w tej analogii). Nasza bananówka też z tego skorzysta.

   Dobra wyłączam się na kilka dni bo zaczynam innych denerwować życząc trafnych decyzji i mniej emocji (co niektórzy) 🙂

   5
    1. duch_natury

     Jedno drugiemu nie przeczy – zobacz 2008r o którym mówię – szpula w górę a potem bolesny upadek 😉
     Żeby nie było nie namawiam broń B na ropę – tak odbieram obecną sytuację techniczną.

     Miałem zostać nafciarzem jak ropa była po 10$ ale coś nie pykło 😉

     3
     1. fast_market

      Tam jest taka zmienność, że może być wszystko. Jakkolwiek chyba pisałem tutaj
      o analizie, którą przeprowadził GS.
      Ruscy mają jakieś 6% udziału w produkcji i gdyby ich całkowicie odłączyć to
      byłby dopiero 4 pod względem wielkości kryzys jaki już obserwowaliśmy,
      ale co ciekawe cena skoczyłaby do przedziału 130-170$ za baryłkę, a więc
      chyba niezbyt przesadnie wysoko.

 19. Griot1234

  Nie inwestuje na rynkach spadkowych ,z gpw wyszedłem w maju 2021 zostawiłem tylko gold fiz. Który jest na dolarowej stracie, ale złotówkowym przyjemnym zysku. na krótko nigdy nie gram, bo nie potrafię. Chciałby zwrócić uwagę na ze może rynek obligacji długoterminowych zmieni trend wieloletni zwlŁaszcza jak eksporterzy ropy przestana kupować amerykańskie obligacje jak i wiele dużych państw .A my nigdy nie graliśmy w takich warunkach. Wg mnie tylko analiza Mackro, bo techniczne i fundamentalne wyceny mogą zbyt szybko się zmieniać. Może to zabrzmi głupio, ale nie wykluczam inflacji w Polsce nawet między 18-20 procent. I Wojny za granicą przynajmniej do późnej jesieni. Pozdrawiam

  1
 20. duch_natury

  Miałem nie pisać dziś ale warta odnotowania projekcja – czy się wydarzy ???
  Niskie otwarcie i północ, w końcówce sesji przyspieszenie. Jutro rano 18.. na W20

  pozdrawiam i udanego dnia dla byków i misiaków.

  PS. Zachowuję się jak Sir Guy – szedł na odpoczynek od bloga i nie mógł tam dojść 😉

  3
 21. wider_swider

  Gej Fakens toczyliśmy batalię przez długi czas. Ciekawe czy przeprosisz ludzi których wpakowałeś na największą minę w historii krypto zachwalając w kółko to gówno.
  Jesteś fachowiec Luna to the moooooon !

  1. macarek

   Krypto nie mają stóp procentowych wiec kwitły tylko jak rynek długu pęczniał przy spadku rentowności co było aberacją.
   Oczywiście instrument użyteczny do obejścia sankcji przez wszystkie służby/mafie. Zatem będzie nadal promowany przez agenturę i pożytecznych.

   2
    1. sumadartson

     No nie nno bądźmy obiektywni. @Guy F… specem od krypty był. Jak go znam to kryptę przed ostatnią zwałą sprzedał. Czyli nie musi raczej przepraszać jako że że każdy swój rozum lub wełnę ma.
     Natomiast jako fałszywy strateg, któren szlachtę jak burą sukę sponiewierał za słuszne przepowiadanie klęski ruchali, też nie musi nikogo przepraszać, jako że pospólstwo szlachty znieważyć nie jest w stanie.

     2
 22. macarek

  Mbank p/e roczne po dzisiejszych wynikach kwartalnych 5. Gdzie to ma spadać?
  Moim zdaniem koszty tej pomocy kredytobiorcy rozpuszczą sie w dalszym wzroscie marży. Depozyty (koszty) urosną ale nierówno bo oferta wyższych % będzie pewnie w dłuższych terminach, a gros kasy jest na avista albo 1m.
  Problem jest tylko/aż z ryzykiem walutowym. Kapitały z państw sojuszniczych grają przeciwko nam.

 23. karnak

  @sumadartson nie pisze, że gra S, czyli trend spadkowy powoli dobiega końcowi. ( to dobry gracz )
  Ten poranny zjazd mógł być ostatnim dołkiem przed wyjściem górą z kanału spadkowego i wygenerowaniem tym samym sygnału L.
  Wiele razy w tym kanale spadkowym wychylałem się z L, stąd teraz poczekam na “prawdziwy” sygnał zmiany trendu.
  Może uda mi się pokonać moją niecierpliwość.:)

  9
 24. Griot1234

  Przy wycenie banków tak jak na węgiel przy wycenie kopalni warto spojrzeć na kurs walutowy .Warto też popatrzeć na same wyniki wyrażone w usd. Pomijam nadzór polityczny, zły system prawny, politykę NBP. I ryzyka walutowe związane z wojną jak i cyklem podnoszenia stóp w USA. W normalnych warunkach byłbym zapakowany w banki po korek, ale w tym cyklu zbyt dużo ryzyk. Fakt, że kto nie ryzykuje szampana nie pije czego wszystkim obecnym na blogu życzę.

  2
 25. macarek

  Mamy dzisiaj dwa scenariusze
  Albo krach jak w kwietniu 2000, gdy dane o Cpi dobiły rynek po serii spadków. Potem dwa mce rosło.
  Albo lepsze dane i skok ulgi już teraz. Pytanie do jakich oczekiwań rynek się odnosi i jakie będzie odchylenie. ..

  1
 26. wider_swider

  Guy Fawkes, pojawiają się pierwsze informacje że do takimi naganiaczami jak Ty w USA zajmie się SEC. Miejmy nadzieję że u nas do właściwych drzwi zapuka INTERPOL.
  Oj, wyjdzie Wam ta Luna bokiem. Każda piramida prędzej czy później upadnie.

  2
 27. Pc39442

  Nie wiem co bardziej upadlo. Luna czy koncepcje geopolityczne Geja Fejksa?
  Hatlendlo juz sie konczy a ersibatl w ogole nie wybuchnie bo Chiny wiedza ze nie wygraja a w 2050 Chinczykow bedzie 1/3 mniej niz obenie a w tak starym spoleczenstwie nie mysli sie o wojaczce…

  4
  1. Pc39442

   ps niektore zrodla podaja ze narod Panstwa Srodka skurczy sie do 2050 o polowe ale to jest tak katastroficzna wizja ze w nia nie wierze. chociaz wystarzy spojrzec na piramide demograficzna zeby wywnioskowac ze tak moze byc.

   1
   1. Pc39442

    mnie uderzalo ze sensownosc inwestycji w Lune opieral wlasnie na tych koncepcjach gdzie elementem przewodnim mial byc waz Uroboros ktory jak rozumiem mial sie zmorfowac i pieniadze oligarchii amerykanskiej za pomoca Luny mialy trafic do Chin czy jakos tak.

    ale to ciekawe ze akurat teraz pada ta Luna w tym samym czasie kiedy padaja koncepcje geopolityczne od Lizbony do Wladywostoku. to chyba nie jeden GF musial tak postrzegac Lune. Znaczy sie tam inwestowali waryjaci.

 28. Prezesso

  Łapią te debile Lki dalej? Duch pewnie ze 2 “kółeczka” wykonał. A ja sobie odpaliłem papieroska i patrzę, jak kasa sama leci z S. Bo trend jest BARDZO SILNY.

  Apaczy nadal nie brakuje, niesamowite…

  3
    1. sumadartson

     Jakie L co za L. Szlachta gra wyłącznie Ssssss… albo kupuje perły s.a. Na L grają jeno utracjusze z pospólstwa.
     Czy wspominałem coś o L?
     Na perłach ugrałem w żywocie więcej niż utracjusze na L. A na S😃. Fortuna.

     1
 29. noob

  Bronia dziady jankowe wrr,odbily jak potłuczone z 3950,nizej 3910 jako filtr.Oj lepiej aby bys dostawiał bo inaczej min 10% od obecnej ceny.
  Jesli pierw w gore to min 4220 na kontrakcie min z min przed nimi.Nie ma s…. po krzakach kasa na stoł,lepiej dawac choc 368 wspominane.
  Co do jankow z 5 lat temu pisałem dj na 36k choc” .o i tyle,zerkamy.

  3
   1. duch_natury

    Ja mam znowu mieszane uczucia wiem że to już blisko ale z drugiej strony projekcja reda 16.. z przodu.
    Dzisiaj wyleciałem z porannych zakupów, zostały mi tylko żelazne pozycje nie do ruszenia.
    Bardziej by mi pasował ten wariant redowy ale co będzie to będzie.
    Dzisiaj mam postanowienie nie gram popołudniówki poczekam do jutra, idę w świat dźwięków coś ładnego skoponować 😉

    3
 30. Pc39442

  Ziober leci i to:

  „Komisja Europejska jest usatysfakcjonowana wynikiem rozmów z Polską nt.KPO i ustalonych w jego ramach zobowiązań i celów” mówi mi rzeczniczka
  @NuytsV
  . Bruksela czeka na ich ostateczne potwierdzenie przez Warszawę i wówczas odblokuje 36 mld dla Polski. Więcej w
  @PolsatNewsPL

 31. datik

  @ mac
  Zachowuję się jak Sir Guy – szedł na odpoczynek od bloga i nie mógł tam dojść 😉
  ——————————————-
  Niniejszym pozbawiam tego gościa tytułu szlacheckiego 😉

  P.S. ktoś tutaj nazwał go niedawno idiotą; jest sk…em ale idiotą on na pewno nie jest

 32. karnak

  Ktoś mocno sypie te banki z WIG20 – musi być widocznie ważny powód.
  Całe szczęście, że dzisiaj wytrzymałem i nie łapałem dołka, bo nadal PKOBP nie wyszedł górą z kanał spadkowego i brak sygnału L.

  5
   1. karnak

    Najważniejsze to nie tkwić w błędzie i szybko reagować, jak to się mówi lepiej późno niż wcale
    Można ponieść straty, a można zostać bankrutem, Straty można odrobić, a bankructwa nie.

    6
 33. Prezesso

  Król spekuły robi w pieluchę. (ł)Apaczom urywa ręce, ale jeszcze nie po same łokcie. Do piątku będa bez gaci. Lkowiczów czeka zerowanie rachunków. A tacy byli hardzi, wsparcia widzieli, ha ha ha!

  Jak tam emocje, duchu? Co tydzień będziesz miał świeżą dostawę tanich L. Bessy Ty chyba nigdy nie widziałeś, skoro nie siedzisz na S. Ech, ta giełdowa maszynka Z.

  6
  1. DrQuality

   bez komentarza
   “Odpowiedni okres trzymania akcji w portfelu to 5 do 10 lat. To jest okres, w którym możesz jako akcjonariusz dogłębnie poznać spółkę, zarząd” – mówi Ted Weschler, oficer inwestycyjny Berkshire Hathaway .”
   od 28 lat srednia zwrotu 31 % / rok .

   4
 34. datik

  NQ.F !!!
  ale trzeba mu przyznać, że na każdym wsparciu jakaś reakcja była jak patrzę na tygodniowe świeczki. Z tego poziomu też powinien odbić, tylko ile ?
  ( cały czas na S tylko zbyt mała pozycja oczywiście)

 35. konsultant122

  Że też dr Quinn może tu głupoty pieprzyć a Guy został usunięty. Gospodarzu, widzisz i nie grzmisz? Gdzie wolność wypowiedzi? Billy od kangurów wywalony, Guy wywalony. Zostały same słabeusze, które narzekają na PIS:)))

  8
 36. sumadartson

  Kurna, jeśli to spowolnienie spadków to była ich korekta pędząca (w locie), to Hołd Pruski niebawem nie będzie wsparciem ale oporem, czyli szczytem marzeń jeszcze na długo po wojnie.
  Trza powrócić do szlacheckiego planu z lutego 2020.
  Lecim Pod Grunwalda albo i pod Cedynię, a usiaki na poziomy z 1998 roku. Krypta oczywiście do piachu, jako że usd zapanuje nad światem na 1000 lat.

  4
 37. duch_natury

  @wider

  Dzisiaj chociaż popełniłem sporo błędów co finalnie zjechało mój zarobek z 18tyś w szczycie do 4tyś to nie mam sobie nic do zarzucenia (może poza zbyt odległymi SL ale nie chciałem się nadziać na chwilowe wahania po ogłoszeniu CPI). Była próba wyjścia górą – rynki miały ochotę a jednak CPI zrobiło swoje i tyle.
  Dzisiaj było kilka okazji na wyczyszczenie reszty pozycji do 18tej więc finalnie nie mam ani jednej pozycji. NSQ zrobił trójkąt wznoszący z którego wybił się dołem, potem fałszywy powrót no i finalnie zanurzenie. Była to więc klasyczna fala korekcyjna. Obstawiam 4-kę liczoną od początku impuslu 5.05.

  W gotowości na jutrzejszą sesję mam nadzieję w dobrych cenach ponownie wejść w rynek pomiędzy 12-17tą.
  A że łapię dołek – po prostu mam swoją wizję przyszłości. A Ty, prezesso i całą ekipa trendowców zarabiajcie po swojemu. Na zdrowie 😉

  5
  1. wider_swider

   To bardzo fajnie. Ja uwierzyłem że to 12900 jest okazja zycia (wydawałeś się być pewny siebie co najmniej jak Trump albo nawet Gej Fakens), załadowałem się za wszystko i dzisiaj komornik zajął mieszkanie. Jesteśmy cała rodzina pod mostem więc już nie będę mógł pisać gdy mi się rozładuje telefon (na szczęście jest ciepło więc udajemy z żoną przed dziećmi że to wcześniejsze rozpoczęcie wakacji pod namiotem). Pozdrawiamy i zyczymy spokoju ducha.

   5
   1. duch_natury

    No widzisz to jesteśmy kwita bo ja uwierzyłem w 100tyś. na BTC które tak propagowałeś tu na blogu nie tak dawno.
    Również życzę dużo dobrych emocji.

    PS.
    wider_swider 11 maja 2022 o 16:17Odpowiedz
    “Dobra, koniec tej bessy”

    Acha sąsiadka się załadowała i pyta co dałej.

    6
 38. wider_swider

  Luna po 25 centów. Zagrywka hazardowa za kwotę spisaną na straty. Albo projekt pójdzie do piachu i będę skakał z radości po Geju Fakensie do końca życia albo projekt odbije i odnotuję największa stopę zwrotu w historii. Zostało 5% baterii więc to był ostatni mój wpis.
  Tylko trend !

  2
   1. wider_swider

    Swego czasu wysłał mi kilkadziesiąt maili (bliżej 100 niż 20) o tym że Luna to the moon, a bitcoin 150-300 tysięcy. Ja mu na to w kółko odpowoadałem że nadchodzą spadki jakich świat nie widział, a Luna to piramida finansowa. Nasmiewal się ze mnie przez wiele miesięcy bo to gowno było faktycznie dalej pompowane. Teraz mam satysfakcję i uwolnienie tamtejszych emocji związanych z potencjalną okazja życia w która konsekwentnie nie wchodziłem. Doszło między nami również do konfliktu więc tym chętniej po tym naganiaczu depczę.

    4
    1. Max2

     Fawkes przechodzi dramat niespełnienia jego oczekiwań i nadziei w jego rzeczywistości. W połączeniu z jego kompleksami to bardziej bolesne niż utrata pieniędzy. Trochę empatii bo upodobnisz się do niego.

     2
 39. wider_swider

  1% baterii dlatego to już na prawdę ostatni wpis. Czy z Nasdaqiem będzie jak z Luną?
  Nie wiem, ale przestrzegam nowych inwestorów przed szamanami którzy wieszcza dołki lub górki. Oni nie wiedzą podobnie jak Wy, tylko starają się bawić w Boga. W razie pudła zawsze jakoś spadają na cztery łapy np poprzez dobre zarządzanie kapitałem czego Wy możecie jeszcze nie umieć. Jeśli trafia, staną się Waszymi guru co jest jeszcze grozniejsze, ponieważ przy kolejnej predykcji zawiezycie im ślepo, a wtedy się pomylą, natomiast wy skończycie przygodę z inwestowaniem.
  Pamiętajcie jedno- tylko trend.
  Powodzenia i pozdrowienia.

  8
  1. noob

   Był tu taki jeden ktory skupywał ltc caly czas i po 2xx i 3xx.I ,ile nie zarobi hoho,dzis widze 56? .Znikł,znow sie pojawił.Na poczatku pokora,obstawiam ,ze zostal wyzerowany lub blisko tego.Mineły 2-3tyg zaczeły sie zaczepki,przypominania,pouczania.Ciekawe co na to lekarz.

   1
   1. wider_swider

    noob, w punkt. Myliłem się, straciłem na tym i może nawet przez bezpodstawną pewność siebie wplynalem na czyjąś decyzję. Jednak przyznaję się do tego i teraz odkupuje swoje winy starając się przestrzec innych. Jedyne co mam na swoją obronę to że choć pisałem o tym z arogancja, to nigdy nie naklanialem do zakupu innych.

    1
    1. noob

     To dobrze,ze sie przyznajesz .Nie pisze aby sie kłucic,zadnej zaczepki nie szukam.Mam wazniejsze na głowie (giełda).Na razie dzis fajnie,bardzo fajnie.Wszystko zostało opisane .Nie radze nasladowac,nie znam sie.

     3
  2. duch_natury

   @wider
   Jeśli masz taką misję martwienia się o tych “młodych inwestorów” to:

   1) Nie trend jest najważniejszy bo ten się zmienia często znienacka
   Najważniejsze są Stop Losv (obowiązkowe ustawianie ich do każdej transakcji po analizie gdzie, kiedy i dlaczego i dobre zarządzanie kapitałem i ryzykiem.
   2) Tych nowych – podejrzewam, że jest ich niewielu (większość to stare wygi działąjące od kilkunastu, kilkudziesięciu lat)- szukaj raczej na forach kryptowalutowych.

   Udanego dnia.

   5
  1. fast_market

   Zwróć uwagę na DAX dzienny. Bardzo rzadka sytuacja na MA.
   14MA w dół, a 45MA w górę, ale one się rozjeżdżają w bardzo nietypowy sposób.
   Jakby DAX był kilkaset punktów wyżej już to nic by w tym dziwnego nie było.

   1. Griot1234

    @ konsultant 122
    Nie bedę słuchał bezkrytycznie pańskiego idola ja np wolę pana Pytlarczyka ale nie o to chodzi.noe mozna porównywać inflacji mierzonej w różny sposób,ba noe qspominając o tarczach. Najwazniejszym błędem był sposób komunikowania się z rynkiem. TO Z TĄD TE NERWOWE REAKCJE NA OBLIGACJACH I PLN POZDRAWIAM

   1. fast_market

    Punkt wyjścia do tego jest chyba nienajgorszy.
    Mnie bardziej martwi eurusd bo nijak nie chce pójść wyżej,
    a w moich założeniach trudno będzie giełdom rosnąć bez eurusd.
    Ale może to błąd.

    1
 40. konsultant122

  Prosta strategia jest najlepsza. Rośnij mój dolar rośnij mój szef bo w tanie akcje się obkupić chcę. Na pohybel wszystkim analitykom, specjalistom od walut (dolar miał spadać a PLN miał być mocny w 2022).

  4
 41. konsultant122

  Jakie głupoty tu ludzie wypisują. To nauczka dla nowych traderów. Nie słuchać day-traderów, grających przeciw trendowi! Cykl jest cykl. A wszyscy łapiący dołki, jedynie są dawcami kapitału. Ja wiekszość portfela mam w CHF i USD i nie narzekam. Malutka część w krypto długoterminowo.

  2
          1. Prezesso

           Chyba śnisz… 1 400 na początek. Nikt nie chce naszych wydmuszek państwowych.

           1
 42. duch_natury

  Emocje hulają wśród inwestorów dzisiaj po całości (w sumie to od kilku dni).
  Ten co wyzywa od debili Apaczy chyba nie czytał nigdy Karola Maya i nie wie o kim pisze….

  Apacz to odważny typ, z emocjami cały czas na wodzy – inaczej by zginął na polu bitwy (rynku).
  Howgh

  11
 43. rivsay

  fast_market 12 maja 2022 o 10:16Odpowiedz
  No chyba, że zrobi „szalonego Iwana” (to z Polowania na Czerwony Październik jeśli ktoś nie widział).

  Dzięki, właśnie takiego określenia mi brakowało w moim słowniku giełdowym 🙂
  Manewr widziany ostatnio tydzień temu w środę FED (w zasadzie od poniedziałku rozpoczęty)
  Płyniesz spokojnie za trendem i JEB :):)

  https://www.youtube.com/watch?v=DRUpAipGu5w

  2
 44. konsultant122

  Poniżej daty w których poziom nastrojów był podobny lub groszy niż dzisiaj. Mam nadzieję że layout się mniej więcej poprawnie wklei.

  Data Sentyment inwestorów Różnica
  Wzrostowy Boczny Spadkowy Razem Wzrostowy-Spadkowy
  2018-06-28 20,2% 17,6% 62,2% 100% -42,1%
  2018-09-13 22,1% 12,8% 65,1% 100% -43,0%
  2018-10-25 24,7% 12,8% 62,6% 100% -37,9%
  2018-11-01 20,9% 12,6% 66,5% 100% -45,7%
  2018-11-15 23,1% 16,0% 60,9% 100% -37,8%
  2018-11-22 23,9% 12,4% 63,7% 100% -39,8%
  2018-12-27 21,9% 14,2% 63,9% 100% -42,1%
  2022-05-12 19,1% 56,6% -37,5%

  5
 45. sumadartson

  To że pko bp jest dziś o 2 zeta droższy niż w 2009 roku gdy go kupowałem i 3 zeta tańszy niż w 2009, gdy go sprzedawałem, to znaczy że mam go kupić, czy pożyczyć i sprzedać???
  @karnak by wiedział

  2
  1. duch_natury

   dokładnie ten wykres uwzględnia aktualną siłę polskiej giełdy a nie ten bezdywidendowy W20. I wcale nie jesteśmy tacy mega słabi.
   Warto by porównać w20tr do innych indeksów aby zobaczyć faktyczną siłę.

   2
   1. dino54

    duchu
    Nawet jesli przyjac takie liczenie to wig20tr byl w 2007r 4500pkt a w pazdzierniku 2021 4636pkt rzeczywiscie moc straszna.Dla przykladu SP-500 w 2007r troche ponad 1500pkt w szczycie tej hossy ponad 4800 pkt

  1. fast_market

   Zobacz na dziennym. Może to co pisałem wcześniej:
   “Bardzo rzadka sytuacja na MA.
   14MA w dół, a 45MA w górę, ale one się rozjeżdżają w bardzo nietypowy sposób.
   Jakby DAX był kilkaset punktów wyżej już to nic by w tym dziwnego nie było.”

 46. karnak

  Nie miałem dzisiaj możliwości śledzić wpisów on line, ale teraz je przeleciałem i jakoś nie widzę, żeby się ktoś pochwalił online, że złapał dołek dzisiaj.
  A pisanie teraz po czasie, że się złapało jest niepowżne i nieważne.

  1. Prezesso

   Ta, duch jak zwykle! O większego trudno zucha, jak jest Duch Burczymucha, ha ha ha. W papę Byk dostał już przy 1720, a oni marzą o 1860 bodaj… Jutro znów czarna, oczywiście z niższego pułapu. Luka domknięta, żeby nie trzeba było wracać.

   S z opena znów zarobiło, a Apaczom dołków zostawmy ich bajki i odłóżmy na półkę. Na koniec sesji wyszło, ile warte jest L.

   3
  2. duch_natury

   Ja nie brałem dzisiaj W20 czekałem na drugi dywergencyjny dołek po 13tej ale się nie doczekałem.
   Brałem tylko NSQ <11800. Połowa poszła 12000, reszta TP ustawiony 1900. W wariancie spadkowym rozpocznę ponowne zakupy w okolicach dzisiejszego dołka 11700.

   1
 47. Prezesso

  Uwaga, napiszę tym super Apaczom, po zaliczeniu 1603 możliwe nawet 1820. Nie znaczy, że będzie. MOŻLIWE… A potem i tak 1480 – 1460, ktoś tu pisał. Zatem SSSSS można oddać za kolejne 200 pkt., lub ryzykować 100 pkt. (małe prawd.) od dziś.

  1
    1. karnak

     Dlatego nie tkwię w błędzie łapania dołka tylko cierpiwie czekam na sygnał potwierdzający zmianę trandu – pisałem o tym wcześniej, dzięki temu nie jestem bankrutem., choc “trochę” na tych próbach łapania straciłem, ale kto jest bez grzechu?
     Gratuluję zarobku 600 pkt – jest czego pozazdrościć.
     I życzę Ci byś w odpowiednim momencie to spieniężył, a nie przegapił.

     4
     1. Prezesso

      Spokojnie. Po takich sesjach, jak dziś, mam 100% pewności, że DALEKO JESZCZE DO KONIECZNOŚCI ZAMYKANIA S. Uciekali jacyś naiwniacy, że będzie korekta w USA. A tam znów spadki. No to rano witamy NOWE MINIMA.

      A PKO kupię po 18 PLN. Może nawet po 16.

  1. Prezesso

   Jeszcze się NIGDY grając z trendem nie pomyliłem. Od kilku dni, widząc najaranie na łapanie dołka tutaj piszę, jak będzie i WSZYSTKO się sprawdza, to o co kaman? Mówię, że NIE ZAMYKA SIĘ S na podbitkach, bo TREND JEST B. SILNY, zamknąć można na spadku przy dolnych widłach, ale tylko po to, by przy podbitce odnowić.

   A do LLL mnie nie przekonasz, bo za stary jestem, by łapać jakieś wyimaginowane dołki. Codziennie macie lepsze, jutro też. I tyle w temacie.

   3
 48. Prezesso

  A jackowski rzeczywiście to amator przy mnie, ja nie nagrywam dwóch wersji, to bardziej twoja domena. Cyk L, zamknięcie, jakieś połowy pozycji. żelazne KGH. A propos, trzymasz od wczoraj? Ile ugrałeś? oddasz przy 90.

  1
  1. duch_natury

   Przy tobie jestem amatorem to fakt – ale nie aż takim aby nie szanować swoich odczuć, kresek, które widzę i perspektyw. Za długo jestem na rynku.
   Więc pisałem, po CPI poleciało większość na ustawionych SL a reszta z ręki. Nawet jedna akcyjka nie została.
   A dlaczego napisałem od razu godziny 13-17 potencjalnego odwrotu w US – bo od razu przełączyłem na analogie i policzyłem ilośc spadkowych świec H4.

   Granie z trendem jest proste. Granie pod prąd, łapanie dołków dużo trudniejsze i wymagające większej precyzji i przy silnym trendzie jak obecnie na pewno mniej zyskowne. Ale to lubię w takich momentach rynku jak obecnie czyli sytuacji panicznych.
   Nagroda potrafi być spora i będzie.

   2
   1. Prezesso

    duchu, o czym ty do mnie rozmawiasz, jakie akcje oddałeś?

    “duch_natury 11 maja 2022 o 10:32Odpowiedz
    hej dobrałęm do pełnej sakwy średni około 20 + kghm.
    Tak jak pisałem zostawiam na dłużej.”

    1
 49. sumadartson

  Oj niedobrze waszmoście, niedobrze. Baza weszła na minus 1 pkt. Czyli do zamykania shortkoni pozostało zaledwie ze 190 pkt niżej. Przy bazie na -20 pkt trzymanie shortkoni raczej nie uchodzi, no nie uchodzi. Jakby nie liczył, Hołd Pruski wychodzi.

  2
   1. Prezesso

    @ rivsay Co Ty powiesz, podaj mi choć dwa takie przypadki, że szło, jak z płatka, bez luk w jedną stronę? Bessa tym się różni od krachu, że idzie powoli, męcząca, ostatnio tak było bodaj w 2011, bo covidowa to była korekta, a nie bessa.

   1. Prezesso

    Oj, karnak, mylisz się. Widzę więcej, niż ci się wydaje. Mam dostęp do wielu rachunków i dlatego bardzo łatwo mi się ocenia kierunki. No nie mogę grać całą sesję, dlatego nie uprawiam DT. Bazuję na weekly, czasem monthly. I wiesz co – takie sygnały są rzadkie, a w maju pada S na miesięcznym, stąd jestem PEWIEN, że to początek bessy, Odbicie może będzie, ale nie teraz, bo Leszcze nadal mają pełne kieszenie. Za łatwo by było, a ulicę trzeba oszukać, mylić tropy. Do znudzenia S jeszcze dłuuuugo!

    2
  1. Prezesso

   CDR po 36, to chyba Ski otwarłeś? Ale kierunek dobry. Będzie nawet 10 za tego balona. PKO, nie warto teraz, będzie niżej niż 21. Patrz, co się dzieje w USA. Teza o NOWYCH MINIMACH potwierdzona, ja tu jestem guru, a nie jakiś duch, karnak. Jedynie noob daje radę, też się nie myli!

    1. Prezesso

     Neptun, po prostu mnie irytuje to ciągłe pisanie o dołkach, każdy chce być bohaterem. NIKT nie złapie dołka, a krzyczą kto ma większego siusiaka. Jak dzieci w piaskownicy.

     Nadmienię, ja też go nie złapię.

     Masz rację, za dużo piszę, ale zobacz od kiedy i zrozumiesz.

 50. rivsay

  Już wiem co z tym DAXem 🙂

  Pomogła moja najważniejsza średnia EMA 30. Używam jej do otwierania pozycji na wykresach 5M i 1H, kontrolowania raz na jakiś czas dokąd ruch na 1D i 1W.

  Ale teraz spojrzałem na 1M. I tam wszystkie duże rynki jak SP500, DJ, DAX, Nikkei, Nasdaq (on przeszedł) właśnie do tej średniej dobiły.

  W bessach lata 70, 2000 i 2008 rynki raczej przechodziły ale później przez kwartał bujaka i później poprawka ruchu. Przy Covidzie poprawka była następnego miesiąca 🙂

  Apropo Covidu, to po wynalezieniu szczepionki peak był na szatańskim 3 666 na SP500, może to będzie zakres tego ruchu 🙂

 51. macarek

  @Andrzej Bankier
  Bez emocji.poprzedni tapering wyglądał tak samo
  https://zapodaj.net/a558bec7a6045.png.html
  A jeszcze niedawno było, że tyle $ nadrukowane to śmieć i tylko złoto i krypto. A teraz jednak wszystko traci do niego….
  Fed jednak wie, że musi być ostrożny bo 25 proc spółek to zadłużone zombie, więc biały koń się też znajdzie. Pamiętam 2001 ile bylo zwrotów akcji w tym jednolitym by się zdawało trendzie. A wtedy u nas było bezrobocie 23%, stopy nbp ok 15%, mało kasy ogólnie.

  4
 52. sumadartson

  A mnie jest szkoda krypty. Swoim szaleństwem przyćmiła wszystko, od tulipanów przez kompanię missisipi i inne greckie drobnice.
  Tam można było stracić co najwyżej wszystko a na takiej lunie można jednego dnia stracić wszystko by następnego dnia znów stracić wszystko…niekończąca się opowieść.
  Bez krypty nic nie będzie takie samo.

  1
  1. sumadartson

   Na szczęście następna piramidka już za 400 lat. Zapewne obejmie spekulacje gruntami gwiazdozbioru Wega, jako że głupota, choć bezskrzydła, bezkresną jest.
   100 Kitchinów. Bez reinkarnacji szlachta tyle nie pociągnie. A szkoda.

   3
   1. sumadartson

    Na razie to widzę możliwość kupić po 0.5 centa np. za tysiaka a sprzedać po 0.00005 centa za…centa.
    No ale jakby tak odwrotnie na shortkoniu to milyjony w kieszeni. Też za tysiaka.
    Rozważałem o tym na forum z pół roku temu.

    1
   1. macarek

    Jedna powinna być zasada – na ekstremalnym RSI nie otwiera się już pozycji z trendem. Przynajmniej trzeba poczekać do powrotu wartości neutralnych.
    Co do Glapy – to wielki proeuropejczyk, gość robi wszystko by Polacy zechcieli wejść do strefy euro.

    9
  1. duch_natury

   @ karnak
   Na razie to pierwsze jaskółki Apaczów.
   W przypadku NSQ100 główna zapora to linia trendu spadkowego po szczytach 5.05 i 11.05.
   Dopiero jej pokonanie pozwoli lepiej patrzeć w przyszłość dla byków.
   Ta opadająca linia jest obecnie na ok 12200 ale pewnie spotkają się z indeksem w przypadku jego dalszej wędrówki na północ w okolicach 12100, które dodatkowo jest oporem poziomym.
   Więc na razie w PL nie powinno być jeszcze jakiejś euforii.

   Odpowiednikiem tej strefy u nad jest opadająca lina od 20.04 i poziomy opór strefa 1710.

   3
 53. red.007

  “red.007 12 maja 2022 o 10:08
  Oj,cytaty.
  OK,o trwalszym wzroście będę myślał dopiero po wyjściu nad 11 maja.
  Jeśli takiego wyjścia nie będzie,to jeszcze udolimy.”

  Teza:
  Mimo dzisiejszych zielonych okoliczności,nie wyjdziemy nad 11 maja.

  1
 54. Prezesso

  Byk ma farta, może zmniejszyć klęski rozmiar. KAŻDA PODBITKA OKAZJĄ DO S. Trend MOCNO SPADKOWY.

  Nie masz ŻADNYCH SZANS NA HOSSĘ bez zaskoczenia. A takiego nie ma. WSZYSTKIE LESZCZE PAKUJĄ L.

  2
 55. karnak

  Trzeba być ślepym, by nie zauważyć, że rynek zmienia swoją fazę na wzrostową.
  @Prezesso, jak nie spieniężysz swoich S to z zysków zostanie zero.
  Przyspawanie się do trendu jest gorsze od faszyzmu.

  9
  1. karnak

   Nie żal Ci jak do tej pory 3,5% wzrostu, a Ty na S? Taki zarobek jest nie do pogardzenia.
   A może być grubo wiecej, bo jest zmiana trandu – to dopiero początek, a Ty bedzisz się przygladał, jak zyski topnieją – obyś nie wyszedł na tym przyspawaniu do S na minus:)

   1
   1. Prezesso

    @karnak Przypomnę Ci pod koniec sesji i potem w pon/wto Twoje słowa. Trend jest TAK MOCNY, że żadne odbitki, dynamiczne, jak to w bessie, tego nie zmienią. Grasz jak bałwan, skoro idziesz pod prąd. Radzę Ci, uciekaj z tych L, bo to gorący kartofel.

    JAKA ZMIANA TRENDU? CO TY ĆPASZ?

    4
 56. duch_natury

  Ja swoim okiem (mam nadzieję, że w miarę chłodnym) widzę sytuację tak (na podstawie NSQ100 bo tutaj mam 80% pozycji).
  Są w grze dwa warianty:
  – wariant bardziej optymistyczny – czyli dalsze szarpnięcie NSQ100 do kolejnej strefy oporowej 12400-12500
  – zatrzymanie wzrostów w strefie oporowej 12100-12200

  W wariancie pierwszym uważam, że dużo większe prawdopodobieństwo, że dołki rynków były już wczoraj i spadki będą już tylko korektą.
  W drugim wariancie możliwa kontynuacja straszenia w przyszłym tygodniu z możliwością dywergencyjnych dołków lub podwójnych denek.

  1
  1. karnak

   Zmień to narzędzie, bo stracisz tak ciężko zapracowany zarobek na eS.
   Trzeba wiedzieć, kiedy trend się zmienia, a to następuje teraz, jak przegapisz to bedzisz dziad.
   Zobacz ilu tu znamienitych to dostrzegło tylko przyspawani nie reagują.

   6
       1. majkeldaglas

        Panie karnak – ostatnio panu nie idzie. Od 2200 praktycznie same wtopy i łapanie spadającego noża. Nie ma pan autorefleksji, żeby choć na chwilę się zdystansować, a nie pisać na forum codziennie? Nic Pana wpisy nie wnoszą ostatnio. Piszę to z żalem, bo kiedyś był Pan ostry jak brzytwa.

        3
        1. karnak

         Łatwo zauważać błędy innych, Fakt ostatnio słabo mi idzie, ale może się odmieni.
         Pokaż co potrafisz, a nie tylko krytykujesz innych.
         Na razie nic nie zaprezentowałeś od siebie.
         Aż tak trzeba Cię prosić?
         Niech Twoje wpisy coś wniosą

         2
   1. duch_natury

    Wczoraj odnowiłem część srebra i wziąłem obserwacyjnie niewielki pakiet palladu. Pallad brałem po 1900 dzisiaj było już i 1960 a za chwilę 1875 więc tu buja jak w ruskim cyrku 🙂
    Nie mam przekonania czy te całe metale już zaliczyły twarde denko. Na razie słabawo się zachowują ale trzeba dać im szanse.
    Na ostatnim wejściu na srebrze zaliczyłem kilka dni temu 80groszową stratę. Poprzednio trzy wejścia były zyskowne więc daję srebru szanse na wykazanie się. Cały czas liczę w tym roku na 30+ 😉

    2
     1. duch_natury

      @Piotruś.
      Napisałem, że zaliczyłem ostatnio wtopę 😉
      Poprzednie 3 wejścia były w okresie luty- kwiecień – gdzie podbierałem w strefach 23-24 a wywalałem 25-26. I tam mi wyszło 3 krotnie. Ale to już historia.
      Teraz my być rajd z 20 do 30 i ponownie zbieram te sztućce. Na razie wczoraj 1 partia z 3.

      1
         1. duch_natury

          Bankier ja nie muszę ściemniać.
          Ale Ty w tym Ozorkowie to na pewno znany jest ze ściemniania i pyszałkowania na pewno.

          A wczoraj z teksami NA PEWNO, NA 100% niejednych wprowadziłeś na niezłą minę startową więc wyluzuj chopie.

          4
  1. tom8

   fast_market 13 maja 2022 o 11:44Odpowiedz
   Od wczoraj ubyło 1900 szt. LOPu na W20.
   Czyli, że Ci szybcy podomykali się. Pytanie czy mieli rację?

   Podomykali się czy: zrealizowali zyski ze starych pozycji, poszły stopy ze świeżych pozycji, zmniejszenie pozycji bo kierunek nie jest kontynuowany… Itd. itp… i czy na pewno to są “szybcy”…?

   1
 57. Prezesso

  Ech, głupcy, głupcy, 1750 jest teraz sufitem, nawet te parę punktów nic nie zmienia. Nadal duże S i to jest okazja do tankowania pod trend. A nie jakieś marzenia o 1800 albo 2000. Skąd Wy się urwaliście? Z choinki? Naiwniaków przetrzepią, oj przetrzepią. Kolejna czarna dzida dziś!

  1
   1. Prezesso

    @Macarek Nie zamkną powyżej 1750 nawet to raz. A dwa, nic ładuje, tylko zmniejsza S, widać spodziewa się może, że w poniedziałek jest szansa na korektę. Zwykle tak jest w silnym trendzie, ale i tak to nic nie zmienia. 1 500 lekkim susem jeszcze w maju. To się musi porządnie naspadać.

    1
  1. noob

   @Karnak,
   W jakim celu.Nie chce czuc presji czyjis pieniedzy na plecach,wystarczajaco samemu musze walczyc ze swoimi demonami;-).Wczoraj przed zamknieciem sesji miałem napisac pare zdan co obstawiam.Przejrzałem wpisy i sie odechciało.Wieczorem zrobiłem drugie podejscie jak janki odbiły ,schodzac pod filtr i wracajac nad(3910 sp).Jeszcze bardziej mi sie słabo zrobiło .tak szczerze,na ch… mi to.

   7
   1. karnak

    No jasne rozumiem.
    A tak pomijając wątek @Prezesso- jakie prognozy dla rynku po tych Pana analizach, bo wcześnie gdy spadał ochoczo pisał Pan swoje komentarze, a ja jestem ciekawy, co robi taki wytrawny gracz, jak rynek zachowuje się tak jak dzisiaj, czeka, wychodzi z eS, bierze L?

    3
    1. noob

     Nic nie wiem o pisaniu ochoczo.Czy pytam co z eskami na pkobp po 39 i inne dobierania jak spadalo.Napisanie ze dobrałem jak janki akurat urosło.Spadalo i spadało i cisza.teraz cos ze lka wzieta a co z pozostałymi ale ok napisze .Wczoraj zamknolem po 73 1/3,1/3 na fixie .i reszte dzis na open.Po 1719 otworzylem lki 1/3 tego co eskowałem.Zamnołem po 48.Otworzyłem eski po 47 i 50,Mam do tej pory.Zrobilismy 106pk od dołka,czekam na cofke od szczytu min 24 punkty lub wiecej.Zejscie tyle punktow oznaczac dla mnie ebdzie zakonczenie 1szej nogi.stat 81% ze wystapi druga po cofce.Zejscie powyzej 70% ruchu od min do maksow podpiwie ze na 90% ona nie wystapi.Wiadomo ze to rynek i wszystko moga.Ogolnie uwazam ze idziemy na ….i tyle.Rsi dzienne dzis odwrocilo sie w gore,Pisaelem o adx szybki 81 juz płakał wznoszac sie siła rozpedu itd.Nie bede sie rozpsywal o wskaznikach kazdy swoje tam cos zerka.Probuje sie dostosowac ,odbitka wzywała w kazdej chwili o czym bylo pisane od 3 sesji.Zadowlony,a wiec mam eski i czekam na cofke min 24pk zeby byla jasnosc i wtedy dalsze decyzje.

     5
     1. karnak

      Dziękuję za komentarz.
      Jestem zaskoczony, że gra Pan DT, bo to co Pan pisze o dzisiejszych ruchach to wg mnie DT.
      Spodziewałbym sie raczej po Pana prognozach dłuższych ruchów.
      Ale jak to mówią gra się tak, aby zarabiać, a pisać można różnie.

      3
      1. noob

       Spodziewałbym sie raczej po Pana prognozach dłuższych ruchów.

       @Karnak tz jakis na 3 dni ze 300pk w gore ze zawrocimy.Co bedzie za mc,jaki termin?.Jaja sobie robisz?
       Chcesz w dluzszym terminie to prosze,obstawiam ze ebdzie nizej a poki co “chwilo trwaj”.1 dzien w gore ze pisze o dt,masz stary tupet.Znikasz jak spadałoo,janki odbicie i karnia sie pojawia o godzinie 21 po 3 dniach..Janki walna na głowke jak cchesz dluzszy termin,tz chocby i od dzis.Zrobia 4220 min wczesniej czy pozniej.albo od razu albo zejda na 3300-3550 i dopiero wroca .Nostradamusem nie ejstem tylko zwyklym leszczem probujacym sie dostosowac do tego bagienka..Nie wiem czy 1762 gorka(zerkam czy na chama chca ,moze zamkne,przy takim upie cudofix wskazany w gore,chyba ze odpadnie rynek),moga wyzej,89% 1szych nog czy to gora czy dol nie przekracza 104.Wiem ze dzis piatek i bys bedzie walczyl aby zamkanc ładnie swieczke,Widzimy jak dostawia z lewej,ja pisze ze mam eski teraz stratne ale pan nie zadowlolony.To moze ja spytam o prognozy? slucham ,czekam,i dziekuje aha i pozdrawiam.

       2
       1. karnak

        U mnie dzisiaj wzięte eL z rana na FPKON22 o czym pisałem, bo padł mi sygnał L i postaram się je cierpliwie trzymać do otrzymania sygnał S, którego na tą chwilę nie ma.
        Proste i nic nie będę kombinował i zgadywał tylko obserwował i reagował.

        3
        1. noob

         No to super z sygnalem,to jak tak to pytanie.jak mozna bylo brac pko od 40 to jaki byl sygnal.i co z tymi wszystkimi elkami od 39 i dobieranymi.To nie bylo sygnaluu na eske a bylo brane lki? czyli gramy jak pasi pod widzimisie,nie inaczej.

         3
 58. sumadartson

  Zaletą tej zwyżki jest fakt że wreszcie nikt dzisiaj nie napisze: jutro odbicie. Wszystkie prodnozy od miesiąca jednak się sprawdziły.
  Czekam na Powstanie Styczniowe, choć dziś wygląda to na lichą prognozę.

  1
 59. Prezesso

  Czyli na S zostali: noob i ja, guru. Reszta wpakowana w L. Wiecie, co to znaczy? Noob się tu ładnie wypowiedział!

  Nie rusza mnie te 50 pkt. w plecy, to już 100 od dołka, długo tak nie pojadą, musi być spadek.

   1. sumadartson

    Obaj waszmościowie nie mają racji. Rynek zrobi jak zwykle to co pan Wojciech Białek zaprognozuje.
    Wig20 po naruszeniu wraca w górę do Panawojtkowego kanału i wszystko w temacie.
    Wiwat Arcymistrz

    7
 60. Griot1234

  Co się zmieniło dzisiaj ,lub co się zmieni za 6 miesięcy . Jak sie tak zastanowię to na dziś nic, a wciągu 6 mcy może nastać pokój i może dadzą nam kpo .jak środki przydzielali innym to szturmów nie było. Po drugie zakończenie wojny o ile zmniejszy inflację ?, Co się stanie z inflacją za 6 miesięcy .innych spraw nie dostrzegam.

  1. Idmmaximus

   Ale to nie obawa o rynki tylko obawa o zabierana wolność ….. długi temat ….tak jak pomysły zabronienia hodowli zwierząt …. Dziś się wydają abstrakcyjne oby za jakiś czas nie znalazły się argumenty na tak w mediach ….

 61. duch_natury

  Druga partia NSQ wystawiona na sprzedaż kto chce 🙂
  TP – 12399, SL – 12230
  Coś pewnie dzisiaj wejdzie albo góra albo dół.
  Od poniedziałku nowe rozdanie. A dziś napiszę: Viva Apacze.

  3

Dodaj komentarz