Dokąd zmierza EUR/USD?

Od pół wieku kurs euro względem amerykańskiego dolara (dla okresu przed 1999 roku zrekonstruowany na podstawie kursów walut krajów, które stały się członkami strefy euro) porusza się w obrębie szerokiego i łagodnego trendu wzrostowego. Kurs EUR/USD odbił się od jego górnego ograniczenia w połowie 2008 roku i rozpoczął spadek. Na przełomie lat 2014 i 2015 wyłamał się w dół z 11-letniej formacji “głowy z ramionami”.

We wrześniu ub.r. kurs EUR/USD spadając poniżej poziomu 0,96 praktycznie zrealizował zarówno pod względem czasu trwania jak i zasięgu cele sugerowane przez rozmiary wspomnianej formacji. Można więc spekulować, że kurs EUR/USD minął 8 miesięcy temu punkt analogiczny do tych osiąganych w październiku 2000 czy marcu 1985 (oraz 1971 roku, czego nie widać na poniższym wykresie).

W takiej interpretacji wzrost kursu EUR/USD, który nastąpił w ciągu minionych 8 miesięcy to początek wieloletniego ruchu analogicznego do tych z lat 1972-1980 (na poniższym wykresie widać tylko końcówkę tego ruchu, który nastąpił po upadku systemu walutowego z Bretton Woods), 1985-1995 i 2000-2008.

Na krótszą metę sprawy nie wyglądają jednak tak różowo dla euro. Wzrost kursu, który nastąpił od września ub.r. doprowadził go do poziomu oporu wyznaczanego przez linię poprowadzoną przez minima kursu z przełomu lat 2016 i 2017 oraz marca 2020. Dwie podjęte w tym roku próby przełamania tej linii oporu zakończyły się niepowodzeniem.

W zeszłym tygodniu kurs EUR/USD przełamał dolne ograniczenia kanału trendu wzrostowego, w obrębie którego przebywał od września ub.r. Stosując konwencjonalne rozumowanie (spadek o szerokość opuszczonego kanału) sugeruje to kontynuację zniżki – oczywiście z jakimiś korektami po drodze – do czerwca br. i do poziomu ok. 1,05. Znajduje się tam wsparcie wyznaczane przez minima kursu ze stycznia i lutego-marca br.

Komentarze

 1. wodzo

  Uprzedzam kolejne wpisy. Wypadałoby, aby każdy komentujący dopisał jaki pampers jest wymagany dla jego “wizji”.
  Pisałem:
  “wodzo 19 kwietnia 2023 o 17:26 Odpowiedz:
  Patrząc na to co się dzieje od 2019 r, covid, rzekome przerwy w łańcuchach dostaw, inwazja ruskich na Ukrainę, inflacja, mam wątpliwości czy najbliższa hossa spełni warunki definicji hossy. Takiej typowej: jest zdrowy rynek, otoczenie, warunki to rośniemy. Bardziej może to wyglądać jak hossa-piła-sinusoida, gwałtowne szczyty i dołki, masę informacji, często dezinformacji, ale jak spojrzymy na to spokojnie za 10 lat, to wyjdzie, że inwestor długoterminowy lub z dużym pampersem lub stalowymi nerwami zarobił swoje…”
  Moim zdaniem, jak Marszałek utrzyma władzę to pójdziemy dalej do przodu. Jak wróci: “Jeżeli ktoś wie, gdzie leżą zakopane w Polsce miliardy, które można porozdawać ludziom to nie powinien z tym zwlekać, bo szkoda każdego dnia” to będzie regres. Bo będzie co sprzedawać. Opcje zero-jedynkowe.

  10
  1. toya

   “zyski realizujemy”

   Ale kto? Gdzie?

   Jeśli mam stop na poziomie 2 x ATR (w tym przypadku ok 60 pkt) to przecież nie po to żeby zbierać z rynku 10,20 czy nawet 30 pkt.

   Przy 60 pkt zysku pomyśle o przesunięciu SL na BE, a później to już trailing stop loss.

   Szeroki stop jest po to by nie grać codziennego “szumu”.

   2
   1. Max2

    Złoto konsolidowało się pod poziomem 2k (limit długu) wystrzał powyżej 2005 to problemy z bankami. Strategia łapania trendu ponad wybicie szczytu okazała się błędem. (spadek poniżej 1971 – rozwiązanie problemu z bankami (chyba) i porozumienie w sprawie limitu (które dziś nie jest pewne) Brak obrony 1971 sugeruje większe prawdopodobieństwo porozumienia niż jego brak. Wobec takiej sytuacji (wystrzał na 1980 – brak porozumienia) czy nie powinno się (w przypadku Pana strategi) dokupić na wyższych poziomach S?) Czy też Pana “zasady inwestowania” są nienaruszalne ?

    1. toya

     Nie jestem na takim poziomie, żeby pod “prognozowanie” i “scenariusze” potrafić grać konsekwentnie. Po sukcesach gram zbyt lekkomyślnie i info z rynku dopasowuję do tezy, że warto coś zagrać. Po porażkach gram zbyt zachowawczo by uniknąć bólu i info z rynku wybiórczo interpretuję tak by jeszcze nie wchodzić, jeszcze poczekać na potwierdzenie. Tak się nie da realizować “przewagi”. Pytanie czy pod scenariusze, analogie, prognozy w ogóle da się grać konsekwentnie i mierzalnie? Bo w praktyce wyglada to tak, ze dzisiaj gramy pod “debt ceiling”, jutro pod “analogie do kryzysu naftowego”, a pojutrze pod “dynamikę kurczenia się bazy monetarnej”. Jak realizować wartość oczekiwaną w takim bigosie? To jest cherry-picking obarczone wszystkimi błędami poznawczymi.

     Nie zrozummy się źle: ja uwielbiam całą intelektualną warstwę wokół opowiadania o rynkach, ale to jest tylko to – opowieść. Jeden czyta kryminały, inny specjalizuje się w wojnach napoleońskich, a trzeci śledzi dane makro, komunikaty i wskaźniki spółek. Korelacja między byciem ekspertem w tych dziedzinach, a wynikami w inwestowaniu moim zdaniem jest taka sama – żadna. Ale dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba wiedzieć co się wydarzy. Trzeba wyłącznie potrafić zareagować i robić to konsekwentnie.

     Na razie pozostaje grać mechanicznie. Kupuj siłę. Sprzedaj słabość.

     9
     1. toya

      Strzelec amator skupia się na tym, żeby trafić w 10tke.

      Strzelec-zawodnik celuje pod czarne, bo na białym łatwiej zgrać przyrządy – muszkę i szczerbinkę, które już są odpowiednio wyzerowane, skupia się na ustabilizowaniu linii celowania, unieruchomieniu swojej postawy, nadgarstka, odpowiednim chwycie rękojeści, kontroli oddechu i powolnej pracy na języku spustowym, a później wyczekaniu po strzale.

      Podchodząc do każdego strzału w ten sposób ma GWARANCJĘ, ze nawet jeśli pojedyncze strzały to będą słabe 9tki, to w dłuższej serii jego wyniki będą optymalne i skupią się wokół 10tki.

      6
      1. Max2

       ” Jak realizować wartość oczekiwaną w takim bigosie? ”

       W przypadku złota ( chyba najłatwiejsza para – oczywiście wg. mnie – wzrosty pod zmianę “status quo” i w mniejszym stopniu inflacja)

       “wszystkimi błędami poznawczymi.”

       Ciekawe błędy poznawcze wg Muska

       https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/50-bledow-poznawczych-ktorych-nalezy-unikac-tak-twierdzi-elon-musk/80x6xyq

       “Kupuj siłę. Sprzedaj słabość.”

       Bardzo złudne i też obarczone błędem poznawczym.

 2. duch_natury

  @Toya
  Kolejne pytanie (nie złosliwe a wyjaśniające). Chodzi i o Twoje ostatnie wejście na sygnał SP.

  Nie zapamiętałem żadnej Twojej informacji o jakimkolwiek wcześniejszym wejściu w SP. Ani podczas spadków w 2022r. ani podczas ostatniego półrocznego swingu wzrostowego.
  Czy coś przeoczyłem, czy nie podawałeś wcześniejszych wejść, czy Twój sygnał wejścia na SP padł dopiero teraz ?

  1
  1. toya

   Nie piszę o wszystkim co robię, ale jeśli już o czymś wspomnę (tak jak o oil.wti, gold, cooca, pallad, fw20, EUR/USD, USD/PLN) i podam co planuję, to potem konsekwentnie zawsze napiszę czy weszło, a jak wejdzie, to kiedy wypadło lub zamknąłem, a nie wybiórczo: “tu żem zarobił na perłach, a te trefne eSki sprzed tygodnia to SE zamkłEM 4 dni temu i sakiewka dukatów pełna jak nigdy wCeśniej HEJ!”.

   Co do sygnału na SP to tutaj nie ma, żadnej magii. Chcę się podłączać pod dłuższy trend, więc czysto mechancznie gram po ustanowieniu maksimum z X dni*. Pytanie tylko maks z ilu dni jest znaczący? Z 10? 20? Krótsze dają wiele błędnych sygnałów. Dłuższe przy nagłych zwrotach siłą rzeczy skutkują przegapieniem dużej części ruchu.

   Częste małe straty. Okresowe małe zyski i wyjscia na BE. Od czasu do czasu duuuuuży zysk, jak się człowiek doczeka wybicia i prawdziwego ruchu. Co koniec koncow oddaje nature rynku, ktory wiekszosc czasu sie konsoliduje, od czasu do czasu zmieniajac poziom, na którym to robi.

   W ciągu kwartału portfel wygląda mniej więcej tak:

   2%, -2%, +2%, -2%, +10%, -2%, -2%, + 2%, +6%, -2%…

   Jak się konsolidujemy to krwawię regularnie. Jak są dłuższe ruchy to automat wypluwa duuuużo żetonów.

   Wazne, zeby robic to konsekwentnie, a nie starac się prognozowac kiedy TO wybicie nastapi. Jak już się wybierze rynek do grania to trzeba być na nim ciągle i grać KAŻDY sygnał (vide sygnał na SP 30 marca opisany ponizej).

   Przy graniu na przebicia maksimum 20 dniowego, ostatni sygnał L na SP padł 18. maja. Wcześniej 1. maja (wy stopowany 4 maja i nakazujący od razu przejść na S, które to z kolei wystosowano własnie 18 maja) itd. Aczkolwiek właściwy sygnał padł 30. marca i tak otworzony trejd wciąż byłby otwarty, zarabiający i tylko przez kilka sesji w stracie, ale i tak daleko od SL.

   Powyższe nie jest próba przekonywania do grania na pokonanie max/min. Równie dobrze grać można na utrzymanie konsolidacji, na obrone wsparcia. To pewnie nawet przyjemniejsze bo sygnałów zarabiajacych jest więcej, ale wymaga żelaznej dyscypliny w ucinaniu strat jeśli jednak wsparcie pada, albo opór jest pokonany. Można nawet grać na łapanie dołków i szczytów tak długo jest robimy to według stałęj mierzalnej metody.

   Powyższe jest zatem kazaniem, że trzeba grać KAŻDY sygnał swojej MIERZALNEJ metody, a metoda MUSI określać poziom RYZYKA i miejsce przyznania się do błędu przed wejsciem w pozycję.

   *Na fw20 gram też – głownie dla utrzymania uwagi czekając na inne sygnały – pod najprostsze klasyczne kreski – przełąmanie lini trendu itp, a regularne kupowanie PUTów to jeszcze inna bajka – to nie jest trejding, tylko praca nad poprawianiem stopy zwrotu z portfela przy mniejszym ryzyku.

   1
   1. duch_natury

    Dzięki za wyjasienia.

    “W ciągu kwartału portfel wygląda mniej więcej tak:

    2%, -2%, +2%, -2%, +10%, -2%, -2%, + 2%, +6%, -2%…”

    czasami jest chyba większe “lanie” – patrz pallad…..

      1. duch_natury

       Rozumiem, że te procenty to chodziło o kapitał. Ogólnie gratuluję zwartej i przemyślanej koncepcji. To jest podstawa w każdej dziedzinie.
       Ja jestem innym typem i lubię eksperymenty więc stagnacyjna koncpecja na to życie (to wcielenie) nie leży w mojej naturze.

       2
  1. sumadartson

   Na szczęście od zamachu ubecko-TW 4 czerwca 1992 roku nie było już żadnych zamachów a obóz patriotyczny przejął pełnię władzy i klęski lutowej 2022 roku udało się tym razem uniknąć.
   Nie wiem co mają pod wełną żyjątka oklaskujące kłamstwa i głupoty wygłaszane przez wodza oPOzycji.

   8
     1. Max2

      Najpierw hrabia dziękuje za “podziw” hrabiego inteligencji, po czym ….jego inteligencja mu nie pozwala….na odpowiedz, choć wcale jej nie oczekuję. Pytanie było retoryczne. Mógłbym to zrobić aporią, lecz moja głupota pewnie nie zostanie zrozumiana przez tak światły umysł hrabiego.

      1
      1. sumadartson

       Nie sądzę aby ekscelencja z głupoty wysyłał porządnych ludzi na strony spamów. To raczej złośliwość wynikająca z wyprania mózgu przez nienawiść promowaną na stronach polskojęzycznych. Pomaganie cwaniakom wyciągającym za friko dane osobowe nie świadczy najlepiej o jego intencjach.

       5
  1. toya

   minskymomentMay 19, 2023 at 10:55 PM
   W tym roku nowe minimum na parze eur -usd wiadomo kiedy. W dłuższym terminie zmierzch dolara może oznaczać zmierzch systemu kapitalistycznego.

   minskymomentMay 19, 2023 at 10:59 PM
   Bankructwo Usa nie polega na tym ,że co parę miesięcy robi się teatrzyk ,ale na tym, że układ w pewnym momencie straci zaufanie i sterowalność.

   minskymomentMay 19, 2023 at 11:14 PM
   Koniec będzie podobny jak upadek Zsrr czy Afganistanu – wiele lat stabilności i rozwałka w parę tygodni.Klasyka przejścia fazowego 1 rodzaju.

   minskymomentMay 19, 2023 at 11:22 PM
   Bankructwo rozpocznie się w wyniku kolejnej zgody na nieograniczony dodruk i brak redukcji wydatków a nie odwrotnie. Niestety ta elementarna prawda jest poza zasięgiem ślepych kur.

   9
   1. toya

    Lubię gościa. Pomyśleć, że wyleciał stąd, za to, że zapraszał na swojego bloga (możliwe, że chodziło o płatny kontent – nie pamietam).

    W kontekscie codziennego plaktowania komentarzy swoim giełdowym tabloidem przez Stefaniaka, czy innego “facha” aka “to w sumie nie ważne czy gram za prawdziwe pieniądze” Papatradera, który reklamował tu szkolenia (sic!) w cenie 1% swojego (wirtualnego?) kapitału to przewinienie Krzywickiego nie było, aż tak duże.

    14
 3. duch_natury

  “toya 22 maja 2023 o 10:53Odpowiedz
  Mój wewnetrzny Lutyniarz mówi, że szczyt dziś”

  Znalazłem linię oporową ok 2040-2050 (FW20) oraz kolejna luka z 21 kwietnia 2022r. na 2042.

  Więc ja obstawiam gdzieś tam. Może już jutro?

  4
  1. analityk-amator

   Problem w tym,że na poziomie 2048 pkt. znajduje się zniesienie 61,8% spadku od października 2021 roku.Bardzo wątpię,żeby wzrosty zakończyły się na poziomie, który wszyscy znają.Tak więc,nie liczyłbym na to.😁
   Ewentualnie kurs może się cofnąć z tego poziomu lub jego okolic,ale przebicie 2050 pkt. jest niemal pewne.😁

   3
  1. toya

   Longterm też był komediantem na tym blogu 15 lat temu 🙂

   Wygląda na to, że długoterminowo przygoda z “rynkami” oferuje dwie drogi kariery – sprzedawcy marzeń farmazoniarza-szkoleniowca, albo pacjenta oddziału zamkniętego.

   12
  1. sumadartson

   Porąbało was? Przecieź szlacheckie S dały dziś po 4 i 3 punkty zysku.
   Sie ruskie trole samozaorały ☺😀😂😄
   Zapamiętajcie szlacheckie poziomy otwarcia shortkoni. Od dziś będziecie je krzyczeć przez sen!!!
   “No to komlet S po 2019 i 2020”.

   2
  1. sumadartson

   //co z tym złotem//
   Nie zamyka się długich pozycji po odbiciu kursu od dolnego ograniczenia kanału horyzontalnego. Należało czekać na dojście do górnego ograniczenia i tam zamknąć a jeśli przełamią w górę -dołożyć.

   3
      1. Max2

       Pytanie brzmiało ” Ma ktoś jakiś pomysł ?” Nie co należało zrobić lub nie. CO NALEŻY TERAZ ZROBIĆ JAK ZAGRAĆ. Jak się ma problemy ze zrozumieniem tekstu czytanego to “czytać z 10 razy” aż się tekst zrozumie.

       1. sumadartson

        Izwinitie. Nie każdemu jest dane pojąć że skoro zamknięcie L było błędem to należy je ponownie otworzyć. Zwłaszcza gdy kurs wraca do punktu zamknięcia.
        I niech się ekscelencja tak nie wkurza i nie naśmiewa z pozycji bliźnich, żeby znów nie wyjść na guptaska. Szac.

        1
 4. toya

  “Należało czekać na dojście do górnego ograniczenia i tam zamknąć a jeśli przełamią w górę -dołożyć.”

  Zamknąć, a nawet dołożyć to można tylko w meldunku blogowym nastepnego dnia 🙂

  Parobku, dla mnie masz twarz i dykcję Wałęsy!

  11
    1. sumadartson

     Nie gram na papierowym złocie.
     Obecnie od marca złoto porusza się w horyzontalnym kanale 1950- 2050. Stąd sprzedaż (zamknięcie L) kontraktu poniżej 2000 nie jest technicznie uzasadnione. No ale masz ekscelencjo okazję ponownie otworzyć L. Los czasem sprzyja nawet ślepym kurom.

     2
     1. Max2

      Geniusz hrabiego jest bezdyskusyjny. Nie wpadł bym na to.

      A ponieważ uważam hrabiego za bajkopisarza – inwestora może hrabia udowodnić swój geniusz na tym co hrabia gra?

      Bez wątpienia wszyscy uczestnicy bloga na tym skorzystają.

      3
 5. DrQuality

  “Parobku, dla mnie masz twarz i dykcję Wałęsy!”
  No proszę , ruskij unitaz po jednej udanej spekulacji doszedł do takiej autoerotycznej pewności siebie , że rozpoznaje dykcję po słowie pisanym .
  Ktoś tu chyba zwraca się na tym blogu do w/w przez p.Toya /Max2?/?! Paradne .

  13
  1. sumadartson

   Tylko wielcy tego świata nie gardzą maluczkimi a pan Wojciech przecie do wielkich zaliczon jest i każdego na blogu szanuje, per pan się zwracając.
   A jako że Wałęsę szanuję, to żalu nijakiego za porównanie mieć nie mogę.

   8
 6. Max2

  Mam cichą nadzieję że po zrealizowaniu się mojej predykcji ( złota) “hrabia” nabierze trochę dystansu do siebie. Piszę to ad. hoc gdy złoto jeszcze nie przebiło 1960. Lubię hrabiego lecz nie cierpię (swojej głupoty – wyrażonej w głupocie hrabiego) No ale tak to już jest. 🙂

  1
  1. sumadartson

   Ekscelencji “głupota” jest jedyna w swoim rodzaju. Oto dowód:
   //Sumadartson
   22 maja 2023 o 16:04
   No to komplet S po 2019-2020//

   //Max2 23 maja 2023 o 09:26Odpowiedz
   “No to komplet S po 2019- 2020..”
   Z “szlacheckiego” tyłka robi rynek “jesień średniowiecza”//

   A tymczasem szlachta przytuliła dziś do sakwy po 51,5 pkt z każdego otwartego shortkonia, czyli po 1000 zł plus na każdej pozycji ze stada..
   Pragnę przy okazji podziękować trolom że nie ogłosiły dziś “otwierania S”, dzięki czemu tylko kilka shortkoni zamknąłem a reszta czeka na większe zyski zgodnie z zapowiedzią:
   //zapamiętajcie te poziomy otwarcia shortkoni bo będziecie je krzyczeć przez sen//
   Czemu ekscelencja taki agresywny. Coś poszło nie tak?

   6
   1. Max2

    To że hrabia próbuje manipulować “mną” to jeszcze rozumiem (w końcu zaczynamy już w przedszkolu i tak kombinujemy, aby to pani lubiła nas bardziej, od innych) ale manipulować ” sobą”to szczerze powiem nie rozumiem.
    Tak naprawdę nie jest istotne co hrabia pisze ( to tzw “zasłona dymna EGO”) aby utrzymać swój “status quo” w postaci niezmienionego systemu wartości, przekonań, idei czy wiary. Bardziej istotne jest że w ogóle hrabia odpisał, w jakiej formie to hrabia zrobił i dlaczego. Więc przyjrzyjmy się.

    Cała treść przepełniona jest formą wyższości “Ekscelencji głupota”, chwaleniem się, po trosze tłumaczeniem oraz udowadnianiem. Również przez ostatni okres pobytu na blogu czytałem takie określenia jak “puchnie sakwa” “koszę” “zarabiam” etc Należałoby zadać sobie pytanie po co to hrabia robi a może co to hrabiemu daje? Bez wątpienia to forma dowartościowania się. Słowo “dowartościować” składa się z 2 części i oznacza dodać coś do wartości. Dodać do swojej wartości można jedynie wtedy gdy ma się braki. Czyli “brak poczucia pełnej wartości” Istotne jest tutaj pojęcie “poczucia” które jest “subiektywne” uzależnione od odczuć danej osoby. Określenie “brak poczucia własnej wartości” związane jest z kompleksami, które ujawniają się nieświadomie. Hrabia pisząc to co pisze, kompensuje swoje – w tym przypadku kiepskie wyniki – aby poczuć się lepiej.
    W takim przypadku mam dla hrabiego złą wiadomość. Nikogo na blogu nie obchodzi czy hrabia zarabia czy traci, każdy jest skupiony na sobie, na swojej “sakwie” i ma hrabiego w d… , więc pisze tak naprawdę hrabia tylko do siebie i swoich wyobrażeń – chyba że będzie to drażniło osoby które mają taki sam problem.

    Poczucie pełnej wartości powoduje odporność na jakiekolwiek zaczepki, gdyż jest formą “doskonałą samą w sobie” i nic go “nie rusza”

    To że hrabia nie udowodni “swojego geniuszu” to jasne jak słońce, gdyż :
    1. Nie ma co hrabia zaoferować
    2. Okazałoby się że “inwestycyjny geniusz hrabiego” to fikcja a tego nie zniosłoby napompowane EGO hrabiego.(kompleksy)

    Gdyby rozłożyć takiego sumadartsona na czynniki pierwsze i zobaczyć ile jest “cukru w cukrze” to wynosi dokładnie “zero” (podobnie jak Zbyszek) Gdyby “odczytać szlachcica” przez pryzmat jego uwarunkowania to okazałoby się że główne skrzypce tam gra : ojciec, matka, Jarek, Antoni, biskupi, ksiądz, białogłowa etc A szlachcica tam “ni ma”bo nie ma żadnej oryginalnej myśli.

    A co do hrabiego dowodu to wątpliwy. Po pierwsze :

    “Porąbało was? Przecieź szlacheckie S dały dziś po 4 i 3 punkty zysku.” – hrabia zamknął swoje S.

    Wpis hrabiego pojawił się pózno wieczorem, dopiero wtedy gdy indeksy spadały.

    Więc będę niewiernym Tomaszem, gdyż znając zagrywki hrabiego i jego inwestycje śmiem wątpić. No ale ma szanse hrabia w przyszłych swoich zagraniach to udowodnić 🙂

    7
    1. toya

     Szkoda czasu na “analizowanie” komentarzy tego chochoła. To jest bot tylko, że analagowy z procesorem 8-bitowym pod kiepałką.

     Stąd te Wałęsizmy: “Żem wszystko wczoraj zamknął, a potem nawet dołożył”.

     Wiarygodność, SPÓJNOŚĆ i logika na tym samym poziomie:

     “sumadartson 24 maja 2023
     (…)
     A jako że Wałęsę szanuję,”

     Wałęsa:

     “Wałęsa: Uważam Putina za mądrego człowieka. Bliżej nam do Moskwy niż Nowego Jorku”

     https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/1389240,walesa-uwazam-putina-za-madrego-czlowieka.html

     7
 7. tr33

  “No to komplet S po 2019- 2020..”. Ten komentarz napisał inny użytkownik, a nie hrabia. W drugim “Porąbało was? Przecieź szlacheckie S dały dziś po 4 i 3 punkty zysku.” Nie wiadomo czy to żle, że tylko 4 i 3 punkty, czy aż tak “duży” zysk ucieszył. To są wpisy po których nie można wywnioskować co autor ma na myśli.

  1. Max2

   Napisał :

   sumadartson 22 maja 2023 o 16:04
   Odpowiedz

   No to komplet S po 2019- 2020..

   Lecz pózniej poddawał w wątpliwość predykcje Maca :

   sumadartson 22 maja 2023 o 16:48
   Odpowiedz

   A nie bezpieczniej “po nieďzieli”?
   Choć w zasadzie “jutro” też zawsze będzie aktualne.

   oraz :

   sumadartson 22 maja 2023 o 16:50
   Odpowiedz

   No chyba żeby nie

   Co to oznacza wie hrabia.

   4
 8. toya

  Gen. Skrzypczak mówi, że trzeba być gotowym zbrojnie popierać terrorystów, którzy będą próbować obalić prezydenta Łukaszenkę.

  Ale rok temu przescigalismy się w cytowaniu ustaw o popieraniu i mawolywaniu do wojny napastniczej i wszyscy na ustach mieli suwerenność, samostanowienie i nieingerowanie w wewnętrzne sprawy niepodległego kraju.

  Hipokryzja level hard.

  Konso szykuj kamasze.

  Obadarte już mogą się chować w sianie przed branką.

  10
 9. sumadartson

  @toya
  //nieingerowanie w wewnętrzne sprawy niepodległego kraju//
  Rozmawiałem przez ostatnich kilka lat z kilkunastoma Białorusinami i nadal kontaktuję się z trzema, którzy uciekli z Białorusi, tu żyją i pracują. Gdybyś ruski trolu powiedział im że Białoruś jest niepodległa, miałbyś kilkanaście śliwek pod okiem.
  @Max2
  //hrabia zamknął pozycje S//
  Jakbyś ekscelencjo z raz zagrał na kontraktach, wiedziałbyś że zyski każdego dnia od 2 do 4 godzin po sesji są przelewane przez system na rachunek, bez względu na to czy pozycję się danego dnia zamknęło, czy pozostaje otwarta.
  Z kim ja się tu kurna zadaję. A zapalczywe to to takie w “mojszej racji” jako i te pucinowe patrioty. Mam ciągle S. Oprócz tych kilku, które zamknąłem wczoraj, o czym informowałem.

  14
  1. analityk-amator

   A ja jutro zamknę krótką i otworzę długą,bo w przyszłym tygodniu będzie robione drugie ucho zająca lub innego zwierza.A jak nie,to nie,bez łaski.Gram tylko jednym kontraktem,bo brak drugiego ucha może być kosztowny.😆

   2
    1. toya

     Z ciekawostek – zdawałem dziś patent strzelecki na pistolet, strzelbę, karabin. Na 80 osob – kilkanaście było z Ukrainy lub krajów Kaukazu.

     Czyli 20% przyszłych posiadaczy broni wywodzić się będzie z mniejszości stanowiącej kilka procent.

     Weźcie się chłopy za naukę i treningi jak chcecie się czuć nadal u siebie.

     9
     1. sumadartson

      Wania! Kto tiebia ucził rachowat’ ?
      W Unii Międzymorza naród ukraiński będzie stanowił większość. Mniejszością będą m.in. Tatarzy krymscy.
      I nikt nie będzie strzelał do ruskich troli bo oni będą rzeczywiście wyleczeni w Tworkach.

      10
 10. sumadartson

  Po wykresach widać że Warren wymiata(ł?) z portfela co słabsze aktywa. Sytuacja na wskaźnikach wyprzedzających koniunkturę tożsama z tą z przełomu 2019-2020, no ale sytuacja na stopach% tożsama z tą z 2005-2006.
  No dobra. Wezmę L na xau/usd.
  Nasz ekscelencja to nawet anioła na piekło zbałamuci.

  5
  1. toya

   https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-05-23/gen-skrzypczak-nia-bialorusi-bedzie-powstanie-przygotujmy-sie/

   – Trzeba być gotowym do wsparcia tych oddziałów, które będą prowadziły operację przeciwko Łukaszence. Mamy powody, żeby im pomagać, tak jak pomagamy Ukraińcom – stwierdził. 

   i to mówi były Generał Wojsk Lądowych.

   Zgłaszaj się konso do tych oddziałów. Swoje w Wocie wziales. Pobiegałeś z karabinem. Kielbaski na szkoleniach zjadles. Pora sie wykazac! Buduj z Obdartym podwaliny Miedzymorza.

   Kretyni.

   7
    1. toya

     A obalanie Łukaszenki (poza skandaliczną akcpetacją dla wpier…nia sie w sprawy innego kraju – co stawia NAS NA RÓWNI z Ruskimi) stawia pytanie CO PO NIM? KTO PO NIM?

     Usiaki usuneły z planszy figurę Saddama, by po paru latach całą szachownicę zajęły pionki Państwa Islamskiego.

     Co po Łukaszence? Co gdy balansującego i lawirującego Baćkę zastąpi ktoś kto już de facto klepnie Unie z Rosją?

     Ale co tam, kto by sie zastanawiał… Szable i motyki w dłoń! Uraaaa na Mińsk! Wolność Równość Demokracja!

     12
   1. toya

    “Zgłaszaj się konso do tych oddziałów. Swoje w Wocie wziales. Pobiegałeś z karabinem. Kielbaski na szkoleniach zjadles. Pora sie wykazac!”

    A nie czekaj! Jak się zaczeło coś realnego dziać to stwierdziłeś, że nie przedłużasz przygody z WOTem. Harcerskie zabawy tak – realna robota nie. Taka konstrukcja psychiczna. Ktoś złośliwy mógłby powiedzieć – tchórz.

    Chciał byś Gierojem – leczy tylko w pokoju,
    Spierdolił z WOTU na wizję boju.

    14
 11. toya

  O przekazywaniu broni i amunicji 24:20

  Przekazywać broń terorystom mówi generał, bo nie lubimy reżimu w Mińsku. Czy to nie jest ta sama narracja co Kremla odnośnie “rezimu” w Kijowie?

  Zobaczycie, ze zostaniemy tu sami z gołą dupą między Niemcami, a Ruskimi, ale za to z motyką w ręce.

  9
 12. toya

  Zeby “wyzwolić” Ukrainę i Białoruś to trzeba mieć dla nich ofertę modernizacyjną. Ofertę gospodarczą. Bo po rewolucji w weekend, w poniedzialek trzeba zaczac zarabiac na oplacenie rachunków.

  Ich pechem jest to, że spóźnili się o 30 lat i nie ma dla nich takiego pakietu (montownie, outsourcing) jaki był dla demoludów.

  Sama ideowa oferta “wyzwolenia” i wprowadzenia tam zachodniej “demokracji” itp. oznacza dla tych terenów terapię szokową a la plan Balcerowicza, ale bez żadnej marchewki na później. Nikt się na to nie zgodzi. Ludzie mają swój rozum. Ta oferta oznacza tylko i wylacznie exodus ludności do Polski i dalej na zachód a tam zostaną Dzikie Pola.

  Chyba, że… coś konkretnego i atrakcyjnego im zaproponują Chinczycy. I wtedy się okaże, że ludzie mają w nosie “zachodnią” demokrację, a liczy się dla nich praca i płaca.

  13
 13. toya

  Nie trzeba popełniać błedów, żeby się na nich uczyć. Znajdzcie głupka. Obserwujcie. Wyciągajcie wnioski.

  “sumadartson 26 maja 2023
  Taka lipna i szybka ta bolkowa górka że musiałem otwierać z powrotem S po 1958-1957”

  “Fach” nawet jak wygra to po to, żeby więcej przegrać.

  toya 17 maja 2023

  Po zysku z kolei, “fachy” grają zbyt ochoczo i ryzykowanie – nie czekają nawet na potwierdzenie sygnału-, bo endorfinki wciąż buzują i bardziej niż ryzyka boją się przegapić kolejną szansę.

  Reagowanie nie prognozowanie.
  Siedzieć, czekać, złapać, wysiadywać.”

  7
  1. toya

   Z S czekam na 1900. Może pod koniec przyszłego tygodnia uda się podciągnąć poziom wejścia na 1920.

   W tym chodzi tylko o to, żeby zachować żetony i móc wciąż przy stole gdy przyjdzie nam karta.

   7
          1. Max2

           Gdyby to odnieść do “stanu świadomości” Sokratesa to mamy 4 stany ” świadomości ” :

           1. nie wiem że nie wiem
           2.wiem że nie wiem
           3. wiem że wiem
           4. nie wiem że wiem

           Na którym stopniu jest hrabia?

           1
 14. Max2

  Ten “fach” zaraz też może dostać po d… na złocie. Nie zakłada się pozycji jakiejkolwiek na szczycie z poprzedniego dnia. Czekać na określenie kierunku.

  “Pieprz się. Nie znasz prawdy.”

  Ja jako bezbożnik mogę sobie pozwolić. Takie słowa w ustach katolika? Nieładnie.

  3
 15. Max2

  Reasumując hrabio (jako że nudno) skoro hrabia taki mądry , to czemu jeszcze hrabia nie w podróży dookoła świata z białogłową? (Nie taki bogaty?)

  Ze 3 lata hrabia walczy z rynkiem a wyniki mizerne. Siedzi hrabia na forum WB i smęci swoje pierdolety, (słowo zapożyczone od użytkownika bloga 🙂

  Może też hrabia wybrać opcję : ” Dlaczego jesteś taki bogaty, skoro jesteś taki mądry” 🙂

  I co hrabia wybierze w kwestii jego mądrości?

  4
  1. sumadartson

   //ze 3 lata walczy z rynkiem//
   33 lata i 2 miesiące ekscelencjo.
   //a wyniki mizerne//
   Zależy jaki okres rozpatrywać. Średnio co 2 lata mam rekord sakwy – ostatnio w maju 2022.
   Może i mizernie ale nie narzekam, patrząc od czego zaczynałem w marcu 1993 a czym dysponuję obecnie i co udało się przez te lata zgromadzić w naturze.
   //czemu nie w podróży dookoła świata//
   W podróż dookoła globu wyrusza się na wschód (zyskujemy 1 dzień życia na południku 180), a kierunek wschodni i trietiakowskaja galiereja zablokowane przez wielkiego króla terroru.
   //siedzi hrabia na forum WB i smędzi…//
   Ja tu prowadzę sobie notatnik spekulanta. Jak przyjdzie starość i pamięć zawiedzie można będzie wszystko odszukać na twardzielu
   Dzięki ekscelencjo za troskę o moją szlachecką, jakże skromną osobę. Na razie całkiem przyzwoicie sobie radzę, czego i ekscelencji życzę.

   2
    1. Max2

     „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.”

     Mark Twain

     1
     1. sumadartson

      Święte słowa. Na szczęście nie mam za bardzo czego żałować (no może oprócz tych panienek nie zaliczonych za młodu (żart)). Morze, jeziora, góry, zaliczone po wielekroć. W czerwcu ruszam w gronie i z przewodnikiem poznawać uroki Ojcowskiego Parku Narodowego i okolic. Do dziś pamiętam jak w latach 90siątych stałem w kolejkach do jednej z trzech w Rewalu budki telefonicznej, żeby połączyć się z dm i uzyskać bieżące kursy spółek i złożyć zlecenia na papiery. Na szczęście “Parkiet” był dostępny o poranku i człek nie tracił zbytnio kontaktu z rynkiem.

      5
      1. konsultant122

       bywały budki które nie rozłączały sygnału po 3 sekundach darmowej rozmowy, bez wrzuconego żetonu czy monety. Ale takie budki zdarzały się bardzo rzadko.
       W latach 90` w RMF FM podawali kursy akcji (kurs jednolity dzienny)

       1
       1. sumadartson

        Zgromadzenie monet na kilka minut rozmowy graniczyło z cudem. To był deficytowy towar. A notowania od bodaj 1994 odbywały się w systemie ciągłym. Choć jeszcze we wrześniu 2019 kupowałem MNS 2 razy dziennie po kursie jednolitym (od 5 zeta). Wtedy to chyba dzięki moim transakcjom papier wszedł po miesiącu w system notowań ciągłych. Przy cenie 200 obrót był już imponujący, ale ja ostatnie sztuki sprzedałem po 176,30.

        3
  1. sumadartson

   Może generał zapoznał się z tayną strategią z Tęgoborza;
   “Bitna Białoruś, bujne Zaporoże
   Pod polskie dążą sztandary…”
   No ale to oni mają dążyć a nie my grozić pucinu inwazją. Samobój w piłce.

   1
 16. datik

  Dlatego właśnie jest hrabia głupkiem.
  ————————————
  Max, nie ośmieszaj się. Chociaż z bliskiej mi opcji politycznej jesteś, to muszę cię zrugać za nieprawdziwe tezy. On niecnym, cynicznym s….synem jest ale nie głupkiem. ( swoją drogą zauważ, co zrobił z nami ten podły żoliborski karzeł; w innych okolicznościach chętnie wypiłbym ze “szlachetką” szklaneczkę, kilka szklaneczek, a jednak teraz dałbym temu pisiorskiemu trolowi z wielką przyjemnością “z liścia”)
  No i stawiam $ przeciwko orzechom, że jednak grać to on “umi”

  2
  1. sumadartson

   //zauważ, co zrobił z nami ten podły żoliborki karzeł//
   Jakbym słuchał polskojęzycznej propagandy albo kłótni małżeńskiej w sądzie rodzinnym:
   -a ty coś ze mną robił!!!
   -co z tobą robiłem???
   -no właśnie!!!coś ty ze mną robił!!!
   -ale co???
   -co? gówno jak nie wiesz co!!!

   Tak samo merytoryczna jest krytyka pis w polskojęzycznych mediach.
   To co on z wami zrobił ?

   23
 17. duch_natury

  “toya 26 maja 2023 o 13:55

  W tym chodzi tylko o to, żeby zachować żetony i móc wciąż przy stole gdy przyjdzie nam karta.”

  Nie wiem czy z teorii gier karcianych ?

  W latach 90tych za młodu dwa lata grałem regularnie można powiedzieć zawodowo w pokera. Nie ma się czym chwalić ale….
  – największe stawki wygrywałem na blef
  – największą pulę przegrałem na 4 damy z ręki (talia od 2-ek) – pamiętam do dzisiaj bo to był tzw. pewniak – dobrze go rozegrałem bo na stole leżał Polonez Caro. A jednak powędrował do kogoś innego…

  5
  1. sumadartson

   “Nie wierz nigdy kobiecie, dobrą radę ci dam…” piosenka taka. A co dopiero 4 damom. Kareta w pokerze od damy w dół bywa bardzo niebezpieczna. Prawdopodobieństwo 4 króli lub asów u przeciwnika pozostaje dość wysokie. No chyba że wyrzucamy asa z ręki i do 4 dam dobieramy króla. Wtedy można śmiało stawiać na stół cały swój majątek i sąsiednie wsi. Zwłaszcza przy talii od 9wiątek.

 18. DrQuality

  ALLah AGBar
  agora dokup po przebiciu
  https://drive.google.com/file/d/1izkGH5HUET963fYFph7obhVXjPZThQLz/view?usp=sharing
  allianz aintelligence fund strong buy
  https://drive.google.com/file/d/1izkGH5HUET963fYFph7obhVXjPZThQLz/view?usp=sharing
  08 octava nie dokupisz
  https://drive.google.com/file/d/14mjaQjdK1K15U_YRKl6LCRq2-q_hhC_c/view?usp=sharing
  ailleron hold
  https://drive.google.com/file/d/1s-poyqtWucn80h40tNNUvi7nsT6Ejzyl/view?usp=sharing
  biomed buy
  https://drive.google.com/file/d/1cTTBTWPaaCfBAAE5_KDFhOBD6ugVBg-h/view?usp=sharing
  alior hold
  https://drive.google.com/file/d/10On4R1GopodpPPhLG3ord6iMWUwwnPed/view?usp=sharing

  3
 19. Idmmaximus

  Najlepszy był rynek Ceto
  Bez widełek spekulowałem na firmie Leasco …. Kilka razy pamiętam maklerzy się mylili i nagle kursy szły w jedną lub drugą o setki procent raz nawet giełda cofnęła wszystkie zlecenia ….

  1
  1. sumadartson

   Ze skośności dolnej i górnej linii ograniczenia trendu wzrostowego nic nie wynika, ponieważ wykres absolutnie nie spełnia warunków klina zwyżkującego.
   Co do argumentów niedźwiedzich, należy przyznać rację, jednak za bykami przemawia tradycja cykli 10-letnich (rok -2, -12, -22 itd. to czasy dna w cyklach). Obecnie dodatkowe wzmocnienie dla byków stanowi przedwyborczy rok 2023 w USA, o czym sygnalizował mistrz W.B(oby żył wiecznie) w jednej ze swoich prelekcji. Po ew. zanegowaniu (górą) formacji podwójnych szczytów i nadal lichej podaży, hossa na globalnym rynku powinna potrwać do minimum 2027 roku, po jakiejś tam korekcie w roku wyborczym 2024. Przy obecnych niskich historycznie wycenach polskich akcji, trudno wyobrazić sobie powtórkę bessy z roku 2020 (covid) czy 2022 (atak na świat króla terroru). No chyba że w październiku Niemce przejmą panowanie w “ten kraj”, czego nawet ekscelencji nie życzę. 😨

   6
 20. analityk-amator

  Czy przed nami ostatni wzrostowy tydzień na giełdach zachodnich i na GPW przed większymi spadkami?Czy S&P500 osiągnie szczyt w dniu 1 czerwca,a WIG – 2 czerwca?Czy jeżeli to będzie ostatni wzrostowy tydzień,to szczyty na naszych indeksach będą tylko nieznacznie powyżej tych sprzed kilku dni,czy też czeka nas ostra jazda w górę?To pytania,które sobie zadaję,i na które nie znam odpowiedzi.Czy ktoś zna odpowiedzi?😁

  1
 21. sumadartson

  7 miesięcy wzrostów a zwłaszcza nowe ATH 52 tygodniowe na niektórych indexach już należy traktować jako hossę a nie jakąś tam korektę tęgich przecież, ubiegłorocznych spadków.
  Kooosmoos. No chyba że zaraz przytrafi się jakaś kolejna korekcina odpaździernikowych wzrostów, co w pierwszej wzrostowej fali impulsu nie jest czymś niezwykłym.

  2
 22. ElSecator

  Taki cytacik po dzisiejszym info od jankesów

  TAK TRZEBA ŻYĆ bo “w długim terminie wszyscy będziemy martwi” XD

  “Ponieważ wydaje się, że Biden i McCarthy zbliżają się do porozumienia w sprawie limitu zadłużenia, przyjrzyjmy się 10 szokującym faktom na temat długu narodowego USA:

  – Obecny dług publiczny wynosi 31 811 469 800 183,00 USD
  – To 95 tysięcy dolarów na każdego mężczyznę, kobietę i dziecko
  – To jest 248 041 $ na każdego podatnika
  – To 360 000 dolarów na każde 4-osobowe gospodarstwo domowe
  – Średnia cena domu w USA wynosi 348 079 USD, co oznacza, że za dług publiczny można by kupić drugi dom dla każdej rodziny w Ameryce, gdyby przeciętne gospodarstwo domowe składało się z 4 osób.
  – W roku 2000 dług federalny wynosił zaledwie 5,67 bilionów dolarów
  – Żeby spłacić nasz dług narodowy, trzeba by połączyć PKB Chin, Japonii i Indii, a to i tak byłoby za mało.
  – Odsetki płacone od naszego długu narodowego są teraz równe rocznym wydatkom na nasze wojsko.
  – Spłacenie długu narodowego zajęłoby Stanom Zjednoczonym 1 008 371 lat, gdybyśmy płacili 1 dolara za sekundę.
  – System Rezerwy Federalnej jest największym pojedynczym posiadaczem długu publicznego USA.

  Myślę, że obie strony politycznego spektrum zgadzają się, że jest to problem. Jedyną różnicą zdań jest to, jak to naprawić. Rozwiążmy to, zanim będzie za późno.”

  3
   1. duch_natury

    Max Amerykanie mają trochę więcej tych odsetek i się tym zupełnie nie przejmują. I tak finalnie będzie – Boom. Zmiana systemu na cyfrowy wyzerowanie salda. Więc mamy okres – rozdajemy, szalejemy ile wlezie.

    2
 23. toya

  sumadartson 29 maja 2023 o 00:24Odpowiedz
  //odsetki od długu są równe wydatkom na zbrojenia//
  Czyli 2% PKB? Panie Rozenkranc. Ten dług to żyła złota. Przy inflacji 5% dług daje 3% zysku rocznie.

  Czy jest jakiś poziom głupoty, który pozwoli zdobyć bana temu biednemu człowiekowi?

  15
  1. sumadartson

   Lypa. AI tyle będzie w stanie zanalizować, ile przeczyta u Białka & Co.
   To zwykła przeglądarka jest z możliwością fantazjowania (hasłowego grupowania pojęć).
   No ale my tu spieszymy kochać @WB(oby żył wiecznie).

   5
 24. DrQuality

  Jeśli polska gospodarka osiągnęła dno ??/ patrz niejaki astefaniak / +lepsze wyniki tejże /słabe , ale lepsze od oczekiwań/ może zaczynać się ćwiartka inflacyjnego ożywienia gospodarczego – stąd akcje . Obligacje / 30 %portfela sprzedane /.
  Czekamy na korektę i strong dokup .

 25. DrQuality

  To zbrodnia doskonała. Ofiara – demokracja – do końca nie wie, że umiera.
  https://www.rp.pl/polityka/art38537621-prezydent-podjal-decyzje-ws-tzw-lex-tusk
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/weglarczyk-o-lex-tusk-od-tej-chwili-kampania-wyborcza-w-polsce-nie-jest-juz-rowna/p9g0r15,79cfc278
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/bunt-w-sadzie-najwyzszym-protest-przeciwko-nowemu-szefowi-izby-karnej/5cm63rz,79cfc278

  9
 26. Max2

  Za “gościem” nie przepadam. Ale ma “rację” :

  Szczerze mówiąc do głowy mi nie przyszło, że Duda może podpisać tę ustawę. Zawsze uważałem Kaczyńskiego za inteligentnego gościa. On chyba jednak zdurniał. Ta Komisja już:
  skonsolidowała opozycję
  10 krotnie zwiększyła frekwencję w niedzielę
  Oddaliła KPO
  Wkurzyła dziennikarzy
  Wywoła furię w USA
  A to dopiero początek, bo KE też nie będzie bezczynna.
  I przede wszystkim ta ustawa pokazuje, że Kaczyński nie wierzy w zwycięstwo w wyborach. I panicznie szuka drogi do dyktatury.
  Pomyliłem się w przewidywaniach, ale nie przypuszczałem, że Kaczyński popełni największy błąd w swojej karierze. Błąd, który będzie go kosztować nie tylko przegraną, ale totalną klęskę.

  https://twitter.com/GiertychRoman/status/1663202396992856065

  8
 27. toya

  Panie Wojciechu,

  Niech Pan rozważy bany prewencyjne dla Obdartego, Konsultanta i nawet mnie przy okazji, bo jak się zacznie to świnobicie to żal będzie patrzeć jak Ci bolszewicy będą latać po blogu zadowoleniu i krwią umorusani.

  10
 28. toya

  Oil.Wti w tym tygodniu możne sie znalezc w bardzo ciekawym układzie dla grających na 20-dniowe minima/maxima.

  Jutro sygnał L przesunie się w okolice 74.80. A jeśli kurs przez kolejnych kilka dni będzie dreptał w miejscu to w piątek sygnał S podniesie się w okolice 68.40

  Obserwować. Reagować.

  3
 29. duch_natury

  W ustawie, o której rozmawiacie dla mnie najdziwniejsze jest wydzielenie wpływów rosyjskich (nie odnoszę się do samej możliwości potencjalnego eliminowania z życia niewygodnych osób lub ich uciszania – “uważaj bo ci zabierzemy majątek”).

  Czyli co jeśli np. ktoś działa w PL pod wypływem innych sił np. Amerykańskich to już jest ok, spoko, luzik ????

  6
      1. sumadartson

       Tamte S zamykałem po 1953, zanim otworzyłem po 58. Po drodze były jeszcze transakcje ksksks…ale ja tu tylko prowadzę notatnik rzeczy ważnych i nie mogę blokować forum swoimi transakcjami.

       5
        1. sumadartson

         Zamknięte L po 1983.
         Ciebie trolu pucin wysłał pod niewłaściwy adres. Powinien kupić ci krzesło obrotowe i posadzić w Muppet show na balkonie w miejsce tych dwóch dziadków sklerotyków.

         8
          1. sumadartson

           Wania ty zakało matuszki rosiji, kto tiebia rachowac ucził? 1983-1974=9, czyli po 180 zeta od sztuki. Nawierno niet uże u pucina łuczszich troli?

           6
  1. sumadartson

   Nikt się nie kłóci jeno jeden wania próbuje mi tu wciskać ruską ciemnotę.
   //czy akcje rosną…// to kaźdy widzi. Ważniejsze czy będą rosły. Sądzę że wątpię abym się mylił wyrażając opinię niektórych “analityków”: “W najbliższej przyszłości kursy akcji będą się wahać.”

   5
  2. analityk-amator

   Na razie nie rezygnuję z mojej prognozy,która mówi,że w dniu 1 czerwca będzie szczyt na S&P500,a 2 czerwca na WIG-u.Wydaje mi się,że nastąpi atak na szczyty(WIG,WIG20) sprzed kilku dni i będzie nieco wyżej niż było. Czy po domniemanych szczytach będzie korekta czy coś więcej,nie wiem.Wprawdzie nie należę do ferajny,ale się wypowiadam.😁

   7
 30. piotr5

  Cos tu jest nie tak, moze ja nie obserwuje pilnie forum ale mam wrazenie , ze minimum od paru tygodni ktos zaj… Toye i podstawil innego goscia.
  Nie twierdze, ze sie nie ciesze ale to dziwne. I to jest zmiana na 2 poziomach, radykalna zmiana.
  Na poziomie pogladow a co wazniejsze na poziomie osobowosciowym.
  Wczesniej frustrat mający pretensje do calego swiata i rzucajacy sie na zywych i umarlych a teraz normalny gosc. Normalny to nawet za malo powiedziane. No prawie kocham tego obecnego goscia.
  Ja prd

  12
  1. sumadartson

   E, jarząbek. Ja mam cię uczyć dobrych manier?
   Trzeba stanąć w pozycji zgarbionej, miną głupawą przodem do kredensu, włączyć magnetofon i mówić wierszem, zaczynając od: Łubu dubu, łubu dubu…
   No żesz kurna, zero szacunku dla prezesa.

   10
   1. piotr5

    haha moze nie zauwazyles jakie mam z prezesem stosunki? Albo dobrze wiesz ale jestes typowym zaklamanym pisowskim zlamasem. Sorki typowy nie jestes, bo typowy jeszcze dodatkowo ciagnie miliony z naszej kasy. Czyli ty jestes pisowski zaklamany zlamas ale frajer.

    14
 31. noob

  Ostatnio pisałem,ze to nie szczyt jankow.Jak schodzili z 48xx rowniez ,ze wroca,podałem cyferke.Zamaist tak tracic to lepiej dla dzieciakow wpłate zrobic.Konso analfabeta giełdowy stekajacy odnosnie gramatyki ,zarobiony 5gr po 3 latach trzymania $ ;-).
  Max,nie napalaj sie jesli zaczna schodzic ,chocby od dzis.Maja magnes na es i nic nie zrobisz;-)

  6
  1. piotr5

   ide i zapraszam wszystkich nawet jesli nie popieraja tuska, ale maja dosc zaklamania zlodziejstwa i lamania zasad cywilizowanego panstwa. Hrabiom itp podobnym odpowiadam, ze rozne rzady mialy cos na sumieniu i zlodziejstwo i klamstwa ale to jest zorganizowany system. To co dla tamtych bylo epizodem i szczytem mozliwosci dla tych jest rutyna i systemem mafijnym.

   14
 32. Max2

  Najpierw przyszli po komunistów,
  ale ja milczałem,
  bo nie byłem komunistą.

  Potem przyszli po socjaldemokratów
  i nie odezwałem się,
  bo nie byłem socjaldemokratą.

  Potem przyszli po związkowców,
  i znów nie protestowałem,
  bo nie należałem do związków zawodowych.

  Potem przyszła kolej na Żydów,
  i znowu nie protestowałem,
  bo nie byłem Żydem.

  Wreszcie przyszli po mnie,
  i nie było już nikogo, kto wstawiłby się za mną.

  Martin Niemöller

  PS Dla kretynów.

  12
   1. Max2

    Zadał hrabia pytanie :

    To co on z wami zrobił ?
    23

    Pytanie dotyczyło Jarka, a jak widać poparło to pytanie sporo osób. Na pewno – tak jak hrabia – nienawidzą Putina i są za wolną Ukrainą. Potępiają jego zbrodnie i są pełni oburzenia. Putin aby ugruntować swoją dyktaturę potrzebował ponad 20 lat. Jednocześnie popierają Jarka, który swoimi działaniami udowadnia, że chciałby drugiej Rosji w Polsce. Marzy mu się dyktatura na miarę co najmniej Orbana jak nie Putina.

    Uważam że teza P. toya, że hrabia jest debilem, została właśnie udowodniona.

    11
    1. Max2

     To co on z wami zrobił ?

     To pytanie należałoby odwrócić. Co też “łon” z hrabią zrobił, że bezkrytycznie go popiera? Jaką ciemnotę i jakimi metodami to osiągnął ? Na co dał się hrabia nabrać? Na patriotyzm i katolicyzm ? W Rosji dzięki takiej propagandzie Putin rządzi niepodzielnie i nawet Cerkiew go popiera. A debile widzą w nim patriotę.

     Debil – człowiek który ma problemy z abstrakcyjnym myśleniem.

     https://pl.wikipedia.org/wiki/Niepe%C5%82nosprawno%C5%9B%C4%87_intelektualna_w_stopniu_lekkim

     4
 33. analityk-amator

  Skoro gruby nie chciał zrobić szczytu(piątek,2 czerwca) w okolicach 2070-2080 pkt,to zrobi w tym dniu(piątek,2 czerwca) dołek w rejonie 1870-1850 pkt.Skąd wiem?Nie wiem,PROGNOZUJĘ.😂
  I jeszcze jedno.Kto w tym dniu(piątek,2 czerwca) nie zamknie krótkich pozycji i/lub nie otworzy długich,ten przegra życie.😁

  1
 34. sumadartson

  @Max2
  //Na pewno-tak jak hrabia- nienawidzą putina//

  Gdyby głupota miała skrzydła to ruska obrona przeciwlotnicza prała by do ekscelencji ze wszystkich luf bo fruwałby niczym ten pucinowy dron ćwiczebny w Moskwie.
  Ludzie!!! Jak ja mogę nienawidzieć pucina, który tak zjednoczył wszystkie narody wschodmiej Europy, stając się największym budowmiczym Międzymorza?!!
  Wszyscy ruscy carowie i sekretarze razem wzięci nie zutylizowali imperialistycznego imperium rosji do roli azjatyckiego karła w kilka miesięcy. A przecież utylizacja imperializmu jest warunkiem powstania Międzymorza. I ja mam go za to nienawidzić? Oczywiście za zbrodnie ludobójstwa musi ponieść zasłużoną karę, o ile nie czmychnie gdzieś do Azji.
  Oczywiście komisja od likwidacji ruskich wpływów jest potrzebna, żeby naród nie musiał wzorem izraela błąkać się po pustyni aż egipska agentura wyzdycha, jednak pan Tusk mocno się spóźnił z pomysłem jej powołania a jarek przez prawie 8 lat nie wpadł sam na ten pomysł, który narodził się w głowie szefa opozycji dopiero bodaj w październiku 2022.
  Zanim ekscelencjo napielisz tu kolejne farmazony to zastanów się 3 razy i z raz walnij wełną w futrynę bo przy którejś z kolei gupocie to zacne (do niedawna) forum, całkiem opustoszeje i będziesz musiał tworzyć nowe nicki, czyli jeszcze bardziej sam ze sobą pisać.

  8
    1. sumadartson

     //Stał się autorytetem?//
     Stałby się zapewne gdyby wystąpił przed szereg i powiedział wreszcie szczerze:
     Przepraszam że byłem skundlonym karierowiczem, który z podkulonym ogonem lizał żopę rzeszy i pucinu a dla 30 ojrosrebrników “kariery” głosił że polskość to nienormalność i o mało nie doprowadził do IV rozbioru Polski.
     No ale dopóki trwale jednoczy obóz patriotyczny wokól jarka trzeba go chronić a jego “mądrości” wygłaszane w czasie obecnej kampanii powtarzać na wszystkich kanałach i portalach. Dla pis jest gwarantem sukcesu wyborczego jarka.

     10
 35. Max2

  Stałby się zapewne gdyby wystąpił przed szereg i powiedział wreszcie szczerze:
  Przepraszam że byłem skundlonym karierowiczem, który z podkulonym ogonem lizał żopę rzeszy i pucinu a dla 30 ojrosrebrników “kariery” głosił że polskość to nienormalność i o mało nie doprowadził do IV rozbioru Polski.
  No ale dopóki trwale jednoczy obóz patriotyczny wokól jarka trzeba go chronić a jego “mądrości” wygłaszane w czasie obecnej kampanii powtarzać na wszystkich kanałach i portalach. Dla pis jest gwarantem sukcesu wyborczego jarka.

  datik

  Nie zgadzam się z Twoją oceną. Jednak debil.

  3
 36. duch_natury

  Podsumowując LEX-Tusk.
  Idą wybory więc trzeba maksymalnie polaryzować społeczeństwo. Żeby do koryta nie wszedł nikt spoza układu PO-PIS.
  I jak widać udaje im się to świetnie. Jeszcze w tym roku kolejne gorące tematy dzielące Polaków na pewno się pojawią. Schemat grany od lat….

  15
 37. datik

  Max2 1 czerwca 2023 o 11:14

  datik

  Nie zgadzam się z Twoją oceną. Jednak debil.
  ———————
  Nie, nie debil, chociażby dlatego, że jest zbyt błyskotliwy jak na debila. To taki pisi trol, cyniczny s…syn, taka “mejza”

  4
 38. datik

  Idą wybory więc trzeba maksymalnie polaryzować społeczeństwo. Żeby do koryta nie wszedł nikt spoza układu PO-PIS.
  —————————————-
  Masz rację ale w to gra PIS, wiedzą jak duży elektorat negatywny ma PO. Jak po raz kolejny wygra (PIS ) to na bank wychodzimy z Unii. Możesz mieć o UE swoje zdanie ale wolisz standardy unijne czy sowieckie ?

  8
  1. duch_natury

   Nie wchodzę w tą grę i standardy. Ani sowieckie ani unijne mi nie odpowiadają.
   Unijne wydają się takie piękne, postępowe a kryje się też niezły diabełek tylko trzeba się nieco oddalić emocjonalnie. Pięknie rozgrywane są tematy nieweryfikowalne (wirus, ekologia, planeta)… Inwigilacja, waluta cyfrowa, przymuszanie globalne.
   O sowieckich standardach nie trzeba się rozpisywać bo są toporne i widoczne.

   A sam system polaryzacyjny. PIS oczywiście w to gra ale drugiej stronie też to odpowiada. Zabetonować scenę polityczną. Thats all.

   7
   1. fast_market

    Dziwię się tej opinii. Wg mnie standardy unijne np. w dziedzinie inwestycyjnych
    wydatków publicznych ochroniły nas przed złodziejstwem na masową skalę
    i powstaniu oligarchii jak na wschodzie.
    Co się dzieje, gdy tego nie ma widać po tym co robi prezes Orlenu i osoby, które
    mu na to pozwalają (prawdopodobnie czerpiąc osobiste korzyści).
    Bilans bycia w UE jest dla nas jednoznacznie korzystny.

    No i inne kwestie: granice, praworządność…

    Czy ktoś będzie polemizował z wartościami zawartymi w art. 2 Traktatu o UE?:
    “Unia opiera się na wartościach poszanowania godności osoby ludzkiej, wolności,
    demokracji, równości, państwa prawnego, jak również poszanowania praw człowieka,
    w tym praw osób należących do mniejszości. Wartości te są wspólne Państwom
    Członkowskim w społeczeństwie opartym na pluralizmie, niedyskryminacji, tolerancji,
    sprawiedliwości, solidarności oraz na równości kobiet i mężczyzn.”

    4
 39. datik

  Max2 31 maja 2023 o 14:37Odpowiedz
  https://www.onet.pl/informacje/liberte/dziekuje-panie-prezydencie/5tvddq9,30bc1058

  ……………………
  Dziękuję Panie Prezydencie za ten wstrząs, którego doświadcza teraz znaczna część społeczeństwa polskiego. Dziękuję, bo Pana decyzja o podpisaniu tej haniebnej ustawy może być oczekiwanym od dawna punktem zwrotnym, kamieniem milowym (swoistym game changerem).
  ………………………………
  —————————————-
  mam nadzieję, że to się ziści

  7
 40. Max2

  “Idą wybory więc trzeba maksymalnie polaryzować społeczeństwo.”

  To już nie polaryzacja. Pisiory idą na konfrontacje.

  To są właśnie standardy sowieckie, podejrzliwość i nieufność. W tym kierunku zmierzamy :

  W roli @maxa2 jesteś ekscelencjo znacznie zabawniejszy.

  1
  1. duch_natury

   Poziom 1980 przeszli więc koncepcja RGR-a spadła. Więc może szykują się na formację podwójnego szczytu. Niestety intraday-owo nie mam czucia.
   A średni termin to w pewnym momencie rynki puszczą na letnio-jesienną godziwą korektę.

   Weekend się zbliża więc na dzisiaj koniec z giełdami, lecę montować kolumny i dachy (dzisiaj kolejne Juwenalia) ;))))))

   9
 41. Max2

  “PAD najpierw podpisuje bolszewicką ustawę, potem kieruje ją do niedziałajacego Trybunału JP, potem twierdzi, że Biden jej nie zrozumiał i osobiście mu wytłumaczy o co w niej chodzi, a teraz mówi, że potrzebna jest pilna nowelizacja tej ustawy, którą przed chwilą podpisał i która właśnie weszła w życie. ”

  Czego tu nie rozumieć?

  18
 42. Max2

  A gdy ta komisja już zacznie funkcjonować, powinni wezwać PAD na przesłuchanie i zapytać, pod jaką presją i pod czyim wpływem, podpisał tę bolszewicką ustawę. Bo to chyba ruskie wpływy a nie niemieckie?

  5
  1. artysta_malarz123

   Skoro już tyle tych teorii spiskowych, to może jeszcze jedna:

   – PIS tworzy ustawę, która może się okazać b. niewygodna dla opozycji
   – prezydent ją podpisuje (i zakładam, że wiedzieli, że będą musieli złagodzić zapis) i mają opozycje na widelcu (opozycja jak zwykle, nie orientuje się w tym całym fortelu)
   – dogadują się, żę AD złagodzi zapisy ale: 1) TK musi orzec na korzyć AD ws. Kamińskiego i Wąsika 2) TK ma zatwierdzić zapisy ustaw, pozwalających uruchomić KPO
   – wszyscy zadowoleni, opozycja, że osiągnęła złagodzenie zapisów a PIS ma jeszcze większy argument w ręku – zatwierdzenie KPO

   3

Dodaj komentarz