Kurs BTC/USD coraz bliżej kluczowego poziomu wsparcia

Kurs Bitcoina względem amerykańskiego dolara jesienią ub.r. heroicznie obronił poziom wsparcia wyznaczany w okolicach 19000 USD przez szczyt poprzedniej cyklicznej hossy z grudnia 2017. Od listopada 2020 trwał na tym rynku wzrost ceny, która w kwietniu br. wyniósł ją do poziomu 31000 USD. 14 kwietnia br. zaczęła się jednak korekta tego wzrostu. Do jakiego poziomu spadnie kurs BTC/USD?

Warto zacząć od przyjrzenia się, w którym miejscu “halvingowego” cyklu się obecnie znajdujemy (halving to następujące mniej więcej co 4 lat zmniejszenie o połowę liczby wydobywanych przez “górników” Bitcoinów). Ostatni halving miał miejsce w maju 2020, a więc jesteśmy 3 lat po tym wydarzeniu. To sugeruje szukać inspiracji w okolicach lipca 2019 i listopada 2015.

Jak widać na poniższym wykresie na krótką metę to niewiele znaczy, ale równocześnie w obu ostatnich cyklach hossa trwała później jeszcze ok. 2 lata.

Bardzo ciekawa wydaje się obecna sytuacja. Na wykresie ceny BTC/USD od czerwca tworzyła się w strefie ok. 15000-25000 USD formacja “odwróconej głowy z ramionami”, która została opuszczoną górą w marcu br. Rozmiary tej formacji sugerują, że w następnych miesiącach można się liczyć ze wzrostem kursu do okolic poziomu 40000 USD.

Na razie kurs odbił się od poziomej linii oporu wyznaczanej przez jego minima z maja, czerwca i lipca 2021.

Jeśli jednak wykres ceny Bitcoina zinterpretować inaczej – tak jak poniżej – to kluczowy opór przesuwa się na znacznie wyższy poziom powyżej owych wspomnianych 40000 USD.

Na razie jednak od miesiąca na wykresie kursu BTC/USD trwa ruch powrotny do poziomu przełamanego w górę w marcu oporu w okolicach poziomu 25000 USD. W czwartek doszło na wykresie do wyłamania w dół z 2-miesięcznej formacji “głowy z ramionami”. Jej rozmiary sugerują spadek do poziomu tuż poniżej 25000 USD.

Tam powinna rozegrać się kluczowa dla tego rynku bitwa “byków” i “niedźwiedzi”.

Komentarze

   1. sumadartson

    No brawo. Widzę że ekscelencji zdrowie wróciło. Czyli miałem rację pisząc że złego diabli nie biorą. Bardzo się cieszę i życzę długich lat życia. Pod rządami jarka, rzecz jasna.

    23
 1. sumadartson

  Kurs BTC/USD od listopada 2021 kreśli spadkowy zygzak 5-3-5 i obecnie po zakończeniu w połowie kwietnia 2023 korekcyjnej, wzrostowej trójki rozpoczął kolejną spadkową “piątkę”, której minimalny spadek od strony technicznej to ok. 10 000 usd, natomiast od strony fundamentalnej, z uwagi na to że wszyscy zainteresowani juź są w piramidce, zakres spadkowej “piątki” to ok. 0,1 usd (po wielu lokalnych korektach).
  A co do słynnej rakiety to najlepszym sposobem uniknięcia podobnych zdarzeń byłoby wysłanie popsl_anych, którzy udupili amerykańską tarczę antyrakietową w Polsce, w zamian za dostąpienie zaszczytu wylizania żopy pucina, wysłanie ich pod mur graniczny z łukaszenką, aby tam obserwoali niebo i naprowadzali himarsy na ewentualne wrogie rakiety.

  6
 2. bartek

  Popieram, natomiast mam wystarczajcy poziom IQ zeby zapytac I kto to mowi morawiecki? majatek zbity pracujac dla zachodnigo banku w okresie dzikiego kapitalizmu I doradzajac tuskowi za przeprosxeniem. Notabene nasz premier sprzedal swoje nieruchomosci zaraz przed wojna w punkt dzczyt cyklu … Oportunista, prawica powinna miec kaczorora za premiera a ni takie proxy wyciagniete z…

  3
   1. konsultant122

    To myślisz że Ci kupujący dziś mieszkania ,kupują na górce cenowej ?A co do oportunisty PMM, jak każdy, tyle że dobrze wtajemniczony. A co spowoduje spadki cen nieruchomości w najbliższym czasie? Bronią jak mogą interesów deweloperów, kredyty 2%, dopłaty. Co może spowodować spadki cen ? Recesja ?

    1
    1. bartek

     Konso, mam w powazaniu rynek nieruchomosci. Moj wpis dotyczyl ojca Polskiego(nie)Ladu. W nadchodzacych czasach tusk aka opcja niemiecka to samoboj – sprzedal polskiej mlodziezy do niemieckich burdeli I fabryk. Szkoda ze Po stronie atlantyckiej jest tylko pis.

     1
 3. Max2

  ” złego diabli nie biorą” to wpływ i dostosowanie wszelkich symboli wiary Słowian do chrześcijaństwa (aby wyplenić tą wiarę) a pierwowzór to ” licho złego nie bierze”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Licho

  Kultywując polskie tradycje, więcej w hrabim słowiańskiego pogaństwa niż katolicyzmu. (Może dlatego taki wizerunek Polaka stworzony przez AI ?)

  https://liberte.pl/poganskie-korzenie-chrzescijanskiego-swieta-wszystkich-swietych/

  https://codziennypoznan.pl/artykul/2019-12-24/podczas-wigilii-nieswiadomie-kultywujemy-poganskie-zwyczaje/

  https://www.polskieradio.pl/39/156/artykul/1462991,noc-kupaly-swieto-ognia-i-plodnosci

  Jest kilka przekłamań, ale nie chce mi się prostować.

  1. Max2

   Pozwolę sobie wysnuć kontrowersyjny wniosek : Cesarstwo Rzymskie upadło gdyż było pluralistyczne ( tolerowało inne wyznania) podczas gdy religia katolicka – Watykan – był bardziej przebiegły w budowaniu swojej potęgi (dostosowywała wierzenia do swoich potrzeb, aby narzucić swoją władzę z obietnicami dla “ubogich” – sprawiedliwości po śmierci.)

   2
   1. Max2

    Taki “bidok” Sawa to sam już nie wie kim jest (kobitą czy mężczyzną) W końcu lepsze to niż Nitsche – ogłaszając “Boga nie ma” wylądował w wariatkowie. Hrabia (chyba?) nie ma co do tego wątpliwości? Jako mężczyzna powinien hrabia określić “siebie” kim jest – poganinem,chrześcijaninem, katolikiem ? A może jakimś “mieszańcem”? Wówczas mógłby hrabia przystąpić do jeszcze jednego kościoła np :

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Lataj%C4%85cy_Potw%C3%B3r_Spaghetti

    I w 10 przyszłym pokoleniu zostałby hrabia uznanym świętym. A tak a propos, jak katolicy tłumaczą sobie “kulty” świętych i modlenie się do nich ? Jak to się ma do przykazania “Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną “? Czy to nie bałwochwalstwo ?

    P.S A miałem być życzliwym i współczującym. Hrabia wybaczy. Moja złośliwa natura (małpy?) woli prowokować i wkurzać. W końcu (chyba?) to lepsze niż włażenia sobie w d… (Przynajmniej coś z tego (może?) się “urodzi” Jakaś “nowa świecka Tradycja?) Miłego dnia 🙂

    3
     1. Max2

      Powtarzanie fraz gospodarza nie czyni hrabiego “inteligentniejszym”. Czuję się jakbym dyskutował z pewnym urzędnikiem pocztowym z Łyskowa (powiat hrubieszowski) Chyba tam hrabia wójtem jest (z nadania pisiorów) pewnie liczy hrabia, na karierę, na miarę “wójta z Pcimia”.

 4. konsultant122

  https://www.niedziela.pl/artykul/90902/nd/Kult-swietych
  Ponadto kult świętych w tym rozumieniu pozwala na publiczne prośby w imieniu Kościoła o ich wstawiennictwo przed Bogiem. I wreszcie święci dopuszczeni do publicznego kultu mają większe znaczenie socjologiczne, gdyż piękno ich chrześcijańskiego życia w różnych stanach, zawodach i okolicznościach, w jakich może się znaleźć każdy wierzący, będzie ukazywane poprzez celebrację liturgiczną oraz ambonę. „Duch Święty czuwa w Kościele i powołuje do świętości ludzi na aktualne czasy” (Jan Paweł II). „Święci są inicjatorami i twórcami nowych stylów i nowych form życia chrześcijańskiego” (Karl Rahner). Po beatyfikacji są oni oficjalnie ukazywani jako wzorce do naśladowania i nasi orędownicy przed Bogiem.

  5
  1. Max2

   Zatrważający tekst. Ukazujący bezsilność “Boga” wobec “inteligentnych małp” Minęło 3.000 lat od przekazania “zasad moralnych” w postaci “przykazań bożych” a w dalszym ciągu te “inteligentne małpy” – kierują się swoimi instynktami w widzeniu rzeczywistości. Poszukują “wzorów” do naśladowania w postaci ” świętych” i “autorytetów” w widzeniu “Boga”
   Na nic wszelkie nauki Jezusa, na nic wszelkie przykłady, dalej “ludzka małpa” poszukuje mądrości “Bożej”
   “Błogosławieni Ci którzy nie widzieli a uwierzyli” Jest różnica w “wierze” a “UWIERZENIU” (Bezpośredniego doświadczeniu Boga) Ukazuje to Szustak w trakcie jego “Modlitwy uwolnienia” wg Lozano.
   Ten tekst pseudo filozoficzno- teologiczny można porównać do wybitnego filozofa który umawia się do znanej restauracji, aby zjeść posiłek. Siada przy stoliku dostaje MENU i……. go zjada. Ci którzy nie doświadczyli – poszukują świadectwa. Ech….

   1
   1. Max2

    Nie odniosłeś się do pierwszej części mojej wypowiedzi. Dlaczego Kościół katolicki dostosowywał dawne wierzenia do swoich potrzeb. “Cel uświęca środki ?” Toż to Nitsche …. W takim wypadku to tylko “ideologia” – nic więcej.

    2
    1. Max2

     „Duch Święty czuwa w Kościele i powołuje do świętości ludzi na aktualne czasy” (Jan Paweł II) i co z tego “katoliku” zrozumiałeś?????

     Zaskocz mnie! Abym nie myślał że rozmawiam tylko z “cymbałem brzmiącym” “1 List do Koryntian “

 5. konsultant122

  Za dużo chcą miar w wierze. Robi się nauka a nie wiara .Nie przeszkadzają mi grzeszni Święci wynoszeni na ołtarze przez Kościół. Święci są dla ludzi, dla Boga świętość może być ukryta, bez reklamy.

  3
 6. sumadartson

  //Powtarzanie fraz Gospodarza nie czyni hrabiego “inteligentniejszym”.//
  Nie spodziewałem się źe ekscelencja tak nisko ocenia inteligencję pana Wojciecha Białka. Ale za komplement podziękowania składam.

  5
 7. toya

  “sumadartson 12 maja 2023

  Ależ skąd. Przez trzy ostatnie sesje szlachta skasowała cały lewar, pozycje shortkonne siodłając stadnie. (Ludzie spytali to odpowiadam)”

  :-)))

  Gość, nie zawodzi!

  Tak jak mówię – jak chodzi o transakcje on-line to zyski to 3 pkt, jak straty to plus 30 punktów.

  8
     1. toya

      Od 1.0916 to nie, ale od 1.0907 to mam i trzymam.

      I nie farciarz, a konsekwentny:

      “toya 10 maja 2023 (…)

      Reagowanie, a nie prognozowanie (…).”

      A na W20 wciąż czekam na słabość zeby zaszortować. Wolę to niż kiszenia od 1930 :DDD

      Rynek służy do jednego – przekazywania pieniedzy od raptusów do cierpliwych.

      7
 8. konsultant122

  Wracając do agregatu M1. Dołóżcie zmianę roczną plusikiem z prawej strony.
  https://www.makrosfera.net/analize.aspx?v1=SWIG80__LOG&v2=M3
  Otóż wyskok covidowy in plus trzeba długo zmniejszać ,dlatego teraz ujemna dynamika roczna jest najbardziej odchylona w dół w historii.
  Ale podobny choć mniejszy procentowo wystrzał miał miejsce w latach 2000-2001.
  Odbicie w połowie bessy rocznej dynamiki M1 na początku 2001 sprawia wrażenie że jest dopiero przed nami. Dopiero porządne odbicie może zapoczątkować hossę.

  2
 9. sumadartson

  Jeśli aleksandr pogib kak gieroj od nowiczoka (na co wskazuje osłabienie innych członków delegacji) to czas zacząć dyskontować inwazję króla terroru na białoruś. Zgodnie z tayną strategią z Tęgoborza:
  “Bitna Białoruś, bujne Zaporoże
  Pod polskie dążą sztandary…”
  Bo wraz z Trójmorzem, chiński:
  “…A smok odnowi swe lice…”

  2
 10. konsultant122


  Wstawaj, kraju ogromny,
  Wstawaj na śmiertelny bój
  Z faszystowską siłą (potęgą) ciemną,
  Z przeklętą hordą.

  (Refren x 2):
  Niech wściekłość szlachetna
  Zakipi, jak fala!
  Nadchodzi wojna narodowa,
  Święta wojna!

  Damy odpór dusicielom
  Wszystkich płomiennych idei,
  Gwałcicielom, grabieżcom,
  Dręczycielom ludzi!

  (Refren)

  Nie ośmielą się skrzydła czarne
  Nad Ojczyzną latać,
  Pól jej bezkresnych
  Nie ośmieli się deptać wróg !

  (Refren)

  Zgniłemu faszystowskiemu plugastwu
  Wbijemy (głęboko) kulę w łeb,
  Wyrzutkom ludzkości
  Sklecimy mocną trumnę (twardy grób)!”

  6
 11. duch_natury

  Podsumowanie zabezpieczenia płatności do Chin ( na zakup towarów).

  Od czwartku stopniowo wymieniałem zabezpieczenie (kontrakty) na fizyczne dolary. Wyszła mi średnia strata 5groszy.
  Dzisiaj płatność fizyczna poszła do Chin.

  Tak to jest z zabezpieczeniami – raz wyjdzie do przodu innym razem do tyłu ale dla mnie pewność kursu była istotna.

  pozdrowionka 🙂

  8
 12. konsultant122

  Było sobie imperium..
  https://biznes.interia.pl/finanse/news-media-polacy-uciekaja-z-wielkiej-brytanii-wracaja-do-kraju-k,nId,6778568
  “Szybkość, z jaką ceny rosną w Anglii, jest przerażająca. Nasze rachunki wynosiły około 500 funtów miesięcznie, a w Morrisons wydawaliśmy 100 funtów tygodniowo. Od kiedy wróciliśmy do Polski prawie nie chodzimy do sklepów. Ceny są tak niskie, że wszystkie nasze posiłki możemy zamawiać z dostawą przez aplikacje. Pociągi są tak tanie, że możesz sobie pozwolić na podróż pierwszą klasą – opowiada gazecie.
  Jak informuje dziennik, jako sprzątaczka zarabia równowartość 1000 funtów miesięcznie, za wynajem dwupokojowego mieszkania płaci 200 funtów miesięcznie, a rachunki za media i telewizję wynoszą 70 funtów. Gdy mieszkały w Peterborough pracowała w Amazon 50 godzin tygodniowo, a jej pensja netto wynosiła 1275 funtów miesięcznie, a rachunki były dwa razy wyższe niż Polsce.”

  8
     1. toya

      O tym jak “dobrze” się żyje wystarczy się przekonać idąc na spacer po krakowskich osiedlach i popatrzeć na ilu prywatnych samochodach są naklejki świadczące, że ten grat jest również używany do przewozu osób.

      Ludziom tak dobrze się żyje i tak im nie doskwierają stopy procentowe, że po normalnej pracy dodatkowo logują się do Bolta/Ubera/FreeNow żeby pojeździć pare godzin i dorobić kilkadziesiąt złotych.

      11
      1. toya

       Zarobki sprzątaczki na poziomie 5 tysięcy również chyba nie wymagają komentarza.

       Przy takim popycie na to stanowisko kobiet z Ukrainy, które nie znają języka, żeby pracować w obsłudze?

       5000zł zarobków i 800zł za wynajęcie mieszkania? Chyba gdyby sprzątała u Zaroskiego na Złotej, a mieszkała w Hrubieszowie.

       Niestety, biednym prolem nadal jest być lepiej na zgniłym zachodzie.

       14
 13. toya

  Bycie dobrze wykwalifkowanym pracownikiem umysłowym apsirującym do klasy średniej to inna bajka. Tutaj faktycznie Polska weszła w sweet-spot, gdzie zarobki – mimo, że nominalnie znacznie niższe – zapewniają dostęp do stylu życia ktory w duzych miastach zachodu dla takiego pracownika biurowego/administracyjnego nie jest dostepny. Aczkolwiek w tym przypadku w liczbach duzo widoczniejszy jest i bedzie napływ Włochów/Hiszpanów/Portugalczyków, a nawet Francuzów i Niemców niż powrót Polaków.

  11
 14. sumadartson

  Najlepsze zarobki?
  Na shortkoń panowie szlachta a łupy brać w troki.
  A jeśli chodzi o zwykłe zarobkowanie – młodszy kolega pracując w Norwegii 10 do 12 godzin dziennie (nie platforma) odkłada co miesiąc średnio 16 tys. pln (w przeliczeniu).
  Na shortkoń. Najpierw wodospad, jak w maju 2006.

  4
        1. sumadartson

         Nie fałszuj trolu. “Tam kupìł (zamknął) tu sprzedał (otworzył).
         Podaj swoje transakcje online mądralo.
         Moje shortkonie do niewielkiej redukcji po 1950. No chyba że rynek nakaże inaczej.

         5
 15. Idmmaximus

  Ja też czekam na poczciwego Mac

  Duch zafiksował się spadki i kontrakty ….a tak kiedyś fajnie wyszukiwał spółki ….

  A tym czasem swig80 już ponad 100% od dołka covidowego czy wyjdzie na Maxy wszechczasów oto jest pytanie …..😉

  7
     1. duch_natury

      “to jest przewaznie kiepskim trendowcem.” – to ja

      Moim zdaniem kluczem do wyników jest zdiagnozowanie swoje mocne i słabe strony. dlatego każdy z nas stosuje inne rozwiązania na rynku.

      A wisienką na torcie jest ten siódmy zmysł aby odróżniać (fałszywe wybicia trendowe lub fałszywe wyjścia z konsol względem tych prawdziwych – grubych wybić).

      4
   1. fast_market

    Wyobrażam sobie sytuację, że kiedyś, mimo nawet braku limitu zadłużenia, po prostu nie będzie chętnych na finansowanie tej rozpusty. Wyższe stopy % paradoksalnie przyśpieszą ten moment.

    2
 16. konsultant122

  Armstrong pisze ze po co komu amerykański dług jak i tak zwiększą limit zadłużenia. I że ludzie oczekują 40% korekty na akcjach.I że to niemożliwe 😀
  No ale we wrześniu pisał że to jeszcze nie koniec rajdu USD .I w ogóle że Biały Dom opanowali neokonserwatyści dążący do wojny.

  1
   1. sumadartson

    Mocne pytanie! W maju 2006 była niagara no ale wtedy wyceny pereł były ze 4 razy wyższe. Tyle że wtedy nikt oprócz króla terroru nie myślał nawet o 3 wojnie światowej.
    Pasowało by osiągnąć Hołd Pruski w czasie gdy bitna Białoruś pójdzie na odsiecz Ukrainie.

    4
 17. Idmmaximus

  Oprócz wycen jeszcze jedna rzecz różni te okresy …wtedy każdy uczestnik rynku uważał że mamy hossę ….teraz raczej tak nie jest …. ( Oprócz badania SII )

  U nas na forum jest przekonanie o dużych spadkach ….w czerwcu 2006 o takowych nikt nie myślał ….

  2
  1. Idmmaximus

   Aczkolwiek z chęcią bym przytulił większą korektę aby po sprzedaży PKP Cargo płynnie przeskoczyć i doważyć przyszłą spółkę hit dużej hossy Stalprodukt który cały czas o ponad roku akumuluje 😁

   2
   1. sumadartson

    Short do redukcji, rzecz jasna. Dziś się uwijam bo w międzyczasie dodatkowo pykam ksksks na jednej parce. Od razu dodam że stado w ujeżdzaniu, choć zredukowane, nim ktoś zarechocze gupawo z “jednej parki”

    2
   2. duch_natury

    Z naszym rynkiem jest niewiadoma potrafi on ruszyć przed innymi rynkami. Na razie US, DAX jeszcze nie puściły. U nas też zawsze możliwa jakaś końcowa euforia. Więc w krótkim terminie na bananie to ruletka. Ale średnioterminowo moim zdaniem duże prawdopodobieństwo graniczące u mnie z pewnościa, że będzie spadek bynajmniej ten czerwcowy.

    4
    1. sumadartson

     Techniczna analiza naszych indexów i koni jest sensowna w perspektywie co najwyżej jednej, bieżącej sesji.
     W dłuższym terminie wszystko zalęźy bardziej od tego czy np. chińczyk puści bąka, czy radośnie się uśmiechnie, niż od tego co zrobi mateusz jarkowy.

     1
  1. toya

   Co zrobić, trzeba grać takie karty jakie dają. Prognozowanie czy akurat teraz wybiją konsolę czy znowu zawrócą zostawiam “fachom”.

   “Fachy” po wtopie grają ostrożnie i szukają wymówki by nie otwierać nawet gdy sygnał jasny, albo grać na “pół gwizdka”, bo ból wciąż świeży w pamięci.
   Po zysku z kolei, “fachy” grają zbyt ochoczo i ryzykowanie – nie czekają nawet na potwierdzenie sygnału-, bo endorfinki wciąż buzują i bardziej niż ryzyka boją się przegapić kolejną szansę.

   Reagowanie nie prognozowanie.
   Siedzieć, czekać, złapać, wysiadywać.

   5
   1. duch_natury

    Poważna linia oporowa na DAX (po szczytach 2007,2015, 2021) jest obecnie w okolicach 16700-16750 (z łagodną tendencją rosnącą ok 400pjt/rok) – więc te poziomy to ryzyko dla króciaków jak ktoś decyduje się “łapać szczyt”.

    3
 18. zorro

  Skoro prawie wszyscy są przekonani, że maj to spadkowy miesiąc a słowa : “sell in may…..” są na ustach większości inwestorów – to musi rosnąć.
  Aby jednak tradycji stało się zadość, w końcu miesiąca nastąpią silne spadki i wszystko odbędzie się zgodnie z normą statystyczną.

  6
 19. toya

  Jakbym miał się bawić w przewidywania to mozna sobie wyobrazić ile stopów dla szortów jest ustawionych w okolicy.

  Wezmą je.

  Pociąg będzie zdawał sie odjezdzać, a wtedy karmienie kaczek i sesja odwrotu.

  Z szortami czekam na słabość więc górki nie złapię. Zbierałem puty czerwcowe. Teraz chciałbym zbierać lipcowe.

  4
 20. piotr5

  Tak sobie wpadne od czasu do czasu tutaj.
  i widze, ze narracja jest taka jak to ma spadac gdy taki pesymizm na forum.
  hmm ale jakos nie widze nikogo z s-kmi(oprocz wiadomego dziwaka), Czyli jest pesymizm czy moze wrecz przeciwnie?

  3
 21. Max2

  Breaking New! The probability of the #Fed raising interest rates in June rose to 40%, driven by hawkish remarks from Fed’s Logan and strong economic data. Fed’s Logan: Data does not yet show June pause is appropriate.

 22. toya

  Z wiekiem spada poziom testosteronu, a rośnie instynkt wysiadywania.
  Straty już na tym nie będzie. (no chyba, ze jakiś czarny czwartek jak na franku).

  “toya 11 maja 2023 o 15:49

  weszło S na EURUSD po 1,0907. SL 1.105”

  1
 23. toya

  Historia to jest taka przewrotna dziedzina, że ten sam gość, którego teraz kreuje się na bohatera, w perspektywie kilkunastu/kilkudziesieciu lat bardzo możliwe, że będzie uznawany za zdrajcę, człowieka “zachodu”, który dla swoich ambicji i korzyści bezsensownie szafował krwią Ukraińców itp. A i jego pochodze będzie mu wtedy wypominane i uznane za nieprzypadkowe.

  https://stooq.pl/n/?f=1552786

  “Prezydent Zełenski: dopóki Krym nie wróci do Ukrainy, nie może być mowy o normalizacji stosunków międzynarodowych”

  2
   1. Max2

    “którego teraz kreuje się na bohatera, w perspektywie kilkunastu/kilkudziesieciu lat bardzo możliwe, że będzie uznawany za zdrajcę, ”

    Proszę przeczytać najpierw biografię Zełenskiego a pózniej się wypowiadać.

    1. toya

     Jego biografia nie ma znaczenia.

     Liczy się tylko to jak się skończy rozgrywka. Czy Ukraina będzie ssać kroplówkę zachodnią czy Pekińską.

     I dopiero stan, który będzie NA KONIEC, podyktuje ostateczną ocenę i jak będzie opisany w historii Ukrainy. Czy jako bohater, który nie uciekł z Kijowa, czy jako żydowski-zdrajca, zdegenerowany ideologią LGBT przez którego tysiące matek straciło synów.

     Jak Zachód ma w tym swój interes to i z nie z takiego łotra kreuje na bohatera:
     https://content.time.com/time/magazine/archive/covers/1943/1101430104_400.jpg

     4
     1. Max2

      ” Czy jako bohater, który nie uciekł z Kijowa, czy jako żydowski-zdrajca, zdegenerowany ideologią LGBT przez którego tysiące matek straciło synów.”

      “Nie ważne co mówią o Tobie inni, ważne co myślisz o sobie” W jego biografii jest to bardzo ważne stwierdzenie.

 24. duch_natury

  @Max
  “najpierw biografię”

  abstrachując od tematu – gratuluję wiary w książki biograficzne, historyczne. To tylko piszą ludzie o określonych poglądach, określonej świadomości a przede wszystkim określonym celu.

  1
  1. Max2

   Rozumiem że Ciebie to usprawiedliwia, aby nie czytać żadnych książek? A jak wytłumaczysz swoje poglądy które przyjąłeś od kogoś w ramach “płaskiej ziemi” ?

   “Przyganiał kocioł garnkowi” 🙂

   1. duch_natury

    Nie przyjąłem od kogoś tylko przebadałem doświadczenia innych a także wykonałem sporo swoich. Wbrew pozorom aby dołączyć do grona płaskoziemców trzeba wykonać mnóstwo własnej pracy bo historia o tym, że nas okłamują w tak podstawowej kwestii nie wskoczy do Ciebie ot tak – na słowo.

    1
 25. zorro

  Fajnie jakby indeksy szybko zjechały solidnie w dół po to, aby później ponownie powoli wspinać się po ścianie strachu pod presją obaw o “niespotykaną w historii świata recesję”, strachu przed głodem, masowym bezrobociem itp.

  1
  1. toya

   No i sie doczekałem.

   Tak, na nasaqu sygnał L padł już kilkanascie sesji temu, ale gram SP. Z rynków mocno skorelowanym wybieram jeden i jego sie trzymam. Gram złoto, a nie srebro. SP a nie Nasdaqa, i tak dalej…

 26. ElSecator

  Brejking njuz: Administracja Bidena naciska na zamrożenie wypłat z amerykańskich banków w związku ze spadkiem podaży pieniądza M2.

  Socjalizm bohatersko gasi benzyną, pożary które wcześniej podłożył.

  3
 27. sumadartson

  D..a tam a nie żadne spadki sell iin maj…Polskojęzyczne trole ruskie człeka straszą że jarek do ruiny idzie że nawet szlachta spanikowała perły wyrzucając.
  Ty się kurna trolu póknij w łep zanim na jarka naskoczysz. Albo Krym mongołom przyznasz.
  Kooosmos

  3
          1. sumadartson

           Ekscelencji to tylko dupa w głowie. A ja tu o prawdziwej miłości do Boga, ludzi i żyjątek

           1
          2. Max2

           “A ja tu o prawdziwej miłości do Boga, ludzi i żyjątek”

           Jak “prawdziwy Polak” do wszystkich migrantów z Białorusi.

 28. toya

  Kupować, kupować! Wskakiwać wskakiwać!

  “toya 18 maja 2023

  Jakbym miał się bawić w przewidywania to mozna sobie wyobrazić ile stopów dla szortów jest ustawionych w okolicy 1990.

  Wezmą je.

  Pociąg będzie zdawał sie odjezdzać, a wtedy karmienie kaczek i sesja odwrotu.”

  2
 29. duch_natury

  “duch_natury 10 maja 2023 o 10:44Odpowiedz
  Mnie do wykończenia trwającego od jesieni 2022r. ruchu brakuje końcowej fejkowej explozji – cały czas zawężają wachania rynki więc ja widzę to tak najpierw ruch fejkowy w górę i potem właściwy ruch w dół do jesieni.
  Czy tak będzie zobaczymy. Okienko tej potencjalnej explozji to najbliższe kilka sesji – jeśli nie wystąpi to może jej nie być.”

  Pierwsza część się (w końcu) pięknie realizuje. Mega mnie to cieszy bo tego typu układu, który się aktualnie kształtuje nie było dawno.
  W przyszłym tyg. mniej będę pisał bo sezon w firmie się rozkręcił ale działanie jak najbardziej.
  I życzę wszystkim na najbliższych sesjach udanych transakcji i spokojnej głowy.

  14
 30. toya

  Kto z Wojciechem gotuje
  z uśmiechem kakao się delektuje.

  “toya 18 kwietnia 2023

  Polecę Forum Bankiera:
  “Przesiadamy się na Kakao. Tam odrabiamy straty. Pociąg z konduktorem Białkiem wyjeżdza z Krakowa do Gdańska po przebiciu 2960.””

  1

Dodaj komentarz