Nakreślmy losy ceny srebra w tym roku

Srebro to taki trochę cieszący się mniejszym poważaniem brat złota. Na fali ostatnich lęków związanych z kondycją amerykańskiego systemu bankowego i kwestią limitu federalnego długu w USA cena złota dotarła do poziomu swych historycznych szczytów z sierpnia 2020 (Covid) i marca 2022 (inwazja Rosji na Ukrainę). Srebro próbowało nie być gorsze i w kwietniu br. osiągnęło najwyższy poziom od kwietnia ub.r., po czym zaczęło korygować ten wzrost. Przyjrzyjmy się wykresowi ceny tego metalu szlachetnego.

Po pierwsze trzeba zauważyć, że cena srebra wyłamała się w górę z kanału trendu spadkowego, w obrębie którego znajdowało się od lata 2020. Szerokość tego opuszczonego górą kanału trendu wzrostowego podpowiada średnioterminowy wzrost ceny tego metalu szlachetnego w okolice poziomów jego szczytów z 2020 i 2021 roku. 

Cena kontraktów na srebro (COMEX, USD/uncję), dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Kiedy ten wzrost się rozpocznie? Na powyższym wykresie zaznaczyłem kuszący półroczny cykl. Jeśli potraktować go poważnie, to do września br. cena srebra powinna snuć się powyżej górnego ograniczenia opuszczonego górą wiosną tego roku 3-letniego kanału trendu spadkowego. Dopiero wraz z nadejściem jesieni i dotknięciem przez cenę srebra dolnego ograniczenia kanału trwającego od początku września ub.r. średnioterminowego trentu wzrostowego można spodziewać się powrotu na tym rynku wzrostów i podjęcia próby zaatakowania poziomów szczytów z lat 2020-2021. 

Komentarze

 1. macarek

  @WB
  Rok temu wskazał Pan, ze dołek cyklu prezydenckiego to październik 2022 (w punkt) i ze hossa potrwa 5 kwartałów. A potem ten sell im may…. Dla mnie przekombinowane. Pierwsza prosta sprawdzona prognoza i już ….

  2
   1. macarek

    Na razie kto oddał w maju już jest „odcięty” od cen.
    Słaby 3 kwartał to może być jeszcze mocno w górę i powrót od góry do pewnego poziomu ponad nami. Albo już brak tego powrotu 🤔
    Na wykresie w20 p/e mamy odwrócona Rgr…

    3
  1. sumadartson

   “Jesień średniowiecza”.
   Z tą jutrzejszą “procesją z pochodniami na bosaka i głodniaka” to lekka przesada. Chociaż … pochodnie byłyby bardzo na miejscu, no ale wyłącznie w podkutych butach i orkiestrą rżnącą marsza: Aj li aj lo aj la. Tradycja taka z grosfatera pragrosfatera.
   Ale mniejsza z procesją.
   Za to co mi się ukazało pod Napierałą będę pił french brandy 24 godziny na dobę za zdrowie pana @W.B.(oby żył wiecznie).

   1
   1. Max2

    Policzcie się towarzysze

    Jeżeli ja jestem komunistą, to Ty kim jesteś? Faszyści nienawidzili komunistów bo widzieli w nich siebie.

    w wolnym i demokratycznym kraju.

    Po podpisaniu ustawy to już nie jest demokratyczny kraj. To pislandia.

    2
 2. macarek

  @duch
  Sprawdź ceny zamknięcia, nie intraday. Oraz peo czy pko.
  Po drugie mamy dobrą mieszankę makro: słabnie przemysł, surowce i inflacja, a rosną usługi i zyski (spadek kosztów). Fed dostał wyższa stopę bezrobocia a rynek więcej miejsc pracy.

  1
  1. duch_natury

   Nawet jak tu czy ówdzie padnie lokalne ATH to nie oznacza to “odcięcia od cen” o czym napisałeś teraz jest 2020 dwa dni temu było 1920 a za dwa tygodnie zobaczymy. Nie ma co się podniecać – takie emocje pojawiają się w szczytach i dołkach większych trendów a ten trwa już 9 miesiąc.

   4
 3. konsultant122

  Oto co pisze ruska propaganda Armstronga.
  Despite those who see war as another disaster for Europe, Biden has approved sending American pilots to “train” Ukrainians to fly US fighter jets. This will escalate the war as well as hand Ukraine long-range missiles. The overthrow of Putin will bring the old hardline communists back to power and they will not play nicely as Putin has done. They argue that Russia should have stormed into Ukraine as the US did to Iraq and this war would have been over in 6 days. Putin has allowed Zelensky to gain support with promises of destroying Russia – not defending Ukraine. We can see that Poland will also sacrifice its people for the Neocons next year with a Panic Cycle in 2025. Best to leave Poland and get out while you still can.

   

  1
 4. DrQuality

  A mogli wybrać faceta znającego biegle 5 języków , w każdym mającym coś do powiedzenia , inteligenta z dziada pradziada , stypendystę Uniwersytetu Oksfordzkiego (1995) oraz Instytutu Unii Europejskiej Studiów nad Bezpieczeństwem w Paryżu (2002) .
  To łone wybrały , co wybrały , lico przaśne w onym zobaczyły jakby siebie widziały, zakrzyknęły “On ci nasz jest ” .
  No i masz babo Adriana .
  Prof Zimmermann o łonym
  https://www.youtube.com/shorts/9-WdNv-TOhM

  10
 5. DrQuality

  Na ulicach Warszawy kilkaset tysięcy ludzi , a w TVPiSzambo jak niżej :
  Pierwsza ogólnopolska parada kół gospodyń wiejskich, gdzie minister rolnictwa odczytał list premiera do uczestników.
  Komentuje niejaki Monasterski o którym jak niżej -zwykły “przekręt”
  https://wiadomosci.wp.pl/fundacja-eksperta-tvp-podszywanie-sie-pod-cudza-dzialalnosc-i-dotacje-na-projekty-widma-6896959759690560a
  Gdzie nie powąchasz – cuchnie .

  17
    1. sumadartson

     Doktorze. Jest cuś lepszego. Pan @W.B. zrobił potajemne “lokowanie produktu” pod “jesienią średniowiecza”. Koło piątku rzeknę waści w tajemnicy bo tam obrót lichy i trochę się zejdzie nim się obkupię.

     3
  1. sumadartson

   Mocny pln to dopiero będzie jak dolar zejdzie poniżej 3.95 pln. Powyżej 4 jest słabizny jako ta oPOzycja co chce obalać jarka z powodu:
   1. Żeby jedna pani mogła poślubić swoją dziewczynę
   2. Żeby jeden rolnik zdążył sprzedać pszenicę nim zamkną mu skup przed nosem
   3. Żeby inna pani mogła mieć in vitro a kolejna mogła się skrobać co miesiąc bez ograniczeń
   4. Żeby jedna sędzia mogła…a nie to się nie liczy bo ona jest apolityczna
   5. Żeby zlikwidować biedronkę przez którą jeden “przedsiębiorca” musiał zamknąć sklep w Krakowie
   6. Żeby nie wróciła komuna
   7. Żeby wróciła komuna
   8. Żebyśmy CPK mieli w Berlinie
   itp itd

   19
   1. sumadartson

    A no i po dziewiąte:
    9. Jeden dochtór chciał obalić jarka za to że na służbę zdrowia daje 3 razy mniej niż w USA. Tylko zapomniał że usiaków i usiakowych pacjentów jest 5 razy tyle co jarkowych, no to zaraz mu się mikrofon “popsuł”, czyli z cenzurą już na oPOzycji “jest tak jak było”.

    8
    1. sumadartson

     A w ogóle to na tej procesji prym wiodła raczej stara bezpieka, bo jak tylko Lechu zaczął opowiadać jek to “wodził bezpieczników za nos” to one wrzescyć poczeli “idziemy” i Lechu dał się ocenzurować jak baranek.

     14
   1. sumadartson

    Ja tylko przytoczyłem wypowiedzi uczestników procesji a raczej ich wypowiedzi dlaczego chcą obalić jarka na ekranie tiewałenu. No niech ekscelencja nie udaje że nie oglądał.
    A z dwojga złego wolę lesby niż geyów, ale jakoś ci ostatni nie wypowiadali się publicznie na antenie. No może z wyjątkiem politykierów.

    8
       1. sumadartson

        O pardon. Wybacz waszmość że pomyliłem waszmości szanowną osobę z jednym trolem antypolskim. Zmęczenie całodzienną krwawicą, choć to liche wytłumaczenie.
        Nic podniecającego nie widzę w “Gomułce”, podobnie jak nic powabnego w “Leninie” z Placu Zamkowego. Zwłaszcza że mój syberyjczyk też ma na imię borysek.

        3
          1. Max2

           “Ja tylko przytoczyłem wypowiedzi uczestników procesji a raczej ich wypowiedzi dlaczego chcą obalić jarka na ekranie tiewałenu. No niech ekscelencja nie udaje że nie oglądał.”

           To co hrabia przeczytał a jak to hrabia interpretuje, to dwie osobne rzeczy.

           2
  1. fast_market

   Jutro się dowiesz jak złoży projekt tej ustawy tajemnej.
   Mówił, że liczy na bardzo szybkie przyjęcie, a jednocześnie
   powiązał to przyjęciem przez Polskę prezydencji za 1,5 roku.
   Pewnie spryciarz jakąś pułapkę zastawia na opozycję. 😉

   4
   1. Max2

    To za każdym razem będzie orędzie, jak będzie składał projekt jakiejś ustawy??? Niesamowite że przykłada taką wagę do prezydencji w UE 🙂 🙂 🙂 łamiąc konstytucję. Czy łon na pewno trzezwy był ?

    6
 6. Max2

  Czyli ma być wniosek do Trybunału Konstytucyjnego dotyczący pracy sędziów Trybunału Konstytucyjnego w Trybunale Konstytucyjnym, żeby sędziowie Trybunału Konstytucyjnego ocenili pracę sędziów Trybunału Konstytucyjnego w Trybunale Konstytucyjnym?

  8
  1. duch_natury

   Chodzi o nasza uwagę.

   Za uwaga idzie nasz czas i energia a co za tym idzie przepływ kasy i wygląd naszego indywidualnego świata.
   Reszta to iluzja.

   Czy ja daję swoją uwagę na to polityczne bango – NIE (prawie nie).
   Czy ja oddam swój głos na to polityczne bagno – NIE (nie będę uczestniczył wyborach) i swój głos zostawię przy sobie.

   34
   1. Max2

    Jak tak sobie pomyślę – o takim przeciętnym pisiorze, który UE nie lubił i głosował na PAD z tego właśnie powodu – i wyobrażę sobie jego minę podczas orędzia, to mi się na twarzy uśmiech pojawia. Lepsza satysfakcja jak zarabianie i seks 🙂

    2
     1. duch_natury

      Najlepszy przykład tego całego układu to były doradca Donalda niejaki Pinokio obecnie premier u konkurencji.
      Przy krewetkach i czerwonym winie powiedział to co naprawdę myśli (wojna rozwiążę wszelkie problemy, głupi naród, dochód gwarantowany i miska ryżu).
      Realizacja scenariusza w pełni. Nie ma znaczenia kto przejmie ten ster na kolejną kadencję.

      PS. Zapewne Pinokio po ewentualnej jesiennej zmianie ponownie zostanie doradcą Donalda ;)))))))

      12
   1. Max2

    Jakbym przez 30 lat jak Jarek, zajmował się polityką i w końcówce życia miałbym wadzę wręcz absolutną – a władza to największy afrodyzjak – to aby zaspokoić swoje kompleksy, też dobrowolnie bym jej nie oddał.

    1
  1. fast_market

   Z tego co czytam ok. 38,5 miliarda PLN już wzięte i drugie tyle lada chwila. Oni nas utopią w długach. Skończymy jako bankrut albo w najlepszym wypadku na żadne usługi publiczne kasy nie będzie. A w ogóle śmierdzi to korupcją na wielką skalę. 🤬

   9
  2. duch_natury

   Aby społeczeństwo globalnie zgodziło się na wprowadzenie Nowego Porządku – czyli tzw. “jedynego rozwiązania ratującego” trzeba najpierw wygenerować poważny i nierozwiązywalny inaczej problem. Więc jest globalne przyzwolenie – zadłużania Państw na maxa, inflacja powodująca biednienie i topnienie oszczędności, wzrastające podatki za posiadanie (czegokolwiek),, duże nowe podatki “pro-ekologiczne”.
   Idziemy na zderzenie z górą lodową. Za ile lat będzie boom – można zgadywać.

   I wówczas wejdzie “cały na biało” jakiś globalista i uratuje nas – zarządzi – całkowitą anulatę i oddłużenie ale w zamian nowe zasady…..

   13
  1. duch_natury

   Weż pod uwagę 3 wiedźmy – więc zakładam, że dowiozą L-ki do końca serii – może być tak jak to bywało kilkukrotnie na bananie – jakieś dwie sesje spadkowe przed końcem wzrostowej serii (powiedzmy przyszła środa-czwartek) i gdzieś piątkowe zamknięcie w strefie 2000-2050. po drodze w poniedziałek, wtorek może zaatakujemy 2100.

   Ale to tylko wróżenie z fusów.

   4
 7. Idmmaximus

  Dziwne, że rynek coraz wyżej a tylko widzę chętnych na tłuste s…..

  Pamiętam lata 2003-2005 hossa pokoleniowa a w sali dogrywek w BM tylko łapacze S na kontraktach …. Nawet się zaprzyjaźniłem z kilkoma gostkami wtedy kończyłem studia i miałem blisko do BM więc wpadałem tam poobserwować rynek …. Ciekawe czasy 😉i zachowania inwestorów indywidualnych

  2
  1. Idmmaximus

   Widać że napływ gotówki do funduszy technologicznych pod AI nie spowodował nowych szczytów na Apple, nasdaqu itd …. Czyżby kończyły ponad dekadowa hossę i wajcha będzie na value i surowce w tej dekadzie ….. Tak obstawiam 🤔😁 w latach 2000-2002 też banki relatywnie były w hossie i mocniejsze niż rynek …..

   2
  1. analityk-amator

   Powiedziała : “Łabędź w koszu,struty mlekiem,żołądzicho krwawo pluje,ludomałpa na kanapie gacie matce swej ceruje”.
   Kiedy zapytałem o wyjaśnienie,powiedziała,że jeszcze nie czas,żeby zapytać później.

   4
   1. Max2

    “Łabędź w koszu,struty mlekiem,żołądzicho krwawo pluje,ludomałpa na kanapie gacie matce swej ceruje”.

    Tłumaczę :

    w koszu – jeszcze w gniezdzie
    struty mlekiem – nażarty i gotowy do lotu
    ,żołądzicho krwawo pluje – syty i krew na indeksach się pojawi
    ,ludomałpa na kanapie – lud ciemny kupuje,
    gacie matce swej ceruje – zostaną tylko w gaciach.

    3
 8. ronin

  xxxxx xx

  To hasło wyborcze pokazuje miernotę intelektualną wodzów PO. Nic się nie nauczyli od powstania UD. Tak jak wodzowie UD ( z której wywodzi się PO) obrażają swój elektorat, gdyż zwracając się do niego posługują się typowym lewackim bełkotem obliczonym na ćwierć inteligentów i półinteligentów, równie sugestywnym i przekonywującym jak slogany telewizyjnych reklam. “Biel jest bielsza od bieli”! Co można sądzić o inteligencji ludzi, którzy nie potrafią wymyślić jakiegokolwiek sensownego hasła wyborczego? Już na początku po 89r ta impotencja umysłowa zmuszała ich do kradzieży zupełnie bezsensownych w Polsce i w danej sytuacji haseł z Zachodu. Gdy próbowali zrobić swego człowieka prezydentem, “pożyczyli” hasło ze starych plakatów Mitterranda –“Siła spokoju”–a Polacy odczytali to, prawidłowo, jako: Siła Zastoju lub Siła Regresu, i Mazowiecki przegrał z kretesem. Gdy pragnęli zwyciężyć w wyborach parlamentarnych, “pożyczyli” hasło od Clintona –“Najpierw Gospodarka!” –a dla wielu Polaków było to obraźliwe, bo najpierw winien się człowiek liczyć, więc UD-cja znowu przerżnęła. Co można sądzić o inteligencji i o uczciwości ludzi, którzy przez całe lata 80-te chronili się przed czerwonym reżimem pod skrzydła Kościoła, by zaraz po upadku PZPR -u rozpocząć orgię plucia na Kościół z niesamowitą furią. Co, u licha, można sądzić o rozsądku ludzi, którzy po “zwycięstwie” roku 1989 otoczyli komunę “grubą kreską” dobrobytu, nie widząc, że to jest gruby sznur na własną szyję, i gorzej –na Polskę!

  28
  1. Max2

   Ronin

   “Ronin (dosłownie człowiek-fala, a więc człowiek noszony wiatrem czy „człowiek Boże igrzysko”) był samurajem, który utracił pana.”

   “Samuraj zostawał rōninem, gdy jego pan stracił majątek lub poparcie suwerena ”

   Ciekawe ronin, jakiego pana utraciłeś w 1989r i odnalazłeś za Jarka?

   1
     1. Max2

      LECH KACZYŃSKI: “Zawsze traktowałem go jako posunięcie czysto taktyczne w ramach gry o wolną Polskę. Do dziś twierdzę, że było ono konieczne. Strajki z maja i sierpnia 1988 r. pokazywały, że odradza się potencjał Solidarności, ale nie z tą siłą, co w roku 1980. W tych warunkach mimo lepszych okoliczności zewnętrznych – przejęcia władzy przez Gorbaczowa w ZSRR – taktyka bezpośredniego starcia z władzą nie mogła się skończyć dobrze.”

      1. Max2

       ” Co można sądzić o inteligencji i o uczciwości ludzi, którzy przez całe lata 80-te chronili się przed czerwonym reżimem pod skrzydła Kościoła, by zaraz po upadku PZPR -u rozpocząć orgię plucia na Kościół z niesamowitą furią. Co, u licha, można sądzić o rozsądku ludzi, którzy po “zwycięstwie” roku 1989 otoczyli komunę “grubą kreską” dobrobytu, nie widząc, że to jest gruby sznur na własną szyję, i gorzej –na Polskę!”

       Co można sądzić o Tobie? Miarą inteligencji człowieka jest nieocenianie, bo sądzisz siebie.

       (Mat. 7:3-5): “A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.”

       1. Max2

        “bo najpierw winien się człowiek liczyć,”

        Frustracja i nienawiść -katoliku- przysłaniają Ci rzeczywistość. Pewnie się nie załapałeś na transformacji. A jedyne z czym masz rację to z 8 gwiazdkami – których nie powinno być- choć czasami Fawkesa rozumiem gdy się dyskutuje z takimi kretynami ( słowo kretyn i jego pochodzenie – tłumaczyłem- jak nie, do odszukania w internecie, pochodzenie i etymologia.)

          1. Max2

           leworządność.

           W Boże Ciało widziałem mnóstwo chłopów w spódnicach. Pewnie hrabiemu to nie przeszkadzało 🙂

           1
  1. sumadartson

   Eee tam. Muchowa ma groźny tylko forhend. Jej bekhend jest łagodny jak poranna rosa. Na szczęście w końcówce Iga zagrała prawie wyłącznie na jej bekhend i czeszka była bezradna. Bo grać to trza umić.

   2
 9. Arhplusminus

  Pamiętam jak wróżbici wieścili krach na złotym i 7 PLN za USD, a tu taki smaczek:

  “Banki i kantory wymiany wycofały skup SEK, NOK i DKK
  Korona szwedzka leci na łeb na szyję, traci na wartości w stosunku do €, $ i do złotego, nazywana jest “gównianym pieniądzem” a Bank Szwecji nie wie dlaczego.
  A do tego Szwedzi (czyli również ja) dowiadują się o tym jako ostatni, bo dużo wcześniej można było o tym przeczytać na polskich stronach internetowych.”

  Całość:
  https://twitter.com/StMelsztynski/status/1667527143805337600

  2
  1. sumadartson

   7 to nie. 6 złotych za dolara wieszczył tu jeden opętany przez polskojęzyczną propagandę bo słaby złoty miał obalić jarka. Szlachta przy prawie 5 zeta wieszczyła spadek usd do 3,95- zeta. A po 3,70 to kupię nieco.

   3
 10. Arhplusminus

  Na koniec:
  “I jakby jeszcze było tego wszystkiego za mało, zza horyzontu zdarzeń dobiega głuchy pomruk zbliżającego się kryzysu budowlanego i na rynku nieruchomości. Pękła banka spekulacyjna firmy SBB, podobno nastroje są jak w 2008, gdy jedna budowa po drugiej zwijała się.”

  3
 11. Max2

  “lewacka nietolerancyjna szujo.”

  No proszę, wystarczy nacisnąć guzik i mizogin tolerancyjny się pojawia 🙂 To ta elita intelektualna rządzących 🙂 Określa siebie szlachcicem a kmiot się pojawia 🙂

  Nieuświadomione popędy i lęki są przekazywane w formie traum. “Wybijają” w następnych pokoleniach. Istnieje duża szansa że hrabiego wnuki, będzie hrabia nazywał “lewackimi szmatami” (pierwsze pokolenie 30% przy 3 już 90)

  G. Widzialęś

  Gówno otrzymał hrabia w spadku i gówno przekazuje dalej. Taka tradycja.

  P>S Lubi hrabia sukienki? Powinien hrabia spróbować 🙂

 12. konsultant122

  Biznesradar.pl:

  “dobry okres dla inwestycji może potrwać 78 tygodni co prowadzi nas do lata przyszłego roku (przedział połowa czerwca – koniec lipca, w zależności czy posłużymy się medianą czy średnią).

  Korekta danych sprawiła, że podobny ogląd sytuacji mamy również wówczas, gdy posłużymy się 12 miesięczną zmianą wskaźnika. W tym przypadku startujemy kwiecień/maj i statystyka prowadzi nas do lipca 2024. Jeśli jej zawierzyć mocniej, to WIG powinien przebić 80 tys. pkt. Dla mnie to bez znaczenia, bo staram się wybierać spółki, a nie indeks, ale dla funduszowców/ETFowców może to być dodatkowa wskazówka. Dodam jeszcze, że jest to zbieżne z oceną sytuacji Sebastiana Buczka, który w trakcie ostatniego spotkania sugerował, że jego/ich zdaniem WIG przekroczy poziom 80 tys. pkt. do końca 2024 roku.”

  1
     1. sumadartson

      Kto by się tam przejmował tym co będzie cyklicznie pod koniec dekady.
      Jakby ludzie tylko przez godzinę dziennie przestali się przejmować tym co ich czeka jutro i za tydzień, zobaczyli by jaki ten świat jest cudny. Przecudny.

      5
  1. sumadartson

   Sprawa nie jest oczywista,
   Tańczyć walca czy też twista?
   Szlachta czasem tańczy równocześnie: walca na perłach i twista na shortkoniach.
   No bo na panawojtkową milongę (rocznik 1929) to raczej nie pora. Jest życie po życiu ale bessa (2023????) po bessie (2022) to chyba se ne wrati, pane hawranek.

   3
    1. sumadartson

     Nic podobnego. Dno hipercyklu było w czasie bombardowania Londynu i tora tora. Wełniaki dumały że świat się kończy, a świat tylko dał szansę kupna po najniższych cenach od zarania dziejów. Bo grać to trza umić.

     3
 13. analityk-amator

  Przypominam,co mi powiedziała Cyganka : “Zanim lipiec nastanie,co najmniej 2200 będzie na bananie”.Dodając : “Lub jeszcze więcej,jeśli bananowi stanie”,na jej twarzy pojawił się szelmowski uśmiech.Z tego uśmiechu wywnioskowałem,że spodziewa się byczego wzwodu.Byczy wzwód to nie to samo,co słoniowy,bo u słonia linga jak piąta noga,ale i tak nie sposób nie zauważyć.
  To żeśmy się pośmiali,pożartowali,a teraz do roboty! 😂

  2
 14. Prezesso

  Stany pędzą, Niemcy dołączyli, czas na Polskę!

  Dino, CDR, Kruk, LPP i PKN oraz PEO, MIL i MBK w portfelu. Nie tykam tylko Energetyki i KGH – tam spadki surowców baaaardzo widoczne!

  Poczyniliście zakupy? Bo do końca czerwca będzie jazda, jak na Nasdaq!

  2
  1. Prezesso

   Pisałem – okazja do zakupów, właśnie banki i sklep spożywczy Dino to lokomotywy naszej giełduni, cmok cmok cmok!

   Poza tym sondaże znowu sprzyjają Jarkowi mlask mlask mlask, więc 2 200 to kwestia 2 – 3 sesji, akurat na rozliczenie!

   LLLLL bezapelacyjnie, jeszcze Fed pomoże!

   HOSSA TYSIĄCLECIA!

   4
  1. Prezesso

   Te Ski to już przeszłość, czekałem na korektę, już myślałem, że od razu pójdą na 2100-2200. ale WRÓCILI PO MNIE!!!!!!

   Jutro LUKA BAZUKA od rana – PATRZ NA STANY I DAX – i lecim na Szczecin!

   2200 do rozliczenia z palcem w d…

   HOSSSSSSA TYSIĄCLECIA rusza, patrzajcie na CD Project, DINO, PKN i PEKAO! Z mWIG LPP i KRUK! Nie pozwala tam rosnąć ta yebana energetyka i chemia (np. Azoty sasinowe), może je zrzucą do SWIGA niedługo, to będzie spokój.

   RUSZAMY Z KOPYTA!

   3
  1. Prezesso

   Amator, nie wierz plotkom. To pomówienia i zazdrość tych teoretyków, jak mak vel duch. Liczy się tylko DOBRY SYGNAŁ! Dziś KLASYCZNIE schłodzili wskaźniki, do tej pory było płasko, więc PEWNE JEST, ŻE JUTRO JAZDA NA 2200!!!!

   4
  1. duch_natury

   Prezes wszelkie cyganki, jasnowidze, analityce się chowają przy Tobie. The best of the best. Albo simply the best jak śpiewała Tina.

   A swoją drogą widzę cykliczne uaktywnianie po 10-tym – czyżby pensja spływała ?

   14
  1. fast_market

   Zapomina się o przyczynach niższej inflacji.
   1. Baza z ubiegłego roku – czynnik techniczny bez znaczenia i o tym faktycznie czasem ktoś wspomni
   2. Spadek aktywności gospodarczej, niższy popyt – czynnik realny, to dopiero może zadziałać, gdy będzie głośno się o tym mówić

   A co do braku podwyżki to wg mnie jest w cenach bo oczekiwania na taki brak ruchu od kilku tygodni widnieją w publikacjach.

   3
    1. fast_market

     Mnie zastanawia czy w 2024 nie będzie wtórnego uderzenia inflacji? Może za wcześnie na to, ale tak sobie to wyobrażam. Stąd banki zostawią sobie furtkę. Oprócz naszego, który zdaje się jest gotów cut’nąć jeszcze przed wyborami.

     2
   1. duch_natury

    Nie ma tutaj znaczenia czy LLLL czy SSSS. Zobacz sobie historycznie ostatnich kilka swingów w obie strony.

    Prezess pod koniec bieżacego (aktualnego) trendu zaczyna grać w obie strony w końcu zostaje złapany na pozycji niezgodnej z danym trendem aby w okresie szczytowanie ponownie wejść w ten bieżący trend, który się właśnie odwraca. Jak wiadomo – wówczas jest rakieta, kosmoos, widły….
    Prezesss wóczas kieruje się rynkami zachodnimi (SP, NSQ) – które kończą dany trend później.

    Wiemy a przykładów jest kilkanaście, że nas banan odwraca trendy często 1-2tyg. wcześniej niż zachód. Zdarzało się nawet miesięczne wyprzedzenia (np. styczeń 2016).
    Ale w drugą stronę nie pamiętam nawet jednego przykładu.

    6
     1. duch_natury

      e tam

      ćwiczyłem w latach 90-tych pewien schemat. W weekend zarobiłem, w tygodniu rozwaliłem na GPW. I tak do kolejnych oszczędności.

      Wówczas też przychodził do biura właściciel dużej cukierni (nazwy nie podam) i generalnie co strzał to w plecy.
      Podawał swoje straty w ilości pączków. Było to nad wyraz zabawne w tej tragedii (bo to duże ilości pączków bywały) 🙂

      1
      1. analityk-amator

       Wiem,jakie emocje towarzyszą otwieraniu i posiadaniu otwartych pozycji,i wiem,że żadnymi z tych emocji nie są samozachwyt i pewność siebie.Zachowanie Prezesso jest niewiarygodne psychologicznie,dlatego nie jestem skłonny uwierzyć w to,co mówi.Podane przez Ciebie przykłady są nieadekwatne,ale…niech Ci będzie.😁

       3
 15. Prezesso

  Troszkę mnie dziś zatrzymały interesy, ale widzę, że wiele się nie zmieniło. Misiek dostał szansę na wyjście z małą stratą, a jutro… JAZDA NA 2200!

  Nasdaq, Sapinka i Didżej mocno rozpędzone, korekty w locie i hajże na nowe szczyty!

  Nasi jutro już pojadą plus 5. DINO lokomotywą. Złapałem kilka S na KGH po 114 – niesamowite, że dali!

  LLLLL zostaje, choć muszę dopłacić do depo, to się z tego śmieję, bo wiem, że jutro odbiję soboe z nawiązką!

  MAMY HOSSĘ TYSIĄCLECIA!

  Ja tu jestem najlepszy, więc…

  7
 16. Prezesso

  Jak pisałem, energetyka i surowce w czarnej doopie, więc sobie można tam bez ryzyka Ski łapać. Jutro na open dokładam KGH i jeszcze może jakieś tałrony albo pge, eneja… Tam jest piękny spadkowy trendzicho!

  Na FW20 tylko LLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  SHOW MUST GO ON!’

  PS Widzę, że sami zazdrośnicy tu dziś, Cyganka w ciula zrobiła amatora. No, jak to amatora.

  JA tu jestem najlepszy – do piątku (wiedźmy) luka za luką i JAZDA NA 2200!!!!!

  8
  1. analityk-amator

   Jak mogła zrobić mnie w ciula,skoro powiedziała : “Zanim lipiec nastanie,co najmniej 2200 będzie na bananie”.I dodała : “Lub jeszcze więcej,jeśli bananowi stanie”.Jeśli Cyganka zrobi mnie w ciula,to Ty wyciulasz sam siebie,bo też widzisz wzrosty.Ale zdaję sobie sprawę,że dziś widzisz jazdę na 2700 pkt.,a jutro może Ci się odmienić i będziesz widział jazdę na 1300 pkt.😂

   6
 17. DrQuality

  Panie fast-market, dlaczego Pan nie zwrócił uwagi Kolegom o wzrostach na fiutach przy wyraźnie spadających otwartych pozycjach . Jedyny trzeźwy / rzadko bi cały czas jakieś brandy’owe sikacze/ Tow.sumadartson .

  1
 18. Prezesso

  520 – tam oddam DINO, pewnie za 2 dni. Ktoś chce ode mnie odebrać? Będzie owszem nawet 700, ba – 1000, ale to po wakacjach! Od lipca wejdzie boczniak 450 – 500. Za to bańki u nas powinny dalej pchać FW20 na 2400-2700!

  5
 19. sumadartson

  DrQuality
  // cały czas jakieś brandy’owe sikacze//.
  To nie mój wymysł. Pan Wojciech i jeszcze paru anali narobili po sieci takiego wrzasku w temacie AI, że nawet szlachta spanikowała i rzekomo najbardziej “sztucznie inteligencką” spółczynę kupować kurna zaczęła. Wiedziałem że to lipa, dopóki znajoma felietonistka nie zrobiła ze mnie głupa twierdząc w gronie że AI okrutnie jej w pisaniu pomaga. I weź tu człeku nie łykaj brand’y.

  3
 20. papatrader

  S&P500 pora na aktualizację\Wykres S&P500 dotarł do wskazanego w poprzednim wpisie poziomu. Nieskromnie dodam, że po dokładnie wytyczonej ścieżce. Pora więc na aktualizację.
  Strefę 4350-4400 uważam za dobre miejsce do zajęcia pozycji S. Poziom docelowy 2850 z wcześniejszym przystankiem w strefie 3200-3350.
  Aktualnie 14.06.2023 o godzinie 9:55 FUS500 jest na poziomie 4379.
  Lato może być burzliwe w tym roku.
  Powodzenia w waszych spekulacjach.
  http://www.papatraderdiary.pl

  6
 21. fast_market

  Przyznaję, że u mnie sygnał S na Dax że średnich był przedwczesny. Ale tak jak pisałem byłem zdziwiony bo sądziłem, że pojawi się na wyższych poziomach. I teraz bądź tu mądry, bo do tych poziomów jeszcze z 1-2% brakuje. Niby niedużo.

  1
  1. macarek

   Nie zgadzam się. Ciągną tez inne spółki płynne spocone jankesy.
   Tu raczej jest tak: wyrok niekorzystny ale korzystniejsze wakacje na 2024 z progiem dochodowym.
   Dwa: przyszłe p/e jest tak niskie ze będziemy ciągnąć po ścianie strachu (codziennie tu o krachu czytam ) jak w 2021.

   2
   1. fast_market

    Słaby dolar wspiera dodatkowo. Algorytmy nie mają uczuć i jutro możemy się o tym przekonać. Poza tym tyle już było tych wyroków tsue, że zarządzający już się pogubili w ocenach i ignorują. Limit zadłużenia w USA też ignorowali. 😉

    1
 22. DrQuality

  Wicie co , astefaniak , mam niejasne uczucie że z Waszą ekonomiczną kiepełe jest cos nie ten teges . Wam siem chyba miensza deflacja z dezinflacją . Może siem mylem , ale ja piniondze zarabiam na innym ugorze niż Wy i np. nie mylem wątroby z penisem . Myśmy posiadawszy deflację 2014-2016 do -1,6 % . Czyli wg Was inflacje spadnie w Polsce z 15 % do 0 % ??

  9
  1. DrQuality

   nota z benka – przeprowadzono badania wiedzy ekonomicznej wśród elektoratów – zadano proste pytanie :
   Czy jak inflacja spada to spadają również ceny czy rosną , ale w mniejszym tempie ?
   Odpowiedż tak udzieliło 65 % respondentów wśród elektoratu PIS / sic/
   Odpowiedzi , że ceny rosna ale w mniejszym tempie 78 % elektoratu PO i o dziwo PSL .
   Wnioski – jprdl

   14
  1. tinley

   Każdy kto gra na kontynuację hossy powinien się modlić aby FED nie musiał nagle stóp obniżać. IMHO hossa bedzie trwała do czasu pierwszej, drugiej obniżki czyli gdzieś do stycznia/lutego. A nawet jak trafi się jakaś bessa to nie będzie ona głęboka i długa. Zwłaszcza na tech. Gorzej bedzie wyglądała sprawa ze spółkami Value na które ostatnio był taki hype że TFI zaczęły fundusze takie tworzyć.
   Możemy się jednak spotkać z sytuacją gdy rynek obniżki będzie wymuszał. Tak jak w 2018r. i dopiero wtedy można kupować złoto a nie jak się wielu wydawało że tu zaraz hossa się rozkręci po niebo przy FED podnoszącym stopy i mocnym dolarze. a jeśli ten dolar który osłabił się znacząco od listopada nie wyciągnął złota trwale powyżej ATH to jest na tym rynku bardzo źle, ale z drugiej strony to nie może dziwić skoro złota jest bardziej skorelowane z ruchem na rentownosciach a te wbrew zaklęciom nie chcą spadać mimo że jesteśmy już prawdopodobnie po ostatniej podwyżce.
   Nie spadają bo mamy w USA poważny bank centralny a nie pociesznych błaznów którzy przy dwucyfrowej inflacji przymierzają się do obniżek stóp. Taką gadanina próbują obniżyć sobie rentownosci i jak zwykle… Wychodzi na opak. Glapcio już więcej nie wypuszczaj tych próbnych baloników bo jak ci przed szanowna facjatą strzelą to nie będzie nic wesołego. ostatnio nawet węgierskie papiery wyglądają lepiej niż polskie.

   9
   1. tinley

    Jeśli jednak rynki zakładają obniżki już za 3 mc jak wynika z kontraktów to scenariusz w którym FED zaskakuje rynki i z powodu jakiegoś naglego zdarzenia tnie przedwcześnie nalezy wykluczyć. PRawdopodobnym jest scenariusz w którym rynki uznają że FED trzyma restrykcyjna politykę a długo i spadkami wymusza obniżki . A ze ciąć jest z czego to FED ma co rzucać na talerz i po spadkach 15-20% obniży stopy. Osobiście w tym scenariuszu cięcie obstawiam na marzec. Wcześniej obniży jedynie gdy nastapi jakis stress w systemie bankowym, ale w takiej sytuacji rynek akcji nie bedzie miał się z czego cieszyć.
    A u nas? W takim otoczeniu obniżka stóp przez NBP nie ma zadnego uzasadnienia. Zeby ją zrobić to i tak Czesi musza zrobić ją pierwsi a tam na to się nie zanosi momo że już na wrzesien są wyceniane pierwsze cięcia. Tak naprawdę to NBP jest ostatnim bankiem w regionie, który może pzwolić sobie na cięcia a jak PIS przerżnie wybory to i podwyżki są możliwe.

    3
    1. sumadartson

     “Dalsze podwyżki stóp”.
     To masakra dla systemu bankowego. Prawie wszyscy utraciliby zdolność kredytową, której obecnie w przypadku hipotek nie posiada już większość potencjalnych kredytobiorców. Natomiast gdyby POKOmunistyczna mafia wygrała wybory, szlachta ucieka na stałe do Kanady. Albo nawet jakiej sri lanki. Pamiętam kredyty w latach 90-siątych za “profesora”. 30%. Masakra.

     3
     1. tinley

      No to zobaczysz jaszczombia z NBP w pełnej krasie jak pis przerżnie wybory :-). W najlepszym wypadku nie bedzie stóp obniżał jeszcze przez 2 lata. W najgorszym jeszcze podniesie zarzynając wszystko po drodze. A czemu podniesie to kazdy kto ogląda naszą scenę polityczną bez trudu zrozumie. Miejsce glapy i całej tej hałastry w nbp, która latami łamała ustawę o nbp jest w areszcie. No, ale wystarczy utrata władzy przez PIS i wszyscy zobaczą jak to NBP nagle sobie przypomniał art3.1 Ustawy.
      Pytanie – jak zareaguje wg ciebie długi koniec krzywej na podwyżkę stop i jastrzębią politykę NBP?

      5
 23. piotr5

  Dr Q powiem wam w tajemnicy, ze inflacja moze nawet rosnac a ceny moga spadac, bo czy ceny spadaja czy nie to widac w inflacji miesiecznej a nie rocznej. A o zmainach cen w dlugim terminie to mowi nam inflacja srednioroczna.
  dodam ze przy deflacji rok do roku ceny tez moga rosnac. 🙂
  ale oczywiscie ci pytani kompletnie tego nie rozumieja

  8
  1. piotr5

   Najzabawniejsze, ze temu baranowi vmin fin soboniowi czy jakos tak jak mu zarzucili ze inflacja spadajaca to nie spadek cen to sie gesto tlumaczyl bo tez tego nie rozumie. A mogl bez problemu wybrnac i zrobic glupkow z tych ktorzy go atakowali.

   3
 24. konsultant122

  Co tu dywagować. Ta hossa jest sztuczna. Oparta o wyższe zyski dzięki inflacji. Tu nie ma elementu monetarnego. To zwykłe dostosowanie.
  Banki to samo, nie ma zdrowego cyklu, jedynie dzięki wysokim stopom% banki zyskują więcej w środowisku gdy cały biznes zarabia więcej dzięki inflacji.

  5
 25. duch_natury

  Prezess poddał S-ki, Szlachcic ugrzązł w cyklu Szlacheckim, Max dostał wizję letniego bankructwa.
  Jest coraz ciekawiej 🙂

  Na NSQ obecnie mi mocno przypomina 08-09.2020 (podobne przyspieszenie w końcówce).

  3
   1. analityk-amator

    “Zanim lipiec nastanie,co najmniej 2200 będzie na bananie”.
    “Lub jeszcze więcej,jeśli bananiwi stanie”.
    “Łabędź w koszu,struty mlekiem,żołądzicho krwawo pluje,ludomałpa na kanapie gacie matce swej ceruje”.
    Twoja interpretacja tekstu Cyganki o łabędziu była prawidłowa,a zatem to kwestia czasu.

 26. macarek

  Znowu o łabędziach i krachach? Jak żyć?
  Moja wizja jest ze to kopia 2021, tyle ze wtedy to było dyskontowanie efektu monetarnego a teraz jego skutki. Nie chcę tu pisać o zasięgach bo i tak śmiechy były o 2000 czy 2100.
  Oczywiście martwi mnie szerokość rynku bo _Pl cenowy idzie bardzo powoli.

  3

Dodaj komentarz