Relatywnie „optymistyczne” wiadomości z Lombardii

Chciałbym poinformować, że rozpocząłem współpracę z Domem Maklerskim Banku BPS, w ramach której i na blogu i na stronie domu maklerskiego będą ukazywać się moje komentarze (takie jak poniższy). Nad tym tekstem powinie być widoczny baner DM BPS. Zachęcam do „klikania” w niego, zapoznania się z ofertą domu maklerskiego i – jeśli wyda się Państwu atrakcyjna – akceptowania jej. Być może pozwoli to na przedłużenie funkcjonowania mojego bloga (proszę pamiętać o kodzie promocyjnym WB DMBPS ;)).

Materiał wykonany na zlecenie Domu Maklerskiego Banku BPS S.A.

Zgodnie z wzorcem przerobionym już w Hubei tygodniowa zmiana liczby potwierdzonych przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2 w Lombardii – europejskim epicentrum pandemii koronowirusa – zaczęła spadać:

Można oczekiwać, że z pewnym opóźnieniem zacznie spadać też tygodniowa zmiana przypisywanych COVID-19 liczby zgonów w tej prowincji Włoch:

Również dane z Hiszpanii – drugiego po Włoszech kraju z największą liczbą zgonów – były ostatnio „optymistyczne”: tendencja udziałów „zamkniętych przypadków” (wyzdrowiali+zmarli) i „otwartych przypadków” (nadal chorujący) były w ostatnich dniach bardziej dynamiczna niż trend od 8 marca, który sugeruje, że epidemia w Hiszpanii wygaśnie – zdrowieć lub umierać będą ostatni zarażeni – w okolicach 12 czerwca.

Wobec braku w ostatnim czasie jakichś nowych zaskakujących negatywnych wieści WIG-20 podjął wczoraj próbę przełamania lokalnego szczytu odbicia sprzed ponad tygodnia. Na razie do takiego przełamania nie doszło.

Kontrakty na S&P 500 spadały dziś rano o 2,7 proc. Również Nikkei 225 tracił dziś rano 3,5 proc., co mogło mieć związek ze pojawiającymi się w mediach „teoriami spiskowymi”, że po odwołaniu tegorocznego terminu Igrzysk Olimpijskich w Tokio, władze Japonii przestaną ukrywać skalę epidemii SARS-CoV-2 w swoim kraju (ale na razie raczej nie ma danych, które by te teorie spiskowe potwierdzały).

Kurs akcji spółki Wielton (C/Z 2,9, C/WK 0,52, stopa dywidendy 10,4 proc., kapitalizacja 193 mln zł) zajmującej się produkcją nadwozi do pojazdów silnikowych, produkcją przyczep i naczep dotarł w pobliże dolnego ograniczenia kanału 12-letniego łagodnego trendu wzrostowego.

Kuks akcji spółki PEKABEX (C/Z 5,9, C/WK 0,61, stopa dywidendy 4,2 proc., kapitalizacja 181 mln zł) będącej wytwórcą konstrukcji prefabrykowanych spadł w pobliże dolnego ograniczenia długoterminowego kanału trendu spadkowego.

Z ciekawszych danych makroekonomicznych, które zostały opublikowane w kraju i na świecie w ciągu minionych 24 godzin, można wspomnieć  wzrost do najwyższego poziomu od prawie 3 lat publikowanego przez Sentix wskaźnika o nazwie Euro Break-Up Index w marcu:

… spadek do najniższego poziomu od 2011 roku wysokości deficytu obrotów bieżących Wielkiej Brytanii w IV kw. ub. r.:

… rekord publikowanego przez Bank of Thailand indeksu cen nieruchomości mieszkalnych w Tajlandii w lutym (+5,1 proc. r/r):

… spadek do najniższego poziomu od przynajmniej 14 lat rocznej dynamiki wartości sprzedaży detalicznej w Hongkongu w w lutym (-44 proc.):

… oraz styczniowy rekord wartości indeksu cen nieruchomości mieszkalnych S&P 500/Case-Shiller Home Price Index w USA (+3,9 proc. r/r):

Wojciech Białek

Zastrzeżenie prawne

Opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy autorów według stanu na dzień jego sporządzenia. Autorzy nie uwzględniają w opracowaniu jakichkolwiek szczególnych zamierzeń inwestycyjnych, szczególnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani szczególnych potrzeb czy żądań potencjalnych odbiorców. Opracowanie publikowane jest w celach wyłącznie informacyjnych lub marketingowych i nie powinno być interpretowane jako (1) osobista rekomendacja, (1) porada inwestycyjna, prawna, lub innego typu, ani jako (2) zachęta do działania, inwestowania czy pozbywania się inwestycji w szczególny sposób, bądź (4) ocena lub zapewnienie opłacalności inwestycji w instrumenty finansowe objęte opracowaniem.
W szczególności opracowanie nie stanowi „badania inwestycyjnego” lub „publikacji handlowej” w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy, bądź „rekomendacji” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Opracowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności i rzetelności przy zachowaniu zasad metodologicznej poprawności na podstawie ogólnodostępnych informacji, w dniu publikacji opracowania, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych dla Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie gwarantuje ich kompletności, prawdziwości lub dokładności.
Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyj-nych. Opracowanie nie powinno być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja (zarówno wyraźna, jak i implikowana) w zakresie generowania zysku z tytułu prezentowanej strategii inwestycyjnej.
Dom Maklerski Banku BPS S.A., jego akcjonariusze lub pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje powstałe w wyniku transakcji zawartych na instrumentach z rynków OTC lub innych instrumentach finanso-wych wymienionych w opracowaniu. Organem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Pięknej 20 .
Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest zabronione. Niniejsze opracowanie stanowi publikację handlową i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz.1231).

Komentarze

 1. mac-erson

  Chłopaki nikogo poza mną nie korci Ropa ???
  Mnie się wydaje, że jest to jedna z ciekawszych i bezpieczniejszych alternatyw inwestycyjnych na druga połowę 2020r.
  Nie wiem czy spadnie na 17, 18 czy 19. NIżej nie puszczą bo przecież koszty wydobycia….Potencjał spadkowy uważam więc za mocno ograniczony. Jeśli zakładamy pozytywny scenariusz rynkowy w drugiej połowie roku to zarobić tutaj 100% to będzie kwestia dobrego miesiąca.
  100% na W20 to 3000, 100% na NSQ to 15000. Więc chyba nie ma porównania.

  5
   1. mac-erson

    Wiadomo nie ma co się spieszyć. Nie mniej Ceny 10 bagsów za baryłkę wydają mi się w obecnych czasach mocno przesadzone. Pamiętam rekomendacje lotosu 0zł. Coraz więcej tego typu projekcji na rynku więc pewnie dołek będzie sporo wyżej.

    3
 2. Altivar

  Guy Fawkes 31 marca 2020 o 23:52Odpowiedz
  Ja myślę, że cała tzw. opozycja jest kierowana przez agentów Kaczyńskiego. Nie może tyle ludzi nie mieć choćby instynku samozachowawczego, już pomijam inteligencję i tym podobne ”dobra luksusowe”.

  To niemożliwe!

  *
  To niemożliwe!

  2
  1. Luto

   Jeśli data 1 kwietnia i której pisałem wcześniej zadziała jako PZ to może być atak na dołki. Tak jak pisałem narazie nieskuteczny. Może zrobią 4 jako trójkąt, docelowo to przelamia na s@p 1810. To Tylko bajka, czy się sprawdzi zobaczymy.

 3. Guy Fawkes

  @Mariusz

  //Panie Guy Fawkes zakładając że ersibatl się wydarzy np. do końca kwietnia, czy podjął pan jakieś przygotowania ? //

  Nie obawiam się ersibatl.
  Bitwy morskie nie są odczuwalne na odległych lądach. W końcu Chiny nie są eksporterem żywności. To będzie co do zasady ”krótka rozprawa” pomiędzy flotami dwóch krajów.

  Co innego wojna heartlandowa, do niej trzeba się będzie przygotować, kiedy Chinom zablokowanym na morzu pozostanie strategia Chingis Chana, czyli uderzenie na zachód, jednolity eurazjatycki obszar handlu, ostateczne rozwiązanie kwestii słowiańskiej itd.

  Choć i tak przygotowania mogą się na niewiele zdać, gdyż będzie to wojna lądowa, globalna i nuklearna, wojna totalna jakiej jeszcze nie było.

  2
   1. billy_the_kangoor

    @vtmr42
    …ale dlaczego? Ten gość @kolczyk przynajmniej złapał jakiś timing.
    byli tutaj inni, vide noob, którzy wieścili na podstawie Elliott’a od 3.000 SPY500 szczyt 4.070.
    a w Polsce wzrosty oraz mega UP na PLN … (mogę przytoczyć komentarze)
    Sami usunęli się w cień, taktyka Mr’a el zawiodła….
    b.

    5
    1. szyderca667

     @billy_the_kangoor
     myslisz ze teraz bedzie test 1300 na w20 czy pozniej, czy nieaktualny retest?
     Na czym grasz z wig korona? Ja probowalem na infoscan wczoraj ale ciezko mi jest trzymac takie smieciowe akcje.
     Dziekuje i pozdrawiam

 4. digesting slowly

  @WB

  A propo mowy i milczenia:

  „Jeśli ktoś ma pomysł, jak te wszystkie obserwacje połączyć w jakąś sensowniejszą całość, to zapraszam do dzielenia się nim w komentarzach.”

  Proszę powiązać to z dostępnością źródeł energii.
  Przełamanie wymienionego tam wsparcia, to znak ze ropa jest na ukończeniu.

  1. Guy Fawkes

   Co to ma do rzeczy?

   Monarchie są łagodniejsze, chcą pokonać przeciwnika.
   Demokracjom socjalistycznym to nie wystarczy, one muszą przeciwnika nie tylko pokonać, ale i unicestwić.
   Demokracje są manichejskie i demoniczne w czasach wojennych czy rewolucyjnych.

   Ersibatl to wojna ograniczona, o dostęp do rynku, o hierarchię. Wojna heartlandowa to będzie wojna o wszystko, pełna stawka, maksymalne środki, być albo nie być.

   1
    1. Guy Fawkes

     Poziom hegemoniczny nie jest najwyższy.
     Uważam, że jest jeszcze poziom ponadhegemoniczny, o którym gazety nie piszą, więc nie ma do tego pojęciowego instrumentarium.

     Czasem te dwie perspektywy mogą się mogą się poznawczo zlewać. Ale Fenicjanie muszą cyklicznie zmieniać wehikuł imperialny, bo jak zauważył gen. Glubb, imperia się wyczerpują. Jak by nie liczyć, zachód ma wszystkie moralne i kulturowe cechy dekadencji upadającego imperium, co gra i koliduje z poziomem zadłużenia nie do spłaty itd. Stóp procentowych już się nie da podnieść, żeby nie spowodować kataklizmu.

     Cykl imperialny się skończył i nic się już nie da zrobić.

     ”Wąż starodawny” Uroboros linieje, porzuca starą skórę na rzecz nowej, skóra starego imperium już jest za ciasna, wszystkie możliwości wyczerpane.

     Ten proces może wstrzymać tylko wojna.

 5. noob

  billy_the_kangoor 1 kwietnia 2020 o 12:10Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  @vtmr42
  …ale dlaczego? Ten gość @kolczyk przynajmniej złapał jakiś timing.
  byli tutaj inni, vide noob, którzy wieścili na podstawie Elliott’a od 3.000 SPY500 szczyt 4.070.
  a w Polsce wzrosty oraz mega UP na PLN … (mogę przytoczyć komentarze)
  Sami usunęli się w cień, taktyka Mr’a el zawiodła….

  billy@
  Posłuchaj debilu,jakiego eliota ,cos wspomniałem o eliocie? jedynie eliota widzimy w twojej d…. jak cie odwiedza w nocy…mam lki pisalem 2165-70 sp ,do znalezenia dobierane 2 razy,czekamy lki na fw i 150pk sieroto zazygana ,braster na 1,10 wczoraj pisales? a jak pogdanka po 40 sie ma mirbudy? Zwykły leszcz jestes ,te swpje cipi ripi o 3 latach i jeszcze glupszy konsulnant dopytujacy sie o nie;-) index$ 103 pisalem w tamtym roku ,znajdz sobie sieroto moje wpisy.i 4070 sp a nie 4000 bylo podane do tego ze tam idziemy a nie armagedon pod dołki tamtej bessy.Wiec nie przekrecaj słow szmaciarzu.Prosze o mnie wiecej nie wspominac i pisac.Dziekuje

  4
 6. dociekliwy54

  @Guy Fawkes
  https://www.euromomo.eu/
  Tak jak myślałem, nie ma zauważalnego wzrostu śmiertelności w Europie ani większości krajów, a w zasadzie jest już cykliczny typowy spadek. Ten wirus jest i jest groźny, ale zachorowania są jednak sporadyczne w porównaniu z grypą. Sądzę, że wirus został stworzony przez człowieka i celowo lub przypadkowo się rozprzestrzenił. Wszystkie media, które w zasadzie mają jednego właściciela monitorowały jego rozwój. Badano zakażenia i liczbę zgonów informując na bieżąco społeczności we wszystkich krajach. Wynik tego działania jest jak sądzę zgodny z oczekiwaniami.
  Warto obserwować stronę nadal, bo przecież może się coś zmienić. Być może obserwujemy dwa zjawiska:
  1/Niewielki wzrost śmiertelności z powodu covid 19
  2/Niewielki spadek śmiertelności z powodu odwołanych planowych zabiegów.
  Oczywiście w poszczególnych regionach może być inaczej ale tu widzimy efekt skali.

  4
  1. Sawa

   @dociekliwy54
   Dokładnie tak i o tym tutaj od kilku tygodni mówię w sposób nieci zawoalowany
   Nie chcę pisać wprost o czymś co jest tylko (na razie) moim domysłem
   ponieważ widziałam jak Pan Wojtek zbanował kogoś za roznoszenie plotek.

   Namawiałam na funty brytyjskie gdy były po 4,8

   Uwielbiam Rolanda Topora i jego makabryczny dowcip:
   Tutaj coś na temat (niektórych) dejtrejderów

   http://www.bankfotek.pl/view/2148710

   1
 7. risk888

  Panie Wojciechu,

  a czy mógłby Pan utworzyć wykres wychodzenia z epidemii (ten fajny – z datami szczytu i wyleczenia całkowitego) dla Niemiec. Ta gospodarka ma silny, jeśli nie najsilniejszy, wpływ na strefę Euro i miło by było zobaczyć kiedy obecna panika zacznie zmieniać się z w przeciwną emocję (odprężenie?) …

  Z góry dziękuję.

  2
 8. Guy Fawkes

  @Dociekliwy

  Powiedzmy, że w Polsce jest normalnie nieco ponad 1000 zgonów dziennie. We Włoszech byłoby to trochę więcej niż 1500 dziennie.

  Jeżeli na covid umiera koło 800 ludzi dziennie we Włoszech, to śmiertelność w tym powinna być o połowę wyższa, w tych dniach, choć w skali roku pod warunkiem opanowania epidemii, śmiertelność niewiele się zmieni.

  I tak to wygląda na razie, bo nie wiemy jakie mogą być skutki tego sztucznego wirusa w przyszłości.

  1
 9. Guy Fawkes

  @WB

  Początek współczesnego cyklu imperialnego świata anglosaskiego ukształtował się w okresie od wojny siedmioletniej (1756-1763) do rewolucji antyfrancuskiej 1789.

  Biorąc pod uwagę 250-letni cykl Glubba mamy tak:

  1763+250=2013
  i
  1789+250=2039

  Nie wiadomo od którego momentu liczyć proces. Powiedzmy, że mamy zakres, ze średnią w 2026.
  Ale chyba powinno być bliżej 250 lat od końca wojny siedmioletniej. Podzielmy więc różnicę (2039-2013 =26) na 3 (26:3=ok. 8,7) i dodajmy 1/3 tego zakresu do 2013.

  2013+8,7= 2021,7

  1
  1. Guy Fawkes

   W zasadzie to trzeba liczyć od wojny siedmioletniej. W 2013 minęło 250 lat, a co ponadto, to mamy ”nadżyte”, bo nakłada się cykl Modelskiego i interferuje(?).

   //Interferencja (łac. inter – między + ferre – nieść) – zjawisko powstawania nowego, przestrzennego rozkładu amplitudy fali (wzmocnienia i wygaszenia) w wyniku nakładania się (superpozycji) dwóch lub więcej fal. Warunkiem trwałej interferencji fal jest ich spójność, czyli korelacja faz i równość częstotliwości.//

   Wojna siedmioletnia // stanowiła też decydującą fazę w trwających niemal sto lat zmaganiach francusko-brytyjskich o dominację w Ameryce Północnej i supremację na świecie)[3][4]. Wojna charakteryzowała się oblężeniami i podpaleniami miast, ale również bitwami na otwartym polu, z wyjątkowo ciężkimi stratami. Ocenia się, że w czasie wojny zginęło od 900 000 do 1 400 000 ludzi.//

   //Zwycięstwo w wojnie siedmioletniej miało głębokie konsekwencje dla systemu międzynarodowego, gdyż położyło fundament pod opartą na dominacji na morzach i oceanach imperialną hegemonię Wielkiej Brytanii jako ogólnoświatowego imperium na następne 150 lat – Wielka Brytania stała się pierwszą w świecie potęgą kolonialną i handlową – a także pod dominującą pozycję anglosfery w ciągu następnych 250 lat.//

   250 lat!!

   WW1 i WW2 zmieniły tylko hegemona w długim cyklu anglosaskim.

   1
 10. sumadartson

  No i co tu gadać, gdy wszystko widać jak na dłoni. Na shortkoń Panowie Szlachta.cami:
  Powtarzam to co wczoraj, przed tygodniem i dwoma miesiącani:

  sumadartson 31 marca 2020 o 15:45
  karnak 31 marca 2020 o 15:18

  //Nie daję się długo prosić i wskakuję//

  Ja bym rzekł żeby nie tyle wskakiwać, jeno dosiadać i podążać dostojnie i godnie pod Cedynię, jako że wchodzimy w drugi impuls (po korekcie) superbessy. Tym razem to nie powinna być szaleńcza jazda w przepaść, a dostojne, godne wyciskanie optymistów z rynku.

 11. witcher

  @drugi impuls po korekcie to fala nr 3.
  W tej fazie jazda nie bierze jeńców poruszając się w formacji jak nóż w masło.
  Zbyt dużo pospólstwa chce w krótkim czasie zostać panami i napełnić sakwy.
  Najpierw te sakwy zostaną przedszebione a łupy przejęte, pospólstwo wróci w czworaki a dopiero później nastąpi odwrót. Droga jeszcze wyboista ku temu.

  4
  1. sumadartson

   @witcher

   //Nóż w masło// to w panice, a ona przecie była w postaci piątki. Teraz będzie właściwa postać superbessy: powolna, długotrwała i wyniszczająca. Skończy się 22.02.2022, gdy NYSE trafi POD 2009 rok. Tak wieszczę od początku lutego i dopóki fortuna sprzyja na shortkoniach /lub chwilowych perłach/ zdania nie zmienię, jakiem szlachcic z prapradziada

   1
   1. mac-erson

    @Sir Guy jakie to ma znaczenie co kto o tobie sądzi, kto Cię obraża. Nie można uzależniać własnego szczęścia od sądów innych, wyobrażeń innych, widzenia Ciebie przez innych. Wówczas będziesz nieszczęśliwy i przepojony strachem co kto o tobie myśli, czy nie zmienił zdania…

    3
  1. dociekliwy54

   Nie można wnioskować o całości ze szczegółu.To błąd indukcji.
   Chyba, że mówisz tylko o Bergamo.
   Ale z tekstu „Tu jest odpowiedź czy koronawirus wpłynął na typową śmiertelność:” wynika, że nie bardzo wiesz, czego dotyczy Twoja wypowiedź.

   1. datik

    Na takie dywagacje – wpłynął czy nie wpłynął – jest jeszcze za wcześnie. Zobaczymy jak to się rozwinie w krajach które na początku zbagatelizowały problem; Anglii i USA oraz Szwecji. Być może okaże się, że zasadniczo nie wpłynął ale dowodzenie tego już teraz… czemu ma służyć ?

    „…nie bardzo wiesz, czego dotyczy Twoja wypowiedź.” – jak miałeś zamiar przede wszystkim zdezawuować adwersarza, i go przy okazji wk…ć, to dobrze zacząłeś

 12. billy_the_kangoor

  @noob ŁOŚ,
  rozumiem, że walczysz od stycznia 2020 sam z sobą, ale zawieranie kilkudziesięciu trefnych transakcji tygodniowo nie czyni ciebie lepszym. obrażanie kilkunastu osób po drodze tym bardziej MÓWIĘ NIE!!!
  Spójrz na swoje wypociny, łajzo!
  13 lutego 2020 o 17:53
  „”Tinley@
  W kazdym jednym Pana wpisie sa modlitwy o spadek naszego rynku,czemu?.Nie lepiej aby poszło w gore?Teraz bee,spadnie 500 tez bedzie i czekanie ,pisanie jak ten smieszny człowieczek slepa kur….Kazdy jeden wpis to bluzgi i powody do spadku.Tymczasem napływa kapitał na banana.Zakładałem jeszcze jeden szczyt $,moze go nie bedzie(0by) i ponizej 2pln w 2025roku.zapraszam.
  „”noob
  19 lutego 2020 o 18:52
  https://www.bankfotek.pl/image/2147150
  wig$ ma co bronic
  jsw,smiało zapraszam na 8-12 pln,jeszcze po 20% energetyki i na szczecin;-)
  19 lutego 2020 o 18:52
  https://www.bankfotek.pl/image/2147150
  wig$ ma co bronic
  jsw,smiało zapraszam na 8-12 pln,jeszcze po 20% energetyki i na szczecin;-)
  billy_the_kangoor
  20 lutego 2020 o 13:28
  @Noob
  Zapewne nie bardziej, niż Ty ze swoim magnesem na SPY
  Rozumiem, że nie walczysz już o 450 pkt. na PLWS, W20?
  Ja tak.
  Pozdrawiam.
  20 lutego 2020 o 14:16
  Billy@
  Walczyłem o wig$ na 450-60 .Dawałem tutaj kiedys rys,interwał mczny .Amis mi wypluł 3ci sygnał w historii banana stox.,po 1szym zeszlismy 12% i kiszenie 4 mce pozniej hossa,po 2gim od razu up wyjazd na 3900 w20.No coz mam zrobic,akcje juz zostaja ,zbieram od grudnia.Jak cos naprawde wyskoczy to bede wysypywał.Obecnie L na fw(dziwne uczucie przyznac musze,od lat 95 czy tam 98% czasu esiłem).tutaj moge sie obracac bo to zajmuje chwilke.nie mam jeszcz nic z wig20 ,zerkam alior,jsw ale kontrakty jak zejdzie gdzie chialbym,Energetyke na koncu enea np tauron.Najwazniejsze czesc portfela to trzon w postaci pereł;-).Co do kierunku banana to obstawiam swoje i zakładam,ze niedługo bedzie zdziwienie;-).Obecnie tlyko braster na minusie,srednia 52 gr ,luzik,xtpl był jeszcze 2 dni temu,ładne zejscie pod 101 kreske nurek na 2gim dołku,wyciagniecie na dywergolu,macd dzienna do L i zmakniecie dziennej nad ema20.mirbud 2gr nad cena wejscia niedawnej ,itd carbon studio dzis kupione,unimot wziety dopiero co ,juz probuje ale najwazniejsze sa inne społki na tysiace % ,to tylko dodatki.fajnie juluble poszedl,wczoraj ruszyl dyst,w tamtym tyg ecc,itd ,w gore serca ,bic miska,bic
  Pozdrawiam

  11
 13. sumadartson

  Pandemia padła na mózgi. Pod sklepem czeka ze dwudziestu chłopa na mrozie bo jakiś ….wymyślił źe w sklepie może być tylko 3 osoby. Zaraz będzie pandemia zwykłej grypy z przeziębienia i ….. Dobrze że głupota nie ma skrzydeł, bo przynajmniej niebo oglądać można czyste od CO2

  2
  1. datik

   sumadartson
   Nie 3 w sklepie a 3 na punkt kasowy…
   Ale z całym szacunkiem przynależnym szlachcicowi… jesteś fachowcem tej dziedzinie, masz jakieś wykształcenie medyczne ?
   A może chcesz powiedzieć, że rząd „dobrej zmiany” chce nam „wyłożyć” gospodarkę ? Byle jakoś postawić kraj „na nogi” przed 10-tym maja ?
   A może bez względu na koszty chcą dotrwać bez wprowadzania stanu wyjątkowego do 30 IV ( kończy się kadencja I prezes SN )

   Od teorii spiskowych to …Guy zawsze był najlepszy -:)

 14. cebeerxx

  O 18-tej przejechałem Jerozolimskimi przez centrum. Jakby ktoś mi 3 miesiące temu powiedział, że tak będzie wyglądać Warszawa w godzinach szczytu to bym nie uwierzył. Pewnie w wielu większych metropoliach widok jest jeszcze bardziej abstrakcyjny

Dodaj komentarz