Składowe FANG+ cd.

Ponieważ dziś rano zacząłem przyglądać się wykresom akcji wchodzących w skład indeksu FANG+ (były Amazon, Tesla i Netflix), to pomyślałem, że pokażę jak wyglądają wykresy pozostałych 7 spółek tworzących ten indeks. Zacznę do Facebooka:

Powered by macrobond.com

Tu miejsca do górnego ograniczenia długoterminowego kanału trendu wzrostowego jest dużo, ale oczywiście nie wiadomo, czy kurs tam się w ogóle wybiera. Proponuję uznawać, że dopóki kurs akcji spółki pozostaje powyżej poziomów szczytów z lipca 2018 (217,5 USD) i stycznia 2020 (223,23 USD), to mamy do czynienia z wybiciem z w górę z ponad 2-letniej konsolidacji, której dolny zasięg wyznaczony jest przez minima z grudnia 2018 (124,06 USD) i marca 2020 (146,01 USD). Można spekulować, że to wybicie może być podobne – w ramach podwójnego cyklu Kitchina czyli cyklu 6,(66)-letniego – do tego z 2013 roku.

Powered by macrobond.com

Prawdę mówiąc nie wiem, jak ugryźć wykres kurs Apple. Od 2003 roku rysuje on jakąś gigantyczną formację wachlarza, ale jakkolwiek w jej ramach każdy kolejny wzrost jest mniej dynamiczny od poprzedniego, ale mimo tego kurs cały czas jest w stanie ustanawiać nowe maksima. Cały – trwający już okres pełnego pokolenia – wykres można wpasować w kanał trendu wzrostowego, którego górne ograniczenia został przez kurs już osiągnięte, ale trudno ocenić na ile jest to znacząca interpretacja.

Powered by macrobond.com

W przypadku wykresu kursu akcji spółki Alphabet (Google) bardzo ciekawa wydaje się przełamana w dół w 2018 roku linia wsparcia przechodząca przez wszystkie istotne minima kursu od 2004 roku. Późniejsze wzrosty można potraktować jako już tylko ruch powrotny do przełamanej linii wsparcia, która teraz stała się oporem. W takiej interpretacji Alphabet nie wygląda już tak atrakcyjnie w dłuższej perspektywie.

Powered by macrobond.com

Na tle poprzednich spółek Twitter to wyjątkowa padlina (chociaż pewnie po 24 dolary można próbować kupować). Jak ktoś wierzy, że każda historia się dobrze kończy, to może na tym wykresie zobaczyć kształtującą się od ponad 7 lat formację odwróconej głowy z ramionami, ale osobiście jestem sceptyczny.

Powered by macrobond.com

No, nie wiem. NVIDIA po czterdzieści parę dolarów – no dobrze, nawet po sto czterdzieści parę dolarów, byłaby interesująca. Ale po prawie 400 dolarów na czymś, co wygląda na górne ograniczenie 20-letniego kanału trendu wzrostowego? Nie za bardzo. Oczywiście w warunkach rynku zalanego pieniądzem rzuconym przez FED w celu ratowania gospodarki zaatakowanej przez pandemię, mogą się wydarzyć dziwne rzeczy (indeksy mogą się w kilka miesięcy zhiperbolizować jak w okresie październik 1999-marzec 2000), no ale trudno to traktować jako bazowy scenariusz. Plusem wykresu kursu akcji NVIDII, który widzę, jest to że wybicie w górę do nowych szczytów z 2016 roku wydaje się być klasyczną elliottowską 3-cią w 3-ciej. Cała ta 5-tka wzrostowa rozpoczęła się w jesienią 2008, a więc skoro półmetek minęła powiedzmy latem 2016, to koniec sekwencji wzrostowej powinien pojawić się dopiero gdzieś w okolicach wiosny 2024. No ale to górne ograniczenie 20-letniego kanału trendu wzrostowego jakoś odbiera mi ochotę.

Powered by macrobond.com

Proponuję uznać ostatnie wyjście kursu akcji ADR-a Alibaby na nowy historyczny szczyt jako odpowiednik podobnego ruchu z wiosny 2017 (Kitchin temu?).

Powered by macrobond.com

Dziesiąta i ostatnia z FANG-owych spółek Baidu to chińskie Google. Wykres straszy formowaniem się prawego ramienia 10-letniej formacji głowy z ramionami, więc wygląda to mocno problematycznie. Ja tu widzę impotencję.

Podsumowanie: uff!

Komentarze

  1. tmoore

   Sumadartson 7 lipca 2020 o 16:00Odpowiedz
   Szerokość spadającego DJ jest rzadko spotykana. Jakby ktoś odciął tlen. Umierającemu na covid. Zanurzenie, głębiej pod wodę. Spadki przed wyborem prezydenta w USA służą Trumpowi. Przecież TYLKO on jako najbardziej wpływowy na politykę wszechmocnego FED będzie w stanie oddać drobnym inwestorom stracone (wkrótce) pieniądze.
   odp:
   Nie mnie radzić waszmości, ale niejeden młodzian rejterując z niefortunnej spekulacyi i honor i kiesę zachował 🙂
   https://stooq.pl/q/?s=^spx&c=1m&t=c&a=ln&b=0
   Ab imo pectore, więcej nie powiem, bo do wiedzy waszmości o spekulacyjach nie umywam się i radzić nie śmiem. Lavare manus :). W inkunabułach mądrych zwrot „timing is everyhing” znalezion waszmości ofiaruję, kończywszy non teneas aurum totum quod splendet ut aurum. A powodzenia we wszelakich spekulacyjach życzę

   1. sumadartson

    @tmoore
    Myślałem że tylko ja i Warren B. znamy tajemnicę a tu jeszcze Waszmość zgłębić ją raczył. Znam ten papier jak własną kieszeń. Mam go w opiece od krewniaka, byłego pracownika spółki(6,6 kilo) Dość powiedzieć że przez ostatnich 5 lat w wyniku s/k/s/k….wypłacona została 2krotność pakietu a i tak jego rachunek ma wartość trzykrotnie wyższą od tej sprzed lat pięciu pomimo że ostatnio pospieszyłem się nieco ze sprzedażą akcji odkupowanych w marcu po bodaj 2.27. Papier ma wartość ponadczasową z racji kontraktów z usiakiem i nadchodzącej bitwy śmiertelnej na linii Dniepru.
    Gdy tylko balon globalny przekłuty zostanie, krewniak otrzyma niechybnie swój pakiet potrojony a ze sprzedażą wstrzymam się tym razem grubo powyżej…😊 szacun i czołem Waszmości

 1. DrQuality

  a jakby z miejsca,w którym Pan zawiesił swój wachlarz,jak rozumiem wachlarz Białka,zaczepił wachlarz Ganna,chyba ze to jest wachlarz Ganna
  Tylko proszę o łagodne potraktowanie mojej propozycji.Niech Pan nie będzie jak niejaki DrQuality-cyniczny,przesmiewczy etc.itd

   1. DrQuality

    Sorry,że wspomniałem o Gannie-toz to mason był i to dubeltowy
    William Delbert Gann, znany także jako WD Gann urodził się 6 czerwca 1878 roku w Lufkin w Teksasie i zmarł 18 czerwca 1995 roku. Pochodził z rolniczej rodziny – jego ojciec zajmował się uprawą bawełny. Był człowiekiem bardzo religijnym – Biblię uważał za największą książkę jaką kiedykolwiek napisano, co zauważyć można z resztą w jego wielu publikacjach. Posiadał 33 (najwyższy) stopień Rytu Szkockiego – poziomów wtajemniczenia członków masonerii. Uznaje się, że stąd właśnie William Delbert Gann wyniósł wiedzę na temat starożytnej matematyki oraz kultur starożytnej Grecji i Egiptu.

 2. tmoore

  @Sir Guy:Guy Fawkes 7 lipca 2020 o 16:26Odpowiedz
  Obawiam się, że ropa do Chin nie przechodzi przez trójmorze.:))
  W rzeczy samej – tą mają już zapewnioną lądem i nikt nic nie może na to zrobić:

  https://transnational.live/2018/02/19/a-relevant-nobel-candidate-chinas-xi-ping-and-the-silk-road-initiative/

  ale bez tego terenu lądem towarów nie opchną 🙂
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1788724214552339&set=pcb.1615995485129879&type=3&theater&ifg=1

  1. sumadartson

   Odpowiem bez zaglądanie do odpowiedzi pytającego.
   Hossa w Europie (kolejna) przyjdzie po przekłuciu globalnego balona czyli wkrótce potem jak Wig20 spadnie poniżej poziomu dna z marca tego roku. Zgadłem? Niebawem obaczym.

   4
  1. Guy Fawkes

   To jest najbardziej elementarny zdrowy rozsądek, najbardziej podstawowy instynkt samozachowawczy.

   Tylko wyjątkowo POkrzywdzonym na umyśle lemingom wydaje się, że najlepszą sytuacją na wejściu do wojny globalnej, jest wojna wewnętrzna.

   W przyszłym roku będzie wojna globalna, a Rzesza niemiecka i Rosja sowiecka doskonale znają pragmatykę tego rodzajukonfliktu z Pana Tadeusza:

   // Gdy wielki wielkiego. Będzie dusić, my duśmy mniejszych, każdy swego. Z góry i z dołu, wielcy wielkich, małych mali…//

   https://www.youtube.com/watch?v=BCG_C-gGlkI

   4
 3. Guy Fawkes

  @Lord Tmoore

  Przeczytałem tekst Budzisza, lubię tego autora, bo jest rzetelny i skrupulatny.
  A propos Strategy&Future, Bartosiak ostatnio w rozmowie o książkach przyznał, że jego córka przeczytała jakąś książkę, z czego wynika, że chłopak ma rodzinę. Very good, bardzo się z tego cieszę:))
  Inna sprawa, że nie zna Snopka z Grodziska uou know.

  Zgodnie z zasadami sztuki i kalendarium hossy hegemonicznej, ersibatl powinna rozpocząć się w połowie przyszłego roku.
  No ale jak wiesz Milordzie, końcówek się nie gra. Nooo może się gra, ale jest ta cała dywersja w kraju bizonów, zaraza itd, więc kalendarz może się pochranić.

  Wspominałem kiedyś, że zadaniem Rosji będzie blokada środkowoazjatycka, która nawiasem mówiąc będzie stanowiła pretekst wojny heartlandowej, no i proszę co jest w tekście Budzisza:

  //po referendum konstytucyjnym oraz po historycznym artykule Władimira Putina i późniejszych jego wypowiedziach na temat tego, że źle się stało iż państwa opuszczające ZSRR „zapomniały” oddać ziemie które od Moskwy otrzymały Moskwa przystąpi do większej rozgrywki. Przede wszystkim dlatego, że wcześniej, przed wojną z Czeczenią, z Gruzją i na końcu z Ukrainą, zawsze tak się działo. Rosyjscy przywódcy wzmacniali swoją władzę przeprowadziwszy „operację wybory” a następnie chcieli pokazać rodakom, że ci dokonali dobrego wyboru stawiając na „twardych zawodników”, którzy skutecznie zabiegają o rosyjskie interesy narodowe.

  Zdaniem Jakowiny obecnie „na celowniku” znalazł się Kazachstan, szczególnie jego północna zasiedlona przez ludność rosyjskojęzyczną część, w której znajduje się praktycznie całość zasobów ropy naftowej kraju oraz kosmodrom Bajkonur. //

  Wszystko gra i koliduje Milordzie, wszystkie konie ciągną do zwycięstwa.

  Jeszcze jedna sprawa, ten zestaw posovietskiej generalicji za plecami Rafalali.

  //Niepokój ukraińskich elit wzmagają jeszcze niedawne rewelacje ze skandalizujących pamiętników Johna Boltona, który napisał, że Donald Trump nie lubi Ukrainy oraz fakt ożywionych kontaktów telefonicznych między rosyjskim a amerykańskim prezydentem, którzy w ostatnich tygodniach rozmawiali ze sobą kilka razy.//

  Ten kontekst jest wymowny w kwestii niedawnej wizyty prezydenta RP u czarodzieja Trumpa.

  Warto przeczytać ten tekst, wklejam go ponownie.
  https://www.fronda.pl/a/tylko-u-nas-marek-budzisz-moskwa-szantazuje-kijow-inwazja,146865.html?fbclid=IwAR3IRXy39DK6w57sQlGCSkb4g7tmXaKuYH1P3e_DBb2jQ9GnfAtfWGAjLJg

 4. Mr.Morris

  Zapewnienie otrzymania pożyczki …
  Żadnych bzdur, żadnych wpadek
  skontaktuj się z nami, aby uzyskać pożyczkę już od 2% stopy procentowej💡
  Stań się bogaty i sławny, płać rachunki i długi
  Żyj swoimi marzeniami
  skontaktuj się z Panem, Morris Loan już dziś, korzystając z poniższych informacji
  Email: Email: wildloanoffer1@yahoo.com
  WhatsApp: +44 7404 930343
  po więcej informacji

Dodaj komentarz