Wzrost zatrudnienia i rekord nowych zakażeń SARS-CoV-2 w USA

Chciałbym poinformować, że rozpocząłem współpracę z Domem Maklerskim Banku BPS, w ramach której i na blogu i na stronie domu maklerskiego będą ukazywać się moje komentarze (takie jak poniższy). Nad tym tekstem powinie być widoczny baner DM BPS. Zachęcam do „klikania” w niego, zapoznania się z ofertą domu maklerskiego i – jeśli wyda się Państwu atrakcyjna – akceptowania jej. Być może pozwoli to na przedłużenie funkcjonowania mojego bloga (proszę pamiętać o kodzie promocyjnym WB DMBPS ;)).

Materiał wykonany na zlecenie Domu Maklerskiego Banku BPS S.A.

Ponieważ w tym roku Dzień Niepodległości w USA wypada w sobotę, to obchody święta zostały przesunięte na piątek. Z tego względu w Stanach Zjednoczonych rynki będą dziś zamknięte, a publikację piątkowych miesięcznych danych o sytuacji na rynku pracy w USA przesunięto na czwartek. Dane pokazały w czerwcu drugi z rzędu po kwietniowym katastrofalnym załamaniu o 20,8 mln osób silny wzrost liczby zatrudnionych: +4,8 mln po wzroście o 2,7 mln w maju.

Wysokość stopy bezrobocia spadła w czerwcu drugi raz z rzędu z 13,3 proc. do 11,1 proc. W kwietniu osiągnęła ona najwyższy od końca 1940 roku poziom 14,7 proc.

Równocześnie liczba wykrytych nowych przypadków zarażenia SARS-CoV-2 w USA ustanowiła w czwartek nowy rekord na poziomie 52048, co oczywiście w kontekście otwierającej się gospodarki USA nie jest jakimś dobrym sygnałem. Rzut oka na dane dla poszczególnych stanów USA pokazuje, że liderami pod względem liczby wykrytych nowych zarażeń są Teksas (8240 nowych przypadków wczoraj), Floryda (6563), Kalifornia (6497), Arizona (4877), Georgia (2946) i Luizjana (2941). Nie trzeba się specjalnie znać na geografii Stanów Zjednoczonych by od razu móc ocenić, że są to stany południowe. Wyraźnie widać, że epidemia w dosyć chyba nietypowy sposób przesunęła się późną wiosną w USA na południe kraju. Można to próbować wiązać z silnym rozwojem epidemii w Ameryce Łacińskiej, gdzie np. Brazylia – mniej ludna (210 mln osób) niż USA (328 mln osób) – miała wczoraj ponad 40 tysięcy nowych przypadków potwierdzonego zarażenia.

Gdyby trzymać się wcześniejszego utożsamienia podwójnego szczytu WIG-u 20 z 15 kwietnia i 30 kwietnia z podobnym podwójnym szczytem 9 i 23 czerwca, to środowy i wczorajszy wzrost tego indeksu należałoby utożsamiać z odbiciem w górę od poziomu wsparcia wyznaczanego przez poprzedni dołek, które rozegrało się na tym indeksie w ciągu 5 sesji pomiędzy 7 a 13 maja. Wtedy w maju po tym odbiciu w górę dolnego ograniczenie wstęgi Bollingera było jeszcze raz testowane przed rozpoczęciem fali wzrostowej. Odległość dołków z 16 marca i 14 maja, które należy chyba utożsamiać z minimami cyklu 10-tygodniowego, sugeruje następny dołek podobnej klasy w okolicach 12 lipca.

Cena kontraktów na S&P 500 utrzymywała się dziś rano w pobliżu poziomów wczorajszego zamknięcia. W Azji rosły dziś rano wszystkie główne indeksy od +0,04 proc. w Tajlandii do +1,7 proc. w przypadku Shanghai B-Share Index. Warto zwrócić uwagę, że wartość Shanghai Composite Index osiągnęła dziś najwyższy poziom od ponad roku.

Kurs akcji spółki Fabryka Konstrukcji Drewnianych (C/Z 28,75, C/WK 0,63, kapitalizacja 6,05 mln zł) po przełamaniu w I kw. br. linii trend spadkowego i przetestowaniu w kwietniu poziomu historycznego dołka, wybiła się w trakcie ostatnich sesji do najwyższego poziomu od ponad roku i przebywa nad swoją rosnącą średnią 200-sesyjną.

Z ciekawszych danych makroekonomicznych, które zostały opublikowane w kraju i na świecie w ciągu minionych 24 godzin, można wspomnieć wzrost deficytu budżetowego Niemiec do najwyższego poziomu od 5 lat w I kw. br.:

… największy od 16 lat deficyt handlowy Węgier w kwietniu:

… drugie z rzędu silne odbicie w górę liczby rejestrowanych we Francji nowych samochodów w czerwcu:

… majowy wzrost wysokości stopy bezrobocia w strefie euro do 7,4 proc.:

… związany ze wzrostem zatrudnienia spadek rocznej dynamiki średnich zarobków godzinowych w sektorze prywatnym USA w czerwcu:

… niższą niż w 2009 roku roczną dynamikę eksportu USA w maju (-32,1 proc.):

… wzrost do najwyższego poziomu od przynajmniej 20 lat pozycji inwestycyjnej Rosji netto w I kw. br.:

… majowe odbicie w górę do +5,8 proc. rocznej dynamiki sprzedaży detalicznej w Australii:

… silne odbicie w górę po kwietniowym załamaniu rocznej dynamiki sprzedaży nowych samochodów w Australii (-6,4 proc. r/r) w maju:

… oraz najsilniejsze od przynajmniej pokolenia załamanie się rocznej dynamiki sprzedaży detalicznej w Singapurze w maju do -52,7 proc.:

Wojciech Białek

Zastrzeżenie prawne

Opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy autorów według stanu na dzień jego sporządzenia. Autorzy nie uwzględniają w opracowaniu jakichkolwiek szczególnych zamierzeń inwestycyjnych, szczególnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani szczególnych potrzeb czy żądań potencjalnych odbiorców. Opracowanie publikowane jest w celach wyłącznie informacyjnych lub marketingowych i nie powinno być interpretowane jako (1) osobista rekomendacja, (1) porada inwestycyjna, prawna, lub innego typu, ani jako (2) zachęta do działania, inwestowania czy pozbywania się inwestycji w szczególny sposób, bądź (4) ocena lub zapewnienie opłacalności inwestycji w instrumenty finansowe objęte opracowaniem.
W szczególności opracowanie nie stanowi „badania inwestycyjnego” lub „publikacji handlowej” w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy, bądź „rekomendacji” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Opracowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności i rzetelności przy zachowaniu zasad metodologicznej poprawności na podstawie ogólnodostępnych informacji, w dniu publikacji opracowania, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych dla Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie gwarantuje ich kompletności, prawdziwości lub dokładności.
Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyj-nych. Opracowanie nie powinno być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja (zarówno wyraźna, jak i implikowana) w zakresie generowania zysku z tytułu prezentowanej strategii inwestycyjnej.
Dom Maklerski Banku BPS S.A., jego akcjonariusze lub pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje powstałe w wyniku transakcji zawartych na instrumentach z rynków OTC lub innych instrumentach finanso-wych wymienionych w opracowaniu. Organem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Pięknej 20 .
Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest zabronione. Niniejsze opracowanie stanowi publikację handlową i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz.1231).

Komentarze

 1. sumadartson

  Ożeszku…Tych kresek na wykresach Arcymistrza nie idzie zanalizować. To wygląda jakby znerwicowany bachor kreślił bohomazy na ścianie.
  Szukam tych pereł, ale jak już coś błyśnie to bez perspektyw na przyszłość, a jak z perspektywą to wykupione i drogie aż strach patrzeć. Daytraderka na koniach w tych czasach to jedyne bezpieczne zajęcie, chociaż dziś to ugrać nawet na flaszkę samogonu jest sztuką samą w sobie

  1
    1. mac-erson

     W chacie mamy piec góralski więc będziemy wypiekali chleb na zakwasie a może bułeczki z jagodami jak się uda zebrać. Dieta jak najbardziej. A jak poleci za kiełbaską to dołożę jeszcze wypieczony chlebek 😉
     Mam tylko nadzieję, że tam jakiś net się złowi hehehe.

     1
      1. Guy Fawkes

       Trzeci rodzaj prawdy, czyli g… prawda.

       Demokracja to rządy większości, a dwianci seksualni to znikoma mniejszość.

       Nie ma żadnego powodu do tolerancji w tym przypadku, oprócz religii chrześcijańskiej, która uznaje każdego człowieka za osobę stworzoną przez Boga.

       Deprawatorzy seksualni, którzy niszczą chrześcijaństwo, podcinają gałęź na której siedzą. Jak im się powiedzie, to się doigrają, to będzie to ich koniec, bo są dla demokratycznego społeczeństwa, czyli większości wyłącznie obciążeniem.

       5
        1. sumadartson

         Wczoraj w stolicy „większość” dostała łomot od tęczowej mniejszości, ponosząc ponadto szkody na mieniu własnym, więc nie pitol mi Waszmość co kto komu chce dyktować. Niebawem bez pasa cnoty na zadku strach będzie wyruszyć na trakty.

         7
 2. sumadartson

  @DrQuality
  Szepnął byś Waszmość co tam na krakowskim rynku gołębie gruchają o Efekt s.a. Zaczemu tak podnoszą? Wpadło mi przed pandemią trochę papieru nowej emisji po zecie i nie wiem czy wywalać, czy też coś szlachetnego knują…

  1. NadaNullZero

   Efekt to po pierwsze duży hotel na konferencje – coś mi się nie widzi jako biznes szczególnie dochodowy w obecnych czasach.
   Po drugie, to targowisko – więc tu powinno być ok.
   Po trzecie – władze nad spółką przjęło jakieś niejasne towarzystwo w niejasnych okolicznościach. Była to kiedyś spółka dywidendowa, ale teraz to chyba dywidendę akcjonariusze zobaczą jak świnia niebo.
   Generalnie jak nie masz Pan dokładnej mapy interesu w spółce (ja nie mam) – unikałbym.

 3. Guy Fawkes

  @Max

  //I większość wie lepiej ? Ma prawo dyktować co jest dobre a co złe?//

  Czy ty rozumiesz co znaczy demokracja – rządy większości???
  A dobro/zło jest właśnie z chrześcijaństwa.

  Pytanie retoryczne.

  Chrześcijaństwo jest zniekształcone i nadużyte przez komunizm.
  U(nie)bezpieczenia społeczne, pomysł oczywiście niemieckiego kacerstwa to kamień węgielny upadku cywilizacji.

  Jakim prawem większość jest zmuszona do utrzymywania dewiantów do usranej śmierci???
  Gdyby świat był cywilizowany, każdy utrzymywałby się sam. Ludzie nie byliby zmuszani do utrzymywania tego całego bizancjum dla ubogich.

  3
 4. Bankier

  Z danych opublikowanych przez PKN Orlen wynika, że w czerwcu tak zwana modelowa marża rafineryjna liczona wraz z dyferencjałem Ural/Brent była w tej firmie ujemna. To najgorszy wynik od 2008 roku, czyli od momentu, kiedy koncern zaczął publikować takie dane.

 5. Bankier

  Takiej zapaści zysków nie było od 2008 r.

  Zdaniem analityków II kw. 2020 r. przyniósł załamanie korporacyjnych zysków, porównywalne tylko z falą bankowych strat raportowanych pod koniec 2008 r.

  Cyfry są zastraszające. Według aktualnych prognoz w II kwartale zyski spółek przypadające na indeks S&P500 (czyli EPS) były o blisko 44 proc. niższe niż rok wcześniej. Jeśli te wyniki się potwierdzą, będzie to najgłębszy regres zysków amerykańskich spółek od IV kwartału 2008 r.

  3
 6. Guy Fawkes

  @Lord Tmoore

  Co do tego unieważnienia amerykańskich bondów w rękach towarzyszy chińskich wszystko jest możliwe.
  https://comparic.pl/wenezuela-stracila-dostep-do-swojego-zlota-czy-kupi-bitcoiny/

  A właściwie byłoby możliwe, gdyby armii rzymskiej nie kontrolowali kartagińczycy.
  Wkleiłem wczoraj tekst o ćwiczeniach na Pacyfiku.
  Nie wiem, czy zauważyłeś Milordzie, że ćwiczy para lotniskowców USS Nimitz i USS Reagan. A one są z różnych flot, jeden z siódmej, drugi z trzeciej. A ten, który w rejonie ćwiczeń jest ma teoretyczną odpowiedzialność, USS Roosevelt, pływa sobie gdzieś na tyłach. To właśnie ten okręt, który został zbolszewizowany przez swojego dowódcę pod pretekstem zarazy.

  A szef lotnictwa amerykańskiego, o finezyjnym nazwisku Goldfein bolszewizuje właśnie personel lotniczy, wprowadzając do squadronów sex tantryczny iterracial.
  https://kresy.pl/wydarzenia/dowodca-amerykanskich-sil-powietrznych-chce-zmienic-strukture-demograficzna-jednostek/

  Za jakiś czas wartość bojowa US Army będzie iluzoryczna i to jest problem dla nas.

 7. DrQuality

  Pan WB,Pan Toya-i co Panowie na to,szczególnie na passus-pochodzę z krakowskiej inteligencji
  Rymanowski w odpowiedzi stwierdził, że ktoś może mówić o „krakówku”, nawiązując do miasta, z którego pochodzi obecna głowa państwa. – Ja pochodzę z inteligencji krakowskiej, nie pochodzę z „krakówka”. „Krakówek” raczej na mnie nie głosuje – ocenił.

  3
 8. DrQuality

  silne kupno,w poniedziałek 120% do góry
  Firma NPC International, która w Stanach Zjednoczonych ma ponad 1600 restauracji Pizza Hut i popularnej na tamtejszym rynku Wendy’s, złożył wniosek o upadłość – informuje Bloomberg. Zwiększona z powodu koronawirusa popularność dań z dostawą nie pomogła koncernowi.

 9. Primipilus

  DrQ….pochodzę z krakowskiej inteligencji….
  Jak to możliwe. Krakowska inteligencja została aresztowana na początku II wojny przez Niemców. Reszta wstąpiła do AK.
  To jak się uchowałeś? A nie przywdziałeś munduru SA? Szczególnie te krótkie spodenki ci się spodobały?

  4
 10. Primipilus

  Toya żartujemy sobie.
  ….pochodzę z krakowskiej inteligencji….- to jest chwalenie się. Jakby chciał powiedzieć – ja jestem jedyny mądry a reszta to plebs.
  Nikt nie może mówić o sobie – inteligencja. Co do tego uprawnia? Jakiś test na inteligencję? To jest takie uzurpowanie sobie, że jest się lepszym od innych. To oni nadzwyczajna kasta, inteligencja. Inni to plebs, niskiego urodzenia., niegodni żeby rozmawiać z inteligencją. Podstawy demokracji to równość, wolność, równe prawa.

  2
 11. Primipilus

  ……….W zamyśle autora miało być śmiesznie ale wyszło nieszczególnie.
  Ale wydaje mi się, że słowa „.pochodzę z krakowskiej inteligencji….” to cytat z Dudy tylko DrQ pisze tak jakoś niestarannie………
  No tak, źle zrozumiałem. Myślałem, że DrQ pisze o sobie. To niech pisze zrozumiale.

 12. Primipilus

  ….gdzie honor..sława i chwała?….
  Tylko w bitwach na polu walki. Niestety w bitwach na giełdzie jest inaczej. Są porażki i wtedy nie ma sławy i chwały. Honor można mieć ale wtedy się przegrywa na giełdzie. Zasady giełdy są bezwzględne. Tu nie ma miejsca na honor. Tu trzeba wszystkich zabić żeby wygrać. Albo jesteś zwycięzcą albo przegranym.

   1. Primipilus

    …..gielda nie tylko kasę ale i rozum odbiera…
    Tak. Bo giełda wytwarza zachowania hazardowe. To magnes, uzależnienie. Jak kasyno. Wchodzisz i nigdy nie wychodzisz. Grasz aż wszystko stracisz.
    Kto z Was na giełdzie po realizacji zysku +100% zakończył grę? zrobił sobie przerwę na 2 -3 tygodnie? Nieliczni. Większość po sukcesie wchodziło ponownie bo chciało jeszcze więcej zarobić. Gracz giełdowy, hazardowy nie może żyć bez transakcji codziennie.

 13. Primipilus

  …..Albo jesteś zwycięzcą albo przegranym…..
  Czy przesadzam? ilu inwestorów zbankrutowało, ilu straciło majątki? ilu straciło rodziny, żony? Nigdy nie zajmowaliby się giełdą gdyby wiedzieli co ich spotka.
  Zwycięzca bierze domy i żony. To zastanówcie się czy warto. A kto jest tym zwycięzcą? Mogę być ja albo każdy z Was. Zwycięzca bierze w jasyr żony.
  Tylko, że wg statystyk na giełdzie wygrywa 10-15% inwestorów. Reszta traci mało, dużo albo wszystko.

  1
 14. Primipilus

  …akcje odpowiednio dobrane….
  Tak. Kupione z dobrym momencie. Tylko, które. Można trafić na niby dobre akcje o potem ta firma zbankrutuje. Ale jest szansa. Akcje wg statystyk są najmniej ryzykowne. W. Buffet pisał, że instrumenty pochodne to broń masowego rażenia. Statystyka dotyczy instrumentów pochodnych.

 15. Primipilus

  …..Za jakiś czas wartość bojowa US Army będzie iluzoryczna ….
  Ludzie wierzą w demokrację. Te wszystkie szczytne hasła. Tak upadło cesarstwo Rzymskie. Nadchodzi czas Państw Totalitarnych. Chiny to wiedzą. Rosja też. USA może się obudzi. Siła jest w dyktaturze. Państwo, kraj musi walczyć żeby się utrzymać i stworzyć swoją potęgę. Kto stworzy imperium, nowe Cesarstwo Rzymskie ten wygra.

   1. Guy Fawkes

    Znowu chodzi o zapasy w kisielu?

    Na początku byłem sceptyczny, i dalej mam zastrzeżenia, chociaż widać, że prezydent jakoś tam dojrzał do swojego urzędu, ale jakie to ma znaczenie?

    Duda jest prezydentem cywilizacji i państwowości, ten drugi jest antypaństwowy i antycywilizacyjny (czyli rozbiorowy), więc będzie druga tura i dalej nie ma wyboru.:))

    2
    1. Guy Fawkes

     PIS był psem, który szczeka ale nie gryzie, a od jakiegoś czasu już nawet nie szczeka.

     Nikt nie stracił żadnej wolności, chyba nikt nawet pałą nie dostał za atakowanie policji.

     W państwowych radach nadzorczych dalej w najlepsze cała masa POkrzywdzonych.

     Duda mianował Laskowskiego na szefa izby karnej SN

     Ludzie(!!!), w jakim kraju opozycja tak pływa jak pączek w maśle??

     5
     1. mac-erson

      „PIS był psem, który szczeka ale nie gryzie, a od jakiegoś czasu już nawet nie szczeka.”- jakby to była prawda….
      Ustawy 447, 1066, epidemiologoczna (czytaj szczepionkowa) i wiele innych przygotowane, policja dozbrojona, rezerwiści powoływani od 2019r. – według mnie rozbiory nadchodzą… (obym się mylił).

      4
   1. DrQuality

    Przynajmniej się chłop zreflektował
    Rozmawiałem z panią, która padła ofiarą tego incydentu i bardzo mi imponuje jej postawa, dlatego, że pani postanowiła porozmawiać z tą osobą, która zrywała te plakaty. Ta osoba była niesłychanie wzbudzona. Wzbudzona kłamstwami telewizji publicznej. Ten człowiek przeprosił tę panią. Mówił, że rzeczywiście nerwy miał zszargane, prawdopodobnie oglądaniem tych wszystkich kłamstw i manipulacji.
    PS.Co do stylizacji nie zmieniam zdania

    6
    1. Guy Fawkes

     Jak zwykle odwracacie kota ogonem i podchodzicie do zagadnienia z d… strony.

     W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie, to Dudzie masowo niszczą plakaty, nawet miejscami przy użyciu straży miejskich.

     Nie wiem, jak wielga musi być u was ta wasza patentowana inteligencja, że tak gustujecie w ustawkach typu imieniny hitlera w jakimś lesie.

     ”Homofobia” – widzę że nie potraficie się obejść bez komunistycznych wytrychów. Oj czym skorupka za młodu nasiąknie…:))

     3
 16. tmoore

  @Sir Guy:Guy Fawkes 3 lipca 2020 o 11:46Odpowiedz
  @Lord Tmoore

  Co do tego unieważnienia amerykańskich bondów w rękach towarzyszy chińskich wszystko jest możliwe.
  https://comparic.pl/wenezuela-stracila-dostep-do-swojego-zlota-czy-kupi-bitcoiny/
  ja dopiero jak wrócę z treningu mogę się przyłożyć -see you after 8:30 p.m., ale cieszę się, że koncepcję znalazł Pan interesującą.
  Co do rynku to jestem w rozterce – wydaje mi się, że wbrew wszystkiem pójdzie w górę. Trend is your friend, my friend. Po prawdzie to jest mi obojętne czy będę czy nie będę miał racji.. Ważne tylko to czy na koniec kolejnego tygodnia będę dalej w grze i ile na koncie będzie. Giełda to prosta gra..żadne tam uznane czy usr…autorytety. Jak masz więcej na koniec miesiąca – to miałeś rację jak masz mniej.to nie miałeś (mówię o miesiącu bo nie zajmuję się dejtrajderką. Wszystko co pomiędzy open i close w obranym wymiarze czasowym nie jest istotne. Co innego geopolityka – jest matką koniunktury gospodarczej, money flow, connectivity ..a więc na końcu giełdy. Wyjeżdżam hasta la vista. I dla wszystkich:
  https://www.youtube.com/watch?v=Au_UtFUrsts

  1
 17. tmoore

  @WB:proszę poczytać poniżej będzie Panu blog ustawiał na co Pan chce a na co nie chce pozwalać. I codziennie zapasy w błocie
  DrQuality 3 lipca 2020 o 17:08Odpowiedz
  Panie WB,wiem,że po wyborach Pan mnie zbanuje,ale sytuacja zaczyna byś grożna.
  Miedzy innymi za sprawą obecnych na tej stronie honmofobów.

 18. tmoore

  @WB i codzienny shaming i wyśmiewanie w wydaniu dr Q.
  Np:
  w wydaniu dr Q: PS.A propos spodenek-prosze zwrócic na charakterystyczny ubiór-obrońcy moralności
  Klapki na skarpetkach,rybaczki,podkoszul i niezbedny w tym wypadku tzw.bandzioch-ło matko to cała łone. I tak jest codziennie

 19. Guy Fawkes

  @Max

  Co mnie podkusiło…

  //„Czy ty rozumiesz co znaczy demokracja – rządy większości???”…. owszem ale : Pod pojęciem demokracji rozumie się demokrację liberalną, która jest jedną z odmian demokracji przedstawicielskiej. Zawiera ona takie elementy jak: pluralizm polityczny, równość wobec prawa, prawa obywatelskie, prawa człowieka oraz społeczeństwo obywatelskie – co oznacza tolerancję dla każdej grupy społecznej.//

  Jeżeli ”tak, ale”, to znaczy że ”nie”.
  Demokracja liberalna nie oznacza rządów większości, tak jak demokracja socjalistyczna nie oznaczała demokracji, tak jak krzesło elektryczne nie jest krzesłem.

  Te charakterystyki po kolei są fałszywe.
  Obowiązkowy pluralizm polityczny oznacza, że społeczeństwa są permanentnie rozbite, a sceną polityczną dyrygują agentury.

  Równość wobec prawa to jest w praktyce oczywista fikcja i nikt rozsądny temu nie zaprzeczy.

  Prawa obywatelskie? Obywatel, jak nazwa wskazuje, to jest taki człowiek, który się obywa, począwszy od 2/3 swoich dochodów, które idą na podatki.

  Prawa człowieka, to relikt chrześcijaństwa, ale ich ”reinterpretacja” jest na ukończeniu.

  Tolerancja nie oznacza tego, czym jest, czyli cierpliwego znoszenia rzeczy wstrętnych, tylko ma dwa zupełnie inne znaczenia, po pierwsze akceptację i afirmację dewiacji, które rujnują porządek społeczny, moralny i cywilizacyjny. Po drugie tolerancja oznacza potępienie i represję dla tradycyjnych wartości.

  .

  O chrześcijaństwie nie będę rozmawiał, nie każdy jest tego godny.

  //Krytykuje Pan system Bismarcka i utrzymywania osób potrzebujących pomocy, a jednocześnie popiera Pan partię która stosuje „rozdawnictwo”.//

  Popierwsze, w skomplikowanym, zaawansowanym systemie nie da się nagle z wszystkim zerwać i zrobić wszystko na nowo.

  Po drugie to nie jest rozdawnictwo, tylko saprawiedliwy zwrot podatków ukierunkowany na nowe pokolenie – inwestycja w przyszłość. W skali społecznej to jest w zasadzie likwidacja podatku dochodowego, ukierunkowana na dzieci.

  Po trzecie, gdyby tych pieniędzy nie ”rozdawać”, to wcale nie znaczy, że one mogłyby posłużyć innemu celowi. One by wyparowały, zostałyby wytransferowane zadranicę i posłużyłyby obcym wrogim siłom. Tak właśnie było za rządów POkrzywdzonych, którzy stali na świecy tego rabunku.
  Ludzie nie głosowaliby na patriotów, gdyby nie odczuwali poprawy gospodarki i swojej sytuacji, więc do rządu doszliby POkrzywdzeni i koło się zamyka, kolonialne transfery znowu popłynęłyby pełną parą.

  Demokracja liberalna, to nie są rządy większości, tylko mniejszości. Is fecit cui prodest. Za rządów chrześcijańskich i monarchicznych pańszczyzna była zwykle 4, 5 razy mniejsza niż dziś za rządów tzw. większości.

  Chyba że uznamy, że im bardziej demokratyczny ustrój, czyli im więcej większość ma do powiedzenia, tym bardziej większość wpycha się w niewolnictwo długu.

  Sama elementarna matematyka podpowiada, że 2/3 dochodu pańszczyzny, to nie ostatnie słowo systemu. Postęp zdąża nieubłaganie do 100%, czyli pełnego niewolnictwa.

  Nie sądzę, żeby ludzie byli aż tak POkrzywdzeni na umyśle, żeby tego chceli, ale jak czytam bzdury, jakie piszesz, to zaczynam się łamać.

  Więcej nie pisz, chciałbym zachować wiarę w rozum ludzki.

  3
  1. mac-erson

   @Drogi Sir
   Wszystko by było ok gdyby nie:
   – uzurpowanie, że religia chrześciańska to jedyna słuszna droga do Stwócy (dla mnie np. to jedna wielka ściema)
   – prawa człowieka to nie relikt Chrześciaństwa, Szumowskiego, Trumpa czy ONZ to po prostu prawo naturalne każdego człowieka (a w szczególności jego nieśmiertelenj duszy) wynikające z kosmicznej przynależności do wszechświata ( w każdym z nas jest cząstka Stwórcy).

   1
  2. mac-erson

   „Chyba że uznamy, że im bardziej demokratyczny ustrój, czyli im więcej większość ma do powiedzenia, tym bardziej większość wpycha się w niewolnictwo długu.”

   Jeśli władza jest wybierana przez większość społeczeństwa w 90% nieświadomego to nic dobrego z tego nie wynika co widać na załączonym obrazku (Polska od 1989).

 20. mac-erson

  @WB „zapraszam uwolnienia wyobraźni i do łikendowej dyskusji na temat tego, co czeka nas na świecie w ciągu następnych 20 lat”

  Podejmuję wyzwanie 🙂

  Zacznę od początku. System dąży do kontroli, podporządkowania, depopulacji globalnego społeczeństwa.
  Czym jest ten mityczny system? Wiem ale nie powiem 😉

  Zbieżność faktów:

  – katastrofa Titanica 1912 (co ciekawe dokładnie opisana ze szczegółami 14 lat wcześniej w 1898 roku w książce Morgana Robertsona – The Wreck of the Titan, pisarz ginie w niewyjaśnionych okolicznościach w 1915r.). W katastrofie giną trzej główni przeciwnicy wprowadzenia FED (Benjamini Guggenheim, Isa Strauss, Jacob Astor). Rok później w 1913r. powstaje FED…

  – rewolucja bolszewicka, nazizm, wojny światowe – kto ich finansował, kto za tym stał – można się dogrzebać wielu ciekawych faktów… Co się stało z nazizstami po zakończeniu II WW…

  – WTC 9/11 – już ponad 50% Amerykanów nie wierzy w oficjalną narrację (faktów dotyczących tych wyburzeń jest aż nadto każdy może na własną rękę poszukać)

  – Covidowa Koronka AD2020 (tutaj dodatkowe komentarze zbędne jesteśmy na bieżąco)

  Co dalej…Dla mnie nie ulega wątpliwości, iż szybciej niż się spodziewamy dzieło Nowego Porządu Świata zostanie zmaterializowane. Pytanie tylko jak on będzie wyglądał…

  1) Kontrola społeczeństw – wprowadzana przez aplikacje smartfonowe, nanotechnologię-chipy, do której nas podłączą, szybkie sieci 5G, 6G, 7G… umożliwiające przepływ zdecydowanie większej ilości informacji pomiędzy człowiekiem a systemem. Docelowo kontrola umysłu, bioroboty-hybrydy, transfer umysłów i świadomości do nowych ciał. Jestem przekonany na podstawie min. zgłoszonych patentów, że owe technologie już istnieją, są przebadane i gotowe do adaptacji w globalnej formie. Sztuczna inteligencja, do której będziemy podłączeni to dla mnie największe zagrożenie…Depopulację można będzie wówczas przeprowadzić na wiele sposobów (np. bezpłodność, wirusy kierowane do konkretnych narodów czy też zawodów, natężenie fal elektromegnetycznych, żywność GMO…)

  2) Religie – uważam, że służą one od wieków do manipulacji ludźmi, generowania niskich emocji (lęk, wina, cierpienie…) i służą oddaleniu nas od świadomości prawdziwej boskości opartej na miłości, akceptacji, zaufaniu.
  Obecny podział religijny zmierza moim zdaniem do niechybnego końca. Watykan w swoich manipulacjach zapędził się w kozi róg. Papież Franciszek już dokonuje ostatecznego dzieła. Obstawiam w najbliższych latach upadek obecnych paradygmatów religijnych i nowy ruch (era Wodnika wspiera) oparty na powrocie do natury, wielkiemu budzeniu się ludzi i połączeniu religii w jedną całość opartą o prawa naturalne i energię boską. Nauka też coraz bardziej otwiera się na nowe.

  3) Technologia – tutaj jeśli nie wykończymy się w postaci globalnej wojny zmierza do pełnej automatyki sterowanej AI (jak np. samochody samojeżdzące). Ludzie nie będą już tak potrzebni, wiele zawodów wyginie bezpowrotnie. Powstaną bioroboty, hybrydy ludzkie.

  4) A co tam Panie w polityce? Niestety wariantowość zdarzeń jest tak duża, że nie prognozuję się podjąć tego wyzwania. Wierzę, że Polska przetrwa i nie zostanie rozebrana na części pierwsze jak to już wielokrotnie bywało w przeszłości. A wróg czai się z każdej możliwej strony… Jednego natomiast prawie jestem pewien. Ameryka w obecnej formie nie przetrwa. Obecne rozruchy społeczne to dopiero początek i obawiam się, że po dojściu demokratów do pełnej władzy rozpocznie się prawdziwa zmiana ustrojowa w US. Możliwy rozpad i podział na mniejsze Państwa tak czy owak hegemon straci na znaczeniu.

  Ale przechodząc do sedna. Czy to jest aż takie ważne? W moim przekonaniu nasza planeta to tylko niewielka cząsta wszechświata i to co się stanie jest już gdzieś zapisane i w sumie w niewielkiej tylko części zależy od nas.
  Podczas rozmów z moim dorastającym synem dałem takie porównanie. Nasza planeta w skali wszechświata to odpowiednik naszej skromnej działki w skali Matki Ziemi. Nawet jak tą działkę zniszczą a mój biznes zbankrutuje to i tak Ziemia przetrwa i nie będzie to miało żadnego globalnego znaczenia.

  Dziękuję za uwagę a teraz już przygotowania do urlopu. Bieszczady ach Bieszczady :)))))
  I życzę Wam Kochani dużo wysokich wibracji energetycznych i akceptacji wszystkiego co się aktualnie dzieje. Czy mamy inne wyjście aby być szczęśliwym???

  2

Dodaj komentarz