Juan trzyma się mocno?

Z punktu widzenia cyklu pokoleniowego szczyt siły chińskiego juana względem amerykańskiego dolara z 2014 roku można porównywać do podobnego szczytu z 1980 roku.

Powered by macrobond.com

Z tego punktu widzenia sygnał z sierpnia 2019 – USD/CNY najwyżej od 11 lat – można było porównywać do podobnego sygnału z marca 1984. Ta zabawa generalnie sugerowała trwający całą następną dekadę Chinageddon, który — gdyby nastąpił – prawdopodobnie oznaczałby dla rynków wschodzących powtórkę “straconej dekady” z lat 80-tych.

Ale zamiast gwałtownie osłabnąć względem dolara jak po sygnale z 1984 roku chiński juan trzyma się cały czas mocno.

Podsumowanie: wysnuta z cyklu pokoleniowego analogia obecnej sytuacji USD/CNY do tej z połowy lat 80-tych na razie nie działa – zamiast się silnie dewaluować juan pozostaje stabilny względem dolara.

Komentarze

 1. tinley

  Obserwując to co się dzieje na giełdach odnosze wrażenie że akcje na zielono to tylko podpucha. Prawdę znów mówią korporaty a tu w Europie jakis mały dramat znowu a w USA HYG dziś świeci na czerwono gdy SPX i NDX ładnie zielenią. Albo bedziemy w przyszłym tygodniu mieli załamanie na rynku akcji co zwiastowałoby zachowanie najwrażliwszego po pandemii segmentu jakim sa obligacje korpo które zdają się wyceniać kolejne lockdowny , albo to co się dzieje na korporatach (europejskich zwłaszcza) to to jakas nerwówka pokazująca na jakiej beczce prochu siedzi rynek i co się bedzie działo gdy jednak system slużby zdrowia zostanie zatkany i rzady nie beda miały wyboru i powiedzą sorryy… Musimy was zamknać w domach na 2 tygodnie. Do tego Brexit. Śmierdzi to wszystko i to mocno.
  Zakładam że do czasu porozumienia w sprawie kolejnego pakietu stymulacyjnego w USA możemy mieć baardzo dużą nerwówkę a brak deklaracji rządów w sprawie przyszłych obostrzeń w Europie tylko pogłębia sprawę.
  Co do Chin to moje zdanie jest jakie było. Jesteśmy w procesie deglobalizacji i cokolwiek by się nie działo to rynki wschodzące bedą ofiarami tego procesu z oczywistych przyczyn i dolar rynkom wschodzącym niewiele pomoże (jesli w ogóle takowy będzie bo deglobalizacja = mocny dolar).

  5
  1. sranda

   Podpucha, czy nie, idziemy na okolice ATH na indeksach US w najbliższych 2 tygodniach. Ew. na podwójny szczyt i zwrot w okolicach 1-2 tygodni przed wyborami w US, gdy już będzie na 100% wiadomo, że Trump nie wygra. Teraz rynki mogą się jeszcze łudzić…

   1. tinley

    Przy takiej pompie na amerykanskich akcjach w piątek High Yields-y(HYG) skończyły na czerwono. Europejskie straciły po pół %. Złoto tez niemrawe, DX mocno na plusie . Ewidentnie cos tu dziwnego się kroi, albo to koniec korekty. Biorac jednak pod uwagę wzrost covidowych odczytów w Europie widze tu coś na kształt ponownych lockdownów-choćby tylko w postaci ponownych obostrzeń. Przynajmniej na to wskazywałby rynek długu korpo który został najbardziej poturbowany w marcu.

  1. Guy Fawkes

   Co do zasady nie mieszkam w UK, w ogóle nie ”pracuję” i nie płacę podatków, nie mam rezydencji podatkowej ani w PL ani w UK. Są szczęśliwsze kraje na świecie pod tym względem.

   Chodzi chyba o to ”wyrównanie” do skali PIT?
   Jeśli tak, proszę nie pytać, i tak już jestem zdruzgotany.

   1
      1. wojciech.bialek (Autor
       Wpisu
       )

       No to niech Pan uważa na siebie. Tu francuski oryginał tego filmu:

       “Anthony Zimmer is a genius career criminal wanted by police around the world. He has used ingenious methods to launder money legally, using dummy corporations that file lawsuits against firms outside France. Zimmer is also being pursued by the “White Collar Barons”—a powerful Russian mafia with whom he once did business.”

 2. Griot1234

  PANIE BANKIERZE NIE ZAGLADAC DUCHOM DO KIESZENI A NAWET JESLI DOSTAL COKOLWIEK(MR.DUCH) OD POLSKIEGO PODATNIKA TO TAK JAKBY SOBIE SAM WYPŁACIŁ.I NIE MUWIE TEGO ZGRYŹLIWIE LEZAC PO 6 GODZINNYM ZABIEGU W BERLINSKIM SZPITALU GDZIE OPEROWAL MNIE Rosjanin .i wszystkim życzę takiej opieki medycznej w naszym kraju..gdzie nichciano mnie operować bo covid panuje .pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

  5
  1. duch_natury

   Przypomniała mi się partia, w której przegrałem najwięcej w jednej puli. 1996r. Poker od dwójek.
   Dostałem 4 damy z ręki. 3 osoby grały do końca. Drugi zawodnik dobrał kolor a trzeci do trzech asów dobrał czwartego.
   W puli była niezła bryka.
   Tak to jest – wygranych partii się nie pamięta ale te przegrane zostaja na całe życie 🙂

   1
 3. wojciech.bialek (Autor
  Wpisu
  )

  @Guy Fawkes:
  “Nie przypominam sobie, żeby Pan tak nazywał rząd POkrzywdzonych, który wykazywał więcej cech ”okupacyjnych”.

  ”Znaj proporcją mocumpanie”, bo braknie określeń. Jak Pan nazwie prawdziwy rząd okupacyjny, który zabierze Pana jako człowieka inteligentnego, któregoś ranka na krótką wycieczkę do lasu w Palmirach czy pod Smoleńskiem, a choćby gdzieś za Grodno?

  Obecny rząd jest okupacyjny w takim sensie, w jakim okupacyjna jest każda demokracja. U nas dochodzi jeszcze status postjałtański i te stopniowe próby jej przekroczenia, PRL-bis, PRL-plus…you know.

  Ja krytykuję obecny rząd i ironizuję, bo jest za co, ale co do zasady, to i tak, był przynajmniej, najlepszy rząd z dotychczasowych po transformacji.”

  No nie wiem. Dla mnie historia z braćmi Kurskimi, którzy całe życie ukrywali swoje pokrewieństwo z lordem Bernstainem/Namierowskim/Namierem od “linii Curzona” jest nie do przeskoczenia:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lewis_Bernstein_Namier

  Non enim possumus quae vidimus et audivimus non loqui.

  Dopóki Jacek – “ciemny lud wszystko kupi” – Kurski nie zostanie zesłany na 10 lat do pracy w dziale handlowym polskiej ambasady gdzieś w subsaharyjskiej Afryce, gdzie na drzwiach gabinetu będzie miał tabliczkę z tekstem “dark people will buy everything” zakładam, że żyję w okupowanym kraju.

  8
  1. wojciech.bialek (Autor
   Wpisu
   )

   Pozwoliłbym mu nawet dokonać samodzielnego wyboru:

   Angola – Ambasada RP w Luandzie[47]
   Kenia – Ambasada RP w Nairobi[50]
   Nigeria – Ambasada RP w Abudży[52]
   Senegal – Ambasada RP w Dakarze[55]
   Tanzania – Ambasada RP w Dar es Salaam[56]

  2. DrQuality

   Z niepokojem zaczynam czytać pozagiełdowe wpisy Prowadzacego bloga.Wyłania się obraz dr Jekylla i Mr Hyde.a
   Z jednej strony dr Jekyll-spokojny,wyważony,błyskotliwy analityk rynku giełdowego,którego ogląd tegoż podkreślany jest charakterystycznym timbre głosu,z drugiej strony Mr Hyde-z uporem godnym lepszej sprawy penetrujący/żadnych podtekstów tow.Fijołks/życiorysy innych osób.
   Jakie ,do jasnej ciasnej, ma znaczenie czy wujek Kurskich był Bernstein-Namier czy Pukielman-Papier,czy Walentynowicz miała ojca Ukraińca-oceniamy człowieka i jego uczynki/”po uczynkach ich poznacie”/.Jak Pan to sobie wyobraża-Kurscy wystepują w hałatach i przedstawiają swoje drzewo genealogiczne?Walentynowicz publicznie pokazuje znak Tryzuba na przedramieniu?
   Czy ambasador Niemiec w Polsce odpowiada za przeszłość swojego ojca,jak to wpływa na to kim jest,co robi?np.syn Baldura von Schiracha został wybitnym sinologiem,a wnuk Ferdinand swietnym prawnikiem,a jeszcze lepszym pisarzem-polecam jego ksiązki/gorąco!!/opisujace sprawy w których był obrońcą-db uzupełnienie toczacej sie tutaj dyskusji o sprawiedliwości i miłosierdziu.Nikt ich nie ocenia przez pryzmat ojca i dziadka!!!!
   PS1.Jacek Kurski to wyjątkowo obmierzły typ i świnia,ale jako Jacek Kurski,nie powinowaty Namiera.
   PS2.Pan WB na imprezach karaoke najpewniej spiewa to
   https://www.youtube.com/watch?v=X7V1lbjn8Qg&list=PLNeUO70qnLkuekmK5RWaOeJunLYIJvNbN&index=44

   5
   1. Luto

    W sumie zlotoweczka doszła do oporu. Bitcoin odbija od 10k. Jestem nastawiony na wzrostowy październik. Banki bardzo slabo. Z Aliora wyszedłem przy 15 z PKO BP też przy 23.60. Teraz z Wit 20 tylko PKN i CP i trochę lotosu dla sportu

 4. resss

  bąkier chyba z wypiekami oglada radę krajowa pelo. kiedys bylo śmiechu warte, teraz dzielnie kontynuuje tradycje pelo. z wieczora pewnie z 30 postów bąkierowi poleci tak na gorąco jakie cuda pelo polakom sprezentuje

  2
 5. Guy Fawkes

  @WB

  //Dopóki Jacek – „ciemny lud wszystko kupi” – Kurski nie zostanie zostanie zesłany …. zakładam, że żyję w okupowanym kraju.//

  No właśnie, nie zrozumiał mnie Pan.

  Nie zauważył Pan, że braci Kurskich Namierowiczów jest dwóch(!!).
  Symetrycznie po obu wykreowanych stronach. Jeden bez drugiego jest niewiele wart. Obaj utrzymują i pielęgnują fikcyjny podział społeczny.

  OBIE STRONY SĄ OKUPACYJNE, BO CAŁY SYSTEM JEST CO DO ZASADY (post)OKUPACYJNY.

  Ostatnie wydarzenia mną wstrząsnęly. Dopóki pani Basia prowadziła Jarozbawa przez 30 lat od 1990, wszystko było w miare poukładane. No, trzeba było przymykać oczy, dla ojczyzny, ludzie nie są doskonali itd. you know.

  Ale ostatnie tygodnie są są jak błyskawica, która rozświetliła wszystkie wstydliwe zakątki. Zamiast pani Basi jakiś pulchny cherubinek. Jarozbaw się chyli, już nie kontaktuje z rzeczywistością, ale w dalszym ciągu na smyczy CIJA. Premier powerpointa bez charakteru,

  Ogólna błazenada i klakiernia ssaków bezkręgowych krągłoustych.
  Po wszystkich stronach(!) Głupcy, sprzedawczyki, lenie śmierdzące.

  I myślę, że w każdej demokracji jest podobnie. Demokracja to kest system, który przyciąga najgorsze szumowiny do konfitur.

  1
  1. wojciech.bialek (Autor
   Wpisu
   )

   @Guy Fawkes:
   “Premier powerpointa bez charakteru”

   No rzeczywiście wygląda to tak jakby w przedszkolu Ziobro wtłukł Morawieckiemu w piaskownicy i ten ostatni pobiegł do pani na skargę i teraz pani zamiast sobie siedzieć na ławce i czytać “Panią domu” musi się bawić razem z dziećmi w piaskownicy, by Morawiecki znowu nie dostał. No ale jak pani przedszkolanka zostanie wezwana przez dyrektora to Morawiecki znowu zostanie sam na sam z Ziobrą i pewnie znowu oberwie. Nie wygląda to dla niego zbyt obiecująco.

   2
   1. sumadartson

    Zjednoczone Królestwo jest bardzo długoterminowo na fali opadającej, więc i funt traci. W najgorszym stanie jest Rosja wraz z rublem
    Ze znanych mi walut warto inwestować w PLN. Do czasu ukonstytuowania się Unii Rzeczpospolitej Trójmorza.

    1
    1. Guy Fawkes

     No nieee wiem, funt raczej ”był” w długoterminowym trendzie spadkowym. Tzn. jeszcze jest, ale na końcówce.

     Końcówek się nie gra, jak wiadomo:))

     Po szoku brexitu, UK szybko stanie na nogi i ucieknie ciężkiej Rzeszy.

     2
  1. DrQuality

   Panie WB ,niech Pan wytłumaczy ciemnemu ludowi w prostych,żołnierskich słowach 1/co oznacza fraza “znając swoje rodzinne ograniczenia”Jarosław Kurski etc.
   2/Z dialogu Pana z tow.Fijołksem wyłania sie taki oto obraz-niezane siły,a moze znane ustawiły po przeciwnych stronach barykady 2 braci o wiadomym pochodzeniu,którzy rozgrywają biedny,ciemny lud w wiadomym celu realizując polityke wiadomych sił.
   Muzyczna dedykacja dla Panów
   https://www.youtube.com/watch?v=fUmt6B4pL9k

  1. sumadartson

   Ta wolność jest z gatunku tych wolności, które zniewalają. Umysł. Ogłupianie rozumu matrixem służy raczej kolejnym nieribom, czyli rewolucjonistom. “Wynik wyborów został ustalony wcześniej”. W przypadku taśm Sowy być może tak, bo kto rozumny zagłosowałby na Partię Oszustów.

   2
 6. long_short

  @red
  Panie red, czy podjął by się Pan raz na jakiś czas analizy kresek jakiejś interesującej spółki z dużym potencjałem?
  Co Pan uważa o XTB?
  Część osób z chęcią włączy się w dyskusje z pożytkiem czasu jaki tu spędza na scrolowaniu publicystyki lordowskichmości od sasa do lasa.

  10
  1. red.007

   Analiza to za dużo powiedziane.
   Mogę jedynie spróbować opisać wykres,czyli to co widzę.
   Ponieważ opis może być subiektywny,to nie może być podstawą do gry.
   Wykres ma krótką historię i trudno znaleźć strukturę/sekwencję.
   Zatem jedynie próba opisu sekwencji od 28 lipca br.
   https://stooq.pl/q/a2/?s=xtb&i=d&t=c&a=ln&z=85&ft=20200603&l=125&d=1&ch=1&f=1&lt=57&r=0&o=1
   Widzę korekcyjnego zygzaka,gdzie B nie znosi więcej jak 50% A.
   Nie chcę nikogo wnerwiać,ale widzę TUK w C od 6 września.
   Ponieważ TUK ma wydłużoną podfalę 1,to przy wersji spadkowej,nie spadniemy poniżej 13,55.
   Pomocną linią może być linia prowadzona po dołkach f1-f3 TUK,czyli 12 sierpień-8 wrzesień.
   Nie będzie rzeczą nadzwyczajną jak wykres tą linię lekko przebije.
   Dla wersji wzrostowej,już są spełnione zniesienia.
   1.C ma minimum poniżej A(30 lipca).
   2.C ma spełnione zniesienia dla zygzaka załamanego,jest między 38,2%-61,8% A.
   3.Podfala 5 TUK przekroczyła już 61,8% podfali 3 TUk.

   Konkluzja:

   Kurs ma prawo już podjąć wzrost,jeśli mu się jeszcze nie zechce,nie powinien zejść poniżej 13,55.
   W przypadku podjęcia wzrostu,powinien być on dynamiczny i pierwszym ruchem(nie mylić z jednodniowym ruchem) wyjść nad 6 sierpnia.
   W dalszej kolejności nad 28 lipca.
   Nie podejmuję się określenia TP,ze względu na brak historii.

   9
       1. Max2

        Pewnie taka przenośnia – ile ma Pan jeszcze ” gór” “przerobić w swoim życiu aby być szczęśliwym 🙂
        Góry jako rzecz nie do zdobycia 🙂 .. no chyba że Pan kocha trud i znój…jako element życia :)))
        P.S może piszę o sobie 🙂

  1. sumadartson

   I właśnie za takie spełnianie sprawiedliwości miłuję Waszmości czystą miłością bliźniego. Adwersarza też miłuję, lecz jedynie w akcie miłosierdzia. Mam nadzieję że już nie przekroczy granic przyzwoitości i dobrego smaku.

   1
      1. sumadartson

       I właśnie dzięki tej miłości dostąpił Wadzmość gry na giełdzie:
       “Gdybym był (…) a miłości bym nie miał, byłbym jako (…) cymbał brzmiący”.
       A przecie cymbały na giełdzie aż tak długo nie grają.

       1
          1. red.007

           Owszem zdziwię się.
           Bardziej będę zdziwiony tym kogo nie zobaczę,niż tym kogo zobaczę,po tamtej stronie.
           To zdziwienie wynikać będzie z pierwszeństwa osób ostatnich.

          2. Max2

           Bardzo dyplomatyczna odpowiedz 🙂 Jeszcze Panu nie gratulowałem zagrania i teraz to czynię, choć zaczynam mieć inną koncepcję.. spadkową…No ale jak będzie kto wie.. Pozdrawiam

           1
        1. sumadartson

         Niedopuszczalna zmiana. Stworzeniu nie wolno zmieniać słów Stwórcy. Jeśli się tego dopuści to bluźnierstwo. Pierwotne słowa są zasadne, jako że Najwyższy ma moc nad szatanem. Tylko z jego pomocą możemy ujść pokuszeniu. No ale o to trzeba się do niego zwrócić. Wiem, bo nie raz dzięki Niemu czmychnąłem przed własną głupotą będąc kuszonym.

          1. sumadartson

           Wreszcie pasterze dusz robią to do czego zostali powołani.
           Każdy nowy Dom miłosierdzia to krok w kierunku uniknięcia kolejnej kary za występki. Oby tylko
           Dom miłosierdzia nie próbował zastąpić częstego uczestnictwa w eucharystii, która to ofiara jest najwyższa formą zbliżenia poprzez ofiarę Syna , Stwórcy ze stworzeniem

         1. Max2

          Po 30 minutach cisza.. Potrafisz szlachcicu obnosić się wiarą nie próbując dociec co Jezus miał na myśli. Może te cymbały o których piszesz dotyczą Waszmośći? Może wierzycie szlachcicu tak jak “dziad z pradziada” nie dociekając meritum miłosierdzia i miłości? A może to tylko ściema?

          1. sumadartson

           “Nowe przykazanie daję wam abyście się wzajemnie miłowali. To przykazanie pozwolì spełnić wszystkie 10. Nie mogę na bieżąco bo w międzyczasie majsterkuję

           2
          2. sumadartson

           A co w tym śmiesznego. Mnie szabas nie dotyczy a w stajni mam oświetlenie. Kocham robić w drewnie

           1
  1. sumadartson

   Jeszcze nawiązując do o. Jezuitów dodam, (bo tam sznurek się zrobił) że z tego powodu wyświetlonego przez Waszmości zaczynam powątpiewać w kolejną wizytę Pod Grunwaldem. Dla bezpieczności podnoszę na NAD Cedynię.☺

   1
 7. DrQuality

  sp500,nsq,dj po raz pierwszy na wykresach dziennych 15-ka przebija 30,45, co więcej wykres poniżej tychże również po raz pierwszy od marca 2020-to może być strefa oporu
  Na europejskich giełdach 15 tka również przebija 30,w niektorych przypadkach również 45,wykresy poniżej tychże
  Ibex wygląda słabieńko-na jego przykładzie widać jakim oporem mogą być średnie
  słabo FTSEMIB,FTSE250,potem CAC,najlepiej DAX-Deutschland uber alles?

    1. sumadartson

     Co do k.walut, podzielam w pełni dawną opinię Arcymistrza, że z biegiem czasu bitkoń ustabilizuje się na bardzo niskich poziomach. Długoterminowo Arcymistrz jest trafny. Wiem bo krach ze stycznia 2018 zapowiedział jeszcze bodaj w 2016.

     1
      1. sumadartson

       Krach czy początek krachu?
       Bo ja 22.02.2022 widzę jego koniec wraz z początkiem nowego okresu nowej Wielkiej Szczęśliwości 80 letniej, zgodnie z wiecznie żywym 80 letnim cyklem Kondratiewa. Choć biorąc pod uwagę bezmiar grzechu obecnego wszechzadłużenia to może być z tym kłopot. A prawda. Kolejna WŚ rozwiąże wszelkie problemy ekonomii. Oby nie wszelkie doczesne.?

       1
       1. zorro

        Kiedy rozpocznie się krach na giełdach napisałem 10.IX. Jest to zupełnie inny timing niż Twój. Kolejne wpisy dotyczące daty rozpoczęcia krachu umieszczę na blogu 10.X.10.XI.10XII.10.I.2021. Krach jest tuż za rogiem a nie w tak dalekiej przyszłości o której wspominasz.

        2
     1. Max2

      W dzisiejszych czasach wszelkie prognozowanie mija się z celem. Podziwiam P. Wojtka jak z uporem doszukuje się analogii a tu nawet prognozowanie na podstawie nastrojów niewiele daje. Ciekawostką jest że nastroje na blogu są taką wskazówką 🙂 Bardziej świadomi/nieświadomi inwestorzy?

 8. tmoore

  @all Bardzo mi przykro, ale nie mogę brać udziału w dywagacjach albowiem oglądam z żoną Kierunek Noc (netflix) na podstawie prozy Jacka Dukaja “samotność Aksolotla” . Może nie ma tej magii ale bardzo dobre. Do tego (bo u nas zimno i pada) rum Dictador 20y na rozgrzewkę.
  Poza tym wg mnie na pod wpływem Dukaja stawiam tezę, że dr Q i Mr Max (1 – 10!) jest tą samą osobą albo w rzeczywistości alternatywnej szwagrami – razem się zjawiają razem znikają razem uczą się mówić po łacinie. Różnica taka, że Pan Max (1-10!) się jąka (albo mlaska) – do interpretacji a dr Q aż piszczy aby “cuś donieść o antysemityźmie” na naszego Gospodarza. pewnie najlepiej na FB (bo nie trzeba nic udowadniać aby kogoś “spalić”).
  Mistrzu Adalbercie niech się Pan trzyma – w takiej sytuacji jestem też z Krzeszowic a mogę być nawet z Tenczynka !
  Nie mogę dzisiaj dłużej debatować bo kolejny odcinek – żonka woła.
  Na marginesie (1-10!) to inaczej silnia a nie wykrzyknik

  2
        1. sumadartson

         Przy okazji któregoś tam krachu w “Parkiecie” satyryk wyrysował wykres w kształcie “faka” z wpatrzonym weń przygarbionym i sponiewieranym inwestorem. Śmiałem się ze dwie niedziele. Podobne wykresy zdarzają się częstawo i najczęściej kończą się mniejszą lub większą katastrofą

         1
          1. sumadartson

           Zasłuchałem się w spór sędziego Żurka z publiką tvp. Jeślli nie powiedziałem że początek klina to minimum ruchu to przepraszam. Gratuluję kupna przy wybociu górą formacji. Jrsteśmy na dziennym szczycie.

           1
          2. Guy Fawkes

           Wiem o tym, że to powinno się wybić na większych interwałach, ale to domena innego portfela:))

           Dziś chodziło mi tylko o zapas whisky na few months you know.

           Good night and cheers!

 9. long_short

  – dla inwestorów BML

  to co zostało określone przez zarząd lekiem na covid jest:
  – tymczasowym środkiem zaradczym inmunoglobuliny do immunizacji biernej.
  Działanie tego ” leku” będzie bardzo ograniczone do wąskiej grupy pacjentów.
  W żadnym stopniu ” lek” nie wpłynie na zahamowanie replikacji wirusa.
  Lekiem może być jedynie inhibitor, który będzie hamował replikację wirusa –
  specyfik BML nim nie jest.
  “Lek” od BML przejdzie badania kliniczne bez problemu,
  identyczne immunoglobuliny stosowane są od dziesiątek lat np. w konflikcie serologicznym, w tężcu itp.
  Każda z tych immunoglobulin hamuje jedną cząsteczkę wirusa, których w organizmie powstają milion.
  To jest zwykłe białko, których nie można podać w dużej ilości dożylnie.
  Takie białko będzie działać chwilowo na jakiś ułamek wirusa, ale podczas czynnej wiremii powstaje
  kolejny milion cząsteczek. “Lek BML” “zadziała” na bardzo ciężkich pacjentów z obniżoną odpornością na chwilę jako opóźniacz
  kiedy organizm będzie bardzo wolno wytwarzał przeciwciała. Jako lek nie ma mowy.
  Co istotne, każde podanie immunoglobulin to potężne ryzyko wstrząsu dlatego takie terapie wdraża się sporadycznie.

  Przy kolejnej okazji, na konfie zorganizowanej przez BML, ktoś z branży blogowo-finansowej może poruszyć te kwestie
  zadając pytania zarządowi, analitycy finansowi zapewne to wszystko wiedzą….
  Tylko te obroty dziwią i plany wsadzenia BML do W20.
  Kogo obchodzą fakty, grzanie tematów i kasa się liczy?

  8
  1. macarek

   Bo to jest powoli czas “ubrania” w różne shity.
   Allegro wg mnie będzie nowym Bankiem Śląskim z 1994.
   Jest grupa spółek, ktore mają lub będą mieć w najbliższym czasie jednorazowy sukces, który rynek wycenia tak jakby to było rok rocznie do utrzymania.
   A tak nie jest. Ale to jest nośna alternatywa dla cyklicznych by gotówka mogła poszaleć, moda, hype.
   A co do BML – to najwięcej urósł jak Duda był w USA, i były plotki o zaangażowaniu Amerykanów w temat, by Trump miał wreszczie złotego Graala.

   1
     1. macarek

      W sensie ING wygląda na spadek poniżej 100 do linii – w sumie mniej spadł od reszty peletonu – to dostał praniem pieniędzy ostatnio.
      A ALR to będzie gwiazda tej grupy jak TAU i JSW. Więc tu nie ma znaczenia ile jeszcze spadnie, bo i tak poźniejszy wzrost to zlikwiduje w chwilę.
      Dlatego MW zmniejszył już szorta z 1,27% na 0.59%, czując, że potem się nie zmieści na rynku z odkupem z tymi, co tak szybko się teraz ładują jak coś tylko zapiszczy w trawie.
      https://rss.knf.gov.pl/RssOuterView/faces/start2OuterView.xhtml

 10. sumadartson

  Są tacy dla których wypoczynek to rynek. Ja od kołyski w coś grałem. Od pokera i oczka, przez ligę polską (raz 13/13) i angielską po jednorękich bandytów.
  Odkąt białogłowa trafiła pod mój pantofel pozostał tylko rynek.

  2
  1. duch_natury

   Wirtualna rzeczywistość? A może po prostu Nowa rzeczywistość. Wgrasz sobie do mózgu nowe wspomnienia, wykasujesz złe wspomnienia, wgrasz sobie do pamięci całe książki i informacje Te patenty już są zgłoszone i prace trwają.
   A potem już tylko zarządzanie Twoimi emocjami…
   Ale ludzkość daje przyzwolenie takiemu biegowi wydarzeń.

  1. resss

   najlepsze tekst z tt o krypto

   Me explaining crypto “our whole financial system is built on weak foundations“ and then five minutes later “so you can use this app developed by a single guy in Kreuzberg to access this experimental protocol created in a hackaton which will hold all your money”

   przy zabawie krypto mozna stracic kase na tak wiele sposobów ze naprawde pozostaje tylko wmawiać ze to przede wszystkim platforma dającą bezpieczeństwo i zaufanie w odróżnieniu od systemu bankowego z gwarancjami i spora szansa na odzyskanie hajsu gdy ci konto wyczyszczą hackerzy

 11. tmoore

  @WB: Panie Wojtku powinien się Pan stanowczo stokenizować.
  Waluta powinna się nazywać grey-protein-coin w skrócie greytein. To ładna nazwa i sam bym nabył trochę greyteinów. Pewnie powinnny sie nazywać white-teiny ale słowo biały ma teraz złą konotację dlatego sugeruję greyteiny. Proszę przeanalizować jakie miernoty dorabiają się w sieci na tzw edukacji

  1
   1. tmoore

    @duch natury: Pan Wojtek chce czynie chce jest częścią systemu jak każdy z nas. Ale ztokenizowany Pan Wojtek brzmi bardzo nowocześnie, blokchainowo i pewnie wymiar finansowy byłby ze znaczeniem. Takie greiteiny to bym za 1% portfela krypto kupił 🙂

  1. resss

   najlepszy plan maja niemcy, beda importować wodór ns/ns2 od ruskich wytwarzany z ropy czy gazu hahaha
   taki typowy niemiecki deal, ekologiczne diesle spalające olej palmowy pod tworzenie ktorego który wycięto jakies absurdalne hektary dżungli

   1
    1. resss

     niemcy liczą ze wygraja na loteriiq geopolitycznego – gdzie usa i chiny sie bija tam niemcy korzystają. stad sa w stanie nawet poswiecic czesc knowhow i technologii aby pomoc chinom aby te rzuciły rękawice usa

     ruscy w tym tańcu to trudny ale zorientowany dokładnie na to samo partner. jak już chiny z usa sie wykrwawia, ruscy po swoje siegna na wschodzie, zachodzie i południu.

     tymczasem rozne analizy pokazują ze zagłodzenie ruskich psuje rownie strategie niemcom, bez surowców i handlu to sie nie uda.

     stad takie akcje jak obecnie na Białorusi sa smutne ale korzystne, reżim lukaszenki popierany przez rezim putina dokonuje brutalnych dzialan przeciw Białorusinom. Mogli osiagnac w kremlu to samo na setki lepszych sposobów ale backa sie nie ugiął a putin kolejny raz dal sie mu ograc.

     na dłuższą mete to co tam sie teraz dzieje przybliży bialorus do nas i zachodu

 12. DrQuality

  Porozumienie Izrael-Zea-Bahrajn-do Izraela przyjedzie saudyjski ambasador
  1/Palestyńczycy out-nowa wojna?
  2/koniec konfliktu bliskowschodniego
  3/konflikt semicko-perski
  4/względna równowaga
  5/Usa w spokoju wycofują sie z Bliskiego Wschodu
  Ten Trump może taki goopi nie jest,who knows

  1. tmoore

   https://bithub.pl/geopolityka/sankcje-na-iran-trump-dokreca-srube-bedzie-kryzys/

   1. Bliski Wschód odfajkowany – + Rosjanie mają wojnę w Karabachu co ich odciągnie od Syrii i Białorusi.
   2. Jeśli odfajkuje NS II po wyborach i zdyscyplinuje Europę, to Trójmorze zatka Szlak Jedwabny
   3. Przedpole przed Ersibatle wyczyszczone
   4. Sir Guy nie dość że wczoraj w pięknym stylu pospekulował to jeszcze flaszkę od mnie z zakłady wygra
   5. Zakład dotyczył erdibatlu w 2021 – 2020 się nie liczy
   6. Chyba żeby coś nie pykło
   7. Warunek – musi być spokój w Syrii -bez Ruskich ( w zamian za to Turcy rozpalili Kaukaz) i potem punkt 2.
   Nie ważne jaki jest Trump – ma mądrych doradców – dipstejt, you know. Po wyborach, jeśłi Trump wygra UE zostanie zkagańcowana. Wtedu wojny nie będzie
   8. Wojna jest prezydent demokrata senat demokrata

   1
  1. Guy Fawkes

   Demokratyczny prezydent + demokratyczny senat to jest prawdopodobnie mylny błąd Lordzie Tmoore.

   Partie w demokracji są wehikułami agentur. W dodatku sytuacja jest płynna. Demokraci dziś to jest czysta (a właściwie brudna) komuna.
   Kiedyś demokraci zmierzali do hegemonii amerykańskiej, a dziś i od paru dekad, zmierzają do zniszczenia Ameryki.

   Chyba że się mylę, ale nie wierzę demokratom jak wściekłym psom.

   1
  1. Guy Fawkes

   Tyrania dystansu jest dla słabych.

   Hegemonia polega właśnie na pokonaniu tyranii dystansu i kontroli szlaków i z tego wynika status dolara, kierunek przechylenia boiska itd.

   Nie chodzi o to, że usiaki skrócą perymetr i wszystko będzie ok. Jak skrócą perymetr, to logiczną konsekwencją jest upadek dolara, a z nim tych wszyskich piramid z kieliszków.

   Skrócenie prymetru oznacza w krótkim czasie, że Ameryka wpadnie w otchłać rewolucji i klęski humanitarnej.
   Tak jak jest na filmach o zombie.

 13. Guy Fawkes

  @DrQ

  //zamiast ersibatlu?
  https://www.msn.com/pl-pl/news/swiat/usa-nad-przepa-c5-9bci-c4-85-znany-ameryka-c5-84ski-miliarder-ostrzega-przed-upadkiem-imperium/ar-BB19e97Z //

  Jesteście towarzyszu DaQu opóźnieni w … percepcji.

  Takie gadki szmatki, to ku pokrzepieniu dla starego głuchego i ślepego dziadka do orzechów.
  Ameryka jest niszczona od dekad i poza nielicznymi wyjątkami nie ma tam już dobrych szkół, a populacja jest zdeprawowana. Proces degradacji Ameryki można zatrzymać na jakiś czas wyłącznie przez ersibatl.

  Podobno są tacy, co mówią, że Chiny jeszcze nie wygrały. No tak, bo Ameryka jeszcze nie przegrała. Ale to bez ersibatl kwestia niedługiego czasu.

  1. Guy Fawkes

   Tak czy owak Milordzie oznacza to starcie, bo towarzysze chińscy nie zatrzymają swojego rozwoju i nie pogrążą się sami.

   Im później nastąpi starcie, tym mniejsze szanse usiaków.

   Te różne kraiki mogą sobie grać w koalicje, ale jak przyjdzie do rzeczy samej, to schowają się w mysiej dziurze.

 14. Guy Fawkes

  @Lord Tmoore

  //Panie Wojtku powinien się Pan stanowczo stokenizować.
  Waluta powinna się nazywać grey-protein-coin w skrócie greytein.//

  Nieee, greytein to za słabe, nieokreślone, nijakie.
  To musi oddać radykalizm pana Wojtka, i być na czasie, może DFLM coin?

  Dark Folk Lives Matter, darkcoin:))))

  1. tmoore

   Sir Guy:
   Ok darkcoin brzmi udergroundowo i się wpisuje w myślenie tzw shit-generation – im bardziej off tym lepiej. Za 1% darcoina kupię. Aczkolwiek w tej nazwie niknie konceptualny związek pomiędzy 2 ma znaczeniami możłiwymi nazwiska Pana Wojtka – take połączenie koloru i bialka (jako protein) wydawało mi się jednocześnie manichejskie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Manicheizm#/media/Plik:ManichaeismSpread.jpg
   i staroceltyckie
   https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1f/Celts_in_Europe.png
   Może więc dark-tein. Nie wszystko musi się kończyć na coin, you know..

 15. sumadartson

  W co się bawić gdy po tygodniowej absencji “koncept ulata jak łezka od rzęs” a prorocze sny zanikły i nie wracają?
  Spojrzałem głęboko AT na globalu w oczy, a tam jeno to co wszyscy wiedzą: jak spadnie to będą spadki lub też odwrotnie.
  Co począć z tym stadem shortkoni, które od wtorku przyniosły siłę kasy?
  Doradźcie Waszmoście zagubionemu …z prapradziada.

  1
    1. sumadartson

     No nie, bom od wtorku w pędzie poza rynkiem przebywał. Dziś pierwszy raz na sakwę położyłem oko i zaskoczenie, bo zyski liczyłem o 100 pkt. na sztuce niżej. A przecie jeszcze we wtorek wrzeszczałem do telefonu sprzedam po 1798 bodajże.

     1
  1. sumadartson

   za długie na dziś, jutro rzucę uchem na calość. Wygląda na płytkawe i ciut konfabulowane. “przychodzą do mnie dziewczyny, które myślą że są brzydkie”. Toć “nie ma brzydkich kobiet, tylko wina czasem brak” cytując klasyka rozrywki. Pokój Waszmości

   1
 16. datik

  To mamy lukę dzisiaj zapewne. Pytanie czy utrzymają do końca ? Zapewne też, jeśli utrzymają – wyspa odwrotu- to na koniec dnia będziemy ponad 1700. I wtedy wchodzenie w L niektórym wyda się ryzykowne. Jak “żyć” ? : )

Dodaj komentarz