“Cześć, giniemy”

W Macrobondzie można znaleźć tygodniowe dane na temat ogólnej liczby zgonów w Polsce. Publikowane są one przez Human Mortality Database. Niestety publikacja tych danych jest opóźniona o mniej więcej miesiąc, więc najnowsze są z ostatniego tygodnia października. Wtedy ogólna liczba zgonów w naszym kraju była wyższa niż rok wcześniej o ok. 85 proc.

Powered by macrobond.com

Podsumowanie: w ostatnim tygodniu października w Polsce zmarło najwięcej osób od przynajmniej 20 lat.

Komentarze

 1. toya

  Biorąc pod uwagę przyczyny tej katastrofy czyli utratę możliwości sterowania samolotem i wynikającą z tego przerażającą bezsilność załogi, to tytuł całkiem trafnie pasuje do naszej służby zdrowia i jej dryfu na skały.

  17
   1. szrapnel

    Wypadek? Ił62m miał wady konstrukcyjne niedouku.

    “Dziś wiemy, że z 80 zbudowanych samolotów 25 % uległo wypadkom i katastrofom. Według innych danych zbudowano Ił-62 / M w liczbie 275 sztuk, a rozbiło się 14 maszyn grzebiąc ponad 1 000 osób. Dane co prawda rozbieżne, ale zawsze nieprawdopodobne. W historii lotnictwa pasażerskiego nie było innej maszyny, której eksploatacja byłaby obciążona takim bilansem. “

    3
    1. Darek51234

     O wyzwiska, zapewne pisowski Cham. Wiadomo dlaczego doszło do wypadku, komunistyczna komisja okupowanego państwa potrafiła napisać prawdę. Więc nie musiszwywaxac otwartych drzwi. Biorąc pod uwagę że masz pianę na ustach po słowie wypadek, to wiadomo kim jesteś, debile z sekty smoleńskiej. To był wypadek z typowej przyczyny. Typowe przyczyny to błąd pilota, wady materiałowe i konstrukcyjne samolotów z błędami ich obsługi. A tak w ogóle to wy pierd alaj.

     8
 2. macarek

  Warto czasem wygooglować analizę zahaczającą o demografię i wynikającą z niej kwestię bezrobocia (tak tekst “giniemy” mnie zainspirował).
  Najlepiej, zę wydaje sie być ona trafna!
  https://www.michalstopka.pl/bezrobocie-w-polsce-spadnie-do-5-w-2018-roku-cykl-dziesiecioletni-na-rynku-pracy-w-praktyce/
  Wynikałoby z niej, iż starzenie się społeczeństwa jest korzystne dla rynku pracy – pewnie biorąc pod uwagę iż trudno dogenerować miejsca pracy przy postępie technologicznym. Starsi ludzie zaś mają pieniądze i potrzebują usług (opieki) generując rynek pracy (to mój wniosek).

  4
 3. Uncja

  Książka “Społeczeństwo przemysłowe i jego przyszłość ” ostrzega przed tym, co się właśnie staje:
  .
  “Praca ludzka nie będzie już konieczna i masy staną się pustym ciężarem dla systemu. Jeśli elity będą okrutne, to spowodują eliminację zbędnej ludności przez redukcję urodzin przy pomocy propagandy i środków biologicznych. Może się zdarzyć, że elita będzie miała miękkie serce liberałów. W takim razie zatroszczy się o potrzeby fizyczne mas i zdrowe hobby dla każdego. Ale życie stanie się tak bezcelowe, że ludzkie istoty spadną do poziomu udomowionych zwierząt”. 😉
  więcej:
  http://biznes.interia.pl/praca/news/koniec-pracy-twojej,

  Jesteśmy smutnym liderem największej śmiertelności, najwyższej inflacji…

  5
 4. Griot1234

  dla @ Neptun
  tu ciekawsze rozwinięcie tematu w formie wywiadu -rozmowy Moniki Jaruzelskiej z Tomaszem Wróblewskim polecam w tej formie .W tym wywiadzie Pan Wróblewski wspomina o chińskich obligacjach opartych na miedzi. Czy ktoś z państwa o tym słyszał bądź cokolwiek wie .Próbowałem wyszukać, ale nic nie znalazłem. Gdyby coś ktoś znalazł poproszę o link. Z góry dziękuję.

  https://youtu.be/KhwmDJ5C1gY

  1
  1. toya

   Chińczyki mawiają “Ruch jest wszystkim”. Złoto jest zaprzeczeniem tego podejścia.

   Zamiast skupiać się na tym jak przechować wartość trzeba kminić jak nauczyć się ją generować w nowej rzeczywistości. Złoto niczego nie tworzy. Tutaj od wieków nic się nie zmieniło – wartość mają Ci którzy rozwiązują problemy.

   3
 5. Bankier1

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 5733 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. “Cuda jakieś” – tak skomentował dzisiejsze dane MZ Michał Rogalski, twórca bazy danych na temat pandemii, z której korzystał między innymi Uniwersytet Warszawski, wyraźnie zaskoczony prawie dwukrotnym spadkiem dobowego udziału wyników pozytywnych w ciągu siedmiu dni.

  Idą Święta to król Polski mateusza przynosi cuda Polakom .

  5
 6. Altivar

  toya 30 listopada 2020 o 21:32Odpowiedz
  Chińczyki mawiają „Ruch jest wszystkim”. Złoto jest zaprzeczeniem tego podejścia.

  Zamiast skupiać się na tym jak przechować wartość trzeba kminić jak nauczyć się ją generować w nowej rzeczywistości. Złoto niczego nie tworzy. Tutaj od wieków nic się nie zmieniło – wartość mają Ci którzy rozwiązują problemy.

  2

  I tu trzeba szukać pomysłów. Brawo!
  ????

  1

Dodaj komentarz