Polska europejskim liderem pod względem liczby zakończonych wynikiem dodatnim testów na obecność wirusa SARS-CoV-2

Chciałbym poinformować, że rozpocząłem współpracę z Domem Maklerskim Banku BPS, w ramach której i na blogu i na stronie domu maklerskiego będą ukazywać się moje komentarze (takie jak poniższy). Nad tym tekstem powinien być widoczny baner DM BPS. Zachęcam do „klikania” w niego, zapoznania się z ofertą domu maklerskiego i – jeśli wyda się Państwu atrakcyjna – akceptowania jej. Być może pozwoli to na przedłużenie funkcjonowania mojego bloga (proszę pamiętać o kodzie promocyjnym WB DMBPS ;)).

Materiał wykonany na zlecenie Domu Maklerskiego Banku BPS S.A.

Podczas wiosennego szczytu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 szczyt dziennej liczby przypisanych COVID-19 zgonów wypadł w naszym kraju 25 kwietnia na poziomie 40. 15 listopada nowy szczyt w tej kategorii wyniósł już 546 zmarłych osób przy nowej liczbie wykrywanych testami przypadków zarażenia od 5 listopada utrzymującej się powyżej poziomu 20000.

Równocześnie nasz kraj stał się właśnie europejskim liderem pod względem wielkości udziału wykonywanych testów na obecność wirusa, które kończą się wynikiem pozytywnym. W tym zestawieniu czołówka to kraje Europy Środkowo-Wschodniej, a na drugi biegunie są kraje nordyckie (z wyjątkiem Szwecji).

Po wczorajszym wzroście o 2,8 proc. WIG-20 zamknął się na najwyższym poziomie od 31 sierpnia. Standardowy MACD nadal potwierdzał ostatnie wzrosty osiągając najwyższy poziom od końca czerwca. W ciągu minionych 11 dni sesyjnych WIG-20 wzrósł o 18,7 proc., czyli najbardziej od pierwszej połowy listopada 2008. Wcześniej tak silny wzrost w trakcie 11 dni sesyjnych pojawił się w październiku 2001. Za wyjątkiem NCIndex (-0,3 proc.). Wszystkie pozostałe główne indeksy polskiego rynku akcji notowały wczoraj wzrosty. Wśród indeksów sektorowych nowy przynajmniej roczny szczyt ustanowił WIG-GORNIC. Wśród indeksów narodowych nowe roczne maksimum ustanowił również WIG-UKRAINE.

Po wczorajszym wzroście dziś rano cen kontraktów na S&P 500 spadała (-0,5 proc.). Standardowy MACD nadal nie potwierdzał nowych szczytów zamknięcia indeksu pozostając poniżej swoich poziomów z września i czerwca. W Azji dziś rano przeważały wzrosty (najsilniej o 1,1 proc. rosły indeksy giełd w Tajlandii i Singapurze). Nowe przynajmniej roczne rekordy ustanawiane były przez główne indeksy Indii, Japonii, Tajwanu i Korei Południowej. Lekko spadały jedynie indeksy giełdy w Szanghaju oraz na Nowej Zelandii.

Grupa Recykl (C/Z 13,1, C/WK 1,69, kapitalizacja 58,8 mln zł) została w tym miejscu wspomniana 11 lutego br. Tego dnia kurs akcji spółki zamknął się na poziomie 22,40 zł. Wczoraj jedna akcji spółki kosztowała na zamknięcie 35,60 zł. Zbliżenie się kursu do grupy potencjalnych linii oporu zaznaczonych na poniższym obrazku czyni przesłanki stojące za zwróceniem uwagi na akcje tej spółki 9 miesięcy temu nieaktualnymi.

Z ciekawszych danych makroekonomicznych, które zostały opublikowane w kraju i na świecie w ciągu minionych 24 godzin, można wspomnieć roczne dynamiki produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej w Chinach w październiku:

… nowe rekordy średniej i mediany cen nieruchomości mieszkalnych w 100 największych miastach Chin:

… -10,6 proc. roczną dynamikę produkcji przemysłowej w Japonii we wrześniu:

… roczne dynamiki agregatów pieniężnych M1 i M2 w Chinach w październiku:

… nowy rekord publikowanego przez Deutsche Hypothekenbank indeksu cen nieruchomości mieszkalnych w Niemczech (+10,9 proc. r/r):

…+4,2 proc. roczną dynamikę bazowego wskaźnika inflacji w Polsce:

… oraz roczną dynamikę zużycia energii elektrycznej w Chinach w październiku:

Wojciech Białek

Zastrzeżenie prawne

Opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy autorów według stanu na dzień jego sporządzenia. Autorzy nie uwzględniają w opracowaniu jakichkolwiek szczególnych zamierzeń inwestycyjnych, szczególnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani szczególnych potrzeb czy żądań potencjalnych odbiorców. Opracowanie publikowane jest w celach wyłącznie informacyjnych lub marketingowych i nie powinno być interpretowane jako (1) osobista rekomendacja, (1) porada inwestycyjna, prawna, lub innego typu, ani jako (2) zachęta do działania, inwestowania czy pozbywania się inwestycji w szczególny sposób, bądź (4) ocena lub zapewnienie opłacalności inwestycji w instrumenty finansowe objęte opracowaniem.
W szczególności opracowanie nie stanowi „badania inwestycyjnego” lub „publikacji handlowej” w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy, bądź „rekomendacji” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Opracowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności i rzetelności przy zachowaniu zasad metodologicznej poprawności na podstawie ogólnodostępnych informacji, w dniu publikacji opracowania, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych dla Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie gwarantuje ich kompletności, prawdziwości lub dokładności.
Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyj-nych. Opracowanie nie powinno być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja (zarówno wyraźna, jak i implikowana) w zakresie generowania zysku z tytułu prezentowanej strategii inwestycyjnej.
Dom Maklerski Banku BPS S.A., jego akcjonariusze lub pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje powstałe w wyniku transakcji zawartych na instrumentach z rynków OTC lub innych instrumentach finanso-wych wymienionych w opracowaniu. Organem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Pięknej 20 .
Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest zabronione. Niniejsze opracowanie stanowi publikację handlową i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz.1231).

Komentarze

 1. Bankier1

  DataWalk miał wstępnie 6,14 mln zł straty netto w I-III kw. 2020 r.
  ISBnews – Biznes
  17 lis 2020, 8:50

  Warszawa, 17.11.2020 (ISBnews) – DataWalk odnotował 8,94 mln zł skonsolidowanych przychodów i 6,14 mln zł straty netto w I-III kw. 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne da

  Spółka która urosła chyba od marca 1200 %

    1. Luki

     Bankier, popatrz sobie na taką spółkę jak Palantir – DW to jego konkurent i skutecznie podgryza mu torcik klientów. Zobacz jaka tam jest kapitalizacja i zysk (strata).
     W DW gra idzie pod przejęcie, zobacz jak mają zbudowany program motywacyjny dla ludzi, a jek będzie przejęcie to kurs obecny razy 10 minimum

 2. Darek51234

  Jak wynika z długoterminowej analizy money.pl, od 36 tygodnia 2020 roku (czyli od 31 sierpnia) do dziś urzędy stanu cywilnego wystawiły ponad 112,1 tys. aktów zgonu. W ubiegłym roku w tym samym czasie było to 75 tys. aktów zgonu. Nadwyżka wynosi więc już 37,1 tys. W tym czasie z powodu covid zmarło około 8 tys.

  1
  1. Bankier1

   25 tys. Polaków umarło od początku listopada – wynika z informacji money.pl. Od 2 do 8 dnia tego miesiąca wszystkie Urzędy Stanu Cywilnego wystawiły rekordowe 16 tys. aktów zgonu. To o 113 proc. więcej niż zwykle o tej porze roku. Liczba ukrytych ofiar epidemii rośnie z każdym tygodniem. Według szacunków money.pl wynosi już 28 tys. osób.

   2
     1. Bakier

      Sam jesteś Idiota. Pisałem już o tym wczoraj, ale debilom możesz tłumaczyć, a oni i tak swoje. Więc jeszcze raz. Z powodu wirusa „nowej” grypy, a konkretnie jej odmiany, wszyscy dostali pierdolca i pozamykali szpitale, a lekarze specjaliści przestali diagnozować. Wmówili ludziom, że kawałek szmaty i zamknięcie się w domu uratuje im życie, a szmaty nie działają tylko szkodzą (chyba nie chcesz mi powiedzieć że cała Polska chodzi w atestowanych chirurgicznych maseczkach), ludzie popadają w inne choroby, depresje, zanikają kontakty społeczne, gospodarka się sypie, a wirus i tak hula i będzie sobie hulał jak rok temu czy dwa. Bo chyba nie chcesz mi powiedzieć, że mamy go od lutego? Dziwnym trafem Włosi ostatnio doszli do tego (aż pół roku im to zajęło), że Covid jest u nich conajmniej od wrzesnia 🙂 No i jakoś żyli, dopóki ktoś nie dostał pierdolca i NIE SPARALIŻOWAŁ im służby zdrowia w lutym/marcu/kwietniu. My oczywiście poszliśmy tą samą drogą, sparaliżowali nam służbę zdrowia, ludzie umierają na zawały, cukrzyce, nowotwory i wszelkiego innego rodzaju choroby ponieważ służba zdrowia stanęła, a debil Bankier będzi twierdził że to przez to że nie nosimy kawałka materiału na twarzy. Cyrk na kółkach. I on „inwestuje” na giełdzie. Taki ananas. Tak więc jeszcze raz: Dlaczego ludzie umierają? Jeszcze raz. Bo wszyscy dostali pierdolca i teraz jak masz raka, to Cię nie przyjmą do szpitala tylko umierasz w domu a pielęgniarka przyjeżdża Ci tylko raz na 3 dni zapodać kroplówkę. Karetki stoją pod szpitalami po 10 godzin, a wiele szpitali stoi pustych i pozamykanych. Operacji brak, badań brak, diagnostyki brak, zabiegów brak. Wszystko przekładane na niewiadomo kiedy. Straty z tego pierdolca są niewspółmiernie większe niż z kolejnej odmiany grypy i każdy głupi to wie, powiem Ci więcej ananasie: w grudniu, styczniu, lutym, marcu te różnice będą jeszcze większe.

      11
     1. Darek51234

      Na zachodzie szpitale nie działały w marcu i kwietniu gdy była histeria. Potem rządy zrobiły porządek i przywróciły normalne działanie służby zdrowia. U nas nic. Lekarze POZ dalej leczą przez słuchawkę tel i nic 0z tym nikt nic nie robi. W szpitalach się leczy tylko nagle przypadki i to pod warunkiem że ktoś przeżyje dziesiątki godzin oczekiwania na test. Bo wcześniej nikt go nie dotknie.
      Ale cóż mamy najsprawniejsza ekipę rządowa w historii świata.

      18
 3. Bankier1

  Na razie stopy powinny być stabilne; po ograniczeniu pandemii powrót głównej stopy do 0,5 proc. – Gatnar
  PAP – Biznes
  17 lis 2020, 8:58

  17.11.2020, Warsaw (PAP) – Na razie stopy procentowe powinny być stabilne, a po ograniczeniu pandemii konieczny jest powrót głównej stopy do 0,5 proc. – powiedział w telewizji Biznes24 członek RPP Eugeniusz Gatnar.
  „II fala trochę studzi moje optymistyczne plany i na razie myślę, że stopy powinny być stabilne” – powiedział.

  „Po ograniczeniu pandemii i powrocie na ścieżkę wzrostu stopy powinny jak najszybciej znaleźć się na poziomie 0,5 proc., co odpowiada sytuacji inflacyjnej w kraju i w sytuacji w regionie” – dodał. (PAP Biznes)

  A INFLACJA BAZOWA 4,1 % i idzie w kierunku szczytu z 2001 , najważniejsze mieć dobre samopoczucie .

  1
  1. dociekliwy54

   Można oczywiście wierzyć w niezależność RPP. Można wierzyć w niezależność ministrów zdrowia, nawet po wypowiedziach Szumowskiego o maseczkach. Ja jednak jestem przekonany, że Bazylea decyduje a inflacja jest planowana. Oby tylko inflacja, bo może być i wymiana pieniądza i to nie taka jak w latach 90-tych ale raczej 50-tych.

   3
 4. noob

  Bankier1 17 listopada 2020 o 09:57Odpowiedz
  DataWalk miał wstępnie 6,14 mln zł straty netto w I-III kw. 2020 r.
  ISBnews – Biznes
  17 lis 2020, 8:50

  Warszawa, 17.11.2020 (ISBnews) – DataWalk odnotował 8,94 mln zł skonsolidowanych przychodów i 6,14 mln zł straty netto w I-III kw. 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne da

  Spółka która urosła chyba od marca 1200 %

  Bankier1 17 listopada 2020 o 09:57Odpowiedz
  DataWalk miał wstępnie 6,14 mln zł straty netto w I-III kw. 2020 r.
  ISBnews – Biznes
  17 lis 2020, 8:50

  Warszawa, 17.11.2020 (ISBnews) – DataWalk odnotował 8,94 mln zł skonsolidowanych przychodów i 6,14 mln zł straty netto w I-III kw. 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne da

  Spółka która urosła chyba od marca 1200 %

  20% portfela to data u mnie.Nic nie rozumiesz.zobacz sobie palatir u jankow.albo inny przykład twitter ,moze to kojarzysz?a teraz sprawdz czy cos kiedys zarobiła i nastepnie sprobuj ja odkupic .Oj słabiutki jestes,słabiutki.

  2
  1. datik

   DataWalk odnotował 8,94 mln zł skonsolidowanych przychodów i 6,14 mln zł straty netto w I-III kw. 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne da
   ———————

   Chyba nalezy pogodzić się z tym, Bankier, że to ” nie jest kraj dla starych ludzi” 🙁

      1. Darek51234

       To już nie wymaga komentowania to stan umysłu. Ale po starej znajomości.
       W wielu stanach gdzie biden wygrał to republikańska administracja liczyła głosy. Nie ma żadnych dowodów na fałszowanie wyborów. Nie ma również tak znaczących pomyłek żeby miały wpływ na ich wynik. O sorki pomyłki to dla ciebie falszerstwa.

       4
       1. digesting slowly

        Czarnuchy liczyły głosy. Takich pawianów nie upilnujesz. Masowo podkładali jedne karty a niszczyli inne, nie ma szans wszystkich wyłapac. Trump przegrał, ale czy wygrała Ameryka? Ci co do tego doprowadzili, sami kręcą na siebie bicz.

        1
          1. Darek51234

           Wcześniej zdobył 3mln mniej. A to było napisane żeby różne tępe ceoki nie powoływały się na wolę narodu.

      2. Darek51234

       Mac
       Jakie media ogłosiły wyniki? Przestań pierd… Te głupstwa. Są już wyniki komisji stanowych. A w noc wyborcza gdy nie ma wyników pełnych zawsze ogłasza się przypuszczalnego zwycięzcę i co w tym dziwnego.
       Zresztą w tym roku akurat media wpierw ogłosiły trumpa wygranym. 🙂
       Naprawdę żal mi ciebie ale oczywiście wiem że tobie żal mnie.

       4
       1. duch_natury

        Darku pozwolisz, że zostaniemy przy swoim do czasu prawomocnego orzeczenia wyniku wyborów.
        Jest ogłoszony zwycięzca, są protesty i dowody fałszerstw na szeroką skalę, których Ty z góry nie uznajesz, nie sprawdzając-weryfikując powyższego. Więc po prostu spokojnie poczekajmy 😉

        1
 5. artysta_malarz123

  @Neptun

  Neptun 17 listopada 2020 o 01:12Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  78% aktualne, mam wątpliwości co do realizacji w tym roku. Dopoki piłka w grze wszystko jest możliwe.

  Neptun 17 listopada 2020 o 01:16Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  30% dotyczy najbliżych dni 😉

  Dziękuję za odpowiedź. 78,6% – nie widzę tego w ogóle. Około 1000pkt, tak, w formule trzystopniowej, zejście, korekta, zejście.
  30% najbliższe dni – będę zadowolony, jeśli do końca roku tyle zejdą 🙂

  1. Neptun

   Większość analityków dostrzega możliwość spadky 30%, zasięg spadku jest barszo trudno okreslić. Biorąc po uwagę fakt ze od 24 lutego do 17 marca mozna było zjechać około 50% to nie widzę problemu zjazdu 78% w miesiąc. Jak pisałem mam wątpliwości co do realizacji w tym roku jednak to jest mój „scenariusz bazowy” wynika on z kilku przemyśleń. Najważniejsze to takie że poniądze z zasiłków trzeba ludziom zabrać, jak spadnie do poziomu z lutego to ludzie cierpliwi przeczekają bo „odbije”, intuicyjnie musi być ostry zjazd i mega panika żeby „oddali” akcje ze stratą.

 6. noob

  Bankier@
  i co dalej nozkami tuptasz ze złosci.Dostałes rysunek 1515 brac,nastepna sesja 1530 i 1570 przechodzimy pisane było cel 1627,jak dotarlismy wpis a moze po złosci na 1678 misiowi,jestesmy i tam,napisałem przejscie to 1710-15 wezwie.Idzie ładnie ,mamy 174x pisze ,dobijamy powoli do kreski + 161% ,nalezaloby ja nadbic,cofka i na 1842.Oddane po 1784 obrotka w eske,oddane 1754 ski,po 53 Lki i zerkamy.Wszystko w archiwum do odkopania.Wrozka nie jestem,mam za to złoty nocnik,tam sa karteczki,co jakis czas jestem wzywany i dostaje informacje.Nostradamus pisze to i to…wiec odpisalem pewnego razu,skad to wszystko wiesz…..On na to-eliot z przyszłosci do mnie pisze …cholera ,czy ktos tu kłamie czy jak,moze faktycznie cos na rzeczy.

  7
   1. noob

    Bankier1 17 listopada 2020 o 12:27Odpowiedz
    Idź ze swoimi mądrościami do Jacka Borawskiego , jak jego przekonasz do swoich pierdów to mnie tez .

    Alez ty jestes uposledzony,jestes niereformowalny człowieku..Za to u Pana Jacka siedzisz na webinarze cichutko jak trusia zeby nie zostac rozpoznany.Juz poprzestanmy na tym bo tacy ludzi jak ty „bija” sie do upadłego ,wiesz ,ze ejstes cieki bolus ale nie,ja im wszystkim wytlumacze,ze moje jest mojsze.

    5
 7. Luki

  Bankier, to Twój cytat o szorceniu PKO przy 25 🙂

  Bankier1 13 listopada 2020 o 10:45
  Odpowiedz

  PKO BP dojechało do czerwcowego szczytu , przy rajdzie prawie 50% w 2 tygodnie wątpię żeby to przeszli czyli po 25 szortowanie nie jest głupie i bliski SL.

  4
  1. sumadartson

   @Luki
   Co Wy z tym PKO, ludzie. Ja pamiętam jak w marcu 2009 kupowałem m.in. PKO BP po…26,80. Sprzedałem wtedy po 29,90. Gdybym trzymał to dziadostwo do dziś to bym wyglądał jak zza krzaka goła…pupa. Szukaj NAJWIĘKSZYCH MOŻLIWYCH ZYSKÓW w danej chwili, to może coś zarobisz. Pisałem: ruch, jak najwięcej ruchu. Naprawdę do widzenia.

   2
   1. Bankier1

    To są takie niedojdy , jak pisałem o S-kach na ALlegro po 90 to mi tydzien wypominali że jeszcze 2czy 3 zł poszło w górę , teraz jak jest 30 zł niżej to już morda w kubeł znaleźli coś innego , ale do tego przywykłem , oni myślą że jak podam pomysł przed czasem to w tym samym momencie naciskam ENTER pomimo że nie ma żadnego powodu , jest pomysł co nie znaczy że będzie zagranie bo coś się musi narysować .

    2
     1. macarek

      Zarówno przed i po szczepionkach warta tyle samo tj. ok 20 zł. Właściciele sprzedali po 43 a wariaci w fundach ETF obracający nie swoja kasę wywindowali to na 90.
      Ale dzięki temu można grzać tanie banki i nie mierzyć sie z oporem 1860.
      A ten przykłąd z góry CFI vs PKO zupełnie nie udany. Mogłeś trzymać do 40. A jakbyś trzymał to co roku była dywidenda – policz.
      A to CFI to jest jakiś smieć w trendzie spadkowym. 10 lat temu był po 5 zł i dwa razy w glebę.

      2
 8. Bankier1

  Głupszej wypowiedzi to dawno nie słyszałem – powiedział Świerzyński o Kaziku Staszewskim. – Dlaczego? Oni mówią, że jak ktoś chce im pomóc, to niech ich płytę kupi – dopytywała prowadząca.
  – A kto by chciał ich płytę kupić? – pytał w programie Debata Dnia Sławomir Świerzyński.
  I CO WY NA TO???

  ma byc 2 mln dla chama swierzyńskiego i koniec , nie będzie przecież zarabiał na sprzedaży płyty.

  11
 9. Darek51234

  duch_natury 17 listopada 2020 o 14:23Odpowiedz
  Darku pozwolisz, że zostaniemy przy swoim do czasu prawomocnego orzeczenia wyniku wyborów.
  Jest ogłoszony zwycięzca, są protesty i dowody fałszerstw na szeroką skalę, których Ty z góry nie uznajesz, nie sprawdzając-weryfikując powyższego. Więc po prostu spokojnie poczekajmy 😉
  No widzisz mak różnica jest taka, że jeśli sądy tak zdecydują, to ja to uznam a gdy sądy tak jak do tej pory czynią będą te protesty po kolei odrzucać i trump przegra, to ty tego nie uznasz. Po prostu napiszrsz, że sądy też są w zmowie. Także tak to wygląda. Zresztą w zmowie są również kancelarie prawne, które pchały się drzwiami i oknami żeby brać pieniądze od komitetu trumpa a teraz rezygnują bo po prostu nie chcą iść do sądu bez niczego i robus sobie z gęby cholewę.
  Mam nadzieję że utrzymasz pogląd że to sądy zdecydują i ty bez pierdół o zmowach uznasz ten wyrok. W co nie wierzę oczywiście 🙂

  9
  1. duch_natury

   Nie wiem skąd takie info, że czegoś nie uznam.
   Ja akceptuję wszystkie rozwiązania i nie mam z tym żadnego problemu.
   Oczywiście mam własny osąd sytuacji tyle i aż tyle.
   Zostanie dziadek niech się wykazuje, ja będę robił swoje.
   Nie jestem też zwolennikiem Trumpa po prostu obserwuję i widzę, że wybory były kręcone. Jak rozwinie się sytuacja nie przesądzam chociaż Ty widzę już znasz wynik i wiesz co jest prawdą a co pierdołą jak to opisujesz. Ja spokojnie czekam na orzeczenie SN potwierdzające taki czy inny wynik.
   Na razie proponuję odłożyć temat na półkę 🙂

   4
   1. Darek51234

    No władnie potwierdziłeś wszystko co napisałem. 🙂 a nie napisałem że tak będzie tylko ze mam nadzieję. A tu proszę nie muszę czekać.
    A jeśli chodzi o mnie to ja nic nie wiem. Gdy pisze ze wybory nie zostały sfałszowane to po prostu tak się zakłada dopóki ktoś nie udowodni że jest inaczej. Bo to do tych którzy twierdzą że sfałszowano nalezy przeprowadzenie dowodu.
    Gdy ktoś sobie jedzie samochodem to nie zakładam że jest pijany.
    Gdy mi ktoś pokaże wynik badania alkomatem to zmienię zdanie.

    1
 10. Bankier1

  Golec sie tłumaczy ,ze chce zrobić 3 płyty , jakies kolędy i jeszcze jakieś pierdy i POLACY mają mu na to dać 1,9 mln zł plus odsetki od długu , ja pierdziu , PiS wszystkim Da w rozkwicie ,

  GOLEC sprzedaj samochody ,zastaw super wypasioną chatę , weź oszczędności i rób sobie PŁYTE za swoje , a jak nie masz za co żyć to zasiłek dla bezrobotnych tak jak 95% Polaków , mało tego oni mają jeszcze 50% koszty uzyskania przychodów , jednak włazić pisiorom w dupe się mega opłaci .

  14
 11. Bankier1

  JAK tam płaskoziemcy ile osób leży na stadionie narodowym bo budują kolejne 2 szpitale w hangarach , mój teść pracujący w Sanepidzie mówi ,że to CYRK na kółkach co te błazny robią .

  Moja pani rehabilitantka mówi, że jest cała masa szpitali które nie podpisały kontraktów z NFZ i spokojnie by mogła się tymi pacjentami zając ale chodzi o KASĘ że kto inny z innej puli ma zarobić .

  1
 12. Art17

  1. To jest pożyczka zwrotna.
  2. W czasach PIS zrobili fundusz na gorsze czasy na którym dalej są olbrzymie kwoty.
  3. W czasach rządów fachowców z PO JSW został ZMUSZONY do zakupu KWK Knurów-Szczygłowice za 1,5 mld, bo brakowało na wypłaty VAT dla eksporteów telefonów Apple. Później utopiono w tej kopalni drugie tyle.

  5

Dodaj komentarz