15-16 dni

Przesunięcie w czasie pomiędzy tygodniową średnią liczby nowych potwierdzonych testami przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2 a tygodniową średnią liczby nowych zgonów przypisanych COVID wynosiło w Polsce w przeszłości 15-16 dni.


Powered by macrobond.com
Powered by macrobond.com

Ogólna liczba zgonów w Polsce:


Powered by macrobond.com

…koreluje z liczbą zgonów przypisanych COVID-19 na poziomie 0,95:


Powered by macrobond.com

Podsumowanie:

Komentarze

 1. mwfri

  @wider swider miałem na myśli negatywną dywergencję względem amerykańskiego rynku akcji i tylko tyle, może powinienem się jaśniej wyrażać, ale udzielają mi się tutejsze grepsy…

  A co do tego, że nikt nie wróży księżyca… moim zdaniem paru Księżycowych Chłopców by się tu znalazło. :))

  1
       1. red.007

        Słuszna uwaga z czujnością.
        O trwałym wzroście u nas,będziemy mogli mówić dopiero,gdy wzrost od wczoraj wyjdzie nad 22 marca.
        Jeśli nie wyjdziemy,poziomy podane u Macieja,1842 lub niżej będą w grze.

        9
       2. Smerf-Ciamajda

        “Więc należy być bardzo czujnym”, masz Pan na myśli +400? moje dzieci (jeszcze niepełnoletnie) mówią ze lekko 5000 będzie.

        @groowing to moj kolega, podoba mi sie chłopak!

        “Na razie to mycki szortkoniom spadają” – przecież pisze od kilku dni, ze ani mi w głowię shortowanie przez najblizsze 10 dni.
        Nawet pisałem ze aktualnie kupuje akcje (GPW, XETRA), ale tylko na kilka dni.
        A moje algorytmy owszem i L-ki i S-ki, czasami wchodzą na 3 minuty, czasami na 15, a czasami i kilka dni, bo to tylko maszyna i tez się da zaskoczyć jakąś glupawką.

        2
         1. Smerf-Ciamajda

          EURUSD lub DAX tylko na tym działam maszynka.
          A wiec DAX: dzisiaj zamknęła 2 L otwarte od przedwczoraj, o rozegrała 6 nowych szybkich 6 L-ek ( w sumie+40 pkt netto z dzisiejszych transacji), po czym otwarła 3 L-ki przed 17:00, pozostają one nadal otwarte.
          Ale dni stratne tez bywają…

          2
          1. fast_market

           A jakie masz view na eurusd? Bardzo mnie to interesuje bo do b czegoś się przymierzam.

          2. Smerf-Ciamajda

           Nie mam absolutnie zdania co sie dzieje na walutach, gdyż się na tym nie znam.
           Natomiast wydaje mi się ze złoto będzie drożeć, i to znacznie. Pewna grupa grubych ryb z Frankfurtu (instytucjonalnych spekulantów), podejrzewała już w październiku jakiś spisek na zlocie, ze niby system wywołał celowa dużą zmienność na tym kruszcu, aby wypłoszyć ulice, bo państwa muszą skupić tego duuużo, ale od tego czasu jest jeszcze taniej, wiec kto wie co tu się dzieje?
           Ropa? Co tu się wyprawia, nic jeno spekulacja w grze, a nie żaden rynek. Globalny popyt na ropę będzie juz zawsze coraz mniejszy, wiec o co tu chodzi. Samoloty – po pandemii będzie się latało na zawsze mniej, odpadają w 95% loty ‘służbowe’ (wbrew pozorom to było około 50% ruchu lotniczego), mamy inny model interakcji miedzy przedsiębiorstwami (eko).

       3. duch_natury

        @fast_market
        – nie 400 a 40pkt – czyli 1% 😉
        – 4000 to poziom minimalny – zobaczymy ile nakręcą. Ta fala euforyczna jest niezbędna do zakończenia całego ruchu. Na DAX tez 15100 to absolutne minimum celu. Ale może być i okolice 15500 (linia po szczytach z 2007 i 2015r.).

        Moje projekcje pokazują różnie ale wszystkie kwiecień jako kluczowy szczyt. Sprawdzimy też koncepcję szczytu na święta (w 2018r. zrobili kluczowy dołek na święta Bożonarodzeniowe).

        3
        1. Smerf-Ciamajda

         @Duchu, dziękuję, bardzo cenna to wskazówka. Czuje ze przesilenie całego ruchu od 03-2020 jest blisko, a szkoda było by wypuścić takiego shorta z rak, choćby po to aby się potem chwalić tym potomnym. Wszak dziecięcą strategią wyciągnięto to pod niebiosa. Wydaje mi się ze ‘dzieci’ (ulica, czy jak ich tam zwał) poddadzą się ostatecznie dopiero pod koniec, tj. poniżej dołków z 03-2020. To oznacza ze bada ciągle realizować “wymyślną” strategie typu ‘buy the dip’, wiec na podbitkach (w drodze do DJIA=15k) tez będzie można swoje ugrać (dodatkowo).

        2. Smerf-Ciamajda

         @Duchu, rivsay miał na myśli + 10%, taki ruch jest obecnie “dziecinnie” prosty.
         Tyle ze ja tak naprawdę, nadal nie wierze w te bajkę o ulicy. Owszem są pionkami przesuwanymi przez jakieś większe siły, ale nic więcej. Jakżesz ciekaw jestem tych zachowań stadnych gdy rozpocznie się zmiana kierunku, ulica oczywiście tym razem nie da się wydymać…
         Zaraz, zaraz, przecież kwiecień to już za 10 dni to będzie …

         1. duch_natury

          @Smerf
          Zanim zacznie się ta prawdziwa bessa raczej widzę rozprowadzenie szczytów, które może potrwać nawet kilka miesięcy.
          Dochodzimy pomału do punktu gdzie można będzie godziwie zarabiać w obie strony rynku. Ostatni rok to dla niedźwiedzi była udręka.

          3
          1. Smerf-Ciamajda

           “rozprowadzenie szczytów” – już było, aże z naddatkiem od lata 2020, uważaj Pan konsola będzie się obsuwała.
           Ale ja jeszcze dołożę L-ek na 2-3 dni w przyszłym tygodniu.

    1. Smerf-Ciamajda

     holla, Panie! Musimy zapytać szlachcica, czy owe pozycje S już zamknął?
     Jeśli nie, to należy się zastanowić czy znane w językach indoeuropejskich przysłowie “Najlepiej się śmieje ten, kto się śmieje na końcu” ma jakakolwiek szanse się zrealizować.
     500 pkt to zaledwie 25%. W ostatnich 3 dniach “dzieciarnia” robiła po 50-100 % na dzień na akcjach Stop-Game (w obie strony, bez dzwigni). Wiem bo mam konto na etoro, w którym tylko i wyłącznie kopiuje dla zabawy dzieci ale i profesjonalnych “inwestorów”. A jeśli gówniarze jada na dźwigni, to dopiero zabawa (o krypto nie wspomnę).

 2. Prosty_i_gupi

  Są takie różne ciekawe powiedzenia giełdowe. Generalnie to w jakichś 50% nawet się sprawdzają. A w 50% jest wręcz przeciwnie. Mi jakoś od dłuższego czasu w podświadomości siedzi “Sell in May and go away”. Zacząłem nawet rozkminiać co mi ta podświadomość chce powiedzieć. W każdym razie układając argumenty do tezy to maj jest pierwszym pięknym miesiącem gdzie słońce świeci w oczy. Inwestorzy zasiedzeni ostatni rok (pamiętacie: wirus i te sprawy) w swoich 4 ścianach, w końcu będą mogli ruszyć w świat: wakacje plaże. To się wielu marzy. Tym bardziej, że zyski są do wyjęcia niemałe. To kiedy cieszyć się tymi zyskami jak nie teraz? Lato, słońce, Hawaje. W Stanach 37% zaszczepionych jak na dzień dzisiejszy. Maj, czerwiec to już będzie z 70% i będzie pełen luz i normalne życie wróci w jednym momencie. Nic tylko ruszyć w świat i korzystać z życia. Więc znowu to samo pytanie: brać zysk i cieszyć się życiem czy dalej siedzieć przed komputerem, liczyć na to, że giełda pójdzie do góry, łapać dołki, śledzić raporty itd. itp.? Podsumowując: Jeśli powiedzenie “Sell in May and go away” czasami się sprawdza to kiedy przesłanki do jego wykonalności są mocniejsze niż w maju tego roku?

  1
  1. wider_swider

   W każdym roku prawdopodobieństwo jest dokładnie takie same- wynosi 50%.
   Natomiast w tym roku w to wierzysz, dlatego zracjonalizowałeś zajęcie pozycji krótkiej lub zrealizowanie zysku z pozycji długiej bardzo zgrabnym scenariuszem.
   Nie twierdzę ani że tak będzie, ani że nie będzie. O tym zadecyduje rynek, a wykres nas jasno poinformuje o jego planach.
   Jedno jest pewne- przekonania prowadzą do bankructwa. Wiem co mówię.

   1
 3. Smerf-Ciamajda

  Nadejdzie szybko taki moment ze długofalowo frazesy typu “sell in may…” oraz “buy the dip” itp. będą tylko myśleniem życzeniowym. Jestem już dosyć długo na rynku (siedzę aktualnie w L kach po uszy)…
  “Dziecinnie” proste pytanie, czy stan gospodarki światowej jest w lepszym stanie niż 02-2020? Rynek wyceniał przez 12 mcy “dziecinna euforie” i serwery do tworzenia nowych bilionów pomocowych. Pytanie kiedy wyceni rzeczywisty stan gospodarek USA, unii jewropejskiej i reszty oraz teoretyczna konieczność spłaty tychże subwencji? To ze czas wyceny nadejdzie wkrótce jest pewne, pytanie – na ile to wycenia…

  3
 4. Poczatkujacy

  Może większość tak pomyśli i zaczną sprzedawać już w kwietniu – kto pierwszy ten lepszy ; )
  Na SPY dywergencje na interwale miesięcznym, tygodniowym, 4 i 2-godzinnym… coś jak odliczanka do końca zabawy. Jedno jest pewne – następne tygodnie/miesiące będą bardzo ciekawe.

  1
  1. Smerf-Ciamajda

   “kto pierwszy ten lepszy” – przypomnijcie sobie co robił Buffet w marcu i kwietniu 2020. Ten to dopiero ciamajda.
   Z liniami lotniczymi na pewno miał jednak racje, to już nigdy nie będzie funkcjonować w tej formie co wcześniej.

   3
  1. Smerf-Ciamajda

   Nooo Billy, podobasz mi się. Moje dzieci pokazywały mi to video w lato 2020.
   1. Co oznacza ten czerwony kształt w tle przy pierwszej piosence?
   2. Gęstość zębow tego coś na głowie zaskakująca podobna do obrazków z ostatniego roku
   3. Znak X jest we wszystkich nagraniach. Sprawdzałem symbol X -> to transformacja, przemiana, zmiana paradygmatu
   4. Co ma oznaczać ostatnie zdanie w tym wideo “wake up”? Kogo ona chce tym ostrzec?
   Tutaj mamy wywiad, bezpośrednio po tym koncercie: https://www.youtube.com/watch?v=Sxc8xOTeidA
   W skrócie, jest dla niej b. ważne aby ludzie zrozumieli prawdziwe przesłanie z tego występu.

   3
   1. billy_the_kangoor

    To masz mądre dzieci @Smerf.
    Pokazując w V.2020 ten sam link “dzieciakom” z blogga nikt nie zrozumiał. Trudno, odezwę się na końcu C W20, gdzie A = C (ale o tym też pisałem w JAN2021). Chyba, że wcześniej Brad Pitt albo inny illuminatis pojeb, guru z pejsbooka nie pozwoli, jak tej Chince wyjawiającej prawdę o labo w Wuhan. Korzystam z wolności, jestem na linii Bałtyku.

    3
  2. digesting slowly

   @ Billy

   Kanał Suezki już zakorkowali.
   Jak się Chinczyki z Ruskimi dogadają, to będą po Arktyce pływać.
   Ale żeby całkiem mieć kontrole nad kanałem, to “oni” musieliby wyeliminować Izrael.
   Europa środkowa miałaby wtedy dylemat, trzymać z zachodem, czy się dogadać z “nimi”.
   Alternatywny szlak do kanału Suezkiego, jest właśnie stary jedwabny szlak.

   2
 5. Altivar

  Czy to jest już ten ekwiwalent wojny powietrzno morskiej… Bez jednego wystrzału zablokowany transport powietrzny, turystyka, transport morski, łańcuchy (k…a, co za pacan wymyślił to pojęcie…) Dostaw.

  Nie trzeba bombardować lotnisk, portów.

 6. billy_the_kangoor

  @Altivar
  No, ja tego pojęcia nie wymyśliłem. Wojna III światowa uderza przede wszystkim w wartości, które i tak podupadały.
  Błędy, grzechy kleru wywlekane są wraz z zarazą. Przypadek? Nie wierzę w przypadki.
  Brazylia, Hiszpania, Portugalia przekonują się o tym dobitnie. Kraje chrześcijańskie.
  Papież liberalny jak nigdy przedtem, nie przeszkadza, ale też nie pomaga.

  4
  1. Altivar

   Wszystko pięknie pasuje i chyba idzie zgodnie z planem. Jak chcesz kogoś ujebac ale nie zajebac to nie bijesz w jedno miejsce tylko raz kopa w ryj. Za chwilę w jaja, potem plecy albo palca złamać itd

 7. Altivar

  Wszystko pięknie pasuje i chyba idzie zgodnie z planem. Jak chcesz kogoś ujebac ale nie zajebac to nie bijesz w jedno miejsce tylko raz kopa w ryj. Za chwilę w jaja, potem plecy albo palca złamać itd

 8. sumadartson

  @wider_swider, smerf-(nie)ciamajda

  Okrutnie sobie cenię obecność na forum aż dwóch? Waszmościów, którzy pamiętają o skromnym szlachcicu z prapradziada.
  @wider_swider
  Okrutnie mi żal że nie dostrzegł Waszmość pozwoleństwa szlachty na piątkową euforię. W piątek przed sesją napisałem:

  sumadartson 26 marca 2021 o 09:30
  //Mnie luty-marzec 2020 kojarzy się z majem 2006 ( wodospad i fortuna na shortkoniach, oby jeno przez miesiąc nie zamykać). Czyli obecnie bylibyśmy w końcówce czerwca 2007. MIESIĄC PÓŹNIEJ DJI przełamał w dół średnią 200 sesyjną,//

  I tym sposobem, jak tylko szlachta przesuwa początkowy termin kolejnej wyprawy Pod Grunwalda rynek popadł w euforię.
  Ukłony również za wieczną troskę o stan szlacheckiej sakwy. Kilka dni temu dziękowałem Panu Wojciechowi za przypomnienie o perełce Asbis.
  sumadartson 23 marca 2021 o 09:06
  //Przy okazji – gratki za asbisa.//

  Zajmowałem tam pozycje od czasu gdy kurs przełamał opór Arcymistrza nieco powyżej 8,50. W piątek potwierdzenie w powiadomieniu do @smerfa-(nie)ciamajdy :

  sumadartson 26 marca 2021 o 13:53
  //Ja PÓKI co dobrałem z rana troszkę Asa, który mówi bis. Ale on wungla nie kopie jeno chińskie cacka sprzedaje pół darmo.//

  Średnie kupno perły 10,43. (nie licząc spekulacyjnego s-k z 23 marca). Nie da się zbankrutować przy zwrocie z inwestycji na poziomie ok. 40%. Chwalmy Arcymistrza bo dobry i o perłach przypomina. Całkiem zapomniałem o Asbisie, pomimo że na r-ku zalega wciąż stara dywidenda w usd (czekam na 4,12 i przewalutowuję).
  Szkoda że Waszmość w piątek o poranku przegapił pozwoleństwo na euforię. Zwłaszcza że już w poniedziałek mogę je odwołać. Zalecam mniej “rzygowin buraka” a więcej rynku.

  1. sumadartson

   O pardon. Miało być “soku z buraka” a nie “rzygowin buraka”. Kiedyś kolega zaliczył kopniaka w d… bo mi owym “sokiem” rzygnął po oczach. Wiem że to nie po szlachecku, ale akurat nie miałem w ręku szabli żeby spłazować zad idyjoty.

   5

Dodaj komentarz