XRP w 3 lata i 2 miesiące po szczycie

Chciałbym poinformować, że rozpocząłem współpracę z Domem Maklerskim Banku BPS, w ramach której i na blogu i na stronie domu maklerskiego będą ukazywać się moje komentarze (takie jak poniższy). Nad tym tekstem powinien być widoczny baner DM BPS. Zachęcam do „klikania” w niego, zapoznania się z ofertą domu maklerskiego i – jeśli wyda się Państwu atrakcyjna – akceptowania jej. Być może pozwoli to na przedłużenie funkcjonowania mojego bloga (proszę pamiętać o kodzie promocyjnym WB DMBPS ;)).

“Halvingi” (czyli dwukrotna redukcja prawdopodobieństwa wykopania nowej kryptowaluty) na Bitcoinie rozgrywały się w przeszłości mniej więcej co 4 lat. Można próbować tą 4-letnią cykliczność przenosić na inne kryptowaluty. Na przykład kryptowaluta XRP powiązana z systemem rozliczeń w czasie rzeczywistym firmy Ripple Labs robiła dotychczas swe kluczowe szczyty w grudniu 2013 i styczniu 2018, a więc co 4 lat i 1 miesiąc.

Od ostatniego szczytu ceny minęły już 3 lata i 2 miesiące. Synchronizacja kurs XRP w szczytach z grudnia 2013 i stycznia 2018 może sugerować, że okres korekty na tym instrumencie zbliża się do swego końca.

WIG-20 nadal bronił linii szyi domniemanej prawie 4-miesięcznej formacji głowy z ramionami (-0,3 proc. wczoraj). Standardowy MACD dla tego instrumentu spadał poniżej linii sygnału, ale utrzymywał się powyżej poziomów swych dołków z lutego i początku marca. Spadły wczoraj wszystkie główne indeksy polskiego rynku akcji za wyjątkiem mWIG-40 (+0,4 proc.).

Po wczorajszym spadku o 0,8 proc. dziś rano cena kontraktów na S&P 500 nie ulegała większej zmianie. Standardowy MACD dla tego instrumentu ponownie spadł poniżej linii sygnału. W Azji natomiast w środowy poranek przeważały spadki. Największe notowały japoński Nikkei (-2 proc.) oraz Hang Seng (-2,3 proc.). Największy wzrost – o 0,8 proc. – wykazywał filipiński PSEi.

Spółka Labo Print (C/Z 8,6, C/WK 2,12, stopa dywidendy 1,1 proc., kapitalizacja 51 mln zł) została w tym miejscu wspomniana 23 grudnia 2019 roku. Tego dnia kurs akcji spółki zamknął się na poziomie 11,15 zł. Wczoraj jedna akcja kosztowała na zamknięcie 14,1 zł. Osiągnięcie przez kurs akcji spółki poziomów szczytów z lat 2014-15 i 2018 czyni przesłanki stojące za zwróceniem uwagi na akcje tej spółki nieaktualnymi.

Kurs akcji informatycznej spółki KBJ (C/Z 6,1, C/WK 2,57, kapitalizacja 45,7 mln zł) wybił się w lutym do poziomów swych historycznych szczytów przebywając na swą rosnącą średnią 200-sesyjną w obrębie rozpoczętego w kwietniu ub.r. kanału średnioterminowego trendu wzrostowego.

Z ciekawszych danych makroekonomicznych, które zostały opublikowane w kraju i na świecie w ciągu minionych 24 godzin, można wspomnieć +10,3 proc. roczną dynamikę wysokości długu publicznego Polski w styczniu:

… najwyższą od 2010 roku roczną dynamikę produkcji przemysłowej i najwyższą od 3 lat roczną dynamikę sprzedaży detalicznej na Tajwanie w lutym:

… marcową wartość publikowanego przez GUS wskaźnika ogólnej koniunktury gospodarczej w sektorze przetwórczym:

… +2,4 proc. roczną dynamikę CPI w Polsce w lutym:

… spadek wartości publikowanego przez Getulio Vargas Foundation wskaźnika zaufania konsumentów w Brazylii w marcu:

… spadek zannalizowanej liczby nowych pozwoleń na budowę i rozpoczętych budów nieruchomości mieszkalnych w USA w lutym:

… najwyższy od 2007 roku deficyt obrotów bieżących USA w IV kw. ub.r.:

… spadek zannualizowanej liczby nowych domów sprzedanych w USA w lutym:

… oraz nowy historyczny rekord średniej ceny nowych domów sprzedanych w USA w lutym (+7,7 proc. r/r):

Wojciech Białek

Zastrzeżenie prawne

Opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy autorów według stanu na dzień jego sporządzenia. Autorzy nie uwzględniają w opracowaniu jakichkolwiek szczególnych zamierzeń inwestycyjnych, szczególnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani szczególnych potrzeb czy żądań potencjalnych odbiorców. Opracowanie publikowane jest w celach wyłącznie informacyjnych lub marketingowych i nie powinno być interpretowane jako (1) osobista rekomendacja, (1) porada inwestycyjna, prawna, lub innego typu, ani jako (2) zachęta do działania, inwestowania czy pozbywania się inwestycji w szczególny sposób, bądź (4) ocena lub zapewnienie opłacalności inwestycji w instrumenty finansowe objęte opracowaniem.
W szczególności opracowanie nie stanowi „badania inwestycyjnego” lub „publikacji handlowej” w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy, bądź „rekomendacji” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Opracowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności i rzetelności przy zachowaniu zasad metodologicznej poprawności na podstawie ogólnodostępnych informacji, w dniu publikacji opracowania, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych dla Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie gwarantuje ich kompletności, prawdziwości lub dokładności.
Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyj-nych. Opracowanie nie powinno być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja (zarówno wyraźna, jak i implikowana) w zakresie generowania zysku z tytułu prezentowanej strategii inwestycyjnej.
Dom Maklerski Banku BPS S.A., jego akcjonariusze lub pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje powstałe w wyniku transakcji zawartych na instrumentach z rynków OTC lub innych instrumentach finanso-wych wymienionych w opracowaniu. Organem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Pięknej 20 .
Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest zabronione. Niniejsze opracowanie stanowi publikację handlową i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz.1231).

Komentarze

      1. duch_natury

       Dokładnie weryfikuj.
       Wczoraj właśnie wysłuchałem wstrząsającej relacji matki (rozchodzi się w necie ten filmik), której 40 letnia córka nauczycielka, która nigdy nie chorowała przyjęła Astrę 1 marca i w zeszłym tygodniu po 3 tygodniach walki i bezradności i olewania lekarzy . (wypisywali jej teleporadą tabletki na ciśnienie lub przeciwbólowe) zeszła z tego świata (zapalenie opon mózgowych).

       12
       1. piotr5

        A co to ma wspólnego ze szczepionka? Bo nie bardzo rozumiem.
        Nie przedstawił Pan żadnych dowodów na związek przyczynowo skutkowy. To zdaje się jest propaganda, więc nie rozumiem czemu się Pan powołuje na weryfikacje. To jest zaprzeczenie weryfikacji, żeby nie nazwać tego gorzej.

        8
  1. fast_market

   @long_short

   Po co te zaczepki?
   Wzmacnianie organizmu to prawda uniwersalna.
   Poza tym nikt nikogo nie zmusza do słuchania się innych, każdy ma własne podejście do życia.
   A skoro działamy na rynkach, to każdy też ma własne podejście do ryzyka i dzięki temu to działa.

   14
  1. duch_natury

   Obstawiam Sp 4000-4100 ale mam tendencję do niedoszacowania lub przeszacowania więc albo tam nie dojdzie albo pojedzie wyżej :)))))
   Nasze podwórko zbijają więc czekam cierpliwie na sygnały wypływające z emocjonalnego ekstremum (też na blogu).

   5
 1. sumadartson

  Ło Matyldo, budzę się a tu nawet na jotę nie dygło. Bez szlachty nie ma rynku.
  Śniło mi się że @Lord Guy Fawkes niczym Syzyf na piramidę bitkonną wtacza Pana Wojciecha, alem za wcześnie się obudził wartości szcztu nie zapisawszy.
  Lord to musi mieć tęgą wełnę, że w tym morzu piramid nie tonie. Jego pradziad Celt zapewne w prostej linii od Faraonów pochodzić musiał.
  No do roboty, trza coś przedsię wziąć prócz jajecznicy na boczku.

  1
    1. sumadartson

     A to się zrzekam na rzecz @mac-ersona, który tak szczodrze sponsorował moją wyprawę ubiegłoroczną Pod Grunwalda.
     A co do bitkonia, jeśli pokonają ostatni szczyt Fibo na 61 747 i utrzymają go przez tydzień, zainwestuję w bitkonia całego dużego whiskacza.

     1
     1. duch_natury

      @Szlachta

      “mac-ersona, który tak szczodrze sponsorował moją wyprawę ubiegłoroczną Pod Grunwalda|

      Obawiam się, że pomyliłeś osoby. 1880pkt oddałem L-ki i to były moje jedne jedyne w tamtym okresie.
      Błędem za to było oddanie L-ek wziętych w marcu w okolicach 1300 z kilkudziesięciopunktowym zyskiem. Ale ten eksperyment światowy namieszał wówczas w głowie niejednemu 🙂

      PS. Mnie już świerzbią rączki aby Ciebie zasponsorować. Poczekam jeszcze do końca tygodnia może dadzą z 20-40pkt taniej. Na pewno L ustawię jeśli znajdziemy się w przedziale ok 1850-1860.

      2
 2. groowing

  “Na blogu z darmowymi analizami dla ciemnego luda, fachowiec od covida i ” falek” radzi:

  „Proponuję wzmacniać organizm. Możesz poczytać w necie.”

  Aha, rozumiem, dziękuję.”

  ZA TO PEWIEN IDIOTA ALBO LEPIEJ COVIDIOTA ZWANY PONOC LEKARZEM WYSMIEWAJACY SIE W PUBLIKOWANYCH PRZEZ SIEBIE FILMIKACH NA YT Z OSOB KTORYM NIE ODPOWIADA WSTRZYKIWANIE SOBEI SUBSTANCJI O NIEWIADOMYM DZIALANIU (WSZYSCY WIEMY O CO CHODZI) – KOPNAL W KALENDARZ PO ZA RAZ PO DRUGIEJ DAWCE. I PIEKLO GO POCHLONEŁO. I CHWALA ZA TO PIEKŁU…. NAZWISKO I FAKTU DO ZNALEZIENIA W NECIE. FILMIKOW JUZ TEN PAJAC NIE NAGRYWA :))))))))

  1
 3. long_short

  @Już parę razy pisałem, że z ust takich jak ty to komplement. Więc powtarzaj go jak najczęściej.

  Osiemnaście razy ktoś zaaprobował teorie tego stukniętego, który twierdzi że ziemia jest płaska,
  Rockefeler założył miasto pod ziemią gdzie przetrzymuje 100 tys. dzieci,
  lekarze to mordercy w białych kitlach którzy w telewizji kłamią a w internecie mówią prawdę,
  że covid się leczy algami ale nie powie konkretnie czym tylko zaleca poszukać w internecie,
  przywołuje pojedyncze przypadki wstrząsów, który może się zdarzyć każdemu na każdą substancję jako
  regułę.
  To jest przerażające ile tu jest ciemnego luda, który podnosi sobie samoocene ciągłym jojczeniem na Kaczyńskiego.
  Ludzie wierzą w zabobony a zabierają się za politykę NBP odnośnie stóp procentowych.
  Kabaret.

  13
  1. duch_natury

   Jesteś trolowym kłamcą. Przeinaczasz moje wypowiedzi. Ale na zdrowie :))))

   1) Nie twierdzę, że ziemia jest płaska – twierdzę, że nie znam prawdziwego kształtu ziemi.
   2) Nie twierdzę, że Rockefeler założył podziemne miasto, ale że takowe poziemne ukryte tereny mogą istnieć.
   3) Nie mówię o wszystkich lekarzach tylko tych działających w szponach systemu lub sponsorowanych przez korporacje / rząd.
   4) Nie powiedziałem, że covid leczy się algami tylko odpowiednia suplementacja witaminowa, ziołowa, algowa i dbanie o psychikę wzmacnia odporność organizmu co sprzyja w zwalczaniu wszelkich infekcji wirusowych czy bakteryjnych organizmu.
   5) Pojedyncze przypadki wstrząsów i zgonów to nie reguła ale ukrywane mocno ryzyko sięgania po te eksperymentalne preparaty, o których ludzie powinni być świadomi.
   6) Całe szczęście, że ciemny lud, do którego ty się zaliczasz stopniowo się zmniejsza.

   12
 4. digesting slowly

  Jeśli chodzi o JSW to fundamenty ma całkiem dobre. Węgiel drożeje, koks z Australii z opóźnieniem przypłynie, dolar drożeje. No ale jednak spada.
  Albo dyskontuje krach na węglu, albo dobra okazja do zakupów.

  2
 5. long_short

  Patointelugencja ktora wstawiła osiemnaście łapek pod wpisem stukniętego wysyła nagminnie swoje dzieci do przedszkoli i szkół w tym czasie siedząc na kwarantannie z covidem.
  Druga część patointeligencji nie idzie na testy wiedząc że ma covid i rozsiewa syf dookoła.
  Morawiecki powinien lokalizować wszystkich stukniętych i zabierać dofinansowania i wpierd…lić takie mandaty żeby się nie pozbierali.
  Dla takich zakaz przyjęć do szpitali.
  Dzisiaj dyrektor naszego przedszkola pisze na forum że rodzice nagminnie oszukują administrację i posyłają chore dzieci, sanepid alarmuje.
  Toż to k….wa rząd powinien szykować łóżka w psychuszkach.

  5
  1. duch_natury

   @Długi z krótkim

   Weź no chłopie się w końcu stuknij to primo się nieco wydłuży a poza tym uspokoisz skołatane emocje, bo na razie to płaczesz jak dziecko z piaskownicy.
   Ja kończę na dziś bo co za dużo to niezdrowo. A o zdrowie trzeba dbać.

   8
   1. Primipilus

    ….Były chłopak Edyty Górniak, prawnik…. – nie wiedziałem, że były Edyty.
    Ale czy to go dyskwalifikuje? Posłuchaj co mówi. Nie musisz w to wierzyć. Jednak przytacza wiele ciekawych rzeczy. Warto się zastanowić.
    A dzisiaj gdzieś przeczytałem:
    W 17 stanach USA brak lockdawnów, brak maseczek. Teksas – brak lokdawnu, brak maseczek, brak szczepień. Teksas jest gotów ogłosić secesję jeśli rząd USA będzie mu coś narzucał.
    Wietnam, Tajlandia – brak lokdawnu, brak maseczek, brak szczepień.
    To tam inny świat? – bez paniki? O co tu chodzi?
    Jakiś znany ekspert medycyny powiedział, że covid jest odmianą grypy i nie jest bardziej groźny od grypy. Tylko takim ekspertom zakazano mówienia o tym.
    Czy nie dziwne, że w naszej TV występują cały czas ci sami eksperci covidowi?

    5
    1. long_short

     Człowieku,
     Jakiś expert w państwie dyktatora ma zakaz mówienia bo w Polsce jest gorzej niż na Białorusi.

     A teraz poważnie.
     W branży lekarskiej odbywają się regularnie sympozja eksperckie nt. leczenia covidu z udziałem lekarzy specjalistów z PL i świata organizowane przez izby lekarskie.
     Żeby brać w tym udział trzeba być lekarzem, są to sympozja zamknięte, dla zarejestrowanych lekarzy.
     Czy jeśli nie masz o tym zielonego pojęcia i nie zobaczysz w TV to oznacza że możesz pociskać głodne kawałki na blogu dla ciemnego luda a za eksperta podawać byłego chłopaka Edyty Górniak, który robi na tobie wrazanie bo gada w Bentleyu?
     Na tym blogu wszystko jest możliwe.

     2
 6. Primipilus

  long_short – strasznie jesteś zacietrzewiony. A może zwolnij na chwilę, zastanów się.
  Mógłby Cię zaprowadzić do jednego z dużych szpitali w dużym mieście i wtedy spojrzałbyś inaczej. Na zewnątrz panika, rozstawione namioty w których żaden pacjent nigdy nie przebywał.
  Izba przyjęć – kolejka i wszyscy w maseczkach zastraszeni.
  A co wewnątrz za zamkniętymi drzwiami. Tam cisza i spokój. Na salach leży 1-2 chorych i nie na covid. Personel leniwie zadowolony, brak pacjentów nie ma co robić. Na każdych drzwiach wywieszki – zakaz wstępu, covid. Szpital ma dużo pięter i jedno piętro covidowe. Ale tam nikt nie wchodzi bo strach, wchodzą tylko w pełnych kombinezonach. Ilu tam pacjentów z covid? – nikt nie wie bo całkowity zakaz wstępu.
  Ale w TV pokazują sale z chorymi pod respiratorami, przemęczonych lekarzy i pielęgniarki.
  Wnioski trzeba samemu wyciągnąć.

  6

Dodaj komentarz