Komentarze

 1. sumadartson

  Czas ucieka jak rzeka. 27 giełdowych lat strzeliło niczym 27 dni. Jako że dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, powiem że wielką wartością i korzyścią spekulacji jest uzyskanie niespotykanej u zwykłych osobników niezwykłej odporności na stres i drobne niepowodzenia życiowe. Każdy „duży chłopiec” powinien z tej „szczepionki” skorzystać.

  5
     1. Hubi H

      Spekulantem się bywa a nie jest, każdy który myślał, że spekulantem można być przez przez całe życie zbankrutował. Nikt nie wygra z rynkiem na co dzień. Trzeba wybierać momenty, kasować zysk i odchodzić od stołu czekając na kolejną okazję. Nie ma takich pieniędzy, których nie dałoby się stracić na rynku a każda strata boli, nie ważne czy masz 1000 czy 100 mln u każdego 6.5% utraty kapitału boli tak samo 😉

      4
      1. sumadartson

       Ja mam nieco inną strategię, autorstwa Z. Komara zresztą.
       Realizuję małe straty oraz akceptuję duże zyski. Polecam.
       Za pierwszym razem ‚Sztukę spekulacji” przeczytałem dwa razy w ciągu jednej nocy. W roku bodaj 1995.

       3
       1. atomm

        Pamiętam jego pogadanko – szkolenia w Magnusie w Krakowie 🙂
        A Sztuka spekulacji mimo że fragmentami zerżnięta z Teorii fal Eliotta Prechtera i Frosta to kultowa pozycja – bo w tamtym czasie jedyna dostępna na rynku po polsku…

        1. sumadartson

         Nie jedyna. Był już „Parkiet” papierowy, który czytało się od deski do deski.
         Czytałem Prechtera dużo później. Mówienie że Komar z niego „ściągał Elliotta” to tak jakbym powiedział proboszczowi że ściąga z biblii.

         1
   1. Guy Fawkes

    Buy And Hold.

    Ja prognozuję spadki, które za każdym razem są odkręcane, bo myślę o konkretnych kontraktach.:)))

    Rotshildowie ujawnili dziś dyskretnie swoją kryptokonną ekspozycję. Jak nie Elon słupnik to Rotshyldowie, co za świat, nie można normalnie pograć.

    1
    1. sumadartson

     Milordzie, prognozowanie kursu nikomu do niczego niepotrzebnej rzeczy, której wartość zależy wýłącznie od napływu lub odpływu graczy a raczej ich pieniędzy to zajęcie bezsensowne.
     O ile można prognozować przyszłe zachowanie kursu firmy po analizie wyników finansowych i prognoz rozwoju/zwoju, o tyle na krypto można powiedzieć: dopóki stado gna przed siebie, napędzając do udzialù stadnego napotkane osobniki, stratuje każdego kto podąża przecwpołożnie, dopóki nie przekroczy krawędzi przepaści o istnieniu której nie chce nic wiedzieć.
     Jednak orły nie zginą w przepaści jako że różnią się od bezskrzydłej stadnej

     15
     1. wider_swider

      Dzisiejsi milionerzy kryptowalutowi na pewno takiego bełkotu nie powielają. Wystarczy przesuwać SL zamiast zaklinać niezrozumiałą rzeczywistość. Tutaj nawet luka nie zaskoczy. Jedynym realnym ryzykiem jest zawinięcie się giełdy.

 2. tmoore

  @sumadartson
  To, że czegoś nie rozumiesz Milordzie, to nie znaczy, że nie ma wartości. Zainwestowałem w Ve chain 2 tygodnie temu, o czym pisałem w Tajnej Kancelarii ale też na forum chyba i mam 100%w 2 tygodnie. Oczywiście, że wzrost jest spekulacyjny ale sam projekt bardzo sensowny i postanowiłem, że będę go hodlował + 1 rok do czasu po następnym halvingu. „Wpłaciłem” coiny z projektu na opcję – „pożyczam do giełdy na grę short” (przypominam Milordzie że w tradycyjnej gospodarce broker bierze Twoje akcje nie pytając i pożycza innym na grę short) i dużo to nie jest ale …1% tygodniowo Milordzie. TYGODNIOWO. To śmianie się z DeFi przypomina mi śmianie się z internetu podczas bańki internetowej i dotkomowej – a teraz popatrz Milordzie gdzie jest FANG a gdzie tradycyjna gospodarka. Nie mam zamiaru Cię przekonywać, ale ponieważ darzę Cię sympatią po prostu pokazuję drugą stronę LUSTRA, Na Chainlinku mam 50% – też dobry projekt. Jak nie chcesz zrozumieć nowej technologii – to oczywiście nie musisz, ale wg definicji brak chęci nauki nowych rzeczy jest objawem starzenia się :). I tak oczywiście 95% projektów podczas bessy będzie dążyła do 0. Ale te pozostałe 5% stworzy nową technologię. Pozdrowienia. No ale się rozpisałem – starczy do połowy maja 🙂 pozdrowienia dla kryptokonnych inwestorów i kryptokonnych hazardzistów. No i dla zwykłych giełdowych też..

  4
 3. Smerf-Ciamajda

  Miałem dzisiaj dziwny sen (mamy weekend, wiec off topic). Śniło mi się ze weszłem w jakieś aktywa na L (DJIA/DAX?) i natychmiast po tym nastąpił spadek taka mega długą świecą (to były może 3 świece w sumie), spadek był bardzo głęboki i błyskawiczny (na cala wysokość ekranu). Nie martwiłem się tym spadkiem, bo miałem kupiona mala pozycje L (bylem w trakcie zakupów). Postanowiłem to sprzedać, ale nawet nie zdążyłem i taka sama długą świecą wykres wrócił trochę powyżej swojego maximum sprzed spadku. Zacząłem się zastanawiać, ze zwariowany ten świat, ze zamiast najpierw zostać w tym dołku znowu rośnie i zostałem z otwartymi L-kami na weekend, bo skończyła się sesja. Po czym się obudziłem i nie wiem jak to interpretować, ale to mogla być analogia do tygodniówek albo dziennych (a może miesięcznych bądź rocznych).

  2
 4. sumadartson

  @tmoore
  Jak już wypuszczę na rynek nową kryptę SZLACHTACOIN, zaproponuję Waszmości rolę rzecznika prasowego (czyt. naganiacza).
  //”Mam 100%”//. Doświadczenie uczy że gracz może powiedzieć wygrałem, gdy odchodzi od stolika z pieniędzmi w kieszeni. Nawet obecność gotówki na r-ku maklerskim nie zapewnia ich posiadania. „Superokazje” 👌👎 mogą wszystko odebrać.
  Na rynku wielotysięcznej krypty (której ilość rośnie bardziej niż coraz słabsze zwroty z istniejącej), nawet moja słaba wyobraźnia jest w stanie wyobrazić sobie chwilę gdy nagle z jakiegoś powodu WSZYSCY zapragną bitkonia sprzedać. Nie mów mi Waszmość wtedy że kupno za_bitegokonia za 1 centa to głupota, bo to będzie oczywista oczywistość

  4
  1. tmoore

   Z całym szacunkiem, propozycji pracy nie przyjmę. Waszmość proponuje tzw „shitcoin”. Uprzejmie proszę o nie obrażanie mnie , bo nie jestem naganiaczem – mam wywalone w co acan inwestujesz, jak i cala reszta koleżeństwa. Przedstawiłem swój pogląd – rozumiem, że masz inny. ok. Dla mnie możesz Waszmość kupować BTC za centa ile dusza zapragnie – każdemu wolno widzieć zimę tam gdzie jesień:). Tak, że roboty nie przyjmuję, lustro schowałem. Waszmości się stolik w kasynie z inwestowaniem pomylił. Powodzenia w zamierzeniach wszelakich.

   1
    1. wider_swider

     Uszy bolą, oczy szczypią.
     Takie głupoty wypisuje ten samozwańczy szlachetny mędrzec, że poczekam, aż będzie możliwość blokowania wyświetlania wypowiedzi wybranych nicków z ponowną aktywnością w tym niegdyś wartościowym miejscu (w domyśle: sekcja komentarzy, przemyślenia Pana Wojciecha najwyższej klasy jak zawsze).

     1
   1. Guy Fawkes

    Ale niechże imć Sumadartson zrobi swój shitcoin.
    Nawet NFT niech zrobi, jedyny w swoim rodzaju o nazwie np. SzJShN (szlachecka jazda shortkonna nazad). Mamy wolny rynek w krypto, tak czy nie?

    I może nawet zarobi na nim więcej niż na rzeczywistości inspirującej:))))

     1. fast_market

      A Ty na ich miejscu chciałbyś pozbyć się kontroli nad własną walutą? A crypto do tego prowadzą. Tylko dziwię się, że tak późno reagują, choć może niesłusznie.
      Wygląda jakby czekali, aż będzie tam na tyle dużo kasy, że stanie się łakomym kąskiem.

      1
 5. Guy Fawkes

  @Lord Wider Swider

  Bardzo ładnie Wider, ale chyba gratulace należą się nam obu.:))

  To są moje rysunki z wczorajszej sesji w Tajnej Kancelarii.
  https://s3.tradingview.com/snapshots/s/sNI380rb.png
  https://www.mql5.com/en/charts/13790521/btcusd-h4-techcraft-ltd

  Na drugim rysunku strzałką zaznaczonae jest najważniejsze miejsce – żółta strefa (+linia trendu).

  No i tak wygląda jego przewalenie:
  https://www.mql5.com/en/charts/13792606/btcusd-h1-techcraft-ltd

  Skąd wiedziałeś, że to dziś?

  1. wider_swider

   Guy Fawkes, nie obraź się ale jestem zwykłym gościem, nie żadnym lordem.
   W linki nie klikam skoro pochodzą z tajnej korespondencji, gdyż nie jestem godzien takiego zaszczytu.
   Skoro przewidziałeś ruch to szczerze gratuluję.
   Nie wiedziałem, że to dzisiaj. Gdybym wiedział to bym zapakował się po uszy w shorty. Z obserwacji BTC i altów wyczytałem kończący się impuls, dlatego uznałem, iż czas na zamknięcie pozycji. Weekend jest najlepszym okresem na dynamiczne zmiany bo wielu graczy na cfd robi sobie wolne. Niektóre instrumenty oparte o krypto w ogóle nie są w tym czasie notowane, więc niektórzy nie mają możliwości zareagować.
   Rozwarstwienie pomp na altach potwierdzał przepływ tego samego kapitału z jednego projektu na drugi, a nie napływ świeżego.
   Nie zmienia to jednak faktu że szlachecki błazen jeszcze wielokrotnie się w tym roku zdziwi.

   5
  1. sumadartson

   Zarobiłem, zarobiłem. Wprawdzie nie „na tym” a na handlu chińszczyzną (Asbis) i to prawie 70% (sprzedany).
   „Na tym” też zarobię jeśli bitykoń zdoła obronić wsparcie 200 usd na poziomie dna 4 fali korekcyjnej i utrzyma się z tydzień. Kupię ze 3 btc po 200 tylko po to aby spylić po 320 (1.618 Fibo).
   Bitekonie niczym „Carne wampumy głoszą wojnę”

   1
 6. billy_the_kangoor

  @BaHaFtA Club, Wider & Co.
  Gratulując, chciałbym wtrącić swoje 3 grosze.
  Kreśląc ostatnie linie na Gold, wcale nie patrzyłem na ten wykres jak na złoto, ale jak na każdy inny.
  Może to być nawet WPŚwB (wykres połowu śledzia w Bałtyku), ale jeśli ktoś „czuje” dany wykres / trend, powinien tego się trzymać i grać.
  Jedyny „zarzut”, jaki mam do k.walut to ich płynność.
  Buja gorzej niż na radzieckim tankowcu (czytaj: RUB) albo tureckim żaglowcu (TRY).
  Skoro Wam to odpowiada, to … go for it!
  PS. ETH (jedyny, który mam narysowany) widzę zjazd do 1.810.
  Nie mam nic przeciwko, gdyby również korekta na walutach rozciągnęła się do końca kwietnia, podobnie WIG.
  A od maja dzida UP!

  1
  1. Guy Fawkes

   Nie patrzyłem dokładnie na eterkonia, ale powinien spaść więcej.
   Bitkoń jeszcze chyba nie jest ani w pół drogi.

   Teraz okażą się same brzydkie technicznie rzeczy, jak to w porządnej bear trapie.

   Płynność nie jest problemem na rynku gdzie swingi są po kilkaset %.

 7. Guy Fawkes

  @Fast Market

  Nie rozumiesz tego, Fast Market. Nie rozumiesz koncepcji tranzycynej Fawkes’a – Tmoore’a, ani okrężnego ruchu Uroborosa.

  Oni sami ten rynek stworzyli, wymyślili legendę Satoshi Nakamoto i aurze antysystemowej zaangażowali w to ubogi lemingrad.

  Oni sami porzucają zużyty System, zużyty wehikuł imperialny i przechodzą do Matrixu i do nowego Imperium.

  Uroboros cyklicznie porzuca ciasną zużytą skórę i odradza się w nowej.

 8. red.007

  @billy_the_kangoor
  Wiem,że Twoich opinii nie należy lekceważyć.
  Słowo „dzida”pasuje do alternatywy,którą zamieściłem przed Twoim wpisem na blogu tu:
  http://mirazefortuny.blogspot.com/2021/03/dywersja-doskonaa.html#comment-form
  „Anonimowy18 kwietnia 2021 10:30”
  Jutro spróbuję rozegrać tak:
  S-ka w piątek nie weszła.
  Nowe zlecenie(WDA):
  S-ka oczekująca na 2028,SL 2044,TP 1941.
  Wyszydełkowałem pobieżnie alternatywę:
  https://ibb.co/zZYzPDw
  Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie.

  7
  1. duch_natury

   @Red Tak może być jak w tym Twoim nowym wariancie. Ja prognozuję, że na zachodzie nie zacznie się zwała. Może się odbyć 4-ka w najbliższym tygodniu w impulsie od 3.04 po czym 5-tka kończąca. Podczas tej piątki na zachodzie możemy podejść w kierunku 2100 ale go nie przebijając, potem szybka treściwa korekta w US (SP500 w kierunku 3700) ale u nas podczas tej korekty mogą już zbierać i wzmacniać względną siłę BANAN/US. Po bankowym wyroku majowym góra.

   1
 9. sumadartson

  Widząc niepodzielny forumowy optymizm od Lordów po…arystokrację, skromna szlachta przypomina że z co 10 letnich projekcji @W.B. (oby żył wiecznie) wynika w perspektywie 2-3 miesięcy spore prawdopodobieństwo spadku od 25 do 33%. To daje nadzieję na roczny jeszcze horyzont w przedziale od współczesności do Pod Grunwalda. Pozdrowienia dla mojego błazna.

  7
 10. mwfri

  Ja na forum widzę ostatnio umiarkowany pesymizm, więc jeśli dojdzie do poważniejszej korekty, to tym razem forum nie okaże się antywskaźnikiem, za co zapewne będzie w sporej mierze odpowiadać programowanie przez Gospodarza, który (słusznie) ostatnimi czasy nieustannie nas ostrzega.

  2
   1. mwfri

    „Wątpię. Widać, że większość czeka w blokach na korektę, bo punktowana jest każda choćby pół procentowe korekta usiaków.”

    No napisałem, że widać na forum pesymizm. Ale osobiście przyznaję palmę pierwszeństwa skwantyfikowanym wskaźnikom.

    1. mwfri

     PS Jaki wg Twojego bazowego (optymistycznego moim zdaniem) scenariusza jest maksymalny zasięg całej tej hossy na SP? Coś koło 4450? To jaki ma risk/reward granie teraz L-ek lub trzymanie akcji w US? A co za tym idzie odwróćmy pytanie; jaki ma risk/reward granie teraz S-ek? A dodajmy do tego, że mniej płynne rynki wyprzedzają ten przyszły ruch spadkowy (MSCI Emerging Markets szczyt w lutym, o naszym pożal się boże wig20 nie wspominam, choć to na nim gra większość aktywnych komentatorów) i on się tam już „dzieje”.

     1. duch_natury

      przestałem określać poziomy. Znacznie bardziej wolę badać strukturę fali, układy wskaźników (dywergencje) i timing.
      Mnie wychodzi przełom ostatni tydzień kwietnia lub pierwszy maja. Po zakończeniu tego tygodnia będzie wiadomo więcej.

      1
 11. billy_the_kangoor

  @Red007
  Najbliższy tydzień będzie decydujący.
  Oil + pary walutowe dały sygnał w piątek, dziś k.waluty potwierdziły, że taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny.
  WIG: Moje zaangażowanie w polskie akcje zmalało w zeszłym tyg. do 35%.
  Liczę, że przed ostatecznym ruchem w górę uda mi się podwoić ten poziom.

  3

Dodaj komentarz