Cykliczna bessa również na rynkach obligacji skarbowych w Czechach i na Węgrzech

Dziś rano pisałem o postępującej bessie na krajowym rynku obligacji skarbowych. To oczywiście szersze zjawisko nie dotyczące jedynie Polski. Na przykład w trakcie dzisiejszej sesji rentowność czeskich 10-latek śmiało atakowała swój cykliczny szczyt z 2018 roku. Również rentowności węgierskich 10-latek są teraz najwyżej od 2018 roku.

Powered by macrobond.com

Jest to od tyle ciekawe, że rentowność polskich 10-latek pomimo ostatniego wzrostu do poziomu szczytu z 2018 roku (3,56 proc.) ma jeszcze bardzo daleko (obecnie 2,54 proc.).

Podsumowanie: rentowności 10-latek rządów Czech i Węgier najwyżej od 2018 roku.

Komentarze

 1. long_short

  @ Za Tuska propaganda przynajmniej była subtelna tu traktowanie ludzi jak debili……

  No, u Lisa na żywo gen Jaruzelski mógł być bohaterem narodowym a w najgorszym razie miłym dziadziem w staroświeckich okularach.
  Bolek w wiadomościach promowany był przez Kraśkę jako eksportowe dobro narodowe, a Komorowski był orłem intelektu.
  To k….wa były czasy… no łza się w oku kręci hehe.

  26
  1. duch_natury

   odnośnie przegranych to nie liczy się co i ile przegrałeś tylko jaki masz finalny bilans pomiędzy przegranymi a wygranymi.
   Wielu obecnych rekinów biznesu miało po drodze mocne dropy łącznie z bankructwami.

   A najważniejsze, żeby nie przegrać życia 😉

   7
 2. karnak

  Te sygnały LL to rozpoczęcie hiperboli wzrostowej i hossy jakiej dotychczas nie było (mam taką nadzieję, patrząc na miejsce gdzie te sygnały poowstały) – kto czeka, że rynek wróci i wejdzie w nią taniej może się przeliczyć.
  Ja chwyciłem byka za rogi i się mocno trzymam, by się nie dać wyleszczyć, bo jak tu zagrać choćby pod jakąś korektę, gdy nie widać, żadnego ku temu sygnału – bacznie obserwuję to co się dzieje i jak pojawi się sygnał słabości to być może się skuszę na S, ale to teraz duuuuże ryzyko:
  https://zapodaj.net/b9b2b694f12be.png.html
  https://zapodaj.net/a16e35f6a769b.png.html

  PS,
  Nareszcie rynek dyskontuje dobre rządy PIS czy się to komu podoba, czy nie.
  I tak trzymać.

  10
  1. Prezesso

   Ty wieczny Byk jesteś i pojawiasz się tylko, gdy Twoje kreski się pokrywają z aktualną sytuacją na rynku. A jak nie trafiasz, znikasz na kilka dni. Dlaczego? Teraz masz swoje 5 minut, ciekawe, ile wytrzymasz, jak któregoś dnia otworzy się na minus 3. Może już w czwartek?

   9

Dodaj komentarz