Komentarze

 1. duch_natury

  @datik
  @mac
  Wydaje mi się, że to już jedynka wzrostowa na bananie. Można rozpisać strukturę od 11.10 jako 3-3-5.
  ————————————-
  Doprecyzuj proszę. ”

  Wydaje mi się, że rozpoczęliśmy wzrostowy większy schemat a czy to zakończy się nowym szczytem czy (większe prawdopodobieństwo) będzie to tylko struktura korekcyjna po październikowo-listopadowej fali spadkowej to zobaczymy.

  5
 2. toya

  “piotr5 1 grudnia 2021 o 14:26Odpowiedz
  toya jeśli 17xx to ja mowie 1690. Ale wątpię.nie mam na myśli nieskończoności oczywiście tylko jakieś bliskie czasy”

  Ja mówię pierwszej połowie grudnia (umownie, bo przeciągając ją do piątku 17. grudnia).

  Tak czy siak (bo szklanej kuli nie ma nikt), po dołku-dołku (the dołku) czeka nas dwa-trzy miesiące wzrostu. W moim scenariuszu “the dołka” byłby to ruch z 17xx na 22xx. A jeśli to forumowicze mają rację to pewnie na nowy szczyt w lutym na 25xx(+?).

  3
 3. long_short

  Pan Wojtek lekko spieczony na twarzy, ewidentnie bardziej zmęczony po urlopie niż przed. Ja tak gadam następnego dnia rano po całonocnym piciu z teściem 0,7 l na głowę.
  Po minucie moja małżonka wychodzi a ja wygłaszam monolog do słoika z wodą po kiszonych.
  Bardzo interesujące….bardzo.

  7
 4. bw0

  Teraz ospa? Bill Gates rzadko się myli

  https://investors.biontech.de/news-releases/news-release-details/biontech-announces-new-collaboration-develop-hiv-and

  https://polskawliczbach.blogspot.com/2021/11/nowa-pandemia-bedzie-dotyczya-ospy.html

  https://news.yahoo.com/bill-gates-warns-smallpox-terror-000100099.html?fr=sycsrp_catchall

  https://www.armstrongeconomics.com/international-news/disease/biden-may-be-unleashing-the-worse-pandemic-in-history/

  5
 5. datik

  @ mac
  odebrałem kilka S na MBK ale poniżej 500, zagapiłem się
  a może przestraszyłem ? ; )
  —————–
  szkoda tego MBK, chętnie i dużo brali powyżej 500 ;(
  ale tak to już jest gdy za wcześnie zacznie się otwierać a do tego na czym innym tez jesteś – jak się okazuje chwilowo – w plecy

  1
  1. duch_natury

   Ja w tym roku zacząłem ćwiczyć strategię otwórz-zamknij-zapomnij-czekaj na następny pasujący układ do otwarcia pozycji. Nie powinno mieć znaczenia czy L czy S po prostu widzisz sensowny układ ryzyko-zysk wskakuj, ustaw SL. Śledź układ. Jak zmieni się stosunek ryzyku zysk na niekorzyść lub zrealizuje SL (przesuwany) zamknij.
   Najgorzej rozpamiętywać stracone okazje, błędy po fakcie itp. Szkoda generować te niskie emocje 🙂

   15
 6. long_short

  W dniu dzisiejszym jeden z głównych filarów dziennikarstwa gazety wyborczej ( gazety dla zakutych komuchów, ich zakutych dzieci i genderowców lewicowych)
  czyli Paweł Wroński napisał na tt.

  ” Dlaczego Donald Tusk nic nie robi z inflacją w Polsce?”

  Poziom ciemniacwa ludzi, którzy robią media dla leśnych dziadków z legitymacją milicji ujęty w jednym zdaniu. Tam się wszystko opiera na chorej ideologii walki klas.

  21
  1. fast_market

   Chyba na fut bo na indeksie wygląda inaczej wg mnie.
   Poza tym nie było takich wynaturzeń jak obecnie.
   Jak Parabolic SAR przebijał średnia 14ke to można było w ciemno grać, że zaraz tam będzie rynek.

   1
     1. fast_market

      To jest ciekawe z tym, że na podwyżkach stóp % zyskują banki. Faktycznie chyba tak jest w pierwszym okresie.
      Ale trzeba pamiętać o tym, że powyżej pewnego poziomu wzrost stóp % uderza w kredytobiorców
      i w bankach rosną portfele kredytów zagrożonych (jeszcze nie teraz).

      6
 7. piotr5

  toya 1 grudnia 2021 o 14:45Odpowiedz

  Tak czy siak (bo szklanej kuli nie ma nikt), po dołku-dołku (the dołku) czeka nas dwa-trzy miesiące wzrostu. W moim scenariuszu „the dołka” byłby to ruch z 17xx na 22xx. A jeśli to forumowicze mają rację to pewnie na nowy szczyt w lutym na 25xx(+?).

  Jakos tak byłoby ładnie gdyby była fala płaska. Czyli szczyt nie zostanie szybko pobity. Ale zobaczymy.

  1. kot czpiot

   Niby w wielu miejscach o tym piszą ale takie światła to można zgasić nawet z procy więc nie jara mnie to za bardzo. Mimo wszystko uważam że trochę mało bardziej radykalnych działań z naszej strony żeby rozgonić dziadygi

   7
  2. kot czpiot

   A taka Ohujska postanowiła się wybrać na granicę na wózku. Na szczęście policja ja zatrzymała bo gdyby coś jej się stało to byłaby wina Kaczora bo zamknął rzekę i ktoś kto płynął 6 dni nie może wpłynąć

   15
 8. macarek

  Druga część sesji w USA wyjaśniła chyba, że czas spuszczania powietrza nadszedł po wczorajszym Fedzie. Zatem wrzucam inny temat:
  “Gdyby doszło do starcia Sił Zbrojnych RP z krajem tak przygotowanym do wojny jak Azerbejdżan, to doszłoby do pogromu polskich żołnierzy. Co gorsza Azerowie osiągnęli takie zabójcze zdolności za o wiele mniejsze pieniądze i w krótszym czasie niż Polska realizuje programy: „Patriot”, „Abrams”, „F-35” czy „Miecznik”.”
  Pierwsze zdanie niestety przeraża. Tylko Skrzypczak twierdzi, że po co drony skoro impulsem się je wyłączy….
  Rosja testuje naszą logistykę pod kątem jej skutecznej blokady.
  Taki płot na wschodzie mógł już dawo powstać jako “bariera” przed AFS.
  Wody polskie mogą pobudować sztuczne bagna pod pretekstem zwalczanie suszy.
  https://defence24.pl/dlaczego-konflikt-w-gorskim-karabachu-powinien-zmienic-wojsko-polskie

  8
 9. fast_market

  Nasdaq daily testuje wg mnie linię szyi głowy z ramionami.
  Zobaczymy, bo niby jeszcze stochastic nie sprzyja przełamaniu (ale może o to chodziło bo w ten sposób dużo towaru mogli dziś sprzedać).

 10. fast_market

  Kabaret. Zachciało mu się Powella naśladować, który też wczoraj zmienił retorykę:

  Zmieniam retorykę. Inflacja nie jest przejściowa, inflacja jest uciążliwa. Będziemy się starali ją sprowadzić do minimalnych poziomów, ale nie kosztem dużego bezrobocia – powiedział w środę prezes NBP Adam Glapiński.

  „Ręczę państwu, że inflacja jest głównym przedmiotem naszego zainteresowania. Naszego, ale również rządu. Zrobimy wszystko, aby inflacja trwała jak najkrócej i żeby była jak najłagodniejsza. Według naszych aktualnych przewidywań, po I kwartale będzie ona maleć i nie będzie już taka dolegliwa, choć będzie, około 5-procentowa” – powiedział w środę prezes NBP Adam Glapiński .

  https://www.pb.pl/glapinski-lekko-podwyzszona-inflacja-bedzie-tez-w-i-kw-2022-r-1135030

  9
  1. macarek

   Przykład Turcji podziałał w końcu na prezesa.
   Jak by wyglądał system bankowy po takim ruchu CHF o 50%?
   mBank ma 16 mld kapitałów i 11 mld kredytów w CHF.
   Po ich wyrezerwowaniu o 50% kapitały spadają do 10 mld.
   Gdyby kurs urósł o 50 % to cały ten wzrost były zakwestionowanym saldem wg kursu otwarcia, więc zostałoby jakieś 5 mld kapitałów.

   2
 11. podczaszy1

  Co prawda Guyfawkes, a nawet Gospodarz/nie mylić z gospodarzem domu Aniołem/ sugerowali kiedyš, że S.Michalkiewicz to rosyjski szpion, ale ja uważam,że to z ich strony tylko atak na kogoś kto pisze lepiej od Nich I polecam jego genialny artykuł o trzecim a może nawet czwartym froncie na portalu magna polonia.

  4
 12. Luto

  Mcerson. Troche alternatywy do spadków u nas. 2 zniosła 0.618 fali 1. 2 był powolna , 4 szybka zbiosła idealnie 0.382 fali 3 . W fali 3 , 1w vyla wydłuzona. 3 jest fala wydłużoną fali 1 -161%. To piatka jeśli takowa bedzie, bedzie fala szybką rowną od fali 1. Oczywiscie alternatywa dla wszystkich którzy juz widzą tylko spadki.

  1
 13. Guy Fawkes

  @Podczaszy

  Nooo może się trochę zagalopowałem w domysłach.

  //Od 1977 był redaktorem i drukarzem niezależnego pisma „Gospodarz”….. W tym okresie podjął także dodatkową pracę tłumacza w warszawskim oddziale Agencji Prasowej „Novosti”//

  Ja rozumiem że istnieją ludzie, którzy wierzą, że w czasie WW2 wszyscy Niemcy grali w orkiestrach wojskowych, a w czasie komuny wszyscy ruscy agenci byli tłumaczami, a jeśli nawet agentami, no to przecież agentami agetury prasowej Nowosti.:))

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Co do zasady epitetowanie ”ruskiem agentem” adwersarza”, którego poglądy nie mieszczą się w mainstreamowej sztampie, ”godzą w sojusze” itd. est głupie i ubogie. Sam tego niejednokrotnie doświadczam.

  Co do kunsztu pisarskiego, to wydaje mi się, że Adomas Mickevicius pisał może nawet lepiej od Stasia kataryniarza, a jednak wpływ jego wielkiej twórczości na rycie beretów oceniam jako tragicznie zgubny.

  Czasem niefortunnem est zachować dobrą pamięć, bo wtedy łatwo popaść w dysonans poznawczy, kiedy ktoś podawał się za kogoś innego niż est obecnie.

  Niewątpliwie psuje to satysfakcję z obcowania z dobrą literaturą, co zresztą Adomasa Mickeviciusa dotyczy bardziej niż Stasia kataryniarza i to est druzgocące wrażenie. Mam na myśli zwłaszcza Adomasa, bo z powodu Stasia serce mi zapewne nie pęknie.

  3
 14. podczaszy1

  Tak coś tam czytałem o szarganiu dobrego imienia Adama przez Waszmościa:)))
  Zasadniczo to w ostatnim czasie tylko po łebkach czytałem to co Waszmość tutaj tworzył,ale odnosłem wrażenie, że Waszmość w końcu zapoznał się z polecaną mu przeze mnie lekturą o tytule Tragizm losów polskich. Gratulujê Waszmości przełamania się I wyjścia za opłotki Piłsudczyzny.
  Natomiast co do Stasia to naleźy czytać bo to świetny publicysta I nie wygląda na to, że ktoś mu te treści sufluje.

  3
  1. Guy Fawkes

   Niestety nie zapoznałem się, albowiem trwam w nie(po)czytalności jak dotychczas.:))

   Ale skoro zacząłem questionować kult powstańczy wyrosły na masońskiem romantyźmie dla ubogich, to naruszyłem istotny czynnik tożsamości, przez co znalazłem się zdruzgotanem i obolałem.

   Mam na tyle prztomności, żeby wiedzieć, że to nie są proste sprawy, i będą wymagać gruntownych studiów historycznych. Tylko kiedy?

   Co do zasady jestem przedwojenny i wszystkie pojałtańskie Ersatze są dla mnie nierzeczywiste i nieautentyczne.

   Zwłaszcza podkopujących dobrą pamięć o Polsce Niepodległej traktuję od razu i emocjonalnie jako agentów i zaprzańców, toteż programowo nie wychodzę poza opłotki Piłsudczyzny. Jestem na ogół przeciwny demokracji i uważam, że prawa wyborcze powinni mieć wyłączni ci, którzy przeszli służbę wojskową. Jak ktoś nie chce narażać życia dla Ojczyzny miłej to niech spierdala.

   8
   1. Guy Fawkes

    Mam intuicję, że beretową pułapką podobną do romantycznej w naszych ohudnych, prymitywnych, barbarzyńskich czasach est pułapka geopolityczna.

    Rzucam więc hasło i ostrzegam zawczasu: Jacky Bartosiak Adomasem Mickeviciusem naszych czasów.

    Geopolityka była i wcześniej u nas, np. na portalu Sykulskiego geopolityka.net, ale zaczęła być obcmokiwana jako największy cymes dopiero kiedy pojawił się celebryta Jacky Bartosiak.

    Jacky opiera się na błędnych mainstreamowych założeniach i dochodzi do absurdalnych zbawiennych recept.

    Moja druidyczna untuicja podpowiada mi, że cały czas chodzi o to, aby Polska, która na razie stanowi rusztowanie dla zbudowania Wielkiej Chazarii ukrainnej, została gdy przyjdzie czas zutylizowana i rozebrana ostatecznie.

    Np. z filmu dowiadujemy się, że aby ocalić Polskę, należy wymusić na Rosji jej zbombardowanie nuklearne. I co ważne, nie wystarczy raz czy dwa, trzeba wymusić na Rosji, aby dokonała całej serii eskalujących nuklearnych bombardowań Polski i to nawet wbrew interesom amerykańskiem.

    https://www.youtube.com/watch?v=aZ1Xk2D-N4E

    Warto posłuchać, żeby zrozumieć konsequencje i zastanowić się nad motywami.
    Według mojej intuicji to est projekt dawny uznany intermaryjny z poziomu ponad hegemonicznego, którego nie może zatrzymać nawet rząd usiacki.

    4
    1. piotr5

     Trzeba być głąbem i idiota żeby myśleć, ze nie ma ludzi, którzy w to uwierzą. Szukam i szukam i nie widzę żeby maksio napisał ze w to wierzy.
     Ale oczywiście jest jakaś minimalna szansa, ze jest to prawdą.
     Ta informacja jest ważna nie z tego powodu, ze jest prawdziwa ale z tego, ze się pokazała.

     2
    1. fast_market

     Tam jest trochę ponad rok od debiutu.
     Może akcje sypią dotychczasowi akcjonariusze?
     Niech się zatem wysypia jak najszybciej. 😉
     Ale nie wiem. Zgaduję.
     Coś poczytam sobie. Może są mocno zadłużeni i wzrosty stóp % im nie służą?
     Albo coś jeszcze innego.

  1. Przemyslaw

   Ja na przykład nie rozumiem, że rok temu mówili, że idą na giełdę w celu redukcji zadłużenia (1 mld zł) a wczoraj był komunikat, że chcą wypuścić obligacje (3 mld zł)

   źródła:
   Z nowej emisji spółka chce pozyskać 1 mld zł na spłatę zadłużenia
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Alelgro-idzie-na-GPW-Chce-pozyskac-1-mld-zl-na-splate-zadluzenia-7961331.html

   Allegro.eu. ustanowiło program emisji obligacji o łącznej wartości do 3 mld zł
   https://stooq.pl/n/?f=1456602&search=allegro

   2
    1. Przemyslaw

     Wypłata zysku w allegro? Nie ta spółka… oni mocno inwestują w skalę i rozwój + walczą o utrzymanie pozycji w PL co odbija się na marżach. Poczytaj rekomendację Allegro z BM mBanku dobrze nakreśla szanse/ryzyka.

     1
 15. PPP

  i do tego wszystkiego spada was iloraz inteligencji najwyraźniej. Wszystko jest proste jak drut, czego nie kumacie…..
  Wiekszosc z was zaczenie sie borykac niebawem z powaznymi problemami zdrowotnymi……. i zadne $ wam juz nie pomogą.

  7
  1. digesting slowly

   Jakiś inżynier molekularny opowiadał o pewnym projekcie, w którym wykożystywano kod mRNA jako stymulator do produkcji przeciwciał (czyli szczepiokę). Potem zbudowano sztucznie wirusa, który wewnątrz miał wbudowany ten sam kod mRNA, ale jako pewną część długości większego kodu. Wirus ten po zainfekowaniu nosiciela, namnażał się nie czyniąc większych szkód i nie dając znaczacych obiawów, natomiast rozpadając się, tworzył bipolarne białko kolczaste o właśnie tymże kodzie mRNA. Białko kolczaste jednym końcem przyczepiało się do komórek w ciele człowieka, a drugi koniec wystawał wolny. W ten sposób przeciwciała rozpoznawały komórki człowieka jako wirusa, którego były nauczone niszczyć. Następstwem tego była bardzo ciężka choroba autoimmunologiczna, prowadząca w niemalże w 100% do śmierci nosiciela. Nie znam się na biologii molekularnej, ciekawe czy taki plan jest choćby w teorii mozliwy do zrealizowania?

   3
      1. toya

       Te “oficjalne” dane to link do strony na wiki:

       https://pt.wikipedia.org/wiki/Lista_de_futebolistas_que_morreram_em_campo#_blank

       800% “wyliczone” w ten sposób, że w 2020 roku zmarło 2, a w 2021 zmarło 15.

       Przez ile miesiecy rozgrywki się nie odbywały w 2020 roku? A jak już “dokończyli” to te topowe, za którymi stoją duże $$$. Reszta nie grała.

       15 w 2021 to na pewno tragedia, ale w takim 2016 też zmarło 9 piłkarzy, a średnia za ostatnie lata to 5-6 rocznie.

       Można zatem zaryzykować tezę, że tym, którzy mieli wrodzone wady i predyspozycje do zaburzeń w układzie krążenia, koronawirusowe zawieszenie rozgrywek podarowało rok życia. Gdy rozgrywki wróciły to statystyka wróciła do pracy.

       10
    1. piotr5

     To są takie głupstwa, ze nie powinno się podejmować nawet dyskusji ale przez sympatie do ciebie napisze.
     Wśród zawodowych piłkarzy powiedzmy 1 i 2 liga każda taka śmierć odbija się szerokim echem w mediach. Takie wypadki zdarzają się bardzo rzadko. w niektórych latach nikt nie umiera ale były takie lata ze 3 zmarło w ciągu roku.
     Oczywiście na boiskach niższych lig zdarza się to częściej, ze względu na wielkość populacji piłkarzy.
     Nikt nie prowadzi jednak takich statystyk, wiec bardzo łatwo manipulować takimi danymi, bo po prostu wyciąga się je z kapelusza. są jeszcze zupełni amatorzy, którym zdarza się odejść na boisku.
     Prawda jest taka , ze na razie żadnej śmiertelności spowodowanej szpryca nie widać. Wiec foliarze przesuwają termin z pól roku do 2 lat, a pomału mówią o 5 latach w nadziei ze wtedy już nikt nie będzie pamiętał głupstw, które pletli.
     Czy szczepionka może szkodzić? oczywiście tak jak każdy lek.
     Na razie jednak nie ma żadnych powodów by twierdzić ze zabija. To nonsensy. Oczywiście są ludzie których zabijają orzechy, papryka i wiele innych produktów.

     12
 16. Guy Fawkes

  @Podczaszy

  //Dawno , dawno temu napisałem, że Bartosiak to agentura tylko nie do końca wiadomo kogo.//

  Zaiste, pisałeś Waść
  Ja zasię uważałem, że trzeba go słuchać, ale nie iść za niem do końca. Obecnie uważam, że trzeba mu sprzedać liścia.

  Nie wypowiem się co do personaliów, ale z pewnością doktryna est agenturalna i zgubna w rezultacie.
  Bardzo pasuje do mojej intuicyjnej koncepcji restytucji Prus oraz Intermarium jako Wielkiej Chazarii na trupie naszem, porozrywanem.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Jednakże Jacky plącze się w zeznaniach, co żywsze umysły łatwo zdziwić może.

  Przykładowo utrzymuje on, że najważniejszem est ”kto na kogo pracuje” i że ten rządzi kto kontroluje szlaki i przepływy, a jednocześnie uważa, że gdyby Rosja odcięła od ukrainy Noworosję z Odessą, pozbawiając ukrainę przemysłu i dostępu do morza, oraz skazując na zależność od Polski, pozbawiłaby Polskę w złej sytuacji.

  Ja myślę, że est dokładnie odwrotnie, stalibyśmy się niequestionowenem rdzeniem międzymorza, mającem kontrolę i władzę nad ukrainą jako obszarem ekspansji – zależnem od nas rezerwuarem taniej siły roboczej.

  Na międzymorzu pomiędzy Polską a rzeszą ukraińską est obecnie sławny dylemat ”my albo oni”, o to, kto będzie panem międzymorza, a kto się rozpadnie i posłuży jako bdulec ościennem mocarstwom.

  Rosja odcinając Noworosję rozstrzyga ten dylemat na nszą korzyść. Zabiera to, co zbudowała przez wieki, wraz ze swoją ludnością, a nam zostawia to, co sami przez wieki spierdoliliśmy, abyśmy się z tem borykali.

  I kto tu est rzeczywistem sojusznikiem, a kto zakamuflowanem wrogiem?

  Pojawia się spójność realnych i poważnych interesów, na wschodzie otwierają się drzwi.

  4
  1. podczaszy1

   Zgadzam się zasadniczo z Waszmości stanowiskiem w tej kwestii. A co do Bartosiaka to ja słuchałem jego odczyty już w 2013 lub 2014 roku.Wtedy w wielu kwestiach zajmował jasne stanowisko. a w kwestiach relacji Niemce Polska Rosyja promował tak mimochodem, że z Rosyją to mozemy walczyć, a z Niemcami to w ogole nie mamy źadnych szans.Czyli Abwehra raczej.

   2
   1. Guy Fawkes

    Zaiste Jacky Bartosiak w ogóle nie dopuszcza do gołowy, że to właśnie Rzesza niemiecka est w długiem terminie i fundamentalnie wrogiem świertelnem.

    Ale Jacky Bartosiak to est kogut, któren już w jajku pieje. Zaczął karierę od formacji kibucowej, którą kontynuował nad Potomakiem. Sławny George Friedman zaofiarował się napisać z Jacky’m książkę o kosmosie i pozostaje z niem w ciągłęm kontakcie.

    Mojem zdaniem nie chodzi tu o konkretną służbę państwową, tylko o organizację z poziomu ponad hegemonicznego.

    //….. z Rosyją to mozemy walczyć….//

    Ha ha, walczyć możemy. Co prawda Ameryka nie czuje się na siłach, spuszcza na Rzszę niemiecką i odchodzi, ale my jak najbardziej możemy, no bo to wlaśnie my predestynowani jesteśmy do utylizacji, jasna sprawa.

    Rosja jest decydującem heartlandowem argumentem o który roztrzaskuję się oponenci anglosasów w każdem cyklu hegemonicznem. Rozbił się o Rosję Napolion , rozbił się Gitler, ma się rozbić Wielki Brat Ixi, ale co to dla Polski?:))))))))

    A co do tych wczesnych nagrań Jacky’ego, to zapamiętałem jego geopolityczną tezę, że Pomorze zachodnie od nas odpadało z powodu jakichś pagórków pomiędzy Wielkopolską a Pomorzem, które utródniały komunikację.

    Tylko że tak się składa, że utraciliśmy na rzecz Czechów Śląsk, mimo że między Wielkopolską a Śląskiem nie ma pagórków. Za to dość znaczne góry są między Czechami a Śląskiem, no ale widocznie Sudety nie przeszkadzały Czechom w podróżowaniu.:))

    4
      1. Guy Fawkes

       Jacky Bartosiak est celebrytą i est sprzedawany jako produkt marketingowy dla publiczności młodej wykształconej z wielkich miast, która takie rzeczy łyka bez mrugnięcia oka.

       Zagłada to zagłada, nic wielkiego, come on!:)))))

       2
      2. Guy Fawkes

       Romantyzm, to był dopiero obezwładniacz i ogłupiacz.

       Wykalkulowany tak, żeby dawne cnoty rycerskie i szlacheckie, będące w arystotelesowskiej równowadze złotego środka trochę poprzesuwać ku skrajnościom, aby dostać powolne łatwo manipulowalne stado metaszlacheckie, zdolne do każdej głuposti.

       Romantyzm, to dopiero była socjotechnika, że palce lizać.

       5
 17. PPP

  Ale to wszystko wina virusa, ktorego nikt nigdy nie wyizolował za to elixir zrobili w 2 miesiace gdzie takie badania trwaja latami. Po prostu cuda antychrysta. Jestescie tak glupi ze skali logarytmicznej brakuje na opis tego zjawiska.

  3
 18. duch_natury

  Pani zgłosiła moją mamę do NFZ za to, że poprosiła pacjenta o zdjęcie maski podczas badania wzroku i dobierania wady (w masce marują szkła i jest niemożliwe precyzyjne badanie).
  Komentarza nie wymaga. Szkoda mi zahipnotyzowanych medialną papką, zalęknionych ludzi.

  6
 19. podczaszy1

  Guyfawkes

  Jędrzej Giertych w Tragiźmie losőw Polski stawia tezę, że na rozbiorze Rzeczypospolitej skorzystały głównie Prusy tzw. mocarstwo bez Ziemi.I to jest chyba oczywiste, że to Niemcy są I obecnie największym zagrożeniem Polski. To Oni mają największą agenturę obenie w Polsce. To co na pewno leży w naszych możliwościach to tą agenturę wziąč na powròz.To jest absolutne minimum.

  8
  1. Guy Fawkes

   I est pewna aqnalogia pomiędzy statusem chińczyków wobec Ameryki, a statusem naszem wobec Rzeszy niemieckiej.

   Po pewnem czasie posłuszeństwa Chiny się zbuntowały, przestały być montownią, inaczej nigdy by się nie rozwinęły.

   Taka sama sytuacja est u nas. W któremś momencie trzeba się będzie postawić.

   5
  1. Guy Fawkes

   Ja myślę, że w Chinach też było mnóstwo agentury.
   W ogóle konstrukt Chin komunistycznych est całkowicie agenturalny.

   Tylko w pewnem momencie dotychczasowe agentury okazują się za krótkie wobec konsolidacji sił localsów.
   W Roaji też bywało podobnie.

   Może też być tak, że algorytmy łańcucha głównego Uroborosa dopuszczają dochodzenie do głosu sił localnych w procesie tranzycji hegemonicznej i wygląda to na pełny spontan i odlot, choć est koniecznym elementem całego tranzycyjnego procesu.

   4
 20. Guy Fawkes

  @Podczaszy

  Reasumując, poprzez Strategy & Future, na poziomie ponad hegemonicznem (podstolik Intermarium) przygotowuje się powstanie warszawskie, ale podniesione do potęgi, obejmujące cały Kraj, w wyniku którego zostaniemy ostatecznie zutylizowani i ostatecznie rozebrani.

  Est to tak wpływowa organizacja, że sam Kaczyński musiał sprzeciwić się projektowi Armii Nowego Wzoru, przez proklamowanie 250 tysięcznej armii ”starej”.

  4
     1. Guy Fawkes

      Jego doktryna opiera się na błędnych nierealnych założenia i jak widać z linkowanego filmu o nuklearnej eskalacji, nasza strategia wojskowa ma prowadzić do wymuszenia na Rosji zniszczenia nuklearnego Polski wschodniej.

      Mojem zdaniem główne założenia nie są uczynione na podstawie polskich interesów i możliwości, więc nic dziwnego że musiałyby doprowadzić do ostatecznego rozwiązania questii polskiej i odbudowy Prus, a resztówka byłaby częścią Wielkiej Chazarii.

      Tak intuicyjnie widziałem naszą sytuację już dawno, a teraz Jacky Bartosiak przynosi narzędzia samobójstwa.

      Argumentacja est taka sama jak u podstaw tragicznej decyzji o wybuchu powstania warszawskiego, że świat się oburzy.:))

      I tak samo fałszywa, świat żadnej Polski nie potrzebuje, utylizacj Polski nie naruszy żadnej równowagi, a Ameryka spuściła się na Rzeszę, więc przychodzi tylko ustalić równowagę naszem kosztwem pomiędzy Rzeszą niemiecką, Rosją.

      8
 21. DrQuality

  astefaniak
  “Masakra. Inflacja w Eurolandzie nad 20 % !
  Inflacja w Eurolandzie jest 2x wyższa niż inflacja w Polsce.”
  Dlaczego nikt nie reaguje na bajdurzenia w/w . Chodzi o PPI , jest wyższa niż w Polsce , ale patrzcie Stefaniak na inflacje CPI w eurolandzie i porównajcie z Polską . 4,1 do 6,8 /pażdziernik / . Wy nie wpisujcie się w bajdurzenia Morawieckiego i , przepraszam za wyrażenie ,Sasina – za inflacje odpowiada Merkel z Tuskiem , masoni , grupa Bilderberg i Zydzi w Kosmosie. To jest poważny blog , a nie TVP info .

  16
  1. piotr5

   Jesteś inteligentnym człowiekiem a słuchasz jakiegoś debila i łykasz to jak pelikan, kompletnie bezkrytycznie. Ci piłkarze to dobry przykład. Możesz to bez problemu sam zanalizować, bo to jest tak prymitywne ze aż żeby bolą. Ale nie robisz tego. Nie wiem co ci się ubzdurało w głowie, że wstąpiłeś do sekty.

   13
    1. piotr5

     Czy na pewno piszesz do mnie? Kiedyś Ci pisałem o zagrożeniach wolności nie mówiąc o czymś tak drobnym jakkonstytucja. Ale ty wolisz się taplac w oparach absurdu, szukaniu pewności co do kształtu zemi itp bzdurach. Żyj dalej na haju w sekcie z szajbusami. A olejnikowej nie trawie od zawsze, tak dla twojej informacji, żebyś więcej nie pisał o rzeczach o których nie masz pojęcia.

     12
 22. datik

  A propos Allegro:
  Gość sensownie, jak się wydaje, choć na bankier.pl, opisał sytuację w marcu. Trzeba było wydrukować i nad biurkiem powiesić. Fragment zacytuję;
  “… W październiku wygasną jeszcze kolejne lockupy managementu i chyba pracowników, którzy też mogą chcieć się katapultować w perspektywie nawalanki z Amazonem. Bardzo dużo podaży…”

  https://www.bankier.pl/forum/temat_wyjasniam-co-tu-sie-dzieje-i-bedzie-dzialo,45533329.html

  Przypomniałem sobie o tym wpisie jak zobaczyłem dziś rekordowy LOP na kontraktach na nim. Ale choć rekordowy – wartość ok 25 mln -to i tak niewielki w stosunku do obrotu dziennego i znikomy do potencjalnej podaży. Gość miał rację ale jak patrzę na wykres to nie tak łatwo było na tym zarobić w początkowej fazie.

  PS
  szkoda, że tutaj mało jest teraz takich wpisów, ostatnio niemal wcale : (

  5
  1. Przemyslaw

   datik, ale komentarz już się nie sprawdził, bo po IPO było tylko jedno ABB a teraz już chodzimy po 36 zł. Wyjście inwestorów w tym momencie to będzie samobójstwo dla kursu, a tym samym przyszłych ABB – pamiętajmy, że fundusze mają jeszcze 63% akcji. Jest się o co bić.
   Więc akurat aspekt właścicielski raczej skłania pod kupno allegro pod scenariusz podbicia kursu pod przyszłe ABB.*

   *oczywiście strategia z gwiazdką, bo gdyby ABB byłoby przeprowadzone po obecnych cenach należałoby się liczyć ze sporą stratą.

 23. fast_market

  USA w grze pod jutrzejsze payrolle.
  A od następnego tygodnia już będzie Fed na horyzoncie z dużym prawdopodobieństwem na przyspieszony tapering. Choć czy to kogoś może zaskoczyć po ostatnich wypowiedziach?

  1
 24. fast_market

  Czytam na linkedin, że margin debt (ujemna wycena pozycji, którą trzeba finansować) wynosi najwięcej w historii 936 miliardów $. Wzrosła o 42% w ciągu roku.
  To może wyjaśniać dlaczego tak dziwnie dużo rośnie po spadkach. Po prostu ludzie dostali szansę na wyjście ze stratnej wcześniej pozycji i odkupują.

 25. long_short

  @fawkes

  Coś wyciekło.
  Austria. Alexander Schallenberg w trybie nagłym ustępuje z funkcji kanclerza. Kròtko przed tym jego poprzednik, Sebastian Kurz (35 l.) poinformował, że całkowicie wycofuje się z polityki.

  2
 26. sumadartson

  @DrQu @Max
  Świat usłyszał dziś z ust waszego ulubieńca że:
  “Polska jest jeszcze krajem demokratycznym”
  a wy nie protestujecie?
  Lump_art jeszcze nie namalował mu czerwonej laurki na drzwiach?

  3
 27. Guy Fawkes

  @Podczaszy

  Jacky Bartosiak est nowem Adomasem Mickeviciusem, Strategy&Future to nowy Związek Filomatów (Promienistych i Szubrawców).

  Rzekomy determinizm geopolityczny, to trucizna romantyczna.

  Armia Nowego Wzoru opiera się na tej samej wiecznie żywej romantycznej deluzji i zaprzeczeniu rzeczywistości.
  Zawsze przegrywamy w starciu z heartlandem, to znaczy że zawsze wygrywamy, bo jesteśmy najlepsi.

  Czucie i wiara, siły na zamiary, tryumf albo zgon – romantyczne pierdolety dla ubogich prowadzące do ostatecznej utylizacji.

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  Dlaczego Jacky Bartosiak w ogóle został wystrugany z banana ???

  Książe Konstanty po to, aby być władcą Polski zrezygnował z praw do tronu carskiego.
  Był szczerym polonofilem, ożenił się z Polką i opracowywał wojskowe plany przyłączenia do Królestwa zaborów pruskiego i austriackiego.

  W takiem polsko-rosyjskiem supermocarstwie znaczna większość szlachty i inteligencji to byliby Polacy i dominowałaby kultura polska, czyli rezultat byłby taki, jak w polskich planach unii polsko-moskiewskiej z XVII wieku.

  Unia Polski i Litwy to też w rzeczywistości była unia polsko-ruska tak czy nie?

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  Ameryka spuściła się na Rzeszę niemiecką i odchodzi, w Europie tworzy się nowy układ sił.
  Pojawia synergia interesów polskich i rosyjskich na obszarze międzymorza.

  Agenturalne powstanie listopadowe uniemożliwiło Konstantemu odzyskanie polskich ziem zachodnich, ale w nowych czasach Rosja po odejściu Ameryki może być gwarantem polskich ziem zachodnich, przez co powstrzyma ekspansję Rzeszy niemieckiej.

  Dlatego celebryta i mitoman Jacky Bartosiak został wystrugany z banana, żeby Polska kolejny raz w romantycznem zamroczeniu podcięła rację swego bytu i żeby Niemcy mogli ekspandować.po trupie Polski.

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Podstawowem absurdalnem założeniem Jacky Bartosiaka est, że Polska musi zablokować Rosji dostęp do układu europejskiego.

  Niby jak ?????

  Rosja est supermocarstwem, Niemcy, Francja i Brytania to mocarstwa średnie. Polska est stosynkowo małem państwem, przeżatem agenturą.

  Polska ma żadnych możliwości zablokowania supermocarstwa. Polska może jedynie kolejny raz owładnięta urojeniami popełnić samobójstwo.

  I właśnie po to Jacky Bartosiak został wystrugany z banana, żeby sprowokować wojnę z Rosją i wymusić na Rosji zniszczenie Polski bronią atomową. Jacky Bartosiak – Adomas Mickevicius naszych czasów pełni ważną rolę w ponad hegemonicznem projekcie ostatecznego rozwiązania questii polskiej. Po to właśnie został wystrugany z banana i po to Friedman napisał z nim książkę.

  Jak myślę, że Jacky Bartosiak tego nie rozumie i nie est żadem agentem, on est po prostu zadaniowanem głupkiem z zajebistemi aspiracjami. Jacky Bartosiak nawet nie potrafi odczytać mapy i zrozumieć zagrożeń i szans wynikających z obecnego położenia państwa polskiego.

  5
  1. DrQuality

   Szczególnie to – patrz Evergrande
   Jeszcze tańsze kredyty doprowadziły jednak do boomu na rynku nieruchomości i akcji oraz nienaturalnego wzrostu ich cen. Rząd bojąc się możliwej bańki spekulacyjnej w odpowiedzi na sytuację, zwiększył stopy procentowe. Niestety bańka spekulacyjna nie wytrzymała napięcia – pękła w 1990 roku. Tym sposobem ceny nieruchomości automatycznie spadły do normalnego poziomu, firmy nie miały pieniędzy na spłatę pobranych na ich zakup kredytów, a Index Nikeii poszybował gwałtownie w dół…

   5
   1. DrQuality

    To tez – kopiuj – wklej Chiny
    Między innymi udzielano pożyczek przynoszącym straty przedsiębiorstwom.
    Wszystkie działania złożyły się na wiele pakietów antykryzysowych (wartych setki bilionów jenów), które nie odniosły jednak sukcesu. Pochodzące z nich pieniądze często wykorzystywane były na niepotrzebne inwestycje – np. prace publiczne.
    Tymczasem utworzono nawet fundusz skupu RCC (Resolution and Collection Corporation), zajmujący się skupowaniem złych długów i restrukturyzacją firm będących w złej kondycji finansowej. Zła sytuacja banków, nie potrafiących ściągnąć z powrotem udzielonych kredytów, przełożyła się na brak zaufania klientów do tych instytucji.

    4
 28. datik

  “…. ale w nowych czasach Rosja po odejściu Ameryki może być gwarantem polskich ziem zachodnich, przez co powstrzyma ekspansję Rzeszy niemieckiej.”
  ——————–
  JPRLD !!!
  Ciekawe czy wzorem PIS ( oni przed wyborami skupili się ze swoją retoryką tylko do swojego żelaznego elektoratu, niestety skutecznie) zawęził potencjalnych odbiorców swej propagandy na tym blogu do tych refleksyjnych inaczej czy zwyczajnie mu odbiło ?

  11
   1. Max2

    Kaczyńskiego może też ciągnie na wschód?

    Dziad Rajmunda po mieczu był oficerem carskiej armii, zasłużonym w wojnie turecko-rosyjskiej. Miał majątek w okolicach Łomży. Matka pochodziła z rodziny ziemiańskiej z okolic Odessy. Rodzice Rajmunda Kaczyńskiego osiedli w Grajewie tuż po ślubie[2]. Tam też urodziły się ich dzieci, z których dwoje zmarło w młodości[2]: czteroletni Piotr zmarł w 1924, a Jadwiga, studentka Uniwersytetu Warszawskiego, zmarła w 1938[3].

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Rajmund_Kaczy%C5%84ski

    No ale to P. Wojtek już rozgryzł dawno.

    5
 29. Poczatkujacy

  Po tej informacji:
  “Only 32 [S&P 500] stocks are off their highs less than the S&P 500.” – B of A – Dane z 30 listopada

  czystym przypadkiem trafiłem na taki ładnie opracowany, zaktualizowany dokument:
  https://www.yardeni.com/pub/stmkt200dma.pdf

  Nie sądziłem że S&P500 jest tak odklejony od tego co dzieje się na pojedyńczych akcjach. Widać to zwłaszcza przy “S&P 500 Sectors Stock Price Index & 200-dma”, gdzie większość sektorów jest w trakcie testowania 200 DMA.

  4
 30. Guy Fawkes

  @Datik

  Przykro mi, ale jesteś telawizyjnem kretynem, w 1/3 zgermanizowanem, w 1/3 zsovietyzowanem a w ostatniej części zdemoralizowanem.

  Żeby zrozumieć sens naprowadzaniaa nas prez Jacky Bartosiaka jak pijanego na płot należy zadać w końcu podstawowe pytanie:

  Co to est Rosja?

  I odpowiedzieć na nie na poziomie największego obrazka i decydującego interwału.

  Odpowiadam: Rosja to najładniejsza w historii panna na wydaniu, o względy której muszą zabiegać największe globalne mocarstwa aby prztrwać.

  Ameryka musi Rosję pozyskać, bo inaczej nie zadusi Chin.
  Ojropa musi Rosję pozyskać, bo inaczej nie osiągając strategicznej samodzielności pójdzie do piachu.
  Oparcie o Rosję otwiera Chinom drogę do globalnej hegemonii.

  Nigdy nie było tak ważne pozyskanie Rosji przez kluczowe supermocarstwa, bo nigdy stawka nie była tak wysoka.

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  I natenczas przychodzi jakiś przygłupi żydek Icek Bartosiak i roznuwa miraże przed zaczadzonemi romantycznie ubogiemi, że ”Polak potrafi” i że on wie, jak wygrać z Rosją.

  Dzieje się to na mulchnem interwałku i dziubdzia się na maluteńkiem obrazeczku a głos Icka Bartosiaka ma siłę pisku pchły na ogonie bezdomnego psa.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  Polska zostanie rozdeptana na mokrą plamę i w globalnem matrixie medialno-brandzlerskiem nikt tego nawet nie zauważy, bo taka est dysproporcja znaczeniowa.

  Jeżeli Icek Bartosiak twierdzi, że zadaniem Polski est wywołanie wojny z Rosją i zniszczenie Kraju, aby nie dopuścić Rosji do układu ojropejskiego, to znaczy że działa z poręki amerykańskiej, czyli zmniejsza ameryce wysokość posagu jaki musi wnieś w wianie dla Rosji.

  Polska ma być zutylizowana i poświęcona kolejny raz na ołtarzu amerykańskiej hegemonii. Prusy zostaną z polskiego budulca odbudowane Rzeszy na otarcie łez.

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Ale ty nie rozumiesz myślenia na tem poziomie, to nie est niebieskopoświatowy brandzel, bo jesteś ubogiem łaskorobem i połykaczem propagandy, więc pomyśl sobie, że swoją głupotą skazujesz twojego syna na śmierć w wojnie o cudze parszywe interesy.

  Polska będzie walutą, jaką ameryka zapłaci swoje tranzakcje.

  P.S.
  Nie piszę do kretynów, więc proszę o nieczytanie i niezawracanie … gitary.

  11
  1. Guy Fawkes

   Na razie najładniejszą pannę na wydaniu – Rosję posuwa Wielki Brat Ixi.

   Ameryka i Ojropa licytują w górę. W przypadku Ojropy sprawa est trochę bardziej skomplikowana, ze względu na różnicę pomiędzy rotszyldownią niemiecką i francuską.

   Polska znajduje się kilka interwałów niżej i służy jako żeton – fant w Wielkiej Grze Mocarstw tak jak w XIX wieku.

   Polski żeton znajduje się na dawnem uznanem pruskiem terytorium Rzeszy niemieckiej, dlatego ze strony Rzeszy grozi Polsce największe niebezpieczeństwo i Rzesza ma fundamentalny interes w wepchnięciu Polski do wojny.

   Zbiega się to interesem amerykańskiem niedopuszczenia do flirtu Rosji z Ojropą.

   A polskiem interesem est przede wszystkiem nie znaleźć się na drodze bez powrotu po drugiej stronie rzeki Styks.
   Polskiem fundamentalnem interesem est nie wejść do wojny. Pod żadnem pozorem pod żadnem mirażem.

   9
  1. podczaszy1

   Guy Fawkes

   “zadaniowanym głupkiem o nadętych aspiracjach, a nie agentem”.
   O nadętych aspiracjach =zgoda, ale nie znowu takim głupkiem, bo przydzielone zadania wykonuje włašciwie bez zarzutu.
   IMO to jednak agent, bo jakieś korzyści z tytułu odgrywania tej szopki dla “datikòw” realizuje.

   4
   1. Guy Fawkes

    Mojem zdaniem on uwierzył, że posiadł wiedzę królewską, czyli geopolitykę prostą jak kopniak w d…. .
    Pomiędzy Polską a Rosją nie ma pagórków you know.

    Odwołuje się do zasad które byly aktualne, kiedy Polska była innem miejscu na mapie, posiadała najbogatsze ziemie w Europie, miała porównywalny potencjał do Rosji, a na świecie nie było Ameryki, Rzeszy ani aktywnych Chin i wojowało się szablą na koniu.

    Świat miał inne proporcje i hierarchie. Polska była na znacznie wyższem poziomie gry.

    Dziś to est nieaktualne.

    Nie chcę się domyślać czy ktoś est agentem, czy nie est.

    ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

    W obecnych warunkach problem polski nie est rozwiązywalny na drodze militarnej. Nie można wygrać z supermocarstwem, choć można w grze supermocarstw poświęcić na tej drodze swój Kraj.

    Tylko hatlendło może przywrócić światu właściwe proporcje, więc trzeba usiąść nad rzeką i czekać.:))

    5
    1. apgroom

     Musisz przyznać Milordzie, że Bartosiak jest dobry skoro zwiódł na samym początku nawet Ciebie.
     Ale przyznaję rację, Bartosiak i jemu podobni nie pojawiają się w przestrzeni publicznej przypadkowo.
     Za każdym razem “wystrugani z banana” do konkretnych celów.

     4
     1. Guy Fawkes

      Icek Bartosiak to sympatyczny chłopak est. Ja go w dalszem ciągu lubię.
      Ruch jaki się koło niego wytworzył może być pozytywny, bo wprowadza istotną problematykę.

      Niektóre pomysły z zakresu ANW są inspirujące.

      Ale już dość dawno wiedziałem, że nie można tego doprowadzić do ostatniej konsekwencji.

      Dlatego, że decydujące są wyższe interwały i większe obrazki.

      Przede wszystkiem główna teza jakoby misją życiową Polski było niedopuszczenie Rosji do układu ojropejskiego est na tyle oderwana od rzeczywistości, że musi być instrumentalnem wykorzystaniem Polski w grze mocarstw, a nie autentyczną polską potrzebą.

      No bo jakie są nasze możliwości w tem zakresie??? Żadne. Możemy jedynie wywołać wojnę z Rosją i sprowokować ją do zniszczenia nas bronią nuklearną, co est w Związku Filomatów i Szyubrawców powiedziane wyraźnie, bez owijania w bawełnę. A to przecież mija się celem.

      Nowy porządek w Ojropie utworzy się kosztem utylizacji Polski i Icek Bartosiak dostarcza ku temu doktrynę, oczywista oczywistość.

      No więc od razu est skojarzenie: Warszawa jedna twej mocy się urąga”, czy ”Polska Winkelridem narorów itp. romantyczne pierdolety.

      ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

      Nie musimy zginąć i stracić Ojczyzny miłej, nie mamy albowiem do czynienia z bolszewizmem czy nazizmem.

      Nie grozi nam zagłada, o ile sami nie wejdziemy do pieca.

      5
      1. apgroom

       Moim zdaniem nie ma znaczenia czy sami wejdziemy do pieca, bo i tak nas tam zapędzą. Role są rozpisane.

       Wracając do Bartosiaka. Ubawiłem się setnie jak Bartosiak i jego “trzódka” wybrała się na Litwę i Łotwę na wizję
       lokalną w kontekście rozpoznania terenu przyszłej ofensywy sowieckiej oraz poznania osobiście lokalnych ” aborygenów”.
       Zbadali teren jak “profesjonalna grupa zwiadowcza”.

       3
        1. apgroom

         Jak to zrobić skoro większość Polaków uważa, że tylko poprzez współpracę gospodarczą z Niemcami możemy dobrze i bogato funkcjonować. Nie mają ambicji, wystarczy im rola podwykonawcy i rynku zbytu dla produktów
         niemieckich, są szczęśliwi jak spadnie im cokolwiek z niemieckiego stołu.

         4
          1. apgroom

           Zdywersyfikowana ? Na jakim poziomie ? Wymiany gospodarczej ? Import = eksport i odwrotnie w ujęciu wartościowym ? Czy też równowaga w ujęciu wartości intelektualnej w realizacji zdarzeń gospodarczych ?

           Chciałbym kupić samochód produkcji polskiej lepszy od badziewia produkowanego w Niemczech lub Francji.

           3
 31. sumadartson

  Cudna sesja zygzakowa 5-3-5, czyli dwie bolkowe górki, na otworze i na trójce.
  //Rosja to najładniejsza w historii panna na wydaniu//
  Kiedyś była, ale już 30 lat dymana przez oligarchów.
  Dlatego włodeczek nie pójdzie w żadne romanse z xi, joe a już sąsiadów to będzie najmocniej odpędzał i straszył żeby któren starej, uzależnionej panny nie uszczypnął.

  1
 32. wider_swider

  Max, jeśli wytykam błędy osobie która jest obiektywnie bardzo w porządku, ale jak każdy człowiek miewa potknięcia, to oznacza, że mecze w ten sposób własne kompleksy.
  Jaki powinien być Twoim zdaniem mój kolejny krok jeśli mam świadomość, że zdarza mi się w ten sposób postępować, jednak wychodzi to niejako automatycznie, a po pewnym czasie sobie uświadamiam, że to było głupie i niesprawiedliwe zachowanie?

  3
  1. Max2

   Nie widzisz drugiej osoby, widzisz siebie. (Tobie tylko się wydaje że widzisz kogoś innego – chodzi o cechy które Cię rażą albo wprawiają w podziw – jak to interpretować to już trzeba rozpatrywać indywidualnie)

   Przykład :
   Idziesz ulicą spotykasz osobę nieznajomą i oceniasz ją. Kogo oceniłeś? Przecież jej nie znasz. Oceniasz swoje doświadczenia które przeżyłeś i je projektujesz na kogoś. Co jest błędem poznawczym. Podobnie jest ze WSZYSTKIM W RZECZYWISTOŚCI , łącznie z inwestowaniem.

   https://www.youtube.com/watch?v=rvg1vS1dNFY

   2
   1. wider_swider

    Jeśli tej osoby nie znam to rozumiem ten tok myślenia, jednak co powiesz jeśli znam ja doskonale?
    Hipotetyczna sytuacja- ja jestem pedantem, a moja partnerka bałaganiarą. Rozrzuca wszystkie szmaty po domu, nie zmywa, nie czyści kibla, nie zetrze kurzy przez pół roku. Z kolei przypuśćmy że ja chce mieć warunki sterylne i wszystko sprzatam. Gdy skończę, widzę że ona zrobiła kolejny rozpierdziel. Wkurzam się i mówię: Ale z Ciebie brudas, ogarnij się.

    Przecież to absurd że ja patrząc na jej zachowanie widzę siebie i nazywam tak na prawdę siebie brudasem, bo jestem przecież chorobliwie pedantyczny.

    Sytuacja totalnie wymyślona, ale na jej bazie zrozumiesz o co mi chodzi.

    3
     1. wider_swider

      Czyli mówiąc konkretnie, w tej wymyślonej sytuacji wyrzucałbym w jej stronę swoją irytację wywołaną poczuciem że moja pedantyczność jest popieprzona i mnie meczy? Czyli idąc krok dalej ja w ten sposób wyrażam swoj żal, że chciałbym być takim beztroskim brudasem i mieć na to wszystko wyrąbane?

      1
    1. Max2

     🙂 🙂

     Oj temat rzeka.

     Ludzie dobierają się deficytami – to energie na poziomie podstawowym. (emocje)

     plus z minusem, dualizm.

     Ona nie daje sobie prawa do porządku, Ty do bałaganu. Spróbuj pokochać bałagan. 🙂 a Ona się zmieni. 🙂

     Pytanie które ja sobie staram się zadawać w takich przypadkach to : A co mi to daje?

     A co mi to daje że utrzymuje porządek? że ją poprawiam? że się denerwuję?

     Chorobliwe utrzymywanie porządku (emocja złość w przypadku braku) Czego się boję?

     https://allegro.pl/oferta/swiadomosc-samego-siebie-peter-lauster-10594059708

     1
        1. apgroom

         I właśnie sam wróciłeś do sedna sprawy.

         “Nie bardzo. Bo mimo że różnią nas poglądy polityczno pandemiczne to w psychologii się zgadzamy. I co najważniejsze…. Nie mylimy się”

         Sam lepiej bym tego nie ujął.

         2
          1. apgroom

           Jesteś tak bezbarwny, że zlewasz się z bezbarwnym Maksiem. To trudno zrozumieć ?

           2
  1. podczaszy1

   Nie będę się powtarzał, bo mi zmowu jakiś Nikifor zarzuci, że pcham się na afisz.
   Tym niemniej powtórzę, że zakładam spadki I nie zgaduję poziomów do których dotrze wig 20. Liczę, że będzie nisko,bardzo nisko, ale to obecnie niema większego znaczenia.

   4
     1. kot czpiot

      Czy Ty siebie czasem czytasz? Czy może masz problem z samoświadomością i niedowartosciawaniem?
      🤣🤣🤣
      “Wybijcie się z tłumu”
      🤣🤣🤣
      Kur…a i do tego negatywnie 🤣🤣🤣
      Nosz ku…a młotek jakiś

      6
          1. apgroom

           Rozumiem, że uwielbiasz schodzić do “trzeciego” poziomu . Wybacz ale ja nie będę Twoim towarzyszem w tej drodze. Poproś Maksia.

           2
 33. PPP

  Coś nie kupujacy tych tanich akcji, przeciez to kazja zycia i taniej juz nigdy nie bedzie a dolar upadnie przecież…. u nas za to dobra zmiana i cud gospodarczy, ludzie ogladaja kostke masła i sie zastanawiaja czy kupic sobie ja czy 2 bochenki chleba. Prymityw ktory mnie otacza jest żenujacy, najgorsze ze trzeba w tym żyć….

  7
 34. kot czpiot

  “Rozumiem, że uwielbiasz schodzić do „trzeciego” poziomu . Wybacz ale ja nie będę Twoim towarzyszem w tej drodze. Poproś Maksia.”

  Ale Ty nie musisz schodzić apgroom, Ty cały czas tam jesteś. Dlatego tak słabo Cię słyszę.

  2
   1. apgroom

    Najwyraźniej masz problem z własna inteligencją skoro proponujesz wymianę zdań na poziomie szamba. Może coś o giełdzie na temat której nie masz pojęcia. To w końcu blog o giełdzie a nie o problemach egzystencjalnych POsrańców.

    4
  1. tinley

   Jedno jest pewne – Omicron już zostal skonsumowany. Taka zwała na tych wszystkich covidowych balonach świadczy o tym że żegnamy ostatnie 2 lockdownowe lata wzrostów na spółkach stay-at-home, pharm-techu, handlu sieciowym i tych wszystkich wynalazków które tak porosły na fali zamykania gospodarek.
   Zgadnijcie co większosć zarządzających funduszami w ktorych mieli udzial spółek zagranicznych dokładała w ostatnim roku do portfeli? Etsy, Roku, Dexcom, Shopify, Peloton itd… Przecież to jest zbrodnia na pieniadzach klientów.

   1
   1. fast_market

    Odwiedzam regularnie na cnbc.com i tam codziennie jest podawane i firmowane przez duże banki
    typu GS, JPM itp. kilka spółek, które warto mieć w portfelu.
    Osobiście nie wierzę, że zarządzający funduszami sami dokonują analiz w co inwestować.
    Jestem, może błędnie, przekonany, że robią to co im podsuną jacyś zewnętrzni
    dostawcy analiz, najlepiej z dobrym name’em. Tak jak na cnbc.com. Być może stąd takie składy portfeli?

    1
    1. tinley

     No, ale po co dokładać spółki po takich wzrostach jakie były w 2020r? Skoro zarządzający na przełomie 2020/2021 dodaje Pelotona do portfela no to rece opadają. I to nie jest tylko problem zachodnich spółek. Ja bardzo często sprawdzam portfele funduszy . I tak jest taka, mało znana społka 😉 jak KGHM. Kiedy zarządzajacy w TFI dokładali KGHM do portfeli? Na początku roku. Po tych wszystkich wzrostach jakie były od covidowego dołka. Banki? Też w zasadzie po dużej hossie niektóre fi zwiększały. Ja tych ludzi po prostu nigdy nie zrozumiem. Owszem, te spółki covidowe to dobre spółki i nagle nie przestaną zarabiać, ale do licha – po co dokładać i trzymać w portfelu tak drogie walory?
     A co do zagranicznych spółek to sami przyznają że wspomagają się zamawianymi analizami dużych domów brokerskich. To zwiększa koszty, ale w ten sposób unika się popełnienia jakiegoś grubego błędu w analizie fundamentalnej, bo przeciez polski analityk nie zna rynków globalnych na tyle żeby samemu dziergać sobie fundusz na podst tylko własnego widzimisię.
     A co do generaliów to widać że idzie rzeźnia na niektroych sektorach a taki S&P rzyma się mocno nie mówiąc już o takich indeksach jak Russel 1000 value. Tam tej przeceny w ogóle nie widać prawie. Z kolei balony Ark pękają z wielkim hukiem.

     2
 35. wider_swider

  Toya, ja mama zlecenia ustawione i alarmy. Zbieram co 500 w dół i wystawiam na sprzedaż na kilku poziomach.
  Niestety do ostatniego mi nie doszło bo był na 0,019900 a faktycznie tak jak piszesz, mimo że na to patrzyłem to nie zdążyłem zareagować.
  Jak zapadła decyzja że oddam taniej to już było 0,017 a to jak dla mnie za nisko.
  Może kolejnym razem.
  Buduje pozycję od nowa.

  1
 36. artysta_malarz123

  Wygląda na to, że dla wielu to forum jest jedynym miejscem a przynajmniej jednym z niewielu miejsc, w którym mogą budować swoje ego 🙂 Czasy się zmieniają, wymuszają zmianę formy i miejsca, ale to jak niegdyś spotkania panów przy piwku, w grupach w karczmie, każdy ma coś mądrego do przekazania, jeden czuje się mądrzejszy od drugiego, w innym przypadku jest pewien, że mądrzejszy jest od wszystkich – tęgie głowy i fachowcy, gotowi pouczać wszystkich i tłumaczyć zawiłości świata. Są też tacy, którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia, ale dla towarzystwa posiedzą, i tak mija upojnie popołudnie i wieczór aż do następnego spotkania 🙂 Jedyna różnica, że nikt od nikogo przy pewnych nadużyciach po gębie nie dostanie.
  Miłego weekendu życzę ! 🙂

  19
  1. Max2

   Niestety muszę Cię artysto rozczarować. Mimo że wiesz więcej jesteś taki sam jak my, gdyż Twój komentarz o tym świadczy. Nie ma w tym nic złego ale warto o tym wiedzieć 🙂
   Również miłego weekendu 🙂

   18
 37. Pc39442

  Promocja ksiazki. Udzial w dyskusi bierze udzial Jacky. W 1h52min pada ciekawe zdanie wiele tlumaczace.

  https://m.youtube.com/watch?v=bVgK_jy4MSY

  Temat jak przekonac Rosje do wspolpracy na zasadach junior partnera. Mysle ze Putinowi marzy sie pozycja Stalina a to jest mrzonka. Jednoczesnie Rosjanie widza ze zachod jest slaby i pushuja. Graja maksa. Licytuja wysoko. Trzymaja karty przy orderach. Moze kupuja czas? Ale Ameryka naciska na opowiedzenie sie. Niektorzy w USA juz namawiaja do sprawdzenia kart i w ten sposob przebicia bańki wielkiej Rosji.

  Ok tydzien temu zaproponowalem taka interpretacje sytuacji ukrainnej. Mysle ze Rosja licytuje wysoko ale ma blotki. I ze USA moga zechciec rekami Ukraincow ale z duzym wsparciem Nato odzyskac Donbas. Zobaczymy.

  Rozumiem obawy GF i innych. Tez za Sykulskim uwazam ze Niemcy to glowne zagrozenie. W razie federalizacji UE beda rozmywac kontrole Warszawy nad Ziemiami Odzyskanymi.

  Maly konflikt i to w dodatku na terenie dawnej Rosji wlasciwej! moglby rozladowac sytuacje i dobrze rozegrany politycznie zazegnalby ryzyko wiekszego konfliktu w calym pasie limitrofów. Moglby poprawic rownowage i dopiero wtedy nalezaloby pojsc na wapolprace z Rosja.

  Nie tyle balbym sie malego konfliktu co nieudolnosci naszych elit. Polska ma historie wygranych wojen ktore nie byly dyskontowane politycznie. Bo zawsze braklo jakiegos lewara czy wiekszego planu. Temat rzeka.

  5
 38. sumadartson

  @DoktorQu…
  A właściwie ten wasz ulubieniec to się cieszy że “w Polsce jeszcze jest demokracja”?
  Bo wygląda jakby rozpaczał.
  Trza to wyjaśnić nim jaki lump_art namaluje mu czerwoną laurkę na drzwiach

  3
 39. Pc39442

  Btw ciekaw jestem jak Pan WB zapatruje sie na kwestie germanska w kontekscie przyspieszenia federalistycznego. Wiadomo ze jest anty-PiS. Wiadomo ze jest antygermanski.
  I wiadomo ze PiS zamierza walczyc z pruskim planem sfederalizowania EU oraz szczegolnie pod swoimi skrzydlami rozbicicia dzielnicowego Polski. Tu jest duzy dylemat.

  10
   1. wider_swider

    Nie mam pojęcia czy spadnie niżej, ale jestem mocno zaskoczony siła projektów zachwalanych przez Guy Fawkesa (Luna, Solana).
    Oczekiwałem tego krachu już bardzo długo, z założeniem że to jeszcze nie koniec hossy, dlatego ostrożnie dokupuję.
    Ciekawe czy to zapowiedź rzezi na indeksach w przyszłym tygodniu.

    2
  1. duch_natury

   @wider

   Odnośnie Usiaków to ten tydzień (poglębienie korekty) powoduje, że najprawdopodobniej grudniowa mikołajowa podbitka (powinna się zacząć w przyszłym tyg.) będzie ostatnią w hossie AD2020.
   Układy przypominają mocno koniec 2007 (10,11.2007).

   3
 40. fast_market

  Wchodzę na moje PPK i widzę, że ostatnia wpłata jest 01/12, a to akurat jest szczyt na rynku w ubiegłym tygodniu.
  Tu nie ma przypadku, że rynek wcześniej podjechał na te poziomy, żeby mi drożej “sprzedać” akcje.
  W moim imieniu zapewne zarządzający PPK okupił drogie akcje od innego zarządzającego z TFI.
  No, ale nie ma się co mazać bo ja przecież jestem inwestorem długoterminowym i na pewno kiedyś
  sobie to odrobię. 😉

  3
  1. fast_market

   Chodzi mi o to, że rynek już wie, że na początku miesiąca PPK są zasilane przez nowe wpłaty.
   Nie sądzę, żeby te pieniądze leżały. Raczej od razu są “inwestowane”, a raczej wykorzystywane na zakupy.

   3
 41. long_short

  Hej, hybrydowi obrońcy praworządności, wiewiórek, i rosłych śniadych nachodźców, którzy atakują na granicy naszych żołnierzy i zobaczcie co to jest morale.
  Jak by przyszło co do czego to w podskokach spierdalalibyście z kraju z podkuloną kitą.

  I see this powerful ad by Ukraine’s Armed Forces has been making the rounds on social media — and rightly so. The country’s military has been rebuilt over the past 7+ years into a formidable force, composed of some very brave people from all walks of life. https://t.co/Xm1HKlVKNk
  (https://twitter.com/ChristopherJM/status/1466902892858724357?t=HGQLnxqWLl_GzzSQzy3RgQ&s=03

  4
 42. Guy Fawkes

  @Podczaszy

  //Dawno , dawno temu napisałem, że Bartosiak to agentura tylko nie do końca wiadomo kogo.//

  Za to ja od razu wiedziałem, że Zychowicz to folksdojcz. Jego książki to klasyka niemieckiej polityki historycznej dla ubogich.

  https://wpolityce.pl/polityka/576681-i-wszystko-jasne-zychowicz-pozytywnie-o-dominacji-niemiec

  Bartosiak napisał książkę z Friedmanem, a Zychowicz z Bartosiakiem. To tak jakby Friedman napisał z Zychowiczem.:))
  Po spuszczeniu się warzywa na Rzeszę niemiecką agentury łączą siły, a fantomowy zabór pruski nabiera realnych kształtów.
  Mittelojropa nur für Deutsche.

  Po namyśle znowu przyznaję rację Stasiowi kataryniarzowi, że nie można u nas odgrywać żadnej istotne roli nie będąc niczyim agentem.

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  W takiem razie wszystko gra i koliduje. Niemiecka polityka historyczna i odbudowa Prus musi prowadzić do unicestwienia Polski w wojnie. Po to est właśnie projekt ofensywnej(!!) Armii Nowego Wzoru, aby pod absurdalnem pretekstem sprowokować wojnę z Rosją i wymusić na niej wielokrotne bombardowanie nuklearne.

  Kiedy Icek Bartosiak proklamował Armię Nowego Wzoru uderzyło mnie, że on domaga się przede wszystkiem czystki w wojsku, oraz odpowiednio silnego morale. Istotą ANW est powyrzucanie z ważnych stanowisk dotychczasowych oficerów i umieszczenie w kluczowych miejscach agentury, której nie zadrży ręka.

  A to specjalne morale oznacza takie zrycie beretów, żeby wojsko z przekonaniem weszło do pieca i doprowadziło do zniszczenia Kraju.

  Armia normalnego wzoru przykryła konferencję Icka Bartosiaka własną kilkudiową konferencją modernizacyjną a Kaczyński zaraz ogłosił plany wojskowe które wykluczają projekt Icka Bartosiaka.

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Od razu wiedziałem, że Ickowi chodzi przede wszystkiem o czystkę w wojsku i redukcję, żeby agentura mogła nad wojskiem zapanować.

  Moja intuicja posiada absolutną trafność, Wielka Rzesza, która est śmiertelnem niebezpieczeństwem, musi odbudować Prusy, a to wymaga wepchnięcia Polski do wojny, jej zniszczenia i ostatecznego rozbioru.

  Rzesza w wyniku WW2 została cofnięta terytorialnie o tysiąc lat. Tak oczywiście nie może pozostać, Rzesza to państwo poważne.

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Wobec przyspieszenia niemieckiego procesu restytucyjnego paradoksalnie Rosja ma interes w utrzymaniu polskiej niepodległości, bo to hamuje hitlerowską ekspansję np. na ukrainę.

  Icek Bartosiak est bezczelnem kłamcą. Mówi, że Rosja nie pozwoli nam mieć elektrowni atomowej, a to przecież Rzesza est temu przeciwna, nie tylko nie możemy mieć elektrowni atomowej ale nawet zwykłych kopalń i elektrowni węglowych, a Rosja buduje atomowe elektrownie i na Białorusi i na Węgrzech.

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  Wielka Nierządnica amerykańska ewidentnie dała zielone światło dla odbudowy Wielkiej Rzeszy.
  Kosztem Polski, która ma być zutylizowana.

  4
    1. Pc39442

     Bartosiak podkresla ze armia ma pracowac przede wszystkim na wlasnych systemach i byc autonomiczna od glownego sojusznika. On przede wszystkim uwaza ze armia to narzedzie stosowania polityki a polityka ma byc niezalezna a nie wasalna.
     W wiekszosci ma Bartosiak racje mowiac o strukturach do wymiany. Spojrz na cala PGZ. Polska Grupa Zbrojeniowa to ponad 60 spółek w całym kraju, 17,5 tys. etatów i 5 mld złotych rocznych obrotów. Polski holding jest w pierwszej dziesiątce potęg zbrojeniowych w Europie.

     Era weglowodorow sie konczy. Rosja mimo gigantycznej renty surowcowej nie jest w stanie modernizowac sil zbrojnych. Przeciez oni dalej jezdza T-72. Armat t14 maja pojedyncze sztuczki. Wiec my z 200szt Abramsow bedziemy mieli lokalna przewage. Blad ze wierzylismy w niemieckie Leopardy bo trzeba bylo brac Abramsy juz lata wstecz. Lotnictwo nie jest w stanie przejsc do kolejnej generacji platowcow. Kosmos odpuscili. Maja hipersoniczna bron ale ona zostanie unieszkodliwiona przez lasery z orbity.

     Armia nowego wzoru nie przesadza o tym ze Bartosiak chce wojny. On widzi nieuchronnosc wojny dlatego proponuje zmiany krore maja nas przygotowac.

     Zychowicz to inny temat. Zdaje sie nie zauwazac ze sytuacja jest odmienna od tej przed 1939. On jest historykiem i powinien pozostac przy analizowaniu historii czytajac dokumenty a nie biezaca polityka.

     Kaczynski bije na glowe Zychowiczow i Bartosiakow bo czuje aspekty kulturowe i ludzkie lepiej niz piewcy teorii i schematow. To Kaczynski ma doswiadczenie we wspolpracy z niemieckimi politykami i juz sie nauczyl ich metody falszu i cynizmu. Jednak nie znaczy to ze Bartosiak nie ma racji z ANW.
     Bartosiaka jako dyzia-fantaste obnazyl zreszta Dr Targalski. Warto posluchac ich polemiki. Raz tylko sie spotkali. Bo Targalski zarzadal od Bartosiaka konkretow i wyjasnienia podejscia do kwestii niemieckiej. Bartosiak dopiero teraz zauwaza cynizm Niemcow. Wlasciwie dzieki Budziszowi ktory zbiera dane o posunieciach w sprawie konfliktu o limitrofy.

     Pamietajmy ze po dojsciu Demokratow do wladzy Targalski odsunal sie od komentowania podobnie jak teraz odsunal sie od komentowania Wojciech Bialek. Po prostu besse trzeba przetrwac i tyle komentarza. Wiadomo ze Niemcy maja teraz wolna reke ale juz sprawny pokaz sprawczosci Polski wybija ich z panowania nad sytuacja. Juz gubia kroki i wykonuja paniczne gesty aka Merkel. To pokazuje ze Polska musi miec narzedzie zarzadzania ryzykiem w limitrofach. Zeby byc aktorem a nie lame duckiem na stole Prusaka z nozem w rece. W tym sensie ANW to tylez narzedzie przeciw Rosji co zabezpieczajace przed szachrajstwami nimieckimi. I paradoksalnie taka ANW jako narzedzie polityki moze jedynie zblizyc nas do Rosjan bo zacznie sie dialog i wykluwanie nowych konceptow. Lacznie z podzialem stref i wspolna polityka w niektorych dziedzinach. Jakich? Ano np proliferacja handlu.

     5
     1. raksz

      Celne uwagi. Jedno zastrzeżenie: Pan Jerzy Targalski zmarł 19-go września tego roku. Mam nadzieję, że Pan Wojciech pozostaje w dobrym zdrowiu (czego mu życzę) i niebawem wróci z komentarzami. Jako wieloletni czytelnik bloga strasznie się już niecierpliwię. Przyszły tydzień wygląda zachęcająco jako przypuszczalny termin powrotu. Mam taką nadzieję- kanarek wygląda bardzo słabowicie.

      2
 43. raksz

  Dziękuję Panie Guy Fawkes za Pańskie wpisy dotyczące Pana Bartosiaka i jego działalności. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że jego aktywność jest zauważona i potraktowana jako niebezpieczna przez stronnictwa (agentury?) pro rosyjskie w Polsce. Pana ostatnie wynurzenia potwierdzają, że ocena Pana Wojciecha w Pana przypadku była właściwa. Jak można kreować się na piłsudczyka i jednocześnie optować za rolą Polski jak guberni rosyjskiej ? Rosja supermocarstwem- pusty śmiech bez komentarza. Ich jedyną szansą na przetrwanie i nie zostanie junior partnerem Chin lub USA, jest stworzenie Unii od Lizbony do Władywostoku, w porozumieniu z Niemcami. Niedopuszczenie do tego jest możliwe przez istnienie obszaru buforowego, z wpływami jednego (obydwu ?) z dwu supermocarstw, pomiędzy tymi bliskimi sobie cywilizacyjnie (turańską i bizantyjską) obszarami wpływów. Silna i nowoczesna armia, która jest tak Panu niemiła, może być realnym elementem, decydującym o być albo nie być naszej ojczyzny w nadchodzących latach. Założenie o dezintegracji UE i Rosji, przy nieprzeszkadzaniu sobie w tym dziele przez USA i Chiny, jest bardzo prawdopodobne. Proszę zwrócić uwagę na pierwsze, w tym dziele, uderzenie na Niemcy: automotive – podzespoły elektroniczne. Drugim będą zapewne braki komponentów dla przemysłu chemicznego, a potem pewnie farmaceutycznego, itd. Odpowiedzią UE (czytaj Niemiec) jest alternatywny koncept dla chińskiego projektu jedwabnego szlaku, który nagle wyciągnięto z kapelusza. Daleko mi do myśli politycznej Józefa Piłsudskiego ale zakończenie jego przemówienia z 1927 roku jest dzisiaj niezwykle celne :”Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym…” Nie dajmy się skłócać i dzielić! I róbmy wszystko aby być tym razem the last to fight.

  7
 44. Guy Fawkes

  @Raksz

  //Pana ostatnie wynurzenia potwierdzają, że ocena Pana Wojciecha w Pana przypadku była właściwa. //

  A dziękuję bardzo:))
  Pańska ocena dowodzi potęgi hipnozy niebieskopoświatowej.

  O co chodzi w ANW?
  Celem ofensywnej ANW est bezwzględne doprowadzenie do wojny z Rosją, zgadnie z fundamentalną diagnozą, że misją y racją stanu Polski est niedopuszczenie Rosji do układu ojropejskiego.

  Zrozumiał Pan?
  Celem obecnej defensywnej armii polskiej est obrona terytorium w razie ataku. Na tem polega zasadnicza różnica, że przy obecnem modelu polskiej armii może dojść do wojny, a przy modelu ANW Icka Bartosiaka musi dojść do wojny.

  Rozumie Pan różnicę?
  Musi dojść do wojny, bo Rosja musi od ojropy zostać odepchnięta.
  My będziemy agresorem, dlatego ANW est ofensywna i do obrony się nie nadaje. Bo nie chodzi o to, że nas Rosja zaatakuje, chodzi o to, że my zaatakujemy Rosję. Inna est armia do obrony, inna do ataku.

  Proszę sobie uważnie posłuchać Świdzińskiego, zwłaszcza w dalszej części, kiedy uczciwie wyprowadza konsequencje.
  https://www.youtube.com/watch?v=aZ1Xk2D-N4E

  Zadaniem ANW est nie tylko doprowadzenie do wojny z Rosją, ale i do tego, żeby ta wojna była jak najbardziej niszcząca.
  Nie wystarczy, że Rosja użyje raz broni atomowej w ramach deeskalacji przez eskalację. ANW ma WYMUSIĆ(!!!) na Rosji wilokrotne bombardowanie nuklearne Polski.

  Nie będzie można tego zatrzymać, bo dowodzenie będzie ”amorficzne” i ani rząd polski ani amerykański nie będą mogły zatrzymać nuklearnej katastrofy i nuklearnej zagłady Polski. Wszystkie guziki będą w rękach Sprzysiężenia Podchorążych.

  Mało tego, ANW dokona zbrodni przeciw ludzkości, atakując cele cywilne, elektrownie atomowe itd. równając z ziemią np. Królewiec.

  Więc ja się zaptywowuję, na ch… nam taka wojna, w której zginiemy w niesławie jako agresor w imię realizacji idei jakiegoś chorego celebryty ignoranta?

  Czy Pan sobie zdaje sprawę, że nie mówiąc już o ofiarach ludzkich, stracimy cały dorobek ostatnich 30 lat wystawania u Niemca z ręką proszalną?

  ANW będzie rozsiana tak, że ruscy będą myusieli zniszczyć każdy most, wiadukt, skrzyżowanie itd.
  Ruscy wystrzelają wszystkie rakiety którym kończy się resurs.

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Więc niech się Pan tak nie rozpędza Panie Raksz w insynuacjach, jak Pan się nie orientuje o co się w ogóle rozchodzi.

  Jedynem realnem skutkiem ANW musi być w sposób konieczny gruntowne zniszczenie Polski, zwłaszcza wschodniej i ostateczny upadek polskiej państwowości. Świat oskarży polski rząd o wywołanie wojny i zbrodnie wojenne, nastąpi Norymberga 2 i ostateczny rozbiór Polski w którem większą część mniej zniszczonego terytoriu przyłączy Rzesza niemiecka z demokratycznem aplauzem lokalnej znękanej ludności.

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  To, że Polska stopniowo prowadzona est w stronę wojny, że towarzyszy temu os dekad czarny PR propagandowy, że zglaszają się już amatorzy polskiej masy upadłościowej, sojusznicy komornicy itd to est przecież oczywiste.

  Icek Bartosiak dostarczył tylko narzędzi, żebyśmy popełnili samobójstwo własnemi rękami i dostarczyli budulca Wielkiej Tysiącletniej Rzeszy.

  5
   1. Guy Fawkes

    Pan chyba jako POkrzywdzony, Panie Raksz, rozumuje na opak.

    To nie Rosja bedzie zniszczona, ANW unicestwi programowo własny Kraj, zakończy w niesławie polską państwowość.

    Właśnie w rezultacie spełnienia misji ANW dojdzie na trupie Polski do ustanowienia trwałej równowagi rosyjsko-niemieckiej.

    Po to właśnie są Związki Filomatów y Szubrawców i po to est amorficzne dowodzenie Sprzysiężenia Podchorążych.

    A propos, chyba nie ma nic bardziej głupiego i hańbiącego mundur, jak Dzień Podchorążego obchodzony w noc listopadową na pamiątkę zamordowania przez młodych kretynów ze szkółki wojskowej sześciu generałów i w rezultacie zniknięcia Polski z mapy.

    5
  1. raksz

   Historia wojen jednoznacznie wskazuje, że każda strategia oparta jedynie na defensywie skazana była na sromotną porażkę. Zakłada Pan nieuchronność pełnoskalowego konfliktu pomiędzy USA i Chinami, poprzedzonego konfliktem pomiędzy Rosją i Chinami. Baju baju. Czym USA przekupi Rosję ? Wpływami w krajach strefy zgniotu wbrew interesom Niemiec? Nieformalnym rozbiorem czy finlandyzacją tych terenów, których Niemcy już czują się właścicielami? Wolne żarty. Operuje Pan w schematach z poprzednich konfliktów i z góry założonej tezy, że wszystko zostało już zaplanowane i zdecydowane. Tak nie jest. Czy nie zauważa Pan, że wojna już się toczy? Naszym zadaniem jest po pierwsze nie dopuszczenie do dalszego skłócania i konfliktowania społeczeństwa, po drugie systematyczna rekonstrukcja narodowych elit, działających na rzecz ciągłości polskiej państwowości, po trzecie co najmniej utrzymanie wolności i swobód jednostki na obecnym poziomie. Zacznijmy od siebie, oczywiście jeśli jesteśmy samo sterowalni. Obrażanie adwersarzy, koncentrowanie się na dezawuowaniu naszych osiągnieć w przeszłości, operowanie wyłącznie obcą perspektywą ( Ruski zrzucić bombę atomową dobrze- ochrona własnych imperialnych interesów, Pszek zły bo odpowiedzieć na to atakiem na krytyczną infrastrukturę w rewanżu to ludobójstwo). Szansa na przetrwanie w miarę niezależnej Polski w przyszłości jest niewielkie. Mam wrażenie, że w tej chwili dysponujemy jeszcze częścią suwerenności i samodzielności. Wzmocnijmy nasz autonomiczny potencjał wojskowy ile tylko się da. Zgadzam się z Panem , za żadne skarby i obietnice nie idźmy pierwsi na Rosję. W obronie Pana Bartosiaka- wielokrotnie o tym mówi. Nie podoba mi się również w ANW to, że jest to koncepcja jednokierunkowa. Co będzie jeżeli agresja nastąpi z zupełnie innych kierunków? Europa w latach trzydziestych będzie zupełnie inna, a budując strategię rozwoju armii na dziesięciolecia trzeba założyć elastyczność jej użycia w sytuacjach, które wydają się w tej chwili mało prawdopodobne. Zgoda również co do zagrożenia ze strony Niemiec- jest ono o wiele groźniejsze dla suwerenności Polski niż rosyjskie. Obawiam się, że gdyby teraz była możliwość dobrowolnego podpisania volkslity to ustawiłyby się kolejki. Smutne. Gdzieś czytałem, że nowy rząd niemiecki będzie rozdawał obywatelstwo, bez znajomości niemieckiego. Preferencje pewnie będą mieli obywatele polscy mieszkający w województwach zachodnich. Na koniec tego wpisu trzy pytania: czy pańskie przekonanie o własnej nieomylności wynika z własnych analiz czy z posiadania dostępu do informacji “utajnionych” dla innych? Czy po 2B na BTC zakłada Pan załamanie fali 5 w impulsie, ze spadkiem do ok 15 tys. USD ? RTS, DAX, NDX i inne strong sell w najbliższych tygodniach?

   5
   1. Guy Fawkes

    Porusza Pan tak dużo problemów, że trudno odpowiedzieć.

    Za rozbiciem narodu polskiego stoją przede wszystkiem Niemcy, choć nie tylko, ale czynniki zewnętrzne są w tej dziedzinie najważniejsze.

    //każda strategia oparta jedynie na defensywie skazana była na sromotną porażkę.//

    Niekoniecznie, ale zupełnie czym innym jest bronić swego terytorium, a czym innych atakować supermocarstwo nuklearne.

    //Ruski zrzucić bombę atomową dobrze- ochrona własnych imperialnych interesów, Pszek zły bo odpowiedzieć na to atakiem na krytyczną infrastrukturę w rewanżu to ludobójstwo//

    Wcale tego nie usprawiedliwiam, ale jestem przekonany, że media światowe będą pokazywać właśnie zrównany z ziemią Królewiec. Rosjanie są lepsi w propagandzie.

    //Operuje Pan w schematach z poprzednich konfliktów i z góry założonej tezy, że wszystko zostało już zaplanowane i zdecydowane./

    Wypada mi przypomnieć, że rozmawiamy na blogu cyklisty, to znaczy, że chyba przeczuwamy, że historia jeśli nawet się nie powtarza, to się rymuje tak czy nie? Na tem polega cykl.

    //Zakłada Pan nieuchronność pełnoskalowego konfliktu pomiędzy USA i Chinami, poprzedzonego konfliktem pomiędzy Rosją i Chinami.//

    Od lat zakładam. Najpierw powinien być ersibatl, a potem hatlendło. Ersibatl nie est konieczny, ale powinien nastąpić do szczytu cyklu Kuznetsa i Ameryka powinna go przynajmniej zremisować.

    //Nie podoba mi się również w ANW to, że jest to koncepcja jednokierunkowa.//

    No bo ona est właśnie do jednego zadania, nie do obrony Polski w różnych możliwych warunkach, tylko do użycia Polski jako żetonu w wielkiej grze mocarstw, jak w XIX wieku, dlatego mam tyle skojarzeń z powstaniem listopadowem.

    // Preferencje pewnie będą mieli obywatele polscy mieszkający w województwach zachodnich.//

    To chyba jako plan minimum. Mojem zdaniem głównem głównem celem Rzeszy est wepchnięcie Polski do wojny, a potem zagarnięcie jak największego jej obszaru na drodze demokratycznej. Wynika to z konieczności ustanowienia nowej równowagi pomiędzy Niemcami a Rosją.

    ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

    Najważniejsze est gruntowne przemyślenie tego, co mówi na filmie Albert Świdziński, łącznie ze wszystkimi konsekwencjami. To est przepiękna wzorcowa autodemaskacja.

    Choć trzeba przyznać, że na końcu pojawia się pewien listek figowy.

    Fragment ewangelii wedłuk św Łukasza:

    //
    Albo jaki król, mając wyruszyć, aby stoczyć bitwę z drugim królem, nie usiądzie wpierw i nie rozważy, czy w dziesięć tysięcy ludzi może stawić czoło temu, który z dwudziestu tysiącami nadciąga przeciw niemu? Jeśli nie, wyprawia poselstwo, gdy tamten jest jeszcze daleko, i prosi o warunki pokoju.
    //

    Może na razie wystarczy.
    Warto, żeby każdy sam się z tym materiałem Swidzińskiego zapoznał gruntownie i sam go przemyślał.

    4
 45. Guy Fawkes

  @Pecet

  //… armia ma pracowac przede wszystkim na wlasnych systemach…//

  No właśnie takim kawalkom pod pic dałem się zwieść.

  Nie chodzi w tem o niepodległość, tylko o nieuchronność zagłady, żeby nikt nie przeszkodzi Sprzysiężeniu Podchorążych w przeprowadzeniu katastrofy od początku do końca.

  Cel i sens ANW wyeksplikowałem @Rakszowi.

  Krótko mówiąc, Icek Bartosiak zamierza zutylizować Polskę jeszcze przed ostatnią wojną heartlandową.
  Nie da się inaczej zinterpretować jego absurdalnych założeń i narzędzi ich realizacji.

  Niech Icek Bartosiak idzie do diabła.

  4
 46. podczaszy1

  Guy Fawkes

  Książki Piotra Zychowicza czytałem wiele lat temu.Od około 4 lat w ogòle nie wiem czy się gość zajmuje.Ja go znałem jako historyka a nie komentatora bieżących wydarzeń politycznych. Jeśli prawdą jest to co rzekomo powiedział o roli Niemiec to nie jest mi z Nim po drodze, ale to nie przekreśla całkowicie tegoo czym pisał.

  4
  1. Guy Fawkes

   -To, co napisał samo się przekreśla.
   Pomijam obsrywanie i oskarżanie żołnierzy wyklętych o zbrodnie.

   Czytałem tylko Pakt Ribbentrop – Beck.

   To est absurdalna historia z zakresu niemieckiej polityki historycznej.

   Gdybyśmy podporządkowali się Hitlerowi i zerwali sojusz z Francją rezultat byłby taki, że Rzesza uderzyłaby na Francję, a tym czasie Rosja uderzyłaby na Polskę. Niemcy uporawszy się z Francją skirowaliby się w stronę Wisły i na Wiśle ustanowiono by granicę w nowym układzie Ribbentrop – Mołotow.

   Polska w niesławie jako zdrajca zeszłaby ze sceny historii ostatecznie, pies z kulawą nogą by się potem o Polskę nie upomniał.
   Czyli chodziłoby mniej więcej o to samo co w ANW Icka Bartosiaka.

   3
  2. Guy Fawkes

   Ja nie wiem, jak do ludzi trzeba mówić.
   Słuchają, a nie słyszą.

   Przecież Swidziński wyraźnie i uczciwie tłomaczy o co się rozchodzi.

   A propos folksdojcza, to słuchałem początku nowej audycji o ekstermincji Żydów. Tylko kilka minut, bo nie mam czasu ani nerw.

   Ale od razu pokazała się teza, jak mi się zdaje wiodąca, że Niemcy nie planowali zagłady Żydów, tylko tak to jakoś wyszło oddolnie, urzędniczo z przyczyn praktycznych:)))))))

   Mówię waszmości, że to gadzinówka niemiecka.

   3
 47. podczaszy1

  Sovieci w 1939 roku Polski by ni e podbili o czym świadczy przypadek Finlandii.
  Karabiny na sznurku to było na Polskę za mało.
  Waszmość przedstawił jedną z alternatywnych wersji historii, a Zychowicz inną.Ot I wszystko.
  A fakty są takie że całą przedwojenną elitę straciliśmy, a naròd ledwo wytrzymał tę kurację przeczyszczającą.

  5
  1. Guy Fawkes

   Nooo podbić, to by może szybko nie podbili, ale do Wisły doszliby przez miesiąc spokojnie.
   Na Polskę skierowaliby wielokrotnie większe siły, masy czołgów i samolotów.

   Finowie nie musieli borykać się bojówkami i buntami mniejszości.

   Plan Wschód zakładał że będziemy się cofać w walkach odwrotowych pod naporem, więc spokojnie można założyć granicę niemiecko-sovietską na Wiśle.

   4
  1. Guy Fawkes

   Cała tfurczość od siedmiu boleści tego folksdocza polega na miękkim wprowadzaniu tez niemieckiej polityki historycznej, o polskiej winie za wojnę, odpowiedzialności za zbrodnie, bagatelizacji holokaustu itd.

   Też niegłupi agent.

   3
 48. Guy Fawkes

  @@

  I żeby było jasne, wojna polsko-rosyjska wywołana przez ANW Icka Bartosiaka nie będzie wygrana, tylko przegrana.

  Mówi o tem wyraźnie Świdziński przy aprobacie Icka Bartosiaka.

  Chodzi o to, że Rosja wygra z nami wojnę, ale przez jakiś czas, według słów Świdzińskiego: w średniem lub krótkiem terminie, nie będzie mogła osiągnąć swego strategicznego celu, jakiem est udział w układzie ojropejskiem, bo świat na Rosję przez jakiś czas będzie się oburzał, nakładał sankcje i rysował kredkami po trotuarze.

  Mojem zdaniem wszystkie założenia są błędne i mimo ceny unicestwienia państwowości polskiej świat będzie oskarżał Polskę a nie Rosję. Bo Polska est niepotrzebna światu, a Rosja est potrzebna jak najbardziej.

  Po unicestwieniu Polski świat odetchnie z ulgą i włączy Rosję w dwoje systemy i koalicje.

  4
 49. Pc39442

  Czy jak mam w domu bejsbola to znaczy ze wyjde na ulice pobic (znanego calej dzielnicy) cygana-zlodzieja?
  Czy jesli on wie ze z aryjskimi kolegami chodze na boks tajski i mam w domu bejsbola ktorym umiem sie zamachnac, bedzie szukal ze mna zwady?
  Na serio ta ANW jest taka dobra?
  Skad zalozenie ze jacys mlodzi oficerowie mieliby kierowac?

  Poczekajmy na koncepcje bezpieczenstwa autorstwa Sykulskiego. Mysle ze dopiero wtedy bedzie dyskusja. Bo to bedzie calosciowa wizja bezpieczenstwa i budowy deep state. Bartosiak nie ma pelnej wizji. Ma wizje wycinkowa. Zychowicza ignorowac. Przyczepil sie do fejmu i nabija sobie kabze.
  Bartosiak chce zachowac polityczna neutralnosc wiec nie bedzie otwarcie nazywal Niemiec zagrozeniem.
  Chyba ze zmieni sie nieco postrzeganie sytuacji przez POKemonow.

  2
 50. fast_market

  Ta dzisiejsza nadaktywność zdrajców, targowiczan, sprzedawczyków, piątej kolumny, zwolenników putina… tu na blogu, nie jest przypadkowa.
  Ich mocodawcy zjechali właśnie do Warszawy.
  Historia zatoczyła koło…

  Ps. Uważam, że dzięki posiadaniu pewnej rozmowy dwóch braci, ruscy mają władzę nad ludźmi sprawującymi u nas władzę i dlatego dzieje się to co widzimy. A samo zaproszenie różnej maści faszystów do Warszawy jest wyrazem pogardy dla Polaków.

  13
 51. DrQuality

  Zjechala do Warszawy polityczna śmietanka Europy
  JA 21 Holandia 2 manadaty na 150
  Interes Flamandzki partia z którą nikt w Belgii nie chce współpracować – kordon sanitarny
  Prawdziwi Finowie jw
  Estońska Konserwatywna Partia Ludowa poza rządem
  rumuńska Narodowo-Chłopska Partia Chrześcijańsko-Demokratyczna. nie weszła do parlamentu
  Vox Hiszpanii 25 mandatów na 350
  Front Narodowy Le Pen 8 mandatów , nie wejdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich – ruska agenntura
  AFD na 735 mandatów 83 mandaty -wyrażny spadek
  Salvini – ruska agentura , nie przyjechał – przejrzał , że nie ma po co
  Orban – ruska agenttura
  Jak żem to obacył , to mniem bocek w garle stanoł , odłożył ja maślanke i huknolem ” Grażyna , cho no tu ” . Co Januszku ?
  Patrz , gupia , jakie wazne ludzie zjechały do Warsawy – tak siem śmiały , że my wstawali z kolan , a tu masz , syćkie przyjechały , my som jednak ważne w tej Europie. Panicz Zsumyobdartson tyż pewnie dumny – coś siem tak gupia zacerwieniła , za censto zachodzisz do dworu – da wincej kartofli , a moze i trochę omasty .
  PS. A tak na poważnie – to jest degrengolada , to jest namacalny dowód , że jesteśmy na marginesie europejskiej polityki .

  18
    1. Guy Fawkes

     Nie sądźcie ludzi według swojej pryncypialnej, że tak powiem, osoby[sic!]

     Ja myślę, że przekazów z Moskwy to mógłbym się od was uczyć tow. DarQueen.
     Z Moskwy, Tel Avivu i z Bierlina of course.

     Bagatela:)))

     9
 52. Guy Fawkes

  @Raksz

  //Czy po 2B na BTC zakłada Pan załamanie fali 5 w impulsie, ze spadkiem do ok 15 tys. USD ? RTS, DAX, NDX i inne strong sell w najbliższych tygodniach?

  Aaaa zapomniałbym o tych ostatnich questiach.

  Nie przejmuję się spadkiem na rynku krypto, pisałem już o moich prognozach dla bitkonia w styczni lutym.
  130k + do ew. 150 -160.

  Nie spodziewam się głębokiego spadku na giełdach. w najbliższych miesiącach.

  5
  1. Guy Fawkes

   Porównaj sobie marketcap Luny i UST. UST powstaje przez spalanie luny. Z tym że 3 miliardy stromego wzrostu było ze skarbca community, a teraz spala się z obiegu. Podobno do końca roku marketcap UST dojdzie do 10mld.
   https://coinmarketcap.com/currencies/terra-luna/
   https://coinmarketcap.com/currencies/terrausd/

   To że 3 mld UST poszło do skarbaca firmy oznacza, że 20% APY na Ancorze est niezagrożone, więc warto nabywać UST i lokować. UST mintuje się z luny i koło się zamyka, tak czy nie.

   Poza tem są jeszcze inne rzeczy. Nie wiem, dokąd będzie trwał dobry fart, więc nie namawiam.

   Co do Solany, to czekam aż 01protocol uruchomi tam mainet na opcje binarne. Pewnie nie będzie tam opcji jednominutowych aaale może być fun.
   https://01.xyz/

   1
   1. Guy Fawkes

    Ja mam większość luny od około 6 dolcze nie pamiętam dokładnie, sprzedawałem, dokupowałem, więc mam dość dobrą cenę. Teraz nie namawiam, choć wydaje mi się że jeszcze sporo może zrobić.

    1
 53. sumadartson

  Ło Matyldo. Horror na forum. Niemce zabijo nas po 2 razy a Ruskie po 4. Dobrze że choć Wisła bedzie polska. Zamiat schronu kupie se statecek. Jeden analityk zauważył 25 lat temu że jak horrory puszczajo to niechybny znak że bessa idzie okrutna.
  DoktorQu, pozdrowienia dla Graży. Nie straszta jej agenturo bo te ludowe to gorsze od faszyzmu i złodziejstwa.

  2
  1. sumadartson

   Tylko nie puszczajta DoktorQu jej na “Lokatorkę” bo jak zobacy komu wy sympatyzujeta to was ani chybi z apartamentu pogoni coby go nie utracić na rzecz tych co to wsycćkie kamienice som ich, jako żywo.

   2
    1. sumadartson

     Totalniaki dbają żeby wszystkie ich sprawki były umarzane. Dopóki jesteś z po, sąd cię nie ruszy przed wyborami. To doktryna sławka, broniona przez tzw sędziów z ludowej partyi.
     Włoska ośmiornica przy tym to banda przedszkolaków.

     6
 54. wider_swider

  Guy Fawkes, nie ustawiam stopów.
  Jak rynek jest w fazie euforii to redukuję zaangażowanie.
  Gdy dochodzi do paniki, wtedy odkupuję.
  Dla mnie sytuacją optymalną jest nieustający trend boczny o potężnej, najlepiej kilkudzięcioprocentowej rozpiętości.

  2
 55. Guy Fawkes

  @Podczaszy

  Icek Bartosiak ostatnio przekonywał, że Rosjanie przeciw Polsce nie mogą użyć więcej niż 60 batalionowych grup taktycznych, więc nie ma co rozbudowywać armi, tylko trzeba redukować.

  //Wywiad USA ustalił, jak poinformował The Washington Post korzystając z anonimowych źródeł, że rosyjskie plany dotyczące możliwej ofensywy wojskowej na Ukrainę, zakładają, iż może się ona rozpocząć już na początku 2022 r.z udziałem około 175 000 żołnierzy. Dane amerykańskiego wywiadu szacują, że połowa rosyjskich oddziałów jest już rozmieszczona w różnych punktach w pobliżu granicy z Ukrainą.
  Plany przewidują min. udział w ofensywie 100 batalionowych grup taktycznych wraz z bronią, artylerią i wyposażeniem.//

  Budzisz ostatnio mówił, że przy obecnem ukompletowaniu naszej armii dobrze by było jeśli każda brygada wystawi jedną batalionową grupę taktyczną. Czyli powiedzmy, że około 15. O sprzęcie lepiej nie mówić.

  Icek kolorysta.

  4
 56. slo

  Z tym zagrozeniem ataku nuklearnego to sciema taka jak z ladowaniem na ksiezycu, jedyna energia jaka powstaje z rozszczepiania, to energia cieplna, a czas potrzebny aby elektrony sie zderzyly ( bo to malenstwa sa xD) to w reaktorach ok. 22 godziny i dluzej. Reszta to Hollywood i fantastyka.

  1. fast_market

   Co tu komentować? Przecież to mowa i działalność przestępcza.

   Art. 129. [Zdrada dyplomatyczna]
   Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej,

   podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

   13
   1. Pc39442

    Omawianie tego wystapienia powinno byc obowiazkowym zadaniem dla kazdego komentatora. Wystapienie powinno byc rozlozone na pojedyncze tezy i te powinny byc dyskutowane.
    Chcesz zaczac? Trzeba najpierw posluchac. W skupieniu.

    6
 57. Pc39442

  Wywiad z Zychowiczem po shit stormie wokol slow Kaczora o IV Rzeszy

  https://www.salon24.pl/newsroom/1186678,dla-niemiec-polska-jest-znacznie-wazniejszym-partnerem-od-rosji,2

  Moim zdaniem Zychowicz stawia falszywe tezy i posluguje sie falszywa paralelą z dwudziestolecia miedzywojennego.

  1. Zaklada ze Polska mialaby, nie zgadzajac sie na federalizacje (aka IV Rzesze) toczyc wojne z Niemcami.
  No moim zdaniem to nie jest prawda. Po pierwsze widac ze w EU tendencje suwerenistyczne rosna w sile. Wlasciwie tylko w Niemczech rosna w sile federalisci (bo Niemcy jako narod pragmatycznie rozumuja ze to JEST budowa IV Rzeszy. Wiem to z rozmow z nimi! “gdyby Hitler nie przegral mielibysmy sfederalizowana EU juz od lat 50XXw i to do Uralu” )
  Mozna sie przeciwstawic idei federalistycznej i nie oznacza to wychodzenia z EU ani wojny z Niemcami.

  2. Zychowicz naklada kalke z lat 30. XXw. Obecna sytuacja jest inna. Inne sa wektory sil. Inni sa glowni gracze swiatowi. Gdzie indziej jest epicentrum konfliktu. Polska nie jest bezposrednio zagrozona ani przez Niemcy ani przez Rosje.
  W latach 20 XXw Polska byla obiektem atakow ekonomicznych Niemiec. Sytuacja moze byc ewentualnie porownywana wlasnie do tamtych czasow. Rozwiazaniem bylo budowanie COPu i Gdyni. Takie same rozwiazania powinny zostac podjete obecnie i tak rozumiem polski atom, CPK, byc moze Izere itd
  Do sytuacji lat 30 XXw. na razie nie powinno dojsc. A na pewno na obecnym etapie nie ma co podpisywac Anschlussu do IV Rzeszy skoro jestesmy dopiero na etapie sprzed 100 lat.

  Pewne podobienstwa zawsze beda sie przewijaly. Pewne echa historii beda wracaly. Ale to nie znaczy ze jestesmy w sytuacji dramatycznego wyboru jak w 1938.

  Zychowicz jest zafiksowany na tematyce prac swojego życia i jest moze nawet sklonny opisywac relacje wewnatrz wlasnej rodziny podstawiajac ziomkow w miejsce panstw w grze dyplomatycznej z lat 30.XXw. On mysli jednym schematem.
  Bartosiak tez mysli jednym schematem: nalezy Rosje cofnac do czasow Iwana Groznego.

  5
  1. sumadartson

   Ano chyba. Wystarczy być. Nowi niemieccy fuhrerzy wedle ich pogromu, znaczy programu uczynią w zachodniej Europie Kalifat a ruska oligarchia od lat pracuje nad zepchnięciem Rosyi do roli wielkiego karła.
   Nasze Totalniaki poprzez popieranie fuhrerów do zaboru Europy robią w Polsce samoutylizację.
   Jarkowe plany powrotu macierzy!!! odesskiej do Macierzy, same się zrealizują na pohybel płatnym lub wełnianym pachołkom rosyi i rzeszy.
   Piłsudski wiecznie żywy!!!

   3
  2. Guy Fawkes

   Do pewnego momemntu była zbieżność interesów polskich i niemieckich. Bo żeby Polska mogła być montownią Rzeszy, musiała się zmodernizować, rozwinąć infrastrunkturę, przyswoić pewne technologie itd. Ale w długiem terminie est fundamentalna sprzeczność.

   Bo rację ma w tej mierze Icek Bartosiak, gdy mówi, że chodzi o to, kto na kogo pracuje.
   Niemcy muszą utrzymać taki stan, w którym nie tylko Polska, ale i cała Mittelojropa pracuje na nich, czyli muszą blokować rozwój Polski permanentnie.

   Takiej stuacji nie można utrzymać bardzo długo, dlatego wcześniej czy później dojdzie do wojny.
   Rzesza walczy z nami na razie metodami pokojowemi, stosując przemoc prawną, instytucjonalną, dezuntegrując nas za pomocą agentury i piątej kolumny, ale pokojowe metody kiedyś się wyczerpią, a wojna, jak uczy Clausevitz est tylko przedłużeniem polityki.

   To w sferze gospodarczej, ale przecież do tego dochodzi fundamentalna sprzeczność geostrategiczna. Niemcy w wyniku WW2 zostały cofnięte w swem odwiecznem i niezmiennem Drang nach Osten o 1000 lat. To można było zrobić z krajem podbitem, ale mocarstwo niemieckie musi odzyskać stracone pozycje.

   Terytorialnie Niemcy są ogryzkiem i czują się jak ogryzek. To tak, jakby Polsce odebrano Kresy wschodnie, a nie dodano Ziem Zachodnich. Taka sytuacja nie może się utrzymać, to oczywiste.

   Niemcy mierzą się z mocarstwami jak Rosja, Francja czy mała Brytania, sięgają do Chin i po wszystkiem świecie są ważnym graczem, nie może ich ograniczać jakieś w ich mniemaniu państwo z dykty umieszczone złośliwie na dawnem uznanem terytorium Prus.

   Reasumując: do wojny z Rzeszą niemiecką musi dojść, o ile Polska miałaby istnieć i się rozwijać. No chyba że wszystkie przyszłe pokolenia pokornie będą pracować na Niemca a Polska stopniowo będzie umierać.

   Bo jak słusznie zauważył Icek Bartosiak, chodzi o to, kto na kogo pracuje.

   8
   1. Guy Fawkes

    //Takiej stuacji nie można utrzymać bardzo długo, dlatego wcześniej czy później dojdzie do wojny.//

    Wojna est nieunikniona, ale Rzesza zamierza ją zaaranżować w taki sposób, żeby to była wojna polsko-rosyjska, bo wtedy legalnie pochłonie większą część Polski na drodze demokratycznej i ze zgadą na szybką germanizację. Coć na zasadzie plebiscytu na Mazurach w lipcu czy sierpniu 1920 roku.

    Polska wepchnięta do wojny okaże się awanturniczem i niebezpiecznem państwem sezonowem, bękartem traktatów.

    I tu w sukurs Rzeszy przychodzi Icek Bartosiak, któren ze swym Towarzystwem Filomatów i Szubrawców oraz Sprzysiężeniem Podchorążych spełnia najskrytsze marzenia niemieckich strategów.

    Tak samo zresztą jak powstanie listopadowe spełniło najskrytsze marzenia strategów pruskich, nie mówiąc już o brytyjskich.

    Przypadek? Nie sądzę.

    6
 58. Max2

  PCet

  Wystapienie powinno byc rozlozone na pojedyncze tezy

  Jak myślisz kogo będziesz analizował ?

  Po raz kolejny … 95 % naszych myśli, słów, zachowań, to genetyka i dzieciństwo czyli jesteśmy kopiami naszych przodków.
  Powielamy ich błędy, zwyczaje, etc… stąd cykliczność.
  Czy Twoje poglądy są naprawdę Twoje?

  Co do użycia broni nuklearnej w przyszłym konflikcie. Uważam że nie zostanie użyta, tak jak broń chemiczna w czasie II WŚ

  6
 59. b_54

  @Pc39442
  Pytanie, co teraz można zrobić konkretnie, żeby powstrzymać budowę Rzeszy Europejskiej, oprócz organizowania konferencji i łudzenia się, że wybory we Francji wygra Le Pen, a w Hiszpanii Vox. Państwa środkowo-europejskie są za słabe w lizbońskim systemie głosowania, żeby to zatrzymać (nawet gdyby chciały). A był swego czasu w Polsce polityk, który w Sejmie nawoływał “Nicea, albo śmierć !”. Niestety, elyty go nie posłuchały, a teraz płaczą. Inna kwestia, czy wtedy realnie można było to zawetować.

  2
  1. Guy Fawkes

   Le Pen może nie wygrać.
   Media promują algierskiego Żyda Zemoura, a z drugiej strony liberałowie wysunęli konkurencyjną blondynkę.

   Nie należy spodziewać się odrodzenia Ojropy. Moim zdaniem nasi robią grę na czas dopóki się da, a potem i tak pozostanie wybór polexit albo … konic historii Polski.

   3
   1. b_54

    Z polexitem jest ten problem, że pomijając wszystkie konsekwencje geopolityczne i gospodarcze takiego ruchu, to przy germanofilskim (łagodnie rzecz ujmując) nastawieniu połowy społeczeństwa próba jego przeprowadzenia musiałaby oznaczać utratę władzy.

    4
    1. Guy Fawkes

     Proojropejskość to rodzaj sovietyzacji Polaków, i jeszcze wcześniejszej czworakizacji.

     Ale sovietsy Polak był jak rzodkiewka, po wierzchu czerwony, w środku biały.

     Sytuacja w niemieckiem związku sovietskiem przypomina końcówkę komunizmu rosyjskiego, w któremś momencie dochodzimy do punktu przegięcia i nic nie może powstrzymać lawiny.

     Unia ojropejska to już w zasadzie przeszłość, nie est możliwy tak głęboki poziom powszechnego kretynizmu, żeby te niemieckie soviety się utrzymały.

     6
      1. Guy Fawkes

       To już est dla mnie taka groteska do kwadratu, że ja nie mogę oglądać telawizji, nie mogę w ogóle patrzeć na polityków.

       Kaczyński błysnął na tem forum pożal się Boże prawicowem jako poważny intelektualista, przynajmniej na tle ojropejskiej klasy politycznej.

       3
 60. datik

  ….Jarkowe plany powrotu macierzy!!! odesskiej do Macierzy, same się zrealizują…”
  ———————
  Byłem w tym roku w Odessie. Brzydkie miasto, nie to co Lwów. Przewodniczka prawiła, że kniaź Witold zapuszczał się w te tereny, nawet jakąś warownię tam zbudował. Ale to Litwin, więc wtedy bardziej Rusin niż Polak.
  Miasto założone w 1795 (?) i rzeczywiście spory udział w jego rozwoju mieli Polacy którzy otrzymali tam tereny na własność w nagrodę za …Targowicę (sic!). Część przodków Jarosława stamtąd właśnie pochodzi. Dodając do tego przyjmowanie z honorami Le Pen której partia jawnie jest finansowana przez Putina robi się ciekawie. Temat moim zdaniem ciekawszy niż “dziadek Tuska z wermachtu”

  13
 61. ronin

  “Proroctwa” a “Historia jest nauczycielką”.

  Kiedyś tu pisałem: “Prędzej czy później będziemy znów gubernią rosyjską, co wynika z wielu przyczyn ( od geograficznych do psychospołecznych), a warunkowane jest nie pytaniem : czy, tylko: kiedy mocarstwowa Rosja dogada się z mocarstwowymi Niemcami za przyzwoleniem Zachodu, który we krwi ma zdradzanie ” przedmurza obrotowego”.
  Teraz będzie już tylko na poważnie. Powyższe “proroctwo” na ma nic wspólnego z jasnowidzeniem.
  To tylko znajomość historii, czyli konsekwencji pewnych procesów i zjawisk, oraz znajomość psychiki jednostek i tłumów. I do tego łut szczęścia jak w każdej grze, w której obstawia się numerki. Ufam starożytnemu powiedzonku:” historia jest nauczycielką”, ale dodaję ;” która nigdy nikogo niczego nie nauczyła” ( przez “nikogo” rozumiem rządzących). Z kolei od powiedzonka ;” historia się powtarza” wolę tezę, nieco inną: “historia ma czkawkę”. Co zaś do numerków, to jestem przesądny. Np,:
  Końcówka 89 to przewrót na skalę ogólnoludzką—1789 roku Bastylia zdobyta przez Francuzów, co wprowadziło jakobinizm do gry; w 1989 odesłanie na śmietnik historii idei jakobińskiej. Albo wielkie średniowieczne ekspulsje i eksterminacje Żydów–wypędzano ich zawsze w pierwszej połowie ostatniej dekady stulecia. Z Anglii w 1291, z Francji w 1394, z Hiszpanii w 1492. Bezpieczne schronienie znaleźli nad Wisłą, dzięki czemu ich potomkowie mogą dziś za Holokaust winić Polaków. Gdy jesteśmy przy Holokauście to spójrzmy na cyferkowy ” dance macabre”. Największą średniowieczną tragedią Żydów była ekspulsja hiszpańska, gdyż Hiszpanie postanowili radykalnie rozwiązać kwestię żydowską. Uczynili to w 1492 roku. Przestawcie dwie środkowe cyfry daty, zamieńcie je miejscami. W styczniu 1942, na berlińskiej konferencji przy ul. Am Grossen Wannsee ( siedziba RSHA), Niemcy podjęli decyzję o ” Ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej”. Wiosną 1942 ” Endlosung” zaczęto realizować.

  4
  1. wider_swider

   Zima póki co mizerna dlatego tracę na na NATGASie.
   Natomiast te statystyki z artykułu mocni rozczarowujące.
   Tylko 20% wykorzystane do największego Eldorado w historii rynków finansowych i jedynie zużycie na poziomie Senegalu.
   Trochę niepokojące bo o takie drobniaki może się nie opłacać walczyć jak przyjdzie bessa na giełdach.

   1
     1. wider_swider

      Nie pomogę. Nie mam koncepcji. Oczekiwałem końca hossy wraz z końcem roku i dojścia w rejon 100k.
      Natomiast gdy patrzę na wyceny hitów poprzedniej hossy jak np ETC, NEO, EOS itp. to utwierdza mnie w przekonaniu że ten rynek jest jedynie maszynką do robienia pieniędzy, a obecnie modne projekty typu Luna również są jedynie śmieciem, który nie wypali i w długim terminie będzie zmierzać do 0.

      2
 62. piotr5

  Zajrzałem po 2 dniach a tu wow, co tu się dzieje? Ten sowiecki obsraniec założył sobie dodatkowe ksywki i gada sam ze sobą. Dostał premie od gru.
  Masakra
  Nie sposób się przebić przez te komusze nonsensowne rzygowiny.

  22
  1. Max2

   Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że Fawkes obraża i neguje to wszystko co jest “święte” dla tradycyjnego Polaka. Wyśmiewa wartości chrześcijańskie i cywilizacji zachodniej, dyskredytuje wieszcza Mickiewicza , Filomatów i Filaretów ostoję patriotyzmu. Gardzi świętem Podchorążego, ośmiesza Powstania w których umierali ludzie, twierdząc że były niepotrzebne. Bartosiaka który napisał kilkanaście książek, artykułów, równa z ziemią, ba insynuuje że jest żydem, jakby to było coś gorszego.
   A co robią tutejsi “patrioci” na blogu…..milczą i udają że deszcz pada.

   MASAKRA

   12
 63. Pc39442

  Co można zrobić? (@B52, GF)
  Mysle ze Rokita ma racje mowiac że rola Polski jest powstrzymywanie szalenstwa marksistowskiej rewolucji, przynajmniej opoznianie, liczac ze stepi sie jej ostrze lub wahadło sie odwinie.
  Tak samo widzialbym nasza role w pederalizacji Europy. Niech to bedzie tzw EU dwóch predkosci. Wtedy siłą rzeczy pójdziemy w status obecnej Norwegii, Szwajcarii itd.. czyli poluzujemy więzy. Niech się jądro pederalizuje a my będziemy jednym z państw obwarzanka.

  jesli chodzi o konkurencje gospodarcza z Niemcami i role Mitteleuropy to elektryfikacja branży automoto zmieni troche sytuacje.
  Skoda już teraz to odczuwa. Chipy idą do Zwickau, Ingolstadt i Wolfsburga bo tam albo eletryki albo modele wysokomarżowe a Skoda stoi.
  ten proces zmiany skieruje wysiłki bardziej na autonomizacje i szukanie innych kierunków czy możliwości. Wydaje mi się że Węgry z filią chińskiej politechniki mogą tu być na czele w przyszłości a Czechy i Słowacja będą najbardziej łupnięte. tak czy tak Wyszechrad bedzie szukał swojej drogi bo niemiecki cycek przestanie dawać mleko.

  zobaczymy jak to będzie z uwspólnieniem długów. czy faktycznie Niemcy pod rządami Ampel Koalition łatwo w to wejda? Czy Holendrzy w to pójdą? Bo jesli nie to znów predzej czy później kryzys na południu wróci i wrócą pytania o Euro.

  Także ja uważam że trzeba się dystansować i być “drugą predkoscia”. druga predkosc w tym przypadku dla nas to ta lepsza predkosc.

  Kaczyński ma pełną wizję historyczna,filozoficzną, antropologiczną, polityczną, geopolityczną.
  Dobrze że temat federalizacji w końcu trafia do głównej agendy. Niech się PO jasno określi.
  kolejne wybory parlamentarne to będzie plebiscyt w tej sprawie.

  Nie chcą Maxy i reszta komentować poszczególnych tez Kaczora. Max sie zaslania ze to nie komentowanie tez Kaczora tylko swoich wlasnych wyobrazen na temat tego co oznacza to co powiedział Kaczor. No na tej zasadzie to nie wiem nie można do sklepu wyjsc bo nie wiadomo czy ide do sklepu czy tylko mysle ze ide do sklepu a tak naprawde spelniam jakis nakaz wewnetrzny kazacy mi wyjsc. Ide sie wysrac? nieeee po prostu chce… aaaa nie bede kontynuował bo wejdziemy w ulubione freudowskie tematy.

  14
  1. Max2

   Jeżeli chcesz znać moje zdanie uważam to samo co fast. Ci którzy dążą do wyjścia z UE to zdrajcy. Odbywa się Targowica na naszych oczach. Gadanie o Polsce to bzdety. Liczy się dla PiS-u tylko władza bez względu na koszty społeczne i Polski.

   12
  2. b_54

   Znalezienie się w Unii “drugiej prędkości” to byłoby relatywnie niezłe rozwiązanie, tylko mam obawy, czy społeczeństwo na to pozwoli podjudzone przez V kolumnę, że PIS odsuwa Polskę od “głównego stolika”. No i czy PIS wytrzymałby nerwowo taką zmasowaną presję, gdy po napomknięciu tylko przez Do Rzeczy o teoretycznej możliwości polexitu natychmiast się od tego odciął, zdając sobie sprawę jakie są nastroje społeczeństwa w tym temacie.

   6
   1. Guy Fawkes

    Ja myślę, że proojropejskość u nas est przereklamowana i tym łatwiej wyparuje, im widoczniejsze okażą się symplomy neokomunistyczne na zachodzie.

    Porządni ludzie są z definicji proeuropejscy jako należący do kultury zachodniej. No ale z tej kultury nic już nie zpstało. Kultura Europejska est w niemieckiej ojropie zwalczana.

    A posowitskie śmieci są proojropejskie, bo ciągną do zachodniej komuny jak mucha do g…. .

    No ale przecież sprawy z czasem wszystkim się rozjaśnią.

    Porządni ludzie uporają się z szntażem moralnem jakiemu są poddawani.

    8
     1. Guy Fawkes

      Szantaż moralny na kulturę zachodnią to est rodzaj szantażu przy okradaniu na wnuczka.

      Sovietskie sztuczki.
      Jak Róża Luxemburg chodziła z łajdacką agitacją po domach na Śląsku, to zaczynała od ”Grüß Gott”:))

      6
 64. sumadartson

  Wzruszający koncert gwiazd z całego świata Murem za polskim mundurem. TVP1.
  Sp…..dalać totalniaki, wełniaki,antypolaki co znieważają Polskiego Żołnierza.
  O, Edytka śpiewa Niemena. O pogardzie totalnych kur….szonów dla Polaków.

  13
 65. Guy Fawkes

  @Izba Lordów & @Izba Gmin

  Co do powstań polskich, to o wszystkich można powiedzieć to samo: Cześć i chwała Bohaterom, najszlachetniejszemu, ofiarnemu Narodowi Polskiemu, hańba i potępienie agenturom szafującem polską krwią daremnie, w obcem interesie.

  Dopiero Józef Piłsudski w mądrości swojej połączyć zdołał romantyczność celu z pozytywizmem środków i nie zmarnował szlachetnej polskiej krwi, ale stworzył wielkość i siłę decydującą na pokolenia o wielkości i trwaniu najszlachetniejszego Narodu.

  7
 66. wider_swider

  Shitcoiny zapowiadają niezłe jaja na BTC. Nasdaq również bardzo słaby i nerwowy. Końcówka roku może się okazać zaskakującą.
  W koło były opowiadanie o rajdzie Mikołaja, a już najlepszy jest ten szaman Gancarz, który na szkoleniach za 6 koła opowiadał sekcie ze na koniec roku bitek będzie po 300 000.

  3
   1. wider_swider

    Prędzej czy później na pewno przyjdzie odbicie, ale może się okazać, że to znów jest granie na korekty.
    Najlepiej na rynku wychodzą osoby konsekwentne umiejące sie przyznawać do błędu. W końcu im siądzie trade i będą go umiały przytrzymać.
    Najgorzej Ci co całą hossę grają pod korektę spadkową, a bessę wzrostową.
    Na krypto wygląda sytuacja dramatycznie. Jeśli faktycznie ten rynek wyprzedza to możliwe że szczyt hossy już za nami na indeksach.

    4
    1. wider_swider

     Z kolei na Daxie czy W20 odnoszę wrażenie jakbyśmy mieli do czynienia ze stabilizacją po osiągniętym już dnie spadku.
     Te dwa przeciwstawne sygnały sprawiają, że obecnie kompletnie nie mam pojęcia co się stanie 🙂

     3
 67. toya

  Węglarczyk pisze Stany Zjednoczone Europy, albo śmierć.

  https://wiadomosci.onet.pl/opinie/weglarczyk-albo-zbudujemy-stany-zjednoczone-europy-albo-europy-nie-bedzie/2628zy4

  A ja zapytam, zatem rolę którego Stanu będziemy pełnić? Taki Teksas, California, DoC czy nawet Floryda są już pewnie zaklepane. Na fuchę kosmopolitycznych i innowacyjnych enklaw Nowego Yorku i Seattle też znajdą się pewnie kandydaci z lepszym CV.

  W tych Stanach Zjednoczonych Europy, ktoś ostatecznie będzie pełnić rolę peryferyjnych Arkansas, Missisipi czy Alabamy z PKB per capita wynoszącym ledwie 50% tego w “centrum”.

  Proszę sobie wybrać coś z listy: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_states_and_territories_of_the_United_States_by_GDP

  Tak więc nawołujcie sobie dalej do budowy jednego europejskiego domu, ale nie zdziwcie się gdy przyjdzie do odbioru kluczy, że w wypisanym Wam przydziale macie zasiedlić wychodek zamiast salonu i zamiast nowocześnie zabawiać się z kolorowym queerem w nowojorskim metrze trzeba bedzie spi…lać przed buraczanym redneckiem w polach Południowej Karoliny.

  10
  1. Max2

   Tak więc nawołujcie sobie dalej do budowy jednego europejskiego domu, ale nie zdziwcie się gdy przyjdzie do odbioru kluczy, że w wypisanym Wam przydziale macie zasiedlić wychodek zamiast salonu i zamiast nowocześnie zabawiać się z kolorowym queerem w nowojorskim metrze trzeba bedzie spi…lać przed buraczanym redneckiem w polach Południowej Karoliny.

   Eee tam. Są lepsze opcje. Wychodzimy z UE, Zbroimy się na potęgę, atakujemy Niemcy. Zaczynamy ich okupować. Zbroimy się nadal. Zawieramy pakt z Putinem. Pózniej Francja i pozostała część Europy. Mając broń nuklearną szantażujemy świat.

   Dalszą część dopisze Fawkes.

   3
    1. Max2

     Cykle są nieubłagane. Możemy jedynie go zniekształcić. Aby zmienić cykl potrzeba zmiany w społeczeństwie. Sowieci o tym wiedzieli narzucając odgórnie swoje modele. Jak się skończyło – wiemy. Zmiana musi nadejść od jednostki, nie odgórnie. Sam widzę co wyczyniają biurokraci z UE. Chcą za szybko. Jednak pozostaje wierzyć w człowieka.
     Jeżeli chce Pan porównywać UE z ZSRR proszę porównać początki obu eksperymentów. Różnice są kolosalne.

     3
     1. DrQuality

      To co pisze Weglarczyk , to oczywista oczywistość . Niestety efektem naszych ” starań” doprowadzimy dotego , że zjednoczoną Europą bedą kraje “starej Europy ” a my , Panie Toya , nie bedziemy stanem tejże , tylko Meksykiem / nie mylić z Nowym / , albo co gorsza , co przewiduję , Salwadorem albo inna Gwatemalą .

      8
     2. toya

      Rola peryferii jest zawsze taka sama czy to w UE czy w ZSRR.

      Mój głos to głos mieszkańca północnej Galicji w XIX wieku.
      Mój głos to głos Irlandczyka w unii realnej z Wielką Brytanią.

      Mechanizm jest zawsze ten sam: drenaż kapitału ludzkiego do centrum, napływ kapitału z centrum.

      A co do cykli do idzie deglobalizacja więc zamiast mieszkać w komunie we wspólnym lokum i pytać kiedy można skorzystać z łazienki, warto zatroszczyć się o własną kuchnie, łazienkę i wyrko do spania.

      3
      1. Max2

       Proponuję polecaną książkę “Kto zabrał mój ser” tam jest na temat zmian. Jak się nie dostosujesz do zmian to giniesz. A zmiany nadchodzą i to w tempie geometrycznym. A rozmawiamy tutaj nie o wygodnym mieszkanku z widokiem , czy mieszkaniu w bloku. Rozmawiamy o “być czy nie być “ludzkości za jakieś 50-70 lat.
       Myśli Pan że rozwój w kosmosie, plany Marsa to z jakiego powodu?

       3
      2. piotr5

       To nie jest najlepsze miejsce do poważnych dyskusji Toya.
       Ale, ze wydajesz się rozsądnym człowiekiem to można spróbować 🙂
       Tak w skrocie.
       Dla mnie stworzenie panstwa europejskiego jest trudne mentalnie, ale dla pokolenia moich dzieci juz nie. A ich dzieci nie beda mialy z tym problemu mentalnego zadnego.
       Ludzie od zarania dziejow zbieraja sie w grupy zaleznie od potrzeb. Rodzina, kilka rodzin razem podazajace przez zycie, potem miasta, regiony i tak coraz większe zgrupowania ludzi bo takie były potrzeby, aż do powstania narodów. I byc może będzie potrzeba zjednoczenia małych krajów europejskich. bo będzie im latwiej bez wzgledu na roznice wewnatrz. wyobraz sobie, ze nagle okazuje sie ze nie jestesmy sami i sa inne konkurencyjne cywilizacje, pierwszym krokiem w odpowiedzi na taka zmianę byłoby zjednoczenie wszystkich ludzi, nagle stalibyśmy się ziemianami.
       A co do tego czy peryferia są biedne to prawda, tyle ze czasami nie wiadomo co jest peryferiami a co centrum.
       Jugosławia, centrum to Serbia, ale nie była najbogatsza, najbardziej rozwinięta. Zresztą w ZSRR również tak było. W USA również stany zmieniają się na przestrzeni lat na pozycjach. Ale to mało ważne.
       A Polska nigdy nie nadrabiała tak szybko dystansu do centrum jak w ostatnich 30 latach.

       8
         1. Max2

          P. toya jest na tyle rozwiniętą osobą iż doskonale rozumie iż problem z przysłowiową “obrazą” dotyczy tego co ma do przepracowania w swojej osobowości.
          Bardziej to zdanie dotyczy mnie, gdyż ja mam z tym problem i niestety ciągle wyłazi jak “słoma z butów”
          Powinieneś raczej napisać Max masz problem z zaściankowością i kompleksami, popracuj nad tym 🙂

          1
 68. piotr5

  oj fajowo byłoby mieć taki pkb jak ma alabama.
  a to czy w kiblu się rozsiądziemy czy w salonie to zależy od nas. wiadomo, ze gonimy świat i nie jest to łatwe. ale na pewno nie przeszkadza nam w tym przynależność do unii.

  13
 69. piotr5

  Mak napisal, ze w najgorszym przypadky skonczyla sie fala a i jestesmy w b, wiec mozna szukac l.
  Niestety jest inna opcja, fala a się nie skonczyla bo brakuje jednej spadkowej.
  Na zachodzie tak wygląda, u nas wygląda to lepiej, ale jednak można sobie wyobrazić ze tez fala a sie nie skończyła. a w wersji optymistycznej mozemy zjechac tylko na 2110.
  Jak bedzie zobaczymy.

  4
  1. duch_natury

   Piotrek ja pisałem o bananówce nie zachodzie. Tak jak mówisz w najgorszym przypadku pogłębienia jeszcze spadków na zachodzie możemy ponownie zjechać w okolice dołka. Jak to napisaleś jak będzie zobaczymy. Ja obecnie większe prawdopodobieństwo stawiam na optymistyczny scenariusz.

   1
 70. wider_swider

  fast_market, dzięki za opinię.
  Twoim zdaniem teraz odbicie, a następnie pogłębienie zjazdu do niebieskiej z interwału miesięcznego?
  Patrząc na wykres oceniasz to jako długoterminowe przejście w bessę, czy korektę w formie krachu i ponowny ruch w kierunku 6?

  1
  1. fast_market

   Tak mi się wydaje. Że podbitkę zrobią, ale potem za kilka tygodni do niebieskiej na miesięcznym spadnie.
   Ale nie gram na tym. Nie czuje tego więc tylko tam pisze jak mi to wygląda.

   Na bessę chyba za wcześnie. Ale szczytów może nie poprawić.

   1. wider_swider

    Bardzo dobrze że nie grasz. Dzieki temu jesteś pozbawiony emocji i przekonań. To co piszesz brzmi bardzo sensownie.
    W takim razie ostatnie pytanie. Do jakiego poziomu ewentualną podbitkę obstawiasz?

    1
      1. fast_market

       Tak. na dziennym tego RGRa widzę. Ale mam wątpliwości czy to nie ten
       taki pochylony, bo ruch powrotny pod linią szyi jest widać.
       Wtedy zasięg mniejszy niż w przypadku tego drugiego, bardziej symetrycznego.

       1
       1. wider_swider

        Tak, dokładnie. Również mam kłopot z interpretacją, bo ten symetryczny jest śliczny, ale nie było retestu linii szyi z kolei ten pochylony taki koślawy i przy jesteście mocno nadbijana jest linia szyi. Jednak to rynek a nie galeria sztuki więc może masz rację.
        Ja się trochę naciąłem zagrywajac wlasnie pod retest linii szyi tego symetrycznego 😉

        1
 71. datik

  @ mac
  No też napisałem, że i w pesymistycznym a tym bardziej optymistycznym wariancie na razie należy szukać L (jak ktoś ma ochotę na zabawę).
  —————-
  Myślałem, że takie ekstremalne ‘zabawy’ już ci wywietrzały z głowy po marcu/lutym 2020 ; )

 72. datik

  ale posłuchałeś Kaczora?
  czy on tam mówi o exitach?
  może powiesz cos nt tego co on ma do powiedzenia?
  ————————-
  Przecież teraz nie powie o polexicie wprost, to było by samobójstwo polityczne, sondaże od razu lecą
  A, że kłamać potrafi to przecież wiemy

  7
 73. datik

  toya 3 grudnia 2021 o 18:08
  Odpowiedz

  Obawiam się, że troski „datikopodobnych” koncentrują się na poziomie problemów „Jak żyć po zamknięciu roksa.pl” 😉
  9
  ———————
  Merytorycznie bez sensu z niejednego powodu.
  A poza tym facet w moim wieku mógłby odebrać to jako komplement ale z pewnością nie o to ci chodziło ; )

  5
   1. DrQuality

    Drogi Zsumyobdartsonie ,
    Grażka pedziała , ze we wsi gadajom, co panicz ino cosik pod nosem mamrocom : kuń w sortach , kuń w sortach Panicz nawet o dupacce zapomnioł . ,Janusku , a to moze byc kuń w sortach ? E tam , ni może . Dziwak był to i jest .A ty mi do dwora terozki zachodzić mozes .
    PS. A może dobrac ” kunie w sortach ” w sekwencji – RPP – podwyżka stóp – banki up – wig 20 up – szukac silnego oporu tylko gdzie on ?

    3
 74. Guy Fawkes

  @Toya

  Filozofia rodzi się ze zdziwienia i jak tu nie filozofować ?:))

  Zadziwiające, jak ci, którzy daliby się zajebać za samorządy (cała władza w ręce samorządów, leninowska analogia, cała władza w ręce rad), pokroić i posolić w nieprzejednanej anarchii wobec swojego państwa, bo tylko te małe maluchne, tyciupyciteńkie ojrzyzny są w mogą spełnić potrzeby (sovietskiego) czełowieka, tylko w nich, z dala od własnego rządu tak wolno dyszyt czełowiek, dokładnie ci sami zapałali nieprzepatem pragnieniem rządu wszechświatowego, któren nigdy nie dojrzy nawet malutkiej ojczyzny samorządowej.:)))))))))

  Kretyni telawizyjni, POzostałości POstkomunizmu na rozkaz ćwierkają z nowego klucza, bo zmienił się etap socyjalizmu.

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  Zadziwia rzecz kolejna, dlaczego ten kretyński trend ogranicza się do wspólnej ojropy, a nie wspólnego świata?
  Po co mamy być silniejsi wobec Chin, jak możemy się z Chinami przecież na takiej samej zasadzie zgleichschachtować i zlać???

  Odpowiedź est prosta, po [od spodem całem cyrkiem kieruje RSHA, więc kretyni chcą się zlać tylko z Rzeszą.:))))

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Denerwuje mnie, kiedy sovietska hołota wyciera sobie gębę Europą. Europa to Christianitas, oparta na tożsamości chrześcijańskiej, uniwersalnej cywilizacji. Dlatego nie ma żadnej sprzeczności pomiędzy wspólnotami, od najmniejszych po największe. W Europie każda est doceniona i każda ma swoje miejsce.

  Obecna niemiecko-rotszyldzka ojropa nie est żadną Europą tylko sovietskiem glachschachtem, w którem ludzi coraz bardziej się kretynizuje i demoralizuje.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Gdyby ojropa chciała wspólnej Europy, to zaczęłaby od otwierania gimnazjów klasycznych i poszanowania porządku moralnego i religijnego. Wtedy wszyscy uważaliby za naturalne, że są Europejczykami, bo mieliby toższamość europejską, która naturalnie haronizuje z tożsamością narodową czy regionalną i lokalną.

  Tymczasem od dawna robi się odwrotnie, niszczy się europejskie korzenie, tępi europejską kulturę. Niemiecka ojropa to anty Europa. Ojropejskie wartości to antywartości.

  Tworzony est ojrokomunizm jako doktryna przemocy imperium niemieckiego. Spinelli. Niedługo niemiecka policja będzie obijała mordy okolicznych nacji.

  O wspólnej ojropie i ojropejskiej solidarności najlepiej świadczy sprawa Nard Stream’u. Rzesza musi mieć bat na ojrokołchoźników, jak im co nieoczekiwanego przyjdzie do gołowy i się rozmyślą, jak np. na serio potraktują slogany o wolności. Rzesza nie opiera się na wspólnych europejskich interesach, tylko na okradaniu i eksploatowaniu Europy w oparciu o strategiczne partnerstwo z Rosją i spuszczenie się warzywa nań.

  Nic dziwnego, że piedolety o wspólnej ojropie spotykają się z aplauzem POkrzywdzonych POyebanych POstkomunistów, którzy ciągną do komuny i totalitaryzmu jak mucha do g…. , bo są wykolejeńcami, wyrodkami, i w ogóle odpadem etnicznem.

  15
  1. Guy Fawkes

   Wspólna Europa już była, dlatego kartagińscy twórcy ojrokomunizmu wymyślili protestantyzm i wojny religijne, nacjonalizm i wiosny ludowe – kolorowe rewolucje i przeprowadzili wielkie wojny światowe, aby Europę zniszczyć i pozbawić znaczenia.

   W obecnych totalitarnych niemieckich projektach chodzi już o likwidację resztek wielkiej kultury europejskiej i wielkich niegdyś narodów.

   9
   1. Guy Fawkes

    Nowomowa est taka sama jak w komuniźmie realnem, słowa mają odwrotne znaczenie. Wolność to konieczność, wartość to jej przeciwieństwo, Europa to niemiecki kolkhoz na geograficznem obszarze dawnej Europy.

    8
    1. Guy Fawkes

     Federacja Ojropejska to nowe Więzienie Narodów niegdyś cywilizowanych, którym rolę kapo otrzymują od rotszyldowni Niemcy, którzy są do takiej roli stworzeni, którzy robią łaskę Ameryce już od starożytności i bez roli kapo Ojropy niemieccy Kulturtragarze nie mogą się odnaleźć w egzystencji, nie czują smaku życia.

     6
     1. fast_market

      Nie masz najmniejszego pojęcia o wartościach europejskich,
      a chodzisz po blogach tylko po to, żeby mącić ludziom w głowach.
      Nie sądzę, że robisz to za darmo, ale i tak tego nie ujawnisz.

      Wbij sobie do głowy, że UE opiera się na sześciu głównych wartościach:

      Poszanowanie godności ludzkiej
      Wolność
      Demokracja
      Równość
      Praworządność
      Poszanowanie praw człowieka, w tym praw mniejszości

      Wartości UE są wspólne dla krajów UE i gwarantują pluralizm, tolerancję, sprawiedliwość, solidarność, niedyskryminację i równość. Są one zapisane w artykule 2 Traktatu o Unii Europejskiej.

      Ty natomiast nie masz żadnych wartości do zaoferowania. Żadnych.

      14
      1. Guy Fawkes

       Ha ha!

       A gdzie prawo wychoda z tego sovietskiego raju??

       Tak samo iluzoryczne jak w przypadku rosyjskiego związku radzieckiego, o ile nie est się małą Brytanią.

       Ojropa opiera się na niemieckiej hegemonii regionalnej, niemieckich wymuszeniach prawnych, gospodarczych i finansowych, na Nord Stream i niemiecko-rosyjskiem partnerstwie strategicznem. Na niemieckiem centrum odnoszącem sukcesy i peryferiach które płacą za niemieckie sukcesy.

       A te kretyńskie demokratyczne pierdolety są dla niebieskopoświatowych nototorycznych i uporczywych brndzlerów zchowaj sobie na seanse rycia beretu.

       12
 75. Max2

  Ojropejskie wartości to antywartości.

  No cóż, skoro strażnicy tych wartości to hipokryci, cóż się dziwić ……

  “Na prośbę francuskiego socjologa i pisarza Frederica Martela kilkudziesięciu kardynałów i setki biskupów oraz księży zgodziło się udzielić wywiadów, odpowiedzieć na osobiste i intymne pytania dotyczące ich samych i Kościoła. Wśród rozmówców znaleźli się również zdeklarowani duchowni homoseksualiści, którzy odsłaniają przed nim świat, w którym muszą się ukrywać.

  „Sodoma” stanowi opowieść o bolesnych konsekwencjach ukrywania własnej tożsamości i orientacji, o obu obliczach Kościoła, hipokryzji najważniejszych hierarchów kościelnych i funkcjonowaniu Kościoła w XXI wieku. Jak twierdzi Martel, to homoseksualizm kleru jest kluczem do zrozumienia pontyfikatu Jana Pawła II, Benedykta XVI czy Franciszka. Czteroletnie śledztwo autora w trzydziestu krajach pokazuje, że to właśnie w Kościele występuje największa społeczność homoseksualistów na świecie.

  Frederic Martel zadaje niedyskretne pytania i uzyskuje zadziwiające i szokujące odpowiedzi. W swojej książce „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie” pokazuje jak naprawdę wygląda ten świat od wewnątrz i odpowiada na pytanie dlaczego od zawsze duchowieństwu zależy na zachowaniu w Kościele konserwatywnego statusu quo. ”

  https://www.znak.com.pl/ksiazka/sodoma-hipokryzja-i-wladza-w-watykanie-frdric-martel-139189

  6
       1. wider_swider

        Aaaa, nie mówi o 300, tylko mówi 100-300.
        Czyli wspomina o 300 czy nie wspomina.
        Obecnie jest 40-50, więc totalne pośmiewisko Pana sprzedawcy szkoleń.
        Ale sekciarze mają to do siebie, że zamiast chronić swój kapitał, wzajemnie poklepują się po plecach.
        Za dużo głuptasów na tym rynku, którzy myślą HODL i będzie dobrze.
        Trzymam kciuki żeby to był koniec hossy i teraz 85-90 procent od szczytu w dół.

        1
 76. PPP

  Nie jestem fanem kosciola ani wrogiem ale w ramach rownosci ktora tak wszedzie wciskaja i ktora nam juz uszami wszedzie wyłazi moze zaczniemy takze wyciagac pedofilskie tematy jelit ?? epstin i te sprawy. Nie ma tematu co ? pedofilia jest powszechna a walka z nia to jak walka z narkotykami.

  7
   1. Max2

    Proszę abyś nie rzucał inwektywami. Ja również potrafię. A zapewniam Cię że się mocno zdziwisz. Tym bardziej żeś katolik i powinieneś nadstawić drugi policzek. No ale jak zwykle wśród katolików….hipokryzja…..

    15
    1. sumadartson

     W tajemnicy wielkiej!!! powiem Waszmości że księża ci w wielkiej większości to najbardziej oddani słudzy Pańscy, którzy oddali się pod opiekę Jego aby ognia piekielnego uniknąć.
     A Jego Miłosierdzie nie ma liczby, gdy “podwyższa niskich”.
     A jeśli są wśród nich i wilcy w obcej skórze, to w czasie żniwa będą jako ów kąkol spaleni.

     4
      1. Guy Fawkes

       Na pewno będą spaleni fałszywi xięża.:))))

       A propos, powinno się przywrócić normalne cywilizowane kary, jak np. palenie na stosie (to dla pedofilów duchownych), dla pedofilów świeckich wystarczy zwykłe łamanie kołem.

       2
 77. podczaszy1

  W kwestii szkoleń to za darmo można wiele się nauczyć na postoju taxi w Lutyniu od tych, którzy pisali tu o wzrostach w latach 2018 =2020.
  IMO już podstawiane są pociągi do Lutynia dla następnych aktywistów /piszą dużo o niczym/ z tego blogu. :)))

  2
 78. Guy Fawkes

  @Toya

  I jeszcze jedna rzecz, najpowszechniejszy i najbardziej kretyński argument, że jak się zjednoczymy to będziemy silniejsi wobec Chin czy usiaków.

  Dokładnie odwrotnie. To Rzesza będzie silniejsza, przez co ucisk będzie większy.

  My będziemy słabsi, bo wszystko będzie za pośrednictwem w Rzeszy.
  My stracimy szczególnie dużo, bo wobec Chin mamy najwięcej atutów geograficznych.

  Nie wspominam już o rujnacji z powodu polityki klimatycznej.
  A gdyby nawet było w tem jakieś ziarnko prawdy o ociaplaniu klimatu, to my przecież na ociepleniu klimatu tylko skorzystalibyśmy, tak czy nie.

  Unia ojropejska dla Polski to katastrofa.

  7
  1. Guy Fawkes

   Ach jeszcze jedno, kompletnem kretynizmem est oddawanie do Rady Komisarzy Ludowych ciężkich miliardów tzw. składki, żeby za dobre sprawowanie z powrotem ten hajs dostać.

   To est mechanizm korupcyjno-okupacyjny. Rada Komisarzy z pewnością futruje w ten sposób lokalne kompradorskie bezproduktywne oligarchie i mafie, które potem utrzymują niemiecki socyjalizm na miejscu.

   Oddawanie pieniędzy Radzie Komisarzy est wielkim złem, gdyż pieniądze te poza zwykłem układem fantomowej okupacji finansują też przemyśł skrobankowy na szerokiem świecie oraz wszelkie dewiacje, degeneracje antycywilizacyjne.

   Nie ma na to usprawiedliwienia. Każden proojropejski rząd bantustanowy idzie prosto w ogień piekielny, ciągnąc za sobą poddane ojroopresji ubogie narody. Absolutne zło.

   13
 79. raksz

  @Pan fast_market

  ” Wbij sobie do głowy, że UE opiera się na sześciu głównych wartościach:

  Poszanowanie godności ludzkiej
  Wolność
  Demokracja
  Równość
  Praworządność
  Poszanowanie praw człowieka, w tym praw mniejszości”

  Poszanowanie godności ludzkiej- chyba jednak równość istot żywych. Do zrównania praw zwierząt i ludzi dzieli nas chyba parę lat, nieprawdaż?
  Wolność (do życia)- dzieci nienarodzonych i starców poddawanych eutanazji bez ich zgody
  Demokracja- jedyna instytucja UE wybierana w sposób demokratyczny tj. Parlament Europejski, nie ma żadnej władzy stanowienia prawa! Pozostałe organy (bardzo odpowiednie słowo) powoływane przez szemrane układy.
  Równość- dopłaty bezpośrednie dla rolników to sztandarowy przykład równości
  Praworządność- zwłaszcza w obszarze tolerancji dla gigantycznych wyłudzeń VAT i opodatkowania korporacji
  Poszanowanie praw człowieka- właśnie obserwujemy ich pielęgnowanie w sanitaro- totalitaryzmie

  Tak naprawdę są cztery filary UE:
  francuska prawdomówność
  grecka pracowitość
  włoska waleczność
  i niemieckie poczucie humoru

  Szanowny Panie, najwyższy czas zacząć patrzeć i widzieć, a nie świecić światłem odbitym.

  12
  1. fast_market

   To ja powiem, że najwyższy czas myśleć samodzielnie, a nie powtarzać brednie podawane przez nieprzyjazne UE siły w wiadomym celu.
   Pomyśleć przede wszystkim o alternatywie, której doświadczaliśmy przez kilkadziesiąt lat po wojnie (ma to wrócić?).
   Pomyśleć o innych krajach bloku wschodniego, gdzie teraz są, a gdzie my jesteśmy.
   Pomyśleć o przyszłości dla samego siebie, rodzin, dzieci.
   Pomyśleć o najdłuższym w historii czasie pokoju i dobrobycie, które UE zapewnia.
   A jeśli coś uwiera, przeszkadza to poprawiać, udoskonalać zamiast demolować.
   Temu służą co kilka lat wybory. Dobre wybory…

   16
     1. raksz

      Nie PZPR tylko do obozu tzw. krajów demokracji ludowej. Z Pana tonu wnioskuję, że dorosłe życie zaczynał Pan w komunie. Nie widzi Pan, rosnącej co roku coraz większej ilości analogii, pomiędzy tymi strukturami politycznymi? Niech Pan nie żyje mrzonką i iluzją UE, do której wstępowaliśmy w 2004 roku. To se ne vrati. To do czego ona zmierza to Soviety bis, pełne politycznej poprawnej, hipokryzji, fałszu i dehumanizacji. I nie życzę sobie tego żeby za przeżerany przez nas dobrobyt, napompowany gigantycznym długiem, był spłacany przez moje wnuki, żyjące w skrajnej biedzie !!!

      9
      1. Max2

       Przepraszam ale napiszę wprost. Nie wie Pan o czym pisze skoro nie żył w tamtych czasach. Ale jest taka możliwość żeby Pan spróbował. Proszę wyjechać na urlop na Białoruś. Byłem tam kilkakrotnie. Przekona się Pan co to znaczy autorytaryzm. Strach wszechobecny, czuć go w powietrzu.
       Gdy moi znajomi Białorusini dowiedzieli się że Polacy chcą wyjść z UE nie wierzyli. DLA NICH JEST TO NIEDOŚCIGŁE MARZENIE. To samo Ukraińcy. Nie wie Pan i nie docenia tego co ma. A są tacy którzy chcą to odebrać, nawet t tutaj na blogu.

       16
       1. Max2

        Demokracja zawsze jest w kryzysie i będzie. Ścierają się poglądy, wizje pojawiają się różne punkty widzenia, wychodzą afery. To normalne w demokracji w przeciwieństwie do autorytaryzmu, gdzie strach dławi poglądy, informacje i wolność. A na końcu :

        “Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim” – “Folwark Zwierzęcy” George Orwell

        Mam nadzieję że Pan czytał.

        12
        1. raksz

         Obawiam się że czyta Pan, nie to co zostało napisane ale to co Pana percepcja akceptuje. Dawno temu, mieszkając w akademiku miałem kolegów z Laosu, Palestyny, Mozambiku i innych krajów trzeciego świata, dla których marzeniem było wprowadzenie ich krajów do obozu socjalistycznego. Ot tak analogia. Nie twierdzę, że wejście do UE ( w jej ówczesnej strukturze) było w tamtym czasie błędem ale poddanie się jej federalizacji sprowadzi nas do roli untermensch, wykonujących jedynie wytyczne światłego “centrum cywilizacyjnego”. Nie mam złudzeń, że Pana przekonam. Życzę jedynie żeby Pana ego dzielnie zniosło zderzenie mrzonek, w których Pan próbuje funkcjonować, z realiami jakich doświadczymy za parę lat. Niestety jestem pesymistą- ludzi myślących ( bardziej właściwe byłoby: nie myślących) podobnie do Pana jest w Polsce większość wiec szansa na to jest bardzo duża.

         6
         1. Max2

          Poruszył Pan zbyt dużą ilość wątków. O percepcji, długach, dążeniach, pesymizmie, przekonaniach, realiach, ludziach myślących, etc…. Ciężko mi się odnieść do wszystkiego a odpowiedz wyczerpująca z mojej strony to byłby elaborat 🙂 Mało tego zinterpretowałby Pan wszystko według swojego stanu świadomości.

          Tak naprawdę jestem agnostykiem. Wierzę w iluzoryczność rzeczywistości więc tak naprawdę na poziomie głębszym żadna mrzonka mnie nie zaskoczy. 🙂

          Miło się rozmawiało może kolejny raz się uda. Dobranoc.

          1
 80. artysta_malarz123

  Czy po wystąpieniu danego kraju z UE, europosłowi nadal przysługuje prawo do emerytury z budżetu europejskiego ? Powiedzmy, taki Czarnecki, załapie się na 70% ostatniego wynagrodzenie. Kto i czy w ogóle miałby mu wypłacać takie świadczenie?

  7
  1. fast_market

   Ale to nie wyklucza, że są sprawy wątpliwe. Jak zawsze możemy się spierać i to dobrze bo mamy różną wrażliwość.
   Ważne, że taki jest cel (chyba niekontrowersyjny) i jeśli większość uzna, że od niego odjeżdżamy, jest w stanie zmienić rządy, ustawodawcę…

   3
   1. duch_natury

    Mam nieodparte wrażenie, że druga strona nie rozumie co się do nich mówi. Prawie nikt z tzw. antyszczepionkowców nie ma nic przeciwko szczepieniom. Masz ochotę, szczep się nawet tuzinem dawek. Ale jesteśmy za prawem wyboru do tego co wstrzykiwać do naszych organizmów i przeciw nieuzasadnionej segregacji sanitarnej ludzi.

    9
 81. konsultant122

  Strefa euro jest narzędziem zwiększającym konkurencyjność wyrobów niemieckich na rynku światowym (kurs EUR niższy niż hipotetyczny kurs DM) i zmniejszającym konkurencyjność wyrobów południowoeuropejskich (kurs euro zdecydowanie wyższy niż hipotetyczny kurs drachmy, lira, peso). Północ “doi” Południe i wmawia wszystkim, że Grecy, Hiszpanie i Włosi są sami sobie winni. Merkel wykorzystała kryzys 2008 r. do ustanowienia niemieckiej hegemonii politycznej i gospodarczej (programy oszczędnościowe, groźby wobec Grecji). Wcześniej Kohl był bardziej powściągliwy; w latach 90. integracja europejska (poza sprawą eurolandu) była ułożona o wiele sensowniej niż teraz.

  5
 82. sumadartson

  /Sorry nothing personal/
  Really nothing. I’m sorry.
  Pojechałem skrótem myślowym, któren może być niezrozumiały dla maluczkich.
  Jeśli gey zostaje xiędzem aby uniknąć geyostwa swego,
  To wielka radość w Niebiosach z “grzesznika nawróconego”.
  Pedofil natomiast zawsze powinien być ukarany zarówno docześnie bez względu na szatę.

  2
  1. Guy Fawkes

   Ha ha!

   Jednak fałszywy xiądz, mówiłem.

   Xiędzem nie zostawa się, żeby przejść kuarcję czy izolację, tylko z powołania.
   No ale tak est w przypadku prawdziwych xięży.

   Fałszywi zawsze sobie wykombinują jakiś wykręt, i dlatego Kościół ginie.

   3
   1. sumadartson

    Ha ha.
    Geyem nie zawsze zostaje się z wyboru.
    Xiędzem nie zawsze zostaje się z powołania.
    Czy bycie geyem wyklucza możliwość powołania, gdy geyem się być nie chce i nie było?
    Nie szata zdobi człeka a uczynki jego.

 83. billy_the_kangoor

  @fast_m
  to nie do mnie było, ale odpiszę, co myślę na ten temat.
  “”fast_market 6 grudnia 2021
  Nie masz najmniejszego pojęcia o wartościach europejskich,
  Wbij sobie do głowy, że UE opiera się na sześciu głównych wartościach:
  Poszanowanie godności ludzkiej
  Wolność
  Demokracja
  Równość
  Praworządność
  Poszanowanie praw człowieka, w tym praw mniejszości””””
  Hasło Wielkiej Rewolucji Francuskiej brzmiało:
  “liberté, égalité, fraternité”.
  W tamtych czasach wymordowano setki tysięcy ludzi, a bestialstwo sięgnęło zenitu. Ludobójstwo!
  Mordowano kobiety, dzieci, katolików przede wszystkim… w imię równości, wolności i braterstwa?
  Dziś mamy powrót do czasów nienawiści, rozpusty, żądzy zabijania i upijania się ludzką krwią.
  Nie strzelają do Ciebie, ale ktoś za tym stoi. Ludobójstwo XXI wieku.
  Oni jeszcze tej wojny nie wygrali, ta wojna trwa, ale jeśli będziesz wstawiał za tchórzami z Francji, czy NRD hasła: “Freiheit, Gleichheit, Brüderlichkeit” to pogrążasz siebie i nie tylko siebie.
  Do tych 3 wartości dodano “”ou la mort””, czyli śmierć.
  …jako główne motto szeroko pojętego wolnomularstwa.
  Żądze ludzkiej krwi po Napoleonie, Stalinie, Hitlerze (zresztą sterowani przez banksterskie szwajcarskie elity) pielęgnują inni. Kto? Pisałem wcześniej.
  Take Care,
  Billy

  24
  1. fast_market

   Dzięki za komentarz. W tamtych czasach nie było demokracji więc porównanie nie do końca właściwe.
   I żeby nie było, mnie też się wiele rzeczy nie podoba, ale nie widzę innej alternatywy.
   I możesz wierzyć, że zadaję sobie samemu pytanie czy to nie jest naiwne i jeszcze uważam, że nie.

   I jedno chciałbym wyraźnie dodać.
   Te wszystkie odniesienia do innych krajów uważam za wyraz jakiś kompleksów.
   Te kraje tak czy inaczej będą i nie ma się co oburzać, że rozgrywają własne interesy.
   Ale chciałbym, abyśmy wreszcie sami wyzbyli się kompleksów i zaczęli dbać o własne interesy.
   To nie jest ani łatwe, ani szybkie do osiągnięcia, ale nie da się tego osiągnąć
   bez zawierania różnych kompromisów, współdziałania z innymi. Po prostu się nie da.

   5
 84. billy_the_kangoor

  @fast_m
  To są ich kompleksy, a nie nasze. Obiecuję, że przy kolejnej kontroli na granicy Schengen – CH po raz “x” będę kontrolowany (również na covid) po luźnym przepuszczeniu obywateli Italii, czy Francji napluję szwanzarskiemu celnikowi w ryj. I przy świadkach oskarżę o dyskryminację narodowości.

  6
 85. sumadartson

  No to już po włodeczku. Joe nie zostawił mu wyboru.
  Jak napadniesz złodziejku na sąsiada to kupìę sobie drugiego pieska. Taki sens ma stwierdzenie o wzmocnieniu flanki wschodniej w razie zagarnięcia Ukrainy przez Rosję.
  “Złodziejek” nie ma wyboru.

  2
 86. kot czpiot

  Czy da się jakoś wymienić te media na świecie? Ale chodzi mi o wszystkie. Bo mimo że nie miałem kredytów ani frankowych ani innych to od tylu już lat codzienne tytuły o przejebaniu tamtej grupy biją rekordy, teraz dochodzą te rzeczy klimatyczne i że trochę im gaz podrożał. To znowuż bide mają bo nie polecą na sylwestra samolocikiem lewacy do pracy.

  Nosz k…!! Jego gajowego mać!!!!
  Kogo to wszystko interesuje??? Do K. Nędzy!
  Wcześniej były zasr….e wzgórza golan.

  7
  1. duch_natury

   Mass media są kontrolowane przez tą samą grupę i te lewackie i te prawicowe. Wszelakie iluzoryczne podziały są robione specjalnie dla odwracania uwagi i dzielenia społeczeństwa. Czym więcej ostrych podziałów tym łatwiej kieruje się stadem baranków.
   Chcesz odwrócić uwagę od nowej niewygodnej ustawy wprowadzasz dobrze sprzedający się temat aborcji, uchodźców itp. i wszyscy pięknie się kłócą na dole a Ty z uśmiechem robisz swoje.

   9
   1. Max2

    Mac gdyby tak było nie byłoby cykli. Stoisz z boku, super , tylko nie dorabiaj teorii spiskowych. One są tam gdzie się ich nawet nie domyślamy. To że lepiej rządzi się poprzez konflikty w grupie, to jedno, lecz takich grup mających sprzeczne interesy na świecie jest mnóstwo.

    2
  1. duch_natury

   No nie wiem 🙂
   Trzeba obserwować czy Dax nie zrobi tej RGR (wówczas obecny zasięg byłby ok. 15850-16000).
   Może być wariant, żer DAX pochodzi horyzontalnie jakiś czas w przedziale 14800-16000 budując prawe ramię i dopiero w przyszłym roku może na przełomie zimy i wiosny wyłamie się skutecznie realizując formację.

   2
 87. duch_natury

  Znamienita firma na P. ma przygotować prezent świąteczny – 3 dawkowa kuracja strzykawkowa na Omicrona + dawka przypominająca.
  Jak na każdą nową mutację 4 nowe zastrzyki to nie wiem kto to wytrzyma.

  3
      1. Max2

       Z ciekawostek co czytałem o nim to nie pali i nie pije. Uwielbia lody ale pozwala sobie na 1 gałkę. A władza to kompensacja, ale tylko tam gdzie ma wpływ, wobec osób niezależnych traci fason. Dlatego kontrola wobec siebie i rzeczywistości musi być jak największa. No ale to mój obraz.

       1
 88. datik

  Dla większego bezpieczeństwa energetycznego trzeba zlikwidować więcej elektrowni węglowych w Polsce.
  Dla większego bezpieczeństwa państw ościennych oczywiście.
  ————————————————–
  To że w 2016 praktycznie zastopowaliśmy energetykę wiatrową a 2020/21 zaniechaliśmy – mimo wcześniejszych deklaracji pisiorów – budowy bloku w Ostrołęce to zapewne wina Tuska ?
  Ja myślę, że w Ostrołęce to jednak Sasin maczał palce : )

  13
 89. datik

  sumadartson 5 grudnia 2021 o 20:33Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć

  Wzruszający koncert gwiazd z całego świata Murem za polskim mundurem. TVP1.
  Sp…..dalać totalniaki, wełniaki,antypolaki co znieważają Polskiego Żołnierza.
  O, Edytka śpiewa Niemena. O pogardzie totalnych kur….szonów dla Polaków.
  ———————————————

  Nie oglądałem i nie jestem ekspertem dlatego zacytuję fachowca, Manna:

  “Jacek Kurski jest prawdziwym polskim królem Midasem à rebours [na odwrót – przyp. red.]. Czegokolwiek on i jego świta się dotkną, natychmiast zamienia się w tandetę. Tak też było w przypadku ostatnio wyemitowanego koncertu pod szlachetnie brzmiącym tytułem “Murem za polskim mundurem”. Nachalną i grubo ciosaną propagandą TVP pozostawiła daleko w tyle wszystkie komunistyczne festiwale kołobrzeskie razem wzięte (…)

  Na szczególną uwagę zasługuje tu Edyta Górniak, która zagubiona w swoim tajemniczym kosmosie ciągle nie rozumie, o czym śpiewa i w jakiej sprawie. “Czerwone maki na Monte Cassino” w połączeniu z trzecioligowymi discopląsami zagranicznych “gwiazd” to policzek wymierzony polskim żołnierzom walczącym z hitlerowcami.”

  16
     1. wider_swider

      Podzieliłbym Twoja wypowiedź na 2 części.
      Nie dziwię się że jest najbardziej rozpoznawalny bo nikt inny nie robi w Polsce tyle szumu wokół swojego tradingu i nie obstawia publicznie tak dużych kwot.
      Co do wyroczni to wg mnie zdecydowana większość uważa go za hazardzistę, choć znam i takich dla których faktycznie jest geniuszem tradingu.

      Mnie się w nim podoba odwaga. Nawet nie chodzi o podejmowane decyzje, bo często bardziej nazwał bym to właśnie hazardem, ale fakt że wytrzymuje psychicznie pokazywanie tego publicznie i daje sobie radę z wynikającą z tego dodatkową presją.

      1
  1. piotr5

   Elektrownie jądrową od 6 lat buduję państwo pisu. Obudź się.
   A elektrownia sołtysa to mikroelektrownia. Też ma powstać pierwszy blok z 4 koło 2030 roku a 4 bloki to jest 20 % elektrowni jądrowej planowanej przez państwo.
   Jak już siejesz propagandę to idź wpierw do kurwizji na praktykę.

   16
  2. BBB88

   @długi
   nie zniechęcaj przegranych frustratów do szczekania.
   Oni mają wyć, PO to są.
   Większość konstytucyjna Polsce potrzebna.
   Przytakuj Piotrkom, niech wiedzą, że są potrzebni
   …. bo naprawdę są potrzebni.
   Jak człowiek zdrowy ma cieszyć się zdrowiem i bogactwem nie mając świadomości, że na świecie jest także syf, kiła i takie Piotrki?
   No dawaj Piotruś pluj na głupi Naród, że wybrali PISiorów.
   Tylko głośni i dosadnie, przecież potrafisz.

   10
   1. Guy Fawkes

    Słyszałem tow. DarQueen, że nie podobał się wam koncert, mam dla was lepszy koncert, prezent od którego na pewno ogrzeje się wasze serduszko:

    https://www.youtube.com/watch?v=nx3Vwya-UtE

    A propos temperatury, po co wy właściwie siedzita w tem zimnem kraju i gorzkniejeta od tego siedzenia?

    Nie lepiej to wrócić do ojczyzny i wygrzewać się na słoneczku? Musicie pilnować tu czego, kamienicy jakiej?
    Szkoda, ale mam dla was zrozumienie tow. DarQueen, służba nie drużba, jasna sprawa.

    Ale warto rozważyć tow. DarQueen, czy nie warto powrócić, stanowczo was zapewniam, że pieniądze to nie wszystko.

    W tem zimnem kraju coraz gorsze wieści, rozumiem waszą postępującą niebieskopoświatową … depresję:
    https://forsal.pl/gospodarka/inwestycje/artykuly/8308951,polska-10-najlepsze-kraje-inwestycje-technologiczne-inzynieryjne.html

    9