S&P 500 contra ropa naftowa

S&P 500 ustanowił 16 czerwca swój dotychczasowy dołek rozpoczętej na początku stycznia zniżki, po czym w trakcie 33 sesji wzrósł o 13,2 proc., co były najsilniejszą tego typu zwyżką od 2020 roku.

S&P 500 osiągnął w trakcie tego wzrostu najwyższy poziom od 2 miesięcy docierając w okolice potencjalnie istotnego poziomu oporu wyznaczanego w okolicach ok. 4180 pkt. przez maksima indeksu z przełomu maja i czerwca oraz minima z końca lutego i pierwszej połowy marca.

Prawie dokładnie w czasie, w którym S&P 500 wykonywał ten najsilniejszy od ponad 2 lat 30-sesyjny wzrost, cena ropy naftowej zachowywała się prawie dokładnie odwrotnie spadając ze swoich przekraczających 120 dolarów za baryłkę (WTI) poziomów z pierwszej połowy czerwca do najniższego od końca lutego (czyli od momentu rozpoczęcia rosyjskiej agresji wojskowej na Ukrainę) poziomu poniżej 90 dolarów.

Ewidentnie widać tu silnie odwrotną korelację i można zakładać, że nadal losy obu rynków – amerykańskiego rynku akcji i rynku ropy naftowej – będą w ten sposób powiązane. Ostatnie zachowanie ceny ropy naftowej można traktować jako jej próbę wybicia się w dół z formacji podwójnego szczytu (130 USD za baryłkę w marcu, 123 USD w czerwcu).

Jej rozmiary sugerują spadek w okolice poziomu 72 USD, a być może nawet do wsparcia wyznaczanego przez minima z sierpnia i grudnia ub.r. (ok. 65 USD).

W takim scenariuszu – zakładając utrzymywanie się wspomnianej powyżej korelacji – S&P 500 kontynuowałby rozpoczętą w czerwcu zwyżkę, być może do okolic poziomu 4600 pkt., gdzie znajduje się kolejny ważny poziom oporu wyznaczany przez szczyt z końca marca i dołki końca lutego i pierwszej połowy marca br. Warto zwrócić uwagę, że S&P 500 wybił się już z górą z kanału trendu spadkowego, w obrębie którego przebywał od początku roku. W takim przypadkach należy oczekiwać kontynuacji wzrostu o szerokość kanału, czyli w obecnej sytuacji gdzieś do okolic poziomu 4500 pkt.

Oczywiście otwartą kwestią jest to, czy ten ruch nastąpi już teraz, czy zostanie poprzedzony korektą spadkową ostatnich wzrostów, która mogłaby dotrzeć do wsparcia na poziomie ok. 3900 pkt. („prawe ramię” formacji „odwróconej głowy z ramionami” tworzącej się od 3 miesięcy?). Osobiście skłaniam się ku takiemu właśnie scenariuszowi, chociaż do jego materializacji potrzebne by było jakieś wydarzenie, które na parę tygodni „uratuje ropę”. OPEC+ w tym tygodniu praktycznie znowu odmówiła USA zwiększenia produkcji ropy naftowej, bo zapowiedziany wzrost wydobycia o 100 tys. baryłek dziennie jest zupełnie nieznaczący.

Komentarze

 1. Pc39442

  zawijam sie na urlop i robie przerwe od foruma.
  sprobuje zalozyc jakis blog gdzie bede wrzucal wykresy zeby nie ginely i mozna bylo pod nimi komentowac poszczegolne watki. Prowadzilem grupe na Discordzie gdzie pisalo kilku wariatow z USA ze mna ale to jest zbyt nachalne rozwiazanie z powiadomieniami itd wiec sprobuje z jakims blogiem. glownie chodzi o dysksje nad scenariuszami dla indeksow, z dodatkiem poszczegolnych spolek z wig20 i mwig40
  dam znac jak cos ogarne

  13
 2. cebeerxx

  To właściwie nie ma znaczenia, bo skoro S&P ma urosnąć kilkaset punktów, tylko po to żeby potem spaść, to polscy szachiści przewidując 5 ruchów do przodu, od razu zaczną spadać. Goldmany nie nabiorą nas na takie plewy

  1
 3. cebeerxx

  Wszystkie pribałtyki rosną. Pecet, dzwoń do Wilna i Rygi, bo chyba te niepiśmienne Żmudziny nie wiedzą, że są w strefie rażenia iskanderów. Musi dzikusy w skóry odziane nie wiedzą, że geopolityka się kłania

  1
 4. karnak

  Jak można myśleć, że bessa będzie dalej, gdy wszystko co już było najgorsze jest za nami.
  Dlatego ci co myślą, że pojawiające się złe dane wywołają panikę przeliczą się.
  Rynki grają już pod lepszą pszyszłość.
  Gdy każdy widzi, że jest beznadziejnie to nie czas na sprzedaż.
  Sumadartson ma rację – kupuje się teraz pod kosmos.

  7
 5. toya

  Jeśli wyjdziemy z tej konsoli górą to 1900 to pierwsza stacja drogi krzyżowej eSkowiczów. Potem 2100…

  A psioczących na PIS można tylko pocieszać, że dobra wiadomość, że to ich ostatnia kadencja. Zła wiadomość jest taka, że po nich nadejdzie w Polsce czas quasi-dyktatury z nadania Usiakowego.

  Innej możliwości – w obliczu ewidentnego zużycia się obecnej opcji i alternatywy w postaci opozycji, która zrobiłaby piwot naszej aktualnej polityki zagranicznej i wojskowej – po prostu nie ma.

  9
 6. datik

  „Bo tego gościa, który tak dużo złego zrobił dla Polski, jak nikt inny w historii…”
  „…. groźny i niebezpieczny to przeciwnik, który wszystko zrobi, by zniszczyć Polskę….”
  „Nigdy więcej Tuska, bo naród Polski zginie.”

  O tym, że kasy z KPO nie będzie

  „I to jest bardzo dobra wiadomość – niech się udławią tą kasą, ale my się nie ugniemy przed ich dyktatem – swój honor mamy.
  Nie będzie opozycja przy pomocy zagranicy zmieniać nam władzy.”
  ——————————

  Fanatyk czy kretyn ? A może połączenie tych dwóch ?

  17
  1. cebeerxx

   Fakt. Pisokmioty których chyba tu autokarami zwieźli, zostawili na placu boju największego debila z nich wszystkich. To już ten poziom umysłowego upośledzenia, że z niejaką dumą prezentuje swoją umysłową tępotę

   12
   1. karnak

    Uważaj sobie co chcesz, a ja jestem dumny z tego, że popieram PIS i nie jesteś mnie w stanie obrazić najwymyślniejszym sposobem i wyzwiskiem. Prawda was boli, ale ja nie ustanę w jej przypominaniu, kiedy będziecie kłamać tu na blogu.
    To nie ja zaczynałem.

    18
       1. karnak

        Ale po co mi to wiedzieć?
        I żeby jeszcze w pytaniu sugerować odpowiedź prześmiewczą i poniżającą.
        A fe brzydkie to rodem z moherowych beretów za co powinien wylecieć już dawno z życia publicznego ten ksut, tyle narobił szkody, no ale uczniów ma zdolnych co widać po pytaniach.

        6
 7. toya

  Blogowicz na swoim.

  Wzorem Last Kury Krzywickiego będę pisać u siebie i sam ze sobą, bo mimo wszystko lepsza schizofreniczna dyskusja niż słuchanie pijackiego bekania w towarzystwie.

  Dziękuję Panu Wojtkowi, który zainspirował mnie bardziej niż większość wykładowców, których w życiu spotkałem i kilku blogowiczom od których również podkradłem kilka pomysłów.

  Do widzenia.

  4
  1. karnak

   Nie byłbym za PISem, gdybym widział inna dobrą dla Polski alternatywę, a takiej nie ma chyba, że Ty mi ją pokażesz, ale taką, która realnie może rządzić w Polsce (wygrać wybory).
   PIS ma swoje grzechy i daaaaleko mu do ideału, ale nie ma innych lepszych, są tylko gorsi.
   Pisałem już o tym wielokrotnie i to jest spojrzenie obiektywne.

   22
 8. duch_natury

  A świstak siedzi i zawija sreberka….

  Czy lepszy Tusk czy Kaczyński – zwyzywaj kolegę, pójdź za nimi w ogień. A zanim się obejrzysz nie wyjedziesz ze swojego województwa bez pozwolenia algorytmu.

  1
   1. sumadartson

    Być może, choć sądzę że … wątpię. Powód jest prosty. W styczniu 1999 też to wszystko wyglądało na koniec świata. A niecały rok później handlowało się optimusem po 2 i 3 tysiące złotych.

    1
    1. sumadartson

     I formacje klinowo kanałowe były bliźniaczo podobne. I C B Michigan na identycznym poziomie.
     Teraz jest o niebo lepiej. Ruchal się utylizuje, hiperinflacja ustępuje, rynek w Kijowie i Mińsku się klaruje, 500 himarsów spokój gwarantuje.
     A ksut i reszta przeminą jak zły sen.

     2
 9. raksz

  Może mieć Pan rację, że jesteśmy po istotnym dołku. Dla mnie jeszcze jedno zejście na hołd pruski w horyzoncie jednego miesiąca byłoby bardziej eleganckie. 60:40. Kupowanie Pereł to doskonały pomysł- wyceny są bardzo niskie, a w przypadku zmiany oceny ryzyka geopolitycznego, w horyzoncie kilku kwartałów, powinno to dać, jak Pan to mówi co najmniej, podwojenie sakwy :-). Czego Panu jaki i wszystkim na blogu życzę.

  3
  1. sumadartson

   Ba… też bym chciał kupować taniej. 1525 pkt byłoby eleganckim poziomem. Tylko czy warto dla 100 paru punktów tracić okazję kupna pereł? Na moich wykresach ręcznie rysowanych, gdy nie było jeszcze stooq.pl ani pana Wojciecha wszystkie te krachy i bessy szybko i niespodziewanie zamieniały się w kacze dołki. Gdy pesymizm sięga szczytów głupoty a Godzilla wciąż nie wynurza się z oceanu, nie warto czekać zbyt długo. Ostrożne kupowanie do 1/3 posiadanej kasy tworzy fundament i motywuje do kupowania w przyszłości pereł s.a. pkc.

   2
  1. sumadartson

   Strach…😨. Przed czym? Przed III wojną światową? Ona trwa od września 2001 mając charakter konfliktów lokalnych tak jak widziała Baba Wenga. Nie szydź waszmość z Kondratiewa. Dokładnie co 80 lat wybucha krwawa wojna. 1861-secesyjna,
   1941 – adolf oraz tora tora, 2021 nasza granica z Białorusią i inwazja na Ukrainę chwilę potem. Kolejnej raczej już nie doczekamy

   1
 10. ML.36

  @WB
  „W takim scenariuszu – zakładając utrzymywanie się wspomnianej powyżej korelacji – S&P 500 kontynuowałby rozpoczętą w czerwcu zwyżkę, być może do okolic poziomu 4600 pkt., gdzie znajduje się kolejny ważny poziom oporu wyznaczany przez szczyt z końca marca i dołki końca lutego i pierwszej połowy marca br.”
  Te dołki mamy na poziomie 4170 pkt.
  ???
  „Warto zwrócić uwagę, że S&P 500 wybił się już z górą z kanału trendu spadkowego, w obrębie którego przebywał od początku roku. W takim przypadkach należy oczekiwać kontynuacji wzrostu o szerokość kanału, czyli w obecnej sytuacji gdzieś do okolic poziomu 4500 pkt.”
  Wybił się albo i nie.

  2
 11. fast_market

  Myślę, że wszyscy powinni być bardzo czujni bo na GPW
  przyjdzie również taki moment jak 1,5 miesiąca temu na polskich obligacjach.
  Rentowność 10Y spadła z ca 8,0% do 5,5% co daje bez mała 25% zysku.
  Po obligacjach przyjdzie czas na akcje, pewnie jak tylko odczyt inflacji będzie niższy.
  Jednakże bardziej konkretnie co do timingu to się nie wypowiem.

  2
  1. cebeerxx

   Nikt nie powinien być czujny, bo polski warzywniak w każdej bessie w ostatnich 15 latach zawsze spadał jak kamień w wodę.. Tak było w 2008 i 2011 i 2015, covidowy krach wiadomo. Max na co w bessie można było liczyć to 2-3 tygodnie korekty i marne 10% , jak jest więcej to wchodzimy w formowanie dołka. Granie na jakieś korekty w bessie na polskim bananie jest dla frajerów albo demograjków typu karniak

   7
   1. raksz

    @cebeerxx

    Proszę zauważyć: 15 lat po pierwszym premierostwie Pana Tuska. Musimy odcierpieć kilkunastoletni horyzont, ale im on dłuższy tym wbicie będzie soczystsze.

    Czy o fryzurze Pana mamy wyrażałby się Pan per: polski warzywniak, a o przyrodzeniu Pana ojca per polski banan? Czy słowo szacunek coś dla Pana znaczy?

    4
 12. macarek

  Ja bym zwrócił uwagę na dwie kwestie: zwykły Wig broni sie ma poziomie lata 2020, a zatem nie połamał swingowych układów hossy jak wig20. Jednak te dywidendy zaciemniają obraz. Więc wg mnie jeżeli to padnie to zjedziemy kolejne 30%.
  Dwa. Wiele papierów z naszego game techu zrobiło formacje odwrotu i jeden po drugim podskakują, podobnie jak latem 2020. Zatem przy tej analogi banki dołączą sie trochę później.

  1
 13. rivsay

  Dla mnie sytuacja WIG20 to jest pochodna działań NBP na złotówce.

  Nieprzejrzyste, niesprawdzalne, nie transparentne.
  Ostatnio było że te duże zakupy dla wojska będą wspomagane zyskiem NBP, plus olbrzymie zakupy z Korei. Teraz deputat węglowy też z zysków NBP. To ile tego qrde jest?? To jest niemożliwe.

  Przypominam, że Erdogan rozwalił dla swoich rządów lire turecką. 10 krotny spadek w dziesięć lat. Mam nadzieję, że aż tak nie oszaleli dla władzy u nas w Polsce.

  7
  1. sumadartson

   No kurna przełączyłem niechcący tiefałena na tvp a tu ksut przemówił że nie widzi przeszkód aby jakikolwiek kapitał kupił sobie Lotos, nawet kapitał rosyjski😨. Już miałem wywalić ksuta z telewizorem przez okno ale białogłowa krzyknęła źe to nagranie archiwalne. Panie Kurski, litości…

   2
   1. rivsay

    A MOL w ogóle nie ma nic wspólnego z ruskimi. A przestępstwa prezesa MOL związane z korupcją to wymysły głupich sądów.

    Chrzanić stacje paliw, zarabia się na przetwarzaniu.
    Nie rozumiem dlaczego pierwszy raz od transformacji z komuny, oddajemy 1/3 zysków z rafinacji Lotosu obcemu państwu. Bo to jest uwalenie Lotosu. I sprzedaż Saudi coś tam.

    3
 14. konsultant122

  Powiem tak: jako inwestor długoterminowy trzymałbym waluty obce do czasu gdy indeksy postraszą poziomami covidowymi. Tam perły i wieprze;) brałbym w troki do sakwy. A że pojawiają się wizje z kosmosu krytokonnego że bitcoin idzie na ATH 🙂 i że w ogóle ma być duża korekta w górę, to nie wiem jak inwestować. Napewno nie osiągnęliśmy w lipcu dna bessy rozpoczętej w listopadzie 2021. A czy pierwsze dno będzie jesienią , a drugie wiosną (no bo 2 dołki muszą być w przeciwieństwie do wirusa celebryty z marca 2020), tego nie wiem. Ale kryptosekciarz nadal twierdzi że bitcoin ma zrobić ATH , dopiero potem ma być recesja. Przecież odwrócona krzywa rentowności obligacji US powinna spowodować większe spowolnienie . No ale tu głosy były że jesteśmy coś ala 2006 i jeszcze mamy chwilkę przed burzą. Może więc zejdziemy na W20 na Hołd pruski, kilka mcy odbicia i dopiero minus 40% ? Nie wiem jak będzie, ale czekam na poziomy dużo niższe.

  2
  1. konsultant122

   No i wakacje kredytowe, odroczenie kłopotów, większa konsumpcja, ma niby wspomóc odbicie i dać napływ kapitału na GPW. Ale trafną ktoś uwagę dał że WIG obija się o poziomy letnie z 2020 roku po pierwszej fali covidowej hossy. Przebicie tych poziomów dałoby kolejne 30% w dół do końca bessy. Nie za szybko ? No właśnie…Tak czy inaczej większa połowa bessy wartościowo już powinna być za nami. No chyba że boczniak, męczący teraz bez wyrazu i składu przed ostatecznym dobiciem .

   1
   1. konsultant122

    Skoro 1998 rok ruskiej bessy był odpowiednikiem wirusa celebryty 2020 roku, to bessa ruska 2022/23 bedzie odpowiednikiem 2001/2003 (puk w połowie:2002) . Dlatego nastawiam się na 2 dołki , bicie w górę, ponowny retest jak wtedy.

    1
    1. konsultant122

     No cały czas zastanawiam się nad tym ATH bitcoina. Musiałby być bardzo gołębi przekaz z FED, i brak redukcji sumy bilansowej, stopy mogą jeszcze podwyższyć, ale no właśnie, czy ATH BTC jest możliwe przed załamaniem i potwierdzeniem recesji, i startem nowego QE ?
     Czy uważacie że listopadowy szczyt BTC jest końćem tego cyklu i wyżej nie będzie? Kryptosekciarz uknuł teorię że szczyt właściwy był w kwietniu /maju 2021 i teraz mieliśmy już 13 miesiecy bessy na krypto i powstanie mocna noga wzrostowa, bo dolar powinien już tymczasowo przestać rosnąć.

     1
      1. sumadartson

       A o którą z pereł s.a. waszmość pyta? Bo to na początku lotu w kosmos jedne perły zaczynają startować pod koniec bessy a inne robią dno po korekcie pierwszej fazy lotu. Ale nie pogadamy dzisiaj. Białogłowa wyłania się z łaźni….

       1
       1. konsultant122

        Ja nie poluję na perły w bessie. Ja poluję na koniec świata ala wirus celebryta z marca 2020. Wtedy worki zapełniam czym leci i trzymam aż po dwukroć, a na ostatniej hossie aż po 2 i półkroć:). Taka to strategia szlachecka.

        1
        1. duch_natury

         @Konsultant
         Na spokojnie jak może być hossa na bananie jak taka ekipa jest na L-kach.
         Na jesieni jak będą się prześcigali w zasięgach pomiędzy Chrztem a Cedynią a strach z płaskich odbiorników 16:9 będzie siany 24h na dobę można będzie myśleć o zmianie trendu.

         1
          1. duch_natury

           Piotrek ja mogę przespać bo w moim obecnym życiu money-money-money zeszło na dalszy plan.
           Ale może moje projekcje pomogą Tobie w timingu czego życzę z całego serca.

 15. karnak

  Wg mnie Stany już się nie cofną do ostatniego dołka.
  Pójdą z marszu do 4400 – 4500 następnie zauważalna korekta (ale nie za duża) i dalej do góry.
  Nasz misiek nie wytrzyma tego naporu i dołączymy do przewodnika stada.

  9
  1. cebeerxx

   Wg ciebie to gnom z Żoliborza ma 187 cm wzrostu, weekendami ściga się w KJSach, miał w życiu 100 lasek i codziennie robi zakupy w warzywniaku na rogu. A teraz wytrzyj smarki z nosa i wyłącz już to demo

   7
  1. Max2

   Bardzo dobra analiza. Jednak nie bierze pod uwagę nieobliczalności komunistów w dobie utraty władzy. (niepokoje społeczne) Chcąc odwrócić uwagę od sytuacji ekonomicznej, będą budować etos „wielkich Chin” (co się dzieje) – w co uwierzą – i zdecydują się na coś co doprowadzi ich do upadku. (atak na Tajwan?)

 16. cebeerxx

  „Szacuje się, że już teraz między 24 a 34 milionów mężczyzn w Chinach nie znajdzie żony (chyba, że znajdzie taką za granicą). Tym samym najprawdopodobniej większość z nich umrze bezpotomnie, a to oznacza dodatkowe pogłębienie zapaści demograficznej w kolejnych pokoleniach.”

  Normalnie jakbym Żoliborz widział

  3
 17. duch_natury

  karnak 6 sierpnia 2022 o 08:24Odpowiedz

  „Nasz misiek nie wytrzyma tego naporu i dołączymy do przewodnika stada.”

  Warto w swoich analizach wiedzieć kto jest przewodnikiem stada a kto macha ogonem. Bo inaczej to będą problemy z właściwą oceną sytuacji.

  Ostatnie 3 ważne dołki:

  Dołek covidowy:

  w20 – 16.03.2020
  sp500 – 23.03.2020

  Dołek 2016:

  w20 – 20.01.2016
  sp500 – 12.02.2016

  Dołek 2008-2009:

  w20 – 17.02.2009
  sp500 – 06.03.2009

  5
  1. karnak

   @duch_natury
   Odpiszę Ci tak.
   Warto porównywać sytuacje porównywalne.
   Akurat te z przeszłości udało Ci się nieźle dobrać, ale nijak się one mają do sytuacji obecnej.
   Radzę jeszcze raz rzetelniej odrobić zadanie domowe.
   Niemniej dziękuję Ci za wywołanie tematu, bo i ja włożyłem więcej wysiłku w przeanalizowanie i wyszło mi, że w Stanach prawie na pewno nie będzie teraz sporego zjazdu, a nawet jak co niektórzy liczą na ustanowienie nowego dołka, a ciągła jazda do góry z małymi, jak to Jankes potrafi, korekcinkami.
   Natomiast co mi nowego wyszło to już nie koniecznie my musimy ostro gonić Jankesa – może być trend boczny, albo powolne opadanie, jak np. od października 2011. (ale nie ostra obsuwa)
   Tak, że Stany do góry, a u nas zobaczymy i dlatego nasz rynek może być wkurzający i trudny.
   A na pewno nie będzie tak, iż to my ściągniemy Jankesa w dół i będziemy przewodnikiem stada, jak Ty sugerujesz.

   1
  1. Griot1234

   1.Tak gpw wobec nyse to taki wigg 80 ,lub NC
   2.perły w 1942 warto było kumować na nyse bo w warszawie to Niemcy stali.
   3.ciekawa rozmowa ciekawy gość, wg mnie wnipsek jeden nie sądzę aby nam się udało to co RFN.tzn nie liczmy na CP nr 6 które warto chronić z tąd koncepcja wielkiej armii u krajowych decydentów (nie nazwe już naszych frajerskich polityków nigdy elitą).Miłej niedzieli.

  1. sumadartson

   Przestańże waszmość @karnak być taki małostkowy. Kończymy właśnie 80 letni cykl Kondratiewa. Przed nami nowa 60 letnia hossa hipercyklu (porównaj lata 1942-2000), a waszmość patrzy tylko na rok 1942?
   Polska będzie liderem światowego postępu i rozwoju.
   „Warszawa środkiem ustali się świata,
   Lecz Polski trzy są stolice”.
   Nawet „smok (chiński) odnowi swe lice”, jak ktoś tu pozytywnie przypuszczał, być moźe przez demokratyzację.
   Kupuj waszmość perły s.a. jako Warren czyni i 3maj i „przetaczaj przez czasy jak skałę złota”.
   I ubłagaj mądrość od Najwyższego Majestatu.

   2
   1. sumadartson

    Cykl Kondratiewa jest wielopokoleniowy. Trwa średnio 80 lat i kończy się wojną krwawą. Niebawem obaczym klęskę i skarłowacenie barbarzyńcy naszej Rzeczypospolitej.
    „A barbarzyńca aż po wieczne czasy
    Do Azji ujdzie strwożony”.
    A u Nostradama:
    „Długo oczekiwany (w Europie), on nigdy nie wróci.
    Będzie pojawiał się w Azji…”

 18. konsultant122

  Na początku lata pojawia się wojna letnia
  Napoleon (pierwszy cykl)
  Wojna secesyjna (drugi cykl)
  Pierwsza wojna światowa (trzeci cykl)
  Wojna w Wietnamie (czwarty cykl)
  Wojna na Ukrainie (piąty cykl)

  I proszę mnie cykli nie uczyć i samemu się douczyć.

    1. sumadartson

     Zauważ wszak waszmość że w czasie II WŚ najkorzystniej było kupować perły s.a. w czasie tora tora tora
     i bombardowania Londynu przez nazistów z kosmosu. Chodzi o to że cykle giełdowe niekoniecznie pokrywają się z cyklami Kondratiewa.

     1
 19. konsultant122

  Jeszcze nie czasy kiedy fryzjer i sprzątaczka będą kupowali perły. Moze za 10lat?.A kiedy trzeba będzie kupować akcje w nowej wiosnie Kondratiewa to kto to wie..Problem ze słabymi ludźmi jest taki że powinni trwać 33 lata 10 Kitchinow podobnie jak każdy cykl pokoleniowy. Wiec pewnie za minimum 10lat trzeba będzie słabych ludzi wysłać do Sw.Piotra od Matki wszystkich kryzysow (?) potem ze 20lat czekać i dać wnukom złote perły o ile nie zabronią na przeczekanie.Juz nas wiosna Kondratiewa nie będzie dotyczyć.

 20. Griot1234

  Jak przy sobocie trochę fantazjujemy z cyklami to przyszla mi myśl, że obecny cykl prezdencki może być inny tzn.nikomu źle nie życząc ,ale że obecny prezydet nie bedzie chciał/mógł kandydować. A wymiana prezydenta w trakcie kadencji mogĺa by być trigerrem dla giełdy. To są sprawy jak najbardziej tajne przez poufne. to, że nie będzie kandydował raczej pewne.chyba, że cykl pod wzgledem zachowañ bèdzie jak zawsze, ale władzę przejmie viceprezydent. Ale to musiałby ktoś kto zna się na partii demokratycznej zanalizować.W te klocki jestem ciemny jak tabaka.Dobrej nocy.

 21. duch_natury

  @karnak

  Nie mam zamiaru przekonywać przekazałem projekcje głęboko przemyślane, na które jestem w stanie postawić swój inwestorski nos. Za 2-3 miesiące przy w20 ok. 1500 i Jankesach w okolicach dołka możemy powrócić do rozmowy. Jeśli się mylę możesz mi wówczas nawtykać po pachy 😉

  1
  1. duch_natury

   PS. A dlaczego my zawsze zawracamy wcześniej. Oczywiście nie dlatego, że jesteśmy najważniejszym rynkiem świata (to był oczywiście żart) ale dlatego, że insiderzy, którzy sterują rynkiem i też wchodzą w US na bananie muszą to zrobić wcześniej i agresywniej bo rynek jest płytki i potem się nie zmieszczą z zakupami.

   Więc tym razem na jesieni też my ustanowimy dołek wcześniej niż US jak zawsze… I nie trzeba być tu jasnowidzem ani posiadać szkalenej kuli.

   4
   1. sumadartson

    Zauważ wszak waszmość że w czasie II WŚ najkorzystniej było kupować perły s.a. w czasie tora tora tora
    i bombardowania Londynu przez nazistów z kosmosu. Chodzi o to że cykle giełdowe niekoniecznie pokrywają się z cyklami Kondratiewa.

 22. Griot1234

  Do Pana konsultanta warto brać pod rozwagę xau fiz, bo W Polsce po 6 miesiacach jest wolne od podatków.a jest kwotowane w usd .Co prawda nie jest do zielony ale swoje w portweli robi zwłaszcza do walut ccc +

 23. Griot1234

  1.gpw do nyse jak nc do gpw
  2.1942 nie było pereł w Warszawie tylkow usa giełda lindyńska chodziła a Le nie znam kursów akcji brytyjskich z czasów wojny
  3.Polecam wywiad Wojczala na temat strategia ale nie z tęgoborza, wiele wyjasnia dlaczego nie będziemy krajem takim jak RFN,dla nato I dlaczego rząd musi budować monstrualną armię nie mając nic więcej w rękawie…..

 24. Griot1234

  Moze co najwyzej jakiś wariant izraelski ale to nie bliski wschód wiec się nie łudźmy. Poza tym nasze władze nie rozwijają start up tylko je niszczą głupimi przepisami I dotacjami dla kolesiów i/lub cwaniaków.

  1
 25. konsultant122

  Jeszcze 1 scenariusz biorę pod uwagę gdyby rzeczywiście FED był bliski zakończenia podnoszenia stóp i redukcji bilansu.Armstrong wspominał kiedyś o DJI 40.000 Gdybysmy tam doszli w pół roku ,potem moglibyśmy spadać o 50% .Czyli echo odwróconej krzywej jak w 2006 roku. Wzrosty giełd do roku 2007.Bitkonie mogłyby I ATH zrobić. Kto bierze taki scenariusz za realny ?? Hmmm..

 26. konsultant122

  Mam potwierdzenie że dochody z tytułu sprzedaży walut fiducjarnych z kantoru wlicza się razem z dochodami z etatu czyli 32% podatku od nadwyzki dochodu powyżej 120.000 w PIT36 . A dochody z kryptowalut 19% w PIT38.
  Totalny brak logiki prawnej.

Dodaj komentarz