Bawełniana bessa

Cena kontraktów na bawełnę na ICE w apogeum covidowej paniki w kwietniu 2020 spadła do najniższego poziomu od 2009 roku, po czym odbiła się od dolnego ograniczenia kanału ponad 60-letniego trendu wzrostowego. Późniejszy silny wzrost trwał do maja 2022, kiedy to rozpoczęła się jego korekta.

Na wykresie ceny tych kontraktów począwszy od grudnia 2020 można narysować formację “głowy z ramionami”. Została ona opuszczona dołem w październiku ub.r. Rozmiary tej formacji sugerują spadek ceny do poziomu covidowego dołka z marca 2020 r. W listopadzie ub.r. rozpoczął się ruch powrotny do poziomu tego przełamanego wsparcia. Cena tych kontaktów w listopadzie ub.r., grudniu ub.r. oraz styczniu br. próbowała wrócić powyżej poziomu domniemanej “linii szyi” tej domniemanej formacji. Bezskutecznie. W trakcie tych prób kurs dotarł do górnego ograniczenia kanału rozpoczętego średnioterminowego trendu spadkowego, które powinno zadziałać jako opór i spowodować wznowienie trendu spadkowego.

Komentarze

 1. sumadartson

  A to feler. Rosja bawełny nie produkuje (jak palladu), więc czyżby Chinom i USAkom “kończyły się pieniądze”?
  Trochę pokraczna ta głowa z ramionami a gdyby górne ograniczenie kanału spadkowego poprowadzić z samiućkiego szczytu to cena od stycznia wygramoliła się z kanału ku kosmosu.

  3
     1. wider_swider

      Stąd że Maxio to jest wieczny pesymista i czarnowidz.
      Oczywiście że Buffet zbiłby majątek również na GPW, ponieważ on jest mistrzem selekcji spółek.
      Zrobiłby to chociażby na DINO czy KGHM.

 2. DrQuality

  Co pewien czas wrzucam perły przed wieprze . Oto kolejna – nazwałem ją ” Do 3 razy sztuka ”
  Strzałkami zaznaczyłem pułapki hossy / wg mnie / , kanał w którym cena siem znaszła to ok.4,5 roku . Może tym razem siem uda po wybiciu . Poniżej tydzień
  “https://drive.google.com/file/d/1WtDqbTanU1VDt8s0rBjTRufzAOe8-6Ff/view?usp=sharing
  Na miesięcznym MACD bije poziom 0 . Strzałak ATH – Silny sygnał kupna siem skiepscił .
  https://drive.google.com/file/d/15Vu1Ogb30JK4DO2pxOsI5DCnBgJge2nd/view?usp=sharing

 3. toya

  Jak na “sondę uliczną” :DDD to Rosyjskie społeczeństwo wydaje się skaładać z ludzi:

  A. Bardzo cierpliwych
  B. Elokwentnych
  C. Zainteresowanych stosunkami międzynarodowymi
  D. Dobrze czujących się przed kamerą

  🙂

  Jeśli taki poziom prezentuje “szary człowiek” to strach się bać takiego narodu 🙂

  13
 4. DrQuality

  Co oznacza równość – art . w Tygodniku Powszechnym
  Głowny temat – współczesna genetyka pokazuje , że wrodzone różnice wpływaja na nasze życiowe sukcesy .
  Nastapił postęp w badaniach nad dziedziczeniem takich cech jak inteligencja , wytrwałość , pewność siebie , ciekawość świata ambicja – są w 60 % wrodzona . Tu jest problem – deteminizm społeczny jaki te wyniki implikują jest powodem do podważania tych odkryć . My liberałowie uwazamy , że kazdy człowiek jest równy i powinien być traktowany tak samo przez prawo ,
  socjalisci z lewa i prawa krytykujacy nas mówia że sprawiedliwe państwo powinno działac na rzecz usuwania barierstojacych na drodze do tej równości . Okazuje się , że te bariery / patrz wyżej / są nieusuwalne .
  Byt określa świadomość ? – badania nad bliżniakami jednojajowymi , wychowanymi osobno prowadzone przez 20 lat wykazały że w nauce ,, sprawności w czytaniu , łatwość uczenia j. obcych , orientacja w przestrzeni , brak empatii sa wrodzone ,

  5
 5. DrQuality

  Wskażnik poligeniczny – odkrycie genomu – złozone cechy / osobowość , ch. psychiczne ,długowieczność ,inteligencja , wykształcenie/ okazały sie zależeć od wielu genów . 2018 – przebadano 1,1 mln ludzi , znaleziono 1271 elementów genomu skorelowanych z wykształceniem – to jest właśnie ten wskażnik – efekt tylko 11 % ludzi z niskim wskażnikem kończy studia , a 55 % z wysokim .
  Górne 25 % wskażnika – ich majatek w wieku 70 lat był większy średnio o 475 tys dol od osób z dolnych 25 % .
  I tu dochodzimy do clou – niestety różnice te dotyczą nie tylko indywidualnych jednostek , ale grup etnicznych / nie rozwijam tematu , wiadomo o co chodzi / Chowamy głowe w piasek ? Porzucamy programy społeczne próbujące wyrównac to co jest niewyrównywalne ? Liberałowie jak zawze maja rację – niemozliwe jest egalitarne społeczeństwo .

  1
 6. Max2

  “niemozliwe jest egalitarne społeczeństwo ”

  Sprowadzi się wszystkich do jednakowego poziomu, powie co mają myśleć w imię “wartości”, a że koś musi nad tym sprawować kontrolę…. cóż … pisiory są gotowi na takie poświęcenie.

  4
    1. DrQuality

     Pan Bocheński – jego wskaźnik poligeniczny był na pewno b . wysoki .
     Ten passus .
     “Klucz do stosunków z Kijowem leży w Berlinie. W razie trwania dobrych stosunków niemiecko-polskich wyrównywałyby się również stosunki polsko-ukraińskie”.
     A co robi Pis – komuna ? Pan Bocheński przewraca się w grobie .

     2
     1. sumadartson

      No a co robi pis doktorQu?
      A, prawda, powinien zamknąć gębę i pozwolić niemcom przehandlować całą tym razem ukrainę pucinowi, a nie jak w 2014 krym i donbas jeno. Czy wy się ruskije lachoróbce nigdy nie odpie…lita od niepodległości Polski?

      10
      1. DrQuality

       Wicie co . Tow . Zsumyobdartsonie , genom człowieka w 96-98% jest tożsamy z genomem szympansa , ale co ciekawe w 60 % z genomem banana . Czasami odnoszę wrażenie , że jako homo sapiens jesteście wyjątkiem , który potwierdza regułę .

       8
       1. DrQuality

        “musimy brać pod uwagę możliwość dobrych stosunków zarówno z Rzeszą Niemiecką, jak i z ZSRR, z drugiej nie możemy uwierzyć w ich wieczność i stałość”
        Panie Bocheński , miał Pan szczęście , gdyby wtedy istniało TVP szambo … Siem by Pan dowiedział jakim zaprzańcem Pan jesteś . I gdyby w Zopott zdybano jeszcze Pana w rozmowie z jakimś ruskim komisarzem ?

        3
        1. sumadartson

         Wedle waszej wicie towarzyszu (nie)świadomości, dobre stosunki z rzeszą i pucinem mają polegać na roli polszy jako dymanego z obu stron kundla bez możliwości nawet zaprotestowania, wicie. Wy powinniście rozumnicie jednego dnia być za odrą a drugiego za bugiem z gołym zadem i pieśnią na ustach: “bojem siem waszej bezczynności” druzja.

         13
     1. Max2

      Po wig 20 nie widać abyśmy za kadencji polityki pisiorów zyskali na znaczeniu. Błędy w polityce gospodarczej i zagranicznej są ewidentne (Pietkiewicz w grobie się przewraca, łącznie z Bocheńskim, Dmowskim i Piłsudskim) Dobrze że choć Anrzej się zreflektował i wyłamał.

      7
      1. Max2

       A “warcholstwo” dzisiejszych “elit” można porównać do warcholstwa szlachty podczas rozbiorów. No może trochę przesadzam, lecz jak zwykle granie na “wartości” – których sami nie przestrzegamy (duma narodowa) – spowoduje kolejną niewykorzystaną szansę. A tego pisioty na pewno nie wykorzystają.

       9
       1. sumadartson

        Warcholstwo, lenistwo i poddańczość elit to była gdy pucin najechał Gruzję (ocaloną dzięki Lechowi, preziom państw bałtyckich i Condolizie Rays, która po apelu w Tbilisi już grzała silniki usiakowych F-16.
        Jeszcze większe warcholstwo elyt(po skasowaniu Lecha) było po aneksji Krymu, który niemce i francuzy przyznały pucinowi, bez jednego słowa popslanych,a milczenie wyraża zgodę, więc usiaki nie miały bazy do ratowania poniewieranych ukraińców.
        Ale o tym z ruskim trolem o wełnie spapranej polskojęzyczną propagandą dyskutować nie sposób.

        9
 7. macarek

  @ Dr
  Szlachcic ma racje. Niemcom zależało na zbliżeniu a wg teorii Bochenskiego te stronę jako słabsza należy zwalczać. Zwłaszcza gdy zamiast Ru można było użyć USA.
  //Zasada postępowania: Jeżeli polityka polska pragnie możliwie przedłużyć antagonizm niemiecko-rosyjski, powinna występować przeciw stronie, która pragnie porozumienia, wzmacniać zaś stronę usposobioną nieustępliwie.//

  2
       1. macarek

        No właśnie plusem obecnej sytuacji jest to, ze nie ma Trumpa, który robił tylko deale a przedpłacony sprzęt jeszcze nie dostarczony. I to ze nie trzeba w ogóle dogadywać się z Rosja bo taranem jest USA. Znów jest sytuacja, ze Niemcy i Rosja słabną, z tym ze Rosja mocniej, co jest korzystne dla naszej gospodarki.

        3
  1. sumadartson

   Samiście dochtorze obdarci raczej, bo szlachta w pozycji choryzontalnej dostaje premie przyzwoite za każden rozumicie udany ruch orgastyczny, wicie.
   No ale skoro tylko 1680 na bazowym przewalą, szlachta zacznie seks na rurze kosmicznej uprawiać.

      1. Max2

       Jak to się powtórzy to będzie tylko i wyłącznie nasza wina. Jesteśmy tylko żetonem i wymachiwanie “szabelką” nic nie da a wręcz przeciwnie. Zamiast antagonizować w UE powinniśmy łączyć i szukać sojuszników czego obecna władza nie widzi i nie robi stawiając na USA które ma w zanadrzu konflikt z Chinami. Przez tą naszą “dumę narodową” znowu możemy wiele stracić.

       6
          1. sumadartson

           Waszie priewoschodzitielstwo.
           A na kogo jarek miał postawić? Na pucina i anielkę jako robiły popslane?
           Znajetie, jarek postawił na amieriku a tam prezydenta nie wybiera pis jeno usiaki.
           Waszie cowierszieństwo urasta na tym blogu ponad szystkie ruskie trole. Idzi na h.j, russkij trol

           7
          2. Max2

           Postawił na Trampa przyjaciela Putina. Nie na Bidena. A do dziś Jarek z Anrzejem nie gada.

           Gdy nie ma argumentów zaczynają się wyzwiska. Pożyteczny idioto. 🙂 🙂

           7
          3. sumadartson

           Postawił na amerykę i uże mołczi russkij trolu za.bany, bo gorzkie ruskie żale pucina nie uratują.

           7
   1. Max2

    “Wicie co . Tow . Zsumyobdartsonie , genom człowieka w 96-98% jest tożsamy z genomem szympansa , ale co ciekawe w 60 % z genomem banana . Czasami odnoszę wrażenie , że jako homo sapiens jesteście wyjątkiem , który potwierdza regułę .”

    Zgadzam się niestety z diagnozą Dr.

    6
    1. sumadartson

     Genom ruskiego trola w 99% jest tożsamy z genomem mamuta a w 1% z genomem mongoła. Weźże waszie priwoschodzitielstwo coś na przeczyszczenie i zasrywajcie tego forum ruskim trolowaniem.
     O, albo niech DrQuality drogi okrutnie zrobi wam lewatywę za sutą kopertkę.

     6
 8. Hidalgo

  @Wojciech.Białek

  Panie Wojtku,
  Pan ma lepsze narzędzia, czy mógłby Pan sprawdzić czy w ogóle i kiedy w historii DAX wyszedł na ath (bądź wyszedł z dużej korekty pokonując poprzedni szczyt) przed wyjściem S&P na ath lub pokonując poprzedni szczyt.? (na razie nie wyszedł, ale wszak interesuje nas co będzie, by sie pod to ustawiać)

  Siła DAXa jest dla mnie zastanawiająca do szczytu brakuje mu 4% a SPX 18%!! . nie powiedziane, że Dax pokona ten szczyt przed spx, bo zawsze może zawrócić (i to też jest prawdopodobne), ale gdyby pierwszy wyszedł na szczyt to byłby chyba pierwszy taki raz w historii, ja nie znalazłem takiej sytuacji. (razem lub blisko te indeksy wychodziły, ale… ) to pomogłoby mi zrozumieć w jakich okolicznościach się to działo historycznie.

  czyżby Hegemon nam tak osłabł?
  co rynek dyskontuje? “misję pokojową” przy udziale US, a bez DE i bez FR, gdzie śmietankę w odbudowie spijają Niemcy i Francuzi (CAC też na szczytach).? czy po prostu jakiś tam koniec wojny i odbudowę przez niemiecko francuskie firmy- (przy czym to nie mówi, dlaczego S&P jest tyle słabszy, a nie można wszystkiego zganiać na strukturę indeksów).

  4
  1. toya

   Pod jakim wzgledem lepsze? Wartość punktowa to wartość punktowa, a przeciez kazdy broker w swojej platformie ma fukcje “porównaj wykresy”, a dane na swiecach miesiecznych siegają minimum 1970 i mozna odpowiedzi na takie pytanie udzialic sobie samodzielnie.

   1
  2. toya

   “co rynek dyskontuje?”

   Moim zdaniem, na ten moment – mówiąc Bartosiakiem – DAX dyskontuje, że wbrew obawom z q1 2022, na razie ten konflikt nie jest zagrożeniem dla “niemieckiej marży” i “modelu rozwojowego”. A plan niemieckiej fabryki czołgów na Ukrainie to już w ogóle majstersztyk.

   My jak Stefan Karowski chętnie “dala”, a Niemcy owszem, ale “sprzedala”.

   3
   1. toya

    1. My nie wystawiamy żadnych kosztów Amerykanom.
    2. Niemcy nie są zmuszeni rezygnować ze swojej marży.

    Jeśli tylko USA odwróci wzrok w inny rejon świata to realizacja powyższej ruskiej mapki (w odniesieniu do naszego rejonu) bardzo prawdopodobna. Chociaz trudno mi sobie wtedy wyobrazić dalsze istnienie praktycznie romskiej już wtedy Słowacji.

    2
   2. toya

    “A plan niemieckiej fabryki czołgów na Ukrainie to już w ogóle majstersztyk.”

    Unia Europejska bedzie uchwalać fundusze z kroplówką dla Ukrainy zbierane na tace od wszystkich czlonków, a pozniej te fundusze beda isc na zakup czolgów z niemieckich fabryk na Ukranie 🙂

    Samograj.

    W tym czasie my bedziemy zamawiac za grube dolce w USA himmarsy i prosto z Gdyni wysylac je pociagiem na Ukrainę 🙂

    7
    1. Hidalgo

     Nagadał się, nagadał, a na zadane pytanie (nie do Pana) nie odpowiedział, no sam sobie tylko odpowiadał 🙂
     a z tych odpowiedzi też nie wymika czemu być może pierwszy raz w histori Dax może pobić ath przed S&P.

     1
   3. Max2

    My jak Stefan Karowski chętnie “dala”, a Niemcy owszem, ale “sprzedala”.

    Jak się pisiorom nie spełnił scenariusz szybkiego upadku Ukrainy, to nie mogą liczyć na zachowanie “wadzy” gdy wygra Putin. Stoją pod ścianą.

    7
    1. toya

     No nie wiem. Z mojej perspektywy to wydarzenia ostatnich 12 miesięcy pięknie zamknęły usta krytykom i przesmiewcom sztandarowych projektów Pisu.

     Przekop mierzei – ktoś normalny się jeszcze zastanawia czy warto polegać na dostępie do swojej parceli wyłącznie przez furtkę w płocie takiego sąsiada jak Rosja?

     CPK – ktoś ma wątpliwości, że obecnie taki dobrze skomunikowany z resztą kraju hub jest kluczowy jeśli chodzi o uzyskanie wsparcia sojuszniczego? I że to jednak robi różnicę, że to nasze lotnisko, a nie w Berlinie.

     Via Carpathia – jak wyżej, w końcu południkowa arteria komunikacyjna, współczesny okop biegnący wzdłuż wschodniej flanki nato.

     18
     1. Max2

      Czy Pan naprawdę wierzy że w przypadku wygranej Rosji na Ukrainie zachowalibyśmy niepodległość? I te inwestycje by nam w czymkolwiek pomogły? PiS od 2015 r rządzi i o agresji Rosji “trąbił na cały świat “(wg hrabiego) Co przez ten czas zrobił oprócz tego “trąbienia”? Ja mam nieodparte wrażenie że wręcz przeciwnie, przygotowywał się do roli takiej jak Węgry.

      10
      1. toya

       Ja nie gdybam co by było gdyby inaczej poszło ruskim pod Hostomelem.

       Fakty są takie, że atmosfera na naszym wschodnio-europejskim osiedlu się zmieniłą i wyraźnie widać, że w tym nowym klimacie te trzy projekty mają sens, a CPK jest absolutnie kluczowy.

       12
       1. Max2

        Ja nie gdybam co by było gdyby inaczej poszło ruskim pod Hostomelem.

        Rolą geopolityka takiego jak Bartosiak, jest przewidzenie nie tylko przyszłych wydarzeń, ale ich konsekwencji. A o tym że Rosja poniesie klęskę (obrona Ukrainy przez rok to sukces) Bartosiak był sceptyczny. Polityka PiS-u to konsekwencja zachowania władzy i ….niczego więcej. (Orban) Może w tym są jakieś przebłyski “dobra narodowego” może przesadzam…….ale to “dobro narodowe” Pis utożsamia sam ze sobą.

        6
        1. Max2

         Dobrze że choć Andrzej obudził się z tej “doktryny” i zaczął działać. Niestety ten od którego najwięcej zależy nie przyznaje się do swojej porażki politycznej tkwiąc w swoich “wyobrażeniach” i kompleksach, nie uznając zmian które postępują. Los dał nam szansę. Lecz powtarzam nie z PiS-em i “starą doktryną”

         5
 9. sumadartson

  Ponad rok temu wierzyli Powellowi że inflacji nie będzie i kupowali.
  Obecnie wierzą Powellowi że inflacja będzie i sprzedają.
  Powell jest przewidywalny jak szkło.
  Inflacja przewidywalna bywa dla mądrych jeno.

  5
 10. wider_swider

  Trzeba przyznać że niesamowity kozak Zaora.
  To co zrobił w piątek jest traderskim kunsztem i psychologicznym majstersztykiem.
  Rewelacja że to wszystko jest nagrane. Zachowanie godne mistrza.
  A tu widzę że w międzyczasie bajzel jak zwykle.
  No nic, wesołej zabawy.

  5
  1. duch_natury

   “jak żyć?”

   1. Oglądać uważnie Massmedia i Mainstreamowe portale, czerpać pełnymi garściami ich porady
   2. Słuchać uważnie autorytetów naukowych
   3. W razie konieczności udać się po poradę do Premiera

   5
  1. sumadartson

   A to to żywie? Bo na wykresie taki ruch jak u nieboszczyka w trumnie.
   Trza kupować bardziej ruchawe i zyskowne bez konieczności inwestycji w wiater, któren albo wcale nie wieje dwie niedziele albo dmuchnie przez parę chwil tak że śmigła urywa.

   1
    1. sumadartson

     Do łobajtka pijeta ruskie trole? Inwestycja we wiater na Bałtyku jest super bo tam zawsze wieje, czasem tak że fale ściągajom białogłowom majtecki z pupci. No ale ekscelencja preferuje raczej inne zady, skoro z lumpert i lbgt lata na “ulicy” coby jarka obalić.

     6
          1. konsultant122

           skoro dla relatywisty moralnego grzech nie istnieje, to Po co o tym prawisz? to nie dobra jest;)))

           3
 11. Luto

  Oj Panie Max. Ma Pan przecież już swoje lata. Jak to Otto mówił : ,, Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie skurwysynom, ale kto na starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi ,,

  9
 12. wider_swider

  Mógłbym ale Ci tego nie zrobie. To tak jakbym Ci opowiedział film warty obejrzenia. Jeśli będziesz zainteresowany to sobie znajdziesz nagranie z piątku i zobaczysz co się wydarzyło mniej więcej od 15. Żadna książka ani szkolenie nie jest w stanie się z tym równać. Podjęte decyzje, argumentacja, kwota oraz obciążenie psychiczne spowodowane transmisją streamowaniem na żywo sprawiają, że tego chłopaka podziwiam.
  W ciągu kilku lat zrobi mialiard zł na rynku bo jest urodzonym spekulantem. Ma to we krwi i jest całkowicie pozbawiony emocji w stresującej sytuacji.

  dino54 8 marca 2023 o 08:44
  @wider
  Mozesz napisac cos wiecej co Zaorski zrobil?

  2
 13. DrQuality

  A jak widzisz sreberko – krótkoterminowo dotarło do ciekawej strefy.
  Do ciekawej strefy ??!! Trend jest spadkowy , co prawda trudno porównać z palladem / to wodospad jest , shorty zarobiły tu krocie /
  Opór 20,80 , wsparcie 18,5 , jak pęknie to pallad / jest ładny kanał spadkowy – se wyrysuj !! /

  1
  1. toya

   Można na Ciebie liczyć. Dziękuję! 😉

   “toya 6 marca 2023 o 17:52Odpowiedz

   chciałem napisać, że psujesz mi szyki… ale jest dopiero poniedzialek.

   Do czwartku zdążysz stwierdzić “nie chcą spadać, będzie rosło. 2000 na rozliczeniu.”

   7
    1. toya

     Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

     Wysiaduję S od stycznia i gram na retest SMA200.

     “Licznik geigera” nadal pika sugerując możliwość mocnej przeceny na dniach, ale skoro już mam zajętą pozycję to mi to lotto. Wysiaduję S i tyle.

     Jakby się zdarzył paniczny zjazd to łapać dołka nie będę tylko zaryzykuję kupno niechcianych wtedy opcji CALL.

     5
     1. toya

      Wszyscy w polskich youtubach zaczynają mówić, że żadnej ruskiej ofensywy nie będzie, że w zasadzie już przejedli zasoby zmobilizowanych we wrześniu.

      Ale wystarczy poszukać gdzie indziej, a obraz będzie zgoła inny – walec się toczy.

      Moje “chłopskie oko” patrząc na wykresy widzi możliwość, że przyszły tydzień będzie bardzo brzydki. Ale to pewnie jakieś powidoki widzianych kiedyś układów świeczek.

      Tak jak wiele razy pisałem: jest to subiektywny odbiór pesymisty-realisty, który siedzi na S.

      4
      1. toya

       szkoda, że Krzywickiego wyrzucono z tego bloga:

       “March 9, 2023 at 2:08 AM
       Problem realnego pomiaru za pomocą liczb wymiernych i użycie naiwnej reprezentacji liczb wymiernych pokazuje praktycznie całą naukę jako tymczasową prowizorkę. Realizm naiwny mówi nam,że świat jest taki jaki widzimy i jaki się nam wydaje. Wsþółczesna nauka a szczególnie nauki społeczne to włąśnie taki realizm naiwny,który pędzi do katastrofy.”

       6
      2. toya

       Aczkolwiek patrząc na kanały spadkowe (w krótszej) i wzrostowe (w dłuższej) w różnych perspektywach, to 1900 w połowie marca też nie będzie zaskoczeniem.

       Ale nic to. Wysiaduję S.

       “toya 24 lutego 2023 o 14:01

       AT “na chłopskie oko” sugeruje wziąć pod uwagę scenariusze gdzie:

       – przez długie kolejne 20 sesji będziemy w ślimaczym tempie wracać na 1900, a potem wznowimy spadki”

       4
 14. Prezesso

  Toya, nie rycz! Spadki są zawsze szybkie i niespodziewane. Już dawno by były, dwa dni mieli na to.

  Teraz jest akumulacja, przed rozliczeniem hukną 200 pkt. i 2025 się gdzieś zatrzymają.

  LLLLL pod to i już.

  Bilety sprawdzili, kto miał wziąć L, pobrał. Teraz powoli do góry, po 1900 przyspieszenie

  6
      1. konsultant122

       No i? Twoja determinacja by stworzyć swoją narrację wydarzeń wydaje się pozbawiona logiki. Chciałbyś stóp na poziomie 15% , proszę bardzo, inflacja byłaby stłumiona za dotknięciem czarodziejskiej różdżki 😉

       4
       1. Max2

        Moja determinacja jest prosta. Jeżeli ktoś nie potrafi dbać o wartość pieniądza, powinien podać się do dymisji. A tłumaczenie się nie ma sensu. Liczą się fakty. To tak jakbyś TY zainwestował i stracił i winił tym rynek. A Glapiński i jego “Rada” dostają za to niemałe wynagrodzenie. Kwestia odpowiedzialności. I tyle.

        9
          1. konsultant122

           Niezależny on jest tylko statutowo, realnie jest bardzo zależny, ale bardziej zależny od Bazylei niż od polityki.

           2
      1. Max2

       Hossa jak sto troli, na pohybel ruskim trolom.
       Niepotrzebnie zamykałem L po 1860. No ale dobry i kieliszek chleba w garści….

       To i ja również pozwolę sobie “zaspokoić” swoje EGO. I pośmieję się z hrabiego 🙂

       3
 15. duch_natury

  “toya 9 marca 2023 o 22:21Odpowiedz
  Nauczcie sie dzieci, ze kupuje sie sile, a sprzedaje sie slabosc.

  Byłeś, jesteś i będziesz wyrobnikiem. A Prezess jest wizjonerem. Więc możesz mu co najwyżej wyszorować obuwie.

  A jak tam dziś najsłabszy z najsłabszych Pallad ???

  3
  1. Max2

   Mac

   Myślę że wszyscy z nas ulegają swojemu umysłowi, który chce postawić na swoim, udowadniając swoją wyższość. Prowadzi to tylko do kolejnych podziałów i racji, które tak naprawdę w obliczu dzisiejszej rzeczywistości (światowego konfliktu) nie mają najmniejszego znaczenia.

   3
 16. sumadartson

  //Hossa jak sto troli, na pohybel ruskim trolom.
  Niepotrzebnie zamykałem L po 1860. No ale dobry i kieliszek chleba w garści….

  To i ja również pozwolę sobie “zaspokoić” swoje EGO. I pośmieję się z hrabiego 🙂//

  Na zdrowie ekscelencjo. A żeby śmiech był dłuższy dodam że z owych “kieliszków” short… i longkonnych uzbierało się od stycznia kilka antałków. No ale to ekscelencja jest tu mistrzem od rynku (zwłaszcza palladu) a szlachta skromnym zarabiaczem fortuny jeno. ☺😀😃😂.
  Ten się śmieje kto się śmieje ostatni.

  4
 17. toya

  “konsultant122 10 marca 2023 o 10:25
  byki tu się rozhulały niemiłosiernie, linie doktora i inne bzdety:))”

  Barany, barany się rozhulały…

  “toya 24 stycznia 2022 o 18:11

  Baran po goleniu chwilę śmiesznie wygląda , ale wkrótce radośnie wróci na łąkę by znów radośnie brykać i zostawiać wokół bobki swoich mądrości.

  Szybko otoczą go inne stęsknione barany uwiedzione beczeniem o zmodyfikowanych projekcjach dzięki, którym teraz już na pewno wyczuje moment następnego zagrożenia z ręki bacy.

  I tak przez cały sezon, od redyku do redyku, do następnego golenia…

  Tylko psa szkoda, że musi te baranie pierdoły w międzyczasie znosić.”

  5
  1. toya

   Aczkolwiek sam Pies tu za dużo przesiaduje, bo rok temu komentowałbym cytatami z “Rewizora” Gogola, a teraz to tylko mogę polecieć Andrzejem, że czytając komentarze uznanych tutaj guru “dostaję zajadów”.

   😉

   4
  1. sumadartson

   Jak dadzą 1820 to zamknę eLunię. Grosz i grosz i jest trzos, jak mawia proboszcz chodząc “po kolędzie”, dokładając kopertę do paczki innych.
   DoktorQu drogi to ma dobrze. On nie musi nawet chodzić. Sami mu przynoszą.

   7
 18. toya

  A teraz żeby tak wyleciał z szafy jakiś news jak w owy weekend gdy ogłoszono kwarantanne w Lombardii, a od poniedziałku się zaczęło.

  Ale jeśli nie wyleci i mamy się po prostu osuwać to też może być 😉

  5

Dodaj komentarz