13 kolejnych wzrostów DJIA i “objęcie bessy”

Pomiędzy 7 a 26 lipca br. średnia przemysłowa Dow Jonesa rosła przez kolejnych 13 sesji wychodząc na najwyższy poziom od lutego ub.r. Po raz ostatni tak długa sekwencja wzrostowa miała miejsce w 1987 roku. Gdyby DJIA wzrosła po raz 14-ty z rzędu w czwartek, to mielibyśmy do czynienia z najdłuższą tego typu serią od … 1897 roku. Jak wiemy do tego jednak nie doszło, a przebieg czwartkowej sesji doprowadził do powstania na wykresie klasycznego układu świec o nazwie “objęcie bessy”.

Wspomniana powyżej data – 1987 rok – straszy, bo to przecież rok, w którym w październiku doszło do spektakularnego tąpnięcia amerykańskich indeksów 20 proc. jednego dnia. Łatwo jednak sprawdzić, że te 13 kolejnych wzrostowych sesji pojawiło się wtedy na samym początku roku, a wzrost DJIA trwał później do sierpnia, więc nie należy z tego wyciągać jakiś negatywnych wniosków.

Nieco gorzej chyba wygląda sprawa z czwartkowy “objęciem bessy”, które pojawiło się na głównych amerykańskich indeksach. Jeśli się nie mylę, to taka formacja poprzednio pojawiała się 21 kwietnia ub.r. i rzeczywiście zgodnie ze swoją nazwą inicjowała trwający później do jesieni spadek cen akcji.

Warto więc dziś i w przyszłym tygodniu uważnie obserwować zachowanie amerykańskiego rynku akcji i sprawdzać, czy ten negatywny sygnał z czwartku zostanie zanegowany.

Komentarze

 1. DrQuality

  Miałem odpocząc od bloga / i będę odpoczywał / , ale jestem zaniepokojony rysunkami WB . Ostatni tydzień zonk .
  Teraz objęcie bessy – gdzie , co , jak ? Poza tym rysowanie przed zakończeniem tygodnia , miesiąca / zbliża się / , to jak penetracja bez gry wstępnej – siem nie da bez obopólnej satysfakcji .
  DJI tygodniowy linia – orgr , układ srednich , wybicie .
  https://drive.google.com/file/d/1o4YwWMj1Is_0gi5DSCY0RYuyO3n9W-8L/view?usp=sharing
  miesieczny
  https://drive.google.com/file/d/1o6rcCnaWRAvmdENMjkV5KrmgMEurS1UO/view?usp=sharing
  DJC blizniaczo podobny
  Zaraz wstawię swiece

  11
 2. Tomek R

  gdyby nie było korekty, to byłby to kolejny wyjątek od reguły, jednak wydaje się, że USA pchają ekonomie w stan recesji. Koszt pieniądza w końcu przełoży się na wyniki firm, prognozy nie zostaną dowiezione i się zacznie. Jednak to już będzie moment, w którym dużych nie ma na akcjach, a ulica przeciera oczy ze zdumienia. Patrząc jak solidnie są zarobione fundy od października, to wręcz nierozsądne wydaje się pozostawanie na akcjach. Ale zobaczymy …ja powoli uciekam na obligacje

  6
 3. zorro

  Hossa nie jest zagrożona. Zadawanie sobie pytań dlaczego rośnie albo dlaczego spada na pewno nie pomogą w zarabianiu. Oczywiście, na te bardzo trudne pytania, w TV lub internecie znajdziemy mnóstwo odpowiedzi wybitnych fachowców (nawet z tytułami naukowymi), z tym że będą one warte funta kłaków.
  Wnioski?
  W krótkim i średnim terminie giełdy odrywają się od fundamentów. Jakiekolwiek, nawet najbardziej naukowe analizy nie mają zastosowania do giełd. Tam rządzi spekulacja a nie ekonomia.

  3
 4. duch_natury

  “ale jestem zaniepokojony rysunkami WB”

  Jak WB zapowiada objęcie bessy “to nie ma ch..a we wsi” cytując klasyk więc nie ma tu co dyskutować.
  To zapowiedź sierpniowo-wrześniowych kłopotów. Ale póki co niech grzeją na tą północ.

  Udanego weekendu 😉

  7
  1. zorro

   @konsultant122

   Do jesieni kontynuacja hossy. Potem odwrót. Czy będzie to długotrwała bessa czy krótki krach-trudno w tym momencie powiedzieć. Hossa robi się coraz bardziej dojrzała. Już za późno na eksperymenty bo w bessie niemal wszystko może lecieć w dół.

   3
 5. Max2

  WB

  Uparcie próbuje Pan powiązać przeszłość – jako cyklista – z terazniejszością. (Nic innego jako cykliście Panu nie pozostaje) Czy w dobie internetu i AI ma to sens? Ciekawa publikacja (chyba jako lektura obowiązkowa) Próba wytłumaczenia czym jest świadomość, postrzeganie rzeczywistości wobec mian w mózgu.

  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4995905/mezczyzna-ktory-pomylil-swoja-zone-z-kapeluszem

  Jak to powiązać z teorią Hartmanna i Kane’a ? Ma Pan pomysł?

  1
 6. sumadartson

  Jaśka!!! Ty leć na granicę i wraz z POpaprańcami wpuszczajta wagnerowców bo oni tam straśnie cierpio bez gwałtów i kradzieży.
  Co za sq…syny chcą głosować na te POKOmunistyczną POpapraną hołotę gaulaitera.😨

  16
   1. Max2

    I aby było jasne, to nic personalnego, moje stwierdzenia odzwierciedla fakt mojej głupoty i ciemnoty. (Peterson – nigdy nie wiesz gdzie znajduje się koniec Twojego jestestwa) Powtórzę słowa Toya ” Być głupkiem to nic złego o wiele gorszym jest o tym nie wiedzieć” A szczytem mądrości (podobno) zdać sobie sprawę ze swojej głupoty i niewiedzy, co jest odwrotnie proporcjonalne do tego co “uważa się że się wie”…. Szacun.

    3
     1. sumadartson

      Ale o so chozi? Że niby towarzysz ekscelencja nie chce żeby jaśka leciała na granicę imigrantów wagnera sprowadzać? Nie ze mną te numery bruner. Chłe chłe chłe. Co wy chcecie towarzyszu łgarstwem jako i gaulajter szlachtę omamić?

      5
       1. sumadartson

        Łocywiście towarzyszu ekscelencjo. A najgorsze że ta psowska ciemnota nie pozwala się wydymać ani towarzyszom POsowieckim ani o zgrozo! POniemieckim.
        Wy towarzyszu ekscelencjo to chyba jesteście w uniesieniu wielkim widząc jak komusza banda sekretarzy nieboszczki partii pseudorobotniczej poszła do europarlamentu z pierwszych miejsc na listach POKOmuszej partii gaulajtera?

        7
 7. konsultant122

  @Max
  Wysokie stopy procentowe oznaczają, że płatności odsetkowe od góry amerykańskiego długu rosną z każdym miesiącem. Analityk finansowy Michael Lebowitz wyjaśnił, że koszty odsetek wzrosły już o 328 miliardów dolarów w wyniku podwyżek stóp procentowych Fed. Przewiduje on, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy wzrosną one o kolejne 226 miliardów dolarów, a następnie Stany Zjednoczone będą musiały wykładać 1,15 biliona dolarów samych płatności odsetkowych rocznie z pieniędzy podatników.

  4
  1. sumadartson

   W 2012 jak obama zrobił 12 bilionów długu i zwìększali limit, różne znahory też pisały: usa to bankrut. No ale żeby z tego powodu nie pozwalać pomnażać się swoim grosinom gotówkowym, to głupota jest a nie mądrość.
   Usiakowe rezerwy złota pozwolą im niebawem (po wzroście au na 10 kilo usd za uncję)spłacać odsetki do końca świata a nawet z jeden dzień dłużej.

   1
 8. analityk-amator

  @Prezesso

  Albo jesteś naganiaczem,albo nie masz pojęcia o giełdzie.Jeżeli jesteś naganiaczem,to naganiaczem nieudolnym.
  Pozwól,że dam Ci kilka wskazówek,jak naganiać skutecznie.Najpierw musisz zdobyć zaufanie innych,wskazując właściwy kierunek i poziom,a dopiero potem ich oszwabić.Najlepiej pozwolić na dwie-trzy wygrane z rzędu,bo wtedy łatwiej i na większą kwotę ich oszukasz.To jest jak gra “w trzy karty”.Na początku dajesz im zarobić,potem ich łupisz.
  Zapamiętaj i wciel w życie.
  I jeszcze jedno.Unikaj stosowania liter drukowanych i dużej ilości wykrzykników dla wzmocnienia siły przekazu,bo wcale nie pomagają,a budzą wątpliwości.😂😂😂

  7
     1. duch_natury

      Tak jak napisał Piotr powyżej to jest nasz MISTRZ, MENTOR, reszta to FRAJERZY, NIEUDACZNICY i ZAZDROŚNICY i tu nie ma ani co dyskutować, ani poprawiać.

      PS> Gratulacje dla Wróżki Zębuszki – 2200 w lipcu przepowiedziała wręcz z Nostradamusową precyzją 🙂

      7
      1. analityk-amator

       Mówiła też,że w dniu 6 lipca będzie dołek i należy zamknąć krótkie,by otworzyć je wyżej.Ale Ty wolałeś słuchać Jacka Cygana.😁 Gdybyś je zamknął,miałbyś tańsze wakacje.😁
       A tak przy okazji,powiedz jak było nad Bałtykiem.Wróciłeś zadowolony?

       2
  1. konsultant122

   DJI 35500 a sztuczna inteligencja to prawdziwa inteligencja! Dolar się kisi, nie chce spadać, szef już odbija od miesiąca. Można powoli myśleć o korekcie Gospodarza zapowiedzianej miesiąc temu:)) a koosmooos niech trochę poczeka.

   1
 9. analityk-amator

  @konsultant122

  Mówiła,że będzie co najmniej 2200 pkt. na WIG-u20,czyli sprawa jest otwarta.Dzisiaj był ważny dzień docelowy,jeden z tych,który mógłby zatrzymać wzrost i odwrócić trend.Jeżeli w czasie którejś z kolejnych sesji dzisiejszy max zostanie przebity,dzień docelowy straci ważność.Dopóki to nie nastąpi,można zakładać,że dzisiaj był szczyt.Długa nadal w porfelu,krótkich brak,będę reagował stosownie do sytuacji.Giełda to nie jest prosta sprawa.😁
  Zakładałem,że WIG20 dotknie 2200 pkt.,i tak się dzisiaj stało.Zakładałem,że trend będzie mógł się odwrócić dopiero wtedy, kiedy zostanie unieważniona RGR, indeksy wyjdą na nowe szczyty,a WIG20 dotknie 2200 pkt.Warunki zostały spełnione.Co dalej, zobaczymy.😁

  1
  1. analityk-amator

   Z kolei S&P500 nie przebił szczytu z 27 lipca,i wygląda na to,że dzisiaj tego nie zrobi.Ale jeżeli dzisiaj zamknie się najwyżej(wykres liniowy),to zwiększy się szansa,że był szczyt.Jeżeli zamknie się na minusie,to będę oczekiwał dalszego ruchu w górę.Z tym,że S&P500 i WIG(ten indeks analizuję,a nie WIG20) to dwa różne indeksy.

   2
  2. konsultant122

   Kto wie, różne Longtermy i Cymcyko podobni wieszczą hossę i wzrosty. U Jankesa może jeszcze iść w górę. Kryptosekta twierdzi że jednak szczyt BTC przed nami I ma być Short squeeze do jesieni.

   1
      1. zorro

       Oficjalnie pewien pan dla uwiarygodnienia się nosił przypięty do ubrania duży wizerunek Matki Boskiej.
       Nieoficjalnie nosił pseudonim operacyjny “Bolek”
       Z tego powodu z dużym dystansem podchodzę do ludzi których osobiście nie znam.

       9
       1. analityk-amator

        To rozsądne podejście.To jest tak oczywiste,że się dziwię,że o tym piszesz.Ale nawet zakładając,że mówię to,co myślę,nie można mieć pewności,że się nie mylę.Przedstawiam jeden z możliwych scenariuszy,ten który wydaje mi się najbardziej prawdopodobny.
        Zawsze mam alternatywne scenariusze,ale gdybym je wszystkie przedstawił,to by znaczyło,że nie mam zdania.A gdybym nie miał zdania,to nie miałoby sensu wypowiadać się.Przecież ja nikogo do niczego nie namawiam.Nie mógłbym namawiać,bo nigdy nie mam pewności,że będzie tak,jak zakładam.Nie używam słów ani sformułowań takich,jak : “PEWNE”, Kosmos”,”Hossa nie jest zagrożona”.Przeważnie mówię : “Wydaje mi się”,”Obstawiam”.Węc o co tyle hałasu?

        6
     1. sumadartson

      2010 to dno fali 4 korekcyjnej, zaznaczonej przez pana Wojciecha komentarzem “Korekta trwa”. I pomimo że Elliot nie zabrania korekt nawet o 62%, to dno fali 4 bywa wsparciem dla zbudowania prawego ramienia formacji RGR, która jest prawdziwa tylko w powiązaniu z falą piątą Elliota i korektą całego impulsu. Leszcze widzą rgr prawie wszędzie a potem na stooq czytam że rgr to bardzo niepewna formacja. Łocywiście, ale tylko tam gdzie jej nie ma.

      1
 10. analityk-amator

  Być może gruby nie zakończył jeszcze korekty(?) trwającej od października zeszłego roku.Być może ponownie(ostatni raz?)zaatakuje 2200 pkt.Być może zrobi to jutro.
  Być może,być może,być może.

  1
  1. sumadartson

   No chyba to sąsiada nie dziwi, skoro Biden wyasygnował rok temu 280 mld usd na rozwój i produkcję samych tylko półprzewodników. I dlatego szlachta wiąże duże nadzieje na wzbogacenie się za sprawą zakupu akcji polskiego dostawcy nanołopat dla kopaczy czipów na całym globusie. 3m się łopat sąsiedzie w gorączce kopania czipów. Nie tylko dla AI…

     1. sumadartson

      Swoją drogą ten rzaď jarkowy jest słabiutki. W normalnym kraju każdy politykier czy to rządzący czy tylko przywódca opozycji, który nawet słownie prowokowałby obcą dyktaturę do jakiejkolwiek formy agresji, otrzymałby co namniej dozór policyjny. Przecież ten facet jawnie sprowokował wagnerowców do zadymy.

      2
 11. zorro

  Mam nadzieję, że nie bierzesz na serio tego co mówią w TV. Chyba, że osobiście znasz tego człowieka. Zapewne ludzie o których wspominasz, biorący na poważnie informacje z TV- myślą to samo o Tobie i ci podobnych.

  5
  1. sumadartson

   Biorę na serio to co powiedział twój ulubieniec. “Pis szuka pomocy u wagnerowców”. To jest jawna prowokacja i zachęta dla wagnerowskich bandytów do “przyjścia z pomocą” rządowi polskiemu. Niech ten POruski politykier, jawny prowokator, trafi wreszcie pod kuratelę policji. Płacę podatki po to aby móc czuć się w Polsce bezpiecznie.

   5
  1. duch_natury

   zarobek/strata jest wówczas jak zamkniesz daną pozycję a tak tylko wirtualne zmiany.

   “Być może ponownie(ostatni raz?)zaatakuje 2200 pkt.Być może zrobi to jutro.”

   “Co tu tak cicho?Nikt nie zarabia oprócz … mnie?”

   Z tego co kojarzę to jesteś cały czas na longach 🙂

   6
   1. analityk-amator

    Krótkie pozycje otworzyłem 31 marca po kursie zamknięcia(PKC),
    ponieważ moje zlecenia po 2193 nie zrealizowały się wcześniej.31 marca był bardzo istotny dzień docelowy, dlatego zamknąłem długą i otworzyłem krótkie właśnie 31 marca.Jak masz jeszcze jakieś uwagi albo pytania,to chętnie odpowiem.😁

    1
 12. ElSecator

  Z Twittera

  Fitch obniżył rating dla USA z AAA do AA+
  klika statystyk z tej okazji:

  Roczne dochody rządu USA to około:
  4 900 mld$
  Roczne wydatki to:
  6 300 mld$
  Oznacza to, że roczny (za 2022) deficyt wynosi:
  1 400 mld $
  W zwiazku z tym, że rząd USA wydaje wiecej niż zabiera obywatelom w podatkach powstaje dług publiczny. Obecnie ten dług wynosi:
  32 609 mld $
  Co oznacza, że na każą osobę w USA przypada:
  97 537 $ ok 400.000 zł długu

  3
   1. piotr5

    Co sie tobie stalo, kiedys byles rozsadny a teraz wypisujesz takie rzeczy. powiedz ktora wojna ostanio dala ameryce lupy? na wszystkich traca.
    To oczywiscie sa koszty utrzymana stabilnosci swiata, ktory wszystkim nam daje niebywaly historycznie dobrobyt i bezpieczenstwo.

    8
    1. macarek

     To są te łupy (to nie muszą być kufry ze złotem , choć to też popłynęło z lend lease z UK), gdzie w tym obszarze generujesz zyski korporacyjne. Dla ludności USA oznacza to olbrzymią siłę nabywczą.

     1
     1. piotr5

      zapamietaj wojny juz od dawna rujnuja kazdego. dlatego usa robi wszystko zeby zachowac stabilnosc swiata. wojny to sa tylko koszty, dobrobyt nasz wynika z tego ze nie ma wojen a ne odwrotnie.
      likwidacja deficytu po 2 ww to inny temat i nie ma nic wspolnego z wojna. powstal w wyniku wojny a zostal zlikwidowany w wyniku ppkoju a tak naprawde przez inflacje czyli zuboznie obywateli.

      7
      1. piotr5

       sa wyjatki typu wojna iraku z kuwejtem, ale prawie zawsze dotycza one panstw potezniejszych dyktatorskich majcych w glebokim powazaniu prawo. ale to rzadkosc w obecnych czasach. obecnie taka wojna usa z irakiem to straty , straty i jak juz pisalem kiedys to jedna z przyczyn kryzysu usa kilkanascie lat temu

  1. sumadartson

   Narysuj waszmość na wykresierocznym poziomą linię na 2010 pkt i zobaczysz lewe ramię wyrysowane w czerwcu, pół głowy wyrysowanej w lipcu. Dorysuj sobie pół głowy które wyrysowane zostanie w sierpniu do 2010 pkt – szyja i prawe ramię we wrześniu.

   4
   1. piotr5

    to ze nie wykryli no coz zdarza sie ale co zrobili? nie mysla o tym zeby wyciagnac wnioski, nie , skupiaja sie jak to ukryc, jak oszukac. straszne jakiego autoramentu ludzie sa na stanowiskach teraz a przeciez nigdy nie bylo rewelacji.

    5
    1. piotr5

     tak jak z pociskami nie szukali ich, dlacego? bo jakby zaczeli szukac to by sie wszystko moglo wydac. wiec chu. z przyszloscia, bezpiecznstwem aby trwac na stanowiskach i przy wladzy i doic. oni juz nie sa niemoralni, sa amoralni

     2
 13. ElSecator

  Czyżby prognozie Gospodarza pomógł dzisiaj Fitch? W 2011r rating jankesom obniżył S&P po czym poleciały indeksy -7% i prezes S&P.
  Wtedy po tąpnięciu, indeksy jednak wróciły do wzrostów.

  Ciekawe jak będzie teraz?

 14. Max2

  Dlaczego “demokracja” jest najefektywniejszą formą rządów? Z jednego prozaicznego powodu. Wymiany poglądów i myśli – wolnych, czego nie ma w autorytaryzmie. Autorytaryzm prowadzi do stagnacji- jedyna słuszna idea-doprowadzająca do upadku. Cieszmy się że mamy możliwość “wymiany myśli” że “nie “zgadzamy się ze sobą” bo dzięki temu mamy postęp. W innym wypadku będziemy zmierzać do stagnacji a nawet upadku. Tak z nudów …. 🙂

  2
  1. Max2

   A dlaczego upada demokracja ? Z kolejnego prozaicznego powodu. Bo jakiemuś kretynowi widzi się że jego “prawda jest najmojsza” a pozostali kretyni mu wtórują w imię własnych interesów – przykrytych pseudo “patriotyzmem” Chyba odniesienia do historii zbędne. ( Nie chce mi się) 🙂

    1. sumadartson

     Kretynów ja bym się nie czepiał. Ale sq…syna który prowokuje najemnych bandytów dyktatora do agresji na Polskę, głosząc że legalnie wybrany, demokratyczny rząd na to liczy, zakułbym w kajdany i zakneblował. Podobnie jak każdego pachołka rosji, który oskarża usa o wysadzenie rury bałtyckiej.

     7
 15. konsultant122

  Max,tam gdzie jest prawdziwa władza, tam nie ma żadnej demokracji..Wiekszosc nie decyduje o pieniądzu,własności. Demokracja daje tylko namiastkę poczucia władzy.Wymieniac opinie sobie możemy 😉

  4
  1. Max2

   Każda władza jeżeli nie podlega kontroli “społecznej” jest wynaturzeniem prowadzącym do patologii. W Twoim rozumieniu “większość” to bezrozumny “twór” podlegający prawom darwinistycznym. Z jednej strony tak jest, z drugiej “społeczeństwo się budzi” (świadomość – internet , AI itp) Przyklaskując “idei” autorytaryzmu stawiasz się w roli “wybrańca” który “wie ” co jest dobre a co złe. Tego typu stwierdzenia doprowadzają do “wstecznictwa” i stagnacji. Twoja “prawda” nie jest objawiona.

   1
    1. Max2

     I na zakończenie :

     “.Wiekszosc nie decyduje o pieniądzu,własności. Demokracja daje tylko namiastkę poczucia władzy.Wymieniac opinie sobie możemy”

     Pretendujesz do tej “mniejszości” ? A podlegasz takim samym “uwarunkowaniom” – kretynie. 🙂

     1
     1. konsultant122

      Nie zmienia to sposobu mojego rozumienia.Każda władza jeżeli nie podlega kontroli “społecznej” jest wynaturzeniem prowadzącym do patologii. Ale świat materialny nie jest światem nieskończonym, jest ograniczony. Nie ma nad nim władzy demokratycznej. Większość by chciała dobrze. Większość nie chce wojen, kryzysów i niepokoju. Nie ma takiej mozliwości w świecie materialnym.

      2
   1. analityk-amator

    Skłamałem pisząc,że zamknąłem długą i otworzyłem krótkie.Powinienem był tak zrobić,ale nie zrobiłem.Oczekiwałem 2193 na FW,zabrakło trzech punktów.Jestem perfekcjonistą i chciałbym,żeby sprawdzały się zarówno dni,jak i poziomy.Dzień docelowy jest ważniejszy niż poziom,dlatego niepotrzebnie spierałem się o trzy punkty.Liczyłem na aptekarską dokładność grubego.To chorobliwe.

    4
 16. macarek

  Podsumowując sezon wyników 2 q na bankach mamy:
  – bardzo dobre zyski i wzrosty wartości dla akcjonariuszy oraz kapitałów na bankach niefrankowych Alr, Peo, ING
  – przepalone zyski z marż pln na kredyty frankowe w milenium i mbank, z tym iż SPL poradził sobie tu najlepiej
  Kolejne kwartały będą podobnie zyskowne mimo obniżek stóp bo nadpłynność sektora jest ogromna i oprocentowanie depozytów tez spadnie.
  Czekamy na mini łabędzia – czyli przedłużenie wakacji kredytowych na 2024, co moim zdaniem jest w cenach ale rynek wykorzysta do korekty. Tu wersja hard – wakacje dla wszystkich, i soft – z poziomem dochodów (fajne pod wybory dla biednych, premier Janosik) lub ograniczone do półrocza 2024.
  Jest jeszcze potencjalny drugi łabędź, czyli operacje dywersyjne zielonych ludzików i szable w dłoń:
  „ Szabel nam nie zabraknie, szlachta na koń wsiędzie,
  Ja z synowcem na czele, i – jakoś to będzie !”

   1. macarek

    Wakacje za półtora roku kosztowały banki zysk z 1 kwartału na wartości bieżącej ale odwracany stopniowo w kolejnych.
    Wpływ na te pln nie powinien przekroczyć 10% bo rynek to „wie”. W dodatku obecne wyceny banków maja od 30 do 50% dyskonta do teoretycznych wycen, więc 40% to musiałaby być kombinacja kilku łabędzi i przede wszystkim wzrostu rentowności obligacji.

    1
 17. analityk-amator

  Myślę,że kurs FW20 będzie jeszcze na poziomie zbliżonym do poziomu szczytowego.Planuję zamknąć wtedy długą i otworzyć dwie krótkie.Nie gram większą ilością.Długą mam od 1984,więc na razie mogę spać spokojnie.
  Zakładam,że szczyt z dnia 31 lipca tego roku nie zostanie przebity przez długi czas,i że był to punkt zwrotny,podobny do tych z października 2021 roku i października 2022 roku.Być może się mylę,a tak zakładam.
  To jest definitywnie mój ostatni komentarz.
  Życzę wszystkim samych udanych inwestycji.

  6
   1. zorro

    Idź stąd i nigdy tu nie wracaj. Twoje miejsce jest “pod budką z piwem”.
    Człowiek kulturalny nie używa takiego słownictwa.

    analityk-amator 28 lipca 2023 o 21:40
    Zaloguj się, aby odpowiedzieć

    A gówno!😉😂

    2
 18. toya

  Jakoś tak rzuca mi się w oczy, że od wielu miesięcy nikt na blogu nie wyraził oczekiwania “flash crash” 🙂

  Odmieniany przez wszystkie przypadki w 2021 roku, ostatnio został zupełnie zapomniany. Wszędzie tylko więc może jednak sierpień 2023 = sierpień 2011?

  Jako zadeklarowany OPCJOnista oczywiście nie jestem obiektywny 🙂

  3
  1. toya

   Ale z drugiej strony od lat mam na platformie narysowaną linię trendu spadkowego na tygodniowym w20 poprowadzoną po szczytach z 2011 i 2018, która zadziałała w 2021…

   Dojście to tego poziomu to byłaby niezła zagwostka.

   Czy grać S na odbicie od lini trendu czy uszanować fakt, że za moment 2500 i wig 20 na swoich ponad 5 letnich maksimach ?

   3
   1. toya

    Na razie wciąż czekam, aż rynek zrobi mi punkt 4.

    “toya 13 lipca 2023 o 10:58

    Parafrazując Globisza “Panie Prezesso, za antywskaznik robię dzisiaj ja”

    3/4 anty-planu zrealizowane w ciągu tygodnia :-))) Mylić się też trzeba umieć celnie 🙂

    toya 5 lipca 2023

    Może być jeszcze lepiej w najblizszych dniach:

    1.Wsadzą w S po 2005
    2. Wystopują z S przy 2080
    3. Wsadzą na L po 2120
    4. Wystopują z L po 2045”

    4
   2. duch_natury

    Często pomiędzy początkiem spadków (pierwszą poważniejszą obsuwą) a właściwym załamaniem rynków występuje okres około 3-4 tygodni na przykład z ostatnich lat (SP500):
    – listopad/grudzień 2021
    – styczeń 2020
    – wrzesień 2018
    – grudzień 2015

    1

Dodaj komentarz