Noli turbare linearum meos RPP!

Przedwyborcza szarża alla Turca, której dokonała w środę Rada Polityki Pieniężnej zupełnie niespodziewanie obniżając – po raz pierwszy od maja 2020 – wysokość referencyjnej stopy procentowej nie o 0,25 pkt. proc., jak tego oczekiwała większość ekonomistów, ale o 0,75 pkt. proc. (z 6,75 proc. do 6 proc.) spowodowała, że w ciągu zaledwie 2 dni wykres kursu EUR/PLN połamał kilka solidnie wcześniej wyglądających linii oporu. Wielu analityków technicznych pewnie poczuło się jak Archimedes, gdy po upadku Syrakuz rzymski żołnierz zadeptywał narysowane przez niego na piasku figury geometryczne. Trzeba zatem powrócić do deski kreślarskiej.

W średnim terminie niewiele się raczej zmieniło. Wykres kursu EUR/PLN nadal pozostaje w obrębie kanału rozpoczętego w marcu ub.r. trendu spadkowego i chyba na razie niewiele wskazuje, by to się mogło w najbliższym czasie zmienić. Górne ograniczenie tego kanału, od którego kursu odbijał się w październiku 2022 i lutym 2023 znajduje się obecnie w okolicach poziomu 4,67 PLN.

Co więcej kurs EUR/PLN już dotarł do potężnej linii oporu poprowadzonej w okolicach poziomu 4,63 PLN przez jego lokalne maksima z lat 2020-2021 i lokalne minima z 2022 roku. Dodatkowo kolejny oporem jest dolne ograniczenie opuszczonego dołem w kwietniu br. kanału trwającego od początku 2020 roku trendu wzrostowego.

Sprawa się nieco komplikuje, gdy zwrócimy uwagę na to, ze od 2010 roku kurs EUR/PLN przebywa w obrębie kanału trendu wzrostowego, którego przebywające obecnie w okolicach poziomu 4,38 PLN dolne ograniczenie wydaje się być solidnym wsparciem.

Ale wszelkie wątpliwości rozwiewa poniższy wykres. Widać na nim, że od prawie ćwierć wieku kurs EUR/PLN przebywa w obrębie szerokiego kanału trendu bocznego pomiędzy powiedzmy 3,35 PLN a 4,90 PLN. Poprzednio kurs EUR/PLN wykonywał ruchy w kierunku dolnego ograniczenia tego kanału trendu bocznego po tym jak Polska weszła do NATO w 1999 roku i po tym jak weszła do UE w 2004 roku.

Można tylko spekulować jakie geopolityczne wydarzenie spowoduje tym razem dotarcie kursu EUR/PLN do wspomnianego dolnego ograniczenia kanału trendu bocznego. No chyba tylko wejście polskiego wojska do Moskwy. Mamy tu już przecież spore opóźnienie (1612-1812-…). 😉

Komentarze

 1. macarek

  //po tym jak Polska weszła do NATO w 1999 roku i po tym jak weszła do UE w 2004 roku//
  W obu tych przypadkach głównym paliwem Eur Pln były swapy, używane w bankach do zamykania długich pozycji, powstających po masowym udzielaniu kredytów denominowanych. Były to setki mld. Rok 1999 to prawo dewizowe
  https://eli.gov.pl/eli/DU/1998/1063/ogl
  Na bazie którego banki rozpoczynają tę akcję, i ruszają pierwsze hipoteki, choć pierwsza fala to kredyty samochodowe dla górników z odprawami Buzka .RPP trzyma wtedy stopy powyżej 20% (co uniemożliwiało rozwój kredytowy w Pln) głównie z uwagi na deficyt obrotów bieżących – baza produkcyjna jest nadal w odbudowie po szoku z 1990 i dominuje import z zagranicy. Kolejna fala od 2003 to sławne Chf i opcje walutowe. Powstał ogromny dług walutowy prywatny, jako substytut zlotowego – niezły syf.
  Czy te wydarzenia są powiązane? Może tylko poprzez otwarcie linii kredytowych/swapowych z Zachodu skoro już jesteśmy w UE.
  Jedyny kraj regionu, który uniknął takich fal to Czechy, które nie zniszczyły na początku 90 tych swojej bazy przemysłowej i poprzez odpowiednią podaż dóbr i usług kontrolowały inflację.

  18
   1. macarek

    Zauważ, że RPP dokonała zbliżenia stóp naszych do USA. By zagrać takie karty trzeba mieć pokera …
    Ostatnio widziałem, iż na Pomorzu powstają strefy energetyczne, do konsumpcji taniej energii z wiatraków morskich i amerykańskiej elektrowni atomowej. Mają tak powstać wielkie serwerownie i bazy danych obsługujące zdobywany przez USA obszar Europy. W 1945 zdobyli zachód a teraz wschód Europy. 😁

    13
    1. tinley

     Ludzie… jakie pokery, jakie układy z USA. Amerykanie maja PL w d..pie i doją nas przy każdej okazji a tu ktoś sugeruje że nam sponsorują niską stopę bo coś tam. Traktują nas czysto instrumentalnie. Turcja jest kilka razy strategicznie wazniejsza niż US , dokładnie tak samo władza jest w konflikcie z US jak PIS i dokładnie na takiej samej zasadzie Glapiński obniża stopy jak erdogan. i tam US miałyby o wiele większe powody do ewentualnego wspierania waluty czy rentowności czy dawania przyzwolenia na taką a nie inna politykę.
     Glapiński po prostu od lat ma doktrynę niedopuszczania do umocnienia PLN, niszczenia oszczędnosci co ma napędzać konsumpcję i kupowania głosów kredyciarzy. Przecież to nie rocket science i otwarcie taka doktrynę ujawniła masłowska w ostatnim wywiadzie – chca ruszyć oszczędności i napędzić konsumpcję. Ot i pisowski cud gospodarczy. Napędzać konsumpcję w warunkach niskich inwestycji i kłopotów podażowych przez zmuszanie do wydawania ludzi, którzy często poprostu oszczędzają na emeryturę.
     Właśnie o to chodzi ze glapinski gra w tego pokera mając g..no w łapach a nie karty. Zreszta jak tylko zmieni się władza to rozum nagle wróci i ktokolwiek z nie-pis będzie rządził to stopy pofruną w górę. zresztą do tego nie potrzeba zmiany władzy bo jak ta inflacja przy takiej polityce nie bedzie teraz spadała szybciej od ocekiwań to mamy powtórkę z Węgier. dokładnie tak samo jak tam mamy przed sobą uwalnianie cen paliw sztucznie zaniżanych teraz przez Obajtka, który doił nas przez 2 lata by teraz mieć poduszkę na obniżkę marż przed wyborami. Mamy uwolnienie Vat na żywność, 800plus, płacę minimalną a ten stopy obniza. Karty to widać jak wyglądają – idą na pompowanie inflacji bo to potrzebne do zwiększania nominalnego pkb a tym samym do pompowania nowego długu i już się z tym nie kryją. A te brednie co opowiada o tym jak to zaraz dojdziemy do celu to skończą się dokładnie tak samo jak te brednie o deflacji, szczycie inflacji w czerwcu 2022 i wielu, wielu innych przypadkach gdzie ten człowiek po prostu bredzi jak potłuczony.
     Kto w ogóle serio traktuje tego cym….ła i wierzy w to co mówi i robi. No, serio to trzeba go traktować bo decyduje o naszych pieniadzach, ale jest to straszne że ktoś taki ma taką władzę. My już jesteśmy na celowniku goldmanów i tempeltonów. Od reutersa, ft po Bloomberga seria artykułów o głupocie polskiego banku działającego na polityczne zlecenie. ciekawe ile ma amunicji Glapa w walizce bo niedługo będzie bardzo potrzebna jak mu się jednak coś posypie.

     43
     1. BK

      Dokładnie jest tak jak napisałeś. Niskie stopy -> wzrost konsumpcji -> wyższe PKB oparte na konsumpcji, a nie inwestycjach -> wyższe podatki pośrednie -> wyższe wpływy do budżetu -> wyższa możliwość korupcji politycznej wyborców.

      Ale do czasu. Socjalizm wywrócił się właśnie z powodów ekonomicznych. Ale trwał tez długo.

      Proponuje nałożyć sobie na wykres PLN moment, w którym Morawiecki został premierem. W mojej ocenie cały schemat działania NBP/RPP jest zaprojektowany przez zespół bankowców/ekonomistów. Glapiński jest jedynie realizatorem tego planu.

      Amerykanie nie maja nic do tego. Ale maja wpływ na coś innego. Wojna w UKR mogłaby się zakończyć de facto z dnia na dzień. Będzie trwać dłużej, bo dzięki temu UKR kupuje sprzęt, stanowi dobre pole do przetestowania broni oraz wystraszona zagrożeniem rozlewu konfliktu PL tez kupuje broń od USA. Nie twierdze, ze PL źle robi, ale w tym wypadku za mordę trzyma nas USA a my będziemy grać (kupować) tak długo, jak USA stwierdzi, ze wystarczająco dużo zarobili. Nie zdziwiłbym się gdyby zakupy w Korei Południowej wskazały nam USA. Kto nie rozumie zależności Korei Płd. od USA proponuje wybrać się do niej i zobaczyć jak bardzo ich historia oraz stan bieżący zależy od USA.

      13
   1. macarek

    Pytanie czy opóźniona to dobry przymiotnik. Rok 2003, stopa 5%, bezrobocie > 20%, główny problem jaki mieli przez kilka lat to niskie zarobki w RPP:
    https://www.parkiet.com/gospodarka/art26297511-prezes-nbp-zarabia-miesiecznie-44-5-tys-zl-brutto
    Wtedy minimalne wynagrodzenie było 700 brutto!
    Przygotowali 2 mln emigrantów na 2004 rok.

    Teraz już się dorobili wskaźników wyprzedzających, pewnie czegoś podobnego:
    https://twitter.com/Pekao_Analizy/status/1697168856882512018?s=20
    Stopy na zerze w covidzie to była głupota ale podobało mi się zatrzymanie na 6.75, zwłaszcza w sytuacji chronicznej nadpłynności.

    4
 2. DrQuality

  Ktoś , kiedyś pytał o to czy chcielibyście mieszkać we Francji . Przecież tam żółte kamizelki , podpalenia , terrorysći , no po prostu armageddon . A tu masz babo Macrona .
  8/09/23 kalendarium stooq
  Francja Produkcja przemysłowa M/M lip 0.8% -0.9%
  8:45 Francja INPYFR.M Produkcja przemysłowa R/R lip 2.7% -0.3%
  8:45 Francja MNPMFR.M Produkcja manufakturowa M/M lip 0.7% -1.1% (R)
  8:45 Francja MNPYFR.M Produkcja manufakturowa R/R lip 2.7% -0.2%
  A tutaj artykuł z The Economist
  https://wydarzenia.interia.pl/raport-media-zagraniczne/news-the-economist-francja-jest-w-kryzysie-mylicie-sie-oto-dlacze,nId,6937657
  Patrz CAC

  7
 3. bartek

  Holland A. to podupadle pseudo elity, ktore sa odizolowane of rzeczywistosci. Zwykli ludzie musze borykac sie z problemami ktore ona wspolteorzy. Dltego AFD w niemczech ma poparcie 20 proc bo spoleczenstwo ma disc aplikowania multi kulti przez elity. Pozstym bardzo kipska rezyserka

  24
   1. bartek

    Jej podchodzenie nie ma znaczenia. Znaczenie ma fakt ze ona nie musi ponosic konsekwencji swojej propaganda a zwykli ludzie w DE I PL niestety tak. Notabene PiS wpuscil Setki tysiency migrantow legalnie I mail plany 400tys dodatkowe szok. Pozostaje konfederacja

    30
    1. Max2

     “Holland A. to podupadle pseudo elity, ktore sa odizolowane of rzeczywistosci.”

     Czym jest ta rzeczywistość, jak nie subiektywnym spojrzeniem na życie związanym ze swoim uwarunkowaniem?

     Wydajesz osąd “podług siebie” i swoich “wartości” A w takim wypadku stawiasz siebie w “roli” wszystkowiedzącego” ( chciałem dodać w roli “Boga” – lecz ta rola nie jest zarezerwowana dla idiotów)

     4
     1. bartek

      Max kombinujesz jak Kon pod gore.

      Pani Agnieszka reprezentuje margines spoleczenstwa ale ma tube propagandowa.

      Generalnie sa dziadersi jak Biden , a. Holland wyciagani z szafy trupow aby realizowali podstawione scenarisze to sa marionetki

      13
      1. Max2

       Bzdura. Ocenianie, to interpretacja rzeczywistości. Kogo oceniasz? Kto dał Ci prawo do interpretacji rzeczywistości w której jesteś? Kim jesteś aby oceniać? A jak tego nie “kumasz” nie pisz więcej bo piszesz androny. Pozdrawiam.

       4
        1. fast_market

         Proszę nie kłamać. Było tak, a oddaje bezbłędnie to co widzimy i dziś:

         “– Polsko-amerykański sojusz jest nic niewart. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa (…). Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy. Kompletni frajerzy. Problem w Polsce jest taki, że mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę. Taka murzyńskość” – mówił wówczas Sikorski o podejściu Prawa i Sprawiedliwości do polityki zagranicznej i stosunku do sojuszu z USA.

         4
 4. macarek

  Nie porównujcie Polski do Turcji, bo dokładnie pamietam, jak kupili od Moskwy S400 to Trump im zagroził kryzysem jakiego nie widzieli, wprowadził cła i zabrał program f35. Turcja im dodatkowo fikało w Syrii i Iraku.
  A nasi fikali z atomem chwilę i jak tylko rentowności sięgnęły 9% to podkulili ogony i podpisali rok temu w październiku …
  https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/turecki-kryzys-rozlewa-sie-na-europe-donald,116,0,2413172.html

  3
 5. Max2

  Ziobro jak zwykle wszystko pomieszał.

  W przypadku Holland właściwe porównanie to NKWD.

  Co może stworzyć taki pomiot żydowskiej ubecji?

  Trochę jestem zszokowany – nienawiścią. Z czego wynika? Jakie czynniki zadecydowały o takim widzeniu rzeczywistości? Jakie wydarzenia w Pana dzieciństwie, dotyczące Pana rodziny miały na to wpływ? ( Jako że to już ostatnie moje komentarze -pozwolę sobie bezpośrednio) Proszę prześledzić życiorysy choćby takich osób jak Cenckiewicz i Terlecki, w końcu jest Pan chyba inteligentnym “gościem” )

  6
 6. Max2

  ” No chyba tylko wejście polskiego wojska do Moskwy. Mamy tu już przecież spore opóźnienie (1612-1812-…). 😉”

  Proszę doprecyzować jak to “wejście polskiego wojska do Moskwy.” się skończyło i z jaki skutkiem dla Polski.

  5
   1. Max2

    Na obrazie Matejki tylko Stańczyk widział zagrożenia. Takimi jednostronnymi stwierdzeniami, jako cyklista, powinien Pan sobie zdawać sprawę. Odpowiedzialność za przyszłe pokolenia spoczywa na nas. Jak nie potrafimy przewidzieć skutków naszych działań, jesteśmy “jak liść na wietrze” A pisiory nie dość że nie mają wyobrazni, to jeszcze trwają w swoich wyobrażeniach.

    4
 7. DrQuality

  Festiwal Filmowy w Wenecji. “Zielona Granica” Holland z Nagrodą Specjalną Jury!
  Auć , znowu spisek lewacko-żydowskiej , postkomunistycznej jaczejki kierowanej przez ponadnarodowy spisek
  szczepionkowo – amantadynowy o wiadomych korzeniach zlokalizowanych za Odrą i Nysą Łużycką .

  3
   1. bartek

    Maximilian kombinujesz jak Kon pod gore.

    Pani Agnieszka reprezentuje margines spoleczenstwa ale ma tube propagandowa.

    Generalnie sa dziadersi jak Biden , a. Holland wyciagani z szafy trupow aby realizowali podstawione scenarisze to sa marionetki

    8
      1. Max2

       “kto wyłożył”

       Ciekawa interpretacja rzeczywistości. Pójdzmy tym tropem. Czyli uważasz że ten kto daje kasę na jakiekolwiek przedsięwzięcie dyktuje warunki i jest w stanie “podporządkować jednostkę” do zmiany swojego punktu widzenia. W takim wypadku nie liczy się zdanie jakiejkolwiek osoby tylko liczą się pieniądze. Skoro tak to za pieniądze można i kupić Twoją opinię.

       3
          1. Max2

           a podobnie jak nasz Donald z milosci do ojczyzny ale polskiej w przecieienstwie do nigo

           Moja logika się poddaje.

           2
 8. toya

  Wczoraj YouTube wywalił mi na główną wywiad z J.M. Rokitą sprzed… roku 😉

  No i okazało się, że to świetna rozmowa. Obiektywnie i krytycznie o PIS, o ich “polityce” gospodarczej, ale w kontekście zeitgeistu, co sprawia, że ostatecznie… są jedyną opcją wartą poparcia.

  https://www.youtube.com/watch?v=J_nc-65SsDA

  Kiedyś miałem bekę z J.M.R i jego nadmiernej egzaltacji, ale teraz muszę dojść do wniosku, że to najbliższy mi światopoglądowo polityk. Szkoda, że były.

  4
 9. fast_market

  Ci co tak krytykują Bidena za jego wiek, niech sobie uświadomią,
  że dzięki niemu cały czas USA jest w NATO (Trump chciał ich wyprowadzić),
  co choćby w kontekście wojny za naszą granicą daje nam istotnie
  większe gwarancje bezpieczeństwa, niż gdyby Bidena nie było.
  To jest nasz interes, aby na stanowisku prezydenta
  USA był polityk o takich poglądach.

  9
 10. macarek

  Ten film też dostał nagrodę w Wenecji:
  //Prapremiera odbyła się 31 sierpnia 1941 w Wenecji w ramach Tygodnia Sztuki Filmowej, film nagrodzono Pucharem włoskiego Ministerstwa Kultury//

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Heimkehr

  //Dnia 1. września 1939 roku Polacy aresztują wszystkich Niemców, nawet małe dzieci. Aresztantów umieszczają w celach, gdzie stłoczeni zmuszeni są spać na stojąco….Polacy prowadzą Niemców do piwnicy, aby ich rozstrzelać. W ostatnim momencie na niebie pojawiają się niemieckie samoloty, a wkrótce także wojska pancerne; Niemcy są uratowani.//

  12
 11. bartek

  @fastmarket

  Prezydent Joe Biden to figurant – oligarchia w USA go wyciagnela w akcie desperacji.

  Ta sama oligarchia potrzebuje Polskie, bo bez Nas sa poza Europa. Poza Europa dla US to utrata status I poczatek konca.

  Teraz pomysle os polska niemcy ruscy I chiny.

  Gdzie sa wtedy USA?

  Wiec jak mawia Dr Bartosiak bezwglednie rozgrywac ich, wystawiac koszty etc

  A nie kleczec I dawac glowe a potem dziekowac

  4
  1. bartek

   Polska jako nowoxzesne, silne gospodarczo I miltarnie Panstwo otwarte na wspolprace z niemcami, chinami, USA I ruskimi

   I od kazdego pobirac rente za polozenie geogr

   Teraz pl to Tania dzieeczynke na kolanach robiaca bj USA za nic

   2
    1. Max2

     Uwarunkowania geograficzne są zupełnie inne. Wybór jest prosty albo Niemcy albo Rosja. Chyba że ta ostatnia się rozpadnie. I dopiero wtedy, czeka nas konfrontacja z Niemcami. A na tym etapie – w którym jesteśmy – antagonizowanie w UE jest głupotą.

     2
     1. bartek

      Nie zgadzam sie. Czysto teoretycznie myslales jak miala wygladac Europa od lizbony do wladywostoka?

      Z tfuskiem za steru to byla by degradacja polski. Ale z innymi asertywnymi elitami mogloby to wygladac inaczej moglibysmy grac amerykanie

      Bez Nas nie USA w Europie czyli nie sa mocarstwem

      To jest kewar

      1
       1. Max2

        Bzdura. Jesteśmy pionkiem w grze USA. Marzenia o mocarstwowości, tylko uwidaczniają nasze kompleksy. Tramp by nas ograł, co było widoczne, panikarskimi działaniami pisiorów, przed wojną na Ukrainie. Myśleli tylko jak zachować władzę. Kosztem ograniczania swobód obywateli.

        2
 12. macarek

  @Bartek
  Zobacz na lirę turecką kto kogo rozgrywa. Mieliśmy szczęście, że putler grał pokera mając jedną parę zamiast karety. Jakby najpierw była zadyma na Pacyfiku to helmuty tak by nas rozegrały, że szkoda gadać. Teraz są w żelaznym uścisku ze swoim kapitałem w Chinach. Taki VW tylko tam ma zyski…
  USA mogą całkowicie przebudować Europę w jedną dekadę.

  5
   1. Wojciech Białek (Autor
    Wpisu
    )

    Bez USA Polska przestaje istnieć po raz 5-ty. Bez Polski USA wylatują z Europy i bezpieczni za dwoma oceanami rozpoczynają grę od nowa. To nie jest do końca symetryczna relacja. Dla nas to śmierć, dla nich tylko ciężka choroba.

    11
    1. Max2

     Polska jako naród nigdy nie przestanie istnieć. Zabory ponad 100 – letnie, nie pokonały przynależności do tej grupy. Przestańmy demonizować. W obrębie UE powinniśmy się poczuć jak obywatele Europy. Tak jak w USA, różne narodowości odnalazły swoją tożsamość. Kultywowanie tradycji, nie ma nic wspólnego z istnieniem lub nie. Chyba że ktoś spogląda na ten temat swoimi kategoriami – wielkości.

     2
      1. Max2

       To konsekwencja zmiany systemu. Pamiętam jak dziś – lata 90 – gdy opowiadano iż zarobki w Polsce zrównają się z zarobkami z zachodu około 2020 roku. Dla mnie wówczas był to sci-fiction. Dziś to się realizuje. Nie poprzez zmianę “systemu” – lecz co najważniejsze – zmianę mentalności i świadomości. Posłużę się przykładem mojego kuzyna który wyjechał do GB we wczesnych latach 90. W zeszłym roku kupił dom w Polsce. Dla niego to był szok, gdy zostawiając portfel w restauracji, mógł go odzyskać następnego dnia. Nie mieściło mu się w głowie, że kraj który opuścił się tak zmienił. Proszę pamiętać czego uczyła komuna, oszustwa, krętactwa, załatwiania etc…. A jaka postawę dziś prezentują pisiory ?

       4
        1. Max2

         Opowiadanie że w Czechach się udało lub nie….to nie jest substytut. Każdy “naród” ma swoje ograniczenia wynikłe z doświadczeń, które rzutują na stan obecny. My mamy do przepracowania o wiele więcej niż ktokolwiek, utożsamiając się z “cierpieniem” Nawet to nasza “religia” przyznaje poprzez twórców narodowych. “Cierpienie” prowadzi do “oświecenia” i chciałbym być przekonany że dzięki temu staniemy się przykładem dla Europy. Może dzięki przyjmowaniu uchodzców z Ukrainy już jesteśmy? O pozostałe kwestie odsyłam do “wieszczów narodowych”.

         3
     1. DrQuality

      “Jezyk polski I moj smartphone to nie jest Dobry mix” .
      To nie język i smartphone , kolego .
      “Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa…”
      Wicie , to siem zaczyna od głowy , głowy !!!

      3
        1. DrQuality

         “Bez USA Polska przestaje istnieć po raz 5-ty. Bez Polski USA wylatują z Europy”
         Dla USA w Europie liczą sie tylko Niemcy i Francja / oraz GB z wiadomych względów /
         Zrozumiał to też Zieleński – w ostatniej podróży zagranicznej do Europy odwiedził w/w omijając Polskę . Czytałem kiedyś wywiady z politologami lwowskimi – przy całym szacunku i wdzięczności dla nas stwierdzili że droga do Europy dla nich wiedzie nie przez Warszawę a Berlin

         1
         1. Wojciech Białek (Autor
          Wpisu
          )

          @DrQuality:
          “Dla USA w Europie liczą sie tylko Niemcy i Francja / oraz GB z wiadomych względów”
          Nie zgadzam się. Celem Niemiec i Francji jest wykopanie USA z Europy by stworzyć – śmiertelną dla USA – oś Lizbona-Władywostok (plus Chiny). USA to zrozumiały, więc rozpaczliwie walczą o przetrwanie wzmacniając Polskę, która powstaniem takiej osi nie jest zainteresowana.

          7
          1. DrQuality

           Pan , Panie WB naprawdę myśli , że my jesteśmy podmiotem jakiejkolwiek globalnej polityki ? Kaman
           Im szybciej sobie uzmysłowimy , że nie , to będzie mniej rozczarowań .

           6
         2. Max2

          Zełenski doskonale rozumie sytuacje w Polsce. Nie może jawnie i bezdyskusyjnie krytykować Polski. Ta Polska to dla niego to nie pisiory, które robią wszystko aby zohydzić współpracę polsko-ukraińską, tylko społeczeństwo które popiera niesprawiedliwość. Kuriozum to fakt wystąpienia Jarka w Kijowie o “kontyngencie NATO” w celu pokoju na Ukrainie. A wszystko to w imię swoich politycznych celów.

          3
  1. DrQuality

   Ten to wymyślił .
   Ten film też dostał nagrodę w Wenecji:
   //Prapremiera odbyła się 31 sierpnia 1941 w Wenecji w ramach Tygodnia Sztuki Filmowej, film nagrodzono Pucharem włoskiego Ministerstwa Kultury//
   We Włoszech Mussolini , cała Europa pod niemieckim butem ..
   To , Wyście chcieli Tow.Macarek , żeby nagrodę dostał Pancernik Potiomkin Eisensteina ??!!!

   3
 13. ronin

  “Czyja ma być Polska?” cz. I

  To pytanie wciąż aktualne od kiedy w 1992 r wypowiedział je obalony brutalnie i pośpiesznie premier Jan Olszewski. Został skasowany szybko przez ludzi związanych konszachtem okrągłostołowym. Ten konszacht obowiązuje do dziś. Chciał oczyścić nasz kraj z postkomunistycznego bagna: komunistycznych degeneratów, agentów komunistycznej bezpieki, tak jak to zrobiły to inne postkomunistyczne państwa, tylko nie Polska. Ten tajnie zawarty układ czerwono-różowej mafii stawał się z każdym rokiem silniejszy. Nie powinno nikogo dziwić, że ruda marionetka Berlina i Putina sięga po sprawdzone “zasoby” ( np. agent SB Wołoszański, komunistyczni zdegenerowani aparatczycy; L. Miller ( członek BP KC PZPR, wśród których zainstalował w PE kilku TW SB komunistycznej bezpieki ) Teraz sięga po wiejską prorosyjską marionetkę z
  Agro Unii, homofoba i faszystę ( jak nazywali go ludzie z totalitarnej opozycji) mec. zwanego “koniem”. Nie należy zapominać, że SB była filią KGB, a WSI filią GRU. Przecież ci ludzie mogą być szantażowani przez rosyjską bezpiekę, do której SB wysyłało dowody z każdej działalności SB-ka. Mało tego,”kapuś” Wołoszański za pieniądze donosił do SB na swego znajomego homoseksualistę. Nikomu to z totalnie zakłamanej antydemokratycznej opozycji nie przeszkadza. Na spędzie w Siedlcach rudy ujawnił swój pierwszy punkt programu: przywrócenie przywilejów ubekom i esbekom. Widać jak widać zbiera siły ( “fachowców”) do brutalnego rozprawienia się z politycznymi przeciwnikami. Pamiętamy tych “seryjnych samobójców”) za rządów PO-PSL wspieranych przez komunistów i agentów komunistycznej bezpieki, napady na siedziby PIS i zamordowanie działacza PIS Rosiaka w Łodzi, przez zaczadzonego rudą nienawiścią członka PO Cybę. Dopóki będzie trwał tajny konszacht okrągłostołowy ( doprecyzowany w Moskwie), dopóty nie da się oczyścić Polski z czerwono-różowego bagna.

  17
   1. Prezesso

    Konso, ani na giełdzie się nie znasz, ani na polityce. TKM muszą zejść ze sceny, bo starego kurdupla zrobią królem a nas wyprowadzą z UE i będziesz miał II Białoruś. Nie mówić już o dalszej pauperyzacji społeczeństwa i upadku kultury. ***** ***!

    I SSSSS na FW20 teraz – tu się chyba zgadzamy. Ale… tylko do fixingu, tam MAX L! Jutro luka w górę!

    13
 14. ronin

  “Czyja ma być Polska?” cz. II

  1. Wyborcy.
  1/3 udających się się do urn to osoby zmanipulowane. 1/3 to ludzie nie mający pojęcia o co chodzi. 1/3 to wyborcy kierujący się własnym interesem.
  2. Geopolityka.
  Kilka lat temu obecny prezydent Francji namawiał pozostałe państwa UE do
  wspólnego powołania unijnej, dobrze uzbrojonej armii przeciwko … USA.
  Niedawno kanclerz Niemiec nie ukrywał, że celem Niemiec jest federalizacja Europy,
  oczywiście pod przywództwem Niemiec. Każdy wie, że taka federalizacja od
  Władywłostoku do Lizbony musiałaby być przeprowadzona z udziałem Rosji przy
  poparciu Chin. Na przeszkodzie tym planom stanęli Amerykanie i obecny rząd polski.
  Niemcy bardzo dużo zainwestowali w rudego i jego partię i teraz na niego liczą, Rosjanie i Niemcy nawet nie ukrywają, że dążą do zmiany w Polsce władzy po 15.10.2023. Finansują rożne fundacje jak i kampus Trzaskowskiego. Europa plus Rosja plus Chiny zdobyłaby przewagę nad USA. Bez USA w Europie Polska zostałaby znowu gubernią rosyjską, biorąc pod uwagę głównie nasze położenie geograficzne. Zachód mający we krwi zdradzanie “przedmurza obrotowego” zgodziłby się na to.

  3. Rewolucja kulturowo-obyczajowa.
  Współczesny świat rozpada się na naszych oczach, ponieważ przestaje mieć oparcie w kulturze, religii, tradycji, pamięci, ciągłości, w rodzinie. Konserwatyści nie zgadzają się na ten upadek, w przeciwieństwie o sił lewicowo-liberalnych ( rządzących UE socjalistów, komunistów przefarbowanych na demokratów, lewicowych manipulatorów udających liberałów (tzw. “różowi”), byłych agentów wystrojonych w piórka
  antykomunistów, oraz rosyjskie służby specjalne, mające tam duże wciąż wpływy. Polska opozycja wyraża entuzjastycznie zgodę na tą rewolucję. Atakują kościoły, burzą dotychczasowe wartości jak np. rodzinę, która jest fundamentem Polaków. Uwielbiają zgubną politykę “multi-kulti”, za nic mają demokrację, praworządność. Choć obecny rząd PIS popełnia dużo błędów w polityce i gospodarce, to będę głosował na PIS, będąc świadomy tego do czego dąży ukształtowana czerwono-różowa mafia, która od lat jest prawdziwym zagrożeniem dla Polski i Polaków, jest prawdziwym ZŁEM. Pamiętamy np. w 1920r zwyciężył naród, który od 1795r konsekwentnie poddawany był polityce wynaradawiania . Zaborcy walczyli z naszą kulturą, językiem,, religią. Widać, że opozycja totalna realizuje agendę niemiecką, dlatego nie mam wyboru i będę głosował na PIS.

  4. Referendum.
  Namawiając do unieważnienia referendum, widzimy że demokracja i konstytucja dla obozu zdrady polskich interesów nie ma znaczenia. Przecież referendum jest najwyższą formą demokracji. Jeżeli przegrają wybory oskarżą PIS o sfałszowanie, jak wygrają wpadną w euforię. Propaganda tego obozu i popierających ich antypolskich mediów, Berlina i Putina zapewne spowoduje, że frekwencja w referendum nie osiągnie 50%, a ew. wygrana zjednoczonej prawicy może być minimalna. Czy dowiemy się, dlaczego za rządów PO-PSL PKW wyjeżdżała na szkolenia do Moskwy? Te wybory dadzą odpowiedź na pytanie:”Czyja ma być Polska?”

  22
  1. DrQuality

   Dawaj , dawaj !!
   Świnie Amerykanie , wy ogladaliście Czas Apokalipsy , Full Metal Jacket , Pluton , Urodzony $ lipca czy Łowcę Jeleni !??
   Przecież to nakręcone przez reżyserskie miernoty , grane przez miernych aktorów !! Jak oni pokazali naszych dzielnych chłopców ?
   Świnie Włosi , wy oglądaliscie filmy Viscontiego , Pasoliniego ?! Przeciez to komuchy i do tego geje ?!
   Dlaczego nie grzebiecie w ich życiorysach ? Przecież to na pewno genetyczne bydlaki ?
   Ja cież prdl !!! Ale podłoga .

   12
 15. ronin

  Kasta.

  W Polsce roi się od oprawców ( ubeków, esbeków, generałów, komunistycznych degeneratów ), którzy mają krew na dłoniach, lecz są nietykalni. Pewien znany pisarz rzekł:” Nie jestem żądny krwi, ale jeśli ktoś ma krew na rękach, nie można mu tak po prostu przebaczyć. Inaczej naprawdę uwierzy, że sprawiedliwość nie istnieje”.

  W Polsce istnieje prawo, ale nie istnieje sprawiedliwość. W kraju, w którym prawo nie zabezpiecza sprawiedliwości–praworządność jest oszustwem. Reformy sądownictwa są konieczne.

  24
  1. DrQuality

   “W Polsce roi się od oprawców ( ubeków, esbeków,”
   Ten też , palantino ?
   “Kazimierz Kujda, od lat jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego (był m.in. prezesem spółki Srebrna, a do lutego 2019 r. prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska),”
   https://www.rp.pl/polityka/art36741041-kujda-wspolpracowal-z-sb-swiadomie-poznalismy-uzasadnienie-wyroku-w-glosnej-sprawie
   https://www.money.pl/gospodarka/odnalazl-sie-kazimierz-kujda-pracuje-w-panstwowej-spolce-6694105477401440a.html
   Dawaj palantino , dawaj !!!

   20
  1. macarek

   Ja zwróciłem … tylko co?
   Wierzysz w bajki? Pamiętasz Vincenta z Londynu i VAT 23 a miało być 3 razy 15…
   Trzeba zapytać czy Belka pozwolił 😁
   Zaraz po wyborach (obojętnie kto wygra) zacznie się festiwal zaciskania. Kupujemy 500 himarsow, 96 Apache…

   16
    1. Wojciech Białek (Autor
     Wpisu
     )

     I 300 Chunmoo. Znowu Niemcy nas wykorzystują. Teraz mogą zaoszczędzić na własnej armii (“Warum brauchen wir eine Armee, wenn es in Polen eine Armee gibt?”), wiedząc, że gdyby jakiś wróg zajął Berlin jedna salwa kilku tysięcy rakiet z ustawionych pod granicą polsko-niemiecką polskich Himarsów i Chunmoo pogrzebałaby by tego wroga pod gruzami Berlina na amen.

     No chyba, że Berlin okupowałby wróg dysponujący jakimiś porządnymi tarczami antyrakietowymi, wtedy sytuacja nie byłaby już taka jasna:

     https://www.youtube.com/watch?v=xtp2-CXsAYk

     2
 16. toya

  “DrQuality 17 listopada 2022 o 17:54Zaloguj się, aby odpowiedzieć
  Teksty antyukraińskie w dzisiejszej sytuacji są tekstami proruskimi – tu czarne jest czarne , a białe jest białe .
  Tertium non datur .”

  Ale jak chodzi o Polskę to ten jemioł będzie nawoływał do analizy, samokrytyki i zniuansowania.

  Powtórzmy: Teksty antypolskie w dzisiejszej sytuacji są tekstami proruskimi – tu czarne jest czarne, a białe jest białe.

  #Tylkoświniesiedzawkinie

  https://www.youtube.com/watch?v=DYYYAeSWOlI

  9
 17. ronin

  Jak oni się boją…

  Od 1945 r do dzisiaj, prawie wszyscy nauczyciele uczyli w szkołach niezgodnej z faktami, zakłamanej współczesnej historii. Prawie 100% nauczycieli należało do komunistycznej partii. To fakt bezsporny. Czyj to dzisiaj jest elektorat? Nadal boją się prawdy, nadal boją się demokracji. Dzisiaj w wolnej Polsce im bardziej krzyczą o wolności takie środowiska (w takt wyznaczony przez lewicowo-liberalną opozycję, neokomunistów z gadzinówki z Czerskiej. czy WSI24), tym bardziej zagłuszają swobodę wypowiedzi. Ludzie o bolszewickiej mentalności przypuścili wściekły atak na podręcznik HiT prof. Roszkowskiego. Jak oni się boją…. Odbierają mu prawo do swobodnej wypowiedzi, ograniczonej do kilku zadań w tym podręczniku o produkcji dzieci. Bezczelnie kłamią. W kilku zaledwie zdaniach napisał on co myśli o produkcji dzieci, ale nie użył określenia in vitro, bo nie miał tego na myśli. W tym wściekłym ataku na ten podręcznik, totalnej opozycji nie chodziło o in vitro. Tym co zaniepokoiło zakłamane środowiska lewicowo-liberalne był bardzo wyraziście przedstawiony w tym podręczniku komunizm ze wszystkiego jego zbrodniami, nadużyciami, kłamstwami. A to jest dzisiaj jest nie do zaakceptowania przez środowiska totalnej, totalnie zakłamanej opozycji. Dlaczego dzisiaj po tylu latach od upadku zbrodniczego systemu komunistycznego, dziedzictwo komunistyczne jest tak przez nich bronione ? Należy sądzić, że dzisiaj Polskę zalewa fala neomarksizmu, czyli marksizmu kulturowego połączonego z wykluczeniem religii. Niedawni przywódcy UE nawołują do stawiania pomników Marksowi.
  Jak oni się boją….. Jak oni kłamią…

  20
  1. piotr5

   prawie 100 % nauczycieli nalezalo do partii hahaha zaklamany lajdak, na bezczela klamie i gardzi czytajacymi. nie no chyba ze 15% to prawie 100.
   A jaroslawa starzy dostali dom na zoliborzu od parti, a domow to nawet wiekszosci generalow nie dawali. A jak Jaroslaw nie zdal w liceum to sekretarz Kuberski(przyszly minister oswiaty) zadzwonil do dyrekcji liceum i reczyl za jaroslawa bo zna osobiscie te wspanaila rodzine. Rada pedagogiczna sie uparla to przeniosl go do innego liceum bez swidectwa ukonczenia poprzedniej klasy. A do filmu to ich wzieli bo tak ladnie bawili sie w parku. zebys zalgany lajdaku nie mowil ze to wrogowie wymyslili to ci napisze ze histori z liceum opisal dawno temu jaroslaw w ksiazce.

   17
 18. duch_natury

  Według mojej aktualnej koncepcji szykuje się jakiś trochę dłuższy ruch w górę. Więc na razie żegnam się z króciakami i wychodzę poza rynek (L-ek nie gram).

  Przy okazji szczyt sezonu jesiennego w firmie więc wracam na rynek pod koniec września.

  5
   1. duch_natury

    Na chwilę obecną nie wyrokuję czy Twoja koncepcja się spełni (jest taka opcja) czy to będzie tylko podbitka, będę uważnie się przyglądał. W krótkim czasie mam podobne zdanie.
    Dolarowi nalezy się korekta.

    1
  1. toya

   Powtórzę wpis sprzed dwóch lat:

   “toya 20 sierpnia 2021 o 13:58Odpowiedz
   Nie oszukujmy się, “tłumaczy” i “lekarzy” nad granicą Białoruską będzie tylko przybywać. To się nie rozejdzie po kościach tylko będzie nabrzmiewać do końca lata.

   Zatem w czynie blogowym każdy z nas już dziś powinien:

   Wziąć kawałek tektury i flamaster.
   Z tektury wycinamy strzałkę.
   Flamastrem wyraźnie piszemy BERLIN lub jeśli ktoś ma zdolności rysunkowe: برلین
   Rozwieszamy (we właściwą stronę!) w swojej najbliższej okolicy.”

   3
   1. toya

    I dyskusja z jemiołem, który wtedy nie rozumiał i nadal nie rozumie, albo rżnie głupa:

    “toya 20 sierpnia 2021 o 14:48(…)

    “grupki ludzi” – jaka jest definicja grupki? 50? 100? 500 osób? Nawet 2000-5000?
    Prosze się dokladnie okreslic. Chetnie wroce do tej rozmowy jesienią.

    Według mnie 1000 i więcej dziennie (a bedzie duuużo wiecej) to już się bedzie nazywać falą i wymaga działań zgoła innych niż karmienie swojego zdewociałego “altruizmu” gestami dokarmiania okrywaniem kocem “grupki” ludzi.

    2
    DrQuality 20 sierpnia 2021 o 15:12Odpowiedz
    Grupka ludzi inaczej mała grupa
    Grupy małe – liczą do kilkunastu członków, relacje bezpośrednie osobiste, w
    większości mają charakter grup nieformalnych

    5
    1. toya

     Niektórzy zachowują się tak jakby nie mogli przeboleć, że urodzili się za późno by osobiście uczestniczyć w traumatycznych wydarzeniach narodu wybranego. Niby są “dramy”, ale to taki plastikowy ersatz. Ciężko pod to “dojść”.

     Ale spokojnie… róbcie tak dalej to doczekacie golenia łepetyny. Na kursie. Na ścieżce.

     12
 19. ronin

  “Reset”.

  Wczorajszy, kolejny odcinek filmu “Reset”, filmu opartego na dokumentach wytworzonych przez ekipę rudego, pokazał najważniejszych aktorów obozu zdrady narodowej. Patrząc na te zdradzieckie mordy rzygać się chce.

  31
  1. piotr5

   rzygac to sie chce jak sie czyta takich tumanow jak ty. oby ktos z ukrycia nie nagral autorow tego gowna jak sie nabijaja z tych dla ktorych kreca te propagande i to prymitywna. wtedy dowiesz sie ze to nie ja cie mam za tumana i lajdaka ale oni

   19
 20. ronin

  Jak oni się boją..

  Obóz zdrady narodowej najbardziej boi się PRAWDY. Wściekle zaatakowali podręcznik HiT profesora Wojciecha Roszkowskiego, bo napisał tam prawdę o zbrodniczym systemie komunistycznym. Ten wściekły atak to niszczenie człowieka i jego dorobku naukowego. Hańba!
  Odznaczenia Profesora.
  Przypominam, że w 2000 ówczesny prezydent A.Kwaśniewski za wybitne osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej oraz działalności organizacyjnej, odznaczył Profesora Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
  W 2005 został on odznaczony srebrnym Medalem ” Zasłużony Kulturze Gloria Artis”
  W 2020 prezydent A.Duda nadał Profesorowi Wojciechowi Roszkowskiemu Order Orła Białego. Wręczając to najwyższe polskie odznaczenie Profesorowi uzasadniał m.innymi ” Profesor na bał się pisać o historii takiej, jaką ona była”.
  Jak oni się boją…

  30
 21. ronin

  POGARDA dla obozu zdrady narodowej.

  Zbigniew Herbert, “Pan Cogito”:

  “niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
  dla szpiclów katów i tchórzy (…)
  i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy
  przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie”

  22
  1. ronin

   Prawdopodobna porażka obozu zdrady narodowej w wyborach 15 października wywołała już u takich intelektualnych eunuchów jak ty, groźną umysłową menopauzę, którą można nazwać odlotem rozumu. Współczuję.

   11
 22. DrQuality

  Ziemia zaczęła się trząść, a niebiosa zagrzmiały
  WB zacytowany na pierwszej stronie Gazety Wyborczej
  “Przedwyborcza szarża alla turca etc ,itd ……
  PS . Pana przyjaciel Coryllus bedzie , jak by to łagodnie określić , o to chyba – skonfundowany .

  5
 23. toya

  Kałaszek już w domu. Teraz tylko robić pompki i pajacyki. Raz, dwa, raz, dwa…

  https://www.youtube.com/watch?v=YoS65Udfjbg

  “toya 6 września 2023 o 20:56
  (…) jak po wyborach PIS ogłosi plan powrot obowiazkowej sluzby wojskowej i zaktualizuje kolejke mobilizacyjną, a w niej (byli) WOTowcy beda zaraz za zawodowymi 🙂 Wiek też nie pomoże. 40 latkowie wręcz będą preferowani by chronić potencjał demograficznym. Młodzi i tak pójdą do obsługi dronów, a starzy “analogowi” beda zapierdzielać po Polesiu. A 40+ letni bezdzietni kawalerowie to już w ogóle :DDD

  (…)

  W zwiazku z tym ja dziś zamówiłem kałacha to ćwiczeń.

  https://wbprogow.pl/produkt/jack-762x39mm-wersja-drewno-szyna-boczna/

  Błaszczakowemu szkoleniu nie ufam, więc wole się sam przygotować :-)))

  Tak, ruski kałach w prawilnym kalibrze, a nie żaden Ar 15 z przegniłego zachodu 😉”

  5
  1. Wojciech Białek (Autor
   Wpisu
   )

   @toya:
   “Młodzi i tak pójdą do obsługi dronów, a starzy “analogowi” beda zapierdzielać po Polesiu.”

   Będzie dokładnie odwrotnie. Nie ma sensu marnować coraz bardziej rzadkich młodych do roboty, którą również dobrze mogą wykonywać starzy, których jest coraz więcej. Prędzej czy później rząd – taki czy inny – wprowadzi tzw. wojsko senioralne, czyli ludzi, którzy w wieku 55 lat dojdą do wniosku, że dotychczasowa robota im się już znudziła i do czasu przejścia na prawdziwą emeryturę w wieku 65 lat chętnie pobawią się za niewielki pieniądze oraz wikt i opierunek w prawdziwą przygodę czyli wojsko. Co roku na emeryturę przechodzi w Polsce tak gdzieś ze 300 tys. osób. Nawet jeśli tylko 10 proc. zdecydowałoby się na przystąpienie do wojska senioralnego, to dawałoby 3 nowe dywizje co roku (obecnie mamy 4). I to oni będą z bezpiecznych oddalonych od frontu podziemnych baz obsługiwać drony i wyrzutnie rakiet (do tego nie jest potrzebna sprawność fizyczna). Ze względu na bardzo silną motywację do pracy (zabijania mężczyzn wroga) szczególnie chętnie do tych oddziałów dronowo-rakietowych będą brane starsze kobiety porzucone przez mężów.

   A młodzi będą przyjmowani do wojska tylko w przypadku, gdy będą marzącymi o karierze komandosa 2-metrowymi robiącymi w dobrym czasie triathlon terminatorami.

   27
   1. toya

    “Ze względu na bardzo silną motywację do pracy (zabijania mężczyzn wroga) szczególnie chętnie do tych oddziałów dronowo-rakietowych będą brane starsze kobiety porzucone przez mężów.”

    Nie mam do Pana podjazdu :DDD

    5
 24. datik

  WB
  Co roku na emeryturę przechodzi w Polsce tak gdzieś ze 300 tys. osób.
  ——————–
  W zeszłym roku urodziło się w Polsce 305 tys. dzieci, część z nich nie dożyje, niestety, do wymaganego wieku, część jest niepełnosprawnych, wymagających stałej opieki …..
  Pan to wie i ja to wiem, że konieczne będzie podniesienie wieku emerytalnego. Oczywistym jest także, że mało kto chce pracować dłużej pod przymusem administracyjnym, choć większość pracować będzie nawet po osiągnięciu wieku emerytalnego. Te obłudne pisiory zrobiły z tego jednak element walki z Tuskiem

  16
  1. toya

   Z tego co widzę, to dominuje Ukraina i Białoruś. A na kolejnych miejscach są Indie (41 tyś), Uzbekistan (33 tyś) i Turcja (25000 wiz),

   Może jestem rasistą (pewnie tak), ale wolę mieć za sąsiada w bloku Ukraińca, Białorusina lub Hindusa niż Erytrejczyka czy Kongijczyka.

   Perspektywy asymilacja są dla nich chyba bardzo różne?

   15
 25. duch_natury

  Niedawno był duży podzielony na części szczegółowy raport NIK dotyczący działań rządowycch podczas pLandemii.
  Ale chyba to w massmedialnych przekazach się nie przebił. Bo mocno niewygodny dla obu stron (wszystkie partie głosowały za…)

  1
 26. toya

  “wg danych Eurostatu, Polska wydała ( czyt; grupa Wawrzyka sprzedała ), ok 700 tys wiz.”

  No i znowu Radio Erewań.

  Wydano 2 mln wiz przez ostatnie 3 lata.
  Wedlug posłów PO nieprawidlowosci mogą dotyczyć 350 tysięcy wiz. Ile ostatenicznie to się okaże.

  Tak czy siak 75% pozwoleń jest wydawanych naszym sasiadom z Białorusi i Ukrainy.

  Podsumowując: Nie mam nic przeciwko!

  11
  1. duch_natury

   Te partie wywodzące się ze środowisk niezależnych, alternatywnych, antysystemowych postanowiły działać na własną rękę, nie dogadały się.
   Jakbym zobaczył współpracę i jeden wspólny blok to może….. bym się skusił.

   2
 27. konsultant122

  No to czas na wystawienie powołań do wojska dla znudzonych pracą po 40tce. Wystawiam dla : Gospodarza, toya, synaobdartsona, maxa2 oraz innych ochotników.
  A co do czołgów, to czy jakiś Błaszczak tu ma coś do gadania ? 😁

  3
  1. toya

   Jaką wódeczkę polewali na szkoleniach WOTu? Kiełbaska podwawelska była?

   Raz natknalem się na WOTowców w schronisku na hali gąsienicowej. Dwa dni nigdzie się nie ruszyli. Za to wieczorami słychać ich było w całym schronisku.

   Wódeczka się lała, śpiewów nie było końca, a rączki podtatusiałych gierojów ochoczo wędrowały na dekolty rozbawionych Grażynek, którym niestety daleko było do Marusi Poli Raksy.

   Ogólnie to miałem wrażenie, ze trafiłem na impreze integracyjną jaką mają w firmach marketingu bezpośredniego.

   10
 28. ElSecator

  Dolar eksploduje, stopy procentowe gwałtownie rosną, ropa naftowa wciąż rośnie i już widać to w liczbach dotyczących inflacji, rentowności obligacji próbują wybić dziurę w niebie….

  Jako że przewertowanie internetu w celu uzyskania odpowiedzi nie przyniosło rezultatu postanowiłem skorzystać z ostatniej deski ratunku – fachowców na tym legendarym forum.

  A pytanie brzmi: kto do chooya kupuje dziś kontrakty terminowe?
  Czy to jest jakiś upiorny schemat Ponziego?

  Z góry dziękuję za odpowiedz

  1
 29. datik

  Gdzie zniknął ten bezpański samuraj, nic nie potrafi napisać na temat afery wizowej ? Musiał zgubić telefon bo przecież był przekaz z Nowogrodzkiej: “instytucje państwa zadziałały, śledztwo się toczy, nie ma świętych krów, a poza tym prawdziwy kryzys migracyjny został wywołany przez Angelę Merkel, której pomocnikiem był Donald Tusk”. Albo zapomnieli mu zapłacić 😉
  Naszego szlachetki też coś ostatnio nie widziałem. Myślę, ze próby wiązania jego nieobecności ze zniknięciem Wawrzyka ( pamiętacie, że był on kandydatem PISu na RPO ) i aresztowaniem kilku osób w związku z tą aferą są zbyt daleko idące :))))

  23
 30. datik

  Runęła właśnie PISia narracja, ze tylko oni potrafią zapewnić nam bezpieczeństwo.
  “PiS buduje swoją — nie tylko kampanijną — narrację na zapewnieniu Polakom bezpieczeństwa. Partia chroni nas przed zagrożeniami świata zewnętrznego. I nagle okazuje się, że ta sama partia przez osiem lat nie umiała zbudować służb specjalnych na tyle profesjonalnych, żeby odkryły proceder, który można wyśledzić po wpisaniu na TikToku słów “visa Poland”.
  Myślę, że jest w tym zdaniu błąd logiczny. Służby nie tylko nie odkryły tego procederu ( na trop afery naprowadzili nas Amerykanie ), służby rozkręciły i nadzorowały ten proceder, który podobno zaczął raczkować jeszcze przed PISem. Pisiory są zdolne prymitywnych przekrętów: do okradania kontenerów PCK ( finansowanie kampanii Zalewskiej), oszukiwania UE na “kilometrówkach” ( Czarnecki; notabene znowu go pełno ), czy “wdepnięcia” w respiratory ( to tez służby musiały wymyślić) Na jakieś wyrafinowane rzeczy są za głupi. Wniosek: służby- byli ale tez z pewnością obecni pracownicy służb- cały czas kręcą lody w naszym pięknym kraju.
  Pzrypomnę, że min. Kopacz nie “wdepnęła” w szczepionki. Widać “tamte służby”, w odróżnieniu od obecnych, miały jednak umiar 😉 a może to te same tylko za PISu poczuły się pewniej. Musza mieć jakieś haki na Morawieckiego, nie błaźnił by się tak sam z siebie, to nie jest głupi gość.

  16
 31. DrQuality

  Ciekawostka – może prawda albo nie .
  Piękna uroczystość – rodzina Ulmów .
  Na terenach w okolicach Łańcuta , Kosiny i w samej Markowej / tam mieszkali Ulmowie / żyją potomkowie Głuchoniemców .
  https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82uchoniemcy
  Zwróćcie uwagę na pochodzenie nazwisk ludzi w tamtej okolicy .
  Ulma (Uhlmann)
  Byłoby paradoksem – rodzina o genetycznym pochodzeniu germańskim ratowali Żydów i zostali zamordowani przez Niemców

  5
 32. raksz

  @DrQuality(?)

  Do Pana nigdy nie dotrze, że polskość ma specyficznie kulturowy charakter, a nie etniczny. Wychowanie od pokoleń w trybalistycznym, szowinistycznym otoczeniu wyklucza pewnie zrozumienie tego faktu.
  Analiza życiorysów takich jak wybitnych Polaków jak: prof. Karol Rafał Estreicher, admirał Józef Michał Hubert Unrug, czy też generał Jan Henryk Dąbrowski, pomogła by Pan doszukać się źródeł różnicy.
  Siłą i potencjalną przewagą Polski w okresie nadchodzącej wielkiej zawieruchy jest nie poddawanie się zewnętrznemu wpasowywaniu w prymitywne wzorce szowinizmów, czy to niemieckiego, czy też żydowskiego, które to stara się Pan narzucać.
  Jestem przekonany, że narracje serwowane przez Pana to siew na ugorze. Zdecydowanie wolę Pańskie oceny rynku, jako doskonałe, kontriariańskie sygnały.

  14
 33. ronin

  Żydowski umysł.
  Jak oni nienawidzili, jak oni nienawidzą Polski i Polaków.
  1. Np. Czesław Miłosz–noblista.
  Pisał m.in.:” Dla Polski nie ma miejsca na Ziemi” (“Rok myśliwego”), “Gdyby mi dano sposób, wysadziłbym ten kraj w powietrze” (“Rodzinna Europa”). Mawiał: “Polska to Ciemnogród” (“Prywatne obowiązki”), nazywał Polskę “anus mundi”–odbytnicą świata itd. Przyznał również, iż trwa u niego od dziecka –od wczesnej młodości czuł “obsesyjną nienawiść do Polaków (“Zaczynając od moich ulic”). Mówił:” Nie macie pojęcia jaką fascynująca przygodą intelektualną był komunizm” (1992) i w dobie stalinowskiej pracował etatowo dla czerwonego reżimu. “Polak musi być świnią, ponieważ się Polakiem urodził” (“Prywatne obowiązki”). Cuchnęła mu wiara katolicka, pisał:”Z polskim katolicyzmem nie chcę mieć nic wspólnego” (” Ziemia Ulro”), “Przyrzekłem sobie, że nie zawrę nigdy przymierza z polskim katolicyzmem(…), czyli nie poddam się małpom” (“Rodzinna Europa”). Umierając wysłał list do czołowej “małpy” vel “świni”, do Jan a Pawła II, prosząc o błogosławieństwo. Otrzymał je.
  Pisał:” Standardy obowiązujące wśród szlachetnych Polaków są mi najzupełniej obce. Mój umysł jest żydowski”.
  2. Agnieszka Holland.
  W wywiadzie dla polskojęzycznego portalu “Der Onet”) sprowadziła polskich żołnierzy i funkcjonariuszy SG do poziomu kryminalistów i sadystów. Porównała ich do nazistów, którzy wozili Żydów do obozów zagłady. Wygłosiła taką tezę, że “jeśli nie wygra w wyborach 15.10.2023 ten, kto jej zdaniem wygrać powinien, czyli DT i opozycja, to wygrają faszyści, którzy będą budować dla tych ludzi obozy koncentracyjne i komory gazowe. Będą mordować”. Mówi, ze Polską rządzi “brunatna hołota”. Obraża tym samym miliony Polaków, którzy ten rząd wybrali. Wiąże nie tylko rząd ale jego wyborców z nazistami.
  Tacy ludzie zionący nienawiścią do Polski i Polaków, kształtowali przez pokolenia opinię o Polsce i Polakach na całym świecie, bo ich przekaz dochodzi do każdego miejsca. Obrzydza Polskę w oczach świata. Dla A. Holland demokracja jest tylko wtedy, kiedy wygrywają ci, którzy powinni wygrać. Realizuje ona strategię propagandy stalinowskiej. Myślę, że nawet Michnik i jego ekipa nie przebije tych opowieści o Polsce.
  3. Wybory.
  Prawdopodobnie DT chce doprowadzić do wywołania chaosu po przegranych ew. wyborach i odwołać się do ulicy i zagranicy. Już jako pierwszy nie uznaje wyboru obecnego prezydenta, a po ew. porażce ogłosi, że wybory zostały sfałszowane, a uznającą te wybory za legalne izbę Sądu Najwyższego, komisarze z KE i nasza kasta podważą jej legalność. Gdyby ekipa Tuska wygrała wybory “demokratyczni” komisarze byliby zachwyceni i ogłosiliby, że demokracja w Polsce wygrała, że wszytko jest O.K.
  Stawka tych wyborów jest ogromna.

  23
  1. Wojciech Białek (Autor
   Wpisu
   )

   @ronin:

   “2. Agnieszka Holland.
   W wywiadzie dla polskojęzycznego portalu “Der Onet”) sprowadziła polskich żołnierzy i funkcjonariuszy SG do poziomu kryminalistów i sadystów. Porównała ich do nazistów, którzy wozili Żydów do obozów zagłady. Wygłosiła taką tezę, że “jeśli nie wygra w wyborach 15.10.2023 ten, kto jej zdaniem wygrać powinien, czyli DT i opozycja, to wygrają faszyści, którzy będą budować dla tych ludzi obozy koncentracyjne i komory gazowe. Będą mordować”.

   Nie mogę znaleźć źródła tego cytatu. Może Pan mi pomóc.

   14
    1. Wojciech Białek (Autor
     Wpisu
     )

     Nie chodzi mi o cytat z Ziobro. On raczej nie pisuje komentarzy na moim blogu, więc nie mogę go za podawanie fałszywych cytatów powiesić za poślednie lewe ziobro (zablokować jego pseudonim na blogu). Ale pana Ronina mogę i tak zrobię, jeśli nie poda źródła tego cytatu.

     14
       1. Wojciech Białek (Autor
        Wpisu
        )

        @toya:
        “W skrócie: wara od służb!”

        Co za bzdury! Służba ma po prostu dobrze służyć. Jeśli tego nie potrafi robić, wywala się ją z roboty i zatrudnia innych bardziej kompetentnych służących:

        https://www.youtube.com/watch?v=dM0df3ooZTY

        To w Rosji rządzi człowiek ze służby – mrożkowy Edek kagiebista:

        https://www.youtube.com/watch?v=Lijib9w6i7Y

        … i widzimy co z tego wynika:

        https://www.youtube.com/watch?v=7ySLyCjNnrI

        4
         1. Wojciech Białek (Autor
          Wpisu
          )

          @toya:
          “Podstawowa kwestia: komu ma służyć?”

          To jest rzeczywiście kluczowe pytanie.

          Z jednej strony każdy mężczyzna w Polsce to jest “pan”, a każda kobieta w Polsce to “pani”, więc sprawa wydaje się rozwiązana. Z drugiej strony jednak średnie IQ owych rządzących pań i panów to ok. 100 (a więc znacznie poniżej średniej dla służby), więc w konfrontacji z dyktaturami rządzonymi przez władców, którzy promują wysoce inteligentnych ludzi skazani jesteśmy w krótkim terminie na porażkę.

          W przeszłości istniały nawet długo państwa rządzone przez służbę:

          https://pl.wikipedia.org/wiki/Mamelucy

          5
          1. DrQuality

           Z jednej strony każdy mężczyzna w Polsce to jest “pan”, a każda kobieta w Polsce to “pani”, więc sprawa wydaje się rozwiązana.
           Smaczne , smaczne .
           Mozecie puścić Jarząbka .

           6
       1. piotr5

        mylisz sie, kazdy jozio jest dla niego autorytetem , byle tylko napisal cos wbrew powszechnym opiniom a jak jeszcze zaprzeczy faktom to hoho.zreszta mak krytykuje badania lekow bo zbyt powierzchowne a jak mu jakis duren napisze ze wit c dupskretna albo amantydyna leczy to bedzie lykal jak bociek zabe.

        2
  1. Wojciech Białek (Autor
   Wpisu
   )

   To w sumie ciekawy temat na przynajmniej kilkanaście prac doktorskich: prześledzenie z jaką częstotliwością obce słowa w miarę upływu czasu zakorzeniały się w polskim języku. Poczynając być może od słowa “bóg” (pożyczki z jakiegoś języka irańskiego; sarmackiego?):

   https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3g

   … a kończąc na współczesnej terminologii związanej z nowymi technologiami.

   Raczej nie dałoby się oczyścić polszczyzny ze słów takich jak “komputer”, tak jak nie dałoby się oczyścić innych języków ze słowiańskiego słowa “robot”, ale wyrażenie “w try miga” wydaje się w polszczyźnie zupełnie zbędne.

   4
  1. DrQuality

   Myślę , że na pewno będą sfrustrowani . Nie dosypiają , patrolują w głodzie i chłodzie , a tu masz babo Wawrzyka .
   Ci sami migranci przed którymi bronią RP otrzymują wizy za parę tysiaków dol . w Mińsku , Mińsku !!
   Sprawdziłem na mapie – Mińsk to stolica Białorusi !!

   11
   1. DrQuality

    A propos – mem dotyczący afery wizowej .
    Wymień 4 Polaków o których słyszał przeciętny mieszkaniec Afryki i Azji .
    Pod – konterfekty tychże : Jan Paweł II , Lech Wałęsa , Robert Lewandowski I Wawrzyk .

    19
 34. DrQuality

  Giełdowo .
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ozywienie-na-polskim-rynku-pracy-Te-branze-beda-zatrudniac-IT-daleko-za-liderem-8609612.html
  Clou :Aktualnie kontynuujemy również trend powrotu do dwucyfrowych prognoz zatrudnienia notowanych przed pandemią, co tylko potwierdza coraz lepsze nastroje polskich przedsiębiorców”
  Z jednej strony obraz techniczny giełdy słabawy , z drugiej strony może to zwiastun koniunkturalnego dołka ergo dezinflacyjna faza ożywienia dospodarczego – akcje .

  3
  1. sumadartson

   @DrQuality 17 września 2023 o 12:24Odpowiedz
   //Myślę , że na pewno będą sfrustrowani . Nie dosypiają , patrolują w głodzie i chłodzie , a tu masz babo Wawrzyka .
   Ci sami migranci przed którymi bronią RP otrzymują wizy za parę tysiaków dol . w Mińsku , Mińsku !!//

   @WB
   //Nie mogę znaleźć źroďła…
   Może Pan mi pomóc.//

   11
 35. ronin

  Totalitarne umysły.

  Nie znoszą żadnego głosu krytyki wobec np. totalnej opozycji. Tych którzy mają odmienne zdanie, starają się WYELIMINOWAĆ z przestrzeni publicznej, zmarginalizować, ośmieszyć lub stygmatyzować. Tak jak bohater “Tanga” Mrożka, lumpenproletariusz Edek:”Wolno mieć swoje zdanie–pod warunkiem, ze ono jest zgodne z naszym”.
  DEMOKRACJA to różnorodność i szacunek dla odmienności. Ktoś kto nie potrafi tej różnorodności uszanować ma w sobie pewnego ducha totalitaryzmu komunistycznego.

  12
 36. ronin

  @ W.B.

  Cyt:” Z drugiej strony jednak średnie IQ owych rządzących pań i panów to ok.100 ( a więc
  znacznie poniżej średniej dla służby….”

  Nie mogę znaleźć źródła dla dotyczących tych badań IQ. Może mi Pan pomoc?

  16
 37. ronin

  Faszyzm.

  Faszyzm to zjawisko psychologiczne, nie historyczne. Potencjalny faszysta jest przekonany, że on i jemu podobni są dobrzy , a inni są źli. Potencjalni faszyści unikają różnorodności, tzn. są generalnie niezdolni do tego, by przyjąć odmienność drugiego człowieka. Bardzo źli z nich ELIMINUJĄ innych za ich poglądy, na początek grożą a potem nawet zabijają w różny sposób (…).

  15
 38. ronin

  @ W.B.

  Doprecyzuję. To były cytaty pochodzące z wywiadu Agnieszki Holland w “Newsweeku” , ale też w Onecie. Źródło? Portal “wPolityce” z dnia 14 września br.
  Kilka z tych cytatów (dosłownie) jak poniżej:

  “Pozwoliła sobie na zachowania, które nie tyle są nadużyciem moralnym, co–w mojej ocenie–moralną zbrodnią. Pani Holland sprowadziła polskich żołnierzy i funkcjonariuszy SG do poziomu kryminalistów i sadystów.. Zestawiła ich z nazistami, którzy wozili Żydów do obozów koncentracyjnych. Z ludobójcami”.
  Inny cytat:
  ” Pani Agnieszka Holland w dalszych swoich wywodach na temat Polski i Polaków wygłasza takie tezy, że jeśli nie wygra ten, kto jej zdaniem wygrać powinien, czyli Donald Tusk i opozycja, to wygrają faszyści. A co będzie jak wygrają faszyści? Odczytam Panu:” będą budować dla tych ludzi obozy koncentracyjne i komory gazowe. Będą mordować”.
  Naśle Pan na mnie “silnych ludzi”, by powiesili?
  Z

  11
 39. ronin

  @ W.B.

  Doprecyzuję. To były cytaty pochodzące z wywiadu Agnieszki Holland w “Newsweeku” , ale też w Onecie. Źródło? Portal “wPolityce” z dnia 14 września br.
  Kilka z tych cytatów (dosłownie) jak poniżej:

  “Pozwoliła sobie na zachowania, które nie tyle są nadużyciem moralnym, co–w mojej ocenie–moralną zbrodnią. Pani Holland sprowadziła polskich żołnierzy i funkcjonariuszy SG do poziomu kryminalistów i sadystów.. Zestawiła ich z nazistami, którzy wozili Żydów do obozów koncentracyjnych. Z ludobójcami”.
  Inny cytat:
  ” Pani Agnieszka Holland w dalszych swoich wywodach na temat Polski i Polaków wygłasza takie tezy, że jeśli nie wygra ten, kto jej zdaniem wygrać powinien, czyli Donald Tusk i opozycja, to wygrają faszyści. A co będzie jak wygrają faszyści? Odczytam Panu:” będą budować dla tych ludzi obozy koncentracyjne i komory gazowe. Będą mordować”.
  Naśle Pan na mnie “silnych ludzi”, by powiesili?

  10
  1. Wojciech Białek (Autor
   Wpisu
   )

   Miałem szczery zamiar Pana zablokować za publikowanie fałszywego cytatu przypisywanego Agnieszce Holland, ale widzę teraz, że Pan cytował w miarę dokładnie Ziobrę mówiącego o Holland. Opinie Ziobry nie są raczej szczególnie istotne, ale ich cytowanie to jeszcze nie powód do zablokowania Pana. Na przyszłość proszę podawać autora cytowanych słów i źródło.

   29
 40. ElSecator

  W lipcu płatności z tytułu odsetek osobistych w USA osiągnęły rekordową kwotę 506 miliardów dolarów.

  W ciągu pierwszych 7 miesięcy 2023 r. Amerykanie zapłacili łącznie 3,3 biliona dolarów z tytułu odsetek osobistych.

  Stanowi to oszałamiający wzrost o 80% od 2021 r. i prawie więcej niż suma w całym 2022 r.

  A najlepsze jest to że:

  Liczby te NIE obejmują odsetek od spłaty kredytu hipotecznego.

  No to od poniedziałku łopatami długie

  4
  1. Wojciech Białek (Autor
   Wpisu
   )

   Cykl dekadowy:
   -kupno czerwiec 1992 – sprzedaż marzec 1994
   -kupno lipiec 2002 – sprzedaż kwiecień 2004
   -kupno maj 2012 – sprzedaż listopad 2013
   -kupno październik 2022 – sprzedaż listopad 2023-kwiecień 2024 (średnio luty 2024)?

   Korzystna dla amerykańskich akcji faza cyklu prezydenckiego kończy się pod koniec br.

   16
   1. dino54

    Panie Wojtku
    To co Pan napisal to teoria a rzeczywistosc to a kcje kupione w 2002r nalezalo sprzedac dopiero w 2007. Natepnie kupic w marcu 2009r i sprzedac dopiero przelom 2021/2022r.Kupic i to sie zgadza pazdziernik 2022r ale patrzac na historie to sprzedaz tez dopiero za kilka lat przynajmniej w Usa.

    4
  1. macarek

   Baza. Przy wysokich stopach procentowych musisz za kontrakt zapłacić koszt arbitrażu w postaci kupna/sprzedaży pozycji bazowej na kredyt po stopie rynkowej ale bez kosztów transakcji. Baza spada z każdym dniem do wygaśnięcia

   3
 41. macarek

  Polecam ten kanał, który obnaża te wszystkie mity, jakimi nas karmiono.
  Tu trochę o porównaniu zdolności bojowych i aspektach politycznych mobilizacji. Niemcy miały większa armie czasu pokoju niż my po pełnej mobilizacji
  https://youtu.be/z-xWdfHbUx0?si=c8edih3Espx0sloq
  Drugi mit o możliwości pomocy z zachodu – Niemcy już w 39 miały silniejsza armie lądową od Francji, Anglii i Polski razem wziętych, nie licząc jakości wyposażenia czy organizacji.
  https://youtu.be/kvllOyXZ3iM?si=zOSMk8q-AYYCPC3N

  1
   1. toya

    Aczkolwiek to dla Banderowców nie będzie żadna kara.

    Docelowo Upaina zrobi piwot tak czy siak. UE poza wypychaniem jej do bitki z ruskim niedźwiedziem nie ma jej absolutnie nic do zaoferowania.

    Koniec końców Banderowcy będą robić gałę Chińczykom, a nas nadal serdecznie nienawidzić.

    10
     1. Max2

      Bzdura. W takim wypadku Janukowycz miałby zostać bohaterem narodowym? Świadomość Ukraińca jest większa niż niejednego polaka. Oni przeżywają, swoją martyrologie na co dzień, przeciętny polak zna ją z historii, obarczając winą tych, którzy już dziś rozumieją swoje winy.

      3
         1. toya

          Piwot przeciw Zachodowi nie oznacza z od razu pro-rosyjskości.

          Zdewastowany przez ruskich, wykorzystany przez “zachód”, przygarnięty przez Chiny zniszczony kraj, pokaleczonych psychicznie i fizycznie ludzi. Za to nienawiści, żalu, rewanżyzmu, prymitywnego nacjonalizmu będzie skolko ugodno.

          4
          1. toya

           I w takim kontekscie Ukraina = Afganistan przelomu lat 80/90?

           Uzbrojony, szkolony i wspierany przez zachód przeciw ZSRR tylko po to by przeciw temu Zachodowi się później zwrócić.

           5
       1. Max2

        Na razie go nie ma i raczej nie będzie. Proszę przeczytać biografie Zełenskiego i wówczas się wypowiadać. Bo mam wrażenie, że pisze Pan o czymś o czym nie ma zielonego pojęcia. A przeciętny Ukrainiec rozumie o co chodzi w tej wojnie i nie da sobie wmówić jakiś niedorzeczności.

        P.S A słowo polak celowo pisane z małej litery, gdyż kretynów udających Polaka jest nadmiar.

        4
       2. DrQuality

        A propos :
        Dzisiaj miałem pacjenta , Vasyla B . , lat 49 . marzec 2022 rezygnuje z pracy w Polsce , jedzie walczyć na Ukrainę , wyzwala Kupiańsk , Izium . Po roku służby cywil . Jego szwagier miał tą możliwość , walczy dalej , jak mówi : do ostatniego Moskala na naszej ziemi ” . Ciekawostka ; po zdobyciu moskalskich okopów dziesiątki działek amfetaminy , marycha .
        Wychodząc mówi : My teraz z Wami bracia . Zadna duża polityka tego nie zmieni i nie zmieni tego ruska trollownia .

        13
        1. duch_natury

         ” Zadna duża polityka tego nie zmieni i nie zmieni tego ruska trollownia ”

         Ukraińskie skargi do WTO i grożenie sankcjami wobec Polski to taaaaaakie słabe jest. I to nie ruska trollownia no chyba, że ukraińscy duzi politycy jak to mówisz są na pasku ruskich ?

         My otwieramy kraj wpuszczamy, żywimy, leczymy miliony ukraińców, dajemy swój sprzęt wojskowy, jesteśmy głównym kanałem przerzutowym a z drugiej strony w odpowiedzi wymachiwanie gospodarczą szabelką…

         9
         1. piotr5

          to moze podaj granice tej wdziecznosci? czy ukraina moze prowadzic polityke dbania o wlasny interes czy nie moze? biedni sa twoi znajomi i rodzina o ile dajesz im prezenty, bo wg twojej logiki musza byc twoimi poddanymi

          9
          1. duch_natury

           Twoja logika jest ciekawe więc porównując do rodziny i znajomych:
           Sfinansowałem komuś mieszkanie a ten za chwilę robi mi awanturę, że nie oddałem mu za paliwo jak pojechał po zakupy.

           To taka to mniej więcej skala pomocy/braku wsparcia w jedną stronę i drugą.

           Wiesz co jestem Polakiem z moich podatków finansowane jest ta pomoc więc po prostu tego typu sytuacje są dla mnie krótko mówiąc słabe.
           Ale nie mam z tym problemu niech politycy robią co tam chcą nie moja mafia, nie moja bajka.

           Można być lojalnym i wdzięcznym a można być gburem. Co tam się komu podoba.

           3
 42. sumadartson

  Skoro AT (rgr) nakazuje oczekiwać spadku wig20 do co najmniej 1800 pkt. a global w tym nie przeszkadza, trzymanie shortkoni w celu ochrony kapitału na perłach s.a. wydaje się niegupawym wyjściem. Jakoś trzeba tego Warrena, który nie gra na pochodnych, w końcu dogonić.

  9
 43. DrQuality

  toi toi
  “Nie chwaliłeś się, że jesteś salowym w Kobierzynie.
  Przyjmowałeś go między Napoleonem i Piłsudskim?”
  Salowa (r. m. salowy) – pracownik ochrony zdrowia, zajmujący się utrzymaniem czystości w placówkach ochrony zdrowia, w szczególności w salach szpitalnych (stąd nazwa).
  Coś ci siem po……….liło . Szkolenia we Władywostoku w trybie przyspieszonym ?!
  Z drugiej strony , kto wie ?
  https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,29078447,kto-nas-bedzie-leczyl-mlodzi-lekarze-nie-chca-wyzwan-chca.html

  2
 44. ElSecator

  Nie prowadzimy żadnych działań zmierzających do zmian w podatku od zysków kapitałowych. Ten podatek, zwłaszcza w przypadku zysków z giełdy, płacą w Polsce przede wszystkim osoby najzamożniejsze. Zniesienie uprzywilejowałoby milionerów kosztem innych obywateli –
  towarzysz Soboń Artur w PB (Soboń to jakiś kolejny z niezliczonej grupy fachowców działających pod nazwą – sekretarz stanu w ministerstwie finansów)

  Nie wstyd Wam tak narzekać będąc milionerami?

  8
 45. ronin

  Odlot rozumu, czy już panika?

  “Kiedy >głowa psuje się od góry>, czyli, gdy Donald Tusk goni w piętkę, nie dziwią wyczyny jednego z jego dyżurnych profesorów. Jeżeli szefowi odbija, to przybocznym odbija jeszcze bardziej. I oto prof. Radosław Markowski ogłosił:” W moim domu na dwóch przyjęciach posprawdzałem wszystkie portfele i wszystkich tych, co mieli kartę “Vitay” (Orlenu) w portfelach wyrzuciłem z domu”. To by od biedy pasowało do filmowych esbeków np. gen. Zambika czy płk. Molibdena z “Rozmów kontrolowanych” Sylwestra Chęcińskiego, ale nie u akademika., nawet gdy od dawna cierpi na fiksum dyrdum”.
  Źródło: portal ” wPolityce” z dnia 19 września br.
  A może profesor liczy na zarobek na swoich S-kach na Orlenie?:)))). Czy da się
  taki zepsuty umysł zreperować? On jest jednym z “ekspertów” TVN. Uważam, że należy mu współczuć.

  17
  1. piotr5

   odlot rozumu to jest czytanie gadzinowki. tak przy okazji juz karty wyszly z uzycia. naprawde trzeba byc ciezko potluczonym przez los zeby wierzyc, ze ktos przeglada portfele a inni mu na to pozwalaja. markowski musi uwazac ze swoimi zartami, bo zawsze mzoe mu sie trafic wyjatkowy tuman

   17
  1. macarek

   A co do PKN – jak widać pełni ciekawe role np teraz Czesi czy Niemcy płacą na stacjach Orlenu wyższe marze byś mógł tanio jeździć i dotować polski przemysł i transport w spowolnieniu gosp. 😁
   A co wolałbyś to sprzedać ruskim jak oberstumbanfurer Miler? Komukolwiek byś sprzedał ostatecznie by wpadło w ruskie łapy na końcu kolejki kupujących.

   6
     1. macarek

      O co ten kwik? Tanio na stacji – źle, jak w grudniu 22 było wyrównanie w górę – tez źle.
      PKN nie jest spółka inwestycyjna sensu stricto. Zresztą w sytuacji przyfrontowej to już chyba nic nie jest…
      Ale bądźmy szczerzy – cały świat działa podobnie w wielu obszarach – np spółki Muska to nie są do końca rynkowe podmioty. Zarządzanie siecią Starlinków. Tylko naiwniacy wierzą w pełni wolny rynek. Czy Unicredit mało się nachapał dywidend z Pekao by nie brać jeszcze opłat za branding?
      W takiej Korei Pd to już jest w ogóle sterowanie ręczne czebolami. A politycy są mega skorumpowani.

      5
     2. konsultant122

      stuk puk stuk puk, reset mózgu potrzebny, PKN to nie jest rynowa spółka działająca na rzecz akcjonariuszy, to spółka państwowa . Inne cele. Rozumicie?Zajmijta się doktorku medycyną jeśli w ogóle jeszcze potraficie.

      3
   1. toya

    Raczej nazwał pożytecznymi idiotami:

    “They may seem to play their own roles. In fact they’re helping set the stage for a Moscow actor.”

    Bez przesady. Wybory za 4 tygodnie. Skończą się ciche dni i znowu się pochylimy do cunnilingus.

    3
 46. ronin

  Gwiazda TVN 24 w formie.

  Dzisiaj na lewicowo-liberalnym portalu “Gazeta. pl” socjolog prof. Markowski robi za gwiazdę. Nie tylko posiadacze akcji Orlenu, ale i PZU ( jak na razie) mogą mieć obawy:))) Nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Ciekawe ilu z jego sekty przekonał do swojego sprzeciwu?
  Niektóre matoły(j.w.) na tym forum odczytały wypowiedź tego “eksperta” za żart. Chadzają po forum parami: jeden potrafi pisać, drugi czytać ( jak milicjanci w PRL-u) a żaden myśleć, bo myślenie sprawia im ból.

  18
  1. sumadartson

   Dziwisz się waszmość? Jak się obiecało sprzedaż lotosu kapitałowi z kremla to trza się wywiązać z obietnicy bo jak nie to albo spotkanie z nowiczokiem albo urwane skrzydło tupolewa.
   Polski dziennikarz usłyszał wczoraj: “mamy twój adres”, od posła na sejm RP z POKOmunistycznej, POoligarchicznej mafii

   12
    1. fast_market

     Po pierwsze to nie dziennikarz, a pracownik antypolskiej szczujni, sączącej od rana do wieczora same kłamstwa, manipulacje. Funkcjonariusz na usługach partii, która zachowuje się jak ruska agentura.
     Po drugie tekst brzmiał mniej więcej tak: “…wiemy ile masz mieszkań, znamy ich adresy…”. To było w jasnym kontekście ile wydoił kasy na swojej plugawej działalności.
     Tyle w temacie.

     7
    2. DrQuality

     Tow . Zsumyobdartson , Przesłuchajcie a potem piszta .
     Rozenek : ” Ile masz mieszkań Rachoń na wynajem ? 6 czy 7 ? Znamy ich adresy .”
     Rachoń przebierał sie za penisa w Sopocie onegdaj – to była jego zyciowa rola . I mógł przy niej pozostać .
     Wyjątkowa szuja / patrz niżej / . Lustrował swojego najbliższego wujka / sic /
     Gratuluję kompana .
     https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/michal-rachon-kim-jest-i-jak-gra/py76fd4
     PS . Tak a propos Rozenek nie lepszy .

     13
     1. sumadartson

      Towarzyszu DrQu, wam się wicie pomyliły epoki.
      Atakować dziennikarza podczas pracy, kimkolwiek by on wedle POKOmuszej propagandy nie był, to było typowe dla faszystów, nazistów, komuchów i wszelkiej maści mafiozów. To tak rozumicie wolność słowa? Krytykować wolno tylko jarka?Popieracie towarzyszu tę neokomunę? A fe, wyłażę z tego politycznego szamba.

      6
   1. ronin

    “Zionący miłosierdziem”.

    Członek Partii Oszustów Cyba, zarażony rudą nienawiścią, też nie tak dawno temu dostał adres siedziby PIS-u w Łodzi. Wpadł tam i zamordował działacza PIS Rosiaka, a drugiemu działaczowi PIS usiłował poderżnąć gardło. Trzeba o tym pamiętać i przypominać. “Zionący miłosierdziem” DT przytulił tego współpracownika tow. Urbana ( Goebbelsa stanu wojennego) i wielu TW SB komunistycznej bezpieki, bo jak mówi ma plan. Przytulił także awanturnika Kołodziejczaka, bo to nie tylko awanturnik, ale i utalentowany kłamca (jak on sam) Ubekom i esbekom obiecał przywrócenie ich wypasionych i “wypracowanych” przywilejów emerytalnych. Poszukuje “silnych ludzi” do specjalnej roboty, gdyby przegrał wybory. DT ma wielkie doświadczenie, wszak w 1992 obalał razem z ubekami, esbekami pierwszy po 89r demokratyczny rząd Jana Olszewskiego (“Nocna zmiana”). Do wyborów czerwono-różowy układ mafijny zawiązany pod “okrągłym stołem”( trwający do dzisiaj) wykona jeszcze wiele prowokacji, by zwyciężyć. Gdy przegra postawi na siłowe rozwiązania.

    27
 47. ElSecator

  Premier Maowiecki – wakacje kredytowe zostaną przedłużone na cały 2024 r. – Polsat

  To jeszcze ździebko historii

  [Luty 2023] Morawiecki: Nie ma w tym momencie planów, by przedłużać wakacje kredytowe

  [Marzec 2023] Morawiecki: Nie wykluczamy przedłużenia wakacji kredytowych na kolejny rok, jeżeli będzie tego wymagać sytuacja

  5
  1. Prezesso

   Konso, dziś na tej euforii trza było spierniczać, ja głupio czekałem na dalsze wzrosty, a tu Stany zrobiły WIELKĄ KUPĘ!

   I pokazali czerwone latarnie, sygnał SSSSS na dziennych i tygdniowych.

   UCIEKAM Z L, a Ty dalej na S? Wyczymałeś?

   5
 48. Prezesso

  O żesz, Stany zeszły na minima!!!!

  RANO ODDAJĘ L PKC i przesiadka na SSSSS!

  To nie są ćwiczenia, BESSA wraca, maskakra!

  S PKC na ołpen ustawione, pewnie z minus 30 będzie, ale cóż, skoro chcą na 1700-1750, nie ma zmiłuj!

  S i czekamy na RGR! Szkoda tego zysku dziś… O żesz.

  12
  1. macarek

   Pisałem Ci waćpan kilka mcy temu o potrzebie weksli, bo tam pivoty są częste i nieoczekiwane. A my za podarowane czołgi czy kraby musimy teraz złotem płacić.
   Oligarchia (magnaci), głównie pochodzenia książęcego ruskiego już raz nas wraz sobą do grobu wciągnęła.

   5
     1. macarek

      W ogóle w historii nienaturalne jest by sąsiedzkie kraje były w sojuszu. Raczej sojusze są szachowe czyli Sasiad twojego sąsiada. Stąd Niemcy są naturalnym sojusznikiem Ukrainy i tylko głupiec tego nie rozumie. Po pierwsze maja pieniądze po drugie szachują zachodniego sąsiada. W jednej wypowiedzi zapytano dlaczego chcą odzyskać Donbas, skoro to będzie pustynia. I odpowiedz była żebyśmy nie byli na służbie u Polaków ….

      2
     2. sumadartson

      //nie chodzi o zwrot na rosję//
      To już nie naiwność ale ślepota dziecka we mgle. Jaki zwrot, gdy gołym okiem widać jeszcze od aneksji krymu że rzesza gotowa oddać europę (ale tylko do Wisły) w łapy pucina. Nord Stream to była przepustka do inwazji na ukrainę bez szkody dla rzeszy.
      Na ich nieszczęście jarek nie wsiadł do samolotu.

      1
      1. macarek

       Rzesza nic nie chce oddawać. Oni zawsze potrzebowali miejsca ekspansji gospodarczej i tyle. To oni chcieli przejąć Rosję tak jak przejęli Europę wschodnią. Teraz szukają miejsca by zastąpić choć częściowe swoje biznesy w Chinach.

       1
          1. fast_market

           Hrabia ma jakieś kompleksy wobec Niemców. Dobrze chociaż, że w ruskich podobnie wroga widzimy.

           1
 49. macarek

  Im więcej strachu tym wzrost bardziej prawdopodobne. Fed ograniczył pole RPP, zatem dał paliwo dla banków ze stopy nie zejdą poniżej poziomu, który ogranicza marże – czyli tam gdzie depozyty schodzą do zera. Dopóki spadek stóp kredytów można amortyzować spadkiem depo rynek jest Ok, a nawet lepiej bo wolumenu sprzedaży a zatem prowizji rosną.
  Druga sprawa jest, ze rząd potrzebuje zrolować dużo długu a zatem nie może drenować kapitałów banków, które muszą mieć wymóg kapitałowy na zakup obligacji. Bo nadpłynność czyli potencjał to wzrostu aktywów jest ogromna.

  3
  1. toya

   Na poniższe pytanie odpowiedz zaczyna się klarowac – naszym kosztem 🙂

   “toya 28 sierpnia 2023
   (…)
   Idąc tym torem – jaka jest oferta rozwojowa dla państwa upadłego jakim jest Ukraina? Co może im zaoferować UE? Jakie mają mieć miejsce w łańcuchu wartości? A jeśli nawet mają mieć dobre miejsce to czyim kosztem? A jeśli na razie zostaną gospodarczą sierotą to kto ich będzie dotował?”

   5
   1. toya

    I teraz pytanie co na to USA?

    Czy mocny trwały klin w Europie to wlasnie Niemiecki kapitał + możliwości jego zaangażowania na Ukrainie?

    Czy ta wolta Ukrainy zostanie dopełniona przez zmianę władzy u nas na “namiestników Berlina”?

    Jeśli tak, to rozwojowo mamy przerąbane, a i społecznie też.

    Ale kibel…

    Ja wiem, że Gospodarz uważa, że dla USA największym lękiem jest integracja Eurazji.

    Docelowo – tak. Doraźnie (w perspektywnie “nastu” lat) wszelkie konfiguracje są dopuszczalne na tym swingers party.

    5
     1. konsultant122

      Tia, jak Niemcy wpadną w kryzys jewropejski, to zmienisz zdanie Waćpan. Przestaną wtedy być gwarantem pokoju światowego:))) A Zelensky gdacze na Polskę bo jest już na nas skazany. To czysta żydowska gra.

      4
      1. toya

       Dostaną fuchę odbudowywania zrujnowanych miast, łączenia ich drogami, pociągami, a przy tym karmić się będą za pół-darmo z żyznych stepów to właśnie w ten kryzys nie wpadną, tak czy nie?

       Trzeba to tylko dogadać, a potem się zrobi fundusz solidarnościowy w UE. Wszyscy członkowie się składają. Budują Niemcy. Czego nie rozumiesz? 🙂

       6
      1. toya

       Tylko Ukraińców w Polsce szkoda. Nie Ukraińców jako “onych”. Tych pojedynczych, konkretnych ze znaną twarzą, których się mija na osiedlu. Bo niczemu nie są winni, a to na nich indywidualnie się skrupi nasza kolektywna frustracja.

       11
 50. macarek

  //widać że preferowali od wisły…
  No raczej to my byliśmy/jesteśmy tak słabi, że tam planowaliśmy. Oni sprzedali nam tanio 250 Leo czyli 1/3 swoich czołgów oraz chcieli sprzedać patrioty w 2010, bo nawet linia Wisły była zagrożona. Sikorski gdzieś chlapnął, że wtedy i tak był postęp bo NATO zgodziło się przesunąć obronę z Odry na Wisłę….

  3
  1. sumadartson

   A co byś sąsiad chciał, żeby w rok po przyjęciu Polski, NATO ruszyło na rosję? Nie powielaj tu bredni sprzedajnych politykierów co ględzili o niepotrzebnym “robieniu laski ameryce” a sami lizali żopę pucina i angeli.

   2
 51. sumadartson

  Żeby tylko “aktor z moskwy” nie dostał skętu kiszek ze śmiechu i nie zszedł z tego świata po wystąpieniu w ONZ komika z ukrainy, bo wszyscy carowie i sekretarze razem wzięci nie byliby w stanie tak szybko utylizować masy upadłościowej po rosji.

  4
 52. macarek

  Sprytnie go podłożyli.
  https://defence24.pl/geopolityka/burza-po-slowach-morawieckiego-komentarz
  Rok temu po odbiciu Chersonia USA sugerowały rozejm i negocjacje. Na G20 Zelenski wywalił stolik, ze powalczy o całość i reparacje. Zatem pozwolono by obie strony zrobiły jedną „udaną” ofensywę i wróciły do tego samego miejsca. Teraz trzeba tylko wytłumaczyć przed narodem, że to przez Lachow trzeba zrobić rozejm …

  4
  1. sumadartson

   Mam nadzieję że w bezpośredniej rozmowie z komikiem z ukrainy, Premier i Prezydent nie będą tak poukładani i opie…lą zdrajcę jak należy.
   A tym upaińskim drabom którzy jeżdzą u nas na uberach i pobierają zasiłki z moich podatków należy natychmiast wstrzymać świadczenia. Niech spie…lają do ukochanej rzeszy komika.

   6
  1. wodzo

   Prezesso tradycyjnie inwestuje metodą refluksu. Tak mi na szybko się skojarzyło. Tylko z tego co pamiętam, to z tego się wyrasta. Pisałem kiedyś, że my już nieprędko zobaczymy normalna hossę w Polsce i na świecie. Zwłaszcza przy wsparciu AI. U nas będzie w górę, zwłaszcza jak wygra Marszałek, w górę, ale z refluksem.

   3
 53. toya

  Patrząc na tę tragifarsę, mój mocno zabiedzony ale gdzieś tam dychający wewnętrzny optmista, pokłada nadzieję, że odrodzenie się sił przyciągania miedzy potomkami SS-Galizien a ich mocodawców z Berlina zmotywuje Amerykanów, żeby coś w nas jednak zainwestować.

  4
  1. toya

   “toya 23 marca 2022 o 16:16

   I tak jak mowilem: sankcje są potrzebne, bo pomagają nam spojrzeć na siebie w lustrze. To ważne. Nie można inaczej.

   Ale dorosły czlowiek powinien zdawać sobie sprawę, że guzik zrobią Putinowi.”

   Półtora roku temu w pierwszym miesiacu operacji specjalnej forum było podekscytowane skutecznością sankcji, a dowodem było m.in. wycofanie marki nesquik z Rosji :DDD

   4
   1. toya

    fast_market 23 marca 2022 o 15:41

    “KitKat i Nesquik wycofane z Rosji. Reakcja Nestle na ogromną krytykę”
    I tak samo działają sankcje. Czym większe i szybsze to tym szybciej druga strona się podda.

    toya 23 marca 2022 o 15:52
    Czyli drżymy przed mocarstwem, które równocześnie podejrzewamy o to, że nie potrafi samodzielnie wypalać płatków śniadaniowych?

    4
    1. piotr5

     nie drzymy przed rosja bo juz wiemy ze jest znacznie slabsza niz myslelismy.
     a sankcje zrujnuja ja dodatkowo. bo sankcje zawsze rujnuja kraj , na ktory zostaly nalozone.
     boze ile dzis tu glupot zostalo napisanych. A ten makarek to jest ten co dawniej czy to jakis inny. bo nie wygladal na takiego opoznionego wrecz byl kiedys normalnym kolesiem.

     6
   1. piotr5

    Wzór to ty jesteś. Może odpowiedź mu merytorycznie a nie ciemnotę wstawiasz. Wy bijecie komusza bandę o lata świetlne. Nawet w porównaniu z czasami Bieruta to jesteście większymi kanaliami od nich. Gdybyście mogli to byście ich działalność przebili. Na szczęście nie macie wsparcia Stalina No i czasy trochę inne. Ale oglady charaktery i amoralnosc ta sama.

    15
 54. DrQuality

  Motto : ” Naród wielki , ludzie kurwy ”
  Dumny naród wstający z kolanów i jego dyplomatoły reagują na wystąpienie Zelenskiego :
  Adrian :
  “Mamy trochę do czynienia tak jak z tonącym. Każdy, kto kiedykolwiek brał udział w ratowaniu tonącego, wie o tym, że człowiek tonący jest niesłychanie niebezpieczny; że może pociągnąć w głębiny ”
  Empatyczne , prawda ? Majstersztyk dyplomacji , prawda ?
  Pinokio : ” rząd nie przekazuje już uzbrojenia na Ukrainę, ponieważ teraz uzbraja Polskę ” . Toż to siem w pale nie mieści !!
  I do tego te nienawistne antyukraińskie tyrady jak wyżej .
  Abstrahując od tego – przyjaciel , wróg – kraj i naród walczy o swoje być albo nie , jest systematycznie niszczony , setki tysiace ludzi jest pozbawionych swojego dachu nad głową , miliony wyemigrowały , tysiące żołnierzy zginęło , tysiące zostało inwalidami , tysiące dzieci zostały porwanych do Rosji – Panie WB przez szacunek dla Pana nie nazwę tych ludzi / ??? / tak jak powinni zostać nazwani .
  Wstyd i hańba . Rzyg !

  14
  1. DrQuality

   ruskij unitaz
   “Zełenski: Niemcy to gwarant pokoju na świecie”
   “I teraz pytanie co na to USA?”
   Zelenski jest politykiem z krwi i kości , asertywny , inteligentny i wie co w trawie piszczy .
   Patrz trolu , co na to USA .
   “https://natemat.pl/511405,niemcy-dostana-wiecej-wladzy-na-swiecie-w-polsce-juz-szaleja-ze-zlosci “

   3
   1. DrQuality

    To jest Monthy Python .
    W kinach studyjnych w całej Polsce wyświetlany będzie specjalny spot poprzedzający projekcję filmu Agnieszki Holland “Zielona granica”. – Ten film pokazuje w sposób skrajnie niesprawiedliwy, nieuprawniony, krzywdzący funkcjonariuszy Straży Granicznej i wszystkich tych, którzy bronią polskiej granicy. To obrzydliwy paszkwil – mówił wiceszef MSWiA Błażej Poboży o obrazie Holand.
    Helios i Multikino pokazały oczywiście fucka . To nawet nie jest komuna .

    4
    1. DrQuality

     Tak a propos , będąc w kinie sprawdziłem frekwencję na ” Rotmistrzu Pileckim ” . Jego życie to fabuła na genialny film .
     Film kosztował 30 mln , realizował słuszny reżyser , patronat min . Gliński – na widowni siedziało na 5 minut przed rozpoczęciem seansu 4 ludzi !! / słownie : czterech / .
     “Jedziemy!! “

     5
   2. toya

    Ukraińska administracja jest jak doświadczona kurwa. (wulgaryzm konieczny by dobrze oddać “skill” związany z tym zawodem).

    Na kilometr wyczuwa klienta, który już jest goły i w porę zaczyna szeptać do ucha sprośne propozycje temu, który danego wieczoru jeszcze ma parę zwitków za pazuchą.

    9
       1. macarek

        Nawet jak nie istnieje to teren sprzedany deweloperom za grosze.
        Sprzedane za grosze (poniżej wartości maszyn, a co dopiero grunty, marka): np Winiary, Celuloza Kwidzyn.
        Celuloza Świecie miała więcej gotówki niż cena i Frantschach wypłacił ja w dwa lata.
        Kghm miał iść za 280 mln $…

        12
        1. Max2

         A czy można było to zrobić lepiej? Po czasie każdy mądry i widzi błędy, ale to już było i wracanie do przeszłości i wytykanie błędów to trwanie w tym co już było. A to się nie zmieni. Jest jak jest, wyciągnąć wnioski z przeszłości, w chwili terazniejszej i tworzyć przyszłość. Lecz przeciętny Polak nie uczy się na błędach, on je powiela. “Mądry Polak po szkodzie”

         https://pogodny.pl/przyslowia-o-polakach/

         3
          1. Max2

           “Lecz przeciętny Polak nie uczy się na błędach, on je powiela.”

           Wszystko rozgrywa się nie “w stanie świadomości” lecz uwarunkowań “podświadomości” cech, traum, i wyobrażeń. A to niestety leży poza naszą kontrolą. Chyba że stan “cierpienia” będzie tak nieznośny, doprowadzając do radykalnej zmiany. To obserwujemy w Rosji lecz jak widać stopień “cierpienia” jest nieograniczony. Większość woli “cierpienie” – brak zmian- bo to znają.

           1
          2. Max2

           Ops.. “cierpienie” jako stan psychologiczny jako “niezgoda z samym sobą” ” Co innego robię co innego myślę”To takie życie małego “ja” w hipokryzji. 🙂

           1
 55. Max2

  ” Naród wielki , ludzie kurwy ”

  Zakompleksiona Polska. I nie ma co się złościć trzeba współczuć. ” Złościć się, to mścić się na własnym zdrowiu”

  W taj władzy odbijają się, jak w lustrze, wszystkie nasze cechy. Ostatnio – przynajmniej w mojej rzeczywistości – pojawia się, wiele analiz dotyczących zaburzeń osobowościowych “narcyza” Mam nieodparte wrażenie iż rozwój całego świata zmierza do zachowań narcystycznych (socjal media) – co zauważył w swoim doświadczeniu ze szczurami w kolejnych pokoleniach Calhoun.

  Zachęcam do zgłębienia zagadnienia. Teoria Margaret Mahler.

  4
 56. toya

  Skoro na kapitolu nie mają czasu dla “trenera personalnego” w moro, to wygląda na to, że Duda swoim porównaniem po prostu puścił farbę co już uradzono w Waszyngtonie.

  Na razie wystarczy Usiakom wystarczy męczenia (się) ruskich, więc i Ukrom więcej przesyłać nie trzeba.

  No i dalej twierdzę, że tematem numer jeden przy wigilijnym stole w tym roku będzie kto i kiedy z rodziny idzie w kamasze 😉

  9
  1. macarek

   Imho USA wolały to kończyć rok temu. Tak by nie angażować swojej broni szerzej, do czego ich zmuszono.
   Gdyby było zawieszenie broni mogliby dostarczać niespodzianki, rozwijać lokalne możliwości, zamiast zużywać zapasy amunicji na czarna godzinę.

   2
     1. macarek

      Uchwała Rady Ministrów w sprawie podjęcia działań w celu pozyskania na rzecz Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych środków pomocowych Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki przyznawanych w ramach programu „Foreign Military Financing”. Przyjęte: 12.09.2023;”

 57. dino54

  Panowie Pisowcy duzo gardlujecie to dlaczego nie kupujecie tych Polskich perel ktore sa na gieldzie ponizej polowy wartosci ksiegowej czy c/z pnizej 5.Wiekszosc z was oczekuje ciagle spadkow przeciez skoro to takie dobre to kupowac i podnosic wartosc,bo inaczej przyjda Ci z zachodu i za bezcen wykupia.Trzeba polozyc wlasna kase i bronic majatku a nie gardlowac.

  9
  1. raksz

   Proszę zwrócić uwagę na datę (21.09.2023 r.) pisma z komisji Etyki PAN, adresowanego do składającego doniesienie Pana doktora Michała Piegzika i datę oraz godzinę publikacji dużego artykułu w “Gazecie” (16:35 21.09.2023 r.) W artykule wskazano na to , że autor pisma skontaktował się z donoszącym, Panem doktorem Piegzikiem i uzyskał jego stanowisko w tej sprawie. Rodzi się pytanie: skąd Gazeta pozyskała postanowienie Komisji Etyki PAN ? Czy etycznym jest jego upublicznienie, bez wysłuchania Pana doktora Jacka Bartosiaka ? Patrząc na skalę nienawiści w komentarzach pod artykułem, wygląda to na że Pan Bartosiak uderza celnie w kolejne środowisko “hermetycznego samozadowolenia i wzajemnej (nie bezinteresownej) adoracji”.

   poniżej link do komentarza Pana Bartosiaka:
   https://www.youtube.com/watch?v=wjiwGpCkmEo&t=15s

   oraz w kontraście komentarz przedstawiciela elity naukowej Pana doktora Piotra Napierały, który jak sam mówi był w kontakcie z osobami, składającymi donos:
   https://www.youtube.com/watch?v=BTNOTlqfdT4

   Walka o samosterowalność Polski wchodzi na kolejny poziom eskalacji.

   5
 58. duch_natury

  Ostatnią edycję Eurowizji wygrała Loreen gdzie wykonywana przez nią piosenka czerpała potężne inspiracje z trzech innych utworów. Czy w obecnych czasach komuś to przeszkadza ? Może poza polityką w okresie kampanii wyborczej 😉

  3
    1. fast_market

     Czyli nie wybory tylko koniec efektów “dobrego hedgingu”. Dobre…😂
     Po pierwsze ropa już poszybowała (dolar też i to od 9 tygodni praktycznie).
     A po drugie nie słyszałem, żeby jakikolwiek monopolista, który
     z łatwością wszystkie koszty przerzuca na odbiorcę, dokonywał
     hedgingu, a w szczególności “dobrego hedgingu”.
     Możesz wierzyć lub nie, ale żaden pracownik monopolisty
     się nie podłoży z hedgingiem bo nikt go nie wynagrodzi za dobre efekty,
     a za złe może wylecieć z roboty. Tak to wygląda…

     9
  1. macarek

   Uzbrojona po zęby antyniemiecko nastawiona Polska to argument do użycia miękkiej siły przez Berlin.
   Przedtem Niemcy na wschodzie nie miały zagrożeń, bo pomagając w latach 2009-2011 w reformach rosyjskiej armii widziały jej dengregoladę.

 59. duch_natury

  “Marazm na blogu. Nie ma głosów, że to hossa. Nie ma głosów, że armagedon za rogiem…”

  Z racji na top sezon w naszej firmie (branży) mam znacznie mniej czasu na analizy i obecnie od tygodnia jestem poza rynkiem akcji ale przekażę krótko swoje zdanie (wizję) jak zawsze wynikająca z historycznych analogii, które dostrzegłem:

  Dotyczy Sp500 bo Banan jest dla mnie mniej przewidywalny.

  1) Uważam, że Sp500 w ciągu najbliższych 2 tygodni wyznaczy twardy dołek w przedziale 4200-4300.
  2) Po powyższym nastąpi powolna wspinaczka – efekt rajdu św. Mikołaja. Ile czasu będzie trwała ta wspinaczka – na dzień dzisiejszy mam dwa warianty
  a) 2-3 miesiące
  b) 5-6 miesięcy
  Prawdziwa bessa nadejdzie więc dopiero w 2024r.

  6
  1. fast_market

   Mnie dręczy pytanie czy i kiedy S&P zrobi wyrównanie szczytu sprzed 2 lat. A na razie u mnie po raz trzeci shorty na Nikkei po 33000 dobrze pracują. Spadało by szybciej gdyby tylko usdjpy spadał, ale ich bank centralny przeszkadza;)

   3
 60. toya

  “Niemiecka minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser zapowiedziała w wywiadzie dla “Welt am Sonntag”, że planuje wprowadzenie stałych kontroli na granicach z Polską i Czechami.”

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/niemcy-zmieniaja-zdanie-msw-chce-stalych-kontroli-na-granicy-z-polska/hmfpd43,79cfc278

  Granica polsko-białoruska ma być otwarta bo tego wymaga humanitaryzm.

  Granica polsko-niemiecka ma być uszczelniania bo Polska to hub przemytu nielegalnych(!) migrantów (na początek przywrócenie kontroli, a temat płotu pojawi się za jakiś czas).

  Czego nie rozumiecie?

  Nad Polexitem nawet nie bedziemy mieli okazji głosować. On się dokona krok po kroku bez naszej woli.

  7
 61. sumadartson

  Towarzysz @DrQuality, rzekomo niedrogi.
  //Te obrazki nie wymagają komentarza//

  Zgadzam się z waszmością toteż nie komentuję. Uzupełnię jeno że technicznie cel minimum formacji RGR to ok. 1800 pkt dla wig20.
  Grając na kontraktach należy jednakoż zapamiętać raz na zawsze, a zwłaszcza na jutro, że to globalne rynki decydują czy RGR w “ten kraj” się dokona czy skona (załamie).
  p.s. Tylko sobie nie schlebiajta zbytnio że szlachta się wicie z wamni zgadza, bo w polityce toście są rozumicie, naiwni jak dziecko we mgle lub nawet Goliat na pchle.
  A ten wasz apartament M3 to po której stronie Wisły zalega, ruskiej czy niemnieckiej? (pytanie retoryczne☺😂)

  1
  1. sumadartson

   p.s.2 Tak wicie pytam bo ten wasz wódz ideowy orzekł że jakbyście zamieszkiwali na ziemniach co to były pod zaborem “zachodniej cywilizacji” to byście mnieli porządek w chałupie. A jak po wschodniej stronie Wisły to macie w chałupie bajzel.
   Zara zara a Treblinka to gdzie zalega?😨

   1
  1. sumadartson

   Jakby suweren zgłupiał do cna i dopuścił znów POruskich i niemieckich popslanych do koryta, szlachta wydzierżawi wszystkie włości i zamieszka w jachcie na środku Wisły, tworząc Wielkie Księstwo Warszawskie jako podwaliny pod Międzymorze, po ostatniej już kadencji sprzedajnych zdrajców.

   1
    1. sumadartson

     Jeśli ukraińce z ruchalami będą utylizować się w tym tempie co dotychczas, to z ukraińskimi dziewczynami, które żyją i pracują w RP.
     Koledzy z Białorusi natomiast tylko czekają na koniec dyktatorów.
     Strategia z Tęgoborzy dzieje się na naszych patrzałkach i nawet za wiele nie musimy w temacie Międzymorza się męczyć. Samo się dokona.

     5
 62. analityk-amator

  @duch_natury

  Myślę podobnie.

  Dotyczy GPW,bo inne giełdy analizuję mniej dokładnie.

  1.Obstawiam,że dołek zostanie wyznaczony w najbliższy piątek,29 września.
  2.Na razie nie obstawiam poziomu docelowego i dnia docelowego fali wzrostowej.

  Zastrzegam sobie prawo do pomyłki w punkcie 1.😁

  Dotychczas zakładałem,że szczyt z 31 lipca(2200 pkt.na WIG-u20) będzie szczytem korekty rozpoczętej w październiku zeszłego roku.Teraz biorę pod uwagę,co nie znaczy,że obstawiam,wyższy poziom i późniejszą datę.

  @sumadartson

  Postawić na minimalny zasięg wybicia z formacji RGR,czy na dzień docelowy – oto jest pytanie.
  A może sprawdzi się jedno i drugie?
  Gdyby tak miało być,to w przyszłym tygodniu czeka nas jatka na GPW.😁

  3
  1. sumadartson

   W pamięci ostatnich 30 lat zapadło że istotne zmiany dotychczasowych trendów bardzo często dokonywały się w październiku.
   Życie nauczyło aby wpatrywać się w bieżące ruchy globalnych instrumentów i tańczyć to co grają a nie to co kiedyś być może zagrają. Dlatego nie warto z góry zakładać. Białogłowa świadkiem że lepiej zdejmować ku radości obojga. Siedzę sobie na perłach s.a. i pogrywam ostro na shortkoniach (chwilowo zamknięte wczoraj po 1977).

   2
    1. analityk-amator

     Pytania,które zadałem,zadałem głównie sobie.
     Nie moja wina,że bardzo istotny dzień docelowy wypada we wrześniu.To zadecydowało,że wskazałem na wrzesień,a nie na październik.Dzień może się nie sprawdzić,ale jest tam,gdzie jest.😁

     1. sumadartson

      Być może przespałem wykład, ale nic mi nie wiadomo aby czas był jakimś istotnym parametrem w wyznaczaniu zwrotów rynku w teorii fal Elliota.
      Istotne w korektach są natomiast zasięgi ruchów wg ciągu Fibo, czyli albo 38,2 albo 50 albo 61,8 procent zniesienia fali wzrostowej. Jeśli uznać (z trudem) że od października do sierpnia ukształtowała się struktura pięciofalowa w ramach fali pierwszej, dopuszczalna jest korekta nawet całej wysokości “piątki”. Fale drugie korekcyjne bywają czasem niezwykle destrukcyjne, jako że osiągnięciu przez nie minimum, towarzyszą najgorsze wiadomości i nastroje.
      Dlatego zakładanie z góry że 29 września korekta się skończy, nie musi być trafionym pomysłem. Choć jak dla mnie mogłaby skończyć się i wczoraj.

      1. analityk-amator

       A czyj wykład Waszmość przespał,bo ja żadnych wykładów nie daję?😁
       Czas jest bardzo istotnym parametrem w wyznaczaniu punktów zwrotnych,a teoria Elliotta nie jest jedyną teorią wykorzystywaną w analizie technicznej.😁
       Pisałem przecież wielokrotnie,że wzrost od października zeszłego roku jest dla mnie,póki co,korektą,a nie inaczej.Być może korektą niedończoną,ale korektą.Więc nie oczekuję korekty fali impulsu!😁
       Proszę nie interpretować tego,co piszę,po swojemu,bo moje teksty są proste i jednoznaczne.Jeżeli piszę,że w dniu 29 września wypada istotny dzień docelowy,to dlatego,że tak jest.Czy zadziała,nie wiem,ale że jest,wiem.😁
       O sposobie wyznaczania dni docelowych pisali Robert Fischer i Ed Gately.To jest powszechnie dostępna wiedza,tylko zaniedbywana przez wielu inwestorów.😁
       Ja tylko zasygnalizowałem,że 29 września wypada ważny dzień,tak jak zasygnalizowałem wcześniej,że 31 lipca może być szczyt.To wszystko,nic więcej.😁

       1
       1. analityk-amator

        Jeszcze dygresja.Zauważyłem,że Polacy nie potrafią się dogadywać,ponieważ każdy mówiąc na ten sam temat,mówi o czymś innym.Bardzo lubią mówić,a nie lubią albo nie chcą słuchać.
        Lepiej wiedzą od autora tekstu,co ten chciał powiedzieć.😁

        3
       2. sumadartson

        //A czyj wykład waszmość przespał?//

        Prechtera, ale sądzę że wątpię abym przespał bo jego wykłady lepsze od westernów i horrorów razem wziętych.
        Ja nie zinterpretowałem ani nie zanegowałem waszmości poglądów i oczekiwań rynkowych. W ciągu pięciu sesji możliwe zarówno załamanie rynku do 1800 jak i euforia na 2100 i zanegowanie RGR. Na koniach trzeba tańczyć jak global zagra bo pomylony krok może kosztować fortunę.

        2
          1. piotr5

           hahaha jeszcze nikt tu sie nie obrazil z tak błahego powodu. a co do waznych znisesien, jesli jest ich tak duzo to nie ma ich wcale

           4
  1. sumadartson

   Możliwe ale lepiej sprzedaj waszmość te swoje dulary i chefy i przestań myśleć życzeniowo. Choć złoty podział dopuszcza korektę dolara nawet na 4,62 to jednak przy zejściu poniżej 3,935 znów będziesz zły i dokuczliwy względem szlachty

   4
      1. sumadartson

       Chopie!!! Ogarnij się. Index wig20 to ja mam w głowie i to od 30 lat.
       Naprawdę nie potrafisz odróżnić indexu od akcji spólek technologiczno-softowo-AIjowych?
       Powiem o nich już po ryśkowych sześciu królach. Wtedy kupisz sobie na szczycie.

       2
    1. sumadartson

     Front będzie się przesuwał ale granice Międzomorza ustalone w taynej strategii z Tęgoborzy:
     “Witebsk, Odessa, Kijów i Czerkasy
     To Europy bastiony…”
     Czy ktoś oprócz szlachty pisał tu od trzech lat że będzie wojna w Ukrainie i pucin dostanie wpie..ol?
     Przeciwnie, gdy dwa lata temu pojachałem w gronie na granicę bronić jej przed ruskim nielegalnym nachodźctwem, ruski troll groził tu że przyjdą do mnie żołdaki onucowe i pobiją szlachtę.
     Na pohybel ruskiemu trollu.

     1
  1. sumadartson

   Jeszcze Jarema Wiśniowiecki doświadczył, że chłopstwo na ukrainie trzeba trzymać krótko i pilnować, bo inaczej to im odwala i Rzeczypospolitej szkodzić poczynają, czego i obecnie na własnej żopie doświadczać zaczynamy.

   2
  2. toya

   Koniec wałków będzie gdy kurek się ostatecznie zakręci.

   Duda puścił farbę. Amerykancom już starczy. Więc Ukraina zostaje sama.

   Nie po to się robi audyt, żeby niczego nie znaleźć. Najpierw będą raporty o nieprawidłowościach, a potem zakręcenie kurka.

   A docelowo Zelensky bedzie ukraińskim anty-bohaterem.

   8
   1. sumadartson

    Chłopcze. Myślałem że tylko na kontraktach się nie znasz ale twoja blokada umysłowa ruskim trollingiem wyłączyła ci zupełnie podwełnie w temacie polityki międzynarodowej. Spytaj guya fejksa, on ci wszystko wytłumaczy.
    Kurna, po co ja to robię?
    Chyba z litości nad inwalidztwem podwełnianym chłopaczka.
    1. Niemce wyczuły okazję do rozwalenia koalicji za pomocą komika przez brak embarga
    2. Warunek na brak embarga – wyliżesz niemiecką żopę przed całym światem i ośmieszysz ostojropę
    3. Amerykanie zorientowali się że komik może pokazać im wała na rzecz rzeszy.
    4. Audyt to żółta kartka dla komika, bo dla nich naród a zwłaszcza to jak ukraina niszczy ruski imperializm jest ważniejsze niż stu komików
    5. Jeśli komik tego nie skuma to audyt znajdzie dowody na handelek bronią za “setki torebek amfety, hery” i innego gówna pozostawionych rzekomo w ruskich okopach. Komika zastąpi się np. bokserem.
    6. Jeśli skuma i pokaże niemcom wała (np. wycofa skargę) to zostanie.
    Zgłoś się chłopcze do @DrQuality niech ci strepanuje czaszkę, wstawi procesor z antyruskim programem antywirusowym i “zęszyje ją sprawnie cabtgutem”.
    Poniał?

    5
     1. sumadartson

      Dobrze. I nie fikaj więcej do porządnych ludzi a o tym kto może a kto nie może pisać na forum decyduje Gospodarz a nie rzecznik łukaszenki.
      Kłamliwa krytyka zaś świadczy jedynie o twoim q… znaczy, porąbanym móżdżku ptasim.

      4
  1. DrQuality

   “Słowa prezydenta Dudy obszernie, rozkoszując się wszelkimi ich konsekwencjami, komentowały przykremlowskie wielkonakładowe tabloidy w rodzaju „Moskiewskiego Komsomolca” czy „Komsomolskiej Prawdy”. W telewizorze ich echo będzie brzmieć jeszcze długo, bo jak mówią Rosjanie, „takie dobro przepaść nie może”.
   Ale świnie , jak oni mogą to nam robić .
   Ale mają w nawet na tym blogu rezonowe pudła .

   2
   1. DrQuality

    Motto : ” Ukraina , po wejściu do Unii , wraz z Polską mogłyby zmienić układ sił w tejże ” .
    “Ukraina jest krajem o imponującym kapitale ludzkim, zasobach rolnych i naturalnych – „ręce, mózgi i zboża”, jak lubią mawiać zachodni inwestorzy w Kijowie. Jej pełna integracja z demokratyczną strukturą bezpieczeństwa i gospodarki Europy byłaby odczuwalna i w Moskwie, i nawet w Pekinie”.

    4
 63. DrQuality

  W Kijowie rozmawiałem z Brianem Bestem, który kieruje działem bankowości inwestycyjnej w Dragon Capital, firmie, która finansuje start-upy. Powiedział mi, że w ostatnich latach zmiany w stosunkach Ukrainy z UE umożliwiły młodym ukraińskim technikom podróżowanie bez wiz do Europy Zachodniej, a oni „przywieźli z powrotem wiele nowych umiejętności w zakresie prowadzenia biznesu. Wojna tylko to przyspieszyła”. Nie chodzi tylko o start-upy wojskowe i cybernetyczne. Best powiedział, że na ulicy, na której mieszka, „są cztery nowe restauracje, które mają bardzo europejski charakter. To rewolucja kulturowa”.

  3
 64. DrQuality

  Ukraina przed wojną odpowiadała za 10 proc. światowego rynku pszenicy, 15 proc. rynku kukurydzy i 13 proc. rynku jęczmienia. Dziś posiada również najbardziej doświadczoną armię w Europie, z największą na świecie wiedzą specjalistyczną w zakresie wojny dronowej nowej generacji.

  3
 65. DrQuality

  Resume : Seriożą Zadan :
  ” „Użyjmy metafory, aby porównać społeczeństwo ukraińskie z rosyjskim: społeczeństwo ukraińskie to młody zespół punkowy, który może zapełnić stadiony. I na pewno to zrobimy. Dla nas wszystko dopiero się zaczyna, jest ogromna rezerwa siły i energii i, co najważniejsze, jest zrozumienie strategii i celu. A Rosja jest zmęczonym, podstarzałym piosenkarzem kabaretowym, który już stracił publiczność i popularność, ale nadal stara się podtrzymać iluzję sukcesu i blasku”.
  S.Żadan -Internat (powieść; tłum. Michał Petryk; Wydawnictwo Czarne,

  2
 66. toya

  Dużo gadania o aspiracjach, poczuciu przynależności, ambicjach, dumie…

  Tych samych słów można było używać opisując nastroje w 1944 wsród mieszkańców Warszawy. Czy oni chcieli być częścią wschodu?

  I co? Jajco. Zostaliśmy wschodem na następne kilkadziesiąt lat.

  Ukraina NIE BĘDZIE decydować o sobie. Widać wyraźnie, że USA mają swoją wizję, która ich zadowala, jest optymalna. Jeśli Ukraina bedzie probować przesunąć jej granicę to USA obetnie im wsparcie.

  Ukraińska krew jest przelewana w interesie wszystkich tylko nie samych Ukraińców. Tak jak Polaków latem 44roku.

  10
 67. DrQuality

  Jakie przesuwanie granic , oni walczą o odzyskanie swoich ziem . Przecież Ukraina w UE to tez szansa dla nas . Wtedy spełni się marzenie Tow.Sumydartsona – alians Bałtów , Czechów , Słowaków , Rumunów, Bułgarów , Ukraińców to Polska od morza do morza😀
  PS. Nasze wstępowanie do UE i NATO tez było pod dyktando USA . Powtarzam -im szybciej uzmysłowimy sobie nasza przedmiotowośc , a nie podmiotowość w polityce międzynarodowej tym mniej rozczarowań .

  3
  1. sumadartson

   Jaka tam UE. To przeżytek. Niemce dofinansowują łodzie zwożące islamistów i muzułmanów do Europy. Za dwa, trzy lata, od Odry po Atlantyk będzie Kalifat. Będzie Kalifat i Międzymorze. Granica polsko-chińska granicą pokoju. 500 himarsów i tysiące dronów gwarancją przyjaźni Polski ze światem.

   4
    1. sumadartson

     @dino54
     Przecież np. we Francji ten proces się dzieje. Są obszary miejskie opanowane przez imigrantów i ich potomków, gdzie policja nawet nie próbuje się dostać. Takie państwa w państwie.
     Trzeba oglądać różne media światowe a nie tylko polskojęzyczne.

     3
      1. sumadartson

       Napisałem ku przestrodze zwolenników przyjmowania “każdej ilości nielegalnych!!! imigrantów”.
       Mam nadzieję że te wizje wizjonerów nigdy się nie spełnią. Choć patrząc na to co politykierzy wyrabiają (w tym pewna filmowczyni) sądzę że to płonna nadzieja.

       1
        1. sumadartson

         No właśnie. Też nie rozumiem dlaczego popslane robią jarkowi zarzut że pozwala pracować w Polsce ciapatym, którzy przyjechali legalnie i na czas określony prawem.
         Ta POKOmunistyczna propaganda że jarek wpuścił 250 000 nielegalnych imigrantów przypomina szczekot propagandy gebbelsa.

         4
 68. DrQuality

  Panie WB ,
  Cykl dekadowy:
  -kupno czerwiec 1992 – sprzedaż marzec 1994
  -kupno lipiec 2002 – sprzedaż kwiecień 2004
  -kupno maj 2012 – sprzedaż listopad 2013
  -kupno październik 2022 – sprzedaż listopad 2023-kwiecień 2024 (średnio luty 2024)?
  Korzystna dla amerykańskich akcji faza cyklu prezydenckiego kończy się pod koniec br.
  Posłuchałem Pana dwóch rozmów z P . Zającem dotyczących ruchu od 10/22
  1 / W pierwszej, Pana teza ” sell in May ” siem nie sprawdziła / dotyczyło WIG / . W drugiej tłumacząc się /?/ stwierdził Pan, żę szczyt tego ruchu / dot .Wig20 / to połowa czerwca , jako żywo to był koniec 07/23 , poczatek 08/23 .
  W drugiej rozmowie / 7/07/23 / stwierdza Pan , że spadki potrwają do listopada .
  Kiedy jest Pan WBem , a kiedy ChatbiałGT ?
  Sprzedaż listopad ?? I dlaczego w 4 -tym przypadku prawie 6 miesięczny czasookres ?

  3
 69. toya

  Na blogu zachwyty nad krajem, który przez 30 lat “niepodległości” nie dorobił się nawet nieskorumpowanej drogówki :-), ale co tam… brać ich do Unii Europejskiej bo w Kijowie powstają “europejskie restauracje”.

  Można dostać Adrzejowych zajadów czytając takie pierdy :DDD

  I piszą to ci, którzy są pierwsi do psioczenia na praworządność w Polsce.

  Schizofrenia to niesamowita choroba 🙂

  Ukraina jako twór administracyjny to wstrętny, skorumpowany wehikuł stworzony przez i dla oligarchów i mafiozów ze standardami turańskimi. Im dalej oni (kiedy przedłużenie płotu?!?!?! aż po Wołosate?) od nas tym lepiej.

  Polsce opłaca się z Ukrainy wyrwać kobiety o regularnych rysach twarzy i odpowiednich proporacjach w wieku rozrodczym dla poprawy demografii oraz co bardziej pracowitych “fizycznych” dla poprawy salda ZUSu.

  24
    1. macarek

     Słyszałem kiedyś, że Moniuszko czy Kościuszko to nazwiska pochodzenia ukraińskiego. Oczywiście należą do polskiej kultury, z tym iż generał by sprawiedliwym człowiekiem – tj dbał o los chłopów i wykupił sporo niewolników w USA.

     2
 70. datik

  DrQuality
  Dzisiaj w multipleksie na “Zielonej granicy” sala pełna, zdesperowani byli gotowi niemal trzy h na schodach siedzieć ale takich biletów nie sprzedawali. Piszę o tym w kontekście frekwencji, jak pisałeś, na filmie o Pileckim. (tak na marginesie to chyba żadnej nagrody w Gdyni nie zdobył, za największy budżet nie przyznawano )
  “Rotmistrz Pilecki’ otrzymał spore dofinansowanie od Glińskiego. Zacząłem zastanawiać się, czego pisiorom nie udało się schrzanić oprócz transferu pieniędzy, także moich, do rzekomo bardziej potrzebujących. Nic nie przychodzi mi do głowy. Może dlatego, ze nie oglądam tej TV dotowanej kwotą niemal 3 mld rocznie. Takiego sondażu jeszcze tu nie było 😉 :
  – czego pisiorom nie udalo się schrzanić ( tu nie wystarczy “łapka”, trzeba coś napisać )

  9
 71. datik