Świece zostały rzucone: kolor czerni

Świecowe analogie sprzed tygodnia okazały się nietrafne. Zamiast generalnie płaskiego tygodnia z białymi świecami we wtorek i piątek dostaliśmy kolejny silny spadek WIG-u 20 z jedną próbą przełamania słabości w czwartek.

W efekcie otrzymaliśmy sekwencję 15 sesji, z których 13 było spadkowymi czarnymi świecami. W przeszłości taka czarna seria pojawiała się tylko raz pomiędzy 19 maja a 5 czerwca 2015, czyli na początku fali C nieregularnej płaskiej fali bessy rozpoczętej we wrześniu 2014. Porównanie obu sekwencji sugeruje ponownie raczej płaski tydzień z silniejszym wzrostem w środę, ale oczywiście wiarygodność takiej projekcji opartej na pojedynczej analogii jest bardzo niska.

Nie chcąc zostać z tak raczej mało interesującym wnioskiem postanowiłem spojrzeć na wykres WIG-20 z trochę innej strony. Opisałem sobie obecną sytuację jako “zejście WIG-u 20 do 9-miesięcznego minimum w sytuacji, w której 200-sesyjna średnia indeksu ciągle jest wyżej niż tydzień wcześniej”. Taki sygnał padł we wtorek. Szukałem w ten sposób epizodów historycznych, w trakcie których indeks szybko spadał do istotnych minimów, po dłuższym okresie przynajmniej stabilizacji”.

Takich wcześniejszych przypadków znalazłem 7:

Projekcja uzyskana przez uśrednienie ścieżek WIG-u 20 wokół tych 7 sygnałów:

… wygląda tak:

Czyli pierwsze poważniejsze odbicie zaczyna się dopiero za 8 sesji, a trwalszy wzrost za 50 sesji, czyli w drugiej połowie października br.

Jeśli jednak wśród tych 7 epizodów z przeszłości poszukać najbardziej podobnego do ostatniego zachowania WIG-u 20 to okaże się nim okres przed sygnałem z 21 czerwca 2013.

Ówczesny dołek odpowiada dzisiejszej sesji (4-tej sesji po sygnale), jego test następował na 8 sesji później (na 12-tej sesji po sygnale), a wtórne minimum pojawiało się na 54 sesji po sygnale, czyli dosyć podobnie jak w przypadku projekcji opartej o wszystkie 7 sygnałów.

Cechą wspólną i projekcji opartej o wszystkie 7 sygnałów i analogii z czerwca 2013 jest silniejszy wzrost indeksu rozpoczynający się w 11-12 sesji po takim sygnale jak wtorkowy. To byłby 22-23 sierpnia.

Podsumowanie: w przeszłości tylko w okresie do 5 czerwca 2015 WIG-20 w trakcie 15 kolejnych sesji zrobił 13 czarnych spadkowych świec. Projekcja oparta na sygnale zdefiniowanym jako zejście WIG-u 20 do 9-miesięcznego dołka przy 200-sesyjnej średniej wyższej niż tydzień wcześniej, podpowiada okolice 22-23 sierpnia jako moment początki silniejszego odbicia w górę i drugą połowę października jako początek trwalszego wzrostu (po utworzeniu podwójnego dna).

Komentarze

 1. Panpozwoli

  “12.08.2019, Warszawa (PAP) – NBP powinien zwiększyć stan rezerw walutowych do poziomu przekraczającego wartość PKB Polski – ocenił w poniedziałkowym artykule dla “Radia Maryja” członek RPP Eryk Łon. Jego zdaniem, skład rezerw walutowych NBP powinien zostać poszerzony o akcje spółek giełdowych.”

  2
  1. cebeerxx

   ” …trzeba być starannie przygotowanym do zareagowania w przypadku pojawienia się różnych scenariuszy. O jednym z najbardziej dramatycznych wspomina 5 przepowiednia św. Bernadety Soubirous. W ocenie Łona w rozwoju polskiego rynku kapitałowego mogłoby też pomóc pojawienie się w ofercie dla inwestorów strategii dotychczas w Polsce niestosowanych, na przykład funduszy działających zgodnie z zasadami katolickiej nauki społecznej.

   “Polska jest krajem, w którym zamieszkuje ogromna liczba katolików, do których sam się zaliczam. Według danych portalu Aleteia blisko 90 proc. Polaków przyznaje się do katolicyzmu. Nadal jesteśmy najbardziej katolickim państwem Europy. Z tego powodu warto rozważyć wykorzystanie katolickiej nauki społecznej przy tworzeniu nowych funduszy inwestycyjnych” – napisał.

   “W USA działa fundusz inwestycyjny Ave Maria. Jest to fundusz, który swoją politykę inwestycyjną stara się realizować w zgodności z zasadami katolickiej nauki społecznej. (…) Może warto w przyszłości utworzyć w naszym kraju fundusz Świętej Barbary?”

   Takich zawodników nam potrzeba

   10
   1. konsultant121

    To prawda, w odróżnieniu od półprawdy i g-prawdy;) Moze byłoby mniej ambergoldów, updałych giełd bitcoina i innych przestępstw.inwestowanie byłoy prostsze, cykliczne bez takiego balastu polityki i mafii.

    6
   2. konsultant121

    Co do katolickiej nauki społecznej w inwestowaniu- kiedys był ARKA Invesco OFE który miał się kierować katolicka nauka społeczna w inwestowaniu. Ale po przejeciu przez POCZTYLION OFE, nie wiem czy nadal maja to w ramach swojej polityki firmowej.

   1. swb1

    No i co? Ma spaść niech spada? Jest mi obojętne po ile będę kosztowały spółki, które regularnie wypłacają dywidendę.
    Niech sobie ten Łon założy prywatny fundusz i pokaże jak się to uczciwie robi za prywatne pieniądze a od publicznych wara!

    1
   1. swb1

    Tak podatki trzeba płacić, żeby pisobolszewia miała za co przekupywać motłoch. No i oczywiście, żeby bankster miał za co rozbudowywać swój bizantyjski dwór przy Alejach Ujazdowskich. Nie mówiąc już o tym, że musi z czegoś finansować swoich starozakonnych pobratymców.
    Pisowskie trolle są nie mniej a może nawet nawet bardziej obrzydliwe od tych POwskich, w tej swojej tępej propagandzie.

    5
      1. konsultant121

       Zgoda, nie można przekraczać absurdów. jest i musi być miejsce na podatki , jest i musi być miejsce na biznes. Sek w tym by znaleźć ten złoty środek ale to już wyzsze sfery (geopolityka) musi zdecydować. My tu nic nie wskóramy.

       1
       1. swb1

        Granice absurdu obecny reżim przekracza wciąż na nowo. Nigdy nie sądziłem, że może być coś bardziej podłego od rządów Tuska, dopóki rządy PiSobolszewickiej bandy nie pokazały się w całej swojej okazałości.

        8
        1. konsultant121

         Obawiam się ze problem jest bardziej skomplikowany i pieniądze wnuków i dzieci sa zagospodarowane przez banksterstwo:)) Skoro akcja kredytowa juz nie ma rozmachu, to trzeba stosowac inne środki łatwego pieniądza i psucia pieniądza. pan opowiada to co widzi i czyta a prawda jest głębsza. nie byłoby socjalu gdyby nie było można:))

         1
   1. konsultant121

    Zreszta to dziwne ze ludzie wierzą w bajki które im serwują mass media. I to jeszcze dzieci giełdy. Normalnie boki zrywam. gdzie tu jakies rozumienie pieniadza, cyklu i wyzszych celów. Widzicie tylko własny czubek nosa. Nic z rozumowania Gospodarza . Błądzicie we mgle;) Hossę widzą na 3000 i upadek dolara. Fajnie poczytać.

    1
 2. Guy Fawkes

  @swb1

  //Ten Łon nie wygląda na katolika lecz na prowokatora albo idiotę.//

  //Ale cóż PiSobolszewia udająca katolików może innego zaproponować?//

  //Tak podatki trzeba płacić, żeby pisobolszewia miała za co przekupywać motłoch.//

  //Granice absurdu obecny reżim przekracza wciąż na nowo. Nigdy nie sądziłem, że może być coś bardziej podłego od rządów Tuska, dopóki rządy PiSobolszewickiej bandy nie pokazały się w całej swojej okazałości.//

  //A na czym polega monstrualna podłość tej PiSobolszewickiej bandy s…ów?//

  ………………..

  Bolszewikiem, to jesteś ty, pajacu.
  I pod względem mentalności i pod względem chamstwa i pod względem treści tzw. poglądów. Nie masz nic wspólnego z prawicowością, jesteś tzw narodowym bolszewikiem, głupcze.

  //Narodowy bolszewizm przeciwstawia się liberalizmowi zarówno w sprawach ekonomicznych (element “lewicowy”), jak i sferze kulturowej (element “prawicowy”), dodatkowo opowiadając się za rewolucyjnym nacjonalizmem. Ponadto narodowi bolszewicy są na ogół zwolennikami “sojuszu ekstremów” (współpracy ruchów nacjonalistycznych i tradycjonalistycznych z rewolucyjną lewicą przeciwko liberalnej demokracji, systemowi kapitalistycznemu i imperializmowi). Dodatkowo ruch ten jest skrajnie antysyjonistyczny i antyamerykański (“przeciw Wall Street”). Obecne rosyjskie ruchy narodowo-bolszewickie, pod wpływem rodzimych idei geopolitycznych, opowiadają się za ideą eurazjatyzmu, głoszącego odrębność kulturalną i geopolityczną ziem byłego ZSRR oraz Imperium Rosyjskiego od Europy i Azji.//

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_bolszewizm

  Obecny rząd jest lepszy od wszystkich poprzednich, co nie zanaczy, że pozbawiony wad.
  Normalny człowiek może krytykować rząd, a wariat w manii robi tak jak ty.

  Ale nie wykorzystałeś jeszcze części epitetów, np pisonazizm, pisopolpotyzm, pisosatanizm… Słabo się nakręcasz, może spróbuj lepszego towaru, bo na razie nie przewyższasz mistrza:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczysław_Moczar

  7
  1. swb1

   Termin pisobolszewia adekwatnie opisuje obecny reżim niszczący kraj tak jak termin obłęd adekwatnie opisuje stan pańskiego umysłu.

   A propos, niech mi szanowny pan powie czy airsibatle już się skończyła dzisiejszego ranka?

   3
 3. cebeerxx

  Co do giełdy…to już nie jest wyłącznie słabość wynikająca ze struktury głównego indeksu zarządzanego przez popisowską bolszewię, gdzie 11/20 spółek robi za rządowy bankomat. Stopa zwrotu niegdysiejszej gwiazdy MWIG40 za ostatnie 3 lata jest gorsza od fatalnego WIG20 o 16%, no i oczywiście indeks cenowy dla którego nie ma dna. Zgodnie z tym banałem, że giełda dyskontuje przyszłość, to pytam się jaką przyszłość polskiej gospodarki dyskontują nasze indeksy? Po jednej straconej dekadzie przygotowanie do późnego Gierka?

  2
 4. cebeerxx

  Może PeroPIŚ? Różnica, że tamci wstawali z kolan przed Ameryką, nasi przed UE, reszta z grubsza się zgadza. Może być problem z Evitą, ale dla pisowskich Sebów i Karyn za obiekt uwielbienia może robić podwawelska i wczasy we Władku

  1
 5. cebeerxx

  A to dla tych, którym szkoda 10 złotych na żyda Michnika i wolą żyć w błogiej nieświadomości. Ziobro, k…. dajesz!

  “W piątek po południu został wstrzymany zaplanowany na sobotę pogrzeb Kosteckiego, który w 2012 r. ujawnił na Facebooku proceder współpracy policjantów CBŚ z Rzeszowa z braćmi R. – pochodzącymi z Ukrainy właścicielami lokalnych agencji towarzyskich. Klientami byli tam politycy.

  Były bokser odbywał pięcioletni wyrok w Rzeszowie, do końca kary zostały mu dwa lata. 18 czerwca został przewieziony do aresztu śledczego Warszawa-Białołęka, miał być świadkiem prokuratury w procesie o rozbój przeciwko Tomaszowi G. Rodzina Kosteckiego twierdzi, że obawiał się on o swoje życie i dlatego nie chciał być przeniesiony do stolicy. Proponował, by przesłuchano go z Rzeszowa, w trybie wideokonferencji. Śledczy się nie zgodzili”

 6. cebeerxx

  2 sierpnia nad ranem o 5.40 zwłoki byłego boksera znaleźli w celi współwięźniowie. Leżał na pryczy, wokół szyi miał pętlę z prześcieradła. Do zdarzenia wysłano prokuratorów Wojciecha Kapuścińskiego i Piotra Prenetę, towarzyszył im dr Wojciech Sadowski, biegły medyk sądowy. Preneta przesłuchiwał współwięźniów, Kapuściński i Sadowski zajęli się celą i zwłokami. Sporządzili protokoły – oględziny zaczęli o 10.47, zakończyli o 13.30. Ciało Kosteckiego leżało na podłodze, przenieśli je tam z pryczy funkcjonariusze więzienni. Twierdzili, że chcieli go ratować. Kapuściński w służbowej notatce stwierdził brak śladów walki czy obrony. Odnotował szeroką bruzdę wisielczą na szyi. Ale miał wątpliwości, czy to było samobójstwo. Dr Sadowski po przekręceniu ciała na brzuch odkrył bowiem z tyłu na szyi dwa maleńkie ślady w odległości 0,5 cm. W notatce, której kopię ma „Wyborcza”, Kapuściński napisał, że „przypominają ślady powstałe w wyniku wkłucia igły”.

  Dla niego to ważny trop. Podejrzewał, że Kostecki mógł zostać odurzony, dlatego jako dowody zabezpieczył prześcieradło, koc i trzy części materaca. Jeżeli ślady na szyi zostawiła igła, to ze strzykawki mogło coś skapnąć na prześcieradło czy koc. W służbowej notatce prokurator napisał wręcz o „możliwym zbrodniczym charakterze śmierci”

 7. cebeerxx

  W sprawie oprócz Kosteckiego zeznania składały też inne osoby. Opowiadały one śledczym, jak w 2010 r. policyjna operacja przeciwko grupie handlującej ludźmi ominęła agencje braci R. – A tam była jazda. Zapraszano ludzi ze świecznika. Bogatych, ustosunkowanych i takich, od których wiele zależało np. w wymiarze sprawiedliwości czy w polityce. Wszystkie ich wyczyny były nagrywane. To, że do agencji braci R. policja nie weszła, to nie tylko efekt ochrony ze strony niektórych policjantów, ale też obawy o wizerunek ważnych ludzi. Nagrań może być tysiące – mówił nam Grzegorz W., jeden ze świadków.

 8. cebeerxx

  Jest nagranie z byłym marszałkiem Sejmu? Agent oskarża Marka Kuchcińskiego
  Podkarpacka afera ze współpracą pomiędzy policjantami a właścicielami agencji wzbudziła ogólnopolskie zainteresowanie dopiero wiosną 2019 r. Radio ZET i tygodnik „Nie” opublikowały wtedy raporty byłego agenta CBA Wojciecha Janika, który na polecenie przełożonych rozpracowywał półświatek Podkarpacia. Jak twierdzi Janik, jeden z informatorów przekazał mu nagranie, na którym były marszałek Sejmu Marek Kuchciński (PiS) uprawia seks z nieletnią prostytutką z Ukrainy. Janik oskarżył szefów CBA, że ukrywają nagranie i próbują ukręcić łeb sprawie.

 9. Guy Fawkes

  @sbw

  //Termin pisobolszewia adekwatnie opisuje obecny reżim niszczący kraj//

  Niszczący kraj? Jeden ze światowej czołówki wzrostu gospodarczego???

  A gdzie gułagi, gdzie masowe egzekucje, gdzie deportacje, miłośniku Feliksa Edmundowicza?

  Puknij się porządnie w pusty łeb, pomyleńcu.

  3
  1. swb1

   Na propagandę PiSobolszewicką nabierają się tylko ludzie bezrozumni.

   Bolszewizm to cele a nie tylko środki.
   Cele PiSobolszewi i cele bolszewików w Rosji są w gruncie rzeczy tożsame. A że metody inne póki co przynajmniej, to już inna kwestia. Niszczenie prywatnej własności, totalna kontrola państwa nad obywatelami, niszczenie tradycji, kultury i religii. Oto działania PiSoboslzewi w sferze faktów, jakże odmiennej od sfery propagandowej i urojeń w której pan żyje.

   Ale jak tam z tą ersibatle, odbyła się już dziś rano? Czy flota chińska już zniszczona, bo pan obiecywał, że jaka się obudzimy rano to już po bitwie będzie.

   1
 10. Guy Fawkes

  //Ale ci co go zamordowali to też są źli ludzie i wygląda na to, że ich ślady prowadzą gdzieś w okolicę wierchuszki PiSobolszewii.//

  PIS po czterech latach krawego reżimu ma tyle do gadania w służbach mundurowych, co ja. Dopiero teraz jest próba przełamania POstKOmunistycznego monopolu związkowego w policji, a gdzie tam do więziennictwa.
  https://www.infosecurity24.pl/szef-nszz-policjantow-nikt-nie-powinien-sobie-wycierac-geby-policja

  Figuranci z PIS nawet jakby chcieli, to nie byliby w stanie czegoś takiego zrobić. To jest kombinacja operacyjna. Napierw pożyteczni idioci rozdmuchują smród, a potem człowiek ginie i pada cień podejrzenia przed wyborami.

  No ale przecież pomyleńcy wiedzą, że partia rządząca zawsze mokrą robotę zostawia sobie na czas kampanii wyborczej, żeby nie mieć samodzielnej większości i wygrać tak, żeby przegrać. Już towarzysz Giertych się o to postara.

  3
  1. cebeerxx

   Ja nie rozmawiam z takimi pisowskimi zakutymi łbami, którym nikt nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne. Z drugiej strony nie wiem, po co ty tracisz czas na takich jak my. Twój target grodzi się w tej chwili na plaży w Mielnie, tudzież jest w wirze zakupów w centrach handlowych a nie na giełdowym blogu

   4
  1. swb1

   Jakoś pPiSobolszewi nie przyszło do głowy obciąć przywileje emerytalne całego postbolszewickiego aparatu ucisku z wyjątkiem małej propagandowej akcji gdzie trochę przycięli SBkom. To najlepiej świadczy o PiSoboslzewi, cokolwiek byście pisowskie trolle tu nie napisali.

   2
 11. Guy Fawkes

  @Podczaszy

  Z tym seryjnym samobójcą przed wyborami to jest tak, jak z Kramerem. Bezpieczniaki z RSHA naoglądały się polskich filmów.

  — Zawsze pan trzyma pieniądze w koszu z brudną bielizną?
  –Zawsze, a marmeladę i proszek do zębów w skarpetach, a pan nie?
  Na filmie od 1 godziny i 30 minut.
  https://www.cda.pl/video/2765550c4

  A co do tych postępowych lotów na księżyc, to oszołomiły one postępem i przelicytowały francuski (europejski) konserwatyzm.

  //De Gaulle prowadził politykę niezależności od USA, dążył do zbudowania potęgi militarnej Francji, w tym nuklearnej. 13 lutego 1960 wykonano pierwszą próbę atomową.//

  //31 stycznia 1964 roku de Gaulle uznał rząd komunistyczny Chin wbrew stanowisku USA.Popierał także narody Ameryki Łacińskiej w walce o niepodległość, sprzeciwiał się poczynaniom amerykańskim w Wietnamie.//

  //W marcu 1966 r. Francja wycofała się ze struktur wojskowych NATO, pozostając jednak członkiem struktur cywilnych. Jednocześnie de Gaulle zapowiedział, że w ciągu roku zostaną zlikwidowane obce bazy wojskowe na terenie Francji. Obawiając się całkowitego wystąpienia Francji ze struktur sojuszu, USA ewakuowały swoje bazy i sztaby NATO do innych państw[33]. W czerwcu 1967 r. de Gaulle skrytykował Izrael za wywołanie wojny sześciodniowej z Egiptem.

  We wrześniu 1967 roku de Gaulle odbył wizytę w Polsce, gdzie był entuzjastycznie witany. W trakcie swojej wizyty prezydent podkreślał między innymi polskość Ziem Odzyskanych[34].
  Po jednym z zamachów, w którym uniknął śmierci dzięki rozwiązaniom technicznym Citroëna DS stał się wielbicielem tego auta.//

  No i musiało to się skończyć postępową rewolucją, pod początkowym hasłem wspólnych żon, jak zwykle.

  //W połowie lutego 1968 doszło do incydentu na uniwersytecie w Nanterre, gdy minister do spraw sportu i młodzieży François Missoffe został zaatakowany przez studentów żądających zniesienia podziału domów studenckich na męskie i żeńskie.//

  Oczywista oczywistość.
  To jest chyba trochę inaczej, niż według ściemniania Stasia kataryniarza, że Francja ma duszę kobiety.:))

  1
 12. Guy Fawkes

  @Podczaszy

  //Jeśli ten Kostecki zmarł po przewiezieniu na Białołękę to sprawa jest mocno podejrzana, bo to nie pierwszy taki przypadek.//

  Nie ma przypadków, są tylko znaki.
  Jeżeli on się powiesił na leżąco, to też jest znak. Nie słyszałem, żeby się tak można było powiesić(…). No i od razu wypróbowani towarzysze rozdziobują sprawę.
  https://wiadomosci.wp.pl/smierc-dawida-kosteckiego-prof-cwiakalski-mozna-rozwazyc-ponowna-sekcje-zwlok-6412691541928065a

  Normalnie, żeby nie wzbudzać podejrzeń, powinno to wyglądać tak, jak na filmie od minuty 37 i 20 sekundy.
  https://vod.tvp.pl/video/paradoks,odc-13-paradoks,9111019

  No ale jak chodzi o wzbudzenie podejrzeń, to wieszamy się na leżąco[sic!], pozostawiamy ślady po igle itd.

 13. martinex

  Kolejny wpis Panie Wojtku i kolejne setki postów że zbiera się na wymioty…

  Tego się po prostu nie da czytać o polemice nie wspominając… O rynku zero merytoryki.

  Hejt, obrzucanie się błotem i bzdurne wywody polityczno-ideologiczne. Jeden bełkot.

  Powrót po latach do wpisów zawieszam na kółku, może kiedyś będzie sensowniej.

  Pozdrawiam mimo wszystko serdecznie

  martinex

  15
  1. Guy Fawkes

   To może coś powiesz o rynku?
   Nie pamiętam żebyś napisał coś sensownego, ale może mi umknęło.
   Ale rozumiem frustrację, kiedy trzeba się przedzierać przez dziesiątki komentarzy w poszukiwaniu prostego cynku ”gora czy dół mistrzu?”:))

   1
 14. wider_swider

  Niezły pogrom byczków. Dawno już nie widziałem takiej dominacji jednej strony dzień za dniem przez tak długi okres czasu.
  Miał być krach wakacyjny a jest wykrwawianie dające nadzieję więc jeszcze gorzej.
  Wygląda jakby marsza na 1900 za jesnym zamachem. Tego nie przewidziałem.
  Na KGHMie kolejny pakiet wpadł dzisiaj po 80 zł czyli mam 90, 85 i 80. Średnia 85. Szczerze mówiąc niezbyt komfortowo się z nim czuję.
  Jutro kolejny lania dla byczków.

  4
  1. Guy Fawkes

   Nie wiem, czy w sierpniu…
   Giełda się przewraca – wygląda coraz gorzej i na razie nic sensownego nie potrafię narysować.
   https://invst.ly/bprrp
   Miesięczna dywergencje i wcześniejsze formacje odwrotu są w zasadzie anulowane.
   https://invst.ly/bprrv
   Hongkong chyba przygotowuje się do pacyfikacji +konsekwencje.
   http://fxpro.ctrader.com/c/c0Wdn
   http://fxpro.ctrader.com/c/80Wdn
   Itd….
   http://fxpro.ctrader.com/c/B0Wdn
   http://fxpro.ctrader.com/c/H0Wdn

 15. lis

  Ja jestem na CDR na S od wczoraj.

  Nie wiem czy zauważyliście, ile teraz newsów się wysypało, że duzi gracze pozamykali krótkie etc. Zauważyłem też, że ładnie pakiety małe, bo małe, sprytnie ktoś wyrzuca od przeszło dwóch tygodni.

  Co do giełdy, w czerwcu zarobek +40 koła, w lipcu mnie wymęczyli czyli – 38 koła prawie, od piątku do dziś + 9 koła na plusie, życie.

  Żałuję tylko, że jestem DT, a obiecałem sobie, że potrzymam krótkie od 2318…….

  Panie Wojtku, dzięki tej projekcji Pana, gdybym wytrzymał miałbym teraz papierowo ponad 100 koła ……….. chwilo wróć 🙂

  1. tomasz.jankowski

   odważnie z CDR. IMHO jeśli W20 odbije, to może to być nienajlepszy moment… a ileż może tenże spadać bez odreagowania?
   też grałem wczoraj S CDR przy 222 zł, ale zamknąłem, bo jednak rysuje coraz wyższe dołki.

 16. billy_the_kangoor

  red.007 12 sierpnia 2019 o 21:14- Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  “…Powiem nawet aby zbytnio nie przywiązywać się do”bessy”,nie ma nic gorszego jak błogość kierunku.
  Zmiana przychodzi jak złodziej nocą.”
  Zdaje się, że złodziej już przyszedł…nocą 😉
  B.

  1
 17. Idmmaximus

  Pisze o punktowym wzroscie indeksu cenowego w argentynie nie patrzac na inflacje waluty itp …. dla mnie caly czas spadek o 38 % to nic przy wzroscie z 200 punktow ….. chcialbym taka korekte na naszym indeksie cenowym po wczesnijszym takim wzroscie …..i tyle a inflacja waluty to osobny temat ….oczywiscie majacy wplyw na retownosci inwestycji …..

Dodaj komentarz