WIG-20 najwyżej od 11 tygodni

Chciałbym poinformować, że rozpocząłem współpracę z Domem Maklerskim Banku BPS, w ramach której i na blogu i na stronie domu maklerskiego będą ukazywać się moje komentarze (takie jak poniższy). Nad tym tekstem powinie być widoczny baner DM BPS. Zachęcam do „klikania” w niego, zapoznania się z ofertą domu maklerskiego i – jeśli wyda się Państwu atrakcyjna – akceptowania jej. Być może pozwoli to na przedłużenie funkcjonowania mojego bloga (proszę pamiętać o kodzie promocyjnym WB DMBPS ;)).

Materiał wykonany na zlecenie Domu Maklerskiego Banku BPS S.A.

Przedstawiona w tym miejscu 8 dni temu projekcja dla WIG-u 20 na razie sprawdziła przyzwoicie.

Sugerowała ona, że wybicie z ostatniej wielotygodniowej konsolidacji WIG-u 20 okaże się pułapką na byka a istotny szczyt indeksu zostanie ustanowiony na dzisiejszej sesji. Pytanie, czy ta projekcja nadal pozostaje aktualna, szczególnie, że jest sprzeczna inną sugestywną analogią z przeszłości czyli podobieństwem ostatnich wydarzeń na rynkach do tych po atakach terrorystycznych z 11 września 2001, w której to analogii generalnie “flaga powiewa w połowie masztu”.

Na obecną sytuację wypada spojrzeć świeżym okiem. Opiszmy ją jako pierwszy od przynajmniej pół roku przypadek wyjścia WIG-u 20 na 50 sesyjne maksimum. Takich sygnałów było w przeszłość 11.

Projekcja uzyskana przez uśrednienie ścieżek WIG-20 wokół tych 11 sygnałów wygląda trochę lepiej niż ta przedstawiona na początku niniejszego komentarza (robi szczyt dopiero za 11 sesji), ale również posiada raczej negatywną wymowę: potencjał wzrostowy nie przekracza to 2 proc.

W 9 przypadkach z tych 11 historycznych sygnałów podobnych w opisanym powyżej sensie do obecnego indeks był po ok. 4 miesiącach (czyli w obecnych realiach we wrześniu) niżej niż w momencie generowania sygnału. Dwa wyjątki to sygnały z kwietnia 1995 (ale ten sygnał z zamierzchłych czasów można chyba zignorować) oraz sygnał z października 2001.

WIG-20 wybił się wczoraj z wcześniejszej wielotygodniowej konsolidacji do najwyższego poziomu od 6 marca i uderzył w górne ograniczenie wstęgi Bollingera. MACD potwierdził ten nowy lokalny szczyt.

Cena kontraktów na S&P 500 ostrożnie kontynuowała w środowy ranek wzrost znajdując się na najwyższym poziomie od 6 marca. W tym przypadku MACD nie potwierdzał nowych maksimów. W Azji dziś rano brak było dominującej tendencji.

Spółka Rafako (C/WK 0,39, kapitalizacja 150 mln) została w tym miejscu wspomniana 3 października 2019. Tego dnia kurs zamknął się na poziomie 0,88 zł. Wczoraj jedna akcja spółki kosztowała 1,18 zł. Wyjście kursu nad poziom opadającej średniej 200-sesyjnej powoduje, że przesłanki stojące za zwróceniem uwagi na Rafako w październiku ub. r. można uznać za nieaktualne.

Z ciekawszych danych makroekonomicznych, które zostały opublikowane w kraju i na świecie w ciągu minionych 24 godzin, można wspomnieć spadek do najniższego poziomu od 2010 roku liczby nowo zarejestrowanych ciężarówek powyżej 16 ton w kwietniu:

… majowe pogłębienie dołka wartości publikowanego przez GUS wskaźnika oceny ogólnej sytuacji gospodarczej w sektorze przetwórczym:

… dane na temat wyników polskiego handlu zagranicznego w marcu:

… spadek do najniższego poziomu od 5 lat zaanualizowanej liczby nowych pozwoleń na budowę i liczby rozpoczętych budów w USA w kwietniu:

… nowy rekord wartości publikowanego przez S&P 500/Case-Shiller indeksu cen nieruchomości mieszkalnych w USA w marcu (+4,4 proc. r/r):

… drugi miesiąc lekkiego odbicia wartości publikowanego przez Conference Board wskaźnika oczekiwań amerykańskich gospodarstw domowych przy pogłębieniu dołka wskaźnika oceny bieżącej sytuacji w maju:

… lekki wzrost zannualizowanej liczby domów sprzedanych na rynku pierwotnym w USA w kwietniu:

… -5,4 proc. roczną dynamikę cen domów na rynku pierwotnym w USA w kwietniu:

… oraz odbicie w górę rocznej dynamiki zysków chińskich firm w kwietniu (-4,3 proc. r/r):

Wojciech Białek

Zastrzeżenie prawne

Opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy autorów według stanu na dzień jego sporządzenia. Autorzy nie uwzględniają w opracowaniu jakichkolwiek szczególnych zamierzeń inwestycyjnych, szczególnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani szczególnych potrzeb czy żądań potencjalnych odbiorców. Opracowanie publikowane jest w celach wyłącznie informacyjnych lub marketingowych i nie powinno być interpretowane jako (1) osobista rekomendacja, (1) porada inwestycyjna, prawna, lub innego typu, ani jako (2) zachęta do działania, inwestowania czy pozbywania się inwestycji w szczególny sposób, bądź (4) ocena lub zapewnienie opłacalności inwestycji w instrumenty finansowe objęte opracowaniem.
W szczególności opracowanie nie stanowi „badania inwestycyjnego” lub „publikacji handlowej” w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy, bądź „rekomendacji” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Opracowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności i rzetelności przy zachowaniu zasad metodologicznej poprawności na podstawie ogólnodostępnych informacji, w dniu publikacji opracowania, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych dla Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie gwarantuje ich kompletności, prawdziwości lub dokładności.
Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyj-nych. Opracowanie nie powinno być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja (zarówno wyraźna, jak i implikowana) w zakresie generowania zysku z tytułu prezentowanej strategii inwestycyjnej.
Dom Maklerski Banku BPS S.A., jego akcjonariusze lub pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje powstałe w wyniku transakcji zawartych na instrumentach z rynków OTC lub innych instrumentach finanso-wych wymienionych w opracowaniu. Organem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Pięknej 20 .
Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest zabronione. Niniejsze opracowanie stanowi publikację handlową i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz.1231).

Komentarze

 1. mac-erson

  Moja koncepcja na dziś. Czekam na Sp500 w strefie 3020-3025 i przy tym poziomie także wchodzę w inne zagraniczne indeksy oraz W20 (niezależnie od poziomu na jakim wówczas będzie). Raczej spodziewam się tych poziomów bliżej otwarcia w US gdzieś po 14tej.
  Dzisiajesza projekcja Gospodarza potwierdza moje założenia, że to dobry trop.

  2
  1. mac-erson

   Zawsze upływ czasu weryfikuje koncepty 😉 Cały czas mam w pamięci projekcję Gospodarza, gdzie wyznaczył wtórny dołek US w lipcu. To mi pasuje też do mojej koncpecji. A jak głęboki będzie ten dołek (oczywiście jeśli teza jest prawidłowa) to pozwolę niech rynek sam pokaże. Gdzieś w tej mojej koncepcji od lipca idziemy w górę do jesieni do wyborów i do 2 fali pandemii, która zapoczątkuje dokończenie bessy (któraś z projekcji Gospodarza, że jesteśmy w 1990 i tam była roczna bessa w US podzielona na dwie części).

   1
    1. mac-erson

     Miałem, spodziewałem się korekty wzrostowej ale napisałem dokładnie kilka razy dlaczego unikam L-ek.
     Poza tym może nie widzisz, że od marca wkroczyła nowa rzeczywistość i pierwszy etap Nowego Wspaniałego Świata. Może dla Ciebie to tylko miesięczna panika rynków dla mnie jest to dużo głębszy i długoterminowy plan “mądrzejszych i silniejszych”.

     2
     1. dino54

      Bardzo szanowalem twoje opinie do marca dlatego osmielam sie pisac do Ciebie.Uwazam ze na gpw po wielu latach marazmu a tak naprawde bessy po powtorzeniu dolka z 2009r w polowie marca tego roku rozpoczela sie hossa i nawet projekcje Pana Wojtka jej nie zaszkodza?

      1
      1. mac-erson

       Też szanuję zdanie innych w tym Twoje. Rozumiem koncepcje byków. Zdaję sobie doskonale sprawę, że wyceny akcji wydają się względnie niskie. Nie mniej ktoś tu kiedyś napisał. Nastroje rynkowe nie pasują mi do zakończenia procesu bessy. Rynki caly zeszły rok (US) i obecnie po miesięcznej korekcie wróciły ponownie do totalnej ignorancji gospodarki. Fed i kasa znikąd załatwią wszystko. Perspektywy gospodarcze, polityczne, społeczne świetne. Żyć nie umierać. Coś mi tu nie pasuje w tej układance 😉

       2
     2. Darek51234

      Nowy Świat, mądrzejsi i silniejsi?
      A wydawalo mi sie, ze stapasz po ziemi.
      Spotkali się i ustalili.
      Naprawdę jest dużo zagrożeń dla świata nie ma po co wymyślać innych. Technologia na pewno jest a chętni do korzystania z niej żeby ludzi wziąć za mordę na pewno się znajdą. Do tego nie trzeba spiskow.

       1. Darek51234

        Jasne bo jesteś bystrzeszy od innych. I wiesz, że pisanie wprost by cię kompromitowało. Stąd mądrzejsi i silniejsi, nowy Świat, półsłówka mrugnięcie oczkiem. Naprawdę ciebie szkoda na to.

        1. mac-erson

         Wcale nie uważam siebie za bystrzejszego i please nie wmawiaj mi słów, których nie używam. Każdy widzi świat trochę inaczej i stąd różnice w postrzeganiu rzeczywistości. Mam wrażenie, że raczej druga strona uważa siebie za nieomylnych a kogoś kto uważa inaczej wrzuca do jednego worka ruchów antyszczepionkowych, spiskowych, płaskoziemskich itp. A najlepiej do wariatkówka, kaftan i leczenie / szczepienie.

         1
 2. macarek

  Co do wczorajszego ruchu – łamie on powszechne mniemanie, iz zagranica kupuje na dołkach i sprzedaje na górce. Wczoraj to ewidentnie NYC i Londyn wchodził – co było widać po PLN i różnicy obrotów. Zatem trzeba się zastanowić czy rzeczywiście wpuscili się na górkę – raczej nie i też nie na krótko.
  Ale ogólnie jest dobrze – nadal generalne zwatpienie, górki itp. tematy.

  3
 3. Darek51234

  Na razie dzień klasyczny. Chętni do podłącze ia czekali na korektę i jak zwykle stoją na peronie a pociąg już mknie. Gdy przyjdzie korekta to zmienią zdanie i będą obstawiać spadki i zostaną na s po korekcie.

  2
 4. Antoni

  Wczoraj 4,02 i dzisiaj 4,02 USD/pln zatrzymały rajd a to poprzedni szczyt wiec z tym Londynem to moze być wyjście a nie wejście , łatwiej dużym wychodzić na wzroscie ale na razie wybicie konsoli potwierdzane

 5. Max

  W 2005 był ogłoszony konkurs na fut. Nie pamiętam przez kogo. Ten kto go wygrał załapał się na zjazd już nie pamiętam z jakiego poziomu. Wszyscy kombinowali jak wygrać.
  (P.WB pracował w PEO:)) Wykonał jedną transakcję L. I zostawił. Złapał wtedy z 500- 600 pkt.

 6. mac-erson

  1740 S – tak sobie powiedziałem (przy Sp 3023) tak zrobiłem. Dodatkowo wziałęm Sp500 i dobrałem DAX i odnowiłem JPN. Czekam jeszcze na NSQ. Nic innego nie wymyślę. Dla swojej zdrowotności emocjonalnej odpuszczam na kilka dni dyskusje na forum. Żadnej innej koncepcji nie mam poza tym, żeby szanować i trzymać te pozycje na dłużej.
  Powodzonka.

  1
 7. red.007

  Dla W20,podane z wyprzedzeniem w marcu/kwietniu,tak szło:
  Pierwsza zrealizowana teza:

  “podczaszy1
  23 marca 2020 o 19:03
  Wzrost z 1247 pkt na 1548 pkt to typowa trójka. Jeśli to jest łącznik pomiędzy trójka z 2363 a 1247 to wyżej juz nie będziemy i w najblizszym czasie nalezy oczekiwać zejscia w okolice ostatniego dołka.”

  “red.007
  23 marca 2020 o 21:05
  Jeśli jutro nie zejdziemy poniżej dna z 18 marca(być może od razu zaczniemy wzrost)to jest szansa na kontynuację wzrostu powyżej szczytu z 20 marca…”

  „podczaszy1
  31 marca 2020 o 16:49
  Łącznik /czy normalna korekta/ musi trochę potrwać . No i trwa. Tu nic się nie da przyspieszyć. Wszystko ma swój czas.”

  „red.007 31 marca 2020 o 16:58
  Będziemy wyżej jak 1548…”

  Druga zrealizowana teza:

  “konsultant121
  11 kwietnia 2020 o 11:43
  Będą straszne spadki od wtorku. Kierunek Mieszko I.”

  „red.007
  11 kwietnia 2020 o 12:49
  „…red.007
  4 kwietnia 2020 o 20:45
  …Ruch w minimalnym wymiarze nad 1750.”

  “mac-erson
  11 kwietnia 2020 o 12:57
  Jeśli dojedziemy do 1750 w tym ruchu (przed zejściem poniżej 1400) to mówię do Ciebie Maestro cały rok 2020 -;)”

  “podczaszy1
  15 kwietnia 2020 o 18:53
  IMO dzisiaj na wig-u 20 mógł być szczyt i tym samym koniec korekty. Dlaczego? Dotarliśmy do bardzo ważnego zniesienia. Takie zniesienie zadziałało na korekcie w 2000 roku i 2008 roku.”

  konsultant121
  27 kwietnia 2020 o 15:46″
  Krach!”

  “red.007
  14 maja 2020 o 16:00
  Okolice 22 kwietnia zakończą spadki na W20 i następna sekwencja wzrostowa.”

  “pies_agent123
  19 maja 2020 o 21:48
  Spadki od jutra będą olbrzymie. SP500 już pokazuje kierunek.”

  “pies_agent123
  22 maja 2020 o 09:23
  Straszne spadki idą . Nie ma od nich ucieczki.”

  Czuję się w obowiązku podziękować za wpisy z innymi punktami widzenia,okazały się pomocne w realizacji obu moich tez.
  Może uda się wypełnić”do trzech razy sztuka”,ostatnia teza:

  W20,ruch w minimalnym wymiarze nad 2100,okres wielotygodniowy.
  Korekty w tym ruchu nie zejdą poniżej 1550.

  P.S.
  @mac-erson
  Tytuły to marność więc proszę po staremu.

  24
    1. mac-erson

     Ech ja w tym roku zdecydowanie spokojniej. W zeszłym roku zdarzało mi się przekraczać 50 pozycji na W20 w tym roku ani razu nie przekroszyłem 20tu. Obecnie mam 14cie. Podobnie zagranica. W tym roku łącznie na zagranicy do 1.2 lota a w zeszłym czasami operowałem 3 lotami. Mimo, że kaski nie ubyło wprost przeciwnie.
     Jestem świadom dużo większej zmienności rynku. Poza tym lubię komfort. Dostałem raz nauczkę, z której udało mi się wykaraskać dobry Bóg drugiej szansy może już nie dać 😉

     2
   1. red.007

    Dzień dobry Carrie.
    Ja o dolarem przestałem się zajmować od kiedy zrealizował to:

    “red.007
    28 listopada 2019 o 20:27
    @WB
    Stawiam tezę,że szczyt wrześniowy nie jest szczytem w tym Kitchinie.
    Będziemy w obecnym ruchu dążyć do pokonania szczytu wrześniowego.
    Mało tego,wzrost dolara od dołka z 2018 wyjdzie powyżej szczytu z 2016.
    Ze względu na szacunek,z whisky dam sobie spokój.”

    A było to w kontrze do tego:

    https://wojciechbialek.pl/2019/12/dolkowe-sygnaly-na-wig-u-szczytowe-na-usd-pln.html

    i do tego:

    “wojciech.bialek (Autor
    Wpisu)
    3 stycznia 2020 o 16:06
    Przy okazji dzisiaj byłem w Parkiet TV:
    https://www.youtube.com/watch?v=WlnBdcjrXSI
    Białek: wczesną wiosną WIG na szczycie, dolar poniżej 3,3 zł”

    Coś ostatnio Billy pisał o możliwości 1,14 na szmacie,może ma rację,mnie dolar nie interesuje(na razie).

    2
 8. macarek

  Kto gra przeciwko Londynom i NYC na niepłynnym, zakumulowanym rynku na S?
  Przy 1590 (o jak to już daleko) pozwoliłem sobie na dokupienie naszych zapomnianych pereł, gdy wokół były głosy, ze idzie straszna katastrofa.

 9. Guy Fawkes

  @WB

  //Przedstawiona w tym miejscu 8 dni temu projekcja dla WIG-u 20 na razie sprawdziła przyzwoicie………Sugerowała ona, że wybicie z ostatniej wielotygodniowej konsolidacji WIG-u 20 okaże się pułapką na byka a istotny szczyt indeksu zostanie ustanowiony na dzisiejszej sesji.//

  Nie wydaje mi się, żeby do całościowego obrazu rynku pasowała localna formacja ”fuck off”. Dłuższy czas indeks obijał się o kluczowe kreski od dołu nie odpadając nie po to, żeby teraz sobie zaprzeczyć. Wszyscy mieli dużo czasu żeby sprzedać, a wysadzanie z siodła wytrawnej szlachty zarobionej na shortkoniach też jest historycznie stałym fragmentem gry niewidzialnej ręki rynku.

  Dlatego jam to, nie chwaląc się uczynił zawczasu nową czerwoną kreskę, zaznaczoną strzałką
  https://invst.ly/qx-2j

  Z wykresu i wskaźnika nie wygląda na to, żeby luka, która dotychczas była oporem (jednym z wielu), zatrzymała ruch.
  https://invst.ly/qx-5j

  Banki po solidnym wyprzedaniu mają sporą przestrzeń do wypełnienia.
  https://invst.ly/qx-6f

  No i wciąż mamy ten schemat Wyckoffa, któren troszkę skorygowałem.
  https://invst.ly/qx-7u

  Może jutro będzie przystanek:))

  1. Guy Fawkes

   Ty w ogóle jesteś jakiś ….kompulsywny(?), to jest wkurzające.

   My Friend rzeczywiście o tym dawno pisał. Ja na blogu wspominałem, ostrzegałem szlachtę i lordostwo nieraz, bardziej szczególowo na priv.

   Więc zechciej się odstosunkować.

 10. Guy Fawkes

  @Darek ileś tam

  //Spójność i konsekwencja w rozumowaniu.//

  //Nowy Świat, mądrzejsi i silniejsi?
  A wydawalo mi sie, ze stapasz po ziemi.
  ………………….
  Technologia na pewno jest a chętni do korzystania z niej żeby ludzi wziąć za mordę na pewno się znajdą. Do tego nie trzeba spiskow.//

  Jak to nie potrzeba spisków?? A czego potrzeba?
  Gdzie Twoja ”spójność i konsekwencja w rozumowaniu”?

  Rozumiem, że pani przedszkolanka wmówiła Ci, że ”spisek” to brzydkie słowo:))))
  Rzeczywiście, trochę staromodne, ale come on!
  Demokracja sama w sobie z założenia jest fikcją. Bo oznacza, że rządzą ubodzy, którzy nie mają do tego żadnych możliwości, ani materialnych, ani intelektualnych.

  No ale ktoś przecież musi rządzi, oder?
  Rządzi ten, kto ma do tego możliwości, w przeciwieństwie do większości.

  Dlatego sercem demokracji, samym sednem i rdzeniem jest spisek, to czytelne jak alfabet Braille’a.

  Owszem, można tak tego nie nazywać, ale to nie zmienia istoty rzeczy.

  1
   1. Darek51234

    A już pisałem, że byłeś jednym z nielicznych katadtrofistow, którzy parę dni temu zwrócili uwagę milordowi, żeby uważał na s bo mogą go powiezc. Pani w przedszkolu nauczyła mnie żeby nie postrzegać ludzi jednowymiarowo. No może nie do końca tak było bo nie chodził do przedszkola.

     1. Darek51234

      Co do bony to od.. Haha żart oczywiście.
      Churchill mógł mieć rację. Ale to nie jest moje ulubione jego powiedzonko. Zapytano go czy wierz w Boga a on cóż za kontynentalne pytanie.
      Ten najsławniejszy psycholog polityczny nie pamiętam nazwiska, przewiduję kres demokracji w większości krajow. I ma mocne argumenty. Mam nadzieję że się myli co do ludzkiej kondycji.

 11. billy_the_kangoor

  @Carrie
  chciałbym jeszcze piątkę UP na Loonie.
  To tak a propos giełd oraz szmaty (EU)
  PS. dokąd poszła koleżanka nakazująca trzymanie GBP oraz 1000 CHF w kieszeni?
  Początek czerwca można nabyć w promocji.
  b.

  1. Carrie-Anne

   @Billy,
   Możesz się rozczarować, chociaż elliottowcy mówią, że CL zrobi ABC i zjedzie. Hm, może tak, może nie.

   Co do funta, to tylko Ci powiem, że czuję wkrótce nowy szczyt na jewropandzie, a może i parytet. Nie wiem o co kaman, ale jewro też do JPY jakby zrobiło dołek. Stąd moje podejrzenie, że może edek wyskoczyć wyżej niz 1,14-1,18.
   Wg mojego rozliczenia DiXY leci na 88, a indeksy US robią ostatnią 5kę hossy.

   A potem…

   1. billy_the_kangoor

    @Carrie,
    patrząc na trajektorię USEK, UNOK, to raczej dół na UCAD.
    Tak mi tylko coś z boku podpowiada, że UP, może dlatego że jestem aktywny jak nigdy na ”kadzie” 🙂
    Co do JEWRO to zgoda, ale i tutaj chciałbym re-testu EJ-a na 115,50, jak jesienią zeszłego roku.
    b.

 12. zulus_chackaa

  @red

  Usd mial byc w tym roku ok 4,50 ,niby jeszcze 7 mcy ale piszesz ze sie nim nie interesujesz…..

  W20 mial zejsc do marcowego dolka po osiagnieciu 1750(pisales w kwietniu) teraz piszesz cel 2100 i nie nizej nuz 1550. Czyli juz marcowych cen nie zobaczymy?

  Dzieki

  3
  1. red.007

   Nie interesuję się inwestycyjnie,przyjdzie jeszcze na to czas.
   Zejście do marcowego dołka W20 rozumiem jako korektę wzrostu od marcowego dołka i dolar wówczas będzie rósł.
   To jest proces,który trwa.
   Obecne prognozy dla W20 są wynikiem mojej interpretacji struktury od marcowego dołka,być może nieudolnej,ale nie mogę ich ignorować.
   Na razie idzie jako tako.
   Wzrost(struktura) od dołka marcowego jest wieloznaczny i jeszcze nie potwierdza tezy z kwietnia:

   “red.007
   4 kwietnia 2020 o 19:36
   Chcecie hossę?
   No problem,ja Wam ją wydrukuję!!!
   Trwa od 16 marca i niżej nie będzie.
   koronawirus=strach/niepewność=początek hossy:

   https://www.bankfotek.pl/view/2148896

   http://docplayer.pl/772416-Rodzina-struktur-impulsy-struktura-wewnetrzna.html

   Struktura 5C(a,b,c/tuk/) na dziennym zakończona 16 marca:

   https://www.bankfotek.pl/view/2148897

   Oczekuję jazgotu.”

   “red.007
   1 maja 2020 o 15:50
   Ponieważ bank fotek nie działa,może chwilowo,więc te same wykresy do wpisu z 4 kwietnia 2020 o 19:36 dałem na iFotos,odpowiednio:
   https://ifotos.pl/z/qaqpqae
   https://ifotos.pl/z/qaqpqan

   Dygresja:
   Domniemany wzrost(przerywana linia) na malunku,oznacza kierunek/trend,nie zawiera korekty spadkowej pierwszego wzrostu a taka będzie na bank,byc może nawet do marcowego dna.

   6
 13. Guy Fawkes

  @WB

  ”Moj” schemat Wyckoffa pasuje jak ulał do ersibatl w połowie 2021.
  I to jest dla mnie scenariusz preferowany, aczkolwiek zdają sobie sprawę, że z punktu widzenia Matrixu byłby to błąd.

  Musimy zatem szukać znaku (deja vu) który poprzedzi ersibatl.

  1. red.007

   Nie zejdziemy poniżej 1550 zanim nie dojdziemy nad 2100.
   Dopiero na tych poziomach okaże się czy wzrost od marcowego dołka jest impulsowy,czy ABC.
   Każdy wariant będzie miał określone skutki dla przyszłości,także dla dolara.
   Albo jeszcze inaczej,dolar zadecyduje,który wariant będzie realizowany na W20.
   Natomiast swoich inwestycji w dolara,o ile takie masz,nie opieraj ani o tezy gospodarza,ani o moje tezy,ani o tezy innych.

   4
   1. mac-erson

    @Mistrzu Red
    “dojdziemy nad 2100”
    ło matko Red toż to nawet nie umiem sobie wyobrazić poziomu NSQ-a przy tej teorii 🙂
    Daję sobie okazję do rewanżu słownego, najpóźniej w lipcu poniżej 1550.

 14. NadaNullZero

  Tymczasem ważne rzeczy dzieją się na głównych walutach.
  Indeks dolara przebił się w dół.
  Renimbi testuje dołek (a właściwie szczyt) do dolara.
  Deflacja na horyzoncie? Nijak tego nie rozgryziesz…

 15. rivsay

  Jak na rynku jest ciemna strona mocy to ciekawe czy popracuje na świeczką miesięczną, w piątek zamknięcie.
  Osoby w pociągu do góry proszę omijać moje wypowiedzi bo jestem na pozycji z minusem 🙂 więc mogę oszukiwać :):)

  2
 16. papatrader

  Jak to ktoś śpiewał, po nocy zawsze przychodzi dzień 🙂
  Pozdrawiam wszystkich spekulantów i innych podobnych mi drobnych ciułaczy.
  FW20 zgodnie z moimi oczekiwaniami w górę, lada moment będę przesuwał stop profit na KGHM i brał co dadzą na Tauronie.
  Złoto zgodnie w dół, tutaj na ten moment pozostaje satysfakcja z prawidłowej oceny sytuacji.
  Grać swoje Panowie szlachta i cieszyć się pęczniejącym portfelem.

   1. papatrader

    Wolę zakładać się z rynkiem, ale z Tobą mogę przyjąć następujący zakład: co będzie pierwsze 1400 czy 2000 $ (po +/- 300 $ od dzisiejszej ceny)
    Ja obstawiam 1400.
    No i wyznacz jakąś godziwą nagrodę dla zwycięzcy ?

  1. papatrader

   Pan jasnowidz kolejny? Na KGHM i miedzi wydarzyły się rzeczy, o których korespondowałem z moimi absolwentami, ale to jeszcze nie musi nic konkretnego oznaczać. Powolutku do celu, według mnie KGHM ma przed sobą jeszcze jeden podskok, wtedy może zamknę 🙂

  2. papatrader

   Wolę zakładać się z rynkiem, ale z Tobą mogę przyjąć następujący zakład: co będzie pierwsze 1400 czy 2000 $ (po +/- 300 $ od dzisiejszej ceny)
   Ja obstawiam 1400.
   No i wyznacz jakąś godziwą nagrodę dla zwycięzcy 🙂

    1. papatrader

     Prosiłem żebyś do mnie nie pisał, ugryź się w palec i fikaj pod innymi wpisami.
     Mój kapitał niech Cie nie interesuje, chociaż wiadomo, że takie forumowe trolle wszędzie by swój dziób najchętniej wsadziły.

   1. sumadartson

    @papatreder
    Wolę zakładać się z rynkiem, ale z Tobą mogę przyjąć następujący zakład: co będzie pierwsze 1400 czy 2000 $ (po +/- 300 $ od dzisiejszej ceny)
    Ja obstawiam 1400.
    No i wyznacz jakąś godziwą nagrodę dla zwycięzcy

    Odpowiadam: 1400 Waszmość nie obaczysz. Za nagrodę z góry dziękuję. Będzie nią moja racja. : ))Pozdrawiam

  1. Idmmaximus

   Karnak zdziwie ciebie ja dziś zamykałem takie cośp jak

   Rcfl3mbk ok 25 % w dwa trzy dni …. oraz sprzedałem dziś rafako moge nawet wieczorkiem screena dać … banki rzeczywiscie wyglądały pro wzrostowo ale liczę na mocniejsze zejście na rynku .

   I otworzyłem dziś rcfs4pkn liczac na jakąś cofkę ….

   Na instrumenty z lewarem dużo nie inwestuję najwięcej miałem kwotowo na rafako.

   1
   1. karnak

    Nie mam zamiaru nikogo sprawdzać – od tego jest forum, ze jeśli się chce podać swoje wejścia to tylko on line, bo później to śmiechu warte, albo, jak się nie podaje on line to po czasie się nie szpanuje.

    9
 17. Idmmaximus

  Dziś na forum było jak na dzisiejszej sesji do południa byczy gwar popołudniu już uliczki pustoszały byki sie rozproszyły i pojawiły sie niedziewidzie ….. ciekawe jaki bedzie cały dzisiejszy obrot na wig mogli by zrobic pod 2 mld ale chyba nie dadza rady jezeli zakmna na tych poziomach i gornymi cieniami średnio to bedzie wygladac na pewno nie jak akumulacja 🙂

  1
 18. Prezesso

  Wszyscy na L? Stany owszem, mocne są i będą dalej rośli. Ale nasi dziś pokazali, że są frajerami. I S obowiązuje!!!

  Co mają Jankesi do nas? Oni są na szczytach, a my nawet nie w połowie…

  Jutro luka do dołu. U nas. W Stanach odbicie.

Dodaj komentarz