JSW jest z Australii, Bogdanka z Rosji

Ponieważ bardzo spodobało mi się odkrycie kilka dni temu peruwiańskiej proweniencji KGHM („KGHM w promieniach słońca Peru„), to zacząłem badać pochodzenie również innych spółek giełdowych. Jego odkrycie nie było trudne w przypadku dwu notowanych na GPW kopalni węgla kamiennego. Jak widać poniżej JSW jest ewidentnie z Australii:

Powered by macrobond.com

… a Bogdanka z Rosji:

Powered by macrobond.com

Podsumowanie: kurs akcji JSW najsilniej korelował w przeszłości z liczonymi przez bank Citi „terms of trade” dla Australii, a kurs Bogdanki z „terms of trade” dla Rosji.

Komentarze

 1. datik

  Bankier
  Własciciele sypia akcjami Biomedu grubo a kowalski kupuje PKCem .
  ————————————-
  Dużo piszesz to i czasem trafisz …
  ( jest na to takie przysłowie; „raz w roku to i kura pierdnie” : )
  Nie wiem czy sypią ale urósł dzisiaj od dołka ponad 50%, to jest fakt.
  Tez mam odczucie, ze teraz to papier dla „straceńców”
  Sprzedałem z kilkudziesięcioprocentowym zyskiem po 1,3 i przestałem sie nim interesować, niestety 🙁

  1. Bankier

   A ty swoje PIERDY , gdybym rano nie wkleił kto sprzedał i ile Biomedu to może bym nawet nie zareagował na twoje zaczepki a tak to musiałem , ja o rozprowadzaniu Biomedu to napisałem przy 130 mln po 30 zł , dzisiaj miałeś 18 zł ale teraz jak spółdzielnia znów podciągnęła wylazłes z nory ze swoimi mądrościami .

    1. Bankier

     Nic nie wyniuchałem a obserwuje takie spółki od lat , po pierwszym spadku do 18 wiedziałem że standardowo jeszcze podniosą i ubiorą -ale udziału w czymś takim nie biorę ,żeby zaraz nie było że ja taki spekulant jestem ,to że ogarniam jak to się odbywa nie znaczy ,że uczestniczę w czymś takim bo to rosyjska ruletka .

     A tak w ogóle to skoro wszyscy już leją na zakazy z covid to ja jak dudopis uważam ŻE NIE szczepionce

    2. datik

     sumadartson
     A jak wiążesz kurs CDR z tym wykupem ? Oni nie mają zadłużenia i w zasadzie poziom notowań jest dla nich obojętny, chyba ?
     Spekuła pewnie wykorzystuje info do podciągnięcia kursu (?)
     W DNP jest inaczej; tam jest spore zadłużenie i kurs ma zapewne wpływ na warunki kredytu a może nawet na zdolność (?)

 2. pies_agent123

  Ech ten mój portfel to same PIERDY kierdy.😀 Byl zysk 50% a stopniał do 38% no ale to nie spekuła ale longterm Kitchin investment.No ale z drugiej strony to Gospodarz mało zarobi na bloga bo obrotu teraz nie ma.Z trzeciej strony liczę się z tym że ciężko mi będzie przebić WIG na końcu investmentu..

 3. podczaszy1

  podczaszy1 31 lipca 2020 o 18:59

  Na wig-u 20 widać dwie trójki.Indeks doszedłdo 0,618 spadku z 2279 do 1247.

  To rozwiazanie jak na razie działa. Dodam jeszcze,że stosunek jednej trójki do drugiej jest jak 1 do 0,618 / w ujęciu procentowym/.

  2
  1. Bankier

   Przestań już smucić , idź do Borawskiego na blog z tymi 0,61% zniesienia to ci powie o prawdziwych twoich pierdach , bo to jego stwierdzenie , już widze nie wytrzymałeś, że wszyscy nawet twój kuzyn zarobiony a ty z boku ze swoimi mądrościami przez 2 miesiące , TAKA SYTUACJA .

   9
   1. podczaszy1

    Niestety jutro będę ostatni dzień na blogu. Potem tylko sporadycznie.
    Pamietam,że pisałeś mniej więcej o takich poziomach jak teraz na wig-u 20 i chyba nawet czasowo Ci się sprawdziło. Moje gratulacje.
    Inaczej mówiąc na ten moment podzielam Twoją opinię o rynku z tą różnicą , że nie wierzę w żadne podwójne dno.
    Zaznaczam jednak,że ja nigdy do niczego nie jestem całkowicie przekonany i jak się mylę to sie nie upieram. tylko zwijam żagle.

 4. billy_the_kangoor

  Doctor Jakość, co się zowie,
  „krzywe kreski'”, każdy powie.
  Drugie whisky już się mrozi,
  tak obiecał ten Dobrodziej.
  Za Karbalę!!! – jedna butla albo wcale.
  Pierwsza płynie, jak obiecał?
  od Krakowa aż po Gdynię.
  Druga czeka, w Istanbule Turek zwlekał.
  to be continued.

  7
 5. pies_agent123

  Oj spadki idą spadki
  Ciekawe co powie mój portfel gładki
  Z beta współczynnikiem wysokim
  shortkonia osiodłać głębokim

  By misie w bessie pojadły złotem
  i billy swój poziom zobaczył potem
  a bankier rzewnie zapłakał
  że mu PISda nie daje co wkładał.

  I dular i szef skoczą jako rzecze
  red.007 obywatel przecież
  choć wątpią w dulara na długo
  wnet i dular za rok-dwa powie: ucho!!

  6
 6. michau

  Chyba nie było: https://www.cnbc.com/2020/08/04/the-fed-is-expected-to-make-a-major-commitment-to-ramping-up-inflation-soon.html

  „Urzędnicy zobowiązali się nie podnosić stóp procentowych, dopóki nie zostaną osiągnięte cele inflacyjne i dotyczące zatrudnienia. Ponieważ inflacja jest obecnie bliska 1%, a stopa bezrobocia jest wyższa niż w czasie Wielkiego Kryzysu, istnieje prawdopodobieństwo, że Fed może potrzebować lat, aby osiągnąć swoje cele”

   1. pies_agent123

    Dlatego jeszcze z rok hossy, po korekcie oczywiście, potem wszyscy się zorientują że inflacja ogarnia planetę, zaczną podwyżki stóp, dolar pójdzie w kosmos , może ersibalt, może jakiś inny postkoronawirusowy kryzys, który wzbudzi smoka inflacji. Przecież samym dobrym słowem inflacja się nie rozkręci. Come on! Wg mnie dolar zagra jeszcze ostatnie skrzypce za 2-3 lata. I to by było tyle.

    3
 7. fast_market

  (Reuters) – The United States set a record for coronavirus cases on Saturday, with more than 5 million people now infected, according to a Reuters tally, as the country’s top infectious diseases official offered hope earlier this week that an effective vaccine might be available by year-end.

Dodaj komentarz