Jeszcze o „cyklu prezydenckim” na wykresie względnej siły WIG-TELKOM do WIG-GORNIC

Cały czas jestem pod wrażeniem urody wykresu względnej siły WIG-TELKOM wobec WIG-GORNIC, który tu pokazałem dziś rano. Narysujmy go sobie jeszcze raz.


Powered by macrobond.com

Dołki tej względnej siły telekomunikacji wobec górnictwa na GPW wypadały idealnie zgodnie z 4-letnim cyklem (prezydenckim?) 14 lutego 2013, 21 lutego 2017 oraz 22 lutego 2021.

Obecnie jesteśmy pół roku po tym jak (cykliczne?) górnictwo zaczęło być słabsze do (defensywnej?) telekomunikacji.

Wykreślmy sobie zatem ścieżki WIG-u wokół tych 3 odległych od siebie o 4 lata dat:


Powered by macrobond.com

Sugerowana przez powyższy obrazek relatywna bliskość (ale też bez przesady, bo to odpowiednio 3 miesiąca do listopada 2013 i 5 miesięcy do stycznia 2018) szczytów obecnej hossy jakoś mi tam pasuje do innych wniosków, zaskakuje natomiast duża – ponad 2-letnia – odległość od następnych ważnych dołków (gdy tymczasem osobiście sądzę obecnie, że okolice III kw. przyszłego roku znowu powinny przynieść dobrą okazję do zakupów akcji).

Podsumowanie: (defensywna?) telekomunikacja jest silniejsza od (cyklicznego?) górnictwa na GPW od pół roku. To czyni obecną sytuację nieco podobną do tych z sierpnia 2017 i sierpnia 2013.

Komentarze

 1. ArovT

  Jeszcze w tym roku amerykańska Rezerwa Federalna może zacząć zmniejszać skalę zakupów obligacji – zapowiedział w wystąpieniu na konferencji w Jackson Hole szef banku Jerome Powell. Jak jednak zaznaczył, Fed nie będzie się potem spieszyć z rozpoczęciem podnoszenia stóp procentowych.
  Jerome Powell zastrzegł jednak, że inwestorzy nie powinni interpretować przejścia do zmniejszania skali skupu aktywów jako zapowiedzi podwyżek stóp procentowych.
  Źródło: https://businessinsider.com.pl/finanse/jackson-hole-2021r-jerome-powell-przedstawia-plany-ograniczania-skupu-aktywow-przez/kxfq2sk

  1
    1. Guy Fawkes

     Pomyśl człowieku, jak ktoś chce, to może sobie otworzyć telawizję do wyboru, rządową albo nierządną.

     Jak ja mówię o geopolityce, to są to rzeczy ważne, których nie znajdziesz w żadnej telawizji.

     Jak ja mówię o upadku Ameryki czasami, to nie dlatego, że mam taką przyjemność, tylko dlatego, że od tego może zależeć życie milionów ludzi w Kraju.

     …………………………………………………………………………..

     Mów o rzeczach istotnych, ważnych, ogólntch, a nie pitol tu za każdym razem gdy się kura zesiura.

     7
 2. Guy Fawkes

  @Wider

  Na dziś wystarczy, około 10% (x20 of course). O gridach eterkonnych nie wspominając. Najlepsza do szybkiej gry na kontraktach est niewątpliwie binance, Okex to siermięga, ale ma swojwe plusy dodatnie.

  Węże i wstążeczki idealnie się sprawdziły, jak było napisane w raporcie quartalnem + aneksie + suplemencie.

  Jak Ty to robisz Wider, że pod Twoją ręką Alice tak słabo się rusza?:))

  https://www.youtube.com/watch?v=54UbTqaCj-Q

  1. sumadartson

   Oj naiwny naiwny. Jak dziecko we mgle.
   1. Sojusze i gwarancje są po to aby odstraszyć silniejszego przed napaścią
   2. Winston był realistą wielkim.
   Dla Królestwa jedynym zagrożeniem był malarz a nie soviety.
   3. Wysłanie wojska na kontynent we wrześniu 1939 skończyło by się utylizacją królewskiej armii
   4. Po upadku Francji jedynym ratunkiem dla kontynentu i Królestwa były sovieckie mrozy.
   5 nie stać bylło Zjednoczonego Królestwa na wojnę po wojnie o wolność dla Europy wschodniej..
   Mógłbym tak do rana ale szkoda czasu na liche politykierstwo

   1
 3. DrQuality

  B.ciekawy wywiad z Prof Kisilowskim w Polityce
  Głowne tezy
  1/oddanie Afganistanu przez Bidena – koniec przymykania oczu i inwestowania w społeczeństwa , które nie chca demokracji i zachodnich wartosci
  2/ zaczęła się nowa zimna wojna- porządkujemy szeregi, nie stać nas na konia trojańskiego w naszych szeregach/Polska i Węgry/
  3/ ergo albo zachodnia wolność albo ruski ład
  4/ Amerykanie wiedzą ,że idzie walka na śmieć i zycie w sensie ideologicznym – demokracja versus autokracja , Europa jeszcze się waha – wciąz wierzy w detente
  5/ rzadzący w Polsce mają tożsamość wschodnią a aspiracje zachodnie . Dało się to łączyć , teraz jest trudniej – Zachód staje sie pryncypialny i wraca na powaznie do traktowania zachodnich wartości – wpadniemy w ręce Wschodu
  6/ brak silnej reakcji na łamanie praworządności – to nie mobilizowało tak silnie politycznych reakcji Zachodu – natomiast prawa człowieka /unia / i
  wolność słowa i prawo własności /USA/wywołały silną reakcję
  7/ o sądach Zachód z rzadem rozmawiał , o prawach człowieka nie bedzie – nie ma pola do kompromisu – kto łamie prawa człowieka wypad z Zachodu .
  8/ ze względu na powyższe Zachód zgodzi się by Polska zginęła jako część Zachodu .W praktyce PIS nie chce przenościc nas na Zachód , a Zachód nie chce nas wypychać na Wschód , ale nas wypchnie . To są procesy niekontrolowane . Staniemy się krajem jak Wegry I Turcja – lawirującym miedzy Zachodem a Moskwą .
  9/ Kaczyński jak Erdogan będzie lawirował miedzy Zachodem i Rosją tak urządzając Polskę by nie przegrać wyborów i Putin będzie ważną częścią polskiej układanki . Erdogan zbliżył się do Rosji po 15 latach władzy . Tureckie sądy broniły sie dłużej niż polskie , ale nasza demokracja rozpada się szybciej . I tu ciekawostka – Pod – karpacie i lasie zostały porównane do Anatolii .
  Reasumując – przygnebiające – ale Zachód położył „laskę ” na kaczą Polskę , on położył duża” laskę ‚ ‚” , co ja mówie on połozył ” grande penisa ”
  PS. Kisilowski – absolwent Yale , MPa z ekonomii publicznej Princeton , prof . prawa
  Wiekszośc tekstu to cytaty .

  17
  1. Wojciech Białek (Autor
   Wpisu
   )

   Myślę, że to są trochę bzdury. Nie ma czegoś takiego jak Zachód. Jest – w pewnym uproszczeniu – nienawidząca z całego serca USA zachodnia Europa, która tylko czeka aż Stany Zjednoczone się przewrócą.

   P.S. W radiowej dwójce leci teraz we fragmentach jakaś książka Jerzego Pilcha. Nigdy na niego nie zwracałem uwagi, bo reklamowany był przez Gazetę Wyborczą, więc uznałem, że to jakieś patologiczne badziewie, ale trafiłem na fragmenty, gdy opowiada o swoim beznadziejnym kibicowaniu Cracovii i swoim protestantyzmie i muszę przyznać, że to było bardzo dowcipne. Także zwracam honor.

   6
   1. Guy Fawkes

    Ha ha!

    Świetny komentarz.

    Mamy tu dziś zaprezentowane stanowiska całkowicie zbieżne, choć dwóch skrajnych niebieskopoświatowychlachociągów, jeden ciągnie WSI24 a drugi Kurwizji.

    Mimo że tak różni, ciągną w jednym kierunku:)))

    Odniosę się do tego jak będzie chwila czasu.

    2
  2. Pc39442

   Dwa pkt omowie bo ide na rower zaraz.
   1) teze o wyzszosci amerykanskiego szerzenia demokracji falsyfikuja skutecznie Chinczycy w Afryce. Sfalsyfikuja rowniez w Afganistanie. Wtedy okaze sie ze po pierwsze inwestycje i poszanowanie lokalnej kultury.
   Jesli Amerykanie chca miec wieksze trzymanje to powonni inwestowac w nasz region i pompowac nas gospodarczo i technologicznie a nke robic z nas sterowalny bantustan z syndromem sztokholmskim.

   8) Niemcy podajac w watpliwosc „jakosc” polskiego panstwa i jego dostosowanie do UE, jednoczesnie zarzekaja sie ze byloby katastrofa dla nich samych gdyby miedzy Odra i Bugiem powstala proznia bezpieczenstwa czyli obszar nieprzyspawany do zachodu.
   Niemcy nie pozwola nam na dryft w strone Rosji.
   Mitem jest jakis realny sojusz rosyjsko-niemiecki. Niemieckie elity sa po prostu czesciowo zinfiltrowane, czesciowo zainfekowane rusofilia, czesciowo wydaje im sie ze zarobia krocie na wspolpracy. W rzeczywistosci nie maja zadnej sprawczosci na sovietow. Soviety robia co chca i Niemcy sie ich raczej boja. Stosunki nie beda sie poprawialy bo Rosja relatywnie do Europy Srodkowej ubozeje i blednie.
   Pozostaje negocjowanie statusu i poszerzanie wlasnej sprawczosci, ale w ramach aliansu z zachodem.
   Problem srodowiska libków to komiczne negowanie wszystkiego co PiS i odmawianie prob poszerzenia autonomii.
   Niemcy beda zmuszone uznac w koncu PiS. Widocznie potrzebuja kolejnej kleski opozycji. Albo Polska musi wczesniej stac sie platnikiem netto do UE.
   PiS opoznia moment uznania bo nie reformuje sposobu dzialania Państwa utrwalajac wszystkie patologie.
   Polonizacja TVN w zamian za reformy administracji i mediow publicznych to byloby cos. Ale dopoki TVN bombarduje PiS toporna propaganda, PiS jest de facto zmuszony do utrzymywania kurwizji. To jest pat.

   Niemcy a jak sadze tez pozostale kraje zachodniej Europy sa niezdolne do przyznawania racji nam, srodkowoeuropejczykom. I tak mimo ze realizuja nasze postulaty dot. polityki migracyjnej z 2015r, nie mowia tego glosno. To powinno pokazac ze nalezy mowic wlasnym glosem a nie małpowac zachowania zachodu.

   8
  3. long_short

   @DrQuality

   Prof. Kisilowski ekspert okopress, tokfm itd.

   Czytając twoje nienawistne wypociny można sądzić że w domu dostawałeś staranne wychowanie od tatusia…
   Teraz musisz czuć się jak kundel bo ujadasz jak sobaka.

   4
 4. ronin

  Będzie głośno.

  Prędzej czy później, będziemy znowu gubernią rosyjską, co wynika z wielu przyczyn ( od geograficznych do psychospołecznych), a warunkowane jest nie pytaniem: czy, tylko:kiedy mocarstwowa Rosja dogada się z mocarstwowymi Niemcami za przyzwoleniem tzw. Zachodu, który we krwi ma zdradzanie „przedmurza obrotowego”.

  Będzie głośno. Będzie tak jak pisał Ortega y Gasset:” Potężne wołanie wznoszące się ku gwiazdom, niczym wycie niezliczonych psów, z błaganiem, by zjawił się ktoś lub coś i wszystkim się zajął”.

  4
 5. ronin

  Mefisto Adam M.—czołowa postać czerwono-różowego salonu.

  Znany w świecie francuski historyk i filozof Alain Besancon w liście do „Gazety Wyborczej” nazwał
  Michnika człowiekiem gorszym od targowiczan, człowiekiem pokroju kolaborantów Vichy.
  Moim zdaniem nie usprawiedliwia go dzieciństwo spędzone z ojcem, matką i bratem Stefanem, których paskudne życiorysy zna każdy Polak, ale można jego zachowania tłumaczyć od strony psychologicznej, tak jak zachowanie „dusiciela z Ratyzbony”.

  7
     1. Guy Fawkes

      Bahafta to est co innego, trzymanie na długich trendach. Mam trzy filary bahafty w kolejności wielkości pozycji: LUNA, ETH, BTC +10% różnych drobiazgów, np. ADA, ALGO czy pies.

      Ja piszę o grze na kontraktach. Na okexie gram na laluni, a na binance gram na eterkoniu, bitkoniu albo lajtkoniu.

 6. bazyl1948

  Czytam wszystkie komentarze od dwoch lat ale takich wywodow politycznych na portalu eknomiczno-gieldowym juz nie mozna czytac ,mysle ze Pan W B zastanowi sie nad mozliwoscia korygowania niektorych wypowiedzi ,ja rozumiem ze jest wolnosc slowa ale trzeba byc konsekwentnym w tym do czego uczestnik sie zobowiazal akceptujac regulamin.

  12
 7. wider_swider

  Te śmieci co mi podrzucales na maila prócz Luny wszystkie co najmniej na 10% minusie od weżowego cynku (IOTA, MATIC, ALGO).
  Obserwuje jak toną. Jeśli tylko mnie chciałeś wpuścić w maliny to faktycznie nie boli, jeżeli masz je w portfelu to pampersy, paluszki i ból. Dokładnie tak jak pisałem.

  Guy Fawkes 28 sierpnia 2021 o 12:07
  Jak to Wider z parą asów? To nie na gotówce???
  To czemu mnie zasypujesz mailami typu ”będzie bolało”, obetną paluszki” ?

  1. Guy Fawkes

   Wider, chyba się nierozumiemy.
   Ja ci nic nie podrzucałem, pytasz się, co o czymś sądzę, to mówię jak to wygląda w danem momencie.

   Jedyna rzecz, dk której Cię chciałem przekonać to est LUNA, i w mailach i na gumnie.

   Ja nie mam żadnych żetonów na minusie, z wyjątkiem psa WOOFIE, któren pochodny est od bardzo fundamentalnego projektu YearnFinance.

   Za to Ty alarmujesz mnie na mailu i na gumnie zresztą też o mającem nastąpić załamaniu, z tygodnia na tydzień, w czem przypominasz fałszywego xiędza Zsumyobdartsona.:))

 8. long_short

  @DrQuality

  Prof. Kisilowski ekspert okopress, tokfm itd.

  Czytając twoje nienawistne wypociny można sądzić że w domu dostawałeś staranne wychowanie od tatusia…
  Teraz musisz czuć się jak kundel bo ujadasz jak sobaka.

  3
 9. wider_swider

  Kłamczuszek z Ciebie Guy Fawkes 🙂
  Ja Cię nie pytam, to Ty mi podrzucasz 😉
  Ale to dobrze, bo spekulant musi umieć lawirować.
  Jestem dzisiaj w RAYu, więc Ci wybaczam.

  https://zapodaj.net/b34c060501cbe.jpg.html

  https://zapodaj.net/e3741cdd50827.jpg.html

  https://zapodaj.net/9b9ea855ce024.jpg.html

  Guy Fawkes 28 sierpnia 2021 o 16:55Odpowiedz
  Wider, chyba się nierozumiemy.
  Ja ci nic nie podrzucałem, pytasz się, co o czymś sądzę, to mówię jak to wygląda w danem momencie.

  2
 10. Guy Fawkes

  @Toya

  No i sprzedając na szczycie oraz odkupując w dołku około 4% niżej,
  mam teraz 80% większą pozycję, bo gram na laluni 1:20.

  Udało mi się wykorzystać retest poprzedniego szczytu nie uciekając się do pomocy lorda Kangoora.

  Robi mi się ciasno na tem Okexie, więc chyba poza eterem/bitkoniem i lalunią zacznę jeszcze grać na solanie, bo est podobna do laluni, ale solana na FTX.

    1. Guy Fawkes

     Matica miałem, ale na poprzedniem odbiciu.

     O iotę Ty pytałeś, ja tego w ogóle nie zamierzałem mieć w tej hossie, bo to nie est na tą hossę.

     Widocznie wyglądała ciekawie w którymś momencie, ale ja się tym w ogóle nie interesuję. Jak matica kupiłem, to coś tam zarobiłem i szybko się go pozbyłem.

     Ja tego wcale nie mam. Tłumaczyłem Ci, jaka est różnica między nami. Ja takich rzeczy bym w ogóle nie szukał, a jak coś wygląda obiecująco ktoregoś dnia, to co z tego, nawet zdechły kot może zrobić jednorazowo 30%.

     Źle mnie zrozumiałeś. Ja żadnych rzeczy nie doradzam żadnemu lordowi, tylko analizuję trend rynku.

 11. Guy Fawkes

  @Wider

  Zobacz Wider, że popatrzyłem na te wykresy z Twojej inicjatywy, ale nie mogę się doszukać w mailu początku wątku, na pewno nie był zainicjowany przeze mnie.

  //
  Mam oba. Pisałem Ci o IOTA kilka dni temu.

  Temat: Re: Krypto
  Data: 2021-08-11 11:48
  //

  Sam przypominasz, że to Ty zacząłeś ten wątek.

  I teraz zobacz, czy iota nie wybiła się z chmury? 11.08. kiedy rozmawialiśmy zaznaczony est strzałką.

  https://www.tradingview.com/x/3qGPIooG/

  Wybiła się, tylko zrobiła podwójną korektę, a 1,50 to est naturalny opór.

  Czy ja coś powiedziałem źle???

  1. Guy Fawkes

   To samo z matikiem est. Czy 11.08. kiedy rozmawialiśmy i była wysoka świeczka, czy to nie wyglądało ciekawie?

   https://www.tradingview.com/x/5uvVM8mc/

   Oba te żetony nie są 10% niżej od czasu, kiedy rozmawialiśmy. Oba są na plusie. Oba się wybiły z chmury i oba mają korektę, po której prawdopodobnie pójdą do góry.

   Ciebie to interesowało, więc powiedziałem Ci co o tem sądzę. Ale ja sam nie interesuję się tymi żetonami i nie znam ich wykresów. Mówiłem to, co widać na pierwszy rzut oka, bez głłębszej znajomości.

   Zresztą powiedziałem Ci, że tylko kilka wykresów znam dokładnie.

 12. toya

  @Guy

  Nie wiem jak można grać na tym z dźwignia przy takich ruchach. Nie mówię że nie można, ale ja bym nie potrafił.

  Przedwczoraj kupiłem Tezosa. Sprzedałem wczoraj wieczorem prawie 20% wyżej. Teraz widzę że jest – 5%. A to dane za 24h więc de facto poleciał niżej niż gdy kupowałem…

  Ja mam w tym drobne miedziaki by się douczyc technologii. Nie mówię, że wszedłem w krypto. Tak jak nie mowie, ze wszedlem w budowlankę po zakupie opakowania gładzi w castoramie.

  Dużo czytam i będę ostry jak brzytwa.

  DeFi mnie kręci i storage mnie kręci. Do nft nie mam serca, a to pewnie błąd…

  1
 13. noob

  Guy Fawkes@
  Potrzebuje pan pomocy specjalisty…na wczoraj.Przestan zalewac forum tymi gownianymi wpisami,Opowiadaj te pierdy w tajnej kancelarii.Produkcja setek gownianych wpisow kazdego tygodnia,non stop bez ustanku a człowiek musi to przewijac i przewijac.Zlituj sie w koncu i odpocznij.Ja pierdole co za gosc.

  34
 14. Guy Fawkes

  @Izba Lordów & @Izba Gmin.

  Wyraziłem się dziś bardzo nieelegancko – przepraszam, ale ileż można wytrzymać uparte brednie dwóch gruntownie zrtych beretów – ofiar broni masowego rażenia propagandowego?

  Fałszywy xiędz broni Churchilla i polityki brytyjskiej przeciw swoim.

  Londyn celowo udzielił gwarancji, aby Polska została najpierw zniszczona, a później sprzedana. Dla Londynu to było oczywiste od samego początku.

  Kluczowi ludzie, którzy otrzymali gwarancje brytyjskie zostali zamordowani.

  Profesor Kornat ostatnio pisał na kanwie dokumentacji internowania przekazanej przez Rumunię, o ministrze Becku. Są tam badania ministra, z początku internowania, z których wynika,że był całkowicie zdrowy.

  No i oczywiście ”umarł”, James Bond poczęstował go czymś tak mosnym, że nawet stracił głos.

  Podobnie tajemnice brytyjskich gwarancji wzią ze sobą do grobu marszałek Śmigły, który przedostał się do Warszawy w październiku 1941 i po miesiącu ”umarł” na serce. Różnie myślałem, ale Grot Rowecki nie mógłby tego zrobić. Stawiam w tym przypadku też na James’a Bonda, podobnie w przypadku żony Marszałka Marty, która miała jego pamiętnik.

  O zabójstwie gen. Sikorskiego, nie ma co pisać, jasna sprawa.

  ……………………………………………………………………………………….

  Oni wszyscy dostali fałszywe brytyjskie gwarancje i nie przeżyli tego eksperymentu, bo mogliby je przedstawić przed światem.

  …………………………………………………………………………………………
  ………………………………………………………………………………………….

  Tekstu tow. DarQueen’a nie chce mi się komentować.

  Stek bredni.

  //Zachód// – co to est?

  To est zachodnie cesarstwo rzymskie, obszar, który przyjął cywilizację łacińską i religię katolicką. To, co w tej chwili est na zachodzie, to est po pierwsze antycywilizacja i antywartości, po drugie nie ma żadnej współnoty, po trzecie socyjalizm zmierzający do niewolnictwa.

  Na czem opiera się wolność? Wolność opiera się na własności. A własność est właśnie stopniowo likwidowana.

  Jaki est dzień wolności podatkowej w Ojropie? A to i tak nie est dobry wskaźnik, bo nie obejmuje podatków pośrednich. Można śmiało powiedzieć, że człowiek na zachodzie większość owoców swojej pracy oddaje jako pańszczyznę.

  Jeżeli ktoś w tej sytuacji mówi na zachodzie o wolności, to est skończonem, zoperowanem kretynem. Chłop pańszczyźniany w feudaliźmie był bardziej wolny, bo miał co do zasady wielokrotnie mniejsze obciążenia.

  To est prawda o dzisiejszej ”wolności”.

  Pod tem względem zarówno Chiny jak i Rosja, nakładając znacznie mniejsze obciążenia na człowieka, stwarzają własności i wolności lepsze warynki do zaistnienia.

  Dalej mi się nie chce pisać o tem absurdalnem bełkocie.

  4
  1. sumadartson

   No to leć człowieku obciążony do tych Chin i rabotaj za 2 usd na godzinę „bez obciążeń”.
   A na starość wyznacz dzieciom ile emerytury mają ci wypłacać.
   Anglia zawarła z nami „sojusz” dla postraszenie adolfa. Nikt przy zdrowych zmysłach nie liczył na inwazję Brytyjczyków na Niemcy i bolszewików.
   Czytasz Waszmość jakąś ruską propagandę dla ubogich na umyśle, pleciesz farmazony i jeszcze obrażasz oponentów.
   To niegodne kmiota a co dopiero Lorda

   6
   1. Guy Fawkes

    Zsumyobdartson, nie da się z tobą rozmawiać, nie rozumiesz argumentów, jesteś pożytecznym idiotą.

    Przez cały czas silnej hossy grasz na spadek, bo raz ci się udało.
    I tak samo rozmawiasz.

    Totolotek w takiej strategii może przynieść lepsze rezultaty.

    4
  2. Max2

   Pod tem względem zarówno Chiny jak i Rosja, nakładając znacznie mniejsze obciążenia na człowieka, stwarzają własności i wolności lepsze warynki do zaistnienia.

   Piszesz takie bzdury i pierdoły nie weryfikując ich że ręce opadają.

   2
     1. Max2

      Rozumujesz jak Europejczyk. To inny świat. Na każdym kroku trzeba płacić łapówki. Przypomnij sobie czasy komuny. Takie ustawy w Rosji jak TVN lex są częste. Byłem widziałem niejedno. Nie mówiąc o „ochronie” Więc proszę przestań pisać bzdury.

      3
 15. Guy Fawkes

  @@

  Najbardzie uderzyło mnie w tym filmie o Churchillu nie to, że mordował niewygodnych przywódców, wobec których złamał dane im gwarancje.

  Najbardziej uderzające est, że podczas powstania w Warszawie kazał nadawać przez radio, że wojska alianckie przyjdą powstańcom na pomoc.

  Cherchill najlepiej wiedział, że żadne wojska nie przyjdą z żadną pomocą. Chodziło mu o to, żeby się powstańcy nie poddawali, aż zostaną całkowicie wyniszczeni razem ze stolicą Polski.

  Brytyjski premier Churchill brał udział w eksterminacji Narodu Polskiego.

  5
 16. PPP

  „Nie ma czegoś takiego jak Zachód. Jest – w pewnym uproszczeniu – nienawidząca z całego serca USA zachodnia Europa, która tylko czeka aż Stany Zjednoczone się przewrócą.”

  Pan to chyba jeszcze na jakims innym swiecie…. Widzac koordynacje w temacie plandemii to nawet iq80 zauważy, że to wszystko juz śmiga globalno-centralnie. Centrum religijne – watykano, finasowe – city od london, militarne USA a reszta ti teatrzyk i podziały dla gojów żeby sie nie połapali….

  3
  1. Guy Fawkes

   RAY?

   Czyto aby nie est jeden z Twoich asów Wider?

   A propos, była przed wojną taka zagadka w kołach sanacyjunych, ”Czym się różni Brck od Szembeka”, minister od wiceministra.

   Odpowiedź est łatwa, tym czym as od kutasa.

   …………………………………………………………………………………………..

   Nie wiem do kogo się zwracasz Wider per sekta, jeśli nie wyłącznie do samego siebie? Ja do żadnej sekty nie należę, ani nie szukam niczego na śmietniku. Nooo, przynajmniej jak na razie.

   1
 17. duch_natury

  „@Guy Fawkes 28 sierpnia 2021 o 18:39Odpowiedz
  A co tam u Ciebie Lordzie Mac Erson, dalej shorty?:))”

  Ja gram na 15-20% mocy i tutaj różnie – to taki pakiet testujący różne warianty (i tutaj różnie Lki, Ski).

  Reszta czeka na Big Shorty (jak mawia wider BIG $PORTY) 😉

  PS. ledwo żyję – w sierpniu został chyba pobity rekord obrotów w mojej firmie. Ludzie się wściekli z ilością imprez. Wrzesięń zapowiada się niewiele gorzej (jeśli tylko nie odwołają z wiadomego powodu).

  5
 18. Sawa

  Jest zimno, deszczowo idealne warunki na fajną książkę.
  Polecam Aleksander Zinowiew – Homo sovieticus.

  Jeden cytat,
  właśnie ten….. ponieważ jakoś tak skojarzył mi się z tym bardzo fajnym (bez wątpienie najlepszym) blogiem.

  Cytuję:
  Pojawienie się jednego krytyka reżymu radzieckiego jest dla reżymu niekorzystne, ale nie za bardzo.
  Dwóch krytyków — to już gorzej. Ale tylko troszkę gorzej, nie dwa razy.
  Dwudziestu krytyków to dla reżymu lepiej niż pięciu.
  Bowiem walkę z nimi można przerzucić na ich własne barki.
  Oto już trzech krytyków gryzie się między sobą.
  Dla dziesięciu krytyków reżym staje się już tylko powodem do lania się nawzajem po pyskach.
  Z trzech krytyków co najmniej jeden pomaga KGB.
  Wraz ze wzrostem liczby krytyków reżymu, mogą powstać nieprzewidziane sytuacje.
  Oto najciekawsze z nich: krytycy reżymu zaczynają konkurować z apologetami reżymu w usiłowaniu zrozumienia samego
  reżymu. Sekretarz KC od spraw ideologii płakał kiedyś ze złości, gdy doszły do niego słowa pewnego krytyka ustroju
  radzieckiego, który wyemigrowawszy na Zachód stwierdził, że system radziecki jest stabilny.
  A to łajdak — krzyczał Sekretarz.
  — To my, prawdziwi marksiści—leniniści, jesteśmy zdania, że ustrój radziecki jest stabilny.
  Jakim prawem, ten nędzny sprzedawczyk ma czelność głosić, to samo co my!

  Nasi przywódcy nienawidzą krytyków reżymu nie za to, że podkopują oni reżym
  (żadna krytyka nie jest w stanie podkopać reżymu, na odwrót — umacnia go!),
  lecz za to, że krytycy reżymu porywają się na oczywisty przywilej radzieckiego kierownictwa,
  na prawo do krytykowania przejawów radzieckiego sposobu życia.

  Koniec cytatu.

  No i kto tutaj jest większym bolszewikiem?

  .

  1. Guy Fawkes

   Polska nigdzie nie spadła Max, tylko pani nauczycielka wpisała do dzienniczka słabszą ob=cenę.

   Ludzie, nie bądźcie skończonemi kretynami, come on.

   Ręce opadają. Max nie psz do mnie, bo ty jesteś patentowanem i wzorcowem homo sovieticus, demokratycznem gównojadem o największem potencjale, jeśli nie liczyć tow. DarQueen.

   3
   1. Guy Fawkes

    Oni w tych sovietskich organizacjach oceniających nawet nie wiedzą jakie to est śmieszne.

    Polska okuoowana przez POkrzywdzonych, tych wszystkich zegarmistrzów, miałaby byc wyżej w rankingach:))))))))))))))))))

    Max, życie sovietskie, to życie szantażem moralnem.
    Identycznie jak ten kretyn wzmiankowany przez tow. DarQueen. żadnych konkretów, żednych realnych interesów. Cała wypowiedź jako szantaż moralny oparty na zmanipulowanych stereotypach, nie istniejących mitycznych bzdurach.

    Wymyśiłem nowe określenie na waszą duchowość sovietską, moralitet bestechungowy

    2
      1. Guy Fawkes

       Ja nie chcę powiedzieć, że Rosja est lepsza pod tem względem. Powiedziałbym, że est inna:)))))

       Z temi rankingami est tak jak z rankingami uniwesyteckimi. Marksistowskie uniwersytety na zachodzie są oczywiste przodujące.:)))

        1. Guy Fawkes

         Max, ja rozumiem, że całe życie spędzone na brandzlerstwie telawizyjnem niebieskopoświatowem, nauczyło cię namiastem i złudzeń intelektualnego[sic!]
         zaspokojenia.

         Całe życie w socyjaliźmie sterowane sterowane przez pana telawizora.

         Ale pomyśl Max, ile est koncernów i sieci w Polsc, które tylko drenują hajs i nie płacą podatku, albo płacą jakiś promil.

         Czy te korporacje też bierze pod uwagę pani nauczycielka, jak wystawia w dzienniczku ocenę z korupcji i uczciwości? Na pewno nie Max, bo ta pani nauczycielka to stara zakłamana k… est.

         …………………………………………………….

         No chwyćmy teraz Max byka za rogi, żeby nie było korupcji, żeby nie było kolonii, żeby nie było niczego you know:)))))

         Max, co byś na to powiedział, gdybyśmy wzięli przykład z Rosji i wprowadzili jednolity wolnościowy podatek liniowy 13%, oraz zamiast wszystkich biznesowych CITów, PITów, VATów i ZUSów, ulg i srulg, jednolity podatek przychodowy 6% ?????

         Od razu zawaliłoby się nasze urzędnicze bizancjum dla kretynów, od razu zniszczony zostałby socyjalizm i większa część korupcji państwowej.

         1
          1. Max2

           Tym bardziej nie rozumiem Twojego poparcia dla obecnej ekipy. Idą drogą II Rzeczpospolitej https://pl.wikipedia.org/wiki/Etatyzm
           Socjalizmu którego Ty tak nienawidzisz. I duchowości sovietskiej którą dziś reprezentuje Rosja eksportując ją na cały świat. ( ciągnie swój do swego) 🙂

           1
 19. DrQuality

  WB
  1/ Myślę, że to są trochę bzdury. Nie ma czegoś takiego jak Zachód.
  2/ Jest – w pewnym uproszczeniu – nienawidząca z całego serca USA zachodnia Europa, która tylko czeka aż Stany Zjednoczone się przewrócą.
  ad 1 / jest coś takiego jak Zachód – kraje starej Unii , gdzie panuje – a /demokracja , b/ poszanowanie wolności , c / prawa obywatelskie
  w tym przede wszystkim poszanowanie praw mniejszości , d /własność prywatna , e / wolny rynek . W tym sensie Polska jest poza sferą normalnych krajów Zachodu .
  ad 2 / Zgoda na Nord Stream 2 – USA upiekło na ogniu dwie pieczenie
  a / reset z Rosją , w domyśle walka z Chinami
  b/ potwierdziło dominującą rolę Niemiec w Europie
  c / Nato jako gwarant bezpieczeństwa militarnej Europy .
  Więc skąd ten pomysł o tym by Stany sie przewróciły ?
  PS. Czy ktos pomożę mi znależć przykład jakiejkolwiek prywatyzacji w trakcie rządów obecnej tzw . prawicy – to a propos ad 1 e ?

  2
 20. Guy Fawkes

  //Czy ktos pomożę mi znależć przykład jakiejkolwiek prywatyzacji w trakcie rządów obecnej tzw . prawicy – to a propos ad 1 e ?//

  Kolejny wariant socyjalistycznego szantażu moralnego.

  Wiadomo, że nie chodzi o żaden sławny wolny rynek, tylko o przejęcie naszych kluczowych firm przez dziesiątki razy większe koncerny, czyli monopol i podporządkowanie.

  Żeby prywatyzacja miała sens, to musi być w Kraju kapitał i kultura właścicielsko-inwestorska, a to się byduje przez pokolenia.

  Inaczej zamianiamy państwową telekomunikację polską na panstwową telekomunikację francuską, oddając przy tem strategiczną infrastrukturę.

  ………………………………………………………………………………………….

  Ale wiecie tow. DarQueen, inny powód może być ważniejszy. Czy zauważyliście, że odkąd brakło doktora Holdinga, skończyły się prywatyzacje?

  Nie ma już tak wybitnego spercjalisty, więc wicie rozumicie nie ma sensu robić prywatyzacji bylejak::))

  4
 21. Wojciech Białek (Autor
  Wpisu
  )

  @DrQuality:
  „Więc skąd ten pomysł o tym by Stany sie przewróciły ?”

  Jest takie ryzyko:

  https://www.linkedin.com/pulse/life-cycles-empires-simranjit-singh-arora

  Ale z innej beczki, nie podejrzewałem, że Staś Tarkowski:

  https://wojciechbialek.pl/2020/03/stas-tarkowski-w-poszukiwaniu-chlorochiny.html

  … też należał to tej siatki Bernsteina-Niemirowskiego:

  „Nieco śladów Jarosław Kurski jednak pozostawił, dla wtajemniczonych i zorientowanych. Np w mowie na pogrzebie swojej matki. Kto chce niech wyszuka.

  Kto chce może też zajrzeć pod link Józef Niemirowski (Bernstein).

  A co łączy Henryka Sieniewicza z braćmi Kurskimi? Sienkiewicz i babka braci Kurskich, Teodora z Bernsteinów urodzili sią w tym samym domu, w Woli Okrzejskiej. Bernsteinowie w 1880 wykupili z licytacji Wolę Okrzejską, własność w swoim czasie babki Henryka Sienkiewicza. Jego prawnuk, Bartłomiej Sienkiewicz, obraca się w kręgu Gazety Wyborczej, której naczelnym jest Jarosław Kurski.

  Z kolei promotorem, mistrzem i inspiracją Jarosława Kaczyńskiego był profesor Ludwik Ehrlich, ten od „wola polityczna stoi ponad prawem”, maksymy szczególnie bliskiej obecnemu wicepremierowi. Ehrlich był ciotecznym bratem babki Jacka Kurskiego, Teodory z Bernsteinów-Niemirowskiej. Czy Jarosław Kaczyński o tym wie? Nie wątpię, że w jego przepastnym archiwum znajduje się teczka Jacka Kurskiego.”

  https://forum.gazeta.pl/forum/w,28,171380807,171380807,Jeden_z_braci_Kurskich_jest_Zydem_po_kadzieli.html

  4
 22. Pc39442

  Sykulski w rozmowie o Mitteleuropie i Grossraumwirtschaft
  https://m.youtube.com/watch?v=pDovNuSPsy0

  Mega ciekawe.
  Oddanie przez Bidena i kolegów Europy srodkowej w calkowite zarzadzanie Niemcom jest de facto zaakceptowaniem stanu faktycznego.

  Poniewaz nie da sie od tego odwrocic a nawet pewnie nie byloby to korzystne, moze nalezy po prostu skupic sie na wlasciwosci koncepcji Grossraumwirtschaft, ktora nie zostala zrealizowana. Tj wzajemnego uzupelniania sie gospodarek niemieckiego Hinterlandu czyli wszystkich poza Niemcami? To by wspolgralo z ich koncepcja a jednoczesnie nioslo jakies benefity dla nas.
  Czyli celem powinno byc zwiekszenie wolumenow handlu miedzy pozostalymi czlonkami Grossraumwirtschaft a nie tylko na linii Rzesza-wasale.

  Kolejna rzecz to skoro ten uklad Ameryka klepnela, to powinien on miec mozliwosc wystawienia odpowiedniego wojska do samodzielnej obrony. Bo na razie wszystko opiera sie na kolektywnych gwarancjach NATO czyli na Ameryce, ktora abdykuje. Rola Ameryki powinno byc jedynie pilnowanie aby ten geopolityczny i geoekonomiczny klaster byl w NATO i byl zasadniczo przeciwwaga dla Rosji.

  Wroclaw powinien stac sie siedziba Komitetu Trojmorza, nie Berlin ani Bruksela. Jest pomiedzy Praga i Berlinem. Praga koordynuje udzial dawnego Habsburger Reichu. Ewidentnie ma ambicje o ktore jej nie podejrzewalismy.

  W tym koncepcie mozna sie dobrze urzadzic. Bartosiak ma racje ze trzeba z Niemcami ich jezykiem to ugadac. Tylko ze pewnie po 2023 bo na razie stawiaja na Gauleitera. Wiec jeszcze raz trzeba pokazac ze my mamy wieksze ambicje.

  Jak Ameryka bedzie chciala wrocic do zarzadzania regionem to juz bedziemy mieli zupelnie inna pozycje a Ameryka bedzie musiala wykupic sobie udzialy w Grossraumwirtschaft. Poprzez inwestycje a nie klepanie po plecach.

  1
  1. Pc39442

   To jest kluczowe do wszystkich rozwazan o roli USA dla nas.
   Z Niemcami i tak jestesmy w symbiozie od poczatku istnienka Państwa Polskiego. To zywiol niemiecki pobudowal wiele miast polskich. Chodzi o zarzadzanie ta symbioza aby byla dla nas jak najbardziej korzystna. Pomysl ze USA wokol nas zrobia jakas przeciwwage dla Niemiec jest absurdalny. Trump zreszta blefowal caly czas podbijajac stawke w grze z Niemcami, tuczyl nas jak indyka.

   Mamy szanse pojsc na duzy deal z Niemcami a pozniej wpuszczac Anglosasow na zasadach koncesji w ten uklad, w momentach kiedy beda tego potrzebowali. Ale nie za frajer.

   3
 23. Guy Fawkes

  @WB

  //Więc skąd ten pomysł o tym by Stany sie przewróciły ?//

  Proces rozkładu imperium amerykańskiego trwa od półwiecza, est systematycznie i konsekwentnie prowadzony pewną ręką pierwszorzędnych fachowców, według algorytmu hegemonicznego Uroborosa, w miarę zużycia systemu finansowego.

  Zarys tego procesu est przedstawiony w ciekawej rozmowie z wierzącem i praktykującem amerykanistą oraz demokratą, ale bardzo trzeźwem, profesorem Górskim. Żadne Cija, żadna propaganda.

  https://www.youtube.com/watch?v=v2fQJE8xhPE

  1. Wojciech Białek (Autor
   Wpisu
   )

   Ziemkiewicz ma na drugie imię Aleksander, ale plus dla nieco za wspomnienie – jednego z moich ulubionych autorów – Arnolda Toybee’ego:

   https://allegro.pl/oferta/studium-historii-toynbee-bdb-10983559344

   „Podczas I wojny światowej pracował, podobnie jak Lewis Bernstein-Namierowski oraz inni historycy angielscy, w Departamencie Wywiadu brytyjskiego MSZ.”

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Arnold_Joseph_Toynbee

 24. Pc39442

  Z rozmow z Niemcami wiem ze oni doskonale sobie zdaja sprawe ze Anglosasi nas wydymali w IIWW. I ze jestesmy skazani na wspolprace z nimi. Mocny opor sprawi ze wprowadza Gauleitera i dostaniemy status Guberni. Odpowiednio szybkie pojscie na wspolprace pozwoli na wynegocjowanie ksztaltu Mitteleuropy i stworzenie nowych mechanizmow sterowania. To moze byc taka Unia w Unii tylko ze z wojskiem. Nowe Wschodnie Cesarstwo. Zachodnie padlo pod naporem barbarzyncow a wschodnie kwitlo jeszcze dlugo. Memento. Z czasem Polska moze zwiekszac swoj udzial w sterowaniu takim organizmem. Ale jak najszybciej trzeba stworzyc mechanizmy pozwalajace na jkiegolwiek sterowanie

 25. Guy Fawkes

  @Max

  //Tym bardziej nie rozumiem Twojego poparcia dla obecnej ekipy. Idą drogą II Rzeczpospolitej https://pl.wikipedia.org/wiki/Etatyzm
  Socjalizmu którego Ty tak nienawidzisz. I duchowości sovietskiej którą dziś reprezentuje Rosja eksportując ją na cały świat. ( ciągnie swój do swego.//

  Ja co do zasady nie jestem za żadną pojałtańską ekipą agenturalną, tylko za polską państwowością.

  Nie zawsze też da się realizować wolnościowe urządzenia w sytuacji przedwojennej. I II RP też była w całości i na wskroś przedwojenna (Międzywojnie).

  Rosja nie reprezentuje duchowości sovietskiej, w coraz mniejszem stopniu, za to zachód reprezentuje duchowość sovietską w stopniu coraz większem.

  …………………………………………………………………………………………

  Żeby było jasne, ja nie jestem sympatykiem państwowości rosuyjskiej, tylko fanatykiem państwowości polskiej.

  Jestem pewien, że najważniejszem celem strategicznem polskiem est uniknięcie wojny z Rosją, która skończy się historycznie eksterminacją rozbiorem i restytucją Prus.

  Jestem pewien, że nikt Polsce w wojnie z Rosją nie pomoże, wszystko będzie tak samo jak w poprzedniem cyklu, tylko powstanie warszawskie obejmie cały obszar, dla gruntowniejszego wyniszczenia Narodu Polskiego.

  Z geopolitycznego widzenia Rosja nie est wrogiem, a w każdem razie nie musi być wrogiem państwowości polskiej. Wrogiem takiem śmiertelnem za to z konieczności i determinizmu geopolitycznego est Rzesza niemiecka.

  I widać, to w polityce, jak Rzesza rozpuszcza państwowość polsą.
  Oczywista oczywistość.

  ……………………………………………………………………………………………

  Ja łamię bezsensowne w obecnej sytuacji stereotypy.

  5
  1. Guy Fawkes

   Z tego co ja mówię nie wynika, że trzeba się od razu rzucić w objęcia Putina, wręcz przeciwnie, trzeba prowadzić grę w zagrożenie rosyjskie i zbroić się, żeby dysponować siłą, której nie opłaca się atakować, ale nie dać się wepchnąć do wojny.

   Trzeba lawirować i czekać. Rosja est o tyle ciekawą opcją, że jej resurs egzystemcjalny est na wyczerpaniu. Wcześniej czy później Chiny rozwiążą ostatecznie questię rosyjską.

  2. Max2

   Rosja nie reprezentuje duchowości sovietskiej, w coraz mniejszem stopniu, za to zachód reprezentuje duchowość sovietską w stopniu coraz większem.

   Nie mów mi że uczeń przerósł mistrza. 🙂 Aby wykorzenić komunę z genów Rosjanina (80 lat !) potrzeba ze 3 pokolenia ! (WB stwierdzi że i to mało)

   Dla Rosji Polska jest zachodem i bezpośrednim zagrożeniem. Zdobycie Moskwy przez Polaków i ewentualne wpływy katolickie (które zmienią układ i doprowadzą do rozpadu ) uzmysłowiło Rosji jak niebezpiecznym jesteśmy sąsiadem.
   „Rosja nigdy nie jest tak silna i tak słaba jak myślimy” – Bismarck

   1. Guy Fawkes

    Mylisz się Max, kolejne niebieskopoświatowe kłamstwo, Rosja nigdy nie niszczyła polskiej inteligencji, nawet nie niszczyła polskiej własności, dopóki nie dostała pretekstu w postaci powstań.

    W filmie o Churchillu widać wyraźnie pewną ewolucję. Zobacz ten film jeszcze raz i słuchaj uchem a nie brzuchem.

    Churchill był zajadłem wrogiem bolshevizmu, dopóki imperium brytyjskie było jeszcze krzepkie.

    Kiedy jednak upadek imperium był bliski, Churchill przewerbował się na Amerykę i zaczął być sojusznikiem bolshevików.

    Bolshevicy to co do zasady agentura amerykańska. Oczywiście Rosjanie mają też udział w rewolucji, nie można zaprzeczać. Kilka % przywódcow rewolucji miało pochodzenie rosyjskie, coś jak rewolucjoniści pochodzenia polskiego.

    Rosjanie nie zrobili rewolucji, Max. Amerykańscy (kartagińscy) bolshevicy wybordowali tak samo polską inteligencję jak i rosyjską.

    1
     1. Guy Fawkes

      Stalinizm (industrialny, militarny, totalitarny) został zbudowany przez Amerykanów, pod ich kierownictwem i za amerykańskie pieniądze, kosztem milionów ofiar.

      Nie sądzę, aby Stalinowi było wolno podejmować takie decyzje jak katyńska.

      Eksterminacja Narodu Polskiego była planowa, skoordynowana i rozpisana na role pośród sovietów, Niemców, Ukraińców i Litwinów (to chyba nahgłupsza nacja).

      2
      1. Max2

       Podsumowując dzisiejszą dyskusję :

       Amerykanie Brytyjczycy i Niemcy są odpowiedzialni za wszelkie zło które spotkało Polaków na przestrzeni historii. Rosja została wykorzystana do eksterminacji Polaków. Masowe zbrodnie komunistów https://pl.wikipedia.org/wiki/Masowe_zbrodnie_komunistyczne#Polska odbywały się pod dyktando Cywilizacji Zachodniej.
       Brakuje tylko jeszcze uregulowania kwestii Chińskiej za Mao i jesteśmy w domu czym jest Cywilizacja zachodnia…..którą reprezentuje i broni Fawkes.

       2
    1. Max2

     I według Ciebie z tymi spadkobiercami Amerykańskich bolszewików będzie nam lepiej. To jakbyśmy wkładali głowę pod szafot. Zbiorowe samobójstwo to liczenie na tą Rosję Putina.
     Chyba że dążysz do autorytaryzmu jak na Białorusi. Fikcyjna niezależność, jeszcze gorsza niż UE.
     He he ..zapomniało się jak się żyło w komunie, chyba że żyłeś jak „pączek w maśle” 🙂

     3
     1. Guy Fawkes

      Komunizm nie powstał w Rosji, tylko został użyty do podboju Rosji.

      Nie da się cały czas ponować nad wielkimi krajami za pomocą agentury, z czasem lokalsi dochodzą do władzy i zrzucają jarzmo, jak w Rosji czy Chinach.

      Agentura ma swoje ograniczenia.

      1
 26. fast_market

  Szczerze mówiąc nie rozumiem tego grzebania w historii różnych życiorysów (we wcześniejszej dyskusji).
  Trudno mi z tego co powyżej przeczytałem wyciągnąć jakieś wnioski.
  Bo jakie ma przełożenie na dzieci, wnuki to kim byli jego przodkowie?
  Nie widzę faktycznego związku.
  Natomiast co do Stanów to wg mnie sprawa jest raczej dużo prostsza i jeśli już polega na spisku to bardziej
  na tym, żeby uzależnić Stany od zewnętrznych źródeł finansowania (np. Chiny)
  licząc na to, że będzie można takiego dłużnika puścić z torbami (egzekwując wcześniej co tylko się da).
  Ale można się przeliczyć bo zawsze, gdy robi się groźnie to wchodzi Fed.
  Chociaż kompilacja uporczywej, długotrwałej wysokiej inflacji i słabego $ oraz
  odcięcie od zewnętrznych źródeł finansowania, może faktycznie w nich uderzyć.
  Na razie i tak trudne to do wyobrażenia.

  1. DrQuality

   1 / No właśnie chciałem to napisać – co ten nasz WB tak sie zafiksował na tym Berensteinie – Niemirskim ? Moja teoria jest następująca – podobnie jak ukryci geje są w centrum nagonki na innych gejów , tak WB jest tez Żydem po dziadku , babci / patrz mniejszośc żydowska w Krzeszowicach – 15 % /
   i stąd jego paradoksalnie nadmierne zainteresowanie bracmi starszymi . Pan się nie boi , Panie WB , Pan się zcomingoutuje ? Pan jesteś mądry , błyskotliwy , dowcipny , Pan się zajmujesz biznes , Pan robisz pieniądz , Pan nie możesz być goj .
   2 / A propos zaglądania w życiorysy – o 15,00 b . ciekawy wyscig F1 . Właścicielem zespołu Mercedesa jest Toto Wolff- w 50% Polak , matka Polka, częstochowianka , był i pracował w Polsce przez kilka lat , mówi niezle po polsku . Znam go , lepiej matkę – towarzysko jakby co . Ojciec był rumuńskim Niemcem – tego nie ma w Wiki .

   3
     1. toya

      To posłuchaj wywiadu z Budkowskim i jakiej polszczyzny wciąż używa. Podciągnąłby się Pan. Polske miał w domu. W domu! Udziela wywiadów po Polsku. Nie wstydzi się polskich dziennikarzy w paddocku.

      Zdolny, ambitny, bez kompleksów. Wysyłał chyba że 100 cv by dostać po studiach do firmy z Motorsportem.

      Jak polszczyzna Toto świadczy o jego matce i domu rodzinnym w Wiedniu? On się Polski wstydzi.

      A posiadanie 1/3 udziałów to nie jest bycie wlascicielem.

      2
    1. toya

     Oglądasz wyścigi i to są dla Ciebie „ciekawostki?”

     Przecież podczas co drugiego wyścigu polskie dziennikarze podchodzą do Toto zagadując po polsku na co odpowiada „Dziń dybry” i natychmiast przechodzi na angielski by nie było siary w paddocku.

     Tak, są z nim wywiady po polsku z ciężkim akcentem zrobione w studio gdzie nikt nie patrzy 🙂

     1. fast_market

      Oglądam wyścigi jako kibic. Nie muszę wiedzieć wszystkiego.
      Poza tym, jeśli nawet kiedyś komentatorzy o tym wspomnieli to jest dla mnie
      to tak mało istotne, że wyrzuciłem z pamięci.

      Teraz martwię się czy dzisiejszy wyścig się odbędzie.

      Btw, polecam wg mnie super „Formuła 1: jazda o życie” na Netflixie.
      Nawet żona się wciągnęła po oglądnięciu tego serialu.

      1. toya

       To prawda – dziewczynom bardzo się ten serial podoba.

       Mogę potwierdzić.

       Wpisuje się w amerykanizację formuły po przejęciu jej przez Liberty Media (fajny oksymoron BTW).

       Cieszmy się „nudnymi” analitycznymi wyścigami dla geeków póki możemy.

  1. sumadartson

   Też mam wrażenie że pisiory zlikwidowały oddziały zamknięte dla ubogich (umysłowo). Tylko zaczemu skierowały najbardziej ubogich na forum rynkowe?
   Jeden chce robić loda włodeczkowi, drugi angeli (jakby mało było gauleiterów), trzeci wszystkim, aby jeno tęcza rządziła światem.
   Za co normalniinaczej chcą zaorać Polskę?
   Psychoanalityk stwierdził że dla nich normalność to nienormalność. I odwrotnie.

   2
  1. Pc39442

   to w Holandii w latach 30 XXw naodził się pomysł wysłania żydów europejkich na Madagaskar. Pomysł podchwycili Frncuzi, których kolonią był Madagaskar. Ponieważ najwiekszy problem z żydami mieli Polacy a Francuzi nie chcieli się zajmować organizacją toteż postanowiono Madagaskar przekazać Polsce. Stąd polskie towarzystwo kolonizatorskie zcy jak to się zwało. W misji na Madagaskar obok wojskowych polskich i francuskich uczestniczyli żydzi ze światowego forum żydów i żydowskiego towarzystwa osadniczego. Oni sami chcieli wynieść się z Europki. Szukali kraju bez narodu dla narodu bez kraju. dlatego Palestyna się nie kwalifikowała. No ale jednak wygrała opcja eksterminacji narodu palestyńskiego.

 27. Max2

  Podsumowując dzisiejszą dyskusję :

  Amerykanie Brytyjczycy i Niemcy są odpowiedzialni za wszelkie zło które spotkało Polaków na przestrzeni historii. Rosja została wykorzystana do eksterminacji Polaków. Masowe zbrodnie komunistów https://pl.wikipedia.org/wiki/Masowe_zbrodnie_komunistyczne#Polska odbywały się pod dyktando Cywilizacji Zachodniej.
  Brakuje tylko jeszcze uregulowania kwestii Chińskiej za Mao i jesteśmy w domu czym jest Cywilizacja zachodnia…..którą reprezentuje i broni Fawkes.

  1
   1. toya

    Łącząc tematy krypto i formuły 1 to mamy w tym sezonie kilka umów sponsorskich:

    – TEZOS
    – CHILIZ
    – FANTOM

    Aż sobie prześledzę czy jest jakaś korelacja dat weekendów wyścigowych (i ekspozycji w mediach) z ruchami cenowymi.

  1. long_short

   Tintank dla ubogich:

   – stara Europa = wolny rynek

   – Dobre do życia miasta to takie, w których mieszkają ludzie otwarci na dialog, wielokulturowi, zaangażowani w działalność publiczną – mówili uczestnicy głównej sobotniej debaty na Campus Polska Przyszłości.

   – Polska=katotaliban

   :)))

   1
    1. DrQuality

     Panie Sumadartson , katolików już jest mniej o 50 % w Polsce .Tutaj wpis Terlikowskiego
     Do sprawy postanowił się odnieść popularny katolicki publicysta Tomasz Terlikowski. „Powiedzenie, że w Polce katolicy nie będą większością, nie jest atakiem, ale nieaktualną już w dużej mierze diagnozą. Nieaktualną, bo w Polsce katolicy większością już nie są. Realnie wierzących i praktykujących jest mniej niż połowę, a wśród młodzieży jest kilka, może kilkanaście proc. Inni są już poza Kościołem. I dotyczy to zarówno prawicy, jak i lewicy. Nieustanna histeria, zamykanie oczu na fakty, budowanie wizerunku nieustannie skrzywdzonych nie pomaga w przyciąganiu tych, którzy odeszli” – napisał na Twitterze.
     „Jeśli rzeczywiście wierzymy, że Kościół ma im coś do zaoferowania, że Jezus jest jedyną drogą do zbawienia, to może warto zacząć Jego głosić, a nie dzielić się swoimi frustracjami, których jedynym celem realnym jest wzmacnianie jednej ze stron plemiennego sporu!” – dodał.
     Źródło: WPROST.pl

     10
 28. Pc39442

  sumadartson Polska nie ma wyjścia. Może się wpisać obecnie w Mitteleurope ale robiąc to świadomie i zyskując udział w sterowaniu albo może zostac złamana przez Niemcy jak w 1939. Ameryka tak chce Niemcy tak chcą Rosja tak chce.
  w 1938/39 nie mieliśmy nadziei na suwerenność. Mogliśmy pójść na koncesje ale zachować rząd a’la Vichy albo mogliśmy zostać złamani. Zostaliśmy złamani bo tak chciała Anglia o czym pisze Guy.

  3
  1. Pc39442

   rząd PiS moze się jeszcze dogadać i na koncesjach reformować Państwo. Taki jest tak naprawde sens gabinetu Morawieckiego i uwierz mi że Niemcy tak zinterpretowali te pare lat temu zmiane Szydło na Pinokia. Oni tak to rozumieją. Wiem to z rozmów.

   2
  2. sumadartson

   Koncesja z Hitlerem? Trzeba być niespełna rozumu. Sowieci by nas kastrowali jak Ukraińców a Żydom nie wypłacilibyśmy się do końca świata i dzień dłużej.
   Weźże Waszmość puknij makówką o futrynę nim coś napiszesz.
   Wyłączam się. No oddział zamknięty a nie forum.

   2
 29. ronin

  ZAPOMNIAŁEM dodać; usunąć rosyjską , coraz śmielej działającą w naszym kraju agenturę z obozu zdrady narodowej, antypolskich mediów i rosyjskich trolli udających „politycznych idiotów” na internetowych blogach oraz robiących cyrk na naszych granicach w świetle kamer antypolskiej WSI24. Trwająca i nabierająca tempa wojna hybrydowa wypowiedziana przez Rosję to poważna sprawa.

  4
  1. DrQuality

   a propos ruskiej agentury – żródło Newsweek – odnosić się do treści a nie żródła !!!!
   Z listy Kukiza weszli do Sejmu Chruszcz i Andruszkiewicz . Pierwszy to kompan Piskorskiego oskarżonego o szpiegostwo na rzecz Rosji i Chin . w 1996 roku obaj uczestniczyli w antynatowskiej konferencji w Moskwie . Mimo to Chruszcz uczestniczył jako architekt w projektowaniu baz Nato w Polsce . W/w kierowali zespołem parlamentarnym ds współpracy z Białorusią i wzywali do zbliżenia z Rosją I Białorusią / jak fijołks i Pecet / Niejaki Usowski – dziennikarz białoruski opłacany przez Kreml szukał posłów gotowych współpracować z Moskwą – jego polscy koledzy wskazywali Andruszkiewicza , Jest obecnie sekretarzem stanu . Niezalęzny portal wegierski political Capital uznał tych 2 osobników za narzędzia Kremla .
   Wszedł do Sejmu niejaki Skutecki – ma kontakty z Hezbollahem w Libanie finansowanym przez prorosyjską Syrię – spotkał się z nimi w Libanie .
   Last but not least – Sachajko , który kieruje Kukizem . Występuje przeciwko sankcjom przeciw Rosji – pochwalił sie portalowi life.ru że zgłosił w tej sprawie interpelację . Jest wiceszefem Stowarzyszenia Polska – Białoruś – wzywa by Polacy nie wspierali białoruskich demokratów .

   6
 30. wider_swider

  Nie, od wyhypowanych balonów trzymam się z daleka.
  Na 10 dolcach pomyślę, ale nie wiem czy się skuszę, bo to bardzo drogo.

  Guy Fawkes 29 sierpnia 2021 o 15:05
  @Wider

  No jak Wider, kupiłeś lalunię na linii trendu?:))

Dodaj komentarz