Dalsza normalizacja sytuacji na rynku pracy w USA

5 tygodni temu postawiłem tu dwie tezy (“Kiedy FED zacznie podwyższać stopy“):

“FED zacznie jednak podnosić stopy procentowe, gdy poziom zatrudnienia w gospodarce USA przekroczy 150 mln osób.”

oraz

“sygnałem do rozpoczęcia podwyżek stóp FED będzie spadek wysokości stopy bezrobocia w USA poniżej 5 proc.”

No więc poziom zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA we wrześniu był ciągle niższy o 2 mln osób niż owe 150 mln osób.

Powered by macrobond.com

Natomiast wysokość stopy bezrobocia w USA spadła we wrześniu do 4,8 proc. czyli najniższego poziomu od marca 2020.

Powered by macrobond.com

Dziś przyszło mi do głowy, że mogłem popełnić tu błąd, bo przecież w okresie minionego pokolenia FED zaczynał okres podwyżek stóp przy coraz niższych poziomach stopy bezrobocia. W styczniu 1987 i lutym 1994 podwyżki zaczynały się przy stopie bezrobocia równej 6,6 proc. Pierwsza podwyżka z czerwca 2004 nastąpiła, gdy stopa bezrobocia spadła do 5,6 proc. Zaś w grudniu 2015 FED zaczął podnosić stopy, po tym gdy stopa bezrobocia spadła do poziomu 5,1 proc. Widać tu trend spadkowy, więc ekstrapolując go w przyszłość można by szacować, że tym razem podwyżki zaczną się dopiero po spadku stopy bezrobocia do 4,6 proc. (we wrześniu było to 4,8 proc.).

Ale to chyba przesadne cyzelowanie, bo w okresie minionego pokolenia FED zaczynał serię podwyżek stóp, gdy roczna dynamika CPI wynosiła kolejno +1,2 proc., +2,5 proc., +2,9 proc. oraz +0,4 proc., a obecnie wynosi +5,2 proc., a więc znacznie więcej. Podwójny mandat Rezerwy Federalnej powinien ją zatem skłaniać do rozpoczęcia podwyższania stóp już niebawem, nawet jeśli CPI nie jest ich ulubioną miarą tempa inflacji.

Podsumowanie: stopa bezrobocia w sektorze pozarolniczym w USA spadła we wrześniu do najniższego poziomu od marca ub.r.

Komentarze

    1. Pc39442

     Ja widze sp500 na 4200, potem dwojka. Czyli juz pobite gary. U nas moze wyjsc z tego ledwie korekta do 2300 po dzisiejszym wzwodzie? Potem Janki juz bez nowego szczytu a my owszem. Zobaczymy na razie mnie wywiozlo w góry ale spoko bilet nie byl drogi.

     1
 1. toya

  Szukałem podobnych ruchów w historii W20.

  FW20 osiąga minimum 5 tygodniowe, po czym w ciągu następnym dwóch tygodni wychodzi na nowy wielomiesięczny szczyt..

  Najbardziej podobna sekwencja rozegrała się w 2017 roku.

  Zamkniecie z 29.09.2017 było najniższe od 26 sesji po czym po 8 sesjach index osiągnął nowy szczyt.

  Można to porównać z aktualną sytuacją gdy 28.08.2021 zamkniecie było najniższe od 25 sesji po czym po kolejnych 8 index osiągnał nowy wielomiesieczny szczyt.

  2
  1. toya

   Ten 2017 pojawiał się już przy spojrzeniu na świeczki miesięczne:

   “toya 28 września 2021

   „po „czarnej świeczce” wrześniowej tylko trzy razy miała miejsce kontynuacja czarną świeczką w październiku”

   Ale samo to potencjalne październikowe odreagowanie nie powinno całkiem ostudzić zapału misiów, bo w ostatnich 10 latach wszystkie trzy epizody czarnej świecy wrześniowej i złapania misiów w sidła białą świeczką w październiku wciąż dawały im możliwość sprzedania akcji taniej (albo chociaż na break even w listopadzie (2017,2016,2015).

   Przed 2011r. taka wrześniowo-październikowa pułapka skutecznie garbowała skórę niedźwiedzi.”

  1. toya

   Patrzę wyłącznie na ceny zamknięć i w mojej zabawie w “podobieństwa” to – mimo podobnych części składowych – są struktury o wręcz przeciwnej wymowie.

   Teraz mieliśmy serie niższych szczytów 6 i 14 września, a wtedy serie wyższych 19.07 i 8.08.
   Zupełnie inny wydźwięk ma też podwójne dno.
   Wtedy mieliśmy minimum 24.07 i nieudany retest w sierpniu.
   Teraz minimum osiągnęliśmy przy drugim zejściu.

         1. dino54

          Ja przy niczym sie nie upieram.Zakladalem ze dlugoterminowa linia wytrzyma nie wytrzymala.Sam nigdy w CDR nie zainwestowalem i to byl bardzo duzy blad bo namawial mnie kolega by kupic bardzo dawno temu chyba w przedziale 2-4 zl.CDR to byl fantastyczny papier ktory mial ogromna hosse od 0,5 zl do 450zl.

 2. Pc39442

  Wygaszenie developerki w Chinach to spadek surowcow energetycznych. To wygaszenie waznego czynnika inflacyjnego.
  Nie nalezy sie spodziewac juz podwyzek w 2022 a to oznacza ze banki juz zdyskontowaly wszystko co mialy do zdyskontowania. Natomiast ryzyka nie sa w cenach.

  2
 3. toya

  @zorro

  Patrzę na tych ruskich i “grzeją”, ale z drugiej strony uderza mnie podobieństwo do drugiego tygodnia stycznia 2020 czy 2021, albo pierwszego tygodnia czerwca 2020.
  Grzanie jak to zwykle skończyło się kacem. Aczkolwiek listopad już za trzy tygodnie, więc to nawet nie są sprzeczne obserwacje.

  Na ten moment stoję i patrzę. Jeśli pociągną wyżej to nawet ułatwi mi to prowadzenie pozycji, bo przy moim podejściu otwierania dopiero po ruchu w moim kierunku, wybijanie nowych wielomiesięcznych szczytów daje mi możliwość ciaśniejszego stop lossa.

  Jeśli analogia z wrześniem 2017 ma rację bytu i obecny przebieg emocji i oczekiwań rynku ma podobny przebieg to przyszły tydzień powinien być bardzo bardzo brzydki i zdjąć 100 punktów z indexu. Kolejne dwa powinny przynieść odreagowanie i powrót w okolice szczytów.

  Ustawię się z pierwszymi Skami na poziomach 239? i zobaczę czy dadzą.
  A jeśli nadchodzący tydzień również będzie wzrostowy to na koniec położę parę drobnych żetonów na opcje październikowe opcje mocno out of the money spekulując, że w ostatnich dwóch tygodniach coś jednak się oberwie.

  Zachęcam pobudzoną wczoraj loże felietonistów do podzielenia się swoimi przewidywaniami PRZED nowym tygodniem.

  😉

  3
 4. zorro

  @toya

  Jestem inwestorem średnioterminowym więc czekam na szczyt do listopada w okolicach co najmniej 2.500. Zdaje sobie sprawę, że po drodze mogą dziać się różne rzeczy. Przed sobą mamy jeszcze sporo tygodni. Generalnie liczę na kierunek up do tego czasu . Życzę trafnych wejść w rynek.

  2
 5. sumadartson

  Ameryka rządzi światem.
  W piątek S&Pfut odbił się w dół od zniżkującej linii Popokoleniowego Cyklu Wojciecha Białka, poprowadzonej od szczytu z początku września. A nasz banan był relatywnie silniejszy zarówno w 2008 roku. Shortkonie do marca 2009 podwoiły sakwę, podobnie jak w marcu 2020. Dopóki pan Wojciech trzyma globala za pysk, nie warto kombinować inaczej.

  3
  1. Pc39442

   A separate group of creditors to Jumbo Fortune Enterprises who are advised by White & Case, are also waiting for a $260 million bond principal repayment, after a bond guaranteed by Evergrande matured last Friday, and unlike the offshore bonds, does not have a 30 day grace period (although five business days ‘would be allowed’ if the failure to pay were due to administrative or technical error).

   The Jumbo Fortune payment is being closely watched because of the risks of cross-default for the real estate giant’s other dollar bonds; it would also be the firm’s first major miss on maturing notes instead of just coupon payments since regulators urged the developer to avoid a near-term default.

   >>>And with the five business days up as of today, and with a payment yet to be made, it appears that this weekend we will get news of a declaration of involuntary default from the creditor group which will set in motion the Evegrande default dominoes.<<<

   Czekamy.

   2
 6. ronin

  Jaskinia szulerów.

  Sterujący Europą lewaccy farmazoni ( Francuzi, Niemcy i Belgowie) znęcili Polaków traktatem Nicejskim, czyli wizją związku suwerennych państw, wśród których Polska miałaby mocną rangę elektorską, vulgo: decyzyjną. Dlatego głosujący w sprawie akcesji Polacy opowiedzieli się za akcesją: za Unią funkcjonującą według Nicejskiego traktatu–traktatu, którzy sygnowali wszyscy partnerzy. Tymczasem, tuż po naszym przystąpieniu do Unii, jej wcześniejsi członkowie oznajmili Warszawie ( wskutek dyktatu Francuzów, Niemców i Belgów), że Nicea przestała im się podobać, więc arbitralnie uznają tamten traktat za nieważny. Miast niego, będzie obowiązywała wykreowana przez nich konstytucją unijna., która radykalnie zmniejsza polską siłę głosu, czyli deklasuje Polskę–wyrzuca nasz kraj z grona państw rozgrywających, spychając go do grona ciurów. Tym sposobem Paryż, Berlin, Bruksela and Co. złamały swoje obietnice ( wabiki) wobec Polski ( który to już raz w historii Zachód cynicznie Polskę okłamał?), gwiżdżąc na paragrafy świeżo sygnowanego traktatu. Co zrobił wobec tego “przekrętu ( szantażu-dyktatu) warszawski rząd? Komunistyczny rząd M. Belki podpisał się pod tą szczwaną intrygą unijnych hochsztaplerów ( czerwiec 2004), “dając d…”!
  Wprowadzono nas do Rynsztoka —do europejskiej szulerni, gdzie lewicowi zachodni kłamcy, niczym farmazońskie lumpy, kochają “dymać frajerów”.

  24
 7. ronin

  Jaskinia szulerów –metafora futbolowa i karciana.

  Metafora futbolowa.
  Molestowano cię, abyś rozegrał mecz piłki nożnej, wchodząc do drużyny kompletowanej przez twoich sąsiadów. Zgodziłeś się, bo zagwarantowano ci (pisemnie!), że w wybranej spośród tychże sąsiadów. jedenastce będziesz grał jako napastnik. Tuż po pierwszym gwizdku sędziego inni ( co silniejsi) członkowie drużyny, owi sympatyczni sąsiedzi, którzy cię namówili, każą ci zejść z boiska, wyznaczając funkcję podającego piłki, jakie wyleciały na out. A w przerwie mógłbyś przynieść graczom piwo. Po meczu zaś wysprzątać szatnię.
  Metafora karciana.
  Namówiono cię, byś został członkiem klubu pokerowego, zapoznano z regułami gry i podpisano z tobą umowę. Gdy już siedziałeś przy stoliku, oznajmiono ci, w każdym rozdaniu dostaniesz jedynie trzy karty, a przewidziany regułami gry komplet kart ( pięć) będą dostawali gracze silniejsi od ciebie muskulaturą, na co masz się zgodzić, bo inaczej zostaniesz uznany za chuligana i możesz być represjonowany. Takie dowcipy zrobiono Polsce.

  7
    1. sumadartson

     Absolutnie odwrotnie. To wełna totalna chce myślenie a przy okazji czyny oddać urzędnikom lewackim.
     Rządzący jeno w zakresie traktatowym.
     A urzędasy prusko francuskie chcą Polską rządzić dyktatorsko wbrew polskim i unijnym aktom prawnym.
     Waszmość czytasz te swoje cytaty bezrozumnie. Tam stoi że pospólstwo cedowało myślenie na dziedzica. Nie każdy Polak chce bezinteresownie być rąbany w …
     Jeno ten aintelektualny, a szlachta taka nie była i nie jest.
     Analizuj Waszmość teksty a nie bezmyślnie zapodawaj

     13
    1. Max2

     Oczywiście że znam. To metody którymi posługują się politycy wszelkiej maści grający na najniższych instynktach, a któremu ulegają wszelkiej maści patrioci, wierzący w swoją interpretację patriotyzmu i obnoszący się z nią. To również hierarchowie kościelni a nawet niektórzy pojedynczy księżą wykorzystujący wiarę do swoich celów.
     Lecz nie można ich za to winić. “Nie wiedzą co czynią”

     4
 8. Guy Fawkes

  @Izba Lordów & @Izba Gmin

  Po ogłoszeniu Deklaracji (względnej) Niepodległości przez Trybunał Konstytucyjny, warto przyjrzeć się największemu wilkowi w przebraniu babci, a właściwie wilkołakowi.

  Werwolf w przebraniu babci – Rzesza niemiecka.

  Obecne niemieckie metody niszczenia państwowości polskiej i Narodu Polskiego są co do istoty strukturalnie takie same jak pod XIX-wiecznem zaborem pruskiem, złagodzone według koncepcji Neumanna zawartej w jego Mittelojropie.

  Dlaczego obecnie nie rozpoznajemy, że Polska est pod zaborem pruskiem? Bo po pierwsze współczesna polityka niemieckiego zaborcy ufundowana est na eksterminacji polskich elit (operacje Tannenberg, Intelligezaktion, AB, powstanie warszawskie) i oparta o łże elity posovietskie. Po drugie, Rzesza ma ograniczone możliwości, gdyż musi liczyć się z nadrzędnemi interesami hegemonii amerykańskiej.

  Ale co do zasady, polityka niemiecka dziś est taka sama jak polityka Pus w XIX wieku.
  Świetnie charakteryzuje istotę prusactwa wobec polskości prof Kucharczyk na tem wykładzie:
  https://www.youtube.com/watch?v=OhrnG9G7HqA

  Współczesna polityka niemiecka to polityka pruska. Poznać można to najlepiej po tem, że w Rzeszy nie ma już Kościoła katolickiego, Kościół, który est to organizacja z istoty protestancka, zachowująca jeszcze niektóre pozory katolickie dla zmylenia przeciwnika. Polityka Niemiec wobec Polski nigdy się nie zmieni. Dopóki istnieje niebezpieczeństwo Polski Niepodległej, nie może być mowy o Wielkiej Rzeszy ani o Mittelojropie, ani o Gospodarce Wielkiego Obszaru, co dla Rzeszy mającej zbyt duży przemysł est sprawą być albo nie być.

  Polityka niemiecka nie tylko est ideowo polityką pruską, ale obecna forma państwowości niemieckiej est po amerykańskiej renazyfikacji zbudowana i kontrolowana przez strukturalny dipstejt hitlerowski.

  Weźmy na przykład architekta ludobójstwa poprzez Einzatzgruppen, Franza Sixa, któren zaczął karierę od wymordowania kilku tysięcy Austriaków przeciwnych Anschlussowi, poprzez kolejne ludobójstwa i plany ludobójcze, np. dotyczące Polski, Wielkiej Brytanii po ew. inwazji, czy sovietów.

  Franz Six został po wojnie skazany zaledwie na 20 lat więzienia, z których odsiedział chyba 4, po czem został zwolniony i przyjęty do służb specjalnych Bundesrepubliki, kierowanych przez hitlerowskiego generała Gehlena.
  Później był jednym z dyrektorów kultowej firmy Porsche.

  Tacy są twórcy Bundesrepubliki.
  https://www.youtube.com/watch?v=ZrHDfdSdOIQ

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Jedyna szansa dla Polski leży w wywalczeniu niepodległości i polityce wielowektorowej.

  Jeżeli Polska zostałaby złamana przez Rzeszę, to ręka hitlerowska swobodnie sięga Ukrainy, stanowiąc niebezpieczeństwo dla Rosji. Wtedy musi dojść do ataku Rosji, i zablokowaniu Rzeszy na Wiśle. Taka wojna ostatecznie rozwiąże questię polską.

  Niepodległość (być może buforowa) Polski w obecnych granicach leży w interesie geopolityczne rosyjskiem, gdyż blokuje niemiecki Drang nach Osten i est czynnikiem równowagi.

  Ale długoterminowo nie est dopuszczalna dla rozwoju Rzeszy niemieckiej.

  Mamy więc w modelu przed sobą dwie wojny. Do jednej z nich nieuchronnie zmierzamy. Albo wojna z Rosją kolejny rozbiór i ostateczne rozwiązanie questii polskiej, albo wojna z Rzeszą niemiecką z szansą jej wygrania.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Jacky Bartosiak napisał kolejną książkę o WW3 (tym razem z Zychowiczem) ale założę się, że nie ma w niej nic o trwającej ”najdłuższej wojnie nowoczesnej Europy” – wojnie polsko niemieckiej w fantomowem zaborze pruskiem.

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Jak należy interpretować wojnę hybrydową na granicy białoryskiej?

  Mojem zdaniem Łukaszenka, będący wyrazicielem twardogłowych, pro chińskich siłowików rosyjskich tworzy problem dla negocjacji resetowych amerykańsko-rosyjskich.

  https://wpolityce.pl/swiat/568814-cichy-reset-miedzy-waszyngtonem-a-moskwa

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Polskie dążenia do Niepodległości zmniejszają w rosyjskiej optyce zagrożenie niemieckie, przez co graniczna wojna Łukaszenki traci podstawę. Po deklaracji niepodległości TK na granicy białoruskiej sytuacja powinna się stopniowo znormalizować co do zasady, bo jeszcze wchodzą w grę interesy partukularne rężimu w Mińsku, sankcje itd.

  4
  1. Guy Fawkes

   Tu est chyba drugi po Sixie architekt ludobójstwa elit podbitych narodów, dowódca najpierw Einsatzgruppe Dresden, a później Einsatzgruppu A (w krajach bałtyckich) i sovietach, Heinz Jost.

   //W 1948 r. został skazany w procesie grup operacyjnych przez amerykański trybunał wojskowy na karę dożywotniego więzienia, zmniejszoną następnie do 10 lat. Jednak już w 1951 został zwolniony z więzienia na mocy ogólnej amnestii, ogłoszonej przez amerykańskiego Wysokiego Komisarza, McCloya. Później pracował jako radca prawny – specjalista prawa ekonomicznego w zachodnioniemieckich koncernach i wielkich przedsiębiorstwach.//

   Pod przykrywką radcy prawnego koordynacja największych niemieckich koncernów futrowanych efektami rabunku Europy, czytelne jak alphabet ”Breille’a

   4
     1. b_54

      Przykro mi Sir, ale nie jestem optymistą w tej materii. Moim zdaniem politykę wielowektorową to może sobie prowadzić taka np. Francja z jej położeniem i potencjałem, a nie Polska w strefie zgniotu między dwiema potęgami – owca między wilkiem i niedźwiedziem. Czym się kończy polityka wielowektorowa w tym miejscu Europy to przećwiczyliśmy we wrześniu 1939 – rozszarpaniem przez dwóch drapieżców. Niestety, ale Polska musi wybrać patrona – Rosja albo Niemcy, inaczej podzielą się nami. Oczywiście, że to wybór między dżumą, a cholerą, ale takie są realia.

      9
      1. Guy Fawkes

       Wiele zależy od tego, czy i kiedy, oraz komu sprzedadzą nas usiaki.

       Moja intuicja mówi mi, że Deklaracja Niepodległości TK est w jakiejś mierze usiacką odpowiedzią na brak oddania niemieckiego w konflikcie hegemonicznem, i to pomimo usiackiego spuszczenia się na nią.

       Naszem zadaniem est przelawrować w jednem kawałku i z jako taką energetyczną niezależnościa do hatlendło.

       Potem już będzie z górki.

       Istnienie niezależnej Polski w obecnych granicach nie est fundamentalnie sprzeczne z interesami państwa rosyjskiego, a est fundamentalnie sprzeczne i interesami Rzeszy, więc w najgorszem przypadku trzeba się będzie zdecydować na cholerę, ale po pierwsze, nie tak od razu, a poza tem nie na długo, bo przecież hatlendło sprowadzi znowy świat do właściwych proporcji, tak czy nie.

       4
       1. Guy Fawkes

        Poza tem, przykład roku 1939 nie est właściwy.

        Tym razem zostaniemy rozszarpani nie za niepodległość, tylko za poddanie się Rzeszy.

        Tym razem właśnie niepodległość, czyli równowaga, powinna nas uchronić przed rozszarpaniem.

        Ale mojem skromnem zdaniem wojna czeka nas tak czy inaczej i my możemy tylko wybrać z którem przeciwnikiem, o ile w ogóle będziemy mieć na to wpływ.

        Skoro Rzesza pozostaje krnąbrna, pomimo że usiaki spuścili się na nią, a jednocześnie trwa dyskretne odwracanie Rosji, to może już jesteśmy na kursie i ścieżce do wojny łatwiejszej i zwycięskiej, czyli z Rzeszą?

        Mam przeczucie, że tak est.

        2
         1. Guy Fawkes

          Wiesz Milordzie, dlaczego akurat Polska i Węgry?

          Bo Polska blokuje Rzeszy Mittelojropę, a Węgry, zwłaszcza w formacie Korony Świętego Stefana, blokują Bałkany.

          W obu tych obszarach mamy do czynienia z sytuację ”to be or not to be” z obu stron.
          Dlatego nie ma żadnego znaczenia żadne prawo czy lewo.

          Czysta geopolityka.

          2
 9. BBB88

  W PL trwały mocne przepychanki nad ratyfikacją traktatu lizbońskiego.|

  Traktat bez zająknięcia podpisał premier Tusk i marszałek Senatu Borusewicz,
  po czym trwała prawie dwa lata przepychanka o ratyfikację,
  bo musiał to jeszcze podpisać prezydent L. Kaczyński.
  Był wniosek L. Kaczyńskiego o referendum – Sejm i Senat PO/PSL odrzucił.
  Posłowie PIS wnieśli więc zapytanie do Trybunału Konstytucyjnego czy Konstytucja RP jest prawem nadrzędnym,
  po wyroku TK (identycznym do tego z minionego czwartku) dopiero wtedy Prezydent JK ratyfikował
  (nie podpisał – podpisali Premier Tusk i Marszałek Borusewicz) prezydent RATYFIKOWAŁ.
  W traktacie Lizbońskim nie ma ani jednego słowa o wyższości wyroków TSUE nad prawodawstwem krajów członkowskich UE,
  jest wręcz odwrotnie.

  Ale mnie co innego zastanawia, mianowicie ta dziwna nagonka na partię która jako jedyna miała opór przed wdrożeniem tego traktatu
  a gdzie pytania co robił rząd, Sejm i Senat, dlaczego Sejm odrzucił propozycję L. Kaczyńskiego o referendum itp.?

  Odnośnie Polexitu, na pewno tego nie chce ani PIS, ani żadna inna partia, może poza Konfederacją, która moim zdaniem, krzyczy o tym wyłącznie dla pozyskania głosów Polaków, którzy autentycznie chcą wyjścia z UE, a tych jest coraz więcej, gdy widzą co Berlin robi z tym Euroburdelem
  ….. a więc odnośnie Polexitu, coraz bardziej zaczynam wierzyć, że Ziemkiewicz ma rację w tym temacie:

  https://www.youtube.com/watch?v=1A5LdPq-Gro

  ……………….

  7
    1. Max2

     Nie po to podstępnie zwabili nas do Unii

     Pan też widzę patriota doszukujący się w tych złych sąsiadach przyczyny upadku. Łoni winni. A wciąż zapomina się o skutku i przyczynie. Do kolejnych cech narodowych dołącza Pan naiwność polaków – jak najbardziej słuszie – ja bym dołożył infantylność.

     4
         1. Guy Fawkes

          Jesteś głupiem bezczelnem sovietskiem chamem, niewartem uwagi..

          Musisz być jakiemś retirementowanem resortowem podsrywaczem, tak konsekwentnie antypolsko i antycywilizacyjnie zryty beret nie występuje w przyrodzie w stanie … pozaresortowem.

          6
 10. PPP

  W poniedziałek (nie wykluczone, że już na otwarciu luką) przebijamy 4czkę na usd/pln i to już będzie mocne wsparcie na bardzo długo. Tymi akcyjkami z gpw bedziecie mogli sobie buty zamiast słomy wyściełać albo dupsko w latrynie na ogrodzie podetrzeć. Skończyła się zabawa. Tak jak ostrzegałem. Szmaty na ryj i do amazonu zasuwać na depozyt frajerzyny… tylko to wam już zostało. Albo ostatnia prosta, to też jakaś…. alternatywa.

  8
 11. sumadartson

  A tymczasem kolejni kandydaci na prezydenta Francji popierają decyzję polskiego Trybunału Konstytucyjnego.
  Do ogrodu przyszedł jeż. Poczęstowałem go chrupkami Borysa. Zeżarł. Chciałem go pogłaskać. Potraktował mnie setką igieł. Ręka piecze jak sto diabłów.
  Dałem mu na imię włodeczek.

  3
  1. Guy Fawkes

   //Trudno przewidzieć, czy nastąpi w takiej czy innej postaci powrót do koncepcji
   „Mitteleuropy”
   . Wydaje się to jednak mało prawdopodobne. Uczestnictwo w
   sojuszu atlantyckim oraz w Unii Europejskiej znacznie bowiem ograniczyło niemieckie możliwości prowadzenia samodzielnej polityki zagranicznej. //

   Ha ha, ten etap socyjalizmu właśnie przemija, jesteśmy na etapie zdziwienia: ”Babciu, a dlaczego masz takie duże zęby?”

   :))

   1
  1. duch_natury

   Taki krajobraz jest od wielu lat. Byłem kilka miesięcy w NY w końcówce lat 90tych.
   Do dzisiaj pamiętam jak nieopatrznie przejechałem metrem jeden przystanek za dużo i wylądowałem w Harlemie. Albo wszedłem nieopatrznie w strefę latynoską parku na Green Poincie.
   Skręcisz nie w tą ulicę – i ratuj się kto może bo biegają ze spluwami i możesz nie przetrwać…

   3
 12. duch_natury

  @Luto

  Mam inną metodę szukania analogii niż Ty ale warto sobie uzmysłowić, że analogie z przeszłości dają jedynie wskazówkę średnioterminową. Krótkoterminowe warianty to zawsze tylko prawdopodobieństwo.

  Odnośnie W20 analogie z ruchu 2009-2011 (układ tyg. MACD, Stochastic)
  Jesteśmy:
  – początek grudnia 2009
  – początek stycznia 2010
  – końcówka lutego 2011

  Wniosek na przyszły tydzień z powyższych analogii i tych z 2017r.
  – jest duża szansa na szczyt w pierwszej połowie przyszłego tygodnia i kilkudniowa korekta / cofka

  Wnioski średnioterminowe:
  – Hossa 2020r. nie została jeszcze rozegrana więc na razie o Cedyni nie ma co marzyć
  – Ewentualna większa korekta powinna zejść na W20 do strefy 2100-2150 (średnie tyg. Sk45, Sk200)
  – silna czapa od góry to strefa ok. 2500

  3
     1. duch_natury

      Na razie jestem po byczej stronie – w sumie to poziom mnie nie interesuje, bardziej czas a cykl Kitchina który wskazuje że 2022r. będzie słaby.
      Dalej pomyślę na jesieni 2022r.
      Więc mamy jeszcze potencjalnie 2-3 mies. hossy po drodze większa korekta do 2100.

      1
 13. Guy Fawkes

  @Izba Lordów & @Izba Gmin

  Warto odnieść się do kluczowej, w zasadzie niemieckiej albo jewrejskoamerykańskiej zastawki dla ubogich, która zasadniczo zamyka dyskusję na temat interesów państwa polskiego typu ”ruska agentura”, ”ruski troll” itp. szczytowe osiągnięcia intellektualne.

  //Projekt unii polsko-moskiewskiej powstał po śmierci króla Zygmunta Augusta w 1572, gdy rozważano kandydaturę Iwana IV podczas wolnej elekcji na tron polski.//

  // W 1600 misja dyplomatyczna Lwa Sapiehy w Moskwie negocjowała z Borysem Godunowem na temat stworzenia federacji i objęcia tronu przez potomka Godunowa lub Zygmunta III Wazy.//

  //W 1610 podczas wojny polsko-rosyjskiej królewicz Władysław Waza został wybrany przez bojarów carem Rosji, lecz jego ojciec, Zygmunt III Waza, utrącił projekt, chcąc objąć tron moskiewski. Król był żarliwym katolikiem i jego osoba ostudziła poparcie dla Polaków, niwecząc możliwość federacji w tym okresie.//

  //W 1610 podczas wojny polsko-rosyjskiej królewicz Władysław Waza został wybrany przez bojarów carem Rosji, lecz jego ojciec, Zygmunt III Waza, utrącił projekt, chcąc objąć tron moskiewski. Król był żarliwym katolikiem i jego osoba ostudziła poparcie dla Polaków, niwecząc możliwość federacji w tym okresie.//

  // Po raz ostatni projekt takiej federacji został zaproponowany pod koniec XVIII wieku przez króla Stanisława Augusta, który rozważał małżeństwo z cesarzową Katarzyną II.//

  Czy przywódcy I RP to byli ”agenci Putina”???

  Pierwszy raz projekt unii polsko-moskiewskiej pojawia się w roku 1572, po szóstej wojnie polsko-rosyjskiej, trwającej 12 lat (1558-1570).

  Od 1492 do 1570 było 6 wojen polsko-moskiewskich, czyli średnio wojna polsko-moskiewska zaczynała się co 13 lat. Dwie wojny na pokolenie.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Unia Hadziacka została podpisana w roku 1658 i w następnym roku zatwierdzona przez sejm.

  Nastąpiło to po ósmej wojnie domowej polsko-kozackiej. Wojny te zaczęły się w roku 1591, a więc w ciągu 67 było osiem buntów kozackich – permanentna wojna domowa.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Unia polsko-litewska w Krewie, która zakończyła permanentne wojny polsko-litewskie, została zawarta w roku 1385.

  Do tego czasu wikipedia wylicza 21 tylko większych najazdów litewskich od roku 1250, nie mówi o polskich najazdach odwetowych.

  W latach 1250 – 1370 było 21 większych najazdów litewskich na Polskę, co 6 lat jakaś wojna polsko-litewska, nie wspominając o najazdach mniejszych, prawie corocznych.

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Czy państwem polskiem, które proponowało unie Litwie, Rusi i Moskwie, pomimo permanentnych wojen z nimi, czy tym państwem kierowali agenci Putina????

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Dziś nikt nie mówi o unii Polski z Rosją, ani nawet o sojuszu, est mowa tylko o zejściu z linii strzału i nie wchodzeniu do niszczącej wojny w obcem interesie jako pierwsi.

   1. Guy Fawkes

    A skoro jesteśmy utrzymywani w psychozie, przez co ani nie dostrzegamy, że jesteśmy pod fantomowem zaborem pruskiem, ani 30 -lrtniej najdłuższej wojny nowoczesnej Ojropy, ani co dzieje się na świecie poza opłotkami naszego romantycznego skansenu, to znaczy, że jesteśmy traktowani instrumentalnie i przeznaczeni do użycia w nie naszej grze i w konsekwencji do utylizacji.

    1
    1. Max2

     to znaczy, że jesteśmy traktowani instrumentalnie i przeznaczeni do użycia w nie naszej grze i w konsekwencji do utylizacji.

     My? Ciebie to nie dotyczy. Mieszkasz w Szwajcarii i jesteś Celtem, popierasz autorytaryzm i wielbisz Putina, dupę masz krytą.

     3
     1. Guy Fawkes

      No i po co znowu wcinasz się z dezinformacją?

      Nie mieszkam w Szwajcarii nie popieram każdego autorytaryzmu (i nie potępiam każdej demokracji), nie wielbię Putina.

      Ja podałem argumenty historyczne i geopolityczne, a ty tego nie rozumiesz, to po co się wtryniasz z propagandą albo z insynuacjami?

      2
          1. Guy Fawkes

           Nie przedrzeźniaj mnie, ja to napisałem wcześniej.
           Nie masz inwencji, tylko serce folksdojcza.

           Niemcy mogą się licytować z sovietami w kategorii zbrodniczość.

           Niemieckie akcje eksterminacyjne polskiej inteligencji nie licząc powstania warszawskiego to jakieś 10 zbrodni katyńskich, co najmniej. Tannenberg, Intelligenzaktion, AB, Ponary.

           I często w tych akcjach brali udział zwykli niemcy, sąsiedzi, zorganizowani w paramilitarne formacje typu Selbsschutz.

           Tylko w samej Piaśnicy masz dwa Katynie i zwykłych niemieckich sąsiadów jako współwykonawców.

           https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Piaśnicy

           No ale niemcy to ojropejczycy, wolno im więcej.

           Niemcy.

           2
 14. Pc39442

  Czesi wybrali w wyborach do parlamentu partie bedaca koalicjantem PiS w EKR w PE.
  Czyli jest dobrze.
  Macron traci sojusznika.
  Nowy rzad czeski jest zwolennikiem subsydiarnosci UE. Czyli poprą nasz wyrok TK.
  Kto wie, moze nawet wyrok TK dodal glosow suwerenistom znad Wełtawy?
  Teraz Francja, potem Italia. Czuc schylek federalistow. Wystarczy wytrzymac teraz.

  10
  1. sumadartson

   Dopóki lewackie urzędasy wszystkich krajów nie dostaną kopniaka od suwerenów w następnych wyborach, Polska będzie bita i kopana przy każdej okazji a nawet bez okazji.
   Na szczęście koniec wełnianego lewackiego bezmózgu bliski. Zielona energia i hiperinflacja cen energii wygniecie to jewro_pejskie robactwo.

   5
 15. long_short

  Marek Dyduch został prezesem Nowej Lewicy.
  Ten Dyduch tej Nowej został :))
  Agentura w natarciu z każdej strony.
  Tusk popychadło został wysłany do PO jak ostatni szatniarz bo nawet nie dostał najgorszej fuchy sprzątaczki w NS2. Niemcy traktują rudych polskich sprzedawczyków tak jak na to zasługują.

  8
 16. macarek

  @duch
  //Do dzisiaj pamiętam jak nieopatrznie przejechałem metrem jeden przystanek za dużo i wylądowałem w Harlemie. Albo wszedłem nieopatrznie w strefę latynoską parku na Green Poincie.//
  Też tam wtedy byłem wysiadłem na 125 West, nawet 11.09 na WTC tyle że 2000 roku 😉
  większe wrażenie zrobił na mnie Wiliamsburg bo ortodoksów z bladymi dziecmi w srdoku lata nie widziałem poza filmami z XiX w.
  Były bandy, czy raczej grupy na ulicach, ale był spokój, bo dużo jeżdziłem rowerem po wszystkich dzielnicach także w nocy.
  Ale nie pamiętam żadnych obozów namiotowych z bezdomnymi tak jak teraz…
  Nawet najbiedniesi mieszkali w Projectach (na nasze standardy były dość ładne) czy przyczepach.

  1. Pc39442

   Warszawa i jej drogie lokale mogą być jeszcze lepsze.
   a szoferów to on ma bo wozi sie limuzynami Grodzkiego i Budki.
   W Brukseli był lokajem a tutaj się wyładowuje. widać że czerpie sadystyczną przyjemność z deptania ludzi i wartości i że mocno odreagowuje. W sumie to przypadek dla psychologa jest. Facet który doznawał upokorzeń a teraz upokarza.
   Jednak on już nie przystaje do obecnych czasów. jedynie ludzie z najbardziej spranymi mózgami (widzowie Szkiełka?) na to się łapią.

   8
    1. Pc39442

     pije raczej jak jestem pewien swego. teraz czytam i jestem pewien że rynki są na końcu swojej drogi. ale niekoniecznie nasz. daczego? taki wycinek z dyskusji pod jakimś artykułem

     >Homeownership is already over 90% for urban households in China, among the highest in the world, according to Mr. Rogoff and Ms. Yang. They cited earlier Chinese research saying that as of late 2018, 87% of home purchases were by buyers who already had at least one dwelling.

     >>Sounds like the crypto market where cult members drive prices higher buying and selling to each other.

     I teraz: co to oznacza?
     mamy wiele baniek. co ciekawe ta kryptowalutowa przyczynia się pośrednio do innej – energertycznej. zupełnie nie rozumiem jak w takim centralnie regulowanym tworze jak UE, który dba o środowisko i emisje, tolerowane są kryptowałki które polegają na energetyce węglowej w dużej mierze.
     to wszystko jest już ostro popierdzielone. a warszawski rynek akurat jest okazem zdrowia. mamy miks zagrożeń z zewnątrz i siły wewnętrznej. I to doskonale pokazała ostatnia sesja kiedy zagrożone zewnętrznymi szokami spółki spadały (KGH i JSW) a spółki korzystające na sile wewnetrznego rynku rosły.
     oczywiscie to jest do czasu. precyzyjne przewidzenie jest niemożliwe. nalezy kontrolowac ryzyko i tyle.

Dodaj komentarz