Parytet na EUR/USD zaliczony

Ponad 3 miesiące temu zadałem w tym miejscu pytanie o to czy “EUR/USD zejdzie w tym roku do parytetu?“. Skłaniałem się tam do odpowiedzi twierdzącej i w tym tygodniu rzeczywiście na parze EUR/USD parytet został – na chwilę – osiągnięty.

Na krótką metę może się oczywiście wydarzyć wszystko, ale trzymając się wcześniejszych założeń można sądzić, że zanim nadejdzie wielka kulminacja tego trwającego od 2008 roku spadku kursu EUR/USD będąca odpowiednikiem dołków z 1985 czy 2000 roku (a wcześniej z samego początku lat 70-tych), zobaczymy jeszcze nieco niższe poziomy kurs EUR/USD (chociaż okolice poziomu 0,95 raczej powinny okazać się ostatecznie trwałym wsparciem).

Komentarze

  1. cebeerxx

   Już mu pisokmiotowi Biden nie śmierdzi. Już mu America is great again. A ile się buraczany sztachetka nanabijał z dziadka, zgodnie z przekazem dnia swoich perukarzy z Radomia. Tępy, oślizgły typ

   36
   1. sumadartson

    Kurna gdzie stoi że ja się cieszę?
    Gauleitery napuszczają czubków i psychopatów do fizycznych ataków na szefa NBP a milczą w sprawie ECB, który nie tylko nie podnosi stóp procentowych ale nadal drukuje.
    “Przyjdą silni ludzie”. Oni werbalnie naśladują ich “człowieka w moskwie”.

    4
     1. sumadartson

      Przeszkadzało. Jednakoż napisane jest: “kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień”.
      Szlachta zarówno jeszcze częściej wygłasza poglądy mylne aby za trzy błędy grozić autorowi użyciem “silnych ludzi”.
      Ponadto mnóstwo razy polityka monetarna RPP i NBP była okrutnie zanadto mylnie restrykcyjna i nikt nie kazał ich wyprowadzać “silnym ludziom”. Do ciurmy mafiozów.

  1. sumadartson

   Dopiero za dwa lata chcesz waszmość zarabiać? Nie lepiej codziennie?
   Kupujemy perły s.a. shortkonie chwilowo wyrżnięte w pień, jak niebawem onuce.
   Szlachta z “ten kraj” (bo polska nie ponimajut)

   3
  2. cebeerxx

   A te 2800 czy tam 3800 to ci Górniakówna przekazała na Zlocie Reptilian, czy dostałeś sygnał z kosmosu? A może z Klubu Milordów zaszyfrowany meldunek mlekiem czy tam cytryną napisali ci na priv?

   13
  1. sumadartson

   Złoto będzie drożeć a ropa zejdzie cenowo na psy. Stagflacja proszę waszmości to taki okres w którym najbardziej drożeją taczki. Wykupują je bezrobotni, którzy będą przewozić nimi coraz wyższe zasiłki dla bezrobotnych z banku do swoich przytułków.

   4
 1. wider_swider

  Kurczę panu, tyle macie ciekawego do powiedzenia jak spada, a teraz cisza. Przymykać longi z nadzieją że dadzą odnowić niżej czy już niczym rynku nie zdołają przestraszyć i trzeba będzie gonić?
  Pomędrkujcie gdy rośnie a nie tylko jak spada.

  5
   1. karnak

    Było na koniec 3863,16 – to wg Ciebie przeszli 3850, czy jeszcze nie?
    Chyba, że zaczną się teraz dywagacje typu trwale, nie trwale, za mało itp, itd, ale wtedy to po co pisać o poziomie 3850, jak on gawno znaczy?

    4
    1. Max2

     Chyba, że zaczną się teraz dywagacje typu trwale, nie trwale, za mało itp, itd, ale wtedy to po co pisać o poziomie 3850, jak on gawno znaczy?

     Strefa 3850-3900 strefa neutralna. Wybicie ponad 3900 L poniżej 3850 S – w obecnej chwili. Poziom 3850 to 20% spadku strefa umowna pomiędzy hossą a bessą. No ale to moje spojrzenie.

     2
  1. duch_natury

   Moje zdanie znasz:

   – był ten spadek surowcowy o 2-3% którego mi brakowało
   – był spadek na W20 do 1600 którego mi brakowało
   – Usiaki się ładnie wybronili
   – ciamajdy i trolle forumowe (Prezess i Ceber) zauważyli bessę SSSS

   więc ruszamy z większym odbiciem

   – a czy w przyszłym tyg. będzie jeszcze jakaś fala strząsająca tego na Zlocie Reptilian nie powiedzieli 😉

   10
    1. duch_natury

     dlaczego hobbistycznie??
     Od dzisiaj rozpocząłem zakupy. Mam rozplanowane do środy bo nostradamusem nie jestem i może być jeszcze jakaś zrzutka.

     NIe mam czasu na siedzenie non stop nad wykresami. Wpadam okresowo podejrzeć i przeanalizować. Również kapitału nie ryzykuję na maxa bo swoje lata już mam. Okres letni firma idzie a dodatkowo trzeba znaleźć czas na wakacje.

     Pokoleniowy dołek bessy – kiedy to było / będzie – bo nie za bardzo kumam ???

     1
      1. wider_swider

       Jeszcze tak z ciekawości. Masz zaplanowane okienko czasowe na wejście ale w jaki sposób je realizujesz? Niezależnie czy będą teraz do środy wzrosty czy spadki to zamierzasz zająć pełną docelową pozycję i ją trzymać do okienka czasowego sprzedaży czy jakoś inaczej wygląda strategia ?

       1. duch_natury

        Podziałem portfel na 4 walory:
        – Copper, Silver, NSQ100, W20
        Każdy dzień biorę 1/4 pozycji docelowej. W każdym dniu będę starał się wykorzystać szybkie oscylatory do wyznaczenia wejścia.
        Jeśli byłoby jakieś szaleństwo to nie gonię rynku na siłę ale minimum co muszę mieć to połowa docelowej pozycji (czyli w poniedziałek na pewno jeszcze będę brał).

        I dla jasności – ja nie zakładam początku hossy! Gram na większe odbicie.

        Kiedy wyjście – będę czekał do sytuacji odwrotnej do tej z tego tygodnia – czyli zwiększonej emocjonalności uczestników bloga, agresja i wyzwiska na stronę grającą wbrew ustalonemu trendowi, duża ilość mocnych poziomów docelowych (czyli tutaj łokietek, cedynia itp.) i co ciekawe zawsze w tych momentach zwrotnych pojawia się temat – mojej rzekomo straconej działki (LOL), glonów, płaskoziemców itp. I te inwektywy cieszą się wówczas dużą ilością lajków 😉

        1
 2. wider_swider

  Coś pięknego 🙂
  Zaskoczenia nie ma bo tak jak zwracałem uwagę, rynek od kilku dni ignorował wszystkie złe informacje.
  Czy to już koniec tej męczącej bessy? Oby, choć zupełnie inaczej sobie wyobrażałem zachowanie W20 na tym etapie.

  4
 3. Pc39442

  w polowie czerwca opisalem dokladnie jak to bedzie wygladalo do konca wakacji na SPX i tak to wyglada. Niestety zamiast rozegrac to na SPX poszedlem na polskie aktywa. Na szczescie nie siedzialem z zalozonymi rekami jak poszlo nie w moja strone tylko ucieklem i odrobilem sobie na shortach. Dzisiaj wrocilem na rynek amerykanski i tam juz raczej zostane, na GPW mam jedynie drobne na kontrakcikach poszczegolnych spolek. U nas ewentualne odbicie moze byc bardzo plytkie. w zasadzie to 1750 wyczerpuje obecnie temat. Poszczegolne papiery poza PKN i energetyka wygladaja fatalnie. Fundamenty sa zle. Im dalej SPX odjedzie na polnoc tym mocniejsze zaciesnianie polityki monetarnej bedzie potrzebne. nie miejmy zludzen u nas stopy musza pojsc na 10-12%. W USA jest juz spirala placowo-cenowa. To oznacza ze inflacja nie jest “transitory” a stopy pojda na 4% i wyzej. Ceny nosnikow energii nie moga za bardzo spasc bo jest luka w inwestycjach w wydobycie z wielu lat i zwyczajnie nie ma podazy. Zarowno Natgas jak i Crude pojda na nowe szczyty. i to w srodowisku mocnego dolara.
  To oznacza rzeznie dla emergingow. Po wakacjach kredytowych zaczna sie problemy z budzetami domowymi. firmy bez pricing power beda mialy problemy z plynnoscia. Bardzo jestem ciekaw jak sie rozwinie bessa w mniejszych i srednich spolkach na GPW.
  Jest teraz disconnect miedzy odczuwanym dobrobytem a sytuacja na gieldzie i ludziom sie wydaje ze jest tanio. Jak tanio bedzie jak sie zaczna bankructwa i zwolnienia?

  2
  1. Pc39442

   co do podazy crude to wydobycie ze zloz SAchalin w Rosji spadlo z powodu wycofania sie firm zachodnich o 90%. To jest jakies 2% wydobycia rosyjskiego ogolem ale to jest poczatek. Syberia bedzie spadala mniej spektakularnie ale to bedzie 10% rok w rok…
   w USA po obligacjach widac ze jest gra na recesje a ze SPX odbil to odbil bo konsument jeszcze zyje i nawet dostaje podwyzki.

   2
   1. BK

    Jest lato, jest ciepło, ludzie wyjeżdżają na wakacje etc. Mało kto myśli o zimie. Jeżeli PRM mówi o ocieplaniu domów, to nie będzie źle. Będzie bardzo źle na jesieni i w zimie.

    Europa jest w przededniu kryzysu jakiego jeszcze nie widziała. Kryzysu energetycznego. Dodatkowo w okresie jesień – zima wróci wzrost zachorowań na Covid, co oznacza przestoje (braki kadrowe) w firmach.

    Moje założenia są takie, że na koniec roku lub początek (pierwszy kwartał) następnego nastąpi krach, wzrost VIX do poziomów charakterystycznych dla dna bessy. Wtedy też pojawią się czarne nagłówki w gazetach lub live relacje ze spadku wartości złotówki, indeksów giełdach, upadku firm etc.

    A parytet EUR/USD będziemy oglądać od drugiej strony.

    Część zapewne powie na to, że jestem pesymistą i czarnowidzem. Wbrew pozorom – nie jestem przyspawany do swoich teorii – chciałbym abyście mieli rację. Być może wydarzy się coś (porozumienie Rosja – Ukraina – Europa – USA), że gaz wróci do rurociągów. Choć na ten moment nic na to nie wskazuje, ale nic nie jest wykluczone.

    10
  2. karnak

   Świetny opis sytuacji fundamentalnej.
   Gdybyś mógł jeszcze do tego dorzucić obraz AT to można byłoby pod to grać, a nawet zarabiać.
   Fakt, że świat jest w czarnej du.ie i jak na razie ewentualne wzrosty należy rozpatrywać jako korekty.

   5
 4. DrQuality

  Jest weekend , w chwilach wolnych proszę o wyjasnienie padających tu wskazań co do dalszej koniunktury giełdowej /2800, 3800 , 2000 , hołd pruski , za tydzień to na pewno , etc , itd /
  Warunkiem niezbędnym , by dyskusja miała jakiś sens jest załączenie wykresów , oznaczeń fal etc , itd . Inaczej to jest
  p ……e kotka za pomocą młotka . Zaczynam .
  Wykres miesieczny WIG 20
  1/ czarna , pozioma linia poziom 1500 – 1520 , możliwe duże podwójne dno .
  2/ Przebicie tego poziomu – dochodzimy do dolnego ograniczenia kanału spadkowego . Poziom – Acamapichtili wybrany na tlatoaniego państwa Azteków. Tam ew. kolejna figura odwracająca trend .
  1 , 2 akumulacja / kilku , kilkunastomiesięczna / i wtedy up , up to the sky .
  https://drive.google.com/file/d/15dHvVXdOlHzAd9qYN5FdptjYCNN8r-wk/view?usp=sharing

  1
  1. sumadartson

   @DrQuality.
   Myślałem że wykresy i kreski to każdy zawodowy spekulant ma w głowie. Analiza i prognozy wig20 mają sens tylko w wielkiej symbiozie z globalem, zwłaszcza usiakowym a to wykracza poza możliwości tego forum.
   Uważam że NA DZIŚ waszmości prognoza jest zbyt pesymistyczna. Powinno być zdrowe pierdnięcie wzrostowe shortkoni a potem…się zobaczy.
   Po podbitce mns +15%, szlachta już tylko kilka groszy od rekordu sakwy.

   1
   1. duch_natury

    Nie zaprzęgam sobie umysłu, projekcjami na razie mało realnymi – zadaj mi to pytanie jak NSQ będzie miał 9-tkę z przodu to wówczas odpowiem co wykombinowałem 😉
    Po drugie absolutnie max. lewar (uwzględniający wartość kontraktu) na jakim od dłuższego czasu inwestuję to 200% gotówki na koncie więc – bankructwo tak czy owak nie grozi.
    Po trzecie na jesieni wydają mi się możliwe różne scenariusze razem z Twoją paniką – 20%. Poczekajmy.

    PS> Zawsze zostaje do sprzedania działka córki – hahahahaha

    2
    1. wider_swider

     Chodziło mi bardziej o to czy ustawiasz gdzieś SL czy przy ewentualnym spadku o np 1000 punktów przychodzisz na inwestycje z dłuższym terminem i czekasz. Z obecnych poziomów prędzej czy później się zarobi, zwłaszcza gdy lewar tylko 2-krotny.

      1. duch_natury

       W moim scenariuszu 1-2 miesiąc do góry i potem jeszcze jedna fala w dół z kulminacją późną jesienią (październik – grudzień).
       Czy ta druga fala to będzie tylko zejście do podobnych poziomów co obecnie czy ich przebicie a może jakaś panika/krach – tego na tym etapie nie rozpatruję.

       1
       1. wider_swider

        Ech, wiem jaka jest Twoja wizja, ale widzę że Ty mnie nie rozumiesz. Chodziło mi o to czy jeśli by teraz nie nastąpił zakładany co najmniej miesiąc wzrostów tylko kontynuacja spadków to ustawiasz gdzieś stop lossa.

        1. duch_natury

         ” ustawiasz gdzieś stop lossa.”

         Pewnie tak ale odpowiem dopiero za kilka dni jak skończę zakupy i zobaczę sytuację techniczną – najpierw będę obserwował rynek do środy i próbował zajmować dobre pozycje.
         Mam nadzieję na jakiś słabszy dzień w pierwszej połowie tyg.

         1
        2. duch_natury

         poza tym NSQ i SP zbliżyły się do kluczowych oporów – więc ich przejście dopiero potwierdzi zmianę średniookresową trendu – a tak zawsze możliwe jest odbicie i cofka a wówczas słabsze rynki jeszcze mogą zrobić nowe dna – na co liczę 😉

         1
 5. Griot1234

  Pc39442 BK
  Dostrzegam w końcu chłodne oko analityka. Myślę też, że w tych analizach uznaliśmy że a i miejmy nadzieję że tak będzie..pierwsze półrocze może być naprawdę ciężkie dla dla polskiej gospodarki, przed nami jedne z najostrzejszych wyborów politycznych tu nie będzie delikatnie tu bedzieprawdziwa wojna. Wiec przyszły rok może być dobrym czasem na zskupy. A jak będzie wyglądał rajd św Mikołaja w tym sezonie to też ciekawy temat .Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku w weekend

  1
  1. BK

   Tak, czynnik neutralny, czyli rosyjski gaz nie wróci do rurociągów lub wróci w nieznacznym dla gospodarki EU wolumenie. Nie zakładam pogorszenia sytuacji na froncie. Po prostu analizuję ekonomię, widzę co robią lub nie robią banki centralne, które są w patowej sytuacji.

   Napiszę więcej. W mojej ocenie zakładam, że Putin miał przed wojną na biurku analizę ekonomiczną gospodarki europejskiej po wybuchu wojny i wstrzymaniu dostaw gazu w reakcji na sankcje. Ja jestem za mały na tworzenie tak dogłębnych analiz geoekonomicznych, ale każdy liczący się kraj ma instytuty ekonomiczne do tego powołane. Doskonale wiedzieli co taka reakcja wywoła, w tym również wzrost zbóż i ogólnie żywności, głód w Afryce i na Bliskim Wchodzie oraz ponowny exodus emigrantów do Europy. Te dwa ostatnie dopiero – oby nie – przed nami.

   2
  1. sumadartson

   Ta pokraka marna to miałby być diament??? Wygląda jak glista stunożna.
   Pisałem że indeks kreśli trójkąt symetryczny rozszerzony a waszmość mnie tu straszy stonogą.
   Pora na wyprawę w góry, a jako że przez Kraków droga prowadzi to…sza, żeby nam doktorQu gwoździ pod koła nie wysypał

   1
   1. Max2

    Cóż hrabio, zaczyna się realizować hrabiego scenariusz chrztu Polski. Dziś hrabiego idol określił dosadnie .

    https://www.rp.pl/polityka/art36710021-kaczynski-o-relacjach-z-unia-europejska-koniec-tego-dobrego

    Będzie dążył do wyjścia z UE. W imię swoich interesów i “wadzy”, bez KPO , doprowadzi do załamania gospodarki.
    Takich “patriotów” jak hrabia i jego idol bardzo nam trzeba. Bez wątpienia “wstaniemy z kolan”

    3
     1. sumadartson

      Ekscelencja to zaczyna marzyć niczym doktorQu. Jeno bardziej biseksualnie. Już ze sześć lat słyszę od popslanych marzenia o wyprowadzaniu “ten kraj” z UE. Przez tyle lat to można na piechotę wyjść z Europy, Azji, Ameryki i być w drodze na Księżyc. Trza ekscelencjo rozróżnić między ja, ja, jawohl a poszanowaniem własnego zdania i godności i interesu. Verstehen Sie? Ich glaube ja.

      12
      1. Max2

       Fawkes i Timur już przestali pisać – chciałbym żeby to tylko były pobożne życzenia ( nie mylić z marzeniami bo one się realizują) – bo widok hrabiego z gołą d… i brakiem na blogu byłby nie do zniesienia 🙂

       2
       1. sumadartson

        Ekscelencja poważny gostek a naiwny jak dziecko we mgle. No chyba że marzący! o byciu chędożonym przez niemca i pucina na zmianę a nawet jednocześnie. Im nie chodzi o żadną ptaworządność, która nawiasem mówiąc jest lepsza niż w niemczech że o rosiji nie wspomnę, ale o rządy ludzi pozwalających dymać “ten kraj” niemcom i pucinowi. A, sorki, pucinowi na razie już nie. Co te polskojęzyczne robią z porządnego ekscelencji. No chyba że tylko udaje wystrachanego na dudka.
        Szlachta nie pozwoli się wustrychnąć na dudka ani tym barfziej wydudkać na strychu przez niemca i jego agenturę.

        8
  1. sumadartson

   Nie bądź waszmość w gorącej wodzie kompany. Wszystko i tak zależy od tego co w poniedziałek o poranku zrobią globalne konie. No i od tego co mi się przyśni w niedzielę. Po rozgrzeszeniu i Eucharystii. Prośmy Pana o rozum. Wtenczas i kierunek nieistotny.

   4
 6. Pc39442

  to ze KPO nie bedzie to juz wiadomo od dawna. Saryusz-Wolski na Twitterze od poczatku pisal ze tej kasy nie dostaniemy bo nie taki jest plan. Ziemkiewicz tez slusznie zauwazyl ze to chodzi o sfederalizowanie Polski czyli zlandyzowanie jej i okradanie. Bo w Europie skonczyl sie wzrost i teraz jedni drugich chca okradac.

  Posluchajcie Otokiela najnowszego:
  https://www.youtube.com/watch?v=uIrreCn9KCo&t=1278s
  Jakie pieniadze sa wyprowadzane z Polski.

  oraz wczesniejsza rozmowa z Czarneckim gdzie on zauwaza trzezwo ze bazowanie na dotacjach z UE i budowanie w oparciu o to poparcia spolecznego juz sie wypalilo.
  https://www.youtube.com/watch?v=Q3erA6m5mls

  Potem poczytajcie co sie dzieje we Wloszech, co sie dzieje w Niemczech gdzie przemysl stanie tej zimy. Niemcy obecnie przepychaja jakies nakazy dzielenia sie z nimi gazem ziemnym i zeby inne kraje wylaczaly swoj przemysl zeby dawac gaz Rzeszy.

  Kasy z UE juz nie ma i nie bedzie bo cala Europa pograza sie w wieloletnim kryzysie. Teraz kazdy ciagnie w swoja strone. A to co my mamy do wyciagniecia to inwestycje firm przemyslowych ktore potrzebuja taniej energii oraz podatki od firm handlowych z duzym obrotem ktore nie placa podatkow. Jesli zadbamy o te dwie rzeczy to moga nas cmoknac.
  Morawiecki musi odejsc i tyle.

  4
 7. Pc39442

  tutaj ciekawy artykul Holgera Zschäpitza z Welta o konsekwencjach upadku eurowaluty. Po polsku
  https://megawrzuta.pl/download/9dbd856aace474f34b0045a8d1d46b93.html

  fragment
  „Promujący eksport efekt słabej waluty jest niszczony przez ekstremalny wzrost cen importowych produktów podstawowych” – mówi Sonja Marten, szefowa działu badań walutowych i polityki monetarnej w DZ Banku. Z punktu widzenia eksperta walutowego obecna słabość wspólnej waluty jest jedynie akceleratorem inflacji. Większość eksporterów z tego nie korzysta, mówi.

  Niemiecka gospodarka nie moze bazowac na slabej walucie bo to niszczy innowacyjnosc i przewage jakosciowa, jednoczesnie zabijajac rynek wewnetrzny calej UE. Europa sie stacza w zawrotnym tempie.
  i dlatego oni chca Polsce i caly region sfederalizowac zeby go wysysac i lagodzic skutki upadku konkurencyjnosci Europy. To jest wlasnie ostatni etap istnienia imperium, kiedy ono kanibalizuje swoje skladowe utrzymujac jedynie metropolie.
  tylko idiota tego nie zauwazy na obecnym etapie, kiedy Niemcy wprost chca wprowadzic przymus dzielenia sie z nimi gazem i wygaszania przemyslu CEE zeby podtrzymac fabryki w Reichu.

  6
  1. Pc39442

   Polska powinna robic wszystko zeby utrzymac niezaleznosc energetyczna i miec tania energie. Bo to bedzie powodowalo ze znakomite niemieckie koncerny przemyslowe beda sie przenosily znad Renu nad Odre i Wisle. Bo nie o jalmuzne z Brukseli idzie gra tylko o wplywy podatkowe i wartosc towarow wytworzonych przez gospodarke. Wlasciciele tych firm wybiora lepsza lokalizacje i tyle.

   9
    1. konsultant122

     Ależ skąd! Zaraz doktorek z cyberem wyskoczą i napiszą że w wupepeel i antyweeku napisali że córka córki szefa szefowej z PISu dostała posadę w spółce X i ciągnie z niej dużą kasę:))))

     11
     1. karnak

      Która by opcja nie była przy władzy to będą takie przypadki wychodziły – to trzeba pokazywać i piętnować, ale to nie może być decydujące w wyborach.
      Nie ma obecnie alternatywy dla PIS, by Polska rosła w siłę i potęgę.
      Zobaczcie tylko jak Tusk nisko upadł, żenada i bagno, nie kryje już tego, jaki prezentuje sobą rynsztok w każdym wymiarze. Z tym człowiekiem nie da się już polemizować na argumenty- kłamie i bredzi.

      34
 8. DrQuality

  Rozmowa od 21,36 do 00,08 świadczy o kompletnym upadku intelektualnym tego bloga . Zrycie tabuly razy siegnęło szczytu .
  Zresztą WB tez chyba traci sentyment – patrz jego ostatni wpis ” na odczepnego ” .
  Na odchodne – Neidek ” Niedomknięte luki hossy – w ciagu 100 lat pojawiło sie 200 takich formacji /GAP_w/ Tylko jedno nie zostało domkniete /01/1975/. W pozostałych przypadkach zawsze wracał gdzie pojawiła się wyrwa punktowa na wykresie .
  W 2020 roku dwie luki /11/20/ – 28500 , druga z maja 24700 .DJIA powinno oddać 5000 pkt . Kwestią czasu nie jest czy , ale kiedy ! Pojawię się jak Cracovia zostanie mistrzem Polski .

  9
 9. sumadartson

  Śladem szlachty, starszaki zamykają dziś pozycje shortkonne a oni znają się na handlu jak mało kto, bo z prapradziada wyciągali najlepsze rumaki po najniższych cenach. Lecim w góry miły bracie…

  4
  1. sumadartson

   Oj tak. W biedronce widzę popołudniową porą coraz bardziej puste półki. Wczoraj zabrakło cukru, tańszych makaronów, mleka bez dodatku wody, ba… nawet tańszej wody.
   No dobra, wielka smuta to tak trochę ponad 1900 ?

   3
 10. Prezesso

  Ci, co mają L, wiadomo – czuby i dawcy kapitału – mają okazję wejść we właściwą trendową pozycję. Sam nie wiem, jak to możliwe. Ale kto skorzysta z tak wybornych dla S poziomów? Pewnie wielu sądzi, że to już hossa. Będzie bujało, tren mówi jasno – czekam na 1 400 – 1 500. Ja się na takie podbicia nie nabieram.

  2
   1. wider_swider

    W listopadzie faktycznie była prawie identyczna sytuacja. Luka sesja wzrostowa i znowu luka. 2 dni później nastąpiły 2 sesję znoszące połowę tego ruchu. Tym razem może być podobnie. Tylko żeby najpierw doczłapali do 12500 😉

    1
 11. Prezesso

  Naładowaliście już L, bo tak pisał ten od reptilian? To jutro się ładnie złożycie na składki dla TRENDOWCÓW. Dziś mi trochę tam odpiszą, trudno, ale to nic w obliczu ZYSKÓW Z GRY TRENDOWEJ, a nie jakieś łapanie dołków w bessie.

  Luka rano 1625 i dalej na 1500. Stany już miękną, DAX dawno odbił od sufitu. Kto teraz kupuje akcje?

  7
 12. Prezesso

  I co, tłuszcza na L, kretyńskie teksty tutejszych idiotów o 3800 i Stany pokazują kierunek? Ha, ha, ale Was ubrali, leszcze. A pisałem od rana, że to okazja do S. I to JA jutro zarobię i cebeer, a nie jakieś patafiany, jak makerson.

  6
  1. Prezesso

   Jeden, co pisze, jak jest. Reszta ma pomroczność jasną, nie potrafi grać z trendem i wykorzystywać bolkowych górek. Nawet ten z niby szlachty się dziś zachłysnął. Każdy oczekiwał wielkiego L i będzie wielkie sruuuuu….

   S jest JEDYNĄ opcją na TE CIĘŻKIE CZASY.

   3
 13. Prezesso

  Swoją drogą, zobaczcie, jakie mega przyciąganie w USA! Toż to klasyczny przykład, jak ŁATWO zarabiać na S, a nie jakieś mini świczki na L. TO JEST RYNEK!

  Nasi jutro przy 1600 będą łykać L, a to dalej będzie okazja do S. Lecimy na 1500!

  2
  1. sumadartson

   Ale o so chozi z tym s? Chciałem otworzyć za 1665 na zamku ale nie dali. W zasadzie to chyba nie chciałem bo jakbym chciał ustawiłbym 60.
   Ale nie wiem. O so chozi i za co wyzwiska, przecie kto za szlachtą nie zamknął shortkoni w czwartek i piątek, dziś poniósł koszta ogromne.

   2
 14. Prezesso

  Ostatnia umiera nadzieja, jutro luka z rana pewna, więc nie marudzić. Stany – objęcie bessy again, więc u nas jutro dalsze spadki. Ostro będzie i szybko, dziś małe obroty, sesja bez znaczenia, była okazja do S, a nie na jakieś śmieszne L.

  1
   1. sumadartson

    Nie sądzę aby “czubki” spekulowały na rynku. A co do jutra…to dzisiejsza sesja w usiaku ma dla wig20 znaczenie marginalne. Jutrzejszy kolor globalnych koni ma znaczenie i kierunek w jakim podążą. W najgorszym wypadku otworzę shortkonie ze 30 punktów wyżej niż zamknąlem przed niedzielą co daje oszczędność 600+ na konia.
    Choć sądzę że….wątpię aby chciało mi się otwierać tak nisko.

    1
   1. Prezesso

    Karnak, a widzisz, a niedawno chciałeś mnie z forum wyrzucić. A tu widzisz, uratuję Ci kaskę i głupot nie będziesz o odbiciach pisał. Mamy bessę, patrz jak pięknie się walą, zaraz będę już na plusie z moimi S!!!

    3
  1. toya

   Aktualne poziomy na wig20 to ziemia niczyja (o czym świadczy cisza na blogu) i nie czas i miejsce na otwieranie lub zamykanie.

   Dopóki nie podejdziemy w okolice 1740, albo nie przetestujemy ponownie okolic 1590 to żadnej ze stron nie zacznie się palić koło tyłka dlatego siedzę i patrzę. To też praca. Może i najcięższa.

   3
 15. duch_natury

  @Prezess
  ” Szacuneczek się należy, bo to JA zarabiam, a pozycja moja jest lepsza niż Twoja (była – bo teraz razem jedziemy na 1410).”

  Prezess co jest miał być Grunwald??? Czy przypadkiem te żaby nie gotują się po przeciwnej stronie 😉

  3
  1. sumadartson

   Z okazji porządków na strycbu znalazłem ręcznie rysowane wykresy z lat 1993-2004. Siok. To co było to jest i będzie. Gdy życie staje przed oczami, człek mądrzeje jakby słońce wdarło się pod wełnę. Gdy obaczysz owe “krachy” wyglądające z perpektywy jak kacze dołki, to strach…nie kupić. Zwoje wykresów. Bezcenne. Na kompie nic nie widać, gdy życie staje przed okiem.

   3
   1. sumadartson

    I te linie oporu “nie do przebycia” pękające w największym pesymiźmie jak zapałki, te “wsparcia” idące w ruinę jak domki z klocków w lada optymiźmie. Ech życie, kocham cię nad życie.

    4
 16. toya

  Rusel już zrobił, a Sęp i Nasdaq mogą dzisiaj zrobić 20dniowe maksimum co z automatu zrobi trochę ruchu (zlecenia grających na wybicia z kanału donchiana).

  Zerkamy i obserwujemy jak się przetrawią te zlecenia.

 17. wider_swider

  Bardzo ciekawie to wygląda. Z dwiema lukami pod nogami hossy się nie zaczyna, ale z jedną jak najbardziej można (jedna wczoraj domknięte).
  Niezależnie czy mamy już stary nowej hossy czy jeszcze coś pokombinuja ja nie zmieniam strategii i na 12500 zamykam longi. Może jutro? Oby.

   1. wider_swider

    To byłby dramat gdybyśmy mieli tak małe odbicie jako docelowe. Po spadkach w zaokrągleniu z 17 na 11 powinniśmy chociaż do połowy czyli 14 dobić. No ale jeśli to miałaby być bessa jak z 2008 to faktycznie takie targety jak podałeś.

    2
    1. duch_natury

     człowieku ja nie pisałem o 3800. Śmiałem się co najwyżej z Ciebie.
     Jak raz poczytasz to co pisałem a nie będziesz pisał o swoich wyobrażeniach to dowiesz się dokładnie kiedy spodziewam się dołka tej bessy.

     A 2800, 3800 jeśli będzie to w następnym cykli Kitchina 2024.

     2
  1. duch_natury

   @wider
   Rym z 2008 jest dosyć sensowny bo to poczwórny Kitchin do tyłu. Dlaczego jesteśmy w tej analogii 11-12.2008 – ustaw sobie wykres tygodniowy – podstawowe oscylatory Macd, Stochastic, RSI – i dokładnie zobaczysz to podobieństwo.

   1
 18. duch_natury

  @wider
  pytałeś o SL po zakupach.
  Więc podsumowując moją strategię miałem brać 4 transze (piątek, poniedziałek, wtorek, środa). Z dzisiejszej zrezygnowałem (bo jesteśmy już moim zdaniem zbyt wysoko).
  Pozostały więc po 3 transze (Copper, Silver, NSQ100, W20).
  Na przykładzie W20:
  1) piątek: K-1611 SL – 1631, TP – 1759
  2) poniedziałek: K-1641 SL – 1642, TP – 1730
  3) wtorek: K-1646 SL – 1651, TP – 1710

  Tak więc to się prędzej czy później samo rozegra albo zarobię minimalnie (lub nic jeśli będą luki). Ale trochę więcej. Biznes życia to nie będzie na pewno 😉
  A póki co jutro w Bieszczady na kilka dni.
  Powodzenia.

  4
 19. datik

  Wiem, nie na temat ale hipokryzja (niektórych) pisiorów po raz kolejny podniosła mi ciśnienie:

  “Jeszcze kilka dni temu Małgorzata Gosiewska zachęcała Polaków do kupowania namiotów i wycieczek do lasów, bo “każdego na to stać”. Tymczasem sama podróżuje po świecie za pieniądze podatników. Jak podaje “Super Express”, od początku roku Kancelaria Sejmu wydała 52 tys. złotych na wyjazdy polityczki PiS.”

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28705108,61-dni-i-17-wyjazdow-na-delegacje-malgorzaty-gosiewskiej-podatnicy.html#do_w=46&do_v=306&do_st=RS&do_sid=717&do_a=717&s=BoxNewsImg3

  11
  1. duch_natury

   @datik
   Każda władza robi podobnie. Jedni mówią głośniej inni po cichu.

   Generalnie ciepła woda z kranu i chrust na podpałkę i głosujmy na nich dalej. A Panowie i Panie politycy po aktorskich kłótniach przed ekranem wieczorami wspólnie bawią się przy 25-letniej whisky.

   9
 20. karnak

  A Tusk był w Peru, zaś koperciarz na Miami itp. itd.
  Jedni są warci drugich i nie będzie takiej ekipy, która by była idealna.
  Patrz co robią dla kraju.
  Jak na razie lepszej oferty od PIS nie ma nikt.
  Pisałem już kiedyś o tym.

  19
  1. cebeerxx

   Myślę, że takie pisokmioty wiszące na pisoskim socjalu jak ty, powinny w ramach czynnego poparcia polityki tego młodego Gierka, wszystkie otrzymane pięćset plusy, talony na chrust, balony, dopłaty do wyngla, bony turystyczne i całą resztę tej wyborczej kiełbachy, przeznaczać na zakup pisoskich państwowych pereł. Pisałem już kiedyś o tym

   13
    1. cebeerxx

     Jakby kaczelnik ściągnął gacie i narobił ci na buty, to zajadałbyś się jak belgijską czekoladą. Ja nawet nie wiem, czy ty w ogóle masz jakiś czynny rachunek, parę lat malowania tych swoich koślawych wykresów pod pisoski cud gospodarczy, a teraz pozostało ci tylko wiszenie u klamki pana i skamlenie o parę złotych jałmużny co miesiąc

     12
      1. cebeerxx

       Dobrze, dobrze…jest i dumny naród, i tusk, wściekły atak, pogarda…zlasowany kurwizją tępy pisoski móżdżek. Jakbyś chciał przygwiazdorzyć i dostać trochę więcej lajków z tych 50. reda, dobrze byłoby dołożyć coś o niemcach, wstawaniu z kolan i totalniakach

       14
      2. datik

       Wścieklizna, zemsta i pogarda Tuska nie zna granic
       ———————
       Normalnie to poprosiłbym o przykłady popierające to stwierdzenie ale ciebie uważam za idiotę – przynajmniej w obszarze polityki – więc nie poproszę.

       12
  1. Lafstorant

   Małe mieszkanko na Mariensztacie 🎶
   To moje szczęście, to moje sny
   Małe mieszkanko na Mariensztacie 🎶
   A w tym mieszkanku, przypuśćmy, my 🎶
   I już w nim tapczan i radio Tesla
   Biurko, firanki, fotele dwa 🎶
   I jakiś kredens, pies, cztery krzesła 🎶
   Wszystko na raty z PCH

   3
 21. Prezesso

  Z S na L na fix. Niestety, moja koncepcja przegrała. Trzeba jechać z prądem. No czas chyba założyć ten kajet. To do ilu polecimy? 2 000 czy 2 200? Koniec bessy jednak, no kto by się spodziewał.

  8
  1. Prezesso

   Pecet, znowu marzysz? Jest HOSSA. Zmiana sentymentu. Nie ma inflacji, jest dobrobyt. Nie ma dodruków, jest REAL ECONOMY! Wszędzie sygnały L i to na wszystkich systemach. Po co grać pod prąd? Nowe ATH całkiem realne jeszcze tego lata!

   3
 22. sumadartson

  “Wyjechali na wakacje wszyscy nasi podopieczni”. Został jeno mac, karnak i pcet.
  DoktorQu zabrał ze sobą Maxia2, co rzuca nieco światła na jego poglądy antypisoskie.
  Bawcie się dobrze chłopcy. Szacun nieustający.

  7
 23. wider_swider

  mac, rzuć sobie okiem na sytuację z 27 czerwca, 8 lipca i dzisiaj na wykresie kontraktów Nasdaqa. We wszystkich tych przykładach mieliśmy świeczkę na kształt czegoś w rodzaju szpulki. Nie jest to wygląd książkowy ale bezwzględne niezdecydowanie w postaci górnych i dolnych cieni wystających od korpusu. We wszystkich 3 przypadkach poprzedzajaca je świeca była duża i zielona. W poprzednich 2 sytuacjach sesja następująca po tej szpulce zakrywala w całości korpus poprzedzającej ją świecy wzrostowej. W związku z tym niezwykle ciekawie się zapowiada jutrzejszy dzień, ponieważ jeśli ten schemat miałby się powtórzyć, wtedy spadek sięgnąłby aż do 11900.
  Czy to realne? Nie wiem, ale się jaram 🙂

  1
 24. wider_swider

  Już nie będę dodawał pikanterii mówiąc że wizualnie ruch od dołka jest jak dla mnie przepięknym wizualnie zygzakiem co daje możliwość utworzenia nowego dna bessy nawet w ciągu kilku dni.
  Jak będzie nie wiem. Jest to dla mnie kluczowy moment, dlatego jestem poza rynkiem.

  1. duch_natury

   Też nie wiem i zawsze muszę mieć na uwadze alternatywny scenariusz – więc mam twardo ustawione SL (dzisiaj np. mi już jedno sreberko wyleciało z kolekcji) i jeśli będzie nie po mojemu to pozycje się po prostu pozamykają.
   Dodatkowo jak wiesz według mojej koncepcji wcale nie trzeba się spieszyć z L-kami to jeszcze nie start “pokoleniowej hossy” jak mawiasz.
   Jesień da jeszcze popalić – no chyba, że Twój scenariusz i rakiety wypalą szybciej 😉

   1
  1. rivsay

   Życie nie jest czarno-białe 🙂

   Wszyscy mówią specjalista, Baltic Pipe zrobił, był przeciwny fuzji Orlen Lotos, zmarnował czas na bardzo nam potrzebną elektrownię atomową.

   Polityka obecnej władzy dała mu kopa w dupę. A raczej brak polityki energetycznej na lata do przodu. Z niekorzyścią dla społeczeństwa.

 25. Prezesso

  Te, lafcośtam, i po co od razu tak niegrzecznie? Dla mnie graj sobie S u progu wybicia oporu, może ci na oranżadkę starczy, ja gram zgodnie z systemem. A ten trzyma L, SL 166x i tyle. Poza tym trend się wyraźnie zmienił, więc granie S teraz jest graniem pod prąd. I tyle w temacie.

  1
  1. Lafstorant

   18 lipca

   8:51
   Ci, co mają L, wiadomo – czuby i dawcy kapitału
   9:29
   Wajder, zgadzam się z Tobą. To nie jest początek hossy, tylko podbitka dla naiwnych!
   20:10
   A pisałem od rana, że to okazja do S.

   19 lipca

   9:15
   Mamy bessę, patrz jak pięknie się walą, zaraz będę już na plusie z moimi S!!!

   20 lipca

   9:42
   Poniedziałkowe wzrosty wyparowały, już jestem na zero (prawie) z wczoraj.

   17:03
   Z S na L na fix. Niestety, moja koncepcja przegrała. Trzeba jechać z prądem. No czas chyba założyć ten kajet.

   17:56
   Pecet, znowu marzysz? Jest HOSSA

   21 lipca

   9:11
   L trzeba ładować w trendzie wzrostowym, a ten w S się pakuje. Teraz?

   9:29
   Poza tym trend się wyraźnie zmienił, więc granie S teraz jest graniem pod prąd.

   Mistrz,

   21
 26. sumadartson

  @Luto. Nie skupuję jeno odkupuję od 85,7 do 77 i z powrotem po tym jak prezio z agniechą wykurzyli mnie z papieru na walnym.
  Dystrybucji nie będzie a jeśli już czegoś się boję w kwestii handlu złotem, to raczej reglamentacji, jak to drzewiej bywało.☺

  3
  1. sumadartson

   Na dziś szlachta patrzy na ruch S&P od stycznia do połowy czerwca jako zygzak 5-3-5. Od połowy czerwca bylibyśmy zatem w nowym imulsie wzrostowym lub rzeczywiście korekcie, ale całego spadku od stycznia, a to oznacza duuużo większy zasięg obecnych wzrostów niż waszmość wyznaczył. Szac.

   2
 27. sumadartson

  Jutro nowy komentarz mistrza. Może usłyszymy w które spółki warto zainwestować w początkowej fazie hossy w warunkach wojny światowej. (Oprócz zbrojeniówki, co chyba oczywiste i spożywki w szczytach hiperinflacji).

  3
   1. sumadartson

    Ależ ja nie napuszczam żadnego mistrza na naszego arcymistrza. A nawet jeśli to jeszcze nie początek nowej hossy to takie wskazania byłyby przydatne w przyszłości.
    A film, a zwłaszcza pomysł scenariusza był kapitalny.
    Chociaż do arcydzieła “Wielki szu” trochę mu brakuje.

    1
 28. rivsay

  No i si 🙂

  JEŻELI jest bessa, a to jest super korekta w bessie to pamiętajcie o zasadzie +20% od dołka i tyle. Czyli można gdzieś tam szukać końca ruchu.

  To jest wersja dla tych co widzą besse (czyli na przykład ja), część głosów widzi nowe ATH (czyli zdanie odrębne).

  Prezesso jeżeli nie robi sobie z nas jaj, to mogę mu opłacać jakiś abonament żeby więcej pisał. Tylko niech przestanie ludzi obrażać 🙂

  5
 29. konsultant122

  To jak z tym podatkiem od dochodu z tytułu dodatnich różnic kursowych w kantorze internetowym? Płacić Belkę czy nie płacić?! Inflacja olbrzymia, ludzie oszczędzają by inflację oszukać , marne 17-20% w 10 miesięcy się zarobiło na walutach , a tu Belka stoi:(

  Myślicie że można zapomnieć o takim dochodzie, twierdząc że oszczędzało się na dom zagranicą, ale się rozmyśliliśmy i zamieniliśmy obce waluty na PLNa?

  https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-przewalutowanie-wlasnych-srodkow-pienieznych-a-przychod-w-pit
  https://www.iaml.com.pl/wiedza/raportowanie-do-giif-o-transakcjach-ponadprogowych/

  1
   1. rivsay

    Złe OZE (fotowoltaika) i złe Niemcy (import) ratują teraz ten nasz wspaniały system.
    Za kwartał będzie mniej słońca i jeszcze ciepło będzie trzeba wytwarzać, czarno to widzę..

    Koszt bonów po 3000 na węgiel to koszt pół elektrowni atomowej.

    4
  1. sumadartson

   Może bym jakoś uwierzył jakby waszmość rysował w skali liniowej. Czemu miałyby być spadki skoro najgorsze się dzieje lub wydarzyło. Dyskontujemy klęskę ruchali w europie i międzymorze. Pmi to lypa, gdy widzę niezaspokojony popyt w inwestycje bezpośrednie.
   1S w sakwie za 1704.

   1
   1. Pc39442

    dopiero wchodzimy w oficjalna besse na rynkach rozwinietych szlachcicu. potrwa az infacja spadnie do celu. to tak z poltora roku bo do jesieni 2023 to u nas >8%. zauwaz ze wysokie ceny energii w Europie dopiero BEDA mialy efekt na realna gospodarke bo te ceny z wykresow dotycza przyszlosci. Niemiecki über-przemysl dopiero padnie na ryj.

    1

Dodaj komentarz